Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: pon 18. bře. 2013 18:04 
Offline

Registrován: sob 25. srp. 2012 14:16
Příspěvky: 1
Bydliště: hlinky 99
chci se zeptat jaky je vas nazor na todle video,ma svuj porad o psech a resi tam stejny problemy jako tady.me to totiz prislo divny kdyz sem si precet vasi knizku "psi" a pak vidim od profika todle

http://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sahání do misky
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 00:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
tomas4 píše:
...me to totiz prislo divny...

U profíka by to bylo divný. Ten člověk ale není profík, jen mediální hvězda, co se za profíka vydává. V takovém kontextu už to divný není.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sahání do misky
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 07:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Ahoj Tome,
vítej tady na poradně, až se tu rozkoukáš, zjistíš, že na "odborníka" Cesara tu panuje poměrně jednotný názor, totiž že je všechno možné, jen ne odborník, a že si udělal kariéru na dost pochybných metodách. A ono mu to funguje, protože zastrašování je taky forma vládnutí...

Stačilo mi vidět prvních pár vteřin videa a už mi to hnulo žlučí a radši jsem to vypnula.

Představ si, že tohle někdo udělá Tobě - přinese Ti v poměrně napjaté atmosféře jídlo a bude na Tebe upřeně čumět. Ty znejistíš, nevezmeš si. Následně teda čumět přestane a řekne "tumáš", tak se trochu uvolníš a vezmeš si. A najednou Ti tenhle cizí člověk bleskově sáhne po talíři, že ti ho znovu sebere. Urazila bych mu pracky... Psina se ho jen bojí a on ji ještě posiluje v její nejistotě, nic jiného za tím není.

Ano, pes by si měl nechat sáhnout do misky. Ale proto, že člověku věří a že ví, že mu ji sebereš jen, když to bude opravdu nutné nebo když mu do ní budeš chtít přidat něco dobrého. A NE proto, že se člověka bojí, protože si člověk na něm hojí svoje komplexy (a zaměňuje "dominanci" s nejistotou a nevychovaností...).

Cesarem "vychovávané" psice je mi líto a Tobě přeju, abys při hledání postupů našel lepší možnosti - proto ještě jednou, vítej tady na poradně :sunny:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sahání do misky
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 08:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Hnus. Ani jsem to nemohla dokoukat. Takovým lidem bych dělala to samý - ať si taky užijou.
Je mi z toho úzko a smutno.

Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 08:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady máš vyjádření skutečných odborníků ze zahraničí přesně k tomuto videu www.youtube.com/watch?v=wiSS97ve2Iw
Je to v DE a ENG jazyce, snad vám ty komentáře někdo přeloží.

Můj názor, Cesar je (nejen) zde velice agresivní a jde do toho psa se zcela jistým záměrem toho psa zlomit. Na moje psy, kteří sem přijdou s majetickou agresí by pouhý náznak z této své agrese udělal jen jednou a ten jeho tv štáb by měl v tu chvíli velké starosti zachránit z něho aspoň něco, aby to mohli spravovat na áru a pak na plastice. Takhle se to prostě nedělá!

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 09:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Tak jo, překládám, protože to stojí za to. Je tu někdo, kdo umí titulkovat video? Že by jsme tu češtinu vložili přímo do něj (po domluvě s vlastníkem videa, samozřejmě).

Asociace nenásilných profesionálů pro práci s domácími mazlíčky.
"Výstup s Holly" ve zpomalených záběrech. Analýza psí řeči těla.
Varování: nezkoušejte to doma.

0:27 Nápis: [Millan] upřeně hledí dolů. Držení očního kontaktu je výhrůžka.
0:31 Millan: Vidíte, to je nejistota, to není podřízení.
0:33 N: [Pes] mrká, dívá se pryč.
0:35 Millan: Dobře, hodná, na.
0:41 N: [Millan] se přibližuje. Pes žere rychleji. Poslouchejte "tsst", přímo před tím, než fena začne reagovat.
0:46 N: [Millan] se přibližuje a přesouvá svoji ruku do fenčina periferního zorného pole.
0:57 N: [Millan] se rozmáchne a tvrdě ji uhodí do měkké části krku. Fena okamžitě reaguje obranou.
1:11 N: Fena ustupuje, dává mu prostor. Dívá se pryč. On se k ní nadále přibližuje.
1:17 N: [Millan] provokuje levou rukou.
1:33 N: Dlouhé období různých varování - "Nechoď ke mně. Nenuť mě, abych tě musela kousnout." [Pes] přesouvá váhu dozadu, drží ocas dole, tváří se defensivně.
1:55 N: Olizuje se, olizuje si nos, přehnaně mrká očima. Žádá o prostor.
2:19 N: [Millan] ignoruje její prosby o prostor a stále se přibližuje.
3:00 N: [Fena] dále zesiluje usmiřovací signály: měkký obličej, mrkání, opakovaně odvrací zrak, olizuje si pysky, snaží se se sníženou hlavou o oční kontakt.
3:06 N: Lehne si a snaží se o kontakt.
3:16 N: [Millan] konečně zeslabuje tlak a posadí se dozadu.
3:23 N: Nyní zjišťujeme, že ji konfrontoval již dříve. Tato vyhrocená situace vychází z minulých setkání.
3:28 přepis rozhovoru: Klient: To ti dřív nedělala. Millan: Ne, takhle ne. K: (směje se) Správně. M: Ne, ne, vůbec ne. K: OK. M: Ne, toto je poprvé, co jsem toto chování u ní viděl. To, co teď vidíte, je už jen uvolnění.
3:40 N: Nyní si vzpomeňte, že na její zahradě jsou kamery, cizinci, trenér a majitel. Uvolnění? Fena je stále ve stresu.
3:51 N: Sáhne jí po obličeji stejnou rukou, kterou ji předtím uhodil. Všimněte si "tsst" v okamžiku, než ho kousne. Děje se přesně to samé, co se dělo posledně, když po něm skočila u misky. A spojení těchto situací?
4:30 Millan: Toto jsem nečekal.
4:32 N: A vy?
4:38 N: Tlačí ji dál a dál do rohu. Fena mrká a odvrací zrak. Opakovaně se pokouší, vyhnout se další konfrontaci.
5:52 N: Olizuje si rty, přivírá oči, mrká, odvrací zrak. Uši jsou dole. Hlava je dole. Ocas je dole.
6:00 Komentář: Toto bude bolet, ale tumáte, peroxid. Millan: ano, ano.
6:05 N: Tři minuty a šest vteřin, které by Holly mohly stát život.
6:14 Millan: To bylo jako... bych omdlel přímo před ní. Teď už je to dobré. [pozn. Anička: touto větou si nejsem moc jistá, když tak mě opravte]
6:17 N: Pes byl donucen selhat. Takto se "neopravuje" bránění misky.
6:32 N: Aktuální diskusi týkající se správné "nápravy" najdete na těchto odkazech:
6:37 N: http://ahimsadogtraining.com/blog/resource-guarding/
6:42 N: http://animalbehaviorassociates.com/blo ... mment-2681
6:53 N: Také si přečtěte blog "Food Aggression and a Famous Trainer" (Agrese u jídla a slavný trenér) od Jima Crosbyho.
6:59 N: http://canineaggression.blogspot.com/20 ... mment-form
7:08 N: Pozorování a komentáře od Carol Byrnes, Diamonds in the Ruff, Spokane, Washington, USA, http://www.diamondsintheruff.com
7:23 N: http://www.petprofessionalguild.com

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Tak toto bola sila ... Ja teda nie som skutočne žiaden odborník, ale myslím, že aj slepý musí vidieť, že ten pes sa bál a snažil sa stretu vyhnúť, obzvlášť ako ju zatláčal do kúta. Myslím, že veľa psov by v tej chvíli po ňom skočilo, aby si prerazili cestu preč. A už vôbec nevidím zmysel tohoto nátlaku pre majiteľov. On si síce môže psa silou podriadiť, ale nie som si istá, že to pre samotných majiteľov bude mať nejaký význam. Neverím, že po natáčaní a jeho odchode im pes dovolí hrabať sa mu v miske, iba že by si ho rovnako silou podriadili, ale to mi zase príde ako časovaná bomba, keď nikto netuší, kedy vybuchne. Nám tiež naše šteňa zo začiatku vrčalo, keď sme sa k nej priblížili pri žraní - úplne prirodzené - noví ľudia, mala strach, že jej to ideme vziať. Teraz jej môžem strčiť ruku aj rovno do papule a išlo to pekne po dobrom a skutočne vo veľmi krátkom čase. Ale to by asi nebolo pre divákov také zaujímavé, ako vynervovaný vrčiaci pes...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 14:37 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Anička Bylinka píše:
6:14 Millan: To bylo jako... bych omdlel přímo před ní. Teď už je to dobré. [pozn. Anička: touto větou si nejsem moc jistá, když tak mě opravte]

Viděla jsem celý ten díl, v češtině a tuším, že tam říkal něco o tom, že opravdu málem omdlel..

Dobře mu tak. :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Je to strasny ten pes celou dobu prosi o ukonceni agrese kterou naprosto nechape.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 20:05 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
mě by zajímalo PROČ a co tomu předcházelo, jako to, proč si ho volali? já teda nevím, ale pozvat si odborníka a zkusit mi doma toto.. myslím, že těm lidem, co psa vlastní, ale vůbec nepomohl. vždyť ten pes má nyní FAKT DŮVOD si to žrádlo HLÍDAT a bát se o něj...
je mi to dost líto, vzhledem k tomu, že můj nalezenec se ze žrádla taky moh po... a celkem stačilo mu vysvětlit, že si ho fakt nemá přede mnou důvod hlídat :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 21:34 
Offline

Registrován: stř 03. úno. 2010 15:00
Příspěvky: 151
Lucía -> http://www.youtube.com/watch?v=ovcoC-14SLQ , tady se na to můžeš podívat na celé..

Mě třeba poměrně hodně vadilo, že tu fenu psychicky rozložil na atomy, nechal ji i majitele napospas osudu a odjel si na měsíc do pryč, léčit si bebíčko. To je profík teda... Sami majitelé tam uvádějí, že se její psychický stav samozřejmě po jeho odjezdu rapidně zhoršil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 19. bře. 2013 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Mě na tom asi nejvíc nas...tvalo, že on si ji NAUČIL na signál, který říká "teď přijde agrese, je čas se bránit" (ono "tss", o kterým tam je řeč). Takže ji vyloženě a cíleně zneužil k tomu, aby mu z toho představení udělala správnou šou ("ó, tohle jsem fakt nečekal!").
Dosud jsem si myslela, že ty svoje pochybné metody používá, protože věří, že je to tak správné. To je sice strašné, ale tohle je ještě o moc horší :hnev: .

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: stř 20. bře. 2013 01:17 
Offline

Registrován: ned 23. říj. 2011 22:25
Příspěvky: 320
Bydliště: Trutnov
Přesně, také se po mně na začátku Wilouš ohnal.. U psa z útulku, kde nemá misku jistou je to přirozené. Stačilo mu párkrát něco přihodit, nebo mu misku přidržet když se mu klouzala po podlaze a hned zjistil, že to s ním myslím dobře a máme po problému. Ale tohle??? :x

_________________
Zuza & Wily


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: úte 25. čer. 2013 11:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Anička Bylinka píše:
Tak jo, překládám, protože to stojí za to. Je tu někdo, kdo umí titulkovat video? Že by jsme tu češtinu vložili přímo do něj (po domluvě s vlastníkem videa, samozřejmě).


Dohodněte se prosím s vlastníkem videa a pak to můžu zkusit. Děkuji moc.

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sahání do misky - aneb agresor Cesar Millan
PříspěvekNapsal: pát 16. srp. 2013 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. čer. 2011 13:42
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň
Spíše než ukázka toho, co nakonec s fenou dokázal (okamžitý strachový únik od misky, jakmile se objevila umělá ruka), by bylo zajímavější JAK to dokázal. Ale to je jistě tajemství "profesionála" (a asi lepší to nevidět). Stejně jako v jiných dílech, kde se mu nepodaří ihned u majitelů získat "nápravu" a psa si odváží na několik týdnů k sobě na "převýchovu". Tam teprve asi dochází k "úspěšnému" zlomení psa bez přítomnosti kamer.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!