Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 24. říj. 2010 16:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
cyprian píše:
A řetízek to řeší - samozřejmě není samospásný, chce to taky trošku se psem pracovat...

Troška mi přijde opravdu žalostně málo. Chce to hlavně pracovat se psem. Snažit se nežádoucí činnosti stopnout, převést na žádoucí pokud to jde. Zabavit ho jinak a pak nepotřebuješ řetízek...


nemusíš hned chytat za slovo :wink: myslím, že to Eva nemyslela doslova...jako máš pravdu pravdoucí, ale někde ten řetízek je fakt namístě...samo že to nevyřeší, ale je to pomoc, jak to odbourat. a myslím, že už neřešíme problém, ale dohadujem se o něčem...takže...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
Je jí půl roku, taky by měl nácvik přivolání stále vypadat jako u štěnda. Tzn. pomáhat jak jen to jde - nedělat krok k ní, ale naopak couvat, aby sis jí na sebe natáhla. Nerozpřahovat ruce...
Evi, prosím proč nerozpřahovat ruce? Hodně majitelů retrívrů (včetně mě) to používá jako přivolávací gesto (má to i své praktické opodstatnění na lovu, aby pes rychleji našel pána mezi řadou psovodů a honců, když přibíhá s aportem). Samozřejmě se člověk nesmí po psovi nějak sápat nebo se nad něj naklánět, ale to už je jiná věc...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
právě proto, že rozpřažením se zvětšíš, "znebezpečníš". Taky si na psa mávnu když mě v chumlu nevidí, ale to přivolávám psa, který přivolání umí, neučím to zvíře, které moc chodit nechce - v té situaci je lepší spíše dřepnout, couvnout, pokud pamlskuju, tak ruka s pamlskem je na břiše, nenatahuje se dopředu (natáhnu tím psa až přímo před sebe a poloha pamlsku mu i napoví se sednutím)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stopovačka
PříspěvekNapsal: pon 25. říj. 2010 20:44 
Offline

Registrován: pát 08. říj. 2010 09:43
Příspěvky: 63
Bydliště: Náchod
Děkuji za všechny rady když to schrnu tak prostě Sáru zabavit jakkoliv jinak tak aby si případně stopovačky nevšímala. Ruce sem doted rozpřahovala takže to zkusím bez nich :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 15:24 
Offline

Registrován: pát 05. lis. 2010 12:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Žatec
Zdravím,

mám doma 7 měsíční fenku JRT. Protože nemáme 100 % přivolání (hlavně v přítomnosti dalších psů), došla jsem až sem, pročítám to tu a rozhodla jsem se, že také začneme pracovat se stopovačkou. Bude to ale asi boj, protože je od mala zvyklá chodit na volno (celkem poslechne, občas jí honím). Jen mám ke stopovačce dotaz ohledně její délky.

Vhodná délka stopovačky? Bude nám stačit 5 m? Bojím se, že delší pak neutáhne, na druhou stranu je na procházkách strašně rozlítaná a nevím, zda uhlídám polovinu stopovačky.

Díky za radu .-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
dungi píše:
Zdravím,

mám doma 7 měsíční fenku JRT. Protože nemáme 100 % přivolání (hlavně v přítomnosti dalších psů), došla jsem až sem, pročítám to tu a rozhodla jsem se, že také začneme pracovat se stopovačkou. Bude to ale asi boj, protože je od mala zvyklá chodit na volno (celkem poslechne, občas jí honím). Jen mám ke stopovačce dotaz ohledně její délky.

Vhodná délka stopovačky? Bude nám stačit 5 m? Bojím se, že delší pak neutáhne, na druhou stranu je na procházkách strašně rozlítaná a nevím, zda uhlídám polovinu stopovačky.

Díky za radu .-)


5m je málo a podle toho, co píšeš soudím, že myslíš klasickou stopovací šňůru, co koupíš ve zveráku...na to bych se vykašlala a koupila normálně lanko přiměřené tloušťky. Většinou někde v železářství a naměří toho kolik chceš. Myslím, že 10 m je dostačujíčí. K tomu karabinu a je to. To 10ti metrové stopovací vodítko by bylo asik fakt těžký, ale tohle je celkem dobré řešení. A cenově tě to vyjde i líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 15:52 
Offline

Registrován: pát 05. lis. 2010 12:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Žatec
JJ, měla jsem na mysli normální stopovací vodítko, co jsem našla na nějakým psím e-shopu.. Říkáš lanko, které mají v každym železářství? Možná budu za bl.bku ale trošku nevím, co za lanko by to mělo být... Můžu dostat nějaký popis? Díky moc..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
horolezecký lano, nebo ajkýkolvi jiný vhodný ,,špagát,, či popruh ideálěn aby moc nepružil- například lonž na koně

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 18:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
ajka píše:
...například lonž na koně

:D na JRT?

dungi, proste zajdi do prvnich remeslnickejch potreb, tam si vyber popruh v tloustce a barve, ktera ti bude vyhovovat (sortiment bejva dostatecnej - viz treba tady), ve stejnym obchode kup i karabinku vahou umernou tvymu psovi a mas paradni stopovacku, zarucene levnejsi nez "original" ze zverace. Navic si muzes nechat uriznout jakejkoliv rozmer, jakej si vymyslis, a taky ti pak nebude tolik lito ji zkracovat...

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 19:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jen doplním zbynka: ber placatá popruh a ten, který nepruží (a nespálí ruce).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 05. lis. 2010 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21. lis. 2009 20:05
Příspěvky: 10
Bydliště: Vysočina
dungi píše:
JJ, měla jsem na mysli normální stopovací vodítko, co jsem našla na nějakým psím e-shopu.. Říkáš lanko, které mají v každym železářství? Možná budu za bl.bku ale trošku nevím, co za lanko by to mělo být... Můžu dostat nějaký popis? Díky moc..


Já popruh na stopku kupuju ve švadlence, cena kolem 10Kč/m, podle šířky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 10. lis. 2010 09:00 
Offline

Registrován: pát 05. lis. 2010 12:00
Příspěvky: 3
Bydliště: Žatec
Díky všem za rady ,-) Tak snad budeme mít úspěch...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 11:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Moje tříměsíční čuvačka za sebou tahá krátké vodítko skoro od té doby, co jí mám. Mám velký pozemek, po kterém se prohání, jak potřebuje. Domů chodí taky, jak potřebuje, když jí potřebuji a zavolám od vchodu, vždycky přiběhne. Chodíme denně na procházky, zatím to bylo většinou s tím zhruba metr a půl dlouhým vodítkem, které za sebou taká a když potřebuji, tak ho držím. Do nedávna poslouchala na každé přivolání (nebylo třeba až tolik přivolání, drží se průběžně docela u mě), ale vypadá to, že začíná chápat, že se dá na přivolání taky nepřiběhnout a už si rozmýšlí, zda ano, či ne. Proto již na procházky poslední dva dny vyfasovala 10m couračku. Chci se zeptat, zda je v pořádku, že doma a na zahradě má jen to vodítko a pouze na procházky bude mít couračku. A případně, jestli jí můžu tu couračku připínat na její vodítko a nebo raději bez vodítka. Díky za reakce

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já bych to tak nehrotila. Jsem spíš toho názoru, dopřát štěňátku co nejvíc svobody, aby mu nebyla vzácná a zvyklo si samo následovat pána - a né z donucení, protože pán na tom trvá. To znamená, že na bezpečných místech bych venčila úplně navolno. A to jak na zahradě, tak kdekoliv třeba na louce či v lese, kde nejsou auta nebo jiné nebezpečí. Tříměsíční štěňátko ještě nikam neuteče a když, tak né daleko. Přivolávala bych jen a pouze tehdy, když jsem si jistá že přiběhne (dobře se to cvičí třeba při krmení) a vždy štědře odměňovala - nejlíp pamlskem. Žádné "testování", jak pevné má štěně přivolání, vypustit úvahy o dominanci, svéhlavosti a přílišné samostatnosti. To štěně na vás nic nezkouší, prostě jen zkoumá okolí, který může být v tu chvíli zajímavější než páníček. Přivolání prostě ještě nemá upevněný - v tomhle věku ještě snad ani moc mít nemůže... Přiběhnutí k pánečkovi si teď musí spojit hlavně s něčím příjemným - mazlením, hrou, žrádlem - vytvořit něco jako podmíněný reflex. Pokud se štěně na procházkách zatoulává moc daleko, brala bych ho do cizího prostředí, kde si nebude tolik troufat a bude se vás víc držet.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Jasně, ona je zlatá. Jak píšu, já jí ani často nevolám, většinou stačí jen říct jméno a jistá intonace v hlase, když si s ní povídám, ať počká, ať zpomalí. Za couračku tahám spíš vyjímečně, opravdu to není třeba. O dominanci ani podobných věcech ani neuvažuji (tohle forum mě hodně naučilo a vysvětlilo ještě před tím, než jsem si fenku pořídila), myslím, že tím, že jí věnuji dost času, se mezi námi tak nějak děje vztah mimovolně, automaticky sám. Samozřejmostí je, že kdykoliv přiběhne následuje cokoliv příjemného.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 26. pro. 2010 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Ale zkusím víc to cizí prostředí, je pravda, že i když nechodíme na stejné místo každý den, tak i ta různá místa, co navštěvujeme tak nějak zná. Přeci jen chodíme denně a být denně na novém místě je značně náročné :P

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 27. pro. 2010 19:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ale jinak ano, pokud jsem popis pochopila správně, děláš se stopovačkou dobře. pes musí mít na krku nějaký špagát pořád, aby se nenaučil rozlišovat "ted ho mam a ted ne".

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 18:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 17:15
Příspěvky: 8
Bydliště: Bolelouc
Hezký večer, jsem ráda, že jsem se dostala na tyto stránky, taky řešíme přivolání se stopovačkou.Máme jen domácí výrobu, ale když byla delší než 10 metrů, náš půlroční labrouš mě měl uplně na háčku a při přitažení se začal se stopovačkou prát. Asi ho provokuje to, že se ve sněhu kroutí a je mu jedno že volám, začne do ní kousat a blbnout, až je celý zamotaný. Jenže povel padl, takže se snažím dotáhnout to do konce, i když je Badik někdy doslovně tažen sněhem. Asi je to chyba, proto žádám nějakou radu.Navíc je uplně šíleně žravý, na vycházkách žere od trávy, hlíny, hovínek, zdechlin i PET lahve a gumu, takže je pro mě velmi těžké upoutat jeho pozornost natolik, aby přišel bez vytáček a odmlouvání. Doma OK, ale jinak přivolání nemáme :( Děkuju za Vaše typy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 05. led. 2011 22:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Viděla jsi Rudovo DVD? Tam je popsáno dost problémů s přivoláním a jejich řešení. Nejlepší ale bude zajet buď na Vlčáry nebo terénní fríčko a vidět to v praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 13. kvě. 2011 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Dobrý den,
máme 9 měsíční fenku pitbullteriéra a cca od 5 měsíců nosí venku stopovačku. Jelikož bydlíme na okraji města, počet pejsků, dětí ani starých lidí neni malý. Trénujeme přivolání, zatím ho nemáme ale stále se zlepšujeme, trénujeme teď v rušnějším prostředí než na začátku pomalu ale jistě. Jen si nejsem jistá jak to udělat:

zavolám fenku jménem "KIMI" počkám dvě vteřiny, poté co zpozorní řeknu růrazně ale milým hlasem "KE MNĚ", pokud pejsek reaguje a běží vše v pořádku, pokud ne, za dvě vteřiny "zatáhnu stopovačkou směrem ke mně --> pejsek se ke mně rozeběhne --> ale třeba 3 m předemnou náhle změní směr nebo zpomalí či se otočí. Pan Desenský popisuje způsob přitáhnutí stopovačky jako "lezení p o laně", mně to ale nejde protože přitáhnutí stopovačky nemám plynulé -> respektive kimi běží ze začátku rychleji než stíhám stopovačku přitahovat pro případ že by se zastavila. Jak na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 13. kvě. 2011 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Postup je správný, ale stopovačku v prví fázi odhazuj za sebe a pokud máš prostor tak klidně i couvej aby jsi stopovačku držela pořád "skoro napnutou" .. štěník si ji nesmí přišlápnout a taky tím zamezíš tomu, aby ti měnila směr, nebo se zastavovala. Musíš to "dotáhnout až do konce, jinak to nemá efekt, spíš je to škodlivé. Pořiď si DVD, které vyšlo s první Rudovo knížkou a je pořád k mání na internetu. Tam to krásně uvidíš v plné parádě :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 13. kvě. 2011 18:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Gungan píše:
Postup je správný, ale stopovačku v prví fázi odhazuj za sebe a pokud máš prostor tak klidně i couvej aby jsi stopovačku držela pořád "skoro napnutou" .. štěník si ji nesmí přišlápnout a taky tím zamezíš tomu, aby ti měnila směr, nebo se zastavovala. Musíš to "dotáhnout až do konce, jinak to nemá efekt, spíš je to škodlivé. Pořiď si DVD, které vyšlo s první Rudovo knížkou a je pořád k mání na internetu. Tam to krásně uvidíš v plné parádě :wink:


Ok, děkuju za radu :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: sob 14. kvě. 2011 13:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A podle mě tam máš hrozně moc času, zkrátila bych to na vteřinu. "Picbum" je dost rychlý, nepotřebuje tak dlouhou dobu na proběhnutí refl. oblouku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě. 2011 01:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Evčo myslim, že lepší přidat vteřinku než štěníka okrást tak, aby to nestih. Ale tohle bude asi hodně o citu a vyzkoušení, kde je reflexní oblouk. Třeba řeěim detaily, ale kdyby byl na vteřině a čtvrt a panička ho měla na vteřině, tak mi to přijde horší než na dvou. Ono je ale potřeba, aby panička byla schopna ten reflexní oblouk najít nebo jí s tím musí někdo pomoct, ale základ bude v tom ho znát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 08:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Trénovaný pes se běžně dostává pod vteřinu, proto si myslím, že vteřina je akorát. Delší čas dávám jen pomalejším psům, nebo psům, kteří o přivolání ještě ani neslyšeli.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 08:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Undertaker píše:
Evčo myslim, že lepší přidat vteřinku než štěníka okrást tak, aby to nestih. Ale tohle bude asi hodně o citu a vyzkoušení, kde je reflexní oblouk. Třeba řeěim detaily, ale kdyby byl na vteřině a čtvrt a panička ho měla na vteřině, tak mi to přijde horší než na dvou. Ono je ale potřeba, aby panička byla schopna ten reflexní oblouk najít nebo jí s tím musí někdo pomoct, ale základ bude v tom ho znát.

Okrást rozhodně ne, ale mám vyzkoušeno, že když je času moc, pes se tak vlastně učí "neposlouchat" nebo že na to má spoustu času a klidně ať si tu ještě něco dočuchá, zvedne nohu... panička přece počká.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Já jsem se 2 vteřinami začínala, když jsme se přivolání učili, je pravda, že to zvládá mnohem lépe než na začátku, takže zkusím tu vteřinu. Navíc je to hyperaktivní blázínek. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Jasně, v tom máš určitě pravdu a nějaký značkování nebo dočuchání bych mu taky rychle utnul... ale ono je to celkově spíš o citu než o časech někde přesně popsaných. Na ten reflexní oblouk si musí panička přijít a pak ho respektovat ale zbytečně nepřetahovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stopovačka jako prevence?
PříspěvekNapsal: úte 28. čer. 2011 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. čer. 2011 22:34
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Dobrý den,
mám spíše preventivní dotaz, abych do budoucna něco nezanedbala. Mám 3měsíční štěně RR, cvičím s ním na klikr (jen pro zajímavost, co si myslíte o klikru?) a musím říct, že to jde bezvadně, prakticky přiběhne na 1. zavolání, jen když si hraje se psem nebo s dětmi přiběhne třeba na 3. a pokud nechce, zahoukám na něj a přiběhne vždy...Nedávám povely - zatím, pouze používám jméno. Četla jsem si zde články o stopovačce, i jí mám již koupenou, abych ji mohla v případě nutnosti kdykoli použít... Chci se zeptat, zda ji mám používat i když přivolání půjde dobře a pokud ano, zda ji mám nasadit už teď a i v tomto věku vyžadovat příchod na 1. zavolání ve všech situacích...? Pokud ne, kdy je vhodná doba (věk) ji nasadit? Díky moc za odpověď.

Hezký den,
Lucie Šimková


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. čer. 2011 03:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Tak dotaz určitě dobrej, je vidět, že chceš mít hafa (jak se jmenuje :?: ) zvládnutýho, ale měj stále na paměti, že máš ještě štěndo. Dokud to jde, pomáhej mu pamlsky, tahej ho na sebe a stopovačku používej až v momentě, kdy si pejsek začne stavět hlavu :wink: Jméno by taky mělo sloužit k oslovení psa, že povel se týká jeho, ale nemělo by povel nahrazovat... pokud ne hned, časem by se tě pes začal ptát co vlastně chceš když na něj mluvíš.
Snad mě někdo povolanější opraví, případně něco přidá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 29. čer. 2011 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. čer. 2011 22:34
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Mno právě, že tím, že cvičím na klikr tak se nemají dávat povely... Tedy zatím, dokud je pejsek nebude umět sám, pak se mají přidávat... Tudíž dokud nebude hezky umět ke mě nemá se říkat povel ke mě... Já to četla tak, že účelem je, aby si pejsek spojil ten povel s tím, že opravdu jde k pánovi a né že se na něj bude volat ke mně a on přijde na 5 zavolání, mluvím o klikru tedy a i mi spousta lidí potvrdilo, že povely opravdu zatím ne... Jmenuje se Azizi, říkáme mu azi:-). Jinak díky, já si to myslela, ale nechtěla jsem udělat chybu... Jasně, že je ještě malej a přivolání nezvládne pokaždé na poprvé, tak jsem se chtěla ujistit, že máme ještě čas... Děkuji:-)).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. pro. 2009 00:50
Příspěvky: 396
Bydliště: Kopřivnice
Proč bych neměl dávat povely už ve třetím měsíci? Je jasné, že vše se musí dělat s citem a lehkostí, ale nevím proč bych nemohl učit přivolaní. Naopak můj názor je "čím dříve tím lépe". Když vím, že by přivolání nemuselo vyjít tak ho nevyslovím. Od toho tady je stopovačka, vylučuje tuhle možnost.

_________________
Dogo Argentino
http://dogos.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 08:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
armanny píše:
Proč bych neměl dávat povely už ve třetím měsíci? Je jasné, že vše se musí dělat s citem a lehkostí, ale nevím proč bych nemohl učit přivolaní. Naopak můj názor je "čím dříve tím lépe". Když vím, že by přivolání nemuselo vyjít tak ho nevyslovím. Od toho tady je stopovačka, vylučuje tuhle možnost.

Myslím že nešlo o to, nedávat povely, ale nepoužívat stopovačku. Takhle malé děcko se dá učit jinak a líp než taháním za provaz...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stopovačka jako prevence?
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
luckasimk píše:
Dobrý den,
mám spíše preventivní dotaz, abych do budoucna něco nezanedbala. Mám 3měsíční štěně RR, cvičím s ním na klikr (jen pro zajímavost, co si myslíte o klikru?) a musím říct, že to jde bezvadně, prakticky přiběhne na 1. zavolání, jen když si hraje se psem nebo s dětmi přiběhne třeba na 3. a pokud nechce, zahoukám na něj a přiběhne vždy...Nedávám povely - zatím, pouze používám jméno. Četla jsem si zde články o stopovačce, i jí mám již koupenou, abych ji mohla v případě nutnosti kdykoli použít... Chci se zeptat, zda ji mám používat i když přivolání půjde dobře a pokud ano, zda ji mám nasadit už teď a i v tomto věku vyžadovat příchod na 1. zavolání ve všech situacích...? Pokud ne, kdy je vhodná doba (věk) ji nasadit? Díky moc za odpověď.

Hezký den,
Lucie Šimková


Nemůžeš přece vyžadovat, když učíš. Je to mimi, takže trpělivě učíš, vysvětluješ, vedeš. Pokud stopovačku použiješ, používej jí jako navigační, ne donucovací prostředek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. čer. 2011 22:34
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
teď vůbec nechápu na co reaguješ... co jsem napsala špatně, já se tu jen chtěla zeptat jak se stopovačkou a kdy ji dát, nechápu tvojí reakci... já nemyslela, že nemáš dávat povely, já cvičím s klikrem, při tomto nácviku se povely začínají dávat až když pes pochopí, co po něm chceš...

co je toto za reakce fakt nechápu... jaké donucování??? já na psa při výcviku právě díky klikru ani nesahám,pokud ho nechválím, natož abych s ním nějak manipulovala...po štěněti nic nevyžaduju, vím, že je malý, nejsem žádný začátečník... tady jsem se dočetla, že se přivolání má učit se stopovačkou, já to u mé druhé fenky na ni neučila, tudíž s ní nemám zkušenosti, tak se ptám, za jakých okolností o v jakém věku...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 18:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. čer. 2011 22:34
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
armanny píše:
Proč bych neměl dávat povely už ve třetím měsíci? Je jasné, že vše se musí dělat s citem a lehkostí, ale nevím proč bych nemohl učit přivolaní. Naopak můj názor je "čím dříve tím lépe". Když vím, že by přivolání nemuselo vyjít tak ho nevyslovím. Od toho tady je stopovačka, vylučuje tuhle možnost.



já neřekla nic o tom, že se přivolání nemá učit ve třetim měsíci... samozřejmě, že přivolání se má učit od začátku, taky bych takovouhle kravinu nikdy neřekla, přivolání je to nejdůležitější a má se učit od začátku, ale ke mně řeknu až ve chvíli, kdy ke mě pes poběží, to samé pokud pes pochopil povel sedni, řeknu sedni, prozatím, když si dosedává a kliknu, aby si spojil sednutí s povelem sedni a až to bude ovládat, což už ovládá, tak po něm budu chtít aby si sedl, až řeknu sedni, takhle se cvičí s klikrem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stopovačka jako prevence?
PříspěvekNapsal: pát 01. črc. 2011 18:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. čer. 2011 22:34
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Essi píše:
luckasimk píše:
Dobrý den,
mám spíše preventivní dotaz, abych do budoucna něco nezanedbala. Mám 3měsíční štěně RR, cvičím s ním na klikr (jen pro zajímavost, co si myslíte o klikru?) a musím říct, že to jde bezvadně, prakticky přiběhne na 1. zavolání, jen když si hraje se psem nebo s dětmi přiběhne třeba na 3. a pokud nechce, zahoukám na něj a přiběhne vždy...Nedávám povely - zatím, pouze používám jméno. Četla jsem si zde články o stopovačce, i jí mám již koupenou, abych ji mohla v případě nutnosti kdykoli použít... Chci se zeptat, zda ji mám používat i když přivolání půjde dobře a pokud ano, zda ji mám nasadit už teď a i v tomto věku vyžadovat příchod na 1. zavolání ve všech situacích...? Pokud ne, kdy je vhodná doba (věk) ji nasadit? Díky moc za odpověď.

Hezký den,
Lucie Šimková


Nemůžeš přece vyžadovat, když učíš. Je to mimi, takže trpělivě učíš, vysvětluješ, vedeš. Pokud stopovačku použiješ, používej jí jako navigační, ne donucovací prostředek.


mno to pochopitelně, já vím jak se má používat, ale zajímalo mě, zda i když to půjde dobře mám ji použít a odkdy...to mi stačí :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2011 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Já bych ji použil až když prcek nepřijde na dobrý slovo, pamlsek, klikr atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 06:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U vlčice Wayi jsem používal stopovačku už ve dvou měsících, ale vždy jen jako jištění a pomůcku pro vysvětlení toho, co po ní chci. Samozřejmě u štěňat by měla být úměrná síle psa, to zn. tenká a pevná, ideálně horolezecká tkanička. Ovšem, pokud štěně reaguje spolehlivě na jakoukoli jinou motivaci psovoda bez šňůry, nepoužívám ji, nebo jen minimálně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 11. črc. 2011 18:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
luckasimk píše:
tady jsem se dočetla, že se přivolání má učit se stopovačkou,

Jen upravím, aby nevzniklo nedorozumění: tady na poradně se netvrdí, že se přivolání má učit se stopovačkou. poradna je zaměřená hlavně na dospělé psy, kteří už mají nějakou tu neřest. Pokud má někdo štěně nebo bezproblémového psa, musí si vše "přeložit" na svou situaci. Stopovačka se tu radí jako jedna z možností, ale nejlépe pochopitelná metoda i pro začátečníky a nejbezpečnější pro psy, protože máš psa pořád nadotek - nadosah. A kdy jí nasadit štěněti? Až to začne být nebezpečné bez ní. Jsi z Prahy, takže bych jí nasazovala klidně teď jen jako jištění v blízkosti (blízkost znamená klidně i sto metrů a víc) silnice, trati a podobně. Štěně jí bude mít jen jako couračku pro případ nouze. A až na tebe začne kašlat (třeba ne), tak jí máš hned po ruce. Pokud venčíš někde, kde nehrozí vběhnutí do silnice za jiným psem a podobně, tak je zbytečná. A co se týče klikru, pošlu SZ.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2011 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. čer. 2011 22:34
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
já nemyslela poradnu, když si přečteš článek o přivolání, tak je tam brána stopovačka jako součást přivolání... proto jsem se ptala zda je dobré nasadit ji preventivně, i když jde vše dobře nebo vyčkat až si pes začne stavět hlavu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 13. črc. 2011 15:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když si přečteš celé tohle téma, přijdeš na to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Stopovačka a štěně jorkšírka
PříspěvekNapsal: ned 24. črc. 2011 20:20 
Offline

Registrován: čtv 21. črc. 2011 16:33
Příspěvky: 9
Bydliště: Frýdek-Místek
Dobrý den p.Desenský,
jelikož doporučujete stopovačku, chtěla bych se zeptat zda ji použít na 6ti měsíčního jorkšírka. Máme vodítko 1,5m dlouhé, aby se naučil chodit u nohy, ale bohužel tahá a letí jak střelený za jinými pejsky nebo když vidí známé místo, kde značkuje. Ze stopovačky jsem nejistá jelikož bydlíme ve městě. Přestože jdeme do klidných míst, kde auta jezdí méně, tak docela často přecházíme přes cestu, takže šlápnout na stopovačku je nereálné. Děkuji moc za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 06:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viz. můj předchozí příspěvek.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pon 12. zář. 2011 16:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
mám dotaz na ty, kteří mají stoprocentní přivolání :-) Chodí za vámi na přivolání pejsci vždycky z vesela a s nadšením? Nebo se objevujou i výrazy - sem si tady čuchal a zas musim za ní/ním..? Dneska jsem Terezce nasadila stopovačku (konečně) a jsem odhodlaná to tentokrát dotáhnout do konce. Jako ona Terezka přivolání má...ale občas než se rozejde, tak to trvá. A na poprvý? To už taky neplatí...když jsme ji dovezli z útulku - motala se kolem neustále, chodila nás každejch 20 vteřin sama kontrolovat..no ustrašená holka. Jsme rádi, že je teď v pohodě, ale přivolání nějak odešlo. :dontknow:
Taky jsem se chtěla zeptat, jak ji trošku povzbudit, aby ji to bavilo? Nechci ji učit na piškoty nebo jiný pamlsky. A když máme míček, nehne se ode mě, dokud jí ho nehodím... :Hangman: A teď kolem ještě běhá ten prcek Bubu, kterej se na Terezku vrhá, když přijde :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 02:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Tak nemůžu říct, že bych měl přivolání stoprocentní, ale mám pocit a Ruda o tom myslím psal taky, že i pes je zvířátko, který má náladu stejně jako člověk a ikdyž má přivolání dotažený, tak ta radost tam občas chybí, naopak někdy je to vidět, že pes jde vyloženě "sviňským krokem" Pokud víte jak s tím pracovat, tak k radosti určitě pomůžou právě nebo míček či cokoliv má Váš pes rád, ale v první řadě určitě váš vztah ajeho touha po kontaktu s Vámi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 14. zář. 2011 17:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Éfule píše:
mám dotaz na ty, kteří mají stoprocentní přivolání :-) Chodí za vámi na přivolání pejsci vždycky z vesela a s nadšením? Nebo se objevujou i výrazy - sem si tady čuchal a zas musim za ní/ním..? Dneska jsem Terezce nasadila stopovačku (konečně) a jsem odhodlaná to tentokrát dotáhnout do konce. Jako ona Terezka přivolání má...ale občas než se rozejde, tak to trvá. A na poprvý? To už taky neplatí...když jsme ji dovezli z útulku - motala se kolem neustále, chodila nás každejch 20 vteřin sama kontrolovat..no ustrašená holka. Jsme rádi, že je teď v pohodě, ale přivolání nějak odešlo. :dontknow:
Taky jsem se chtěla zeptat, jak ji trošku povzbudit, aby ji to bavilo? Nechci ji učit na piškoty nebo jiný pamlsky. A když máme míček, nehne se ode mě, dokud jí ho nehodím... :Hangman: A teď kolem ještě běhá ten prcek Bubu, kterej se na Terezku vrhá, když přijde :-D



Ja mam u jedneho psa 100% privolanie a on vzdy ide z vesela a z nadsenim :-) Ale on je skor vynimka. Druhy pes pride tak na 70% a nie vzdy s nadsenim tak si vypomaham pamlskom alebo tenisakom a treti pes na mna prdi uplne tak chodi na voditku. :mrgreen:

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 21. zář. 2011 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. čer. 2011 13:42
Příspěvky: 13
Bydliště: Plzeň
My máme 100% přivolání (testováno i v lese při vyplašení zajíce) a stopovačku jsme nikdy ani u jednoho psa nepoužili - nějak se nám utvořil vztah založený na respektu a důvěře. Nepřivolávám zbytečně "naplano". Výhodou u nás je, že jsou všichni tři psi mezi sebou soutěživí a mají snahu předběhnout jeden druhého, takže i při přivolání. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: stř 21. zář. 2011 18:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ideální stav. Nikdo tu netvrdí, že bez stopovačky není možné udělat spolehlivé přivolání...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nejasnosti kolem stopovačky
PříspěvekNapsal: pát 23. zář. 2011 07:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže je vytvořený opravdu ideální vztah se psem, není nutné používat pomůcky. U mnoha psů jsem stopovačku měl jen jako pojistku a nemusel jsem ji vzít do ruky, jen ji tahali za sebou. Ovšem pro začátek ji dám každému psu, aby nedošlo k chybě, která by se musela zbytečně opravovat, a o to tu jde především. Také jsem ji nikdy nedal třeba Romyně a dalším několika "závislákům", které by ani nenapadlo mi nepřijít a kteří spolupracovali už jen proto, že jsem to tak chtěl...
Stopovačka a další pomůcky (haltina a tp.) jsou jen bezpečnostní prvky a prevence. Pakliže je pes totální nezávislák, navíc si staví vlastní hlavu a má vlastní zájmy kolidující se zájmy psovoda, pak jsou to nutné pomůcky právě pro vytvoření správného vztahu založeném na důvěře s respektem, který se nejlépe tvoří právě přivoláním a chůzí na vodítku. Fredy zvaný Grázlouš mi také přiběhl z již "uloveného" (netknutého) zajíce, který kolem něho proběhl a zavolal jsem si ho bez jištění z louky na první povel. Je to právě projev důvěry a respektu. Ovšem kdyby mi tehdy nepřišel, měl bych co opravovat asi tak půl roku, ne-li déle. Proto lidi učím mít bezpečnostní prvky tehdy, kdy si nejsou jistí, aby nemuseli pracně opravovat jedinou klíčovou chybu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 692 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!