Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Dobrý den,jsem tu poprvé a ráda bych dostala nějakou konkrétní odpověd na pár otázek.
mám 13 měsíční dobrmanku a je velmi hyperaktivní.Je moc hodná,ale divoká.Má problém s tím,že když na mě někdo promluví nebo přijde na návštěvu tak fenka hrozně skáče.I po různých trestech se nic nemění.Druhý problém je,že miluje strašně psi a když jdeme na vodítku tak jen nějakýho vidí a hned za ním táhne a je jak smyslu zbavená.No a poslední problé je,že na cvičáku neudrží pozornost pořád sleduje psi a chce za nima.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 11:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Konkrétní odpověď? Na netu? Nicméně sis vybrala správné téma :wink: Takže konkrétně máte špatné přivolání a naopak odvolání na místo, na tom je třeba zapracovat.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 12:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
co se týče skákání - netrestej, ale dej povel a domluv se s návštěvou ať si jí nevšímá (je to tu už dostkrát robíraný tak zkus vyhledavač)
a tahání za psama je na http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?t=836 a taky zkus vyhledavač, už se to tu taky řešilo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Lucie Kratochvílová píše:
Konkrétní odpověď? Na netu? Nicméně sis vybrala správné téma :wink: Takže konkrétně máte špatné přivolání a naopak odvolání na místo, na tom je třeba zapracovat.


tak dělám co můžu.Každý den se snažím trénovat přivolání a vše ostatní.Když jsme sami na louce tak nemám nejmenší problém poslechne okamžitě.Ale když jsou někde psi nebo lidi tak si chce jenom hrát.má problém se soustředit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Eva Štemberová píše:
no jo no to je pubertální dobrouš, chce to trpělivost :wink:

Asi máš pravdu.Přední jsem měla taky dobrmanku,ale to byl pravej opak.Nikoho si nevšímala.Tohle je někdy fakt šílený.Doufám,že jí to přejde.Jinak je moc hodná,lae miluje lidi tak,že jim skáče radostí skoro až na hlavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To teda nevím, znám pár dobrmanů, které to nepřešlo.... .
Podle toho, co píšeš, vezmeš fenku ven a "trénujete přivolání a všechno ostatní". Napiš trošku, jak to přivolání trénujete, proč ho trénujete jenom venku. A nejenom, jak s ní cvičíš, ale také, jak jí vychováváš.
To, že vítá návštěvy, je projev přátelství, za to bych jí určitě netrestala. Zkus její nadměrnou aktivitu na něco přesměrovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 14:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Essi píše:
To teda nevím, znám pár dobrmanů, které to nepřešlo.... .
Podle toho, co píšeš, vezmeš fenku ven a "trénujete přivolání a všechno ostatní". Napiš trošku, jak to přivolání trénujete, proč ho trénujete jenom venku. A nejenom, jak s ní cvičíš, ale také, jak jí vychováváš.
To, že vítá návštěvy, je projev přátelství, za to bych jí určitě netrestala. Zkus její nadměrnou aktivitu na něco přesměrovat.


No tak to jsi mě moc nepotěšila,že ji to asi nepřejde.Přivolání trénujeme normálně.Je na louce puštěná zavolám ke mně a ona přiběhne a předsedne,no a já ji pochválím a odměním.Každou neděli jezdíme na cvičák a tam trénujem otočky odložení atd.Ale problém je v tom,že když jsme sami tak není problém s poslušností,ale na cvičáku se mi nesoustředí protože ji zajímají psi a pořád je roztěkaná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Příjde na první povel? Umí to i doma? Zkoušíte to i doma, třeba když k vám někdo jde? Poslechne i v těchto případech?
Když příjde a předsedne, zůstane u tebe po pochvale do té doby, než dáš jiný povel? Snažila bych se jí nějak zaujmout, přimět jí k tomu, aby mě sledovala. Třeba když příjde na přivolání a čeká, že dostane povel, který ji propustí, zkus dát jiný. Prostě snažit se, aby neměla stereotyp, aby měla důvod si tě začít hlídat.
Pořád píšeš o tom výcviku, ne o výchově.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Essi píše:
Příjde na první povel? Umí to i doma? Zkoušíte to i doma, třeba když k vám někdo jde? Poslechne i v těchto případech?
Když příjde a předsedne, zůstane u tebe po pochvale do té doby, než dáš jiný povel? Snažila bych se jí nějak zaujmout, přimět jí k tomu, aby mě sledovala. Třeba když příjde na přivolání a čeká, že dostane povel, který ji propustí, zkus dát jiný. Prostě snažit se, aby neměla stereotyp, aby měla důvod si tě začít hlídat.
Pořád píšeš o tom výcviku, ne o výchově.

To je ten problém,když vidí někoho jinýho tak si s ním chce hrát a neposlouchá.O samotě ji přivolám předsedne dám jiný povely a poslouchá.To je v pohodě.Ale pak vidí lidi,psi a chce za nima se honit a bláznit.A co se týče výchovi tak je trochhu asi rozmazlená.Ráda se mazlí a je hodná.Jenže miluje lidi bez rozdílu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Ona je taková prostě střelená a hlavně skákací.Myslím,že největší problém je,že se neumí soustředit a je taková roztěkaná.Né,že by se něčeho bála,ale zajímá jí spousta jiných věcí.Soustředí se na mě jen když vím,že mám v ruce pamlsek.Ale když ho pak dostane tak už zas otáčí hlavu kde co lítá. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Trénovat přivolání na stopovačce. Co uděláš, když na louce na volno neposlechne? Jak jí přinutíš povel splnit? Tím si pokazíš celé přivolání. Doma poslouchá na první povel? I když někdo zazvoní? :wink: Doma se povely většinou nedotahujou, tak pak člověk nemůže čekat, že pes bude poslouchat i venku... (to je myšleno obecně, aby sis to pak nevztahovala na sebe, jak to tu mnozí dělají). Nezapomeň, že když dáš povel, pes ho nesmí sám od sebe zrušit - to znamená, že povel trvá do té doby, dokud nevydáš další povel. Našla bych si kámoše, abyste mohli cvičit třeba ještě s jedním psem, pak s více... postupně... Ale hlavně vychovávej a cvič s úsměvem na tváři, s veselostí v duši, pak vám to půjde líp :wink: Zbytečně se nerozčiluj! Hele, mám úžasně vychovaný psy a řeknu ti, že je to někdy nuda :lol:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Tak to ti závidím.Budu se řídit radama.Snad nám to pomůže.doufám,že až bude starší tak ji tohle bláznění přejde.ona totiž většinou moc dobře ví co má dělat,ale nechce se jí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Mám hyperaktivní borderku a skákání jsem jí odnaučila tak, že dostala povel sedni a dokud seděla, tak jí návštěva drbala, ale jak vyskočila, tak si jí všichni přestali všímat. Zezačátku jsem jí dala povel a prostě jí posadila, protože se nesoustředila a sama by ho nesplnila, ale teď když někdo přijde a ona chce podrbat, tak si sedá sama :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
jana0 píše:
Tak to ti závidím.Budu se řídit radama.Snad nám to pomůže.doufám,že až bude starší tak ji tohle bláznění přejde.ona totiž většinou moc dobře ví co má dělat,ale nechce se jí


Šla bych na to z druhé strany. On je štěnice, která je natěšená na hry se psy. Jak často jí to můžeš poskytnout? Nechala bych jí, jestli tu možnost máš, do sytosti vylítat s pohodovými psy. Nechala bych jí, aby se vyřádila, s povely bych dost šetřila. Když jí poskytneš to, po čem ona tolik touží, přestane to být pro ní to "zakázané ovoce" a i ty se tím, že jí přivedeš k její zábavě, u ní stoupneš v ceně a na zajímavosti. Pokud budeš potřebovat vynutit si splnění povelu, s tou stopovačkou je to dobrý postup. Ale pozor na obojek, určitě nepřipínej stopovačku na řetízák nebo škrťák.
Mám trošku dojem, že kladeš velký důraz na poslušnost a tak, ale není to vyvážené s její zábavou a hrou. Je to přece štěnice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
Tak většinou ji dopřávám psí kamarády co to jen jde.Je pravda že,když se s nima tak trochu vyblázní tak i na cvičáku lépe poslechne(né,že by to bylo nějaký suproví,ale je lepší) :lol: .Jinak na poslušnost velký důraz nekladu,ale přeci jen je to velká fenečka a tak se snažíme ovládat základní poveli.Všichni mi říkají,že ve 13 měsících už by měla šlapat jak hodinky.tak s toho mám docela mindrák.Já se ji věnuji každý den a poveli procvičujeme taky pořád.Ale je divoká a nechce se soustředit. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Na všechny se v klidu a zvysoka vykašli. Jde ti o to, co říkají jiní, nebo aby vám bylo oběma OK?
To, co popisuješ, se ale nespraví procvičováním povelů. Připadá mi lepší dopřát jí víc zábavy, než na ní tlačit a právě tím procvičováním jí z toho udělat nutnost, která jí bavit přestane. Přestala bych jí srovnávat s otatníma, ale výchovu bych přizpůsobila jejímu charakteru a temperamentu. Základní povely ovládat určitě má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:54 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Souhlasím s Essí, nech jí pořádně vylítat s kamarády, nech jí užít si mládí, ona se zklidní. Problém bývá spíš u kluků, kteří zůstávají hravě prdlí i v dospělosti....:-). Moje zkušenost je, že po druhém roce se čubinky zklidní a pak už si hrají jen s někým, pokud kolem sebe nemají svou vlastní smečku. A skákání jsme odnaučovali doma s krátkou stopovačkou, která se v případě nežádoucího skákání prostě přišlápla....kamarádky dobrmanka nejen skáče, ale i štípanou pusu přidá a to je v případě nepřipravenosti dost nepříjemné....také naražené zuby a boule po obličeji nejsou nic moc....A k cvičáku, moje zkušenost je, že pozornost si u dobíka udržíš mnohem lépe na kratší dobu, ale víckrát po sobě, takže cvišení vystřídat hraním, ale ne s pejsky, ale se mnou, s balonkem nebo nějakou oblíbenou hračkou a cvičení nepřehánět nebo jí to bavit prostě nebude.... :wink: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 15:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
jana0 píše:
Tak většinou ji dopřávám psí kamarády co to jen jde.Je pravda že,když se s nima tak trochu vyblázní tak i na cvičáku lépe poslechne(né,že by to bylo nějaký suproví,ale je lepší) :lol: .Jinak na poslušnost velký důraz nekladu,ale přeci jen je to velká fenečka a tak se snažíme ovládat základní poveli.Všichni mi říkají,že ve 13 měsících už by měla šlapat jak hodinky.tak s toho mám docela mindrák.Já se ji věnuji každý den a poveli procvičujeme taky pořád.Ale je divoká a nechce se soustředit. :roll:


Janka dojem, že kladieš dôraz na poslušnosť, som nadobudla aj ja z toho, že tu spomínaš, ako sa ju snažíš riešiť. Tá poslušnosť je dôležitá, to je tá dobrá stánka tvojho pohľadu na vec, ale skús si uvedomiť to, že u psa tvoríš aj niečo, ako svetonázor, myslím, že by si chcela mať tú poslušnosť radostnú a psa by to malo baviť. Ak chceš ísť týmto smerom, mala by si si uvedomiť, že na jednej strane môžeš zlepšiť metodiku, o tom tu už reč bola, na druhej strane potrebuješ utvoriť ten svetonázor, na to je dobré urobiť to, že tí psi a ľudia nebudú až takí vzácni, je to taká pomôcka, na ktorú ak sa zabúda, býva pes pri výcviku nesústredený a rozhádzaný, takisto ako aj majiteľ, pretože takto to je všetko založené len na tlaku, alebo podplácaní. Vyrovnaj to tým uvoľnením so psami, do ktorého zasiahneš len v prípade potreby. Je pravda, že tú rovnováhu musíš odhadnúť, čo nie je ľahké.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 01. bře. 2008 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. úno. 2008 17:03
Příspěvky: 18
Bydliště: jižní čechy
díky vám všem za dobré rady.Mám ji hodně ráda je moje druhá dobrmanka ale o 100% divočejší.A co se týče toho štípání tak to ta moje dělá taky s oblibou.Má svoji oblíbenou kamarádku staforda a stou se vždy vyblázní.A na cvičáku ji pouštím do celé smečky psích kamarádů,tak snad se jednou uklidní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. bře. 2008 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
jana0 píše:
....a je moje druhá dobrmanka ale o 100% divočejší.A co se týče toho štípání tak to ta moje dělá taky s oblibou.....A na cvičáku ji pouštím do celé smečky psích kamarádů,tak snad se jednou uklidní.

Kazdy pes je trosku jiny a i uvnitr jednoho druhu nenajdes dva uplne stejne psy jak povahove tak exterierove.Pokud na psa moc tlacis velmi rychle prijdes o jeho duveru v Tebe,poku je navic fenule citliva nuzes hodne pokazit.
Ver svemu selskemu rozumu a pokud Ti nekdo radi premyslej nadtim co ti eika a pak jednej.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 11:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
Ahoj,mám 2,5 mesíčního dobríska a co se týče skákání,snažím se mu v něm zabraňovat,ale většinou je tak rozdivočelej,že mě vůbec nevnímá,kouše mě do noh a když jej chci trošku usměrnit, a posadit,začne mě kousat do rukou.Nevím,hra by neměla být bolestivá,ne??Když to už fakt přehání,cení zoubky a vyštěkává,jdu si po svým a nevšímám si ho,je to dobře??S přítelem vypadáme,jak kdybychom prolítli trním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Shimmy no když se náš Boran taky takhle rozdovádí tak se taky otočíme a jdeme pryč. Sice mu už jsou dva roky a už tolik nekouše, ale zato zase hrozně skáče, vrčí a cení zuby a i přesto že vrčí ze hry tak je to občas trošek nepříjemné

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. bře. 2008 19:52
Příspěvky: 33
Bydliště: Šternberk
Benick:no jo,bojím se,že právě až bude větší,už to nebude tak milé,když na někoho skočí 45 kilo,snažím se to říkat i návštěvám,aby mu to nedopřávali,myslím to že si maley skočí,jenže jaksi zbytečně.Nechci vypadat jako že prcka pořád za něco kárám,ale jak jinak docílit toho,aby přestal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Shimmy tak přesně tohle znám, věčně skáče na náštěvy a nevíme jak ho to odnaučit. Když příjde někdo koho nezná nebo bratr s malou s čtyřletou holčinou tak ho raději zavíráme protože by se mu nemuselo něco líbit a mohl by i pokousat a dát mu košík je asi taky k ničemu protože dostat košíkek po hlavě taky docela bolí a malou by asi celou přáválcoval

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
shimmy sniž se na jeho uroven většinou se pejsek nesnaží o nic jinýho než tě olýznout

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12. bře. 2008 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
benick když je takhle nezvladatelnej dejte mu vodítko a naučte ho odvolání na místo dokud se návštěva neusadí a pak kontrolovaně je muže přivítat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 00:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 14. bře. 2008 10:44
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha
jana0 píše:
Dobrý den,jsem tu poprvé a ráda bych dostala nějakou konkrétní odpověd na pár otázek.
mám 13 měsíční dobrmanku a je velmi hyperaktivní.Je moc hodná,ale divoká.Má problém s tím,že když na mě někdo promluví nebo přijde na návštěvu tak fenka hrozně skáče.I po různých trestech se nic nemění.Druhý problém je,že miluje strašně psi a když jdeme na vodítku tak jen nějakýho vidí a hned za ním táhne a je jak smyslu zbavená.No a poslední problé je,že na cvičáku neudrží pozornost pořád sleduje psi a chce za nima.
Můj názor zní takle: Mysli jako ona. Opravdu to zabírá mám s tím dobré skušenosti :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Skákání na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2010 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. zář. 2009 11:37
Příspěvky: 30
Bydliště: česká lípa
prosila bych o radu jak odnaučit psa pudlíka skákat na lidi, když se s nima vítá.
je to pro mě fakt problém. je totiž se mnou v práci a chodí sem lidi. je hodně společenská a má z lidí radost. nechci ji odepřít tu radost se s někým přivítat - proto ji nechci odesílat na místo, ale přála bych si naučit ji prostě je přivítat, očmuchat. Ještě jedna věc. je mazaná. když začne na mě skákat, nastavuji koleno. na mě už neskáče prakticky nikdy. ví že by nepochodila. ale na ostatní lidi skáče.
pokud mi někdo poradí jak na to, byla bych moc ráda a děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2010 18:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Otázku som presunula do témy, v ktorej je v starších príspevkoch odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Skákání na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2010 19:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vanda píše:
na mě už neskáče prakticky nikdy. ví že by nepochodila. ale na ostatní lidi skáče.
pokud mi někdo poradí jak na to, byla bych moc ráda a děkuji.

No tak jí nech couračku :wink: vodítkem jí zabráníš ve skákání a při tom se může přivítat. Ale ostatní lidi by taky měli být poučení, že pokud se s ní chtěj přivítat, tak se maj sehnout :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 07:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. zář. 2009 11:37
Příspěvky: 30
Bydliště: česká lípa
a když ji nechám couračku a při vítání ji tím mohu zabránit, mám při tom říkat nějaký povel - mám ji vůbec něco říkat? víš, aby když ji časem nechám bez couračky a třeba uvidím, že bude chtít vyskočit, tak abych řekla povel a ona poslechla. nejdřív jsem jí říkala "nesmíš", časem "dolů", ale nic nezabíralo. pak jsem se zde dočetla, že není vhodný dávat zákazový povely, ale udělat to nějak jinak. tak jsem s tím přestala,ale pořád si lámu hlavu co jiného místo toho dělat.
a nebo se to časem naučí sama, když ji nebudu dovolovat vyskakovat i bez povelu?
no to víte, že jsem lidem říkala, že ji mají třeba nastavit koleno - ale stejně to nikdo nedělá (navíc lidi jsou tu pokaždé jiné) a co horší, když ji napomínám, tak oni "no to přeci nevadí" a mazlivím tonem se s ní mazlí, což si myslím, že jakoby sráží mou autoritu před psem. - jako by se jí vlastně potvrdilo to, že to dělá správně a já ji za to ještě kárám, když jiní ji za to ještě hladí a mazlí. takže s lidma jsem to taky vzdala a už jim nic neříkám. jen se snažím kočírovat (neúspěšně) psa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Vanda píše:
no to víte, že jsem lidem říkala, že ji mají třeba nastavit koleno - ale stejně to nikdo nedělá (navíc lidi jsou tu pokaždé jiné) a co horší, když ji napomínám, tak oni "no to přeci nevadí" a mazlivím tonem se s ní mazlí, což si myslím, že jakoby sráží mou autoritu před psem. - jako by se jí vlastně potvrdilo to, že to dělá správně a já ji za to ještě kárám, když jiní ji za to ještě hladí a mazlí. takže s lidma jsem to taky vzdala a už jim nic neříkám. jen se snažím kočírovat (neúspěšně) psa.


Jo, tohle vážně miluju :twisted: když se třeba já vítám s nějakym psem a páník se mu pokouší dát nějakej povel, tak si prostě psa přestanu všímat, abych ho neovlivňovala a nepodrážela autoritu páníčka tim, že když psa volá a já budu ještě víc mazlit, tak pes k němu nepůjde... ale plno lidí tohle vážně dělá... mně stačí, když mi pes vrčel na jinýho psa a já s nim cukla a promluvila jsem si s nim, aby toho nechal a pán druhýho psa "to ho nechte, to si musej vyřídit mezi sebou", takže něco podobnýho...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Já bych s vykašlala na chování druhých lidí. S tím neuděláš vůbec nic. Svého psa si prostě ukočíruj tak, jak ty chceš a považuješ za správné a ostatní lidi neřeš. Povely, hlavně zákazové povely, bych do toho nemíchala, psa bych si přivolala a hotovo. K tomu patří i to, jaké emoce a jaké vítání provozujete. Ubrala bych na emocích tak nějak všeobecně a snažila bych se čubinku zklidnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 15:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V těchto případech využívám přivolání. Až se pes uklidní, pak mu ho zruším.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
Vanda píše:
no to víte, že jsem lidem říkala, že ji mají třeba nastavit koleno - ale stejně to nikdo nedělá (navíc lidi jsou tu pokaždé jiné) a co horší, když ji napomínám, tak oni "no to přeci nevadí" a mazlivím tonem se s ní mazlí, což si myslím, že jakoby sráží mou autoritu před psem. - jako by se jí vlastně potvrdilo to, že to dělá správně a já ji za to ještě kárám, když jiní ji za to ještě hladí a mazlí. takže s lidma jsem to taky vzdala a už jim nic neříkám. jen se snažím kočírovat (neúspěšně) psa.



tohle mě taky vážně dostává.... já benouše snažim ze všech sil naučit aby neskákal, už skoro skoro by se mi to i dařilo, jenže existují lidi, který "ale to přece nevadí......" no a pak jim moje drahý zvíře leze po hlavě, zablátí i ramena, natrhne drápkem drahou šálu, zatrhne svetřík............

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
na to je jediná správná odpověď - ale mě to vadí... ke mně!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: úte 30. bře. 2010 21:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
na to je jediná správná odpověď - ale mě to vadí... ke mně!

jo, taky používám: "mě to nevadí, mam to rád/a" "Ale mě jo..."

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 10:49
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
Ahoj, mám půlroční štěně křížence a už pár měsíců má jeden nepříjemný vrtoch. Stačí ráno, abych vstala z postele a pes je u mě. Neustále skáče, kouše nohavice, vrčí a občas si i štěkne. Nepomáhá fuj, místo, odstrčení (to ho nastartuje ještě víc), prostě nic. Vůbec nevím, proč to dělá a jak ho to odnaučit. ](*,)

_________________
"Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Raduje se z toho, že tě má a tahá tě ven, vyzývá tě ke hře a podobně. Fuj, odstrčení - na co, proč? Radosti a spoustě energie bych FUJ určitě neříkala, ale tu energii bych přesměrovala tam, kde mi nebude překážet třeba v tom, abych prošla ke dveřím. Když do jeho emocí přidáš křik a strkání, on přidá na inteznitě, vždyť si tak krásně notujete - z jeho pohledu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
my máme každé ráno rituál: když se oblékám, že s ním půjdu, tak mě podlézá, strká do mě, pokníkává. nejlepší to ale je u výtahu, ben se strašně nahlas těší ven a je mu jedno jestli je šest ráno, dvě odpoledne nebo půlnoc... trochu se ztiší když se k němu otočím zády, ale i tak je to hrůza...

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 10:49
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
no jo, jenže on to dělá i návštěvám, kterým to vadí...a navíc když ráno třeba spěchám, tak se mu nemůžu věnovat, tak jak mu dát najevo, že teď to není vhodný? :dontknow:

_________________
"Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přes ovladatelnost - naučenou ovladatelnost, to je naučit ho povely a ty mu dát a trvat na nich. Je to jen o ovladatelnosti. Zákazy a takové věci ti fungovat nebudou. Nějak si ale neumím představit, že bych ráno psy nevyvenčila a nedala jim, co jejich jest - to je minimálně venčící procházka, většinou aspoň 45 minut nebo víc, pomazlení a kontrola čisté vody, pelechu a tak, než odejdu do práce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 10:49
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha 9 - Vysočany
ale jo, tak jsem to nemyslela, že bych ráno vstala a čau...jdeme na procházku, dostane najíst, zkontroluju vodu, ale jsou dny, kdy prostě ráno si s ním hrát nemůžu...ale díky za odpověď, zkusíme tedy ty povely... :yawinkle:

_________________
"Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba hned na něj štěkat."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
a hlavně v šesti měsících je to takovej blbounek ještě... a taky časem se sklidní.... já byla z bena v půl roce totálně na prášky :lol:

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: ned 06. bře. 2011 16:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
To je zvláštní, s tím jsem nikdy problém neměla, všichni psi - i cizí - pochopili velmi rychle, že se mi ranní (nebo po příchodu dom) rajtování po hlavě nelíbí. Tak asi umím být fakt hodně protivná :finga: Ale občas pozoruju, že někteří lidi s tím problém maj, odehnat třeba i ty moje vtěrky. Oni sice řeknou "Běž pryč, neotravuj" ale takovým tónem jak kdyby říkali "Ahoj pejsku, jak se máš?"
Asi ale moc nepomůžu, svůj otrávenej ksicht a nasr. tón hlasu ti nepůjčím....

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Běhání za cizími lidmi a skákání
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 21:40 
Offline

Registrován: pon 15. srp. 2011 20:01
Příspěvky: 2
Bydliště: Rudná
Ahoj, chtěla bych poradit, jak mám odnaučit svou veselou:) ohařku, aby při spozorování cizí osoby neodběhla a s vrtícím ocasem neskákala a nesnažila se zavděčit. Mluvím o okamžicích, kdy danou osobu nevidíte a nestačíte psa odvolat, takže už je pozdě na přivolání a kazit si tento základní příkaz nechci. Většinou příjde, ale ne vždy se hned otočí a běží ke mně. Máme hezký vztah, psa nebiji, občas, asi jako každý pejskař, na ní zařvu (při papání hovínek nebo při nelibé činnosti), ale jinak se jí věnuji a venčím, co se dá. Má dost pohybu, takže v tom bych problém neviděla. Jen chápu, že asi ne všem lidem v lese je příjemné, když na něj skočí pes, a vidím chybu v sobě a všem dotyčným se vždy omluvím (tak trochu doufám, že mají pochopení pro štěněcí chování). Při skákání na nás se zvýšeným hlasem říkám nesmíš, přestaň a chápe to, ale u jiných lidí ne. Asi je to spíše otázka času a trpělivosti, ale kdy to příjde? Známé vždy porposím, ať jí říkají to samé a dělají to také. Proč je k cizím lidem tak přátelská? Na jednu stranu jsem ráda, že mám veselého, hravého pejska, který má každého rád a nikomu neubližuje (i když skoky občas někoho povalí), ale není to pro mě žádoucí chování. Fence je teď 11 měsíců a lehce s ní šije puberta.
Předem všem děkuji za dobré rady a pokud dělám něco špatně, napište


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 22:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Mluvím o okamžicích, kdy danou osobu nevidíte a nestačíte psa odvolat

To je těžké, za podmínek, které si dala. Jediná možnost je to přivolání. A mít psa neustále pod dohledem - to znamená, že v tom případě vidíš i cizí osobu (nepouští psa za roh a pod). A pokud nemá přivolání, tak nasaď stopovačku. Čuba by ti měla přiběhnout i když už odlepila packy od země (samozřejmě záleží bna reflexním oblouku). Nejspíš nadšená nejsi, ale je to nejlepší a nejspolehlivější. A co se týče neskákání na vás a na známé. Na tohle okřikování se vykašlete,stejěn nefunguje (pokud to čuba dělá pokaždé) ale dejte jí statický povel (lehni, sedni) a až pak pohladit. Nebo odvolání, nebo jí ignorujte dokud se nezklidní nebo... je toho hodně a nevím takhle po netu, co bude sedět vaší čubě.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: úte 18. bře. 2014 08:48 
Offline

Registrován: sob 11. led. 2014 19:14
Příspěvky: 10
Bydliště: vacenovice ceská republika
Ahoj máme pol ročnu fenku staforda.Ked ju privolám pride....Ale teraz nedávno sa nám stala taká vec že sme boli vonku a oproti nám išli neaký mladý z fenkou yorkšíra boli celkom daleko a naša sa držala pri mne... tý dvaja ako náhle nás zbadali začali panikárit ženská začala vykrikovat na jej priatela nech fenku dvihne nad hlavu mávala pri tom rukami na všetky strany.... zastavili sme a moja mi sedela pri nohe,sledovala ich zo záujmom ale v ten moment ako dvihli fenu nad hlavu moja sa z ničoho nič rozbehla k nim zhukla som "STOJ"samozrejme som mala volat ku mne ale pokašlala som to lebo na povel zastavila ale ako uvidela že idem k nej rozbehla sa k nim a skákala 2m do výšky hned následoval povel ku mne lenže nepomohol toto celé bolo pre nu asi dost chaotické a pre mna tiež nevedela som ani na čo sa mám sustredit kedže som bola ešte s deckami ktoré utekali za mnou ....skrátka skákala pokým som neprišla a nevyriešila to ženská stále jačala na mna na mojho psa a na svojho partnera.Priznávam že to bola moja chyba mala som moju hned zapnut ako som uvidela čo robia...ide o to že čo čert nechcel včera sme stretli dalších tvz."dvíhačov psov" títo boli v klude moja bola pri mne na vodítku ale zase ako uvidela že psa dávaju nad hlavu trhla a to riadne...som si istá že keby bola na volno vystrelí za nimi mám strach ju puštat pretože tuto situáciu nemáme zvládnutú a bojím sa že privolanie nezabere....prosím preto o radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2014 15:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Spíš tam byl problém v tom, že jste jí nechala pozorovat situaci a nechala vytočit hysterií té ženské. Pak už byly emoce k emocím a to se bez vodítka zvládá špatně. Reagovala bych - kašlu na tu hysterku, jdeme, jsou to magoři. Bagatelizujícím, pohrdavým tónem. Psi na to velmi dobře zabírají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: skákání na lidi a šílení kolem psů
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2014 17:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Už sa mi stalo,že čím hysterickejší pániček druhého psa,tým viac sa dostanú do ráže aj moje psy a robia také blbosti ktoré by normálne nerobili.Takže pokial vidím že oproti ide človek ktorý má sklony k šplhaniu na strom aj so psom,psy si dávam na vodítko pokial nemám istotu že by neposlúchli aby ku psovi nešli,jedná sa hlavne o miesta kde musíme prejsť tesne okolo seba.Ale snažím sa situáciu odlahčiť a vždy prehodím smerom k luďom so smiechom čo si práve vzali psa na ruky,že tým dogám ho podávajú ako na tanieri :mrgreen: Väčšinou sa ludia ukludnia,pozastavia a už som s niektorými aj pokecala na pár minút.Vždy z nich vyliezlo že sa ich pes bojí velkých psov (aby ne keď im nedajú šancu sa zoznámiť) Ale s hysterikmi nemá naozaj cenu sa baviť,to zavelím k noze a rezko prejdeme okolo aniž by sme si ich všimli.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!