Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Alfa omega
PříspěvekNapsal: ned 15. bře. 2009 22:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
Zdravím,ani nevím jak pořádně začít už jsem sem psala ohledně věčného štěkání našeho dobrmana.To už jsme zklidnili.Pořád nám nejde přivolání když je na blízku neb v oplocenem prostředí je to fajn ale jak jsme venku na stopovačce konec je to hrozný lovec tak jako dobrman,ale jakmile něco ucítí konec.Nereaguje na nic na přivolání už vůbec ne,odvést pozornost na něco jiného ani na piškotek.Nedávno nám dokonce utekl z domu což se ještě nestalo,samozřejmě že za srnama.četla jsem různé rady co píšete ale na nic se nechytá.Budu ráda za odpoveď děkuji :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Petulee píše:
ale jak jsme venku na stopovačce konec je to hrozný lovec tak jako dobrman,ale jakmile něco ucítí konec.Nereaguje na nic na přivolání už vůbec ne,odvést pozornost na něco jiného ani na piškotek.Nedávno nám dokonce utekl z domu což se ještě nestalo,samozřejmě že za srnama.četla jsem různé rady co píšete ale na nic se nechytá.Budu ráda za odpoveď děkuji :yawinkle:

Mozes popisat, co konkretne znamena, ze sa na nic nechyta? Teda myslim tym, aby si popisal, v com konkretne vidis problem? Pises, ze pouzivas stopovacku, co myslis tym "konec, je to hrozny lovec"? Pretoze ak pouzivas stopovacku, tak ma v ruke paku, ako si proste privolanie vynutit. To je podstata nacviku. Vystartovanie po stope - privolaci signal - reflexny obluk - trhnutie stopovackou - prichod - odmena - volno, to je cele. Je to beh na dlhe trate, niekolkomesacny nacvik privolania nie je nic vynimocne. Preto sa pytam, v com je pre teba problem.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
Myslím tím že i když sním škubnu tak přijde k noze a kouka pořád po zvěři nevnímá držím ho na krátko a on pořád chce utéct prostě nevím jak to udělat aby jsme se nepřetahovali.Je jako v transu.Co dělám blbě?No něco určitě :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 21:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Petulee píše:
držím ho na krátko a on pořád chce utéct prostě nevím jak to udělat aby jsme se nepřetahovali.

ak ho drzis na kratko, tak asi na napnutom voditku hadam, tak mu ho povol, postav sa mu do cesty aby si mu zavadzala vo vyhlade a povel trva kym nedas novy.... ak sa pohne, tak " halo, mas ku mne" a zase vynutim privolanie. jeho to raz bavit prestane a pochopi co po nom chces.

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
To mě nikdy nenapadlo se mu postavit do cesty,hned zitra si to vyzkousime.Bojujeme s vice věcmi.Chozením u nohy apod.Pořidili jsme halti a už mě aspoň netáhne ale stejně pořád nemame prověšené voditko.Pořád dokola k noze pochvalím,chvilku jde a pak sám od sebe zase odejde tak znovu knoze opět pochválím a po cvhilce to samé.Jako kdyby zapoměl že jsem mu dala povel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 21:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
"k noze" se učí po krocích, ne po kilometrech!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Petra
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 22:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
však ja nepsala p kilometrech?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 22:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
dáš k noze, kousek jdeš, pochválíš, ujdeš ještě dva kroky, ukončíš s velkou pochvalou. Prodlužuješ opravdu po krocích. Pokud ti pes dělá takovéto chyby, máš moc dlouhý úsek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa Petra
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
jo t chápu akorát ještě jednu věc pochvalím ho krátce dobrý ukončím velkou pochvalou auž se pomalu rozeběhne tže dám k noze pochvalím jdeme pak pochválím moc a zase jde pryč bere mi to jako volno.Nevím jak zkorigovat toto.Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 23:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud chceš pokračovat v povelu, chválíš krátce, klidné "dobře" nebo tak nějak. Po dalších pár krocích právě povel ukončíš velkou pochvalou (pamlskem balónkem, hrou). K noze... dobře... jóóóó a mazlíš (krmíš, hraješ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega Petra
PříspěvekNapsal: pon 16. bře. 2009 23:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
moc diky za rady =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 07:08 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jenže Petro, pokud ten pes nevnímá, pak je i jen malá pochvala dost kontraproduktivní. Jistě víš, co je to pochvala za myšlenku a když je pes hlavou někde úplně jinde, pochvalou to ještě podporuješ. Tohle se po netu nedá moc popisovat tak, aby to začátečník pochopil, lepší je to vždy předvést, protože respektní chůze na vodítku s plným vnímáním psovoda se dělá mechanickými nápovědami po povelu zhruba dvě desetiny vteřiny pod reflexním obloukem, až když pes vnímá, zpomalí se mechanika vodítkem na reflexní oblouk a pokud dotyčný ani neví, co je to ten reflexní oblouk, těžko mu dávat po netu tuto nadstavbu.
Petulee, fakt se sem nedostaneš na nějaké fríčko? Je to práce na pár minut, proto pro mne není problém to tu ukázat každému, kdo si o to na free sobotě řekne.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mmt, já jsem popisovala nácvik chůze u nohy, předpokládám že to cvičí mimo rušivé podněty, když u psů nebo u zvěře pes nevnímá. U takovéhoto podnětu nejdřív piluji netáhnutí na vodítku a teprve až je pes schopný mě vnímat a až mám v klidu naučenou chůzi u nohy, můžu dát "k noze" i takto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 10:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
Chuzi u nohy cvicime mimo jakekoliv vlivy urcite ne na poli kde je tzv mimo.Abych řekla pravdu na free se bojím jet spíš bych se vám ozvala soukromě kdy by jste si udělal čas.Neumím si představit mezi těma spousty psů jak lítá Jack a zaním plápolám já.Měla jsem co dělat když jsme šli na cvičák.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Petulee píše:
...Neumím si představit mezi těma spousty psů jak lítá Jack a zaním plápolám já...
Já na free jezdím právě proto, že čuba lítá mezi spousty psů a já jen tak stojím a zdáli pozoruju. Nikam plápolat nemusím, je tam kolem dokola plot, takže no problem.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
no,ja treba za cubou plapolala,protoze nema nic moc privolani a vsichni psi treba nemaji uplne pratelske umysly nebo je neznam,tak ji tam delam ochranku,nez treba zjistim,ze jsou ok.ale predminule fricko jsem litala za ni furt,protoze si nesedly s Obludkou a arwen je vterka,takze jsem to tam trochu "hasila".nez bych treba dobehla k nejake male strkanici,bylo by to vzhledem k rozlehlosti pozemku pozde.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 31. led. 2009 13:03
Příspěvky: 10
Bydliště: Troubky
muzu s klidem napsat ze Jack je bezprblemovy je kamaradskej toho bych se nebala.Ale spis toho jak kazdej bude koukat a rikat nojo takova a poridi si dobrmana a nezvlada ho.Mezi tema lidma bych si fakt pripadala blbe.Hlavne bych potrebovala naucit jak snim zachazet tak jak je vsude psano kazdy pes je individualni a to on je. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 18:09 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Petulee píše:
Ale spis toho jak kazdej bude koukat a rikat nojo takova a poridi si dobrmana a nezvlada ho.Mezi tema lidma bych si fakt pripadala blbe.


Nechci mluvi za všechny ale i přesto si troufnu říct, že toio si nikdo myslet nebude. Obvykle všichni nebo při nejmenším většina tam přijede kvůli tomu že mají s něčím problém. Ten zbytek proto, že už dávno poznali jak jsou freečka fajn a tak jedou jen tak na relax a užít si hezkej den. Přesto ať už někdo patří do té či té skupiny, tak když se řeší problémy tak většina poslouchá ikdyž se jich problém netýká, protože i pro ně to může mít něco přínosného.
Tadyty problémy a otázky má skutečně jen ten kdo tam ješě nebyl, protože ten kdo byl alespoň na jednom freečku tak pochopil, že ikdyž třeba před ním uvažoval podobně tam poznal že to byly zcela zbytečné starosti. Vážně. Víc ti to asi nepopíšu. Prostě se seber a jeď. Poznáš sama. To je asi celé co ti k tomu mohu říct.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Petulee píše:
muzu s klidem napsat ze Jack je bezprblemovy je kamaradskej toho bych se nebala.Ale spis toho jak kazdej bude koukat a rikat nojo takova a poridi si dobrmana a nezvlada ho.Mezi tema lidma bych si fakt pripadala blbe.Hlavne bych potrebovala naucit jak snim zachazet tak jak je vsude psano kazdy pes je individualni a to on je. :-)


I kdyby se někdo takový našel, máš ho víš kde...., ne? Na fríčka jezdí lidi něco se naučit, ne se pomlouvat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15. bře. 2009 17:37
Příspěvky: 10
Bydliště: Prostějov
Zuzka M píše:
Petulee píše:
...Neumím si představit mezi těma spousty psů jak lítá Jack a zaním plápolám já...
Já na free jezdím právě proto, že čuba lítá mezi spousty psů a já jen tak stojím a zdáli pozoruju. Nikam plápolat nemusím, je tam kolem dokola plot, takže no problem.

Jsem tady ofic teprve chvíli, ale na free určo pojdu.Teď to bohužel nestihnu kvůli práci,ale jak bude další někde blíž než v Liberci, jedu. Miláček - jako já - potřebuje odbornou radu a pár za uši. A pesič kamarády, které mu s ohledem na jeho původ nedopřávám v míře dostatečné. Pořád se ve mě láme strach, že dosud mírumilovného tatínka berňáka převálcuje maminka v podobě středoasiata. :? Jednoho jsem doma kdysi chvíli měla, měl skončit s kulkou va lebeni, protože si hrával s pejsky do chvíle, než se přestali hýbat... :evil: to jsem ho odnaučila díky jedné skvělé chovatelce a dnes žije v družné pospolité společnosti a kokrem... :heart: ale ten strach pořád mám, asiati jsou asiati...na druhou stranu naše trubka je trubka... :heart:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 17. bře. 2009 22:53 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Essi píše:
I kdyby se někdo takový našel, máš ho víš kde...., ne? Na fríčka jezdí lidi něco se naučit, ne se pomlouvat.


Chjo, zase to co já sáhodlouze vysvětluju někdo dokáže říct v jedné větě ach jo. Jsem zvědavá jestli se tohle taky někdy naučím. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 23. bře. 2010 18:01 
Offline

Registrován: sob 20. bře. 2010 11:15
Příspěvky: 4
Bydliště: Vlachovo Březí
Dobrý den pane Desenský,jsem jako pejskař a psovod absolutní začátečník a potřeboval bych poradit jak svého dvouletého Beaucerona hodně zaujmout,jak zkrátka co nejlépe vytvořit to pevné pouto pán-pes což si myslím je do začátku tou největší alfou omegou.Když cvičím přivolání tak mám pocit,že mě často ani nevnímá oba se vlastně nechápeme o co jde.Přiznávám,že chyba je jen a jen na mé straně a potřeboval bych touto cestou poradit.Snažím se sním být co nejvíce,ale cvičení věnuji jen tak patnáct minut denně.A co se týče toho přivolání,tak tam mám dotaz,jakým způsobem se může pes vyběhat když je důležité aby byl stále " na stopovacím vodítku" pokud přivolání nemáme.Moc děkuji za odpověď a těším se na další komunikaci :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alfa omega
PříspěvekNapsal: úte 23. bře. 2010 18:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle je lepší řešit osobně, jelikož se jedná o komplex problémů a celkovou stavbu důvěry a respektu do jedné roviny.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!