Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
marcelka píše:
to si teda neprotirecim!!!takhle se to delat ma a nedelam to tak, že snim trisknu na zem naopak delam to dost opatrne a to tak delaji i jiny psi psum..a jen vyjimecne..kazdy ma svoje metody a odsuzovat teda rozhodne nepotrebujuu!!!spis poradit a ne rozpitvavt co delam


Převalení na záda u štěníka za neuposlechnutí povelu - to je opravdu naprostý nesmysl. Převalení na záda možná za přímý, ve zlém míněný likvidační útok, ale za tohle???? Co budeš dělat, až po tobě ten pes vystřelí?
Proč 100* cukáš vodítkem, to nemůže fungovat. Zkus to na sobě - 100* během hodiny nech někoho, aby tě zatahl za rukáv. Po 101. zatahání to budeš mít vypnuté a nebudeš to vůbec vnímat. Když už to chceš řešit škubáním, měla bys škubnout ve chvíli, než se vodítko napne, pak dát pejskovi čas na to, aby mu došlo, co a proč se stalo, znovu vykročit. U štěníka můžeš použít jiné metody jako jsou změny směru, zatavení, promluv na něj a tak dál.

Nezlob se, ale cvičit 2* 15 minut - to bude fungovat na získání kondičky, ale ne na ovladatelnost psa. Uč všude, kdy potřebuješ, prostě ne dril a pak nic, ale jednou přivolání, za chvíli zase něco jiného - není to stroj, je to pes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:11 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
to prevaleni na zada me prave poradil pan co chova retrivry..Ne brutalne ale normalne lehounce tak nevim.
Problem je ten ze muzu jen s kocarkem..jsem sama s prckem..manzel je totiž pres tyden pryc.a hlidani najdu je malokdy..rodina bydli 150 km daleko.Abych pravdu rekla mam natazenou slachu na ruce z toho skubani.
Ja chci opravdu poradit..nechtela jsem predtim nejak utocit jestli to tak vypadalo.
Jinak stopovacku mame..už jsem zkousela vse na povel ke me venku ale nic nezabralo..pritahnout..vubec..zacnu tahnout, ale musim motat jelikoz mam 10m ale Charlie zatim jde jinam, skubnout nepomohlo jednorazovne taky ani pritahnout najednou.doma poslechne ale venku absolutni nezajem.Na piskot nereaguje.ani na pamlsek.A to zatim chodime jen k rece kde pejsci moc nejsou protoze tam je melko a Charlie se boji vody..pritom nevim proc je to retrivr a hloubky se boji.Nejde ani kdyz tam plave jiny pes.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:16 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
jeste jsem se chtela zeptat..na cvicaku rikali dat povel fuj a skubnout kdyz se psi oskakuji.Dobre ale ted ho budu brat do parku mezi jiny psi a ucit ke me.Nenecham ho teda jit k ostatnim psum a budu ho to ucit na stopovacce.Na volno neni nikdy, dokud neposlechne..Dobre bude to umet tak ho pustim na volno a co udela az potka jineho psa?poslechne me?preci musi jit i k jinym psum ,ne?nejak to nechapu.A je pravda ze co chodime ven tak lidi to nemaji radi aby jejich psa ocuchavalk jiny.Vždycky zrychli a reknou tomu svemu fuj nebo se posatvi jinam aby jsme presli.Dokonce me už i parkrat vynadali, že k nim poustim meho psa.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Marcelko,
neber to osobně, ale jestli máš jen trošku možnost, zavolej Rudovi a domluv si konzultaci. Jsem si jistá, že to je opravdu potřeba. Vidím, že opravdu chceš dělat všechno jak nejlíp to jde, ale nejsem si jistá, jestli víš, jak na to.
Proč bys ho nepouštěla k jiným psům, měl by se socializovat se správnými psími kamarády, jak jinak by se měl naučit komunikovat s nimi a pořádně se vyblbnout? Jen mu je vybírej tak, aby ho někdo neopral. S těmi cvičáckými praktikami bych snad ani nezačínala, je to, podle tvého psaní, postavené na povelování, škubání a násilí. Chceš pohodového pejska, ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Marcelko, tak to budeš mít těžké, jak ho tedy cvičíš s kočárkem? Myslíš, že bys nemohla brát sebou na procházku nějakou holku, která poveze kočárek a ty se budeš moct více věnovat psovi? Osmiměsíční retrívr už má dost síly a taky tady v okolí znám dost retrívrů s uvolněnými mravy a ti si rádi dělají co chtějí. Určitě by ti pomohlo, kdybys měla při výcviku psa alespoň pomoc při hlídání dítěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:35 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
to ano, jenze u nas je opravdu problems tim, že lidi v Bolce to nemaji radi a vadi jim to..rychlr psa odtahnou nebo jdou nekam na stranu, proste jim to vadi a hned sami rikaji fuj.Dneska jsem se jednoho paru co mel labradorka, zeptala jestli se muzou ocuchat a pofrat si a hned ho odtahli se slovem fuj..Pak me je Charlieho lito.rada bych chodila na cvicak pro retrivry ale je to drahe..300 na hodinu si nemuzu dovolit.Myslite, že bych si mohla domluvit schuzku s Rudou a pomohl by me?

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 19:40 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
No s nekym kdo by sel semnou na prochazku je to tezky.Bud jsou v praci a nebo sami maji deti.Nekdo by se nesel, ale nebylo by to urcite kazdy mesic.Muj ma 30 kilo a dnes nemuzu pohnout rukou..mam natazenou slachu a 2 narizle prsty od stopovacky jak zabral..Hruza.To bylo jak od noze.Jak vidi motyla nebo mouchu tak je konec.Jinak opravdu skubnu jen když zacne voditko napinat.To je skoro vzdycky..on rozumi slovu k noze a pomalu ale jen nachvili a jak nevidi laskominku tak nezajem a nebo poslech s ni ji a nez cokoliv stacim rict nebo udelat je vcudu.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Tohle je zrovna dost typický příklad špatného použití pamlsků. mmarcelko, proč jste si pořídila psa? Proč zároveň štěně a dítě? V kombinaci s tím že jste na to sama je to opravdu snad nejhorší kombinace. Štěně potřebuje individuální péči, tj. ne že se vše naučí "tak nějak samo za pochodu vedle kočárku". To není kritika, to je konstatování. Nevyřáděný, zřejmě i nesocializovaný třicetikilový puberťák.

Bude to opravdu chtít nějak si zařídit aspoň občas čas JENOM na psa a začít znovu, jasně, s důsledností (ne tvrdostí!), se správným použitím odměn. Cvičák bych využila trochu jinak - předpokládám že je to oplocený pozemek - co se domluvit s někým kdo bude ochotný nechat svého psa hrát s vaším a co nejčastěji zajít na prázdný cvičák, tam psy pustit ať si hrají? Nebo tam zajít alespoň sama a učit psa aportovat? Výhoda oploceného prostoru je v tom že můžete psa nechat navolno (nepovelovvat!) ať se vyblbne bez strachu kdo se kde objeví. není to ideální, ale je to přece jen cesta jak psa vylítat. Puberťácký labrador trvale vedle kočárku, to fakt jen tak nepůjde a když, tak to rozhodně není dobře. Labrador je aktivní lovecký pes... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 29. dub. 2009 07:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Marcelko,
domluv si tu konzultaci, hodně věcí se tím vyřeší. Sežeň si zatím halti ohlávku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 29. dub. 2009 07:13 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
Dekuju..az manzel v patek prijede tak se snim domluvim, kdy se mu to bude hodit a pak se s Rudou domluvim.
Tady nas samotny na cvicak nepusti.Je zamceny a maji tam policejni psy.
Ja jsem retrivra moc chtela a myslim, že prave ted na nej budu mit vic casu, kdyz jsem na materske nez zas pak nastoupim na 3-smenny provoz do Škodovky.
Jinak travime spolu myslim hodne casu venku.3 hodiny dopoledne a 3 odpoledne.
Porad mu chazim klaciky a myslim, že dost lita, ale on je pak i dost unavenej..lehne si a nechce se mu ani jit a doma je pak jeste vyrizenej.Jinak na ten cvicak chodim prave kvuli tem ostatnim pejskum a taky kvuli tem zakladum, abych vedela co a jak.Ono to bude pak jine ted jsme v panelaku, ale tak do 2 mesicu by jsme se meli prestehovat do domecku, takze tam bude mit velkou zahradu.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 29. dub. 2009 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Marcelko určitě si pro začátek pořiď tu halti ohlávku, uvidíš, že se ti s ní bude venčit mnohem líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub. 2009 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Netvrdím, že máte psa hned začít vést lovecky nebo dávat za cvičák každý týden 300. Ačkoliv si myslím, že když jste si pořídili psa, měli jste s nějakou částkou na výcvik počítat. Taky předpokládám, že na cvičáku vědí, za co ty peníze chtějí. Ono je něco jiného, když se ti věnuje osobně někdo, kdo to plemeno dobře zná a něco už s ním dokázal, než cvičit ve směsce já nevím 10 -15 totálně rozdílných psů. Když si to přenásobíš, zjistíš, že to není dražší... Samozřejmě jet za RD je taky řešení, ale zase dáte ty 300 za dopravu, takže nula od nuly pojde, že. Ono nic není zadarmo, jen internet, a po netu vám psa fakt nikdo nevycvičí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání 2 psů
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 09:52 
My mame taky isty problem, pokial je psik vonku na volno sam, privolanie je tak na 5-10 krat, no ak je zo psami, tak vacsinou sa privolat neda... snazili sme sa ho aj kadecim uputat no darmo... :(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání 2 psů
PříspěvekNapsal: úte 12. kvě. 2009 10:10 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Jana Šikulová píše:
My mame taky isty problem, pokial je psik vonku na volno sam, privolanie je tak na 5-10 krat, no ak je zo psami, tak vacsinou sa privolat neda... snazili sme sa ho aj kadecim uputat no darmo... :(

na to je jediná odpověď-stopovačka :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 08:03 
Měla bych dotaz, stopovačku používat i na malé plemena pejsků? Budu mít čínského chocholatého pejska - naháče jelikož jsem alergik a v bytě jiného psa mít nemůžu. Tak mě zajímá zda taky používat stopovačku, aby se m do ní pak nezamotal celej :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2009 08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Stopovačku přiměřenou velikosti pejska můžeš používat, počítej i s váhou karabiny a s tím, že se ti venku může nasáknout vodou a být těžší. Zamotá se ti, s tím počítej, ale ty, jeho ochranka, ho vymotáš, osvobodíš..., i to má svoje výhody. Doma v bytě je lepší couračka, to je hladké lehké vodítko, stopku spíš na ven. Hlavně obojí na nestahovací přiměřeně široký obojek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 01:53 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Asi bych u takhle ,,velkého" :lol: psa použila jako stopovačku třeba šňůru na prádlo. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 07:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Já koupila vořechovi (5kg) 3mm horolezecký lano. Po takovýho mrňouse je to lepčejší než ta plochá, to by se mi sedřel. :)

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 26. kvě. 2009 09:32 
Jojo tušila jsem to. První musíme počkat až si na náš strašpytlík zvykne. Včera se nám ten dovoz moc nepoved.. po cestě domů nás srazil motorkář a hafík je z toho vyklepaný ještě teď. :?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 17:26 
Offline

Registrován: sob 13. pro. 2008 14:17
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
Jelikož mne tématika přivolání zajímá, leží mi v hlavě tohle a moc tomu nerozumím:
Desenský píše:
pecha píše:
... každý pes má víc problémů se nechat přivolat ve známém prostředí na úrovni "denního chleba", nežli v cizím prostředí.[/color]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 17:26 
Offline

Registrován: sob 13. pro. 2008 14:17
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
To znamená, že na domácí půdě psa přivolám hůř než venku? Pak ale ten pes nemá přivolání. Tedy myslela bych si to dle toho, co jsem si přečetla zde a s čímž souhlasím:
Desenský píše:
Oggy píše:
...Doma na dvoře máme přivolání perfektní..
... Pokud je jen jeden sám.. je naše úspěšnost tak 75%,ale pokud lítají spolu jde to rapidně dolů...
Tyto dvě věty si odporují. Buď přivolání mám nebo nemám a je-li to v některých situacích slabší než 99%, prostě přivolání nemám. Začni si dělat každého zvlášť na důslednost, učit je oba dva naráz bych si nedovolil ani já, pokud by to tedy nevyžadoval cílený koncept.


Jak to tedy je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ono platí oboje- nemužu tvrdit že mám přivolání když spa mám rpoblém někde přivolat, ale standartně horší přivolání- v nácviku je v domácím rpostředí- nebo ne přímo na zahradě ale třeba ve městě v parku kam často chodíme atd- to mám odskoušeno

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 19:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak jsem to psala já, tak jsem to myslela tak, že v domácím prostředí neni pes tak opatrnej proto může občas zkusit s přivoláním otálet, loudá se.... kdežto v cizím prostředí je pes ve střehu, nabuzenej a proto i to přivolání vypadá jinak, víc si páníka hlídá. Ale hlavně se bavim už o psech, který to přivolání maj, ne u těch, co se to teprv učej, tam je to právě naopak (a samozřejmě vynechávám psy bojavý....)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 10. čer. 2009 21:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pecha, máš u psa spolehlivé přivolání za všech okolností?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 11. čer. 2009 07:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
pecha píše:
Jelikož mne tématika přivolání zajímá, leží mi v hlavě tohle a moc tomu nerozumím:


Čemu na tom nerozumíš? Jsou pejsci, kteří nejsou naprostí suveréni, kteří v neznámém prostředí čuchají a zkoumají, ale jedním okem si hlídají, kde je pán, aby se náhodou někam neztratil. Pak ti stačí na přivolání třeba jen posunek, postoj, náznak a pejsek přiběhne, protože je rád, že ho voláš a jśi s ním. Stejný pejsek ve známém prostředí, kde ví, kudy a kam co vede, si tě tolik nehlídá a na přivolání potřebuješ oslovení a povel. Tak je to u nás s běloušem.
Pak jsou pejsci, pro které je zkoumání a čuchání důležitější než páníček, jsou natolik suverénní, aby dali přednost tomu, co je třeba zkoumat. Ve známém prostředí se můžou trošku nudit, ti fungují zase skoro naopak. To je naše šedivka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2009 17:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Právě se dohaduji s jednou svojí známou na tohle téma. Moc by mě zajímal váš názor.

Její tříletý velký kříženec, když se někde začuchá, hlavně u toho, kde značkovala fenka, nepříjde na přivolání. Když zjistí, že ona si pro něho naštvaně přichází, zvedne nohu, přeznačkuje a uhne před ní, po chvíli obloukem příjde k ní a tváří se, že nic. Ona a její výcvikářka tvrdí, že to je u očuchávání a značkování po fenách naprosto normální chování toho psa a že to nemá řešit. Já tvrdím, že buď povel dávat až po přeznačkování, nebo když už byl dán před tím, musí trvat na jeho splnění. A že je možné, že pejsek tou zvednutou nohou nemusí jenom značkovat, ale taky trošku zvedat prostředníček.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2009 18:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
essi mám podobnej názor jako ty- dělá mi to Black taky a to už rozhodně enní puberťák- ne vždy ale občas to udělá- já zavolám když někde čmuchá pes na mě koukne vklidu si dočuchá přeznačkuje a přijde není to uplně to totéž- ale asi jen protože si pro něj naštvaně nejdu.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2009 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
souhlas s Hankou, já musím někdy na dálku povel při jejím začichání dopotvrdit ještě posunkem a pak teda jde,co noha nohu mine, ale není to dle mě splněný povel jak se patří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2009 18:30 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
nepříjde na přivolání. Když zjistí, že ona si pro něho naštvaně přichází,
.

A proč pro něj jde? Co by udělal,kdyby pro něj nešla? Přišel by poté co to milostivě přeznačkuje?

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 14. čer. 2009 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Ano, přišel by, až když on chce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 19:45 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 16:13
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Ahoj všichni,
mám dotaz. Je trochu blbej, tak se mi nesmějte.
:lol:
Tak před čtrnácti dny jsem si pořídila nového hafana. Tak jako ten předešlý je z útulku, je mu něco přes tři roky a naprosto vůbec neposlouchá. Ven jsme chodili nejdřív na vodítku, teď zkoušíme stopovačku. Prozraďte mi prosím, jak to děláte, většinou to skončí tak, že se do ní zauzlujem oba dva. Díky za případnou radu a za to, že se mi nesmějete moc nahlas.
Přeji všem hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
chce to cvik nic jinýho

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 19:50 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 16:13
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
a taky když zareaguje a přiběhne, tak přede mnou nebrzdí, poprvně jsem to nečekala, tak mě sundal. málem jsem si zlomila ruku. ale jinak je to velkej mazel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 20:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
někde sem slyšela, že když nebrzdí, má se nastavit koleno.

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 20:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
postřeh a hbitost aby mě pes nezamotal, on ať se klidně zamotá, za chvíli ho to bavit přestane a naučí se nezamotávat. Pročti si celé toto éma, je to tu popsáno. A ještě drobnost, já, dokud pes neměl slušnější přivolání, tak směl chodit jenom přede mnou - byl pod kontrolou (stopka těsně vedle nohy), nezačuchával se vzadu a tím jsem se nemusela ohybat pro stopku tak často... Ostatně i teď vyžaduju po psech, aby byli předemnou, je to lepší pro kontrolu. Neznaméná to, že se nesměj začuchat, ale ne na dlouho aby byl moc daleko.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 02:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
JAk to teda děláš, aby byl pes vždy před tebou? Mně se to nějak nedaří Zvlášť na klasickým vodítku mezi lidma dělá strašně ublíženýho a vleče se za mnou jak kdybych ho někde utrápil. Na stopce mi taky hodně často zůstává vzadu Přijde mi to z pohodlnosti aby se nemusel někam vracet jako když jde přede mnou a já odbočím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 06:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Viděl bych to jako projev submisivního chování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Dík Ono na tom asi něco bude. Když potkáváme jiný psy aspoň stejně velký, tak k nim chodíme s ocasem dolů (ne mezi nohama) hubou zavřenou, ušima podél hlavy a oblízat koutky.
Ještě k tomu chození na vodítku. Mezi lidma má snahu jít za mnou, doprředu popoběhne jen když je tam něco zajímavýho, ale když jsme někde sami, jde si v pohodě vedle.
Dá se ale něco dělat s tím chozením za mnou? To mi tak úplně nevyhovuje. Pak se jednou člověk nepodívá a už se to válí v mršině :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 09:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, dá se to vyřešit tak, že si udržíš psa, alespoň někde vedle sebe, abys ho měl v periferním úhlu. Mně tohle dělaly čubiny také a vyřešil jsem to tak, že jsem je odnaučil chodit za mnou. Toleruji to jen Mufce, ale tam to má jiný účel.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 24. čer. 2009 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. lis. 2008 12:23
Příspěvky: 73
Bydliště: Banská Bystrica
Ahojte,
potrebujem poprosiť o radu. S mojim biglikom sa prevychovávame. Začíname doma zo stopkou.
Problém nastáva z privolaním totižto on si to nejako zle fixuje. "Cvičím" to klasicky povel- reflexný oblúk (cca 2 sekundy) - zatiahnutie- chválenie- sekundy v klude- voľno.
Teraz je to tak že ja vyslovím BUBKO KU MNE . Bubko na mna kukne a počká si kým sa zohnem po stopovačku a potom už cupitá ku mne. Zvyčajne čas kým sa zohnem sú tie dve sekundy. To nemusím ani potiahnuť on už radostne cupitá. Lenže problém je v tom že kebyže mu poviem KU MNE a nezohnem sa, tak zostane na mna čumieť do vtedy...ani neviem dokedy :lol: Taktiež ked hocičo doma robím a on sa obšmieta okolo mna a zohnem sa (akokeby som mu chcela brať šnúru) tak už je automaticky pri mne.
Rozmýšlala som aj nad tím že ked už budem vyslovovať ten povel tak už by som mala stopovačku v ruku ale zatiahla by som ju až po prebehnuti reflexného oblúka. Takže by ma nevidel zohínať sa ale prišiel by aj tak. Velmi by ma zaujímal váš názor . Dakujem :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 00:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Asi bude nejlepší volat až když máš stopovačku v ruce. Takhle by si mohl zvyknout, že musí přijít až když za stopovačku zatáhneš. Taky si nejsem jistej, ale myslím, že místo zatáhnutí by se hodilo souvisle táhnout. To bude psu nepříjemné a příjemnější určitě bude když bude chodit rovnou na povel. K tomu by ti spíš řekl něco Ruda nebo někdo z poradců. Třeba se to odnaučí sám, ale spíš o tom pochybuju a cestu kterou jsi navrhla bych viděl jako fajn.


Až tak úplně to nesouvisí, ale mám takovej "zlozvyk" Nejdřív si na psa písknout a potom jméno a přivolání. Je to chyba? Když se třeba začuchá, tak písknu a holt počkám než zvedne hlavu, pak teprv volám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 06:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
to s tím písknutím dělám taky. mám takové zvláštní písknutí zakončené citoslovcem Haf!,ale to spíš používám,když chci,aby se objevila odněkud,kde ji nevidím a vlastně jí tím úplně nevolám....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 06:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Kikula, ty dvě vteřiny budou asi moc. Myslím, že by bíglikovi měla stačit jedna vteřina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 08:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Mellorn píše:
to s tím písknutím dělám taky. mám takové zvláštní písknutí zakončené citoslovcem Haf!,ale to spíš používám,když chci,aby se objevila odněkud,kde ji nevidím a vlastně jí tím úplně nevolám....


Víceméně to tak používám taky Občas přidám ještě jméno, ale on ví, že se stačí ukázat a pohoda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 09:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Kikula podľa opisu je tam nejaký stereotyp, vidím ho v tom, že sa zakaždým pre tú stopovačku zohýbaš a podľa mňa to s tým zohýbaním nemôžeš stihnúť v reflexnom oblúku, to potiahnutie za stopovačku je vlastne druhý povel, na ktorý pes čaká, pretože reflexný oblúk povelu už vyhasol. Takto to vidím zo strany metodiky, potom je tam ešte tá možnosť, že chýba motivácia a psovi sa k tebe jednoducho nechce, pochvala nie je dôvodom. Neopakovala si privolanie veľakrát zbytočne, bez toho, aby dávalo nejaký zmysel? Takto sa môže správať aj precvičený pes a precvičenie môže spôsobiť prílišné opakovanie, jednotvárnosť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přivolání
PříspěvekNapsal: pon 06. črc. 2009 15:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. led. 2009 12:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň
Dobrý den, když dám psovi na stopce povel,př. ke mně a on neposlechne, nepochopila jsem co je správně
a) dát povel podruhé zlobějícím se tónem
b) škubnout za šnůru a tím si ihned vynutit povel a pak pochválit??

Jde mi o to, že mám pocit že je důležité po vyslovení povelu aby pes ihned splni co je potřeba,a je jedno, jestli s donucením, nebo dobrovolně..jen takle si zakóduje toto :povel-následuje splnění.TEČKA,nedát mu vyzkoušet jiné možnosti, jako neuposlechnutí. Prostě ta možnost je jen jedna.splnění povelu(ač tak či tak) chápu to dobře? pokud ANO, tak možnost za a) je v tom případě jen nouzovka, když si nemůžu v nějaké situaci vynutit(stopovačkou) splnění povlelu. je to tak ??? nebo moc přemýšlím? :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přivolání
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 03:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Laura píše:
Dobrý den, když dám psovi na stopce povel,př. ke mně a on neposlechne, nepochopila jsem co je správně
a) dát povel podruhé zlobějícím se tónem
b) škubnout za šnůru a tím si ihned vynutit povel a pak pochválit??

Jde mi o to, že mám pocit že je důležité po vyslovení povelu aby pes ihned splni co je potřeba,a je jedno, jestli s donucením, nebo dobrovolně..jen takle si zakóduje toto :povel-následuje splnění.TEČKA,nedát mu vyzkoušet jiné možnosti, jako neuposlechnutí. Prostě ta možnost je jen jedna.splnění povelu(ač tak či tak) chápu to dobře? pokud ANO, tak možnost za a) je v tom případě jen nouzovka, když si nemůžu v nějaké situaci vynutit(stopovačkou) splnění povlelu. je to tak ??? nebo moc přemýšlím? :rolleyes:


Myslím, že bčko je správně. Necháš proběhnout reflexní oblouk a psa si jedním tahem přitáhneš a pochválíš.
Osobně se mi ale taky stává, že stopka je jinde než u mě a řetízkáč hluboko v kapse. To pak řeším novým povelem ostřejším tónem a když už se mi povede to takhle zvorat, zkusíme pak přivolání několikrát znovu, aby si hafan zafixoval, že rozmejšlet se nemá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. led. 2009 12:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň
Díky, právě že u nás je problém s tou stopkou, protože hlídat si ji poblíž, natož polovinu, to prostě nedám. pes je běhavý a nedrží se úplně u mě. to bych na něj musela pořád jenom křičet at jde ke mně, a to by ho nejspíš znechutilo. už se o tom na toto téma tady psalo, ale pořádně odpovězeno nebylo. jak si teda hlídat tu polovinu stopky? příjde mi to u nás úplně nemožný ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 13:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč křičet? Já na psa skoro nemluvim, když ho učim hlídat si vzdálenost na stopce. Prostě jakmile mam pod nohou uzel, který je v půlce stopky, zašlápnu. Za chvíli pochopí. Důležitý je jen zašlapávat vždy na stejnym místě a být důsledná. Jako všude :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 07. črc. 2009 15:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Laura píše:
Díky, právě že u nás je problém s tou stopkou, protože hlídat si ji poblíž, natož polovinu, to prostě nedám. pes je běhavý a nedrží se úplně u mě. to bych na něj musela pořád jenom křičet at jde ke mně, a to by ho nejspíš znechutilo. už se o tom na toto téma tady psalo, ale pořádně odpovězeno nebylo. jak si teda hlídat tu polovinu stopky? příjde mi to u nás úplně nemožný ..


Jak dlouhou máš stopovačku? Mně stačí 10m, ale pokud ti běhá pes dál, určitě by neškodila delší a jak píše Eva stahovat si ho blíž k sobě až si zvykne. Ono je to pak dost i o odhadu. To že pes zhodnotí, že máš stopku daleko a může mu bejt ukradená je pak bod pro tebe, když ji stihneš zašlápnout. Je to zase taková hra na postřeh a když to nestihneš, máš smolíka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!