Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. říj. 2011 19:46
Příspěvky: 3
Bydliště: Moravský Karlov
Ahoj všem,
chtěla jsem si vzít pejska z útulku, ale narazila jsem na takové předsudky ze strany mé rodiny, že mě to zarazilo. Dívali se na mě, jako na nezodpovědného člověka, který chce do domu, kde žijí děti, přivést zlou bestii, co tu všechny pokouše... Přitom jsem se setkala s rodinami, které měli pejsky z útulku a ti se o své děti nebáli. I tady v diskusi si lidé sdělují, jací jsou jejich psíci z útulku vděční a přátelští. Jak to tedy s nimi je? Je jasné, že se nedají všichni útulkáři postavit do jedné řady a hodně záleží na volbě konkrétního psa. A možná i na zkušenostech (mých). A ty právě nejsou velké.
Jaké jsou ty vaše zkušenosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 21:51 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Ach bože néé, všechny předsudky zahoď.. Chodím psy do útulku venčit a jak bych byla ráda, kdybych je mohla všechny po jednom zachránit, to co člověku vrátí za tu trošku radosti z procházky, to je nenahraditelné.. Natož když si ho pak vemeš a dáš mu domov.
Bojíš se z důvodu dětí? Každý správný útulek se správnými lidmi kolem poznáš podle toho, že jsou schopni ti pejska doporučit, znájí jejich povahu a poradí zda k dětem ano nebo ne. A pokud náhodou natrefíš na takový, kde ti nechtějí poradit, nebo neví, nebo se budou tvářit nepřátelsky, tak to nevzdej, útulku je v české republice moc a moc a psů, kteří potřebují pomoc také.
Mám jednoho takového útulkáře, chlupáčka Wilyho a nevyměnila bych jej za nic na světě.. Držím pěsti.

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 22:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Netvrdila by som to tak jednoznačne. Aj psi z útulku môžu byť rôzni. To, že je psík po vyvynčení rád a prejavuje to, neznamená, že je bezproblémový a takisto nie všetci pracovníci v útulku vedia a môžu posúdiť, či je samostatný, ako sa znáša s deťmi, inými psami a pod. Správne si vybrať je dôležité.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 23:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Já mám všechny psi z útulku a každý je jiný. Jedna z nich je netykavka na psy, ale byli jsme na to upozorněni. Hodně útulků ti dovolí si psa ozkoušet, několikrát vyvenčit, a když to vypadá dobře, nechají ti ho třeba na víkend. Vše je o domluvě. Některé útulky nebývají příliš horliví a vstřícní, ale nevzdávej to. Za sebe mohu doporučit útulek v Žimu u Teplic, komunikace skvělá i přístup ke psům.

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 00:57 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Jasná věc, to máš pravdu, nejlepší je si toho psíka okouknout a vzít ho párkrát na procházku, člověk uvidí, zda si s ním dokáže poradit a zda mu povaha psa vyhovuje - nebo to vidím moc jednoduše? Když mě to jednoduché připadá - je nutné po psovi ze začátku moc toho nechtít, ať si zvykne na nové prostředí, lidi kolem sebe a nechtít se s ním hned mazlit a mačkat a chodit na návštěvy abych ukázala co mám za nového společníka, a tím vystavovat psa stresu, nevím, ale myslím si, že pes se po pár dnech dá vytipovat - jeho reakce a chování..
Opravte mě pokud se mýlím, ráda uslyším jiný názor

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 05:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Já si myslím, že hodně záleží na tom, co člověk s tím útulkáčem pak dělá. Pokud ví, jak se psem správně zacházet, může dobře vyjít i s "problémovějším" psem (co to je problémovější pes..). Pokud ale neumí psu nastavit hranice a říct, co se smí a co ne, pak "zvlčí" i hodný pes podle pravidla, že pes dělá to, co mu dovolíš. A jestli myslíš, že si nebudeš umět v útulku vybrat správnou povahu, vem si s sebou někoho, kdo to bude umět.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: čtv 24. lis. 2011 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Mam pet psu z utulku, ruzneho stari, ruzne minulosti - a muzu rici, ze jsou pohodovi jak k moji skoro dvoulete dcerce, tak ve vsech jinych smerech (kdyz pominu klasicke psi pubertacke lumparny zavinene moji neduslednosti). Ale samozrejme nejde pausalizovat. Urcite bych pro psa z utulku hlasovala, ale je potreba dlouho vybirat a zjistit si o pejskovi co nejvice informaci. Volila bych utulek, ktery vyuziva dobrovolniky, preci jen, pes se dostane casteji ven, s ruznymi lidmi, takze ma moznost potkat se s vicero podnety. Jezdila bych za vybranym pejskem nejdriv do utulku, brala ho ven, abych se snim seznamila, brala bych s sebou i decko, aby byla sance alespon trochu poznat reakce atd atd....

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes z útulku
PříspěvekNapsal: stř 30. lis. 2011 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. bře. 2009 17:04
Příspěvky: 168
Bydliště: Vítkov
Mám kamarádku, kterou jsem jedenkrát úmyslně vzala do útulku - jen se "podívat". Nikdy neměla psa, ale měla jsem dojem, že ho nutně potřebuje :sunny: , nooo - a vznikla tam okamžitě láska na první pohled. Pejsek se dělal úúúúplně maličký - a kdyby mohl, tak se propasíruje skrz pletivo. Ona u něj dřepěla a na druhý den sice ani neveděla, jak vypadá, jen že to by mohl být ten pravý. Za týden jsme pro něj jely. V Opavském útulku to dělají tak, že si psa odvezeš, a do dvou měsíců jej můžeš vrátit, pokud si vážně nesednete. V tomhle tom případě to vyšlo a Ben je nyní neskutečně šťastný :hura: A kamarádka taky. Je to prý nejmilejší člověk, kterého zná :love4:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Jitka


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 58 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!