Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 18. dub. 2024 18:18
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 15:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
JanaV píše:
Já přivolávám. Chápu to tak, že pokud čmuchá stopu a já ho jenom zastavím, ale neodpojím od potencionální kořisti a této činnosti právě tím přivoláním, je jenom otázka času, kdy se otočí ke kořisti zpátky. Počkám si na názor ostatních.

Já většinou nepřivolávám,stačí mi jí zastavit třeba povelem Ani to nezkoušej..Pokud by jevila nějakej jo velkej zájem,tak jí přivolám,ale jinak ne.Fakt je,že zas tak žhavá do lovu není..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 16:00 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Jo, ještě dodatek. To fuj můžu zařvat opravdu hnusně a pak už si s tím druhým povelem pohraju, kdežto když přivolávám asi bych neměla přivolávat hnusně, ne? Chci prostě aby pochopil, že už vůbec ta činnost je špatná a ne jen to, že musí přijít na zavolání, když ho zavolám. Ale to asi nejde u loveckých psů,.... ale u mého bych toho možná mohla docílit. Navíc v tom vidím výhodu, že když už nebudu mít psa na stopce a náhodou vyrazí, zařvu fuj, ví že je to špatně a záleží jak se rozhodne, ale nekazím si přivolání jako takový (kdyby teda náhodou nepřišel).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
davidkova renata píše:
Já většinou nepřivolávám,stačí mi jí zastavit třeba povelem Ani to nezkoušej..Pokud by jevila nějakej jo velkej zájem,tak jí přivolám,ale jinak ne.Fakt je,že zas tak žhavá do lovu není..

"Ani to nezkoušej" jí říkáš kdy? Když čučí a chystá se? A co když vyběhne?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 17:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
JanaV píše:
... Navíc v tom vidím výhodu, že když už nebudu mít psa na stopce a náhodou vyrazí, zařvu fuj, ví že je to špatně a záleží jak se rozhodne, ale nekazím si přivolání jako takový (kdyby teda náhodou nepřišel).
Tohle vidíš jako výhodu? Takového psa bez stopovačky nepouštím. Stačí, když jednou rozhodne jinak, než chceš a tvá metodika se složí jako domeček z karet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 17:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Ozzy píše:
A co když vyběhne?

Nevyběhne :D ,páč jí tim zastavim.ale je těžký to aplikovat na tvýho pesu,my sme s čubou už docela domluvený,takže tak nějak víme co od sebe můžem čekat :wink: .Říkám to,když čučí na předmět zájmu,ale asi to nebude fungovat každýmu na jeho psa. :idea:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 17:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Jasný každý pes jiná ves. Zeptám se jinak: když jsi čubinu učila odvolání od zvěře a nebyly jste ješte tak sehraná dvojice (tzn. nevěděla co znamená "ani to nezkoušej"), tak jakým způsobem? Tomu mýmu pacholíkovi je rok, takže pořádnej vztah a takovýto vzájemný domluvení se teprve budujeme...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 19:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No tak jsem použila přivolání.Já teda stopku nikdy nepoužívala,tady to sice neni zas až tak populární,ale já dělám všechno na žrádlo.Čuba je žravá jak kyselina :evil: ,takže to neni problém.Byla jsem holt furt ve střehu,nejlépe abych objekt viděla dřív než ona a zaujala jí víc než objekt :wink:Pořád jsem se jí snažila nějak zabavit,aby věnovala pozornost mě,hlavně teda těm pamlskům :twisted: ,ale ona je opravdu za žrádlo ochotna udělat cokoli,takže mám fakt výhodu.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 21:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
davidkova renata píše:
No tak jsem použila přivolání.Já teda stopku nikdy nepoužívala,tady to sice neni zas až tak populární,ale já dělám všechno na žrádlo.Čuba je žravá jak kyselina :evil: ,takže to neni problém.Byla jsem holt furt ve střehu,nejlépe abych objekt viděla dřív než ona a zaujala jí víc než objekt :wink:Pořád jsem se jí snažila nějak zabavit,aby věnovala pozornost mě,hlavně teda těm pamlskům :twisted: ,ale ona je opravdu za žrádlo ochotna udělat cokoli,takže mám fakt výhodu.

Tohle je mozne reseni,ale je dost na hrane..pokud se nezvladne vzniknou nezadouci spojeni,pes se snadno naucu kdy na nej namem a bude mi vesele lovit.na zaklde toho se mi muze pokazit cele privolani....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 22:07 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
BinLadin píše:
davidkova renata píše:
No tak jsem použila přivolání.Já teda stopku nikdy nepoužívala,tady to sice neni zas až tak populární,ale já dělám všechno na žrádlo.Čuba je žravá jak kyselina :evil: ,takže to neni problém.Byla jsem holt furt ve střehu,nejlépe abych objekt viděla dřív než ona a zaujala jí víc než objekt :wink:Pořád jsem se jí snažila nějak zabavit,aby věnovala pozornost mě,hlavně teda těm pamlskům :twisted: ,ale ona je opravdu za žrádlo ochotna udělat cokoli,takže mám fakt výhodu.

Tohle je mozne reseni,ale je dost na hrane..pokud se nezvladne vzniknou nezadouci spojeni,pes se snadno naucu kdy na nej namem a bude mi vesele lovit.na zaklde toho se mi muze pokazit cele privolani....


Tome, ne není to na hraně. Víš Davídková má opravdu zvláštní dar a to o čem se tady často píše ona má. Dokáže jasně sdělit psovi co se děje o co jde a kdy překračuje hranici kterou by překračovat neměla. Ona má naprosto přirozený respekt kdy nepotřebuje naučený povel ale stačí jí vyjádřit pocit a pes to chápe. Co ale dokáže a je to to hlavní je, že umí jít s naštvání do naprosté pohody v setině vteřiny a tím tomu psovi jasně ukáže mantinely i cestu jak dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Benda ja tohle beru,ale tohle je neprenositelne.Ono tohle muze byt zradne prave pro sviji zdanlivou jednoduchost kdy tohle dela Renca jak predpokladam uplne automaticky coz zacatecnik nemusi zvladnout....
Tohle je hodne individualni a ne kazdy na to ma...proto jsem tady i trochu zdrzenlivejsi a volim spis reseni pro zacinajici...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 22:33 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
BinLadin píše:
Benda ja tohle beru,ale tohle je neprenositelne.Ono tohle muze byt zradne prave pro sviji zdanlivou jednoduchost kdy tohle dela Renca jak predpokladam uplne automaticky coz zacatecnik nemusi zvladnout....
Tohle je hodne individualni a ne kazdy na to ma...proto jsem tady i trochu zdrzenlivejsi a volim spis reseni pro zacinajici...


Ano máš pravdu to je nepřenositelné.
Jinak si opravdu myslím že lidi spíše potřebují najít sami sebe a svůj projev ke psu než obecné rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
benda píše:
BinLadin píše:
Benda ja tohle beru,ale tohle je neprenositelne.Ono tohle muze byt zradne prave pro sviji zdanlivou jednoduchost kdy tohle dela Renca jak predpokladam uplne automaticky coz zacatecnik nemusi zvladnout....
Tohle je hodne individualni a ne kazdy na to ma...proto jsem tady i trochu zdrzenlivejsi a volim spis reseni pro zacinajici...


Ano máš pravdu to je nepřenositelné.
Jinak si opravdu myslím že lidi spíše potřebují najít sami sebe a svůj projev ke psu než obecné rady.

Ano,ale tady je nevyhoda netu ze nevidis v realu co pes dela a jak reaguje tudiz nemuzes prsne individualne ric delej a tak a tak proto-pak zbyva jedine a to dat obecnou radu ktera navede k mouznemu reseni,a je nez presnou radou pro toho danyho psa spis inspiraci a navodem kde hledat ajak mozne reseni problemu.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 22:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Nehledic ze nektere metodyky opravdu nejsou pro kazdeho a ne kazdy pes na ne ma stejnne jak majitel.Skusenosti ziskane roky a praxi jsou dost tezko prenositelne a jsou prave proto hodne individualni.Pokud nekam pisi musim pocitat ze poradnu navstevuji i lide s kteri nema j zadne nebo jen velmi utrzkovite skusenosti s vycviovou psa a predevsim prone musi byt textb srozumitelny,proste zohlednit kam a komu co pisi...
Prave proto radeji budu psat o stopovace i kdyz vim ze jsou mizne i jina reseni.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bendo, nejen já už hezkých pár let používám stopovačku a jiné pomůcky jen u psů, kteří mi nereagují na napojení se na jejich pocity, přes které se s nimi dá komunikovat na úplně jiné a musím říci na spolehlivější úrovni, než je metodika "klasická cvičákovská". Teď tu mám zrovna dvě nové čubiny, které viděly stopovačku tak leda pověšenou na hřebíku, nebo pohozenou na zemi, nikdy před tím jsme se neviděli, přesto si vycházíme vstříc absolutně ve všem, na co jen jeden z nás pomyslí, včetně přivolání. Problém však je, že tato metoda funguje jenom u psů, se kterým si vytvoříš naprosto důvěrný vztah. A to je ten kámen úrazu. Kolik lidí tady má vytvořen tak dobrý vztah se svým psem, aby stálo za to, je učit tyto techniky pro pokročilé? Všechno má svůj čas a nic se nemá uspěchat. Hodně lidí, kteří sem za mnou jezdí, učím i tuto metodu, když tedy vidím, že na to mají. Nedávno jsem to učil asi patnáctiletou holku. Myslíš si však, že má cenu to tu pouštět pro všechny? Vždyť v momentě, kdy se spíše se psem dohadují, než by jeli na jedné vlně, jim to zákonitě nemůže fungovat. Navíc to většinou funguje u psů sangviniků, nebo spíše sangviniků, což je poměrně omezená skupina. Stopovačka funguje každému, napojení se na mysl psa a jeho ovladatelnost pomocí pocitů jen u některých, což je matematika do dvou a vychází mi z toho jenom jeden výsledek. Zůstanu tady raději u té stopovačky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 09:58 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 22:14
Příspěvky: 137
Bydliště: Praha
Rudo,
možná jsem to špatně napsal ale nechtěl jsem degradovat stopovačku. Sám jsem jí používal a udělal si s ní přivolání. Chtěl jsem se jen vyjádřit k paní Davídkové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 21. bře. 2008 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Hezké odpoledne všem, předem vám chci říct, že mě moc mrzí, že můj dotaz mezi vámi vyvolal docela vášnivou debatu. :?
Já jsem opravdu ve psím výcviku a výchově naprostý začátečník. Ozzy je první pejsek, který je doopravdy můj se vším všudy. Proto se pořád jak trubka ptám, sháním všemožné informace a rady, abych si mohla na základě zkušeností ostatních najít tu svojí správnou cestu ke svému pejskovi.
Díky tomuto webu jsem se vyvarovala dosti chyb a podstatně jsem změnila přístup k pejskovi, ale i k lidem (byla jsem docela nervák co křičel a vydýchával adrenalin docela dlouho, ale změnila jsem se - nekřičím, spory řeším v klidu, což člověka, který je vytočený do běla přivádí k šílenství :wink: ).
Jeden z mým prvních dotazů tady se týkal nezávislosti psa na pánovi, tehdy mě trápilo, že Ozzy přilnul víc k příteli než ke mně, ačkoli jsem se mu věnovala ve všem nejvíce já. Nyní, po půl roce, je to naprosto naopak.
Pravdou je, že se někdy řídím více návody než vlastním srdcem :roll: Asi je to proto, že mám strach, že bych něco pokazila.....nevím, jsem zmatkář, často se mi stává, že se psem projdeme nějakou situací a když je po všem, tak si říkám, hergot proč jsem to neudělala takhle :(
Občas si u nás doma připadám, že jediný, kdo chápe to, co se psem dělám (stopka, halti, jen jeden povel...), je právě ten pes. Přítel mě dokonce nařknul, že mám raději psa než jeho, že se mu nevěnuju tolik jako psovi apod. A když psa nevyběhám a on něco z nudy zdemoluje na zahradě, tak je to taky špatně...až mi z toho vyhrkly slzy :cry:
Poradnu pročítám vždy když mám volnou chvíli a přístup na net a moc obdivuju a přiznám se, že často i závidím, práci a výsledky, kterých tu někteří lidé s pejsky dokázali a v koutku duše doufám, že i já jednou budu aspoň trošičku tak spřízněná s pejsky jako oni.
Vám pane Desenský se omlouvám za další otravné OT, které budete muset smazat, ale sdělená bolest je poloviční bolest a já ty emoce potřebovala dostat ven aspoň v podobě písmenek.....nezlobte se prosím :!:

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
Ahoj,
prosím o radu, když se mi stane, že Eny, mojí nepozorností i se stopovačkou uteče za zajícem, co dělat když se vrátí? Podle informací z poradny je jasné, že trestání je nesmyslné.

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 08:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Ajajaj, toho já vždy obávám, aby se mi taky nestalo! Jak se Ti pes někde takhle zamoce, nemusíš ho ani najít. Takže prevence: NESMÍ UTÉCT. Hlídej si prostředek, na konci měj velkej suk. Při návratu samozřejmě netrestat, jak píšeš, já ironicky, když je na volno a vzdálí se, říkám něco ve smyslu, no dobře že teda deš. Nic jiného ani nezbyde....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
Lenka Krejčířová píše:
Ajajaj, toho já vždy obávám, aby se mi taky nestalo! Jak se Ti pes někde takhle zamoce, nemusíš ho ani najít. Takže prevence: NESMÍ UTÉCT. Hlídej si prostředek, na konci měj velkej suk. Při návratu samozřejmě netrestat, jak píšeš, já ironicky, když je na volno a vzdálí se, říkám něco ve smyslu, no dobře že teda deš. Nic jiného ani nezbyde....

No, než jsme začali chodit pomocí těchto stránek na stopovačce ( 14 dní ) tak když utekla zase se hned vrátila, je jí 11 měsíců.
Prostředek se snažím hlídat, ale znamená to co tři kroky hláška zpomal, kam spěcháš ...byla zvyklá běhat daleko, moje chyba.

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 09:04 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: stř 09. srp. 2006 12:59
Příspěvky: 159
Lenka Krejčířová píše:
NESMÍ UTÉCT.


ale nekdy proste utece ;-)

Citace:
Ahoj,
prosím o radu, když se mi stane, že Eny, mojí nepozorností i se stopovačkou uteče za zajícem, co dělat když se vrátí?


asi to nebude ta prava rada, ktera neco vyresi, ale ja to resim tak, ze to neresim vubec nijak. nemluvim na nej ironicky ani nijak jinak. proste neprisel a ja uz s tim nic nenadelam. spis si dam pozor, abych pri pristich nekolika volanich mel jistotu, ze to udela poradne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jenže když ti někdy uteče se stopovačkou, tak to taky může být naposled... když bude pár kiláků od tebe zamotaný v houští tak ho najít prostě nemusíš...

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
Petra píše:
jenže když ti někdy uteče se stopovačkou, tak to taky může být naposled... když bude pár kiláků od tebe zamotaný v houští tak ho najít prostě nemusíš...

To mě vůbec nenapadlo...díky

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 12:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Lenka Krejčířová píše:
Ajajaj, toho já vždy obávám, aby se mi taky nestalo! Jak se Ti pes někde takhle zamoce, nemusíš ho ani najít. Takže prevence: NESMÍ UTÉCT. Hlídej si prostředek, na konci měj velkej suk. Při návratu samozřejmě netrestat, jak píšeš, já ironicky, když je na volno a vzdálí se, říkám něco ve smyslu, no dobře že teda deš. Nic jiného ani nezbyde....

Pokud uz pes utece i pres stopovacku bud nechat vklidu prijit zpet nebo pokud mozno odlovit...nasledne resim dotazenim privolanim kteremu rikam nucene kdy psa dostanu k sobe,ale nejak moc nechvalym a neodmenuji abych vzapeti udelal s psem privolani taj jak jsem szvykly se vsim jak ma byt vcetne odmen a pochval.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 12:51 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Nevím, jestli to souvisí, ale na začátku vycházky zkusím několikrát po sobě přivolání, abych věděla, "jakou mají naládu" - někdy přijdou velmi ochotně, někdy jenom ochotně až neochotně. Podle toho jsem míň či víc ve střehu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Dorotka píše:
Nevím, jestli to souvisí, ale na začátku vycházky zkusím několikrát po sobě přivolání, abych věděla, "jakou mají naládu" - někdy přijdou velmi ochotně, někdy jenom ochotně až neochotně. Podle toho jsem míň či víc ve střehu.


Dělám to taky tak, tím si zjistím jestli je vše o.k. a nebo jestli mají svůj den a podle toho se zařídím. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no já myslím že je to spíš dané prostředím. Ve městě Barda poslechne dobře pokud nenarazí na značku od feny - to je pak veeelmi neochotný, přesně na hranici toho kdy už bych si pro něj šla. Mimo město a mimo zvěř bez problémů, ve zvěři (=na stopě, vybíhající zvěř už máme zmáknutou) se často pohybujeme taky na hranici - jsem schopná ho zastavit, ale např. povel sedni už nevezme (ale stojí). Takže k nemu dojdu, s důrazným povelem ručně posadím, chvíli na sebe koukáme a po volnu se to opakuje...
mohla bych ho uvázat, mohla bychho dát k noze, ale já myslím že tak ničeho nedosáhnu, zatímco vyžadováním poslušnosti i když je v tranzu mu posouvám tu hranici za kterou už by třeba neposlechl.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 13:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já bych náladu psů přivoláním na začátku procházky testovat asi moc nemohla, nevidím v tom žádnou vypovídací schopnost. U nás záleží na tom, kudy jdeme, jak je procházka dlouhá a co se na ní děje. Jestli je to procházka "přesunová", flákací nebo cvičící a tak. Vědí, že přijít musí vždycky, ale rychlost a "radostný projev" se trošku liší podle okolností.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 16:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
Petra píše:
jenže když ti někdy uteče se stopovačkou, tak to taky může být naposled... když bude pár kiláků od tebe zamotaný v houští tak ho najít prostě nemusíš...
Tohle já řeším volným obojkem - nevím, jestli je to správné, ale je to jistota...

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Pokud nemam dodelane privolani a pes mi utika za zveri je celkem risk psa poustet tam kde vim ze zver bezpecne je rychla cesta jak si yvtvorit problem v nemoznosti psa privolat.navic zjistili-pes ze na nej nemam velmi rychle tohle zacne pouzivat Vuci mne a je zase problem na svete.nehledic nato ze prilids volny obojek se muze nechtic sesmeknout a pes se tim padem definitivne dostane mei o moji kontrolu.
Pri uceni privolani plati ze postupne postupuji od nejjednoduscho k slozitejsim vecem... postupne jak si je pes osvojuje a bezpecne zvlada....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud jsi to pouštění myslel na mne, tak já mám naopak zastavení od zvěře už výborné, lépe řečeno už ani nemá snahu vyběhnout. Ale v zazvěřeném terénu "blbne" ze stop - je úplně v tranzu. Dokážu ho zastavit a úmyslně ho nechávám do toho tranzu dojít aby se naučil že i když čenichá tak musí poslechnout. Nebojím se že by zdrhnul, dokud se na něj dívám (tuhle svoji chybu už u něj asi neodstraním). VÍM že když mu před čenichem vylítnou z houští srny, tak se zastaví dřív než mu stihnu říct "stůj" (vyzkoušeno například v sobotu :wink: )

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2008 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Petra píše:
pokud jsi to pouštění myslel na mne, tak já mám naopak zastavení od zvěře už výborné, lépe řečeno už ani nemá snahu vyběhnout. Ale v zazvěřeném terénu "blbne" ze stop - je úplně v tranzu. Dokážu ho zastavit a úmyslně ho nechávám do toho tranzu dojít aby se naučil že i když čenichá tak musí poslechnout. Nebojím se že by zdrhnul, dokud se na něj dívám (tuhle svoji chybu už u něj asi neodstraním). VÍM že když mu před čenichem vylítnou z houští srny, tak se zastaví dřív než mu stihnu říct "stůj" (vyzkoušeno například v sobotu :wink: )
BTRW Petra...ne tohle bylo obecne,ale to co popisujes je pomerne rozumne a asi bych resil podobne.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Úplný začiatočník...
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 08:40 
Ahoj, volám sa veronika a mám 4 mesačné šteňa Westíka.
Chcem ho naučiť privolanie, ale som úplný začiatočník, preto som si istá, že budem potrebovať pomoc a veľa vysvetlovania.
:P
Mám začať stopovačku na záhrade? alebo mám ís%t rovno do terénu?
Jimmy ováda základné povely ako sú "sadni", "ostaň", "ľahni"...
reaguje na FUJ a "dobrý"
Čo ešte potrebuje pes vedieť, aby som mohla začať s privolávaním?
Na záhrade ho skúšam zavolať ku mne, počúvne, ale niekedy, ked je niečím zaujatý, alebo sa mu jednoducho nechce, tak neposluchne.
Hlavne večer, ked ho idem naposledy byvenčit,nevenčí sa, len pobehuje po záhrade, ked ho zavolám, tak nepríde, lebo sa mu ešte nechce íst do vnútra...ked ho nejak presvedčím, aby šiel dnu, hned v chodbe sa mi vyčúra...takže neviem...prečo sa nevyčúra, ked má možnost, ked je vonku...ale vtedy radšej nuchá a kuká po všetkom, čo sa hýbe aj nehýbe...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Lenko,
k čemu je ti sedni a lehni, když ho nepřivoláš? Přečti si nejdřív ze všeho základní informace, které jsou na hlavní stránce. Pak sem případně napiš další dotazy, ale začni tímhle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04. dub. 2008 10:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
a u štěnda nepůužívej stopovačku, ale zkus to přes motivaci - pamlsek, hra.... večer se ti nevyvenčí a nepřijde protože ví, že tam nebude dlouho a zase se půjde "nudit" do baráku :wink: večer s nim di ven dřív, hraj si tam s nim, přivolej ho, zase propust aby nevěděl jestli se jde domu hned nebo až po řádný hře :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Pořád se mi nějak nedaří zkrátit vzdálenost mezi mnou a psem. Když nejdeme přímo po poli, tak se drží do třiceti metrů, zpravidla teda míň, ale jakmile jsme na poli, tak pořád lítá ze strany na stranu a chce se pořád hodně vzdalovat. Jak tady v poradně píšete, tak není dobré opakovat pejskovi povely typu "pomalu", "čekej", "stůj", protože jdou po třetím povelu přes útlum a má se to řešit spíše různými frázemi. To jsem zkusila, ale pes na mě kouká jak na magora, co to jako po něm chci a vůbec tomu nerozumí - tak mě napadlo, při takovéto frázi zašlápnout stopku, ale nevím, jestli je to dobře, protože bych mu na ni musela šlapat každou chvíli. Hodně měním směr, hledám myší díry, koukám do batohu, ukazuju míč, běhám apod. ale bez úspěchu, pořád má tendenci se vzdalovat na víc jak 50 metrů... Štve mě to z důvodu, že používám 20metrů dlouhou stopku a zvláště na poli, kde jí je nejvíce třeba mi ani náhodou nestačí. Asi koupím delší, protože mě už fakt nic jiného nenapadá...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 18:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Víte lidi, proč nepoužívám stopovačku delší než deset metrů, výjimečně dvacet? Psí zrak není nikterak dokonalý a já potřebuji, aby pozorně četl má gesta, ze kterých se dozví, co si o jeho spolupráci myslím, tedy spolu kromě intonace komunikujeme i gesty. Za deseti metry už pes gesta tak dokonale nevnímá a za dvaceti určitě nerozlyší detaily mimiky. Během přivolání chci, aby mi pes během příchodu vyčetl z očí, zda je vše bezva, nebo se zlobím, když má v úmyslu udělat cokoli jiného než přijít. Na větší vzdálenost pustím jen ty psy, u kterých jsem si jist, že je v případě nouze doběhnu, tedy rozhodně ne psy rychlé, nebo ty kteří se v daném terénu vyznají, už vůbec ne ty co jsou vášnivými lovci a podobně.
Ozzy, tvůj styl je sice postaven na důvěře, ale ne na respektu, což znamená, že v momentě, kdy půjde do tuhého, budeš nahraná.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 19. dub. 2008 18:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Desenský píše:
Ozzy, tvůj styl je sice postaven na důvěře, ale ne na respektu, což znamená, že v momentě, kdy půjde do tuhého, budeš nahraná.

Pravda, pravda, respekt nám opravdu chybí a s důvěrou jsme taky asi na štíru :( Nezbývá než zvednou telefon a domluvit si schůzku :wink: Měla bych prosím jeden informační dotaz (na který se samozřejmě můžu zeptat až budu volat, ale ráda bych to věděla už teď) - je možné u Vás zůstat třebas celé odpoledne a pozorovat Vás při práci s jinými návštěvníky nebo dokonce zůstat i více dní? Máme dosti mizerné spojení vlakem a auto také není pokaždé k dispozici. Děkuji...

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 20. dub. 2008 06:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ozzy píše:
...je možné u Vás zůstat třebas celé odpoledne a pozorovat Vás při práci s jinými návštěvníky nebo dokonce zůstat i více dní?...
Všechno je možné, i tohle.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2008 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. úno. 2008 15:13
Příspěvky: 12
Bydliště: střední čechy
Tak máme takové to první období vzdoru, čubince je půl roku a najednou neslyší...:-) Takže stopovačka. Jenže i když ji má pěkně mezi předníma a zadníma tlapama, vždycky si ji jednou ze zadních nohou přišlápne. Výsledek je ten, že běhá s tak podivně rozcáplýma nohama...:-( Bojím se, aby jí to nezůstalo.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 23. dub. 2008 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nezustane neboj a naučí se běhat i s tím většinou to hafovi chvilku trvá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. kvě. 2008 10:47 
Zdravím všechny, mám psa - RR 1,5 roku (Seth), bydlíme v NP Šumava (prakticky v lesích) a stále (už zase) řešíme přivolání. Přibližně tak do roku se Sethem žádný problém nebyl (přišel, kdykoliv jsem chtěla a navíc se mi chodil "hlásit" i sám od sebe), ale v poslední době si začal dělat co chce :? Vím, že je to určitě moje vina, ale nějak nevím co s tím, od doby, co začal utíkal, chodíme již 3 měsíce jen se stopovačkou a chtěla jsem se zeptat, zda je chyba, když ji má různě dlouhou? Tady jste psali, že pes bez přivolání by ji měl mít max. 10m dlouhou, ale Seth moc rád aportuje a to ji pak má louce dlouhou cca 40m (dál nedohodím :wink: ), když jdeme "na výlet" tak to s kratší stopovačkou celkem zvládáme (cca těch 10m), ale to mu tu krátkou stopovačku mám dávat pořád, i když jdeme na tu louku (to na mě pak kouká proč ho držím "na krátko"?).
A ještě jsem se chtěla zeptat, zda musí mít vodítko pořád i doma (třeba, když je tam sám)? Doufám, že se moc neopakuji, ale pročítala jsem tu ty příspěvky a pořád tomu moc nerozumím..
Jo a ještě bych se chtěla zeptat na tu halti ohlávku - jestli psovi nevadí (třeba jako košík).. Snažila jsem se od mala Setha zvykat na košík, ale nepovedlo se mi to, kdykoliv mu nasadím košík, začne se válet po zemi a chce si ho servat - nebude to stejné i s tou ohlávkou?
Děkuji Pavlína


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. kvě. 2008 10:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč mu chceš dávat ohlávku - on tahá na vodítku?
S košíkem ho válete nenech, nějak ho zabav, jdi s ním na vodítku ven nebo tak, ať chodí a nemá čas snažit se ho zbavit. Také se ujisti, jestli je košík správného tvaru a velikosti, aby mu někde netlačil bolestivě na hlavu.

Vodítko doma - podle potřeby, jestli na něj nepotřebuješ hned po příchodu dálkové ovládání, nedávej mu ho, když je sám doma.
S tou stopovačkou pracuj na přivolání - popis je na hlavní stránce.

Promiň mi, ale mám dojem, že to, co se tu dočeteš, bereš dost dogmaticky. Myslím, že bys to měla "ušít" psovi i sobě podle potřeby na míru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. kvě. 2008 11:14 
Nad tou ohlávkou jsem uvažovala, kvůli krátkému vodítku - moc nechodíme "do civilizace", ale když už je to nutné a má krátké vodítko, tak tahá (nejspíš proto, že na to není zvyklý a na "škubnutí" nereaguje).
Košík máme určitě dobrý - nechala jsem mu ušít kožený na míru, takže by ho nikde tlačit neměl.. Ale jak jsem psala, když mu ho nandám, snažím se ho nějak rozptýlit, ale nepomáhá to, prostě vnímá jen ten košík a nereaguje ani na pamlsky, nic.. Když se ho snažím donutit chodit, tak sice za mnou jde, ale snaží se hopkat "po třech" a tou čtvrtou si i za chůze snaží košík sundat :?
Jinak ohledně tý stopovačky jsem se jen ptala, protože jsem moc nerozuměla tomu, co se tu řeší ... - neznamená to, že vše, co se dočtu, hned doma aplikuji na Setha (jen se snažím zjistit, kde dělám chyby, když mi moje metody přestaly fungovat :wink: )


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 07:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
tak už cca 4 měsíce chodíme na stopovačce, měla bych jeden dotaz, když se začíná vzdalovat použiji některý z výrazů:kam jdeš, pomalu, nespěchej..., když nereaguje přišlápnu jí stopovačku, když ani na to nereaguje trhnu jí stopovačkou, bohužel má 54 kilo, tak to asi nemá takovou účinnost a ona si z toho nic nedělá a šlape spokojeně dál. v tu chvíli jí nezajímá ani lákadlo na klacík, hračku, zavazování tkaniček. Prosím o radu jak jinak ?

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21. kvě. 2008 08:14 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Švendovka píše:
tak už cca 4 měsíce chodíme na stopovačce, měla bych jeden dotaz, když se začíná vzdalovat použiji některý z výrazů:kam jdeš, pomalu, nespěchej..., když nereaguje přišlápnu jí stopovačku, když ani na to nereaguje trhnu jí stopovačkou, bohužel má 54 kilo, tak to asi nemá takovou účinnost a ona si z toho nic nedělá a šlape spokojeně dál. v tu chvíli jí nezajímá ani lákadlo na klacík, hračku, zavazování tkaniček. Prosím o radu jak jinak ?


A co měnit směr, několikrát, aby si tě začala hlídat.
Já teď zkouším povel čekej, když se mi zdá, že je daleko nebo ho přivolám. Když jde hodně do strany, tak mu ukážu rukou a řeknu tady jdeme. Oni si časem zvyknou na kratší vzdálenost, takže ho už nemusím tak často upozorňovat -
pochopil, že těch pár metrů navíc, které neberu, mu za to nestojí :D, ale je fakt, že jsem ho kratší vzdálenost učila na vodítku a ne na stopovačce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
Ahoj, mohl by jste mi někdo poradit, jak se zachovat, když už se stane a pesan mi i se stopovačkou uteče za zajícem? většinou se jí schovám a nechám, aby si mě po návratu našla, je to správné?

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 10. čer. 2008 21:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ijí když mi pes zdrhne, tak zavolám jednou, podruhý a pokračuju v sestě. Když se vrací tak podle nálady dělám okolky že ho nechci přijmout do smečky zpět ale ne nijak drsně páč tu hru nemůžu dohrát do konce a nechat ho pořádně vycukat, proto jen k němu prohodim něco ve smyslu "dost že si se obtěžoval přijít" a po pár krocích si přivolání "opravím" (i když to oprava v pravym slova smyslu neni)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2008 05:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
mě včera čubís taky utekla.Za cyklistama. Normálně si jich většinou nevšímá,ted jsme šli,oni jeli za náma,pomalu a arwen přecvaklo a rozběhla se.No a já jsem zaspala,takže jsem musela běžet za ní a nedařilo se mi zašlápnout tu šnůru,desetimetrovou.Když se tohle stane/doufám,že to nebude často/,tak ji nemám honit a dát teda povel a počkat? Nebo si pořídit delší 20timetrovou? těch deset to je jako nic,když se rozeběhne....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2008 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 06. čer. 2008 08:27
Příspěvky: 38
Bydliště: Trnava, Slovensko
Toto je velmi nebezpecne...predstav si ze na tom bycikli sedi niekto s panickym strachom zo psov...bachne s neho dole, zlomi si ruku a mas na krku zalobu...pre buducnost by som si davala velky pozor a pejsu si dopredu zabezpecila...inak by som sa otocila opacnym smerom a najlepsie zacat utekat, a ak mas zo psom nejaky ten vztah a nevyprdne sa na teba, tak sa po chvilke otoci a pelasi za tebou...ak by si ho nahanala, moze to zobrat ako hru, ty ho zrazu capnes a vyhubujes...bude zmeteny, a nabuduce to spravi znova... :wink:

_________________
www.macofuzik.wbl.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 11. čer. 2008 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Silwuska píše:
Toto je velmi nebezpecne...predstav si ze na tom bycikli sedi niekto s panickym strachom zo psov...bachne s neho dole, zlomi si ruku a mas na krku zalobu...pre buducnost by som si davala velky pozor a pejsu si dopredu zabezpecila...inak by som sa otocila opacnym smerom a najlepsie zacat utekat, a ak mas zo psom nejaky ten vztah a nevyprdne sa na teba, tak sa po chvilke otoci a pelasi za tebou...ak by si ho nahanala, moze to zobrat ako hru, ty ho zrazu capnes a vyhubujes...bude zmeteny, a nabuduce to spravi znova... :wink:


je to ještě štěně,takže otočit se a utíkat pryč funguje,ale to dělám tam,kde nic nehrozí,spíš jsem nechtěla,aby za nima běžela,tak jsem ji chtěla šnůřu zašlápnout,akorát jsem to nestihla. :( Nikdy čubu nehubuju,když jsem šnůru dostihla,dokončila jsem přivolání,akorát jsem ji musela přitáhnout,nějak nechtěla jít,ale u 4měs.štěněte to neřeším.dostala pamlsek a šlo se dál....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!