Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 16:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 01. dub. 2008 18:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tady se moc nezabývám metodikou vhodnou pro úplná štěňata. S malými štěňaty se stopovačkou nedělám, spíše s intonační navigací, která tu je také popsána.
Pakliže není možno si štěně přivolat, nehrotím to a spíše se snažím do hry přidat a nenápadně štěně nasměrovat na sebe. Vysvětlit to tu neumím, jsem praktik, umím to jen předvést. U každého štěněte je to trošku jinak a dokonce u toho stejného se to provádí v různou chvíli různě. Prostě pracuji se štěňaty způsobem, o který si zrovna řekne. U práce se štěňaty mám takové drobné pravidlo, lepší dvakrát vidět nežli jednou slyšet.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Mám na vás všechny jeden dotaz a ten zní: Jak jste učili odvolání od pejsků? Díkes za info :)

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ozzy píše:
Mám na vás všechny jeden dotaz a ten zní: Jak jste učili odvolání od pejsků? Díkes za info :)

stejně jako od všeho jinýho - pomocí stopky (pokud nehrozilo sejmutí jinejch psů) nebo řetízkem (ale nesměl se ten druhej pes bát a nejlíp aby si toho ani nevšim - v žádnym případě neházet proti psu na kterýho to neni mířený)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 18:22 
Offline

Registrován: pát 27. črc. 2007 10:09
Příspěvky: 82
Bydliště: Plzeň
Eva Štemberová píše:
Ozzy píše:
Mám na vás všechny jeden dotaz a ten zní: Jak jste učili odvolání od pejsků? Díkes za info :)

stejně jako od všeho jinýho - pomocí stopky (pokud nehrozilo sejmutí jinejch psů) nebo řetízkem (ale nesměl se ten druhej pes bát a nejlíp aby si toho ani nevšim - v žádnym případě neházet proti psu na kterýho to neni mířený)


Budu mít asi pitomej dotaz ,ale risknu to. Stopka je k tomu aby se pes naučil přivolání nebo nebo jako donucovací prostředek ,aby poslechl ,když on přesně ví co se po něm chce ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 18:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
rmikar píše:
Stopka je k tomu aby se pes naučil přivolání nebo nebo jako donucovací prostředek ,aby poslechl ,když on přesně ví co se po něm chce ?
Pokud mi pes na stopovačce spolupracuje, ani neví, že si ji přitahuju, když ke mně běží. Jesli však nespolupracuje, stopovačkou se dozví, že by měl. Stopovačka je v podstatě jistota k tomu, že se bude dít, co má. Není nutné s ní pracovat nějak razantně, jestliže pes spolupracuje a naopak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 19:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Evo, ten řetízkáč má dve úskalí. Jednak se musíš trefit alespoň před psa (před dráhu směru jeho pohybu) a za druhé, pes musí splehlivě vědět, co má po zásahu dělat, tedy je to dobré jen u psa, který přivolání má, ale nechce spolupracovat. U nedotaženého přivolání, nebo tam, kde není dotažena dokonce důvěra za spolupráci, tam to může způsobit opak žádaného.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 19:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
taky to hození jsem použala - používám jen vyjímečně (háravka...)

Desenský píše:
... tam to může způsobit opak žádaného.

může to způsobit strach psa z příchodu nebo strach psa se vůbec jen přiblížit k jinému, aby náhodou řetízkem (tenisákem...) nedostal? Pokud to druhý, tak bych mohla u svýho psa vypěstovat asi i agresy vůči ostatnim, co? :? :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 20:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Chápeš to správně. I zde platí všeho s mírou. Žádný prvek ukázňování se nemá používat jako to hlavní. Jen tak se dá udržet funkčnost podle pravidla "účel světí prostředky". Postaví-li se to opačně, dojde k prohloubení nedůvěry v pána.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: stopovačka
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 09:48 
Dobrý den,
na stránce přivolání píšete:

Citace:
"Obvykle si psa zavolám jednou nebo dvakrát zcela náhodně, pokud cvik splní podle mých představ, po chvíli jej pustím na volno ...."

Tim "na volno" míníte puštění psa se stále připnutou stopovačkou nebo bez ní?
Děkuji, T.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. dub. 2008 09:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano se stále připnutou stopovačkou. Ti pokročilejší pak lítají s kratší šňůrou a ti, kteří neuvažují o nesplnění povelu za žádných okolností, mohou teprve lítat bez ní. Stačí totiž jeden neúspěch v přivolání a můžete začít od začátku s tím, že už neučíte, ale převychováváte, což zabere několikanásobně více času a úsilí, než směrovaná výuka.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 11:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Mám dotaz: zazvoní zvonek, pes běží ke dveřím a štěká, přivolám a pejsek přijde bez problémů, ale pak chce hned odejít. Držet tlamu a koukat do očí aby vnímal?

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 20. kvě. 2008 13:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ozzy píše:
Mám dotaz: zazvoní zvonek, pes běží ke dveřím a štěká, přivolám a pejsek přijde bez problémů, ale pak chce hned odejít. Držet tlamu a koukat do očí aby vnímal?

jak chce hned odejít? Snad povel trvá do dalšího povelu ne? Dám přivolání a když se chce hned otočit a jít tak si ho zase hezky bez opakování povelu přitáhnu zpět (za ocas, vodítko.....) a zeptám se ho jestli někam jde. Pokud mi bude furt čumět po dveřích tak si procvičím poslušnost :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 16:54 
prosím o radu ,když má fenka 15 měsíců stará nezvládá přivolání a mám ji na dlouhé šňůře jak často ji mám přivolávat. a navíc když má tu šňůru tak je furt u mě a já když se někam pohnu tak jde furt za mnou i když ji dám povel ,,volno,, .jakmile je bez ní tak si lítá kde chce ale s tou šňůrou je to trochu horší že je nalezlá u mě. přivolání zvládá tak na 50% a to se mi zdá že je hodně slabé. navíc když vidí zajíce tak přivolat je to nemožné jaký povel mám v tu chvíli vidat když pro ni existuje jen ten zajíc.?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 04. srp. 2008 17:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
dejte čubince doma krátké vodítko, hladké a to jí nesundavejte, až pudete ven, přepněte na stopovačku. Nenechávejte jí chodid bez vodítka nikde, ona si zvykne a jednou udělá chybu. Někteří psi to zkoušej, že když maj stopku, tak se nehnou dál jak na metr. Zkuste vzít na procházku i jiného psa, at běhá s nim. A přivolávejte dle potřeby, ale vždy přivolání na první povel dotáhněte do konce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 11:55 
jo a taky se bojim toho že když bude mít tu stopovačku a uvidí zajíce že mi utrhne ruku, páni to by ste nevěřili jakou má ridgeback sílu ta moje čubina to je hroznej bejk. a ted si vemte když se na ní rozeběhne mám říct fuj nesmíš nebo rovnou volat ke mně? kolikrát ji mám potom na té procházce volat ,a ještě jedna věc je dobře že ji učim přivolání i na zahradě nebo dělám chybu?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 07. srp. 2008 12:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
volej hned ke mně, chceš přece naučit přivolání ne? :wink: a přivolávej dle potřeby a rozumu (já používám i čekej a stuj...abych nepřivolávala každejch pět minut). Jo a když nebudeš mít 100%přivolání doma, jak ho pak chceš mít jinde :wink: ale věřili, jakou má sílu 8) proto nemam sopku v ruce ale na zemi a zašlapávám jí (musíš si hlídat půlku, jinak ji nestihnešš zašlápnout a máš psa v háji i se stopkou :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2009 20:21
Příspěvky: 13
Bydliště: Petrovice u Karviné
Ahojte všichni, mám skromný dotaz jak zvládáte přivolání u více psů? Mám tři psy když chci přivolat jen jednoho zavolám ho jménem a dám povel, ale vždycky přijde i Míša, příjde prostě pokaždé když vyslovím povel i bez jeho jména.. nevím jak ho to odnaučit aniž bych zkazila přivolání, můžete mi poradit?U zbylých dvou to funguje až po vyslovení jejich jména jen u něho ne ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 21:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lenko, už několik let zastávám názor, že je lepší, když mi na přivolání přiběhne o dva psy víc, než o jednoho míň.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 01. led. 2009 20:21
Příspěvky: 13
Bydliště: Petrovice u Karviné
Desenský píše:
Lenko, už několik let zastávám názor, že je lepší, když mi na přivolání přiběhne o dva psy víc, než o jednoho míň.



Díky za odpověď, to víte, že mě těší, že jich přibíhá víc :-) ... já jen, že je to občas problém, když mají zůstaň a chci si přivolat jen jednoho třeba na údžbu (drápy, uši atd.)nebo na veterině a přijde vždycky okounět i Míša a rozptyluje... ale není to nic vážného, já jen myslela, jestli někdo náhodou nemá nějaký fígl. Každopádně podle toho co tady na poradně čtu budu muset někdy přijet aspoň s jedním ze psů k Vám ať se něčemu přiučíme.
Lenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jak na přivolání puberťáka
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 16. led. 2009 12:32
Příspěvky: 76
Bydliště: Děčín
potřebovala bych poradit co dělám špatně se svým Denym. Puberta se ho zmocnila opravdu důkladně, je mu 8 měsíců (teriér) a ze dne na den zapoměl skoro všechny povely, které už zvládal, jediné co nezapoměl je sedni a zůstaň. problém je v přivolání. Když ho chci přivolat, tak on si lehne a kouká stylem mě se nikam nechce. Když ho mám na vodítku a zkoušíme přivolaní, tak přijde. nevím jestli vůbec ten povel chápe. Co dělám špatně?

_________________
Je hlupák ten, pro koho majetek, bohatství a moc má větší cenu než poklad, jímž je věrný psí přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak na přivolání puberťáka
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 09:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jedním z hlavních důvodů, proč mne nebaví vychovávat si psy do štěněte je to, že se všechno musí dělat dvakrát. Poprvé se vychovává štěně a podruhé puberťák. Bohužel obojí se musí dělat celé naprosto od začátku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak na přivolání puberťáka
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 15:50 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Desenský píše:
Jedním z hlavních důvodů, proč mne nebaví vychovávat si psy do štěněte je to, že se všechno musí dělat dvakrát. Poprvé se vychovává štěně a podruhé puberťák. Bohužel obojí se musí dělat celé naprosto od začátku.

A proc se na vetsinu povelu u stenete nevykaslat a neucit je az poprve v puberte, kdyz se to stejne dela dvakrat a uplne od zacatku?

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak na přivolání puberťáka
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 19:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
pro Kačíka,
pevné nervy. Ta moje potvůrka to měla po týdnech. Jeden týden jsme zvládaly všechno dokonale a druhý týden jsme neuměly vůbec nic. Byla jsem z toho úplně hotová, co dělám špatně? Udělala jsem dost chyb, vše mi přišlo děsně roztomilé, a teď se chyby těžko opravují. Podcenila jsem důslednost.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: jak na přivolání puberťáka
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 21:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Naja píše:
A proc se na vetsinu povelu u stenete nevykaslat a neucit je az poprve v puberte, kdyz se to stejne dela dvakrat a uplne od zacatku?

Pretože je iné oprášiť niečo, čo už základy má a iné vnucovať poslušnosť puberťákovi prvý krát, keď to s ním šije. Na začiatok sa u puberťáka vraciaš v metodike natoľko, aby si stavala na tom základe, ktorý pevný ostal, ono to v hlave psa je, len overuje a skúša. Niečo to má dočinenia aj s tým, že výchova a výcvik sa prelínajú. Ak prirodzene vychovávaš a tým psa rozvíjaš, manipuluješ s ním, komunikuješ, dávaš pre výcvik základy a prejdeš do neho formou hry, ktorú už má puberťák inú. Šteniatko prijíma bez vážnych výhrad, puberťák máva kecov dosť. Je lepšie puberťáka presvedčiť, že platí stále to isté, ako lámať ho do poslušnosti prvý krát v problémovom období.
Aj tých prístupov je viac, niekto precvičí šteňa, niekto ho nechá vyrastať ako drevo v lese a v puberte ho láme. Najlepšia cesta je primeraná cesta... Už aj profíci, napríklad z polície, ktorí chceli surových puberťákov, prišli na to, že "nejaký ten základ" je dobrý.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Zacala jsem s mladsi cubinou cvicit privolani dle Vaseho navodu, zatim pribehne vzdy okamzite (zatim jsme nemeli zadnou "zatezovou" situaci - cimz by u nas byl napr. kun), docela uz i chape, ze po pribehnuti u me musi pockat do dalsiho povelu (napr. volno), ale kdyz ji tento povel pak dam, tak nasleduje jeji nejvetsi zlozvyk: zacne se na miste tocit silenou rychlosti dokolecka jakoby si honila ocas a silene u toho steka... Tohle dela taky pokazdy, kdyz reknu "jdeme ven" nebo pri jinych situacich, kdy je velmi vzrusena a na neco velmi natesena. Muj dotaz zni: mam toto nejak resit, odnaucovat atd.? Je to dost protivny a hlavne ani nevim, co mi tim ten pes rika?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nechápe co má v tu chvíli dělat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Petra: a jak se da tedy naucit povel "volno" ? resp. jak ji rict, ze ma volno? aby tedy vedela, co delat?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
**EFCA** píše:
Zacala jsem s mladsi cubinou cvicit privolani dle Vaseho navodu, zatim pribehne vzdy okamzite (zatim jsme nemeli zadnou "zatezovou" situaci - cimz by u nas byl napr. kun), docela uz i chape, ze po pribehnuti u me musi pockat do dalsiho povelu (napr. volno), ale kdyz ji tento povel pak dam, tak nasleduje jeji nejvetsi zlozvyk: zacne se na miste tocit silenou rychlosti dokolecka jakoby si honila ocas a silene u toho steka... Tohle dela taky pokazdy, kdyz reknu "jdeme ven" nebo pri jinych situacich, kdy je velmi vzrusena a na neco velmi natesena. Muj dotaz zni: mam toto nejak resit, odnaucovat atd.? Je to dost protivny a hlavne ani nevim, co mi tim ten pes rika?


Myslím, že ti říká, že má takovou radost z toho, že jde ven nebo že něco udělala dobře, ale také, že je přetočená tak, že to musí nějak takhle ventilovat. Jak moc intenzivně chválíš? Není přetočená z té nadměrné pochvaly? Mělo by se to ušít pejskovi na míru.
Známá tohle řešila tím, že chvilku po tom, co dala pejskovi volno, někam vykročila a poměrně rychle udělala několik kroků, pejsek vyrazil s ní a pak už nemyslel na skákání a štěkání. Zkusila bych také naučit volno na nějaký pomocný posunek, který bude znamenat, že se má vzdálit od tebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 18. bře. 2009 13:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Essi: chvalim ji rekla bych primerene po privolani, pak nasleduje chvile "ticha", cca pul minuty, kdy ceka na dalsi povel - to je velmi klidna, vetsnou nejdriv pozoruje me, pak kouka po druhe cube, ale stale ceka na muj povel... Az potom, co ho vydam, tak takhle sili...
Zkusim ji tedy vydat povel "volno" a pak se treba hned rozebehnout, aby bezela za mnou, uvidim co to udela.....

diky moc za radu

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 09:14 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
dobrý den, chci se zeptat: můj pes na zavolání přiběhne a předsedne, ale při pochvale(jakékoliv- hlazení nebo slovní) ho mám až na hlavě jakou má radost že ho chválím. co stím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 09:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zmírněte pochvalu třeba jenom do úsměvu, nebo ho jen krátce pohlaďte po hřbetě. Když by chtěl vyskočit, tak ho rukama udržte na zemi. Btw co je to za psíka (věk)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 09:19 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Řešila jsem jak píše Eva. Zmírnila pochvalu a držela zadek u země ručně. Pochopila velice brzy, že v klidu je to lepší :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 09:22 
Offline

Registrován: sob 14. bře. 2009 10:50
Příspěvky: 9
Bydliště: Lochovice
Eva Štemberová píše:
Zmírněte pochvalu třeba jenom do úsměvu, nebo ho jen krátce pohlaďte po hřbetě. Když by chtěl vyskočit, tak ho rukama udržte na zemi. Btw co je to za psíka (věk)

kříženec dogy a ovčáka budou mu tři


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2009 13:45 
Dobrý den. Firemní 14 měsíční NO, zdravý a přátelský. Jak ho naučit přivolání, když, podle rozpisu služeb, střídá čtyři pány/ dvě ženy, dva muže/. Netroufáme si ho pustit bez vodítka, firma není bez určitých "únikových" cest, vedle je chovná stanice vlčáků, cesta a železniční trať. Horší to už ani snad nemůže být.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 07. dub. 2009 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bylo by dobré se předem domluvit na znění povelu, co nejvíc sjednotit přístup k pejksovi a postupovat všichni podle dohodnutého. Také by bylo dobré si o něm předat informace, jak na co reaguje a proč, aby byla nějaká návaznost. Stejně vám ale poví nejvíc pejsek sám. Jinak bych postupovala podle návodu na poradně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání - vědomě neposlouchá
PříspěvekNapsal: stř 15. dub. 2009 16:34 
Mám psa, který vědomě neposlouchá, ví co se po něm chce, ale když je něco zajímavější - mám smůlu... Občas však příjde...Nevím no, asi ve mě moc nevidí autoritu... Když je v blízkosti nějaký pes - nezabírá nic...ani ten nejlákavější pamlsek, ani když se snažím dělat, že odcházím bez něj... Nevím na co ho nalákat...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 15. dub. 2009 16:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nelákat nasadit stopovačku a donutit povel splnit

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání - vědomě neposlouchá
PříspěvekNapsal: stř 15. dub. 2009 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
cactus píše:
Mám psa, který vědomě neposlouchá, ví co se po něm chce, ale když je něco zajímavější - mám smůlu... Občas však příjde...Nevím no, asi ve mě moc nevidí autoritu... Když je v blízkosti nějaký pes - nezabírá nic...ani ten nejlákavější pamlsek, ani když se snažím dělat, že odcházím bez něj... Nevím na co ho nalákat...


Nediv se tomu, když mu dáváš na výběr, jestli jeho zájem nebo pamlsek nebo ty, on prostě zvolí to, co ho v dané chvíli víc zajímá. Takže pochopitelně ten pes, pamlsek dostane asi za chvíli... . Měla bys začít učit přivolání znovu od začátku, v téhle fázi už opravdu za pomoci stopovačky. Návod najdeš na hlavní stránce webu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 16. dub. 2009 15:45 
Petra píše:
raději než řetěz použijte něco co psu neutrhne ušní bubínky. Já jsem na chatě používala flexinu (na lanku). Co se týká venčení - co takhle halti ohlávka? (pokud nevíte co to je, použijte vyhledávač nebo mrkněte na odkaz obchodu baron dole)



Tak tahle rada se mi líbí. Ten řetěz je opravdu nevhodný a halti ohlávku jsem si právě prostudovala. Moc děkuji za radu, jdu nakupovat. Máme doma dva malé pejsky z útulku, jsou celkem dobře vycvičení, tak mi ten služební NO nedá spát a chci mu to co nejvíc ulehčit. Děkuji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 11:30 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
Dobrý den..prosim o radu.Mam 8-mi mesicniho retrivra.S výcvikem jsme zacali pred nedavnem..asi mesic necely.Doma když dam povel ke me tak poslechne a automaticky si predeme sedne.Umi i sedni lehni sedni.Vsatn nepotrebuji ucit.Umi i zustan pouze na chvilinku a take jen doma..Nejdrive vse ucim doma a pote pomalu zkousim venku.Chtela bych vedet jestli mam ucit vice povelu najednou a nebo jestli ucit poradne jeden povel mesic nebo dva a pak pridat dalsi..podle me je to teda lepsi a take jak dlouho a kolikrat denne s psikem cvicit, když jmse ve fazi uceni..Venku me poslechne s povelem ke me jen malokdy a proto jsme na stopovacce.Problem je ale pro me chuze u nohy..Už netaha..naucila jsem povel pomalu a i k noze, ale ja chodim s pejskem a kocarkem a nekdy když mam hlidani tak sama a pejsek jde spis tochu predemnou..vedle kocarku, jelikoz mam ruce i s voditkem na kocarku.Jednou rukou kocarek neuridim.Jak to mam delat aby sel vedle nohy?Taky by me zajimalo jestli teda poradne naucit povel ke me a pak s placnutim na levou nohu k noze..aby si k ni sednul?Zkousela jsem to najednou i v ruznych casových intervalech, ale pejsan povelu k noze nerozumi aby si k ni sednul a stava se mi ze kdyz dam doma povel ke me tak je zblbly a seda si tak nejak nakrivo jako by si ty dva povely ke me a k noze pletl.Mam prvniho pejska a tak jeste nevim co a jak.Na cvicak jsme zacali chodit teprva pred tydnem.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 11:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Proč chceš na všechno šablonu? Sama vidíš, jestli pejska cvičení baví, jestli je v pohodě a čeká, co se bude dít dál, nebo jestli je zmatený nebo otrávený... . Nemůžeš čekat návody kolikrát denně a kolik cviků a tak dále. Myslím, že nejlepší je zvolit jednotlivé povely a učit je všude, všude stejně důsledně, pochválit a motivovat. Povely, kterým nerozumí, je potřeba mu vysvětlit mechanicky, tak, aby mu to bylo příjemné a pochopitelné, prostě si ho v rámci pochvaly upravit mechanicky do požadované polohy a zase pochválit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 12:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A proč chceš, aby ti šel přesně vedle nohy, aby si ti rovně přisedal k noze atp.? Píšeš, že nepotřebuješ povel vstaň, proto soudím, že nechceš se psem dělat zkoušky. Tak proč budu po něm takhle pedantsky požadovat něco, co je pro život zbytečný?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 14:04 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
no ono jde o to, že venku ho zajima vsechno mozne jen ne ja..nevi kam ma bezet driv..Vzdy ho necham chvilku vylitat a pak to zkousim..problem je ten ze me poslechne jen v pripade, že je odeme kousek..což se stava malokdy a jen kdyz se na me podiva.a musi videt piskot jinak vubec..Samozrejme ze chci aby sel vedle nohy a ne kus predemnou, protoze pak taha a me už dost boli ruka.Ani 100 cuknuti behem chze na voditku ho nemotivuje k tomu aby netahal a sel u me a ne predemnou.Me to dost vadi a je pravda ze tak nam to rikali i na cvicaku.Skousky z poslusnosti nechci..staci ze poslechne me, ale nevim jestli e pak nepotrebuju na lovecky vycvik..Psa nikdy netrestam..ani za kuzi bych ho nevytahala.Retrivri jsou moc citlivi.Vim to primo od chovatele, že se toto u retrivru delat nema a spis zkousim prevaleni na zada..to ho pokori vice.Horsi je prave že jsme zacali v puberte a ja na vychazce s pejsekm a prckem ho nemuzu porad tahat za voditko aby netahal..to s kocarkem moc nejde..jde vedle kocarku a neu nohy..ikdyž mu to rikam a kolikrat necekane odboci a nekde cicha a malem me prevrati kocar, proto potrebuju aby sel presne vedle nohy a i v mem tempu.Jedine co chape je ze si ma sednout, když zastavim.O vycviku retrivru v Bolce vim, ale 300 na hodinu fakt z materske si dovolit nemuzu!!Cvicak je za 50.Tam rikali cvicit 15 min rano a 15 vecer ale neni to malo?

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 14:11 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
marcelka píše:
spis zkousim prevaleni na zada..to ho pokori vice.


Na co potřebuješ pokořovat 8 měsíční štěndo? :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Já bych taky potřebovala malou radu. Někteří už asi vědí, že mám pětiměsíční boxinku. Vím, je to pitomé štěně s temperamentem a energií na rozdávání, ale asi jsem udělala chybu při přivolávání a teď si nejsem jistá, jak to vyřešit, abych to nepohnojila ještě víc.

Nechystám žádné zkoušky ani se nepotřebuju předvádět, takže přivolání je "pojď sem". Cindy se to naučila poměrně rychle, je většinou odvolatelná i od psa, pokud si nehraje. Ale vždycky, když přišla, jsem ji pochválila se slovy "hodná holčička" a dostala pohlazení a nějaký pamlsek. Pak dostala buď "volno" nebo jsem ji připla na vodítko, nebo povel "sedni", podle situace, dál jsme se zatím nedostali. Byla jsem přesvědčená, že to je dobře. Jenže teď jsem zjistila, že to pochopila tak, že na "pojď sem" přijde a pokud neřeknu okamžitě "hodná holčička", tak zase okamžitě odběhne, nemám šanci ji vzít třeba za obojek nebo dát další povel, takže myslím, že tak to není dobře...jak postupovat? Jinak "hodná holčička" používám třeba i když jde způsobně podle nohy a to se jen na mně podívá a jde hezky dál, nebo při splnění cviku ji chválím stejnými slovy, jestli z toho nemá v hlavě zmatek, nevím...zkoušela jsem jí dát stopovačku, ale s ní neposlouchá vůbec, skáče a hraje si s ní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 14:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
marcelka píše:
Psa nikdy netrestam..ani za kuzi bych ho nevytahala.Retrivri jsou moc citlivi.Vim to primo od chovatele, že se toto u retrivru delat nema a spis zkousim prevaleni na zada.

tohle si tak moc protiřečí .... to je jako když řeknu, že dítě nikdy netrestám, protože je moc citlivý, to mu rači dám pistoli k hlavě

Citace:
Tam rikali cvicit 15 min rano a 15 vecer ale neni to malo?

na některýho psa je to moc

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 18:09 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
to si teda neprotirecim!!!takhle se to delat ma a nedelam to tak, že snim trisknu na zem naopak delam to dost opatrne a to tak delaji i jiny psi psum..a jen vyjimecne..kazdy ma svoje metody a odsuzovat teda rozhodne nepotrebujuu!!!spis poradit a ne rozpitvavt co delam

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 18:11 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
A slovem pokorit jsem to asi spatne vystihla tak jak me to bylo vysvetleno, pes pak pochopi proc to bylo a už to neudela..Takto jsme se hned na poprve odnaucili spatne veci..

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 18:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
marcelka píše:
kazdy ma svoje metody a odsuzovat teda rozhodne nepotrebujuu!spis poradit a ne rozpitvavt co delam

Nikdo nikoho neodsuzuje a jak jinak chceš poradit, když nechceš slyšet, že něco děláš špatně?
Položit psa na zem a ještě ke všemu na záda je tak tvrdý zásah, že by se měl použít vesměs jen když jde pes něčemu po krku. Ne na vysvětlování, že nemá chodit do koše (například). Navíc i toto se musí umět. Pokud ti pes tahá a nevíš, jak správně cuknout, aby ti netahal máš vesměs dvě možnosti: osobní konzultaci která by vám prospěla, nebo pořídit halti ohlávku (více na hlavním webu a tady v sekci o tahání na vodítku). Co se týče přivolání, je tu toho (a taky na hlavním webu) napsáno dost, abyste se měla čeho chytit a jak to pséka naučit. Tzn. stopovačka - povel - vteřina pauza na proběhnutí reflexního oblouku - jedním tahem si psa přitáhnout až k sobě - pochválit. Trvat na splnění povelu (vždy jen toho prvního, povel neopakovat) vždy a všude. Se psem necvičit "ráno v 9:00 nástup, v 9:15 konec" ale v průběhu celého dne. Formou hry. Jak naučit psa chodit u nohy, je v sekci "Jak, kde a co cvičit"

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 18:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
marcelko, co se týče chůze u nohy, měla bys ho to naučit nejdřív bez kočárku, nenaučený pes má vždycky tendenci jít souběžně s kočárkem nebo vedle před tebou poskakujícího děcka.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!