Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 16. dub. 2024 07:17
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 13:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Hany nedozvedeli sme sa, ako starý je a v akom kontakte bol so psami doteraz. Podľa opisu tam chýba ovládateľnosť a pes ťa jednoducho vypína a ide si po svojom, čiže nevychovanosť, robí si čo chce bez toho, aby ho zaujímal tvoj názor, ktorý mu pravdepodobne nevieš vysvetliť. Opísala si len jeden prípad kontaktu so psom, viac ich nemal? V poradni o agresii na druhých psov je k tomuto problému veľa informácií, prečítaj si ich.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 13:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Začala bych tím, že bych ho naučila, že vodítko se nenapíná. Zbytek najdeš v poradně.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 10:41 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Chtěla jsem se zeptat jestli to dělám správně. Pokud míjíme na vodítku psa je mi to jasné, vodítko nedovolím napnout. Pokud dva psy seznamuju, taky vím vesměs jak na to, aby se bezpečně očichali. Ale teď jinak. Chodíme mezi takovou partičku naprosto bezproblémových psů, většinou jsou to mlaďasové, je tam hodně retrívrů a vypadá to následovně. Chumel hrajících si psů, přichází nový pes, někteří z hrajících psů se na něj řítí jej přivítat, toto moje čuba nedokáže ustát a pokud bych ji nechala, tak vyjede. Já to řeším následovně. Přicházíme, já mám psa na stopce, psi se řítí, moje čuba automaticky zalehává a pozoruje, já ji přidržím za obojek, psi jsou již blízko, svoji čubu buď ještě druhou rukou jemně přidržím za čumák, ona si vrkne, psi si čuchnou, já jí řeknu, aby ses nepo...., psi jsou spokkojení, já čubu povolim, ostatní si jí už nevšímají a ona si je jde v klidu očuchat zezadu, popř. to jistím svoji rukou, kdy hladím druhého psa nebo má tak nějak ruku mezi svým a druhým psem. Ptám se proto, abych ji zbytečně nenervila, ale v takovéto situaci u nás prověšené vodítko nestačí, vidíte tam někde chyby?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 12:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nedržela bych za obojek a nenechávala bych k ní přiřítit jednoho natož víc psů. Ať si ji očuchaj, ale v klidu a pojednom.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 12:43 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
V souvislosti s dotazem JanyV se chci zeptat - je špatně, když bych úplně zamezila seznamovací kontakt těch psů s mojí čubinou? Nechala tomu volnější průběh, ať se seznámí postupně, nenásilně, tak nějak dobrovolně i ze strany té čubiny, ne tím náletem.
Ten dotaz na mě dělá dojem, jakobych ji psům předhodila a peskovala, že se jí to nelíbí. Je fakt, že jsem měkoň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 12:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Právě z tohohle důvodu jsme psala, pojednom a v klidu. Teda tak to mě připadá nejvhodnější.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 13:34 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Eva Štemberová píše:
Právě z tohohle důvodu jsme psala, pojednom a v klidu. Teda tak to mě připadá nejvhodnější.


Jo jo, před tím jsem tě nějak špatně pochopila. Ono asi hodně záleží na povaze fenky. Moje fenka tohle nebrala moc dobře, takže jsem ji začala dělat ochranku na plný úvazek, zároveň jsem měla dilema, jestli ji nerozmazluju.
Když vidím, jak ji ochraňuje můj pes, tak to asi špatně nebylo, ale konkrétně u téhle feny u těch druhých to nedělá. Je to asi složitější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 13:48 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Jako já chápu, že to není nejideálnější, ale ti psi si hrají a já nemůžu halekat na páníky ať je k nám pouští po jednom :oops: Za ten obojek taky vím, že to není ideální, ale když jí nechám prověšeno, tak vyjede (vyzkoušeno), to že se jí pletu rukou u čumáku má taky svůj význam. Pokud tam chci chodit, tak se musím nějak přizpůsobit a ne buzerovat ostatní ať si psi přivolaj. Tak jak se mám zachovat, přeci ji nebudu šoupat za sebe a brzdit náraz psů nejdřiv do mě, i když zvlášť u těch monstrózních jsem to taky tak aplikovala. Já jí jim nepředhazuji, je u mě a psy cizí i tu svoji koriguju svýma rukama a říkám jací jsou to velcí kámoši. Ona se psů bojí a vyjíždí i normálně, ale jak říkám, "testovacích" psů není mnoho a pokud chci chodit sem, tak se situaci nějak musím přizpůsobit já.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
JanaV - hele vůbec si netroufám řikat, kde sou nebo nejsou chyby, jen mám podobně labilní fenku, větší nápor psů jí nedělá úplně dobře, ale pokud jsou ti psi bezproblémoví a nervaví, asi bych se zbytečně nezabývala tím, jestli se to tý mojí líbí nebo ne, je to prostě normální psí reakce, jít přivítat toho příchozího. A už jen to, že jí držíš za obojek, že jí připravuješ na setkání s hodně psama jí může trošku rozhodit. Pokud bych v těch psech měla jistotu, že to sou prostě jen paka rozlítaný, dala bych svojí čubě koš, aby je nekousla, normálně došla do skupiny, pěkně bych se se všema pozdravila, pohladila si každýho psa, co by mě přiletěl přivítat, svýho bych si vůbec nevšímala, ať se přivítá taky, jako kdyby to prostě byla normálka normální. Bylo by fajn, kdyby ta skupina byla v pohybu. Jako pokud neni čuba úplně hysterická ze setkání s jiným psem, ukazovala bych jí den co den, že je to normál potkávat se s touhle skupinou. Na mojí Mařku taky všichni šlapou, když jí běžej na louce vítat, bo je z nich nejmenší, vona to taky nemá ráda, všecko to od sebe odvrčí, odežene, a dělá si nějaký svoje věci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 14:33 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Gerda píše:
pokud jsou ti psi bezproblémoví a nervaví, asi bych se zbytečně nezabývala tím, jestli se to tý mojí líbí nebo ne, je to prostě normální psí reakce, jít přivítat toho příchozího. A už jen to, že jí držíš za obojek, že jí připravuješ na setkání s hodně psama jí může trošku rozhodit. Pokud bych v těch psech měla jistotu, že to sou prostě jen paka rozlítaný, dala bych svojí čubě koš, aby je nekousla, normálně došla do skupiny, pěkně bych se se všema pozdravila, pohladila si každýho psa, co by mě přiletěl přivítat, svýho bych si vůbec nevšímala, ať se přivítá taky, jako kdyby to prostě byla normálka normální. Bylo by fajn, kdyby ta skupina byla v pohybu.

Asi tak, jen tedy promyslím nějak to přidržení za obojek, když pro mě je to nejlepší pojistka, možná by postačilo ji pohladit po zádech, když je na ně připravena a zalehává. Já se snažím jít sebejistě mezi psy, ale ona pak na určitou vzdálenost zalehne, tak jí nechci táhnout a přidřepnu si k ní. Já to možná přehánim, ono to častěji není tak, že se na nás řítí smečka neřízených psů, většinou se tam snažím přijít dřív, když je tam psů méně a oni postupně přibývají, takže jsme ty vítací pak vlastně my.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 14:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
JanaV píše:
...většinou se tam snažím přijít dřív, když je tam psů méně a oni postupně přibývají, takže jsme ty vítací pak vlastně my.

Tohle bych zatím viděla jako nejlepší řešení, dolaďovat, zvyšovat obtížnost. Případně pokud by ostatním nevadilo občasné přikrmování jejich psů pamlsky, tak bych při pozdějším příchodu měla sebou pytlík piškotů, fenku bych odložila kousek za sebou a ostatní psy si zavolala k sobě a prokrmila - k feně nepoletí a ona se za chvíli může zapojit. samozřejmě nezkrmím celej pytlík, ale 2-3 piškoty na psa neublíží. Ale zase - chce to znát svou fenku a vědět co to s ní udělá - pokud by ji to ještě víc vynervilo (žárlí, hlídá si jídlo), tak by se zbytečně splácnulo víc strachů dohromady a mohl by být průšvih. Pokud to naopak přijme a pomůže jí to být v klidu...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
JanaV píše:
možná by postačilo ji pohladit po zádech, když je na ně připravena a zalehává....ale ona pak na určitou vzdálenost zalehne, tak jí nechci táhnout a přidřepnu si k ní.

Třeba tím hlazením právě odměníš psa za to, že je nervozní, když přidřepneš k ní, může si ten pes myslet, že seš taky nervózní a taky zaleháváš a čekáš, co bude. Přece sebejistej pes přijde mezi známý psy tak nějak normálně a jde se vítat, nebo rovnou vlítně do hry. Tak sebejistej páník by měl taky normálně přijít do skupiny a dát na sobě znát, že má ze setkání radost...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 15:07 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Ono jde o to, že když se situace podcení, tak fenka začne řešit sama a může být čím dál tím víc agresivnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 15:14 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Dorotka píše:
Ono jde o to, že když se situace podcení, tak fenka začne řešit sama a může být čím dál tím víc agresivnější.

Tak ty jsi psala, že si dělala svý čubě ochranku, to já chci taky, ale jak konkrétně? Já ji chráním např. před psy, kteří na ni naskakujou nebo příliš lustrují zadní část a jí se to přestává líbit, tak aby to nemusela řešit ona, řeknu, to stačilo kamaráde a psa odstrčim. Ale na druhou stranu nač dělat ochranku před psy, kteří jsou v poho a jdou se jen přivítat. Navíc ona neustojí takový přímý kontakt, ale odtamtud kdy psy jen pozoruje nebo očichá zezadu odchází vždy vyrovnanější a víc v pohodě a neřeší pak, že do ní nějakej drcnul, tak to snad k něčemu je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Ono jde o to, že když se situace podcení, tak fenka začne řešit sama a může být čím dál tím víc agresivnější.

Ale to může udělat, i když se situace přecení, tak se znerví úplně stejně, jako když se to podcení. Z příspěvků od JanyV sem to pochopila tak, že fena všechny psy zná, je schopná s nima normálně komunikovat, když je na louce dřív, vítá ty, co přicházejí potom, akorát to prvotní uvítání, kdy se na ní řítí větší skupina, nemá moc ráda a vyjíždí, odhání je od sebe. Ale když se to uklidní, funguje s nima úplně normálně....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 08:12 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Gerda píše:
Dorotka píše:
Ono jde o to, že když se situace podcení, tak fenka začne řešit sama a může být čím dál tím víc agresivnější.

Ale to může udělat, i když se situace přecení, tak se znerví úplně stejně, jako když se to podcení. Z příspěvků od JanyV sem to pochopila tak, že fena všechny psy zná, je schopná s nima normálně komunikovat, když je na louce dřív, vítá ty, co přicházejí potom, akorát to prvotní uvítání, kdy se na ní řítí větší skupina, nemá moc ráda a vyjíždí, odhání je od sebe. Ale když se to uklidní, funguje s nima úplně normálně....


Mě zarazila věta od Jany - že fena zalehne, když se na ni ti psi řítí. To může být její ochrana, protože správně social. pes by se neměl do ležícího psa zakousnout. To by znamenalo, že se cítí hodně ohrožena.
Vystupuju z této debaty, protože vycházím z povahy své feňule a u Jany to může být úplně jiná situace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 11:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jenže zalehnutí můžeš mít obranné nebo útočné a u nevyrovnané feny klidně mix obojího. Bez toho, abych to viděl, bych se nepouštěl do toho, jak to spolehlivě vyřešit. Než proberete všechny alternativy, kde není zaručen optimální výsledek, byli by tu i se psem pěšky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šikanuje menší psy
PříspěvekNapsal: sob 14. bře. 2009 01:24 
Dobrý večer, máme 5ti měsíční fenku RR, v posledních dnes se začíná agresivně projevovat vůči psům (převážně u těch kteří jsou vzrůstově menší). Stoupá si na ně a v případě,že se to pes nenechá líbit, zalehne ho nebo ho štípne zubama). U psů kteří se jí podřídí problém není. Dnes nastal problém, soused má ohaře(fenu 2 roky, chodíme spolu ven od mala se holky snášejí, hrají si) byly jsme společně na zahradě hodinu si spolu hrály ale pak nastal problém, začaly se přetahovat o hračku. Vyjely po sobě, strkaly se a naše jí pak šla po krku. Odtrhly jsme je, přítel naší přitlačil k zemi ´´domluvil jí´´. po tomto incidentu se holky nevšímaly a pak si opět začaly v pohodě hrát. Další problém je, že je agesivní na běžce mimo město. Když chodíme na vycházku ve městě lidí si ani nevšimne když je to např. v lese začne vrčet, naježí se a skákala by po nich. Předem děkuji za odpověd a radu.
S pozdravem Tereza


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5ti měsíční fena RR
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 09:31 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nenechal bych ji šikanovat. Definice šikany spočívá v tom, že slabý si honí triko na ještě slabších. To je něco, co mi tu zkusí každý pes jenom jednou, pak se ocitne sám předmětem šikany, ale z mé strany. Pro detaily se tu stavte nebo zavolejte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 12:19 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
Dobrý den, můj Amor(kříženec dogy a ovčáka) byl učen, že psy jsou kamarádi nebo že si jich nemá všímat, aby mohl s koníkem na vyjížďky. Když mu byl rok, tak byl se mnou na víkendové akci, kde krom koní bylo i dost psů, já měla psa na vodítku a v pohodě, jenže ho tam napadl pes. Další rok sem s mím chodila pouze na vodítku a učila ho aby si psů nevšímal. Dnes je mu 2,5 a pokud mi jde u nohy na vodítku tak ploty s hlídajícími psy míjí celkem v pohodě, pokud potká jiného psa na vodítku, tak ho musím nedřív upozornit, že nesmí a je vše taky v pořádku, když se potkáme se psem bez vodítka, který se chce seznámit, tak to by dopadlo hrozně pokud by se přiblížil a Amora z vodítka můžu pustit pouze pokud žádní psy v dohledu nejsou. Takže mé plány, mi bude pes chodit u nohy koně a půjde s námy na vzjížďku vůbec nepřichází v úvahu. Mohu s tím ještě něco udělat????


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 24. bře. 2009 08:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
vysmatateta píše:
...pokud potká jiného psa na vodítku, tak ho musím nedřív upozornit, že nesmí a je vše taky v pořádku...
Sorry, ale nesmí co? dívat se, dýchat, zastavovat, ... Tímto přístupem ujišťuješ psa, že v tom moc jasno nemáš. Možná máš jistou představu o tom, co by neměl, ale nejsem si jist, zda to zcela jistě ví ten pes.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2009 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Zdravíme...chtěla bych se zeptat, jak líp ukočírovat situaci, když potkáme psa, který přiběhne až k nám..dle rad z fríčka svýho přidržuju, aby se s ním druhý seznámil od zadku...někdy se pejsek čuchne a odběhne...někdy ale setrvává poměrně dlouho. To už je asi pak na mýho moc a začne se ježit a bručet...jak tu situaci odlehčit nebo někam nasměrovat? Připadá mi někdy, že tam stojíme celou věčnost, než ten druhý zvedne hlavu...i když je to vlastně pár vteřin. Mám ho nějak chválit, dělat si z něj legraci nebo jak nejlíp reagovat?

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 09. dub. 2009 10:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud by se druhý pes při seznamce nadmíru zdržel, odvelel bych ho do pryč.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: malý agresor
PříspěvekNapsal: pon 20. dub. 2009 13:38 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Dobrý den, jsem tu poprvé tak se teprve rozkoukávám 8-[
Mám ročního maltézáka kluka, který začal být agresivní vůči ostatním psům co potkáváme. Doteď byl v pohodě se psama i fenkama si běžně hrál a na nikoho nevyjížděl. Se psama je v kontaktu od malička a nikdy s ním problémy nebyly až teď. Mám ho na vodítku a pokud k nám přiběhne pes na volno okamžitě po něm jde. Když je pes také na vodítku tak se očuchaj a buď si jdou každý po svém nebo po něm ten můj hystericky vyrazí ale i po fenkách což mě mrzí. Jinak je hrozně hodný mazel. Zajímalo by mě jak se mám v takových situacích zachovat. Mám ho hned jak uvidím cizího psa vzít do náruče nebo je mám nechat očuchat?Žádný pes ho nepokousal a pravidelně si hraje se svým "nevlastním bráchou" maltézákem a fenkama od babičky. Krom toho chodí na stříhání a tam má paní taky 3 velký chrty a pudlíka a všechno v pohodě. Kde děláme chybu? :( Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 21. dub. 2009 06:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přečti si celé tohle téma a i ty související. Jistě zde najdeš odpovědi na své otázky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 06:57 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Děkuji už jsem to tu pročetla a dozvěděla sem se spoustu užitečných věcí. Krom toho včera sme byli u kamarádky, která má psa a fenku, kteří měli zrovna štěňátka a naprostá pohoda :D všichni tam lítali po zahradě jak bláznivý a jedinej kdo občas vylít byla fenka páč krapet žárlila ale dycky udělala jen bububu ani neblafla a ten náš raplík byl hotovej ze štěňat furt za nima lez a oblizoval je a hrál si s nima takže na procházkách je asi naštvajen že je na voditku jinak když ho pustim z vodítka mezi ostatní hafany tak je v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 10:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
woodyna píše:
je asi naštvajen že je na voditku jinak když ho pustim z vodítka mezi ostatní hafany tak je v pohodě.


Na tom vodítku je naštvaný pravdepdobne preto, akým spôsobom s ním manipuluješ ty a čo od neho na tom vodítku očakávaš. Napína ho, v prítomnosti iných psov?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 13:48 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
No to je právě asi kámen úrazu.....na vodítku neumí chodit vůbec:(donedávna sme měli flexinu ale tu mu teď překousal jeho bratříček takže sme začali chodit na normálním vodítku ale po psech už vyjížděl s flexinou....taky už tahal s flexinou....zkrátka sem ho nenaučila chodit na vodítku:(je to klasiský bytový gaučák takže sem ho chtěla na flexině nechat krapet proběhnout protože bez vodítka se ho bojim pustit aby nevlít pod auto nebo neskákal na lidi a děti:(teď se snažim napravit co sem zanedbala takže když táhne tak ho zastavim posadim aby se na mě koukal pochvalim a jdeme dál jenže to je furt dokola. Je to hroznej tahač:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 13:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A pročetla si si tady a na hlavní straně webu článek o tahání na vodítku? :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Mohli by ste mi poradit, co robit, ked mi pes sikanuje ine psy, teda konktretne vylucne mlade psy tak 8 mes-2 roky? Pouzivala som lahni, teda "kym sa nebudes slusne spravat k inym psikom, ktory ti neublizuju a spravaju sa k tebe priatelsky, budes lezat." Funguje to, pekne lezi, ked mu dam volno, zase ide za psom a robi s nim "poriadky". Dam ho zase lezat a tak dokola, ale zda sa mi, ze mu akosi nedocvakava, ze ma odkladacku kvoli svojmu spravaniu alebo ju mozno nechape ako istu formu obmedzenia (on si rad polezi, on je taky fucker vsetkeho :roll:, vsetko mu je jedno ). Takto sa mi vobec nevyvenci, ani si nepobeha, odist nie je ziadne riesenie (nebudeme sa predsa vyhybat psom).
Jeho spravanie som si vysvetlila ako sikanu, neviem, ci spravne, ale pride mi to dost evidentne: nebudes tu lezat, lebo tu chcem lezat ja. nebudes si cuchat steniatko, lebo to je moje steniatko. nebudes si aportovat palicu, lebo ja si ju chcem kusat. nebudem sa mojkat s panickou, lebo ja sa chcem ist pohladit. nebudes si ocikavat toto miesto, lebo ja si ho chcem ocikat. nebudes...
neviem ako to riesit, buzerackou, alebo inak :?: Ak to tu niekde je, prosim navygujte ma. Dakujem :-)

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 14:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já bych po něm "skočila" když by to dělal, pověděla mu zblízka do očí, co si o tom myslim, a pak, když by to chtěl níhodou zkusit, jestli jsem nezměnila názor, tak by mi stačilo jenom syknutí nebo upozornění, že ho vidim (u Bonyho by mi to stačilo)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 22. dub. 2009 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
V tomhle případě taky nejdřív zakážu si psa vůbec všímat a teprve pak navedu na jinou činnost. Ale u šikany rozhodně nejdřív zakazuju. S potenciální obětí mám psa na stopce a s košem a jakýkoli nečistý úmysl je ihned zakazován.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 17:15 
Zdravím :) můj pes je na svůj relativně malý vzrůst (KVH 44cm) hodně dominantní a je právě agresivní vůči jiným psům, napadlo mě proto, že celou procházku půjde s košíkem...nejdřív protestoval a snažil si ho sundavat, ale po chvíli už spokojeně běhal a když jsme potkali cizího psa - tak si nic nedovolil (normálně by se naježil, vrčel a startoval po něm...) Dokonce s košíkem poslouchá na slovo (což normálně nedělá :D ) Celá procházka byla v klidu, což se mi s ním ještě snad nestalo :D ... Nevím, ale jestli to neřeší problém jen dočasně... Když mu košík sundám - je jako dřív, zase si dovoluje... Co s tím??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 18:10 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Máš pravdu, košík je len istenie a dočasné riešenie. Je otázka, čo sa pri použití košíka deje ďalej. O riešení tohto problému sa tu píše veľa.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní NO na ostatní psy(i malé) a některé fenky
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 17:48 
Dobrý den!!Mám velký problém.Mám doma 3letého Něm.ovčáka, který je agresivní vůči ostatním psům a některým fenkám. Je na zahradě, cvičím s ním poslušnost a do mého zranění jsme běhali závodně Agility. Na parkuru agility si psů nevšímal, ale po doběhnutí se hned běžel servat. Bojuji s tím už pře rok. Snažím se jakkoukoliv cestou mu vysvětlit, že se to nedělá. Nejprve jsem to zkoušela po dobrém(domluvou atd..), ale to nepomáhalo a tak mi na cvičáku poradili, že ho mám dostat na záda a chvíli na něm z lehka klečet, dokaď se neuklidní. Poté většinou dá do konce výcviku pokoj. Agresivní začal být cca ve 2 letech, kdy jsme chodili na jiný cvičák a tam ho napadl Něm.ovčák i když se mu nic nestalo od té doby nemá rád psy a feny si vybírá. Budu vděčná za každou radu. Už totiž nevím jak s ním dál, je to můj první pes.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 18:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Začni tím, že si pročteš sekci agresivní chování, najdeš tady odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 10:32 
Offline

Registrován: stř 11. bře. 2009 09:31
Příspěvky: 8
Bydliště: Moravský Krumlov
Mám jednu takovou přiblbloučkou otázku, ale docela mi to vrtá hlavou. Ráda bych se zeptala, jak to funguje, když za Rudou přijede páníček se psem, který je agresivní k jiným psům. Ruda paníčkovi ukáže co dělat a jak se chovat, aby pes už agresivní nebyl, anebo ho ,,na místě" té agresivity zbaví, tak, že si pes už na žádnýho jinýho nikdy netroufne (jde to vůbec?) ? Nebo taky jinak; dá se za jedno odpoledne ,,vymýtit" ze psa agresivita vůči jiným psům?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Záleží na důvodu, proč pejsek po ostatních vyjíždí. Myslím, že se za to odpoledne dá položit základ pro zlepšení, majitel se naučí, jak se chovat a jak postupovat a pracuje podle toho s pejskem dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 06. kvě. 2009 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 08. dub. 2007 18:16
Příspěvky: 55
Bydliště: Osnice
ahoj, chtela bych se optat. mam 4leteho retrivra : kdyz vidi psa,tak zacne vrtet ocasem a chce si s nim jit hrat ale jakmile ho ocicha tak na nej zautoci!! -jeho zasada je hlavne nenapadne coz znamena, vrti cucha a pak se najezi a je to tu...co to znamena? je fakt ze mi to dela od te doby co se mi popral se jednim hafem na prochazce (prochazek bylo s dotycnym nekolik a poprali se ne na kazde prochazce..)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 16:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle běžně řešíme na free sobotách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 07. kvě. 2009 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 10:12
Příspěvky: 54
Bydliště: Unkovice
Mě by zajímalo, kdo je v právu, když si mladá fenka chce hrát a skotačí kolem osmiletého psa a ten o to nemá zájem a vyjíždí po ní a chce ji kousnout. Má mu dát pokoj, když o hraní nemá zájem anebo nemá být ten pes hned tak vzteklej, když jde o skotačivou slečnu. ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 10. kvě. 2009 16:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
kreckovs píše:
Mě by zajímalo, kdo je v právu, když si mladá fenka chce hrát a skotačí kolem osmiletého psa a ten o to nemá zájem a vyjíždí po ní a chce ji kousnout. Má mu dát pokoj, když o hraní nemá zájem anebo nemá být ten pes hned tak vzteklej, když jde o skotačivou slečnu. ?

Řekl abych že oba. Malou zkorigujte tak, aby ho nechala a tím vysvětlíte i psovi, že nemá bejt histreickej, že mu bráníte záda.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadání cizích psů
PříspěvekNapsal: stř 13. kvě. 2009 15:46 
Dobrý den, máme doma ročního psa Manchesterského teriéra, který se pere se všemi psi. Když nějakého uvidí, kňučí a vrtí ocasem, že chce k němu. Ale jakmile se začnou očuchávat, tak na něj každý pes začne vrčet a on nezůstane nic dlužen, klidně by se popral. Sám nezačíná, ale připadá mi, že na to zavrčení čeká. Vždycky mu vynadám a vytřepu ho za kůži na krku, aby se uklidnil, ale nepomáhá to. Příště to udělá zase. Je tak roztěkanej, že mi občas přijde, že si na tu rvačku ani nepamatuje, chce za tím psem znova. Jak mu mám vysvětlit, že tohle dělat nebude? S fenkami žádné potíže nemáme. Díky za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadání cizích psů
PříspěvekNapsal: pon 18. kvě. 2009 21:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Manchester píše:
... Jak mu mám vysvětlit, že tohle dělat nebude? ...
Socializace vůči jiným psům a jejich seznamování je dlouhodobý a poměrně pracný proces, jímž jsem se u nás prakticky zabýval ve skupině zhruba čtyři hodiny a to byl jen základní úvod bez dalších " vyšších levlů". Z toho důvodu nepředpokládej, že se to dá popsat stručně po netu a půl dne ti to tu popisovat vážně nemohu.
Základy toho, jak se to dá zvládnout, jsou zde na poradně popsány. Pokud chceš však detaily, budeš si pro ně muset přijet sem na Vlčáry. Proto tu pro vás dělám třeba free soboty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 12:22 
Pročítám poradnu a snažím se najít případ podobný tomu našemu. Mám již čtyři roky fenku z útulku, brala jsem si ji jako dospělou. Velmi rychle jsme si na sebe zvykli, rodinu brání a byt hlídá úplně bezvadně. Doma je skvělá, poslušná, nikdy si nedovolila zavrčet na mě nebo na syna. V momentě, kdy vyrazíme ven, je za trest potkat jiného psa. Startuje bez upozornění a je problematické s ní jít i okolo plotu, za kterým je pes. K nepříčetnosti ji přivádí, když štěká i ten druhý. (nejvíc nesnáší malá společenská plemena - sama je spíše typ ovčáckého psa)
Chodili jsme i na cvičák, ale tohle se ná vůbec nepodařilo zvládnout. Dá se s tím něco dělat ještě ve věku zhruba osmi let?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Naučit fenku poslouchat na první povel, naučit jí nenapínat za žádných okolností vodítko. Když vidí jiného psa, bude vnímat vás a nebude napínat vodítko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 30. čer. 2009 14:12 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Savitri, co děláš, když ti vystartí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc. 2009 13:33 
Snažím se těm situacím předcházet a raději přejít na druhý chodník. Pokud se přihodí, musím jí strhnout k noze a buď se snažíme projít, nebo ji u nohy posadím a počkám až dotyčný přejde. Je to ale potíž a ona v danou chvíli moc nevnímá. Je to jak zatemnění mozku a před očima jen ten cizí pes. Výrazně nepomáhá ani káravý tón v hlase, ani hlasité okřiknutí, ani řádné stržení k noze.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc. 2009 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Savitri píše:
Snažím se těm situacím předcházet a raději přejít na druhý chodník. Pokud se přihodí, musím jí strhnout k noze a buď se snažíme projít, nebo ji u nohy posadím a počkám až dotyčný přejde. Je to ale potíž a ona v danou chvíli moc nevnímá. Je to jak zatemnění mozku a před očima jen ten cizí pes. Výrazně nepomáhá ani káravý tón v hlase, ani hlasité okřiknutí, ani řádné stržení k noze.

....pokud vis ze fena takto reaguje,reaguj driv nez ta fena.Nenech situaci dojit tak daleko...zaroven zapracuj na duvere a ovladatelnosti psa.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 02. črc. 2009 14:00 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Savitri píše:
Snažím se těm situacím předcházet a raději přejít na druhý chodník. Pokud se přihodí, musím jí strhnout k noze a buď se snažíme projít, nebo ji u nohy posadím a počkám až dotyčný přejde. Je to ale potíž a ona v danou chvíli moc nevnímá. Je to jak zatemnění mozku a před očima jen ten cizí pes. Výrazně nepomáhá ani káravý tón v hlase, ani hlasité okřiknutí, ani řádné stržení k noze.


Mám úplně stejné zkušenosti, v současné době jsme v poho.
Přečti si, co napsala Essi, když tohle zmákneš, jsi za vodou. Jestli nevíš, jak vypadá prověšené vodítko, dojeď si za Rudou, fakt se to vyplatí, taky jsem to udělala. Tam je totiž zakopaný pes - za žádnou cenu pes nesmí napnout vodítko. Druhá věc je tvoje myšlení, nenechat se vytočit, zůstat v klidu, myslím opravdu cítit klid ne ho hrát.
Když budeš procházet kolem psa, kterého nezvládnete v klidu, posaď a otoč si čelem k sobě psa ( zády k cizímu psu ), chytni ho za papulu (košík ), aby na tebe musel koukat a něco mu klidným, ale důrazným hlasem řekni - třeba ses pos..l,ne?! Nesmí se ti otáčet k tomu psu, musí čučet a vnímat jen a jen tebe - to bych trenovala u plotů. Ale hlavně - jednou vidět ( u Rudy ) je lepší, než stokrát slyšet.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!