Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Obcasne utoky psa
PříspěvekNapsal: stř 25. lis. 2009 20:53 
Offline

Registrován: sob 24. říj. 2009 19:36
Příspěvky: 2
Bydliště: SLOVAKIA
Zdravim, chcel by som sa poradit. Mame 5 mesacneho psika (krizenec parsona). Vsetko je vpodstate OK, az na taku vec, ze obcas, ked si lahne, a chce ho clovek pohladkat, tak zautoci a ukusne. Nevieme, preco to robi a co s tym. Nerobi to stale. Niekedy sa chce mazlikovat, hladkat, ale niekedy ho clovek ide len pohladkat a zautoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kusanie 5 mesacneho psika
PříspěvekNapsal: pát 27. lis. 2009 23:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Psík útočí, ak si ľahne - za akých okolností? Ako reagujete vy?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kusanie 5 mesacneho psika
PříspěvekNapsal: sob 28. lis. 2009 00:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Mám 4 mes.štendo a ten ma teda nekusne,keď ho pohladím, keď leží alebo spí,alebo ho chcem premiestniť inde,ale zavrčí.Tiež nie vždy.Pes tým može v podstate vyjadrovať svoju nevolu voči vašemu vyrušovaniu.Určite ho za to nebite,ale kúsať sa nenechajte.Ja tomu mojmu kludným hlasom poviem-ale prosím ťa,čo blbneš.Pri fyzickom treste by sa vás mohol začať báť a útoky by sa vystupňovali.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kusanie 5 mesacneho psika
PříspěvekNapsal: sob 28. lis. 2009 08:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když si jdu pomazlit ty svoje čubiny, jestliže leží, vždycky mi odkryjí bříško, nebo nastaví místo, které chtějí pomazlit a náramně si to vychutnávají. Za psy nedolézám, proto jsou rádi, když se jim občas takto věnuji. Jestliže si jdu záměrně pohladit nějakého protivku nebo netykavku, užívám si mazlení zpočátku jen já a když je na mě pes protivný, nastupe moje drzost a psa začnu ještě více v mazlení škádlit. Pokud však nemáte autoritu a respekt, raději to nezkoušejte, protože by si na vás pes vyhonil triko ještě víc. Pes si totiž umí ohlídat i vaše myšlenky a pocity.
Využívám své znalosti míst, kde to psi při mazlení milují a kde naopak nesnáší. O co si pes řekne, to se mu v tom okamžiku také splní. Každého netykavku jsem z toho dřív nebo později dostal. Nikdy však k tomu nepoužívám agresi nebo nějaké peskování. Vždy jen mazlení, jen ne vždy je to psu zpočátku úplně příjemné, když si o to ten pes řekne.
Dost lidí, kteří mi sem přišlo s protiváky, tohle vidělo v reálu a nechápali, jak ten pes rychle rezignoval a kolik toho vlastně ten pes dokáže snést, když se zvolí správný systém. Pak ti psi byli rádi za každé něžné mazlení a bylo po "držkování". Nechtějte však po mně vysvětlování detailů po netu, protože je to naprosto individuální a hlavně je to práce značně taktická, počítána řádově v desetinách sekund, kdy měním styl, až se v něm pes nejříve ztratí a pak mu dám se v tom zorientovat. Je to styl manipulace, kterým si získávám respekt v rovině s důvěrou během několika málo minut, u některých psů to bylo dořešeno i v desítkách sekund.
Nemám problém to za určitých okolností předvést i na fríčku. Dost lidí to už na individuálkách nebo na fríčkách zažilo, když si o to pes řekl. Minulé fríčko na Vlčárech jsem takto vyřešil nekontrolovatelného psa úchyla, který si nedal a nedal říci. Pak už byl krotký jak beránek a dal se ovládat jen očima. Neagresní formy ovládání psychiky a uvažování psa mě baví víc, než je kvůli jejich "velkohubosti" zalehávat a tak podobně. I na pražském fríčku si o tohle nějaký ten pes řekl a málokdo si toho vůbec stihnul všimnout, kdy za pár vteřin mého zásahu v tomto modu ten pes už uvažoval jinak. Mnohdy to je hodně nenápadné, jelikož je při tom mnoho paralelních úrovní děje, které vnímá jen pes, nebo někteří hodně moc všímaví lidé.

Přijeď s tím "kecálistou" sem, uvidíš, jak je to snadné.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kusanie 5 mesacneho psika
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 16:17 
Offline

Registrován: sob 24. říj. 2009 19:36
Příspěvky: 2
Bydliště: SLOVAKIA
rea píše:
Psík útočí, ak si ľahne - za akých okolností? Ako reagujete vy?

no uz presiel nejaky cas, ale jeho to nepreslo. ideme na cvicisko, uz sme dohodnuti. stale vrci, ak spi a chceme ho prelozit, alebo posunut. spi s nami v posteli, to je chyba, vieme, no musime to teraz napravit. lebo ak si lahneme, on si lahne k nam, na nohy, no ak ho chceme posunut, zavrci, ak by sme sa ho dotkli tak kusne, uz nam to dal pocitit :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kusanie 5 mesacneho psika
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Chyba neni to ze s vama spi v posteli , s nama spi v posteli cela smecka, chyba je v tom ze nemate dodelanej vztah se psem a zakladni vychovu. Ackoli jsem na cvicaku pomerne casto a v mnoha vecech lidem doporucuju jit na cvicak, tak tady jsem vice nez skeptickej k tomu, ze by vam zrovna s timhle cvicak pomohl.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!