Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:28
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 29. zář. 2011 16:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 12:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Radešínská Svratka 34
Desenský píše:
Trénovaný pes se běžně dostává pod vteřinu, proto si myslím, že vteřina je akorát. Delší čas dávám jen pomalejším psům, nebo psům, kteří o přivolání ještě ani neslyšeli.



Když zavolám na psa ke mně( 6 měsíční retriever ) a on dokáže tak 4 vteřiny čekat, než se ke mně rozběhne, tak to už asi nebude reflexní oblouk ale čistá provokace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 30. zář. 2011 19:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Provokace? Možná jen vaše nedůslednost :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stopovačka vadí psovi mezi zadními nohami
PříspěvekNapsal: ned 09. říj. 2011 14:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. říj. 2011 10:32
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
máme 3-měsíční štěně německého ovčáka
začali jsme chodit se stopovačkou, kterou necháme tahat po zemi a jde jí mezi nohama
při chůzi má zadní nohy normálně docela u sebe, se stopovačkou ale chodí se zadníma nohama roztaženými, aby se jí nohy o stopovačku nedřely

trochu se bojím, když chodí takto nepřirozeně, aby jí to neovlivnilo např. vývoj kyčlí
další variantou by asi bylo utáhnout více obojek, aby jí oko s karabinou gravitací nesjíždělo dolů, bojím se ale, aby zas neměla obojek příliš těsně

prosím o názor a radu, děkuji!
Libor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 10. říj. 2011 21:23 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Ahoj,
já hlavně nechápu, proč dáváš takovému miminu stopku. :Hangman:
Máš jedinečnou možnost vytvořit si s hafíkem super vztah hned od začátku. Snaž se, abys pro něj byla nejzajímavější ze všeho. Odměňuj ho úsměvem, podrbáním, nějakou hrou, klidně i dobrotou. Když mu s tebou bude dobře a bude se cítit v bezpečí, udělá pro tebe první i poslední. :love4:
Samozřejmě že přijde puberta, ale když si to teď dobře nastavíš, zvládnete ji levou zadní.
Třeba mě někdo opraví, ale NO jsou pesani, kteří rádi a ochotně ´pracují´, třeba ani stopku nebudete potřebovat a když jo, tak si stejně myslím, že nejdřív tak za 3 měsíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 11. říj. 2011 16:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Pod to nejde se nepodepsat. Je to napsaný sice trošku drsně, ale asi to má svůj účel. Pokud na vás peče štěně už v tomhle věku, tak je něco špatně. Pokud ho neutáhnete na sebe nebo na pamlsky, tak je dobře mít psa pojištěného, ale myslím si, že ani sebestředné zvířátko v tomhle věku by mělo být závislákem na pánovi.
Stopovačka by neměla mít vliv na vývoj kyčlí a taky nepředpokládám, že ji takové štěndo nosí úplně všude. O tom jak má být dotaženej obojek už se tu psalo taky dostkrát. Chce to cit a u štěnda kontrolovat prakticky denně, jestli ho nemá zbytečně utaženej. Zároveň by měl bejt ale utaženej tak, aby se z něj štěně určitě nevyvlíklo a chápu to tak, že pokud je utaženej víc, ale psa neškrtí, tak je to lepší, protože máš se psem přes vodítko/stopovačku lepší kontakt.
Já měl zrovna celkem nezávisláka, ale když koukám na fotky z mládí, tak mi každou chvíli seděl u nohy a odpočíval. Potom teprv přišel čas, kdy ta stopka byla celkem potřeba. Teď máš ale ještě kupu jiných možností jak se štěndem komunikovat jinak. Nevím, kolikrát denně ho krmíš, předpokládám 3x - 4x a pokud máš žravce, tak bych využil čas před krmením k procházce a nenásilnému pocvičení. Nejdřív přes pamlsky a pak čímdál víc to přetahovat na sebe.
Já měl hodně žravého psa a někdy se to najednou zlomilo a jídlo počká a všechno ostatní má přednost. Nenašel jsem pamlsky, aby se o ně přetrhnul a to ani po dvou dnech bez žrádla. Proto lepší makat na vztahu a nenásilně si navázat psa spíš na sebe než na žrádlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 11. říj. 2011 18:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Undertaker píše:
Stopovačka by neměla mít vliv na vývoj kyčlí ...


Má... stačí se podívat, jak psi choděj, když jí tahaj za sebou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 12. říj. 2011 06:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. dub. 2011 08:43
Příspěvky: 64
Bydliště: Benešov, Praha
Je pravdou, že Komín taky šmajdá zadníma, když za sebou tahá stopku a i po odepnutí mu trvá ještě cca 5 min, než chodí zas normálně.. zpočátku jsme měli obavy, jestli se mu to neprojeví na pohybu při výstavách, tak uvidíme, chovatelka nám zatím nenadává :-) Každopádně puberta je sv***, na stopku nedám dopustit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 12. říj. 2011 06:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Nevšiml jsem si, že by pes chodil nějak jinak se stopkou a bez ní i když má vodítko mezi nohama. Určitě je to ale pes od psa, někteří můžou být citlivější. Pokud dělá stopka mezi nohama problém, utáhni pořádně obojek, vytoč ho bokem k jedné straně a stopku hoď přes záda na stranu druhou..

Jinak souhlasím s ostatníma, že může být na stopku zbytečně brzo, ale nikdo z nás neví jak se pes chová a to je věc druhá

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 12. říj. 2011 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Ve třech měsících určitě brzo je a pokud je ta stopka potřeba, tak je špatně něco někde jinde.
Nevím, jestli stopka přes záda něco řeší, ale měla by být pokud možno na zemi rovnou od obojku. To, že nevidíš rozdíl může být taky v tom, že máš "širokorozchodného" psa, ale u toho mýho to vidět je. Obyčejně má stopy skoro v jedný lajně, ale se stopkou si dává pozor, aby po ní nešlapal, tím pádem se taky stává širokorozchodným :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj. 2011 07:04 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jsou situace, kdy se ani malé štěně neobejde bez jištění, například při venčení u rušné silnice, nedaleko strmých srázů a pod. V těchto případech je nutné použít jištění štěněte šňůrou. Ovšem měla by to být nějaká neškodná horolezecká tkanička, nebo něco, co štěněti podjede pod nohou, když si na to šlápne a všude se to nezachytává. Couračkou lze naučit i první kontakt s vodítkem, je však nutné opět použít zdravý selský rozum a nedávat malým štěňatům "brzdu", která jim bude znepříjemňovat život.
Samozřejmě že je vhodnější obejít se bez šňůry a namotivovat štěně na sebe, ale někdy by to byl bez jištění pořádný risk a pak je nutné zvážit zda šňůru dát a nebo ne. Nejsem pro trvalé jištění malých štěňat šňůrou, proto by člověk měl posoudit, kde se s ním pohybuje, aby se šňůře mohl pokud možno vyhnout a dal ji jen když není zbytí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 13. říj. 2011 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 25. zář. 2011 12:47
Příspěvky: 10
Bydliště: Radešínská Svratka 34
Eva Štemberová píše:
Provokace? Možná jen vaše nedůslednost :wink:

Tohle 4 vteřinové váhání s táhlým zkoumavým pohledem zkouší, když už jsme doma je na volno a volám ho do kotce. Pokud slyší jak za ním v trávě šustí stopovačka, tak reaguje do půl vteřiny a přibíhá tryskem, mine mne, na 2-3metrech pak brzdí a teprve přijde. Vůbec nemám šanci dobírat šnůru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2011 01:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Přes to Eva měla pravdu... je to nedotažený povel. Nemělo by se Vám stávat, že Vás při přivolání pes přebíhá a pro začátek pokud nemáte jistotu, tak je určitě lepší dávat povel až v situaci, kdy máte šňůru pod kontrolou a psa si nasměrujete přesně kam chcete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Kdy nasadit stopovačku
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 02. srp. 2011 07:00
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
Dobrý den,
máme "štěně" teriéra, v listopadu mu bude půl roku. Přivolání mu jde jen, pokud nemá žádný rušivý podnět. Pokud ho má, nepřijde ani, když stojím metr od něj. Chtěla bych ho začít trénovat pomocí stopovačky při procházkách venku, jen se chci zeptat, jestli je to metoda i pro štěňata? Podle mě už na něj jde puberta, dělá si, co chce, tak bych řekla, že je nejvyšší čas to začít důsledně trénovat, ale raděj se ptám. Předem díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 23. říj. 2011 14:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Četla jsi ostatní příspěvky, než jsi sem napsala? Protože se to probírá hned pár příspěvků nad tebou. Jinak ano, stopovačka je vhodná i pro štěňata, ale je tu jedno velké ALE. Není dobré nasazovat jí "preventivně", když nehrozí nebezečí (vběhnutí pod auto a podobně). Pokud je ale štěně už v pubertě a nezabírají běžné fígle jako hračka a podobně, tak ano, je bezpečnější a lepší i z hlediska učení nasadit lehoučkou stopovačku, která nenasákne vodu i takovýmu prckovi. Ale zacházet s ní s ohledem na věk štěněte a snažit se mu to nejvíce zpříjemnit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 11. lis. 2011 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. říj. 2011 10:32
Příspěvky: 4
Bydliště: Brno
díky za názory na stopovačku! omlouvám se, nějakou dobu jsem se sem nedostal

musím říct, že tím, že štěně trochu vyrostlo a také se naučilo se stopkou chodit, se problém s nepřirozeně roztaženýma nohama upravil sám :-)

myslím, že stěně je na mě docela navázané, na druhé straně ale bydlíme u lesa a občas chytí stopu..... nebo jí v lese něco zachutná
šňůru jsem nepoužíval pokaždé, přivolatelná byla v 99%, ale co to 1% ?? tím jsem si akorát kazil "vůdcovství" a pes rostl
teď už má skoro 5 měsíců a kdyby chtěla, tak mi na procházce zdrhne kdykoliv...

stejně se mi postupně potvrdilo, že pokud není bes 100% ovladatelný, tak musí mít stopku a to i 3-měsíční stěně
mimochodem, kdo má 100% přivolatelné 3-měsíční stěně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 11. lis. 2011 18:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nechci se vytahovat, ale já :heart: problém je, že už jí je za tři dny 4 měsíce a to přivolání je teď už spíš 99% :wink: Ale ona je dokonalá.... :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 11. lis. 2011 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. říj. 2010 09:38
Příspěvky: 407
Bydliště: Ostrava-Hrabůvka
Tak to gratuluji a závidím. Ten můj 4 měsíční tvrdohlavý Dáreček přijde někdy hned, ale někdy dělá, že neslyší. Dobrůtky už nezabírají, svoboda je přednější. Problém je, že se ničeho a nikoho nebojí, každého vítá, za každým letí. O půlnoci si vyběhne doprostřed louky nad chatou a tam si hrabe a řádí. Už jsme zkoušeli jít dovnitř a nechat ho tam, ale je mu to jedno. Je fakt, že jsem to zatím nehrotila, ale asi budu muset začít. Dnes mi utekl v lese za kočkou, bylo to poprvé, co úplně zmizel z dohledu. Stopovačku mám, takže nasadíme. Jenom si neumím představit, jak ho z ní budu v lese vysvobozovat. Lítá jak malý ďábel, tak aby se mi na ní neuškrtil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 06. úno. 2012 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 26. led. 2012 10:13
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Po týdnu čtení příspěvků jsem dospěla k tomu, že můj starší JRT 9 let je rozmazlený a nevychovaný mojí vinou a musíme začít od začátku - tedy přivoláním. Musím mu tedy nasadit znovu po 8mi letech stopovačku, ale mám dotaz, když ze dne na den začneme s "novým" přístupem, nebudeme koukat zpět, jak je tu mnohokrát zmíněno, nebude z toho ten náš dědula zmatený? K tomu máme od 1.1.1012 nové štěně a to myslím, už na jeho nervovou soustavu je docela tlak.Také nevím,jak to přesně zkloubit s výchovou té 3 měsíční, on na stopce ona volno? Byl zvyklý se proběhnout vlese a to opravdu hodně, jak tedy vybiju jeho energii na 10 m stopce? Jsme z Prahy, takže přes týden jen prochajdy na vodítku a o víkendu lítání ve volné přírodě. Takže utrum, když není 100% přivolání? A jak u jeho "převýchovy" nezkazit její "výchovu"? máte někdo radu , zkušenost? Díky moc.
Ještě bych dodala, u sestry v Krkonoších na chatě, kde není plot odejde a vrátí se třeba za hodinu z průzkumu, prozatím za 8 let nikdy ani se šrámem, chápu je to risk, ale osobně mi nevadí, když se jde "projít" než aby ležel celý víkend na vodítku. Otázka zní, když to razantně nyní změním, nebude to spíš ku škodě, když už mu je těch 9? nějak nevím, jak moc radikálně to přivolání začít znovu, představa, že bude několik měsíců na stopovačce si momentálně neumím představit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 07. úno. 2012 09:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pro začátek trvám důsledně na přivolání především v domácím prostředí. Ideálně, když je nějaký "provozní chaos", jako je například příchod návštěvy se psem a tak podobně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stopovacka
PříspěvekNapsal: pát 08. úno. 2013 10:09 
Offline

Registrován: čtv 07. úno. 2013 09:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Otěšice
Ahojky,
mam NO 11 mesicu a take jsme skoncili u stopovacky.Vcera,kdyz jsem s nim byla na prochazce,tak nemel stopovacku,protoze to byla jedina louka kde nejsou zvirata,max. jen chyta mysi (to me taky dost stve).Verila jsem,ze nikam neutece,protoze vedle louky je pole na ktere nevstupuje a potucek,ktery by tezko preskocil.Jen chvilka nepozornosti a uz sem videla jak lita cumakem po zemi sem a tam.Vedela sem,ze zachytil stopu.Byl daleko ode me na to abych ho chytila nebo jinak zareagovala.Zkusila jsem privolani,ale jen 2x protoze sem si ho nechtela uplne skazit.Bylo mi jasny,ze ho ze stopy neodvolam :( je jak v transu.Musela byt cerstva.Utekl po poli 500m!!Videla jsem jak beha doleva,doprava..presne podle stopy.Sla jsem mu naproti,protoze uz sem ho pak ani nevidela.Nakonec pribehl a ja udelala tu chybu,ze dostal pres zadek,ale zase pochvalit bych ho nemohla a jeste sem se ho pak nevsimala a delala neco podobneho jak psal pan Desenský.Proste se ho nevsimat a jakoby ho vyloucit ze smecky,ale az dnes jsem si precetla co vse to obnasi.Nedavat mu nazrat atd.Uz mu nikde nebudu verit!Priznavam,ze to byla moje chyba.Nemela sem nic nechat nahode.Chtela bych se tedy hlavne zeptat jak dlouho mam mit stopovacku.Mam 10m,ale jak jsem si zde precetla,ze ji mam drzet v pulce,coz by bylo 5m neni to malo?A hlavne se bojim,ze by byla napnuta.Mam ho snad pokazdy pritahnout,kdyz se stopka napne nebo jak to mam udelat? :dontknow: Mockrat dekuji za odpoved,uz jsem zoufala
PS: Je to muj prvni pes


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 09. úno. 2013 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Marti96, ja to robím tak, že ak už hrozí, že sa stopovačka napne (alebo ju budem musieť zašlapnúť), fenku si privolám, alebo jej dám iba povel čakaj. Ale 10 metrov je podľa mňa krátka. Tiež sme ju zo začiatku používali, ale poviem pravdu, privolanie sme mali otrasné. Potom som dokúpila 15m pásoviny a tou som si ju predĺžila, takže teraz fenka odo mňa môže tak na 20m, tých zvyšných 5m si strážim, ale pravda je, že cca po tých 15 sa zvyčajne sama obzerá, či idem :-). Inak mne veľmi v učení pomohlo, keď som ju doma naučila, že prísť na privolanie je vlastne skvelé. Máme ju vonku na dvore a ja som ju niekoľkokrát počas dňa vždy privolala z iných dverí domu -vedela som , že zo zvedavosti určite príde - a zakaždým niečo dobré dostala. Tak sa naučila, že prísť sa jej oplatí. (Myslím, že by sa to dalo aj ak ho máš náhodou v byte, v podstate privolanie z jednej miestnosti do druhej). Takže teraz klopem na drevo, ale začalo nám to s tým privolaním fungovať . Napriek tomu stopovačku bude nosiť, dokedy si ja nebudem ňou úplne istá. Mimochodom, tá moja má teraz 9 mesiacov, tvoj psík 11, na cvičáku mi povedali, že dospievajú okolo 1,5 roka a vtedy sa zväčša už ustália, dovtedy je vraj normálne, že občas niečo neposlúchnu, treba byť len dôsledný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 12. úno. 2013 18:39 
Offline

Registrován: čtv 07. úno. 2013 09:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Otěšice
Děkuji za odpověď.Taky jsem si myslela,že je 10m málo,protože sem ho musela zastavovat každých 5sekund.A píšeš,že se vám přivolání zlepšilo,ale natolik abys ji odvolala od zvířete asi ne,že? :( Taky,když vidí tvá fenka srnu nebo zajíce,tak je jako v transu?Ten můj jen stojí a upřeně se dívá a nevím co v té situaci udělat.Hračku ani pamlsek nechce.Podívá se na mě jako,kdyby říkál : Proč si teď chceš hrát,když tamhle běží něco tak úžasného? :D Nevíte někdo co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 13. úno. 2013 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Moja fenka je našťastie "slepá", takže zatiaľ som vždy zazrela zviera ako prvá a stihla ju zastaviť :-), ale to sa mi nemusí podariť vždy... Neviem, ak by už bola rozbehnutá, myslím, že by v takom prípade asi ešte neposlúchla, alebo teda asi nie vždy, možno tak na 50%. To chce asi veľa trénovať a hlavne byť ostražitý. Naposledy som ju dokonca sama upozornila na psa v diaľke tým, že som ju zavolala k sebe tak, aby ho zbadala a klasika - chcela ma zboku obehnúť a bežať za ním. Ale čo je pozitívne - na opätovné "ku mne" sa aspoň zháčila a zastala - ale to som pravdaže istila zašliapnutím stopovačky, takže nič iné, ako prísť jej ani neostalo. Ono asi najťažšie je ich v takej chvíli upútať. Ja mám s tým tiež problém, hračka ani maškrta vtedy tiež nefungujú, skôr keď sa s ňou ponaťahujem, dovolím jej povyskakovať na mňa a "zahryznúť si" (samozrejme s citom), skrátka trošku sa popasujeme - ale neviem, či je to tak správne. Možno ti niekto poradí lepšie, toto je totiž tiež môj prvý pes, takže aj ja sa len učím a určite robím aj veľa chýb.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 13. úno. 2013 17:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vím, naučit přivolání :wink: je to na to celá sekce. nebo si můžeš zajet a Vlčáry, kde je tvorů k lovu až moc a tam máš šanci to vidět přímo v praxi.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 14. úno. 2013 12:32 
Offline

Registrován: čtv 07. úno. 2013 09:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Otěšice
Kdybych měla auto,tak ráda :(.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 15. úno. 2013 10:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Marti96 píše:
Kdybych měla auto,tak ráda :(.

Tak vlakem :wink: na celý víkend :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 15. úno. 2013 19:32 
Offline

Registrován: čtv 07. úno. 2013 09:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Otěšice
I se psem?A to by me tam nekdo naucil jak ho privolat od zvere atd. ? A kde bych spala? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2013 09:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Ve stanu :-).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2013 20:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nebo v autě, nebo pod širákem 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2013 21:07 
Offline

Registrován: čtv 07. úno. 2013 09:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Otěšice
A 100% by to odnaucilo meho psa utikat za zveri? :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2013 08:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Až bude existovat 100% funkční jakýkoli živý tvor, řekni mi, rád bych ho viděl.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2013 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Marti96 píše:
A 100% by to odnaucilo meho psa utikat za zveri? :D
No každopádně pes nikdy nebude fungovat na víc % než ty :wink:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 27. úno. 2013 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Marti96 píše:
A píšeš,že se vám přivolání zlepšilo,ale natolik abys ji odvolala od zvířete asi ne,že? :( Taky,když vidí tvá fenka srnu nebo zajíce,tak je jako v transu?Ten můj jen stojí a upřeně se dívá a nevím co v té situaci udělat.

Bess byla naprosto neskutečný lovec, to co vyváděla v lese, když viděla srnu, bylo fakt děsivý. Kámošky by mohly vyprávět. Podařilo se mi naučit jí lovit také díky tomu, že se mi stopka několikrát přetrhla. Takže doporučuji kvalitní materiál a nechat si poradit. Ušetřiš si spoustu nervů a času.
Dnes jsme byly na procházce, Bess vyběhnul pod čumákem zajíc, jen jsem jí klidně řekla, ať ho nechá být a šly jsme. V lese jsem jí odvolala od stáda srn, které běžely zhruba 50 m od ní, a přesto že jí hecovala mrňavá potvora. Jde to, když víš jak. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 28. úno. 2013 18:06 
Offline

Registrován: čtv 07. úno. 2013 09:08
Příspěvky: 6
Bydliště: Otěšice
Citace:
Bess byla naprosto neskutečný lovec, to co vyváděla v lese, když viděla srnu, bylo fakt děsivý. Kámošky by mohly vyprávět. Podařilo se mi naučit jí lovit také díky tomu, že se mi stopka několikrát přetrhla. Takže doporučuji kvalitní materiál a nechat si poradit. Ušetřiš si spoustu nervů a času.
Dnes jsme byly na procházce, Bess vyběhnul pod čumákem zajíc, jen jsem jí klidně řekla, ať ho nechá být a šly jsme. V lese jsem jí odvolala od stáda srn, které běžely zhruba 50 m od ní, a přesto že jí hecovala mrňavá potvora. Jde to, když víš jak.


A jak se ti podarilo ji takhle zmenit?Nebo spis ji to odnaucit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2015 20:31 
Offline

Registrován: pát 02. led. 2015 12:55
Příspěvky: 5
Bydliště: xxx
Dobrý deň, všade píšete o tom, že pes by stopku nemal vnímať. Mám fenku strednej veľkosti a jednoducho si nemôžem dovoliť pustiť stopku z ruky. Ako náhle ju pustím, pes je fuč, nie je šanca to prišlapnúť. Ako postupovať v tomto prípade?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2015 08:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V jiném příspěvku píšete
Citace:
mám cca dva týždne doma rok a pol starú fenku...

V tomto případě je pouštění stopovačky z ruky přeskočení několika úrovní. Doporučuji si přečíst celé téma Jak na přivolání

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2015 17:36 
Offline

Registrován: sob 13. zář. 2014 13:20
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno
Tak mám zvláštní problém. Náš pes je zvyklý na flexi vodítko (8m), normální vodítko (1,5m) jsme zkoušeli jen asi třikrát když byl maličký a nějak nám to s ním nešlo. Teď chci začít trénovat to přivolání se stopovačkou. Jenže když jsem mu dala vodítko doma, aby ho tahal za sebou, tak se tváří jak spráskaný pes, zaleze někam do kouta a není s ním řeč. Ani žrát nechce (dokonce ani granule vylepšené konzervou). Na vodítko by neměl mít žádnou negativní zkušenost krom toho, že ho omezovalo v rozletu. Btw. stejnou reakci má i na postrojek do auta, i když ho má volný, takže ho nikde neškrtí a nedře. Je schopný zalézt do nejzazšího kouta a ještě se klepat... Vůbec to nechápu. Máte někdo podobnou zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2015 07:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže to budete takto prožívat se psem, bude to jen horší. Každý ze psů, který ke mně přijde, vyfasuje couračku už u dveří a neřeším, co si o ní myslí. Když řeknu povel, nemá šanci ho neudělat. To znamená, když pes zaleze a já si ho přivolám, má přijít.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: čtv 12. úno. 2015 09:30 
Offline

Registrován: sob 13. zář. 2014 13:20
Příspěvky: 6
Bydliště: Brno
Takže dělat jako by nic? Já jsem to chtěla zkusit, ale pejsan byl z toho tak vystresovaný, jak ještě nikdy z ničeho. Náš pes, který se nebojí ani ohňostroje nebo psa pětkrát většího, se šoural celý přikrčený, uši stažené, odmítl konzervu (normálně by se kvůli ní utloukl), a pak zalezl do nejmenšího kouta v bytě, kam se nasoukal a tam zůstal... a když jsme mu vodítko po čase sundali, tak mu trvalo ještě asi hodinu, než se s námi začal nějak rozumně bavit. Tak nás napadlo, jestli se prostě nebojí, co to za ním stále "běhá", že se toho nemůže zbavit. Prostě takhle nějak si představuju týraného psa, který se bojí i vlastního stínu... Vážně se to dá překonat jen tím, že my se budeme chovat, jak by nic a tahat vodítko je ta nejpřirozenější věc na světě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 12. srp. 2015 14:02 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2014 15:34
Příspěvky: 25
Bydliště: Sázava
Nevím jestli jsem tu dobře.
V mé přítomnosti se mě pes stále drží. Když zmizím, začne blbnout (srny, kočky zajíci...máme velký pozemek) a já vystaruju, že ho přivolám, a vodítko nikde. Už rok mi manžel neustále sundavá psovi vodítko, že si zlomí nohu nebo se zabije. Manžel je o generaci starší a dost těžko se přesvědčuje. Vysvětlit mu, že bez vodítka ho přivolání nenaučím, jsem vzadala. Tak aspoň, jak argumentovat, že se mu nemůže nic stát? Já sama se psem a vodítkem dělám psí kusy a vidím, jak mu vůbec nevadí. Umí si s ním poradit.
Ale já jsem z neustáleho připínání vodítek zoufalá a brzo asi manžela zakousnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 14. srp. 2015 05:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotaz jsem přesunul do tématu, kde najdete odpovědi na své otázky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 02. lis. 2015 23:07 
Offline

Registrován: úte 06. kvě. 2014 15:34
Příspěvky: 25
Bydliště: Sázava
Tak bohužel není žádný argument, kterým bych manžela přesvědčila. Pes to vyřešil sám. Když mu ho manžel zase odepnul, pes zvrčel, děsně mu vynadal, vodítko naskládal do tlamy a běžel za mnou. Vodítko podal a nastavil krk abych ho připla. Nevěřila jsem vlastním očím. Nic méně na domácích pozemcích již měsíc na všechna přivolání přijde - zatím. Nyní příchází na řadu sad se srnkama tam už manžel nechodí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!