Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stopovačkou
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
to sem taky chtela navrhnout. 5 m bych teda neuhlidala ani nahodou,ses fakt dobra :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stopovačkou
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 11:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
annie píše:
Vhera
Lekal se mého přiskočení na stopku tak jsem to přestala dělat,aby mi nepřestal důvěřovat...
To je přesně tvůj hlavní problém a v tomto případě opět velká hloupost vedoucí k ještě větší lekavosti. Pokud se můj pes lekne, když skočím po šňůře, zvýším intenzitu skoků po šňůře, aby si zvykl na to, o co tam skutečně běží, kdy si to ověří sám "vlasníma očima". Samozřejmě to nebudu dělat bez rozmyslu a zbytečně. Kdybych kolem, mojí Báji pořád chodil po špičkách, protože se všeho lekala, zůstala by totální plášulí nadosmrti.
Každý ti tu píše, že na to jdeš blbě a já už jsem ti to říkal i párkrát osobně. Největší tvůj problém spočívá totiž v tom, že se ty přizpůsobuješ jemu i za tu cenu, že se on nebude přizpůsobovat tobě. Proto si dělá, co chce, voře z tebou jak s radlicí a bojí se toho, že ty se všeho bojíš. Nedivím se, že si z tebe kulový dělá, když si neumíš sjednat ani respekt, natož důvěru a už vůbec ne důvěryhodnost svého počínání, když neustále sleduješ, aby se mu chudinkovi malinkýmu náhodou něco nepřihodilo. Ty řešíš tolik zbytečností, dokonce i to, co by v životě neřešili děcka ze základky, které ke mně chodili a moje psy si jenom půjčovali. Vem rozum do hrsti, vždyť vám chybí už jen to, abys mu utírala zadeček růžovým navoněným toaletním papírkem a budeš vůči němu kompletně ochočená. Jenže on chce mít vedle sebe autoritu, aby se nemusel všeho bát, ne vlezpr***ku vedle které se složí kdykoli "houkne z lesa".

Sorry za tuto formu přímosti, ale to už se nedalo.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stopovačkou
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
annie píše:
Mellorn jak říká ajka můj hafan je histerik a je schopný,když se lekne rychle vzít nohy na ramena.



Baffy se mi lekla 3x a vzala nohy naramena (většinou když se vedle ní rvali nebo nečekaně zašťekaly psy). Ne moc mile jsem na ni zavolala (byla už pryč asi 40metrů) aby se zastavila a dala jsem jí povel aby se ke mně vrátila a šli jsme k místu leknutí co nejblíž s tím že jsem si dělala srandu proč se bojí, jestli není pako, když se jí nic neděje. Jednou se hrozně bála odpadkovýho koše, to jsem se tomu upřímě příšerně smála :D nešli jsme pryč dokud si nečuchla a nebyla ok. Tak to řeším zatím se vším.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co je to stopovačka?
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 12:39 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Ona taky horolezecka lana jsou staticka (ty nemaji pruzit) a dynamicka (ty maji pruzit).
Spis pokud se pes opravdu rozbehne a clovek by to chtel chytat do ruky, tak to nebude asi nejprijemnejsi.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stopovačkou
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
S tím,že neutáhne 10ti metrovku jsem si dělala srandu.Utáhne ji v pohodě.Jen,když je mokrá tak je težší,ale to je normální.Ta 10ti metrovka je kulatá a asi pletená.Vypadá,že je to horolezecké lano.Kupovala jsem ji ve zverimexu.
5ti metrovku už jsem se naučila uhlídat,ale chvilku mi to trvalo.Ta 5ti metrovka je tenká asi pletená a 5mm široká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Problém se stopovačkou
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 14:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. lis. 2007 23:44
Příspěvky: 109
Bydliště: Slavíčkova
Pane Desenský opravdu nehlídám každý jeho pohyb a nedělám mu bodyguarda.Vím,že problémem jsem já,ale začala jsem být k němu flegmatik.Nepřizpůsobuju se mu.Musí jít i když nechce.Abych si u něj sjednala respekt tak ho budu muset,když blokuje táhnout třeba i po zemi a několikrát si to naschvál zopakovat.Určitě není tak hloupej,aby si nechal dělat něco co ho bolí.Když se něčeho lekne a začne utíkat tak si ho přitáhnu k sobě,otočím si ho na sebe,vysměju se mu a třeba 15 minut stojíme u předmětu,kterého se lekl dokud se neuklidní.Ze začátku jsem nevěděla jak si ho správně chytit za obojek,když si otáčím jeho hlavu na sebe.Ted už to vím a věřím si co dělám.On mi snad také začíná důvěřovat,protože po chvilce se hned uklidní a začíná mě víc venku sledovat.Na vodítko,když táhne po zemi a vzdaluje se mi dupu stále.Jen jsem měla na mysli,že nedupu na něj tak prudce a hlasitě,ale zase začnu,aby se nelekal.Měla jsem pocit,že by mi přestal důvěřovat.Odvodila jsem si to od toho,že jsem chtěla koupit míč,nosit ho sebou ven a někdo mi napsal,že by si rány od míče mohl spojit se mnou a přestal by mi důvěřovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 17:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Tak jsem musela zase nasadit stopovačku, psisko se mi rozlovilo a tak vůbec se znovu zjančil a skoro vůbec venku neposlouchá. Už po třetí. Myslím že problém je v tom, že je moc temperamentní i na 15 metrovou šňůru. Když je na stopovačce tak funuje asi tak na "poloviční obrátky", protože rychlostí 100 km v hodině se prostě na šňůře pohybovat nedá. Jenže když je zrovna náhodou takhle klidný i na volno tak celkem není problém s poslušností. Tak nevím jestli se ho mám snažit pořád udržovat v pomalejším režimu a blízko u sebe nebo co s tím? Aby se to pořád neopakovalo dokolečka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 18:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nesundavat šňůru předčasně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
No mě spíš šlo o to, že jak jsem pochopila, princip stopovačky je v tom, že pes se může pohybovat volně, svoji rychlostí v podstatě stejně, jako když jí nemá. Tím pádem pak to, co se naučí na stopce funguje i bez ní, protože pes tu situaci na stopce a bez stopky vlastně vnímá víceméně stejně. Tak si říkám jestli má stopovačka takový efekt i u hodně temperamentních psů, když se na ní nemůžou pohybovat přirozeně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 24. črc. 2009 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ůžounse pohybovat přirozeně je ale ntuný aby dodržovali vzdálenost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 03:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Třeba ten můj běhá se stopovačkou tak trochu divně... jakoby mírně přihrbenej nebo jak to popsat, zkrátka dává si pozor, aby si po ní nešlapal.
Je to jen teorie, ale myslim, že pokud máš temperamentnějšího psa, tak by se ti to mohlo učit líp než mně, když mi pes odejde na vzdálenost deseti metrů třeba jednou za 5 minut. Zkrátka máš víc možností to zkoušet a je jen na tobě jak daleko si chceš psa pouštět. Dokud nemá stoprocentní přivolání, tak je jistější vzdálenost do půlky stopovačky, abys měla rezervu. I temperamentnější pes musí časem pochopit, že ho voláš, protože jde moc daleko. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Hm. Tak asi každej pes se chová na stopce jinak než normálně...
Tak se mi nějak téma stopovačka a vzdálenost na procházce spojuje.
Když já bych chtěla vzdálenost 30 - 50 m, ale takhle velkou stopovačku bych nezvládla. A ještě aby s ní mohl chodit v lese nejen po cestičkách a běhat v poli a do křovisek- taková rentgenová stopka by byla ideální. Protože jinak s ním nenacvičím právě ty krizový situace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Jestli ti jde o zvěř nebo o psy, určitě to přijde i na kratší vzdálenost. Ber to tak, že pokud budete poctivě pilovat na stopce, časem budeš moct nechávat psa třeba těch 50m navolno... ale holt je potřeba tomu nejdřív něco obětovat :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 25. črc. 2009 17:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
irenca popravdě řečeno vzhledem k bezpečnosti psa je bezpečnejch tak 15m víc ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:02 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Můžu se zeptat, jak dlouho používáte stopovačku pro nácvik přivolání ? Nikdy jsem stopku nepoužívala, tak nevím, jaká je obvyklá doba používání, ale jak to tady občas čtu, tak mám pocit, že ji leckdo používá docela dost dlouho - tedy dle mého názoru , že pak to spíš je vlastně něco jako prodloužené vodítko nikoli pomůcka pro nácvik přivolání .

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Záleží na spoustě okolností. Třeba tom jak je pes spolehlivý v přivolání. Ruda tu někde popisoval,kdy je vhodné ji sundat a u každého psa je to jinak. Někdo 3 měs., někdo rok.....

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No hlavně to záleží na vztahu ty - pes. Na důvěře, respektu, na tvém citu a zkušenostech jak psovi dokážeš vysvětlit co chceš a jak chceš, o tvojí důslednosti... Takže jako vždy, chyba neni na straně psa, ale na straně psovoda.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:27 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
No hlavně to záleží na vztahu ty - pes. Na důvěře, respektu, na tvém citu a zkušenostech jak psovi dokážeš vysvětlit co chceš a jak chceš, o tvojí důslednosti... Takže jako vždy, chyba neni na straně psa, ale na straně psovoda.
Psala jsem, že jsem ji nikdy nepoužívala :wink: a ptala jsem se na obvyklou , tedy průměrnou dobu používání , než pes zvládne přivolání , můžeš tedy odpovědět ? :D

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Můžeš říct, za jak dlouho průměrně naučí lidi přivolání psa bez stopovačky? Za jak dlouho naučí nekousat štěně do rukou tak aby to nebolelo? Za jak dlouho odnaučí psa neprat se s ostatníma? Já ne, tak promiň. Navíc tenhle dotaz tu už padl víckrát, tak zkus hledat. nepadla nikdy jednoznačná odpověď.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele to má pes opravdu jinak někdo měsíc někdo rok někdo dva .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:33 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Afra píše:
Záleží na spoustě okolností. Třeba tom jak je pes spolehlivý v přivolání. Ruda tu někde popisoval,kdy je vhodné ji sundat a u každého psa je to jinak. Někdo 3 měs., někdo rok.....

někdo 3 měsíce, někdo rok...právě, pak mi to ale nepřijde jako efektivní výcviková pomůcka , jako jo , je jednoduché s ní v daný okamžik toho psa zadržet a "přivolat" . No nic, jen mi to přišlo, že je to nabízeno jako téměř zázrak a mi se to nezdálo, tak jsem se zeptala :D

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:36 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Můžeš říct, za jak dlouho průměrně naučí lidi přivolání psa bez stopovačky? Za jak dlouho naučí nekousat štěně do rukou tak aby to nebolelo? Za jak dlouho odnaučí psa neprat se s ostatníma? Já ne, tak promiň. Navíc tenhle dotaz tu už padl víckrát, tak zkus hledat. nepadla nikdy jednoznačná odpověď.
no tak dík za odpověd :lol: , není za co, sis mohla ušetřit slova :P . Jsem myslela, že když to tu pořád každému doporučujete, že také sledujete jak dlouho to komu trvá, než s její pomocí naučí toho psa přivolání ,abyste věděli .......nesledujete, nevíte , asi nezajímá..... tak nic , sem zase někdy nahlédnu .

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Pokud máš psa lovce vysvětluješ mu o něco dýl, že přivolání se plní za všech okolností a má přednost před lovením. Jak toho chceš dosáhnout bez stopovačky, když mu v tom nezabráníš ani ho nenavedeš. To podobné platí i u hodně nezávislých psů, kteří ti hážou bo*ek na pamlsky a jinou motivaci, jak to vysvětlíš těm? Prostě tohle je způsob jak psu ukázat, že co se řekne se plní....pokud to umíš jinak jsi opravdu dobrá.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 18:42 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
MAC1! Možná že kdybys uvedla, jakého máš psa, tak ti někdo odpoví konkrétněji. Já mám bígla a na stopovačce chodil skoro rok. Teď má přivolání dobré, ale když vyrážíme do lesa, stejně ho na tu stopku ještě připnu, protože on to prostě pořád zkouší. A v lese je to pro něj fakt pokušení. :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 19:52 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Jana Blahová píše:
MAC1! Možná že kdybys uvedla, jakého máš psa, tak ti někdo odpoví konkrétněji. Já mám bígla a na stopovačce chodil skoro rok. Teď má přivolání dobré, ale když vyrážíme do lesa, stejně ho na tu stopku ještě připnu, protože on to prostě pořád zkouší. A v lese je to pro něj fakt pokušení. :Hangman:
Diky za ochotu -jako fakt :D , já se neptala proto, že bych ji používala nebo chtěla použít, zajímalo mě to z "odborného" hlediska :lol: , myslela jsem že ti, co ji tak doporučují mají nějakou zpětnou vazbu, že prostě vědí , že je to zajímá ....jinka mám 2 slídiče a mám píštalku , funguje dobře :D

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 21:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No hele, mam to ověřený, ale opravdu si nedělám statistiku. Nebude směrodatná, protože platí, co jsem uvedla výš. Můžu ti říct, jak dlouho to trvalo mě. Psa jsem měla na stopovačce dva roky - úspěšného lovce. Ale dva roky s tím, že psa jsme viděla 4 hodiny tejdně, 2 hodiny z toho byl na stopce. Na ní jsem ho vodila jenom já. Když s ním šli rodiče, tak byl navolno, lovil - jak říkám ii úspěšně. Se mnou nikdy. Dneska jsou mu 4 roky (skoro), odvolám ho od zvěře, pasu s nim. U mě to bylo ještě těžší o to, že jsem u něj chtěla udržet zájem o zvěř kvůli pasení. Tak si to můžeš spočítat kolik strávil čistýho času na stopovačce, jestli chceš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 23:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
MAC1 píše:
Jana Blahová píše:
MAC1! Možná že kdybys uvedla, jakého máš psa, tak ti někdo odpoví konkrétněji. Já mám bígla a na stopovačce chodil skoro rok. Teď má přivolání dobré, ale když vyrážíme do lesa, stejně ho na tu stopku ještě připnu, protože on to prostě pořád zkouší. A v lese je to pro něj fakt pokušení. :Hangman:
Diky za ochotu -jako fakt :D , já se neptala proto, že bych ji používala nebo chtěla použít, zajímalo mě to z "odborného" hlediska :lol: , myslela jsem že ti, co ji tak doporučují mají nějakou zpětnou vazbu, že prostě vědí , že je to zajímá ....jinka mám 2 slídiče a mám píštalku , funguje dobře :D

Nechápu dost dobře co potřebuješ. Máš svého psa, tak se ho uč znát. U kažfého je to jiné a můžeš tady na poradně nebo jinde získat tipy co s tvám psem, ale nikde nedostaneš kompletní návod. Jestli ti fungujou podle přání na píšťalku, tak co řešíš?
Stopka je výborná věc, ale není to tak, že dáš dvakrát stopku a napotřetí budou psi fungovat. Když se jim budeš věnovat, sama poznáš kdy můžou chodit navolno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 28. črc. 2009 23:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
MAC1 a čo by si ty odporučila napríklad človeku, ktorý má psa od šteňaťa, pes má 2-3 roky, majiteľ tvrdí, že robil všetko, čo mu radili na cvičáku(ty ale nevieš, čo mu radili a čo z toho naozaj robil), ale výsledok je taký, že pes privolanie nemá, loví, majiteľa ignoruje, alebo sa ho bojí, bojí sa aj psov, ľudí, áut, atď... Vonku žerie, čo sa dá, aj čo sa nedá. Podotýkam, že toto je obrázok psa, akých majitelia sem píšu veľmi často.

Inak v závislosti od toho, nakoľko si ľudia uvedomia, kde robili chyby a nakoľko sú schopní zmeniť svoje jednanie, poznám ľudí, ktorí sa riešenia problému chytili z tej správnej strany, teda cez pochopenie, dôslednosť a zrozumiteľnosť a čo je veľmi dôležité, cez priznanie si vlastných chýb, ale aj vzhľadom k tomu, ako ďaleko nechali problém zájsť a zlé návyky upevniť, sa doba používania stopky pohybovala približne od troch týždňov (to u psov, ktorí len blbnúť začali) po pol roka (u tých s dlhodobejšími problémami) - toto u ľudí, ktorí sa toho chytili za ten správny koniec.
Potom sú ďalší majitelia psov, ktorí majú nesprávne návyky, ako opakovanie povelov, nerešpektovania reflexného oblúka, nedôslednosť atď, tak silno upevnené, že so začatím prevýchovy psa prevychovávajú vlastne aj seba a keďže zvyk je železná košeľa a ich chyby sa ešte nejakú dobu ťahajú aj napriek tomu, že tí ľudia to chcú odbúrať, doba použitia sa predlžuje aj na rok a viac.
No a ďalšia skupina, ktorá by sa dala pomenovať "komu nie je rady, tomu nie je pomoci" - to bývajú tí, ktorí chyby nepriznajú, psa poľudšťujú, majú povahové črty silno odporujúce naturelu psa či už konkrétneho, alebo jednoducho ako takého. Tí, ak aj použijú stopovačku, problém nevyriešia vôbec, pretože nevyriešia seba... Títo zvyknú hovoriť,že robili to, čo im radili, aj vedia, že tak celkom nie, ale nepriznajú, pretože... no, radšej skrátka nie... Radšej obvinia toho, kto im radil.
Nedá mi nespomenúť tých, ktorí stopovačku nepotrebujú, pretože to, čo tí predošlí vymenovaní nemajú, oni jednoducho majú akoby automaticky, či už vrodené, alebo naučené a rešpektujú, že pes je pes, vedia odhadnúť, že správanie psa smeruje niekam, kam by nemalo a zareagujú dostatočne rýchlo a účinne aj bez stopovačky. To si možno ty, možno ja, pretože u vlastného psa som stopovačku inde, ako na stopách nepotrebovala, možno ďalší, ktorí o tom jednoducho nepotrebujú hovoriť, pretože chápu, že nie každý je taký, že vie a že to má v sebe. Ja pri cudzích psoch používam stopku pomerne často. U niektorých ju nepotrebujem, ale majiteľ psa ju potrebuje, pretože je jednoducho inde, ako si ty, podľa toho, čo píšeš.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 08:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Variabilita délky výuky na stopovačce, ale i bez ní, je obrovská. U psů závisláků, kteří si dají říci snadno, jsem měl stopovačku tak týden, někdy ani ne. Ale u samostatných nezávislých psů, kteří mají na háku všechno a všechny, kdy je nezajímá nic jiného než lov, nebo jakákoli jiná forma úniku z dosahu psovoda, je to otázka několika měsíců a i tak je nezbytné takové psy za určitých okolností jistit. Všechno je to o vazbě psa na psovoda a způsobu získání si a udržení důvěry s respektem. To je totiž klíčem ke všemu. To, že máš psa, který má na tebe vazbu a kde ti spolupracuje takřka zadarmo, ještě neznaméná, že jsou všichni psi takoví. Chtěl bych vědět, po čem by jsi sáhla ty, kdybys měla v ruce například sebestředného kazoše, který bude dělat za určitých okolností jenom chlapovi a všem dámám leda vztyčí prostředník. "Výhodou" takových kazošů je, že kdo na ně moc přitlačí, toho pěkně sejmou a rozhodně člověku neprominou chyby. Jenže s piškůtkama na takového také nedosáhneš, protože by tě měl o to více ..., víš kde a ještě by ti klidně přímo před očima šel třeba demonstrativně zabít nějakého psa, nebo udělat jinou podobniou nehoráznost, kterou by tě vytočil do nepříčetnosti, jen aby ti dokázal, kde tě má. Jestli si myslíš, že jsi hodně zkušená, řeknu ti, že jsem si to kdysi myslet také. Než jsem narazil.

Když si to po tobě přečtu a složím dohromady, vyjde mi z toho, že to celé stavíš do role "všichni tu jste blbci, protože musíte používat stopovačky a já jsem nejlepší, když si vystačím jenom s píšťalkou...". Řeknu ti také jednu maličkost. Se svými psy s dobrou vazbou na sebe si běžně vystačím jen pouhým přenosem myšlenky, ani nepotřebuji vyslovit povel a přesto se nepovažuji za nějakého Guru, který může dělat z druhých blbce, když oni tohle neumí.
Závěrem ti řeknu, že budu mít psa raději na stopovačce, než řešit případný dopad toho, kdy na ní pes nebude.

Ještě malý dodatek. Pokud si tu s námi chceš dál dopisovat, doporučil bych ti přehodnotit svůj postoj, protože jsi už hodně za hranou, kdy se ještě vejdeš do registračních podmínek této poradny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 12:05 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Desenský píše:
....
Když si to po tobě přečtu a složím dohromady, vyjde mi z toho, že to celé stavíš do role "všichni tu jste blbci, protože musíte používat stopovačky a já jsem nejlepší, když si vystačím jenom s píšťalkou...".
Ještě malý dodatek. Pokud si tu s námi chceš dál dopisovat, doporučil bych ti přehodnotit svůj postoj, protože jsi už hodně za hranou, kdy se ještě vejdeš do registračních podmínek této poradny.

Žertuješ ? :shock: Pokud to myslíš vážně, tak to je mi líto, ale složil sis to úplně blbě, neříkám nikomu, že je blbej, když používá stopovačku (ani si to o něm nemyslím), natož , abych to říkala všem. Přečetla jsem si znovu registrační podmínky a na žádné hraně nejsem a už vůbec ne za ní ! Jestli si Ty nebo kdokoli jiný něco vykládáte úplně blbě a hledáte ve všem nějaký problém, který tam není , tak sorry , ale máte problém Vy s diskuzí a vůbec s jinými názory ( ale je to To je Vaše věc ). Ptala jsem se proto, že mám kamarádku, která má labroše, který ji zdrhá a na nějaké přivolávání nereaguje, jedu za ní až koncem srpna, tak jsem jí zatím chtěla poradit stopovačku. A protože jsem ji nikdy nepoužívala, tak jsem sem koukla a pročítala a zdálo se mi, že to vlastně ani není prostředek na naučení přivolání, ale spíš zabezpečovačka proti zdrhnutí, tak jsem se zeptala a jen zírám jaké reakce jsem vzbudila .
Na závěr si dovolím též radu, nehledej problém tam, kde není ....uč se víc od svých psů. Howg.

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 12:28 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
... myslíte si, že aj drzosť je dar borží?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 12:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MAC1 píše:
...A protože jsem ji nikdy nepoužívala, tak jsem sem koukla a pročítala a zdálo se mi, že to vlastně ani není prostředek na naučení přivolání, ale spíš zabezpečovačka proti zdrhnutí, ...

V tom případě nevím co a kde si četla. Tobě se zdá, že princip - postup: povel -> vteřina pauza na proběhnutí reflexního oblouku -> přitáhnutí stopkou (na různém stupni jinak) -> pochvala nenaučí psa přivolání? Že je to jenom prostě dlouhý vodítko?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 13:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
MAC1 a teď si děláš srandu ty znás? přečetla si to téma celý jestli jo tak musíš vidět jak princip stopvačky funguje. jeslti to enchápeš tak nevím no jak jinak už ti to napsat.
mylsím že se všichni ale shodnem na tom že základ nacviku přivolání je v tom zabránit psu zdrhnout- to ho pak můžu přivolávat jak chci.
a stopovačka mi v tomhle případě napomáhá- pes vystartuje- já zašlápnu- povel- přitažení- pochvala.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 13:09 
Offline

Registrován: úte 21. črc. 2009 23:50
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 8 - Kobylisy
Erika Janíková píše:
... myslíte si, že aj drzosť je dar borží?


No, dostat můžeme ledacos.

_________________
Jiří "Dendrin" Bezemek
skype: dendrin666
ICQ: 317-577-699


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 14:19 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
...a iba na nás zostáva ako to čo dostaneme dokážeme využiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 14:20 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Erika Janíková píše:
...a iba na nás zostáva ako to čo dostaneme dokážeme využiť.



myslíš stopovačku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 14:30 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Myslím tú drzosť.
No a k stopke, tiež mi trvalo až som pochopila ako to funguje #-o ...Ale čítala som a čítala a ešte stále čítam a učím sa . A po troškách sa dostavujú výsledky. Keby som ju používala od začiatku a nemyslela si, že ten starý to pochopil tak to pochopí aj tento malý ďábel už som mohla byť ďalej. Ale ja to mám troška zložitejšie...ale to už je o inom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 14:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Užívatelia s príspevkami OT boli upozornení na porušovanie registračných podmienok poradne. Prosím držte sa témy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 17:52 
Offline

Registrován: úte 06. led. 2009 13:05
Příspěvky: 9
Bydliště: Brno
Chci se zeptat,zda je vhodná šnůra na štěndo rotvíka a jak dlouho +- výchova trvá u štěňete tohoto druhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 19:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Na štěndo bych stopku nedávala, pokud to neni vyloženě průzkumník, kterej tě má na háku. Štěňata se učej hlavně formou hry, nalákání na hračku, odcházením od nich.... Stopovačka je hlavně pro psy dospělé, kteří jsou "zkažení" ve smyslu nesprávné metodiky, nedůslednost nebo tak a pak na psy třeba bázlivý, kteří jsou schopni ve strachu vlítnout pod auto a tak podobně. Náš rotvik, co jsme měli, byl velce chytrej a učenlivej, neni to ale ovčák. Čistotnost se naučil rychle, štěněčí poslušnosti taky. Ale tohle jsou už dotazy do jiné sekce.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. črc. 2009 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nedá se říct, jak dlouho trvá výchova štěníka, to záleží na konkrétním psovi a na citu a selském rozumu páníčka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 11. říj. 2009 15:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. zář. 2009 10:07
Příspěvky: 8
Bydliště: HK
Dělám to dobře pokud při hře házením talíře nacvičuju přivolání? Ted jsem s tím začal. Myslel jsem, že když pes běží pro talíř tak je to pro něj silnej podnět třeba jako když něco cítí a chce utéct. Takže postup mám: vyhodím talíř s příkazem přines. Po cca 5 metrech zavolam ke mě a přivolám psa. Samozřejmě, že bylo potřeba ze začátku pár škubnutí. Asi po 15 minutách pes začal dělat to, že při vyhození talíře nevyběhl za ním, ale zůstal na místě a čekal na povel volno? Je to špatně, když to tahle cvičíme? Jak by to bylo lepší?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 11. říj. 2009 15:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Záleží na tom, jak to děláš a jak to chápe ten pes. Já bych tenhle postup nepoužila, protože mi připadá, že si zkazíš buď přivolání nebo aport a že z toho pes má v hlavě guláš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 11. říj. 2009 16:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. zář. 2009 10:07
Příspěvky: 8
Bydliště: HK
Mám z toho taky takovej pocit, že v tom má guláš.. Asi to takhle dělat dál nebudu. Budu spíš vyhledávat situace kdy vím, že má můj pes problém s přivoláním. Když děláme klasicky přivolání na louce, tak se mě zdá, že je to moc stereotypní pro psa a poslouchá jenom na tý louce a jinde si dělá co chce. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 11. říj. 2009 16:26 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já jsem taky trénovala přivolání z aportu, a dělal jsem přesně ty chyby co ty. ](*,) takže jak by to mělo být správně (podle mě): házej mu klacek bez povelu, až je pořádně nažhavenej, ale ne unavenej, vem si druhej ještě jeden klacek. Hoď první - pes vyběhne, přvolám - pes je u mě, pochválím a házím druhý klacek na opačnou stranu. To zopakuju max dvakrát. Pokračování až další den, nebo klidně za pár dní. To že ti pes přestal vybíhat, bylo mimo jiné způsobeno tím, že pes byl nejspíš v útlumu - 15 minut je sakra hodně. To že dáš povel přines a pak ho z něj odvoláš, je také možný, ale to už je hodně vysoká laťka. Když už pes bezpečně umí oba povely. Já jsem to začala trénovat z důvodu lovu - odvolání když je pes v plný rychlosti. Ale pak se mi to už párkrát vyplatilo, při hromadným aportu, když už byly emoce a adrenalin moc vysoko a hrozilo poprání se.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 11. říj. 2009 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. zář. 2009 10:07
Příspěvky: 8
Bydliště: HK
Zkusím to jak píšeš. Důvod proč jsem tohle chtěl cvičit je, že to může posílit přivolání. Teda myslím si to. :-) V podstatě to co píšeš ty. Už párkrát se mě stalo, že mě pes zavětřil a zdrhnul. Nereagoval na nic. :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:07 
Offline

Registrován: pon 19. říj. 2009 12:27
Příspěvky: 33
Bydliště: Blansko
Chtěla jsem se zeptat:pes je na stopovačce, ta je provlečená mezi předníma a zadníma nohama, něco zavětří a chce mazat za tím, vydám povel, počkám vteřinu, pes nic. To s ním mám tedy škubnout s takovou razancí, aby se otočil ke mě a pak ho pomalu přitahovat?(na mírnější zacukání nereaguje) Pač když to tak neudělám, tak ho k sobě táhnu pozpátku, což si myslím, že je blbost a škubnout s ním tak prudce, aby se otočil se mi zdá dost drsný, nehledě na to, že když je ta stopka mezi nohama, nemůžu mu ublížit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Když mu dáš povel ke mně tak necukáš,ale plynule jedním tahem přitáhneš.Pokud Tě nevnímá,tak ho klidně přitáhni pozadu.Ale když je pak už u Tebe,tak žádný chválení.....teda pokud se během tahu neotočí a nezačne Tě vnímat.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Chválení vždy, i když si ho k sobě přtáhneš pozadu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 03. lis. 2009 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
praktická ukázka je lepší jak tisíce slov - zeptej se na to na free-sobotě


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!