Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 16. dub. 2024 06:45
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 26. čer. 2008 10:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus si do zdejšího vyhledávače dát výrazy chůva nebo vychovatel. Najdeš tam to, co hledáš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: stena & netykavka
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 08. pro. 2006 12:55
Příspěvky: 11
Bydliště: bratislava
pozrela som si tu temu vychovatelstvo, ale aj tak som si nie ista ako to ma spravne fungovat, fakt je ze ani neviem ako by to mohlo vo vzorovej svorke kde su aj stenata vyzerat
z toho popisu chuvy mi je jasne, ze nervos nie je zrovna ten pravy vzor pre socializujuceho sa prcka, tak ked sa stretneme so susedom a vykecavame, tak sa to zatial snazim riesit tak, ze riso si ide dagde za mna lahnut a ked ma steniatko tendenciu ist k nemu, tak sa mu zacnem venovat a nepustim ho k nemu, ked sa k nemu steniatko moc priblizi a on protestuje zavrcanim tak som skusala zatial nechapave "co blbnes nic ti nerobi" alebo mu dat odchod a venovat sa steniatku ..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dorotko, já bych asi dala psovi odložení (jištěnej by byl úvazem) a o to víc bych se mazlila s cizíma psama o co víc by se to mýmu nelíbilo :twisted: ale to bych si dovolila s mym psem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 09:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Odchod bych mu nedával, jen ať to sleduje a učí se. Hlavně bez zasahování.

Dorotka, jdeš na to dobře. Ber to tak, že zkoušení je od toho, aby ses dozvěděla výsledek a věděla pro příště, jak to zařídit lépe.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. črc. 2008 13:05 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Rudo,
díky, tohle jsem potřebovala slyšet, i když to takhle dělám u feňulí. Ale u nich to jde nějak samo, u psa moc přemýšlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2008 08:08 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Petro, asi bych se k tomu už neměla vracet, ale přece jenom mi to nedá.
Tu situaci jsem neměla jištěnou, byla to moje chyba, pochopitelně ti cizí psi měli byt taky na vodítkách a můj pes měl být přivázanej u něčeho pevnýho. Pak bych mohla dělat, co píše Eva. Oni ty psi šli po výpadu Břeti po něm a vzhledem k tomu, že byli od sebe asi tři metry, tak moc času jsme na sklidnění neměli.
To, že jsme mohli pobývat na malém prostoru s cizími psy, je pro mého psa velký pokrok, před pár měsíci by to nebylo vůbec možné - klidně si doběhl za nic netušícím psem a zezadu ho napadnul a ještě šel po mě, když jsem brániĺa toho cizího psa. Takže si myslím, že jsem měla sedět a vychutnávat si, že můj pes leží vedle mě ve společnosti cizích psů. To hlazení jsem mohla nechat třeba zase napříště..Třeba.
K té reakci - kdyby něco takového udělala např. Anča (nebo i ta nová feňule ), musela bych je velmi tvrdě zpacifikovat, jsou tvrdé palice, na Dorotu se stačí zle podívat a Břeťa? Zatím hledám, co na něj platí...
A proč to celé píšu? Protože si myslím, že chování Břeti nesouvisí s postavením ve smečce, ale s jeho špatnou socializací, on se teprve teď učí, jak se má chovat k cizím psům, navíc má smůlu, že po něm psi jdou, takže nemá dobré zkušenosti a raději zaútočí první - a to se snažím ho odnaučit - i za cenu toho, že si zatím nebudu hladit cizí psi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. črc. 2008 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dorotko, teď už to neřeš, v dané situaci jsi nic jiného dělat nemohla a jestli byla chyba cizího psa vůbec hladit - no aspoň víš že tak daleko ještě nejste a víš na co si máš dávat pozor. Udělala jsi s Břeťou velký kus práce, máš můj obdiv.

Já se ptala spíš jestli (když je pes bezpečně zajištěný) ho nechat vytočit a nevšímat si ho nebo jestli je rozumnější ho nějak zklidnit. Z Rudovy odpovědi jsem pochopila že jak kdy a jak u kterého psa... takže nezbývá než se řídit citem :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadá psi, fenky i štěňata
PříspěvekNapsal: stř 09. črc. 2008 10:26 
Máme psa z útulku, asi dva měcíce, je to cca 1,5 roku starý kříženec velikosti dalmatina. Na nás si zvykl poměrně rychle, ostatních lidí se panicky bojí (zpočátku občas i vystartoval), ale tato jeho fobie se pomalu lepší. Co se ale nelepší je jeho vztak ke psům, jak nějakého vidí, okamžitě se chce servat a je mu jedno, jestli je to pes, fena, štěně, na všechny se snaží zaútočit. Co s tím? Kdyby útočil na psy, tak to dokážu pochopit (i když bych se taky vztekal:-)), ale tohle nám připadá zvláštní, setkal se s tím někdo?
Hned zpočátku, cio ho máme, jsme s ním byli u pana Desenského, když se pokusil udělat v jeho smečce bordel, dostal a byl klid. Snažíme se dělat to stejně, ale jen se oklepe a klidně vyrazí znovu ... Přitom mám pocit, že když ho srazíme na záda a chytnem pod krkem, že jsme dost důrazní ...
Normálně nás poslouchá na slovo, ale jak vidí psa, vše jde stranou.
Pokud bude koncem měsíce freečko, tak přijedeme, třeba se to v kolektivu zlepší ... Bude tam s námi minimálně zpočátku ale asi dost veselo:-( ...
Díky za Vaše náměty, rady a připomínky
D&B


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. črc. 2008 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Vůbec si netroufám na žádnou radu, na to sem dost začátečník, jen mě napadlo, že bych asi psa na přítomnost jiných zvykala, zkusila bych najít největšího kliďase ze všech a psa s ním vodila na prochajdy. Asi bych začala trénovat chůzi u nohy na prověšeném vodítku a tu pak vyžadovala při prochajdě s tím megaklidným psem, co se nenechá ke rvačce vyprovokovat a je mu to úplně fuk....Mojí fence jsem právě takovou kamarádku našla a moc nám to pomohlo...jen nevím, jestli sme stejnej případ jako vy....jestli máte psa útočícího ze strachu nebo z agrese...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. črc. 2008 13:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gerdo, ten pes je vůbec nevnímá a jde do všeho hned s maximální razancí. Tady mi sejmul Romynu hned, jak vylezl z auta a probral se až když jsem ho z ní sundal za krk. Celý problém je právě v tom, že absolutně nevnímá nikoho než sebe, natož své majitele.

To že psa chytnete pod krkem není ten důležitý prostředek k tomu, jak ho ukáznit. Když si dáte záležet, nemusíte ho vůbec použít. Ono to celé začíná především předvídáním situace a naprosto striktním udržením respektu psa ve váš prospěch. Jestliže psa "sejmete" až po tom, co po jiném psovi vystartuje, nedokážete mu žádným prostředkem vysvětlit, že to dělat nemá. Princip, který jsem vám tady u nás vysvětloval, je postaven na tom, zastavit psa ještě dřív, než hrubost udělá. To seznamování s jinými psy lze provádět až po tom, co se naučí v jejich přítomnosti ovládat a vnímat vás.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. črc. 2008 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Po výkendovém freečku jsem si myslela, že už jsme na tom s vrčením na psi mnohem líp, ale zmýlila jsem se. Dneska jsme potkali maďarského ohaře, Ozzy se s ním evidentně chtěl jít skamarádit, ale jakmile se začali čuchat, hodil číro a vrkal. Ohař hodil číro taky. Řešila jsem to očním rozhovorem s výrazem zlé tchýně (jak tu kdesi psala Evička Š.), ale stejně po propuštění zase vrkal, řešila jsem opět stejně, ale jak vidno špatně. Přivolání by bylo každopádně lepší, ale to už je teď jedno.
Ale o tom jsem psát nechtěla. Ten ohařík hrozně tahal na vodítku a moje otázka tedy zní, jestli je lepší psa k takovýmto tahounům vůbec nepouštět? Ruda tu totiž někde psal, že tyhle psy obchhází obloukem, protože nevystaví svého pejska "neřízené střele". Jaké s tím máte zkušenosti? Děkuji

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Brání si soukromí
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 09:31 
Dobrý den, mám roční fenku a už delší dobu mě trápí určité problémy. Fena je poměrně dominantní a ve skupině stejně silných psů většinou za krátko získá vedoucí pozici. Není ale nijak přehnaně sebevědomá a některých o hodně větších psů se trochu bojí a klidí se jim z cesty. Máme ale problém se psy samci, na které vrčí a chňape po nich, když jí trochu otravují. Před prvním háráním dokonce útočila i na úplně mírumilovně procházející feny. To se mi podařilo odbourat a když je puštěná na volno, nikdy neútočí, ba naopak je docela přátelská a s cizími psy a fenkami si často hraje. Největší problém jsou ale psi (nebo feny), kteří se k nám přiblíží, když sedíme v hospodě, v tramvaji, v metru, před kruhem na výstavě nebo kdekoliv, kde už jsme usazené delší dobu. Na takovéto psy ( a nezáleží vůbec na velikosti) agresivně vrčí se zdviženým ocasem a naježená. Zajímavé je, že když ji vzápětí odvedu a s tím samým psem vypustím na otevřeném prostranství, chová se k němu naprosto mile. Přijde mi, že si hlídá buď mě nebo to místo, kde se tak trochu zabydlela. Fena je opravdu poslušná, ale toto se mi nedaří odbourat. Několikrát ji okřiknu, vyhrožuji pohledem do očí a někdy si ji trochu sroluji pod sebe, ale touha bránit to místo je moc silná a fena tu chybu opakuje dokola. Zajímalo by mě, proč to dělá. Myslíte, že je to čistě agrese, nebo že je před těmi psy i trochu nejistá? Přemýšlela jsem, jestli jí svojí blízkostí k tomu nedodávám odvahu, ale represe z mojí strany jsou silné a je na ní občas vidět, jak si dává pozor a úplně čeká trest. Fena je na mě poměrně dost fixovaná. Jak jí vysvětlit, že ti psi jsou vítaní a nijak nás neohrožují? Zkouším ji za to trestat nebo ty psy přátelsky pozdravit a dát svojí fence najevo, že mě nevadí. Ta druhá metoda se mi zdá trochu účinnější. Tento problém se s fenkou táhne už téměř odjakživa. Na lidi je naprosto přátelská a kdyby jí vlezl do soukromí člověk, přátelsky by se netvářila, ale zavrčet by si nedovolila. Děkuji za rady!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 14:24 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Podle mne se ta fenka bojí a ty ji za to trestáš. V tom je celej problém.
Tady si v podstatě sama sobě odpovídáš na řešení tvého problému. :arrow:
Citace:
....nebo ty psy přátelsky pozdravit a dát svojí fence najevo, že mě nevadí. Ta druhá metoda se mi zdá trochu účinnější.


Za prvé neřeš problém dokud nenastal a to ani podvědomě. Pokud už dopředu čekáš, že tvoje čuba bude protivná nebo cokolic, tak tomu tak bude.

Pokud zavrčí, žeřila bych to nějakým ,,Co blbeš?" S nechápavým výrazem a příchozího psa si šla pohladit, pokud je to pohodář.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 18:25 
Vrčí mi takhle i na jorky, malá štěňátka a známé psy, kteří jsou hierarchicky níž než ona. Normálně se bojí jen bobtailů (špatná zkušenost), barzojů a německých dog 8) Prostě velkých oblud. Jinak je velmi kurážná a těch psů, kteří jí ve výše popsaných situací vadí, se normálně určitě nebojí.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 18:29 
Přijde mi, že je prostě netykavka a říká: "hele vymizni, tohle je moje místo a chci tu mít klid!"


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. črc. 2008 21:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mimoň píše:
Vrčí mi takhle i na jorky, malá štěňátka a známé psy, kteří jsou hierarchicky níž než ona. Normálně se bojí jen bobtailů (špatná zkušenost), barzojů a německých dog 8) Prostě velkých oblud. Jinak je velmi kurážná a těch psů, kteří jí ve výše popsaných situací vadí, se normálně určitě nebojí.


Takže vyjíždí v podstatě po všem, jestli jsem to dobře pochopila. Nebo teda téměř po všem, po většině. V tom případě si myslím, že jsi ve správné sekci a doporučuji pročíst celou. :wink:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 09:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Netroufám si vůbec nic radit, jen jsem se chtěla zeptat, jak poznáte, že vaše fena získala za krátko vedoucí postavení? Není to třeba o tom, že fenka si dovolí chovat sebevědomě jen ke psům, kteří by mohli být slabší, submisivnější, nebo stejní? Protože sebevědomý pes se nebojí dog a bobtailů a velkých oblud...Vůbec do vás nereju, jen mě to zajímá, protože moje fenka se chová občas velmi podobným způsobem, ale sebevědomá rozhodně není. Možná bych spíš myslela, že je nejistá...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 09:13 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Dzedzy píše:
Mimoň píše:
Vrčí mi takhle i na jorky, malá štěňátka a známé psy, kteří jsou hierarchicky níž než ona. Normálně se bojí jen bobtailů (špatná zkušenost), barzojů a německých dog 8) Prostě velkých oblud. Jinak je velmi kurážná a těch psů, kteří jí ve výše popsaných situací vadí, se normálně určitě nebojí.


Takže vyjíždí v podstatě po všem, jestli jsem to dobře pochopila. Nebo teda téměř po všem, po většině. V tom případě si myslím, že jsi ve správné sekci a doporučuji pročíst celou. :wink:


Dzedzy, Mimoň psala, že vyjíždí po psech, jen když leží v hospodě pod stolem, jinak si s nima hraje.

A co zkusit přijít současně do hospody ještě s někým, kdo má taky psa a uvelebovat se tak nějak současně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 15:03 
Gerdo, myslím, že i sebevědomý pes se může bát velkých oblud, protože když je sebevědomý, tak to neznamená, že je blbý a půjde se kámošit s obludou, která se na něj netváří zrovna prátelsky a kterou by určitě nepřepral. Ona se jich ale tak úplně nebojí, jen k nim nejde, protože jí to nestojí za to. Ale aby to nevypadalo, že z ní dělám nějakého machra. Jsou situace, kdy se může cítit nejistá, v nervech zase nijak extra silná není. Nevím, jestli jsem nenapsala unáhleně, že získává vedoucí pozici, ale někteří psi, kteří se s ní trochu nepohodli, se jí docela vyhýbají a podle gest ostatních poznám, že se jí maličko podřizují. Fakt je ten, že na ohodně větší psy si machrovat netroufá.

V podstatě je schopná vyjet pod stolem na kohokoliv, ale ne vždycky. Když je hodně utahaná, tak jí se*ou i známí psi, kteří se uvelebili s náma a kteří do ní trochu strčí packou, když se protahují, nebo kteří jí šlápnou na ocas, když prochází okolo ní. Někdy jí ale známí nevadí.

Napadlo mě se někde takhle uvelebit a potom odejít a poslat tam nějakého pokusného psa, co bude dělat, když tam nebudu já 8) Netroufnu si odhadnout, co by dělala, ale myslím, že by se natolik zabývala vyhlížením mojí osoby, že by to pokus dost zkreslilo.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. srp. 2008 16:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Mimoň - jasně že i sebevědomý pes se může bát oblud, jen si nemyslim, že tou obludou by měl být pes, ať už jakékoli rasy. V každém případě brousím tam, kde o tom úplně prd vim, takže se dál pouštět nebudu. Práávě že moje kamarádka má ovčandu, která je velmi klidná, nesmírně přátelská, skvěle vychovaná, pevná v nervech, seběvědomá - prostě pro mě vzor psa - a naopak na mojí čubku nervku působí max uklidňujícím vlivem. Ještě nikdy na ní ve zlým ani lehce nezavrčela, protože to prostě nemá zapotřebí. Díky ní se moje fena nebojí ostatních, dokonce si od té ovčandy nechá vynadat za nesprávné chování, prostě to je pro mě vzor, jak si představuju sebevědomého, klidného psa. Takže jinak vlastně soudit moc nemůžu, protože právě takhle si představuju toho sebevědomého psa. S tím vrčením na místě pobytu - nevim, já svou čubu na tyhle situace intenzivně zvykala, pořád a pořád, pokud vyjíždí nebezpečně, asi bych jí narazila koš a trvala na splnění poslušnosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Vztach se psem a to jestly mne opravdu uzna za sefaneni dano silou,ale tim ze psovy porozumim...na zaklade toho co jste napsli nemyslim ze bi byla to co popisujete: dominantni.Je to stene co se ted uci jak to chodi ve svete...a pokud k ni budete pristupovat tak jak to dela te jen ji dostanete do nervu....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 19:59 
Napsala jsem několik možností, jak se chovám, když vrčí, tak nevím, co BinLadin myslel(a), že jí dostane do nervů. Že to dělám špatně vím sama, protože to na její uklidnění nepomáhá, ale mě by spíš zajímalo, co mám teda dělat, aby to bylo dobře. Že je dominantní neusuzuju z toho, že vrčí na psy pod stolem. Pořád mi tu ale chybí definice dominance. Dominantní je 1.pes, který když cítí převahu, tak jí využije, nebo 2. pes, který se snaží získat převahu za každých okolností (nebo jí prostě má a ani jí nemá zapotřebí dávat najevo, protože to z něj přímo čiší. Třeba jako ta ovčanda Gerdiny kamarádky)? Jestli je to ta první možnost, tak moje fena dominantní je. Nechci si hrát na slovíčkaření, to jen aby v tom bylo trochu jasno


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dominantní je velmi malé procento psů a ti si to opravdu nepotřebují dokazovat. Nejlepší radou je zajet s fenkou na Vlčáry - pravděpodobně (stejně jako spousta z nás) zjistíš žes dělala plno chyb a že stačí změnit svůj přístup a fenka se za čas srovná. Rozhodně bych nezkoušela různé rady po netu nebo od "jedné paní co má taky psa", protože pokud člověk tvoji fenku přímo nevidí, může se vždy jen dohadovat, zatímco Ruda se umí dívat zatraceně dobře, "přečte" si od fenky proč to dělá a může vám ušít rady přímo na míru.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. srp. 2008 20:46 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Mimoň píše:
(nebo jí prostě má a ani jí nemá zapotřebí dávat najevo, protože to z něj přímo čiší. Třeba jako ta ovčanda Gerdiny kamarádky)?

Ta čuba je moje a není dominantní ani v nejmenším :D .Je pouze dobře vychovaná a socializovaná a má ráda společnost jiných psů.Ale o dominanci u ní nemůže být ani řeč.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Mimon
Pes zjistujue jak to na svete chodi,to co povazuje za nutne a nasledne resi rozhodne neukazuje ze bi bil dominatni.Proto mi prijde silne neadekvatni nektere zpusoby jak resite situace.To co popisujete spis ukazuje na nejistotu,pokud je fena nejista je potreba ji spis podrzet a ne srazet.
Oikud misto podrzeni fenuli sraszite muze zacit byt v nerveh.Jak psa podrzet nebo kdy a jakym zpusoben korygovat chovani njejde pre net na dalku rici....dulezite je byt stale v klidu a nedopustit aby mi cokoliv prevalcovalo meho psa....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Má ještě naději se odnaučit napadat psi?
PříspěvekNapsal: pon 18. srp. 2008 10:40 
Ahoj, docela bych ocenila Vaše názory. Moje rodiče mají křížence černého s hnědým pálením, velikost a postava asi jako velký knírač, dle veterinářů kříženec více ras, z toho určitě nějaký teriér. Víc nám k němu neřekli. Je to už postarší pán, je mu 14 let. Z útulku jsme si ho brali před 13 lety, asi v roce jeho života. Ben je mírně rozmazlený pejsek, páč mamina se mu samožřejmě od začátku snaží dát co nejvíc lásky. Od samého počátku má problém s tím, že vyjíždí po osotních psech. Dokáže prostě "vyprovokovat" úplně každýho psa, ať je sebevíc klidný! S naším Benem se prostě určitě popere! Malá plemena ho moc nezajímají, ale co je větší než jezevec, tak po tom jde. Štěká vrčí, snaží se na něj skočit. Bitev za tu dobu už jsme s ním rpožili nesčíslněkrát. Na sídlišti už má pověst baskervila. Vzhledem k této nenávisti k ostatním psům chodí stále na vodítku a probíhá se pouze na zahradě na chatě a v podvečer, když vidíme, že široko daleko podél řeky nikdo nejde. Je to škoda, protože jinak je to roztomilý hodný pes, miluje děti, lidi, fenky... Docela by mne zajímalo, kde tedy rodiče udělali chybu ve výchově..v jeho věku myslím už nemá smysl ho nějak "předělávat", už asi s touto povahou v klidu dožije. Nebo myslíte, že by se dal ještě "spřátelit" s ostaqtními psíky? co vy na to?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 21. srp. 2008 10:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
14tiletého psa bych už asi nechal jen dožít své stáří.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese na Německeho Ovčaka
PříspěvekNapsal: čtv 20. lis. 2008 10:51 
Dobry den zdravym mam tako problem ma 2,6 letou fenku Bordeauxske Dogy je velice hodna kamaradi se bez problemu z každym psem je jedno jestli je velky mali cizi nebo nejaky co ho zna. Muj problem je v tom ze posledny asi tak 4měsice začala byt agresivny a utoči na Německe Ovčaky a to JEn na tohle plemeno ostatni psi ji vubec nevadi.Je to normalni ? A co s tim. Vždy když k tomu dojde tak ji odvolam a ona me bez problemu poslechne a necha toho.Podotykam ze nikdy neměla když byla jeste štěně problem s Nemeckym Ovčakem a ni z jinym psem. Zhoto duvodu mam obavy ji nechat chodit na prochazky z moji mamkou nebo bratrem.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. lis. 2008 12:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V takovýchto případech nezbývá než najít přátelské ovčáky, kteří jsou tolerantní i vůči útočným psům. Začíná se tím, že si s těmito psy hraje jenom psovod a svému psu neumožní do toho jakkoli zasahovat a odcházet do ústraní. Je dobré, aby se pes díval psovodovi pod ruce a zjistil, že o ty ruce nepřijde. Když se napadající pes naučí v přítomnosti toho ovčáka ovládat a nemá tendenci po něm startovat, může se začít se seznamováním, ovšem ne od hlavy, ale vždy od ocasu. Psy se ocasu nebojí, hlavy ano, protože se zaměřují na svůj zdroj strachu, zuby. Pokud hrozí chňapnutí po druhém psu, je nutné psu rukou překážet tak, aby věděl, že se trefí do ruky, ne do psa.
Další detaily jen osobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23. pro. 2008 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 17. zář. 2008 12:39
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava II
Dobrý večer všetkým,

my máme tiež psíka, ktorý je agresívny na ostatných psov. Nejakú dobu ho učíme disciplíne, správnej chôdzi na vodítku a tiež povel ku mne sa nám veľmi zlepšil. Pomaly sa s tou jeho agresivitiou dostávame ďalej a zlepšuje sa to. Keď vidíme iného psíka, dokáže prejsť okolo úplne bez problémov, neprejavuje známky agresivity, ale moja otázka:

chodíme s ním za psíkmi, hlavne sa snažíme ho zoznamovať s dobrými psami, ale keď sa už s nejakým stretne a očuchávajú sa, stáva sa, že po pár sekundách stuhne a vídím na ňom, že niečo chystá. V tom prípade to robíme tak, že ho troška pridržiavame a motáme sa mu tam, aby nemal úplne voľný prístup k psovi a keď by už niečo chystal tak by musel ísť cez nás. Neviem ako presne sa mu motať v ceste, aby to zas nechápal, že ho k tomu psovi nechcem pustiť, čiže brániť mu v tom. Ako pes vníma keď som medzi nimi a pridržiavam si ho? Ak máte podobné skúsenosti, tak budem vďačná za každú odpoveď.

ďakujem

Nina

_________________
Pes Delon, oriesok (pripomina vlciacika), vek 1,3 roka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 24. pro. 2008 05:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rado77 píše:
...Ako pes vníma keď som medzi nimi a pridržiavam si ho?
Pokud si u toho budeš hrát s tím druhým psem, měl to začít chápat správně. Hlavní je přirozenost chování psovoda vůči oběma psům.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador (na psy)
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Znovu zdravíme 8)

chtěla jsem se zeptat na konkrétní situaci - potkali jsme venku psa - asi zlatého retrívra, s páníkama. Můj byl s košíkem a na stopovačce, šel u mně a jakmile se spatřili, tak ten GR odvrátil pohled, sklonil hlavu a odešel zpět (asi půl metru) k svýmu pánovi. Můj nebyl zježený, jen stál a koukal. Po dohodě jsem si šla pohladit druhýho pejska, můj šel se mnou, tak se tam nějak motali oba, všichni jsme si povídali a hladili každý oba pejsky. Myslím, že ten druhý se trochu bál a stále se očichávali a můj začal na něj vrčet. Nevím, jakým způsobem reagovat. Ke mně si ho volat nemůžu, když u mně je...nebo prostě odejít? Ale to mám zas pocit, že jsme nepokročili dál na cestě ke snášení psů... :roll:

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador (na psy)
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 18:09 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Morticie píše:
Nevím, jakým způsobem reagovat. Ke mně si ho volat nemůžu, když u mně je...nebo prostě odejít? Ale to mám zas pocit, že jsme nepokročili dál na cestě ke snášení psů... :roll:


Jen čistě za sebe.... Asi bych se ho z očí do očí zeptala jestli má nějakej problém a dala bych mu asi povel ,,lehni" nebo tak něco. A dál to jako na oko neřešila a bavila se normálně dál, při čemž bych si hladila toho druhého psa a nenápadně po očku sledovala co dělá ten můj prudič, abych připadně mohla včas zasáhnout, kdyby měl blbej nápad. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador (na psy)
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 22:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Díky...něco podobného jsem už taky zkoušela, jen jsem si nebyla jistá, jestli nedělám nějakou chybu...když jednou zlobil pejska, s jehož páníkem jsme byli asi dva metry od sebe, tak jsem ho zavolala k sobě, kde musel zůstat a naopak já jsem odešla k pánovi, se kterým jsem si povídala a hladila jsem si druhýho psa. Můj byl z toho celý nesvůj, ale seděl tam. Jenže takový pán se nám pokaždé nepoštěstí. Ale to nevadí, každopádně to by tedy mohla být cesta...protože vím, že nějakými zákazy a okřikováním bych s ním moc nepořídila. Je trošičku tvrdohlavý ](*,) , aspoň teda pro mně.

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador (na psy)
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 08:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Morticie píše:
...já jsem odešla k pánovi, se kterým jsem si povídala a hladila jsem si druhýho psa. Můj byl z toho celý nesvůj, ale seděl tam. Jenže takový pán se nám pokaždé nepoštěstí...
Tohle je první lekce z několika a příliš to dopředu neposune. Pokud se s tím chceš naučit víc a dořešit to, předvedu ti to na nějakém fríčku. Ostatně toto je nejčastější důvod, proč sem lidé se psi jezdí, jelikož ten problém s chováním psů vůči druhým řeší hodně lidí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hysterická kavalírka
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. pro. 2008 18:28
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim
Moje kavalírka (2,5 roku) máme ji od narození a pejseka od 1 roku jeho života. Kim je bezva, je vyrovnaný, docela poslušný. Problém není asi ani tak s Kimem, jako s fenečkou, která je vůdce smečky a je velice řekla bych až moc temperamentní a sebevědomá. Hodně jsem toho přečetla, ale pár věcí mi není stejně jasných :roll: No asi největší náš problém je, že ona je hysterická a z důvodu strachu útočí :( nevím, kde se stal problém vyrůstala ve městě, kde se setkávala s psíky a lidmi, ale pak jsme se přestěhovali na vesnici do domečku a tady tak nějak nastal problém se socializací ještě dřív než jsme si pořídili pejska. Fenka hystericky řve na psy a na lidi. Od 4 měsíců jsem s ni chodila 1 rok na cvičák každý týden 1x, po roce nám bylo sděleno, že je hodně živá at zkusíme agility a tam se mi nějak po 1 hodině zasekla a mám pocit, že se v ní něco zlomilo :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador (na psy)
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. pro. 2008 18:28
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim
bylo vidět, že to není to pravé a tak jsme se zpět vrátili na klasické hodiny poslušnosti, kde už vyváděla jen viděla jakéhokoliv psa už seděla neklidně a najednou jsme museli cvičit v rohu mimo ostatní psy jelikož fena vyváděla a mně nezbylo nic jiného než ji vzít vodítkem a pak jsem kvůli tomu přestala na cvičák chodit úplně :( Takže náš hlavní problém je, že nemůžem chodit mezi psy a ani lidi i když je má v podstatě ráda, když k nám někdo přijde domu ublízala by ho k smrti je přátelská, ale na ulici člověk se psem to je děs. A jinak našeho Kimečka přijala dobře, má ho ráda hraje si s ním, ale někdy na něj příliš žárlí :? . Díky za rady Ažurka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador (na psy)
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ažurko, sebevědomá a temperamentní fenka nebude řvát ze strachu po psech a po lidech. To, že jsi jí vzala vodítkem a že vás na cvičáku nechali cvičit stranou od ostatních a neporadili vám, jak na ní, jste to docela pokazili. Měli byste s ní naopak co nejvíc chodit mezi lidi a psy, jen ne do té doby, než budete vědět, jak postupovat. Nejlepší bude, když si domluvíte konzultaci s Rudou. Praktická ukázka je vždycky nejlepší. Hlavně jí za její strach netrestejte, ale ani jí nechlácholte. A zavolejte co nejdřív.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Essi
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 31. pro. 2008 18:28
Příspěvky: 4
Bydliště: Chrudim
Esii já vím a to jsme byli na cvičáku, který je tady vyhlášený. Z toho důvodu, že jsem ji tam musela trestat jsem tam přestala chodit a zanevřela na ně. Rudovi jsem dnes volala hned, jak bude trochu lepší počasí vyrazím na radu, jelikož fenka je ustrašená a z toho vyjíždí, ale nikdy ji žádnej pes nenapadl, tak nevím, kde přesně se stala chyba no a to nemluvím o tématech, jako jsou petardy a různé pro ni neznámé zvuky :( Jinde jsem zase četla, že dokud se to nevyřeší tak nemáme moc mezi psíky chodit, ale jak čtu další chyba poradíš mi prosím tě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní labrador (na psy)
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nemusela jsi jí tam trestat, i když asi vím, jak jsi se tam cítila. Z podobných důvodů jsme před lety několik cvičáků obešli a nakonec tam přestali chodit.
Mezi pejsky a lidi určitě choďte co nejvíc, ale opravdu až po tom, co vám Ruda v praxi předvede, jak se máte tvářit, jak se postavit, jak korigovat čubinku a jak cizího pejska a tak dále. To se vysvělit po netu opravdu nedá. A já na to nejsem asi ten nejlepší rádce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 12:04 
Mam doma agresora. :( Neviem ci to robi zo strachu alebo dominancie? Proste je agresivny na psy (na feny nie). Ked sme niekde na prechadzke a on je na volno a zjavi sa pes, nemam sancu na odvolanie. Preto ho uz ani nepustam tam, kde by mohli byt psy. :roll:
Priblizim situaciu: Ked uz pribehne k tomu psovi a pes je na voditku s panom, tak len pobrechuje a skace okolo nich a mne sa neda chytit. Ak by boli obaja psy pusteni, nema problem zakusit sa mu do krku. On si neberie ohlad na to, ci je to yorksir alebo NO, ba dokonca stena :? Ak sme na prechadzke a on je na vodcke teraz je to uz lepsie, ale predsa sa niekedy stane. Ak ide okolo pes, on sa taha a steka a ja ho cuknem a poviem fuj, niekedy zaberie ked nie pritlacim k zemi. Je to spravne?
Ak sa psy zoznamuju a je to pes, tak vatsinou sa zahrizne, ale s niektorymi aj vychadza, ale to z 10 moznos 2. Ak dojde k bitke a psa si odtrhnem okriknem ho a pritlacim k zemi. Robim nejaku chybu aj ja?
Da sa toho spravanie mojho psa nejak odstranit? (Ma 3 roky nasla som ho ked ma 1,5roka a je dost zle socializovany; predtym bol v kuse zavrety so psami sa nestykal; zo zaciatku, ked videl psa bol cely bez seba). S ludmi nema problem, k nim je az velmi mily.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 18:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Nejsem ta co by mohla v tomhle extra radit,ale já bych začala stopovačkou a pořádně prostudovat téma přivolání:o).Pokud budete mít šňůru po ruce asi těžko budete svého psa muset někde honit...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 18:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No já bych asi kromě vodítka nasadila i náhubek, přece jen není v pořádku nechávat svého psa při seznamování s druhým do něj se zakusovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: agresivní chování vůči ostatním psům
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
"Ak sa psy zoznamuju a je to pes, tak vatsinou sa zahrizne, ale s niektorymi aj vychadza, ale to z 10 moznos 2."

Tahle věta mě docela vytočila. Kolik psů už jste takhle nechal svým psem pokousat? Víte že takhle můžete vyrábět nové agresory? Spoustu psů začne útočit na druhé po napadení.
Prosím nasaďte svému psovi košík a nesundavejte ho ani tam kde podle vás nejspíš psi nebudou, protože tam být můžou. Snažte se v první řadě rvačkám předcházet spíš než řešit co máte udělat pak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2009 21:21 
Zdravím všechny,
před třemi léty jsme si pořídili německého ovčáka Cézara. Od začátku je velice živý. Syn s ním chodil na cvičák, ze začátku ho pouštěli mezi štěňata, ale když dospíval, moc ho už nechtěli pouštět mezi ně. Syn byl docela stydlivý, tak se stranil a cvičil ho opodál, časem došlo ke konfliktu se psem a tak mu řekli, ať mu pořídíme náhubek a taky asi, že to nepůjde bez ostnáče...to se nám moc nelíbilo. Přerušili jsme cvičení a po čase jsme začali chodit na jiný cvičák, kde se nám více věnovali a vzala jsem si Cézara do svých rukou. Tam nám hned při 1. návštěvě ihned dali ostnáč, což se mi vůbec nelíbilo. Přesvědčili mě, že to bez ostnáče nepůjde. Byla jsem zklamaná. Byl agresivní i na štěňata, ale nevzdala jsem to. Cézar je agresivní jenom na určité psy, se dvěma fenkama se navzájem očuchávali i bez náhubku.
Bydlíme v RD s 3letou holčičkou, kterou taky poslechne na určitý povel. Doma je super, má rád lidi, ale je mi to líto, něco jsme asi zanedbali. Taky se chci zeptat, proč se na nás zlobí, když odcházíme z domu- štěká a zatahá nás za bundu nebo i za kalhoty.
Díky, Lýdie


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 07:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ať si vezme na krk ostnáč ten tupý výcvikář, když nemá na víc.
Začal bych pořízením Halti ohlávky, když klikneš dole na této stránce na Baron.cz, najdeš ji tam, pak mu vyber nějakou velikosti 3. Základ je totiž v netahání vodítka. Ostatní je tady už mnohokrát popsáno.
Co se týče odchodů, žádný můj pes nemá nárok mne blokovat, jelikož to považuji za drzost a pohrdání autoritou, kdy to řeším jediným povelem "místo", nebo jiným podobným, kdy se pes musí neprodleně vzdálit.
Jestliže si nebudete vědět rady s informaci tady již napsanými, pak je lepší mi zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 21:54 
Dobrý večer!
Mám približne ročného psíka z útulku /mám ho asi 3 mesiace/ kríženec terier, lhasa apso.
Psík je priateľský k ľuďom, deťom, fenkám, ale ako zistí, že psík s ktorým mu dovolím sa pozdraviť je pes začne byť nepríjemný, vyskakuje mu na krk, tvári sa akoby čakal na prvý malý jemu nepáčiaci sa prejav /žiaľ nerozumiem čo si hovoria, preto asi ani dobre nezareagujem/ a po najmenšom šteknutí, či zavrčaní toho druhého,ihneď útočí. Vždy pri tom začne zúrivo štekať. Dokonca, keď psa zbadá skôr ako ja, tak sa k nemu začne hnať s takým hnevlivým štekotom, akože držte ma, lebo ho roztrhám. /hlavne na veľké psíky/
Keď som ho priniesla dovolila som mu pri stretnutí pozdraviť sa so psíkmi, ale začínam mať na sídlisku povesť, že to je ten besný pes. Keď je v skupine a hrá sa, tak toleruje aj psíkov, ale stále je taký napätý a sleduje ako sa zachovajú.
Bol nejaký čas na ulici, možno sa to tam naučil.
Ale bije sa aj s malými maltézakmi i keď myslím si, že tam je to skôr len také vykrikovanie, ako odpoveď na strach malého psíka.
Prosím, poraďte mi, lebo začínam byť aj ja v nepohode a priznám sa, že sa radšej psíkom vyhýbam i keď veľmi túžim, aby mohol mať kamarátov.
Ďakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 14:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pročtěte si pořádně celé téma o agresi a pak také poradnu zaměřenou na strach - to je totiž důvod, proč pejsek startuje.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: úte 17. úno. 2009 21:20 
Prepáčte, že sa pýtam, tie rady, ktoré tu dávate, platia aj na malé psíky?
Lebo ja som nikdy nevidela nijakého malého psíka, ktorý by chodil pri nohe a pribehol na zavolanie, ostal odložený, alebo dal sa odoslať na miesto.
Možno je to tým, že také tie gaučové psíky nikto necvičí.
Chodím po sídlisku s 20 m stopovačkou, ľudia si klopkajú na hlavu, môj psík keď chce poslúchne, keď nie tak sa snažím si aspom zachovať dôstojnosť keď ho snažím povzbudiť pritiahnutím.
Ale tak veľmi by som chcela, aby to nebol svojvoľník, ktorý mi nerozumie a ja jemu.
Mám ho 3 mesiace a má asi 1,5 roka.
Nie je už neskoro?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese vůči jiným psům
PříspěvekNapsal: stř 25. úno. 2009 12:30 
Offline

Registrován: úte 18. bře. 2008 16:40
Příspěvky: 9
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, mám ridgebacka a je hodný, doma se chová jako svatoušek, ale když venku uvidí psa, tak veškerý klid z něho vyprchá a chová se jak pes v ringu. Vrčí, štěká, když je mu vodítko krátké postaví se na zadní nohy a pouští hrůzu. Docela už pochopil, že psa za plotem si nemá všímat, ale jakmile ho potká na cestě, tak je to hrůza. Osobně si myslím, že by nic neudělal, že jenom pouští hrůzu, ale neriskuju boj s jiným psem, tudíž chodí na vodítku a s košíkem. Ale důvod proč píšu je ten, že jsme se nedávno se známou bavili a ona že to asi bude nějakým špatným zážitkem, že mu asi pes ublížil. Tak jsem uvažovala a jedině co mě napadlo, tak jak byl malý tak jsem ho chtěla seznámit s jednou labradorkou a ta něho začala štěkat a vrčet a to byl 3měsíční štěně. Překvapila mě její reakce protože sama měla necelé 2roky. Chtěla jsem se zeptat, jak mu můžu ten špatný zážitek ze kterého to všechno asi pramení nějak vymazat nebo mu ulehčit. Nevím jak bych psychiku psa mohla urovnat. Prosím poradťe.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!