Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 26. bře. 2016 21:36 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Zbytek rodiny ti výchovu může možná lehce narušovat, ale pes je chytrej, takže se velmi rychle naučí, u koho se poslušnost vyžaduje a u koho ne :) A pokud jsi ty ta, která s ní chodí ven, je to v pohodě úplně;)

U srnky bych to řešila prostě jak to v tý rychlosti půjde:) Samozřejmě zajistit stopovačku je první, u toho ale není problém zároveň zavolat na psa...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 26. bře. 2016 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Stále se tady připomíná stopovačka. Znamená to snad, že můj pejsek stráví roky na stopovačce a nikdy se neproběhne na volno ?
To nemluvím o tom, že po takové procházce mám ruce a prsty ze stopovačky vytahané jako horolezec.
Ono to tady spousta lidí sice píše, ale já prostě nevěřím, že mají 100% přivolání.To má tak 5 psů ze sta.

Na druhou stranu jsem osobně viděl poslušnost psa s elektrickým obojkem.
Naprosto parádní. Pejsek na volno, pár metrů před ním vylétl bažant, povel pípnutí a pejsek s vrtěním ocásku a s úsměvem mazal k páníčkovi.
Za 10 minut to samé s malým srnečkem. Srneček měl zřejmě poraněnou nohu a kulhal. Pejsek se za ním rozběhl, po pár metrech pípnutí a pejsek se vrací s radostí k páníčkovi.

Tohle neudělám ani na stopovačce. Maximálně ho stopnu, ale ke mně rozhodně ihned nepřiběhne, protože ten rušivý podnět ve formě utíkajícího / letícího zvířete je mnohem silnější, než nějaké škubnutí.

Nechci, aby strávil můj pejsek půl života na stopovačce s nejistým výsledkem, protože prostě nevěřím, že ke mně přiběhne a jelikož žijeme v hustě zazvěřené oblasti a kontakt se zvířátky tady prostě je, tak se nic kromě té stopovačky nedá dělat.

Až na ten obojek. A týrání zvířat to podle mě není. Kdo neviděl, možná bude tvrdit, že ano, ale nechání psa vyběhnout na stopovačce za zvěří a pak ho v běhu stopnout, až udělá kotrmelecmi rozhodně nepřijde jako lepší záležitost.
Jen proto,že to tady tvrdí poměrně hodně lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 27. bře. 2016 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dejvy Bejc píše:
...Tohle neudělám ani na stopovačce. Maximálně ho stopnu, ale ke mně rozhodně ihned nepřiběhne, protože ten rušivý podnět ve formě utíkajícího / letícího zvířete je mnohem silnější, než nějaké škubnutí...
Mám solidní přivolání i u plemen psů, která nepatří mezi ochotně spolupracující s člověkem a vše na šňůře. Vše je o technice. Základ je obojek, šňůra, načasování a technika práce se psem. Klidně předvedu, další popisy tady na netu je jen ztrátou času, je jich tu už poměrně dost.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 27. bře. 2016 18:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bez elektriky jsem měla 100% NEVYBĚHNUTÍ (tzn. nemusíš psa furt hlídat, nemusíš ho dokonce ani vidět) u bígla. Kdo toto plemeno zná, ví co to znamená. Taky mi to trvalo.
U nezvladatelného agresivního útulkáče to bylo podstatně rychlejší. Přivolání u něj není dokonalé, protože ten pes má značně "jiné" myšlení (přezdívka Otík), takže než mu přiteče že jsem něco říkala a co že to vlastně bylo, tak už bych ho nejradši uškrtila, ale na zvěř má povoleno jen čumět, přestože zezačátku měl samozřejmě jiné choutky. Stejně tak má slušnou ovladatelnost u psů, přestože polovinu z nich by chtěl strachy sežrat a druhou polovinu znásilnit. Není to na centimetr tak jak bych chtěla, ale je to lepší než 99% toho co potkáváme.
Pokud máš vytahané ruce ze stopovačky, děláš něco hodně blbě.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 29. bře. 2016 06:08 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Dejvy, ty to bereš nějak divně.....to vypadá, že psa přivolání aktivně neučíš, jenom spoléháš na tu stopku :?: Stopovačku ber jenom jako mechanické jištění, přivolání musíš psa učit jako by nebyla- buduješ reflex psa na podnět = povel ...musíš psu vrýt do mozku spojení "ke mně" = příklus psa k tobě.
V klidném prostředí buduješ reflex psa na povel "ke mně" a teprve až to pes spolehlivě umí ztěžuješ prostředí. Stopka je pojistka, že pes na povel vždy přijde (je přijít). Sama o sobě nic nenaučí, stejně jako EO, jsou to jen pomůcky.
Dejvy Bejc píše:
mám ruce a prsty ze stopovačky vytahané jako horolezec

to je o naučení netahání a technice používání stopky
Dejvy Bejc píše:
...poslušnost psa s elektrickým obojkem....Pejsek na volno, pár metrů před ním vylétl bažant, povel pípnutí a pejsek s vrtěním ocásku a s úsměvem mazal k páníčkovi.....Tohle neudělám ani na stopovačce. Maximálně ho stopnu, ale ke mně rozhodně ihned nepřiběhne, protože ten rušivý podnět ve formě utíkajícího / letícího zvířete je mnohem silnější, než nějaké škubnutí.

Takové srovnání je blbost, každý pes je jiný...u svého HW na to 100%ní přivolání nepotřebuju ani EO ani stopku, co z toho vyplývá pro tebe...? No nic, máš jiného psa. A je to o tom vybudování reflexu- pokud ho vybuduješ silný, tak ti radostně přiskotačí i ten tvůj na stopce.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!