Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 10:21 
Mame rocni stene americkeho staforda.Doma je cistotny,poslusny.Jakmile s nim jdeme ven tak tahne na voditku.Po vypuseni na volno nas vubec nezna nereaguje na zadne poveli a zacne na nas stekat a utika pred nama.Takze ho je problem chytit.Muzete nam poradit jak na nej?Pamlsky nepomahaji.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
poradila bych přečíst podrobně sekci přivolání a hlavně práci se stopovačkou,tím si po povelu a ddržení reflexního oblouku přivolání"vynutíte",pokud vám pejsek na něj nereaguje.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 11:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
jitka191 píše:
Mame rocni stene americkeho staforda.Doma je cistotny,poslusny.Jakmile s nim jdeme ven tak tahne na voditku.Po vypuseni na volno nas vubec nezna nereaguje na zadne poveli a zacne na nas stekat a utika pred nama.Takze ho je problem chytit.Muzete nam poradit jak na nej?Pamlsky nepomahaji.


Jde o to, jestli zná obsah těch povelů, jestli jste ho to naučili. Pokud ne, reagovat na ně ani nemůže. Když se ho snažíte odlovit, on před váma utíkat bude, pejska není dobré honit. Nechytejte ho, nehoňte ho. Pamlsky jako nalákání psa k sobě nejsou vůbec k ničemu, klesáte na pozici, uplácíte psa. Něco jiného je u štěnínka použít jako odměnu po příchodu, ale určitě ne lákání na ně.
Přečtěte si návod na přivolání na hlavním webu, jak se pracuje se stopovačkou a pracujte podle toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 18:01 
Takze bez stopovacky ho to nenaucime??


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 19:09 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
jitka191...mno je to těžký takhle vysvětlovat.. kdyby byl hoodně fixovanej na vás... tak pomocí pamlsků... příjde...dostane pamlsek... kámoška na psovi vživotě neměla stopovačku a přivolání má super.. ale já osobně bych radši používala stopovačku.. protože pak náhodou u sebe mít pamlsky nebudete a pes se na vás vy***....a když by se vám např. začuchala... tak jí nechytnete a musíte VY - za NÍ....kdežto když hafan bude mít stopovačku lehce ho chytnete... a přitáhnete nebo se škubnutím a s povelem příjde... a hlavní je že pujde ON k VÁM....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 19:12 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
zajímalo by mě jaký máte nazor na: když k vám pes nepříjde. neuposlechnete... stojíte na místě? nebo jdete směrem od psa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
jitka191 píše:
Takze bez stopovacky ho to nenaucime??


Bez stopovačky přivolání naučit určitě jde, jen si myslím, že v tom věku psa a v tom stadiu, jaké popisujete, se bez stopovačky neobejdete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 02:32 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc. 2008 20:07
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
jitka191 mám k tomu technickou ..roční štěně stafíka nejni už takový štěně.je to puberták...já mám AST taky a fakt stopovačka nebyla pro našeho magůrka to pravý..jistě je to tím že s tím neumím žeáno,nicméně mě pes visel za větve,omotával jiné pesany a bylo to k vzteku...tže řešení bylo pro mě nasnadě:) kolem roku jsem psa vypouštěla na volno tam kde to šlo dobře a nehrozilo mu nebezpečí..auta,vlaky a tak a pomocí pamlsků jsme to pilovali...dneska chodíme na sídlišti na voďáku,nemám důvod nechat psa lítat mezi lidmi a dětmi kteří to povětšinou nemusí a na volno chodíme na hromadný prochajdy se známejma nebo sami:)
Essi já mít stopovačku mám psáka mrtvýho..to jen na okraj že...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 08:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mám psi poměrně velké a po městě je vodím na vodítku už jen proto, abych předešla řečem. Jinak na volno chodíme skoro všude. S pamlsky to můžeš pilovat jen tehdy, když o ně pes stojí. Když ne - tak jako ti moji, musíš zvolit jinou metodu.
Nevím, jak by mohla stopka ohrozi tvého psa na životě, jestli jsi zvolila délku, materiál a obojek přiměřený velikosti a váze psa. Na některých hromadných akcích lítají psi, kteří to potřebují, na stopkách a je to v pohodě.
Jestli jsi tím, jak to popisuješ, dosáhla spolehlivého přivolání, nic proti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 09:02 
kacik22 píše:
zajímalo by mě jaký máte nazor na: když k vám pes nepříjde. neuposlechnete... stojíte na místě? nebo jdete směrem od psa?
Jdeme za nim.A on pred nama utika.Kdyz jsem to vzala po zlim a po chytnuti jsem ho sesvihala voditkem.Tak byl chvili klid.Na zavolani pribehla.Dalsi den jsme byli tam,kde driv zase neposlechla.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jitko, to je snad i bez komentáře, tyhle výchovné metody. Máš opravdu dobrého pejska, že vůbec ještě přišel. Nedivím se mu, že před váma utíká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 15:32 
My,uz jsme si s nim nevedeli rady a vim,ze nas kamarad ma rotvajlera a toho prave takovym zpusobem ho naucil poslusnosti.Ten pes ho miluje a poslocha ho na slovo.
Ten pes utikal pred tim nez jsme ho sesvihali.Nebylo to moc.Potom ten den poslouchal,ale dasli den opet nic.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 16:38 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc. 2008 20:07
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
¨hele Essi...jak to může ohrozit psa??že se zamotá na nějakým blbým místě??že zůstane zamotanej někde kde ho nenajdu??prostě do města stopovačka není..zatím si stojím..zkusila si projít sídliště se stopovačkou??to je denně koupit novou žeáno..mno nic..prostě jediná metoda bude správná


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 16:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
po městě se stopovačkou chodit lze, vyzkoušeno. Ne teda v Praze po hlavní třídě, tam je to na kirátký vodítko. A že zustane zamotanej nekde kde ho nenajdeš? Pak je ti stopka k ničemu - nedosáhneš na ní a tudíš je zbytečná. Se vším se musí umět zacházet. Osobně obdivuju ty, co se s ní naučili a přitom choděj ještě s kočárem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
jitka191 píše:
My,uz jsme si s nim nevedeli rady a vim,ze nas kamarad ma rotvajlera a toho prave takovym zpusobem ho naucil poslusnosti.Ten pes ho miluje a poslocha ho na slovo.
Ten pes utikal pred tim nez jsme ho sesvihali.Nebylo to moc.Potom ten den poslouchal,ale dasli den opet nic.


Jitko,
tebou popisovaný způsob zacházení se psem mě mírně řečeno štve. Jestli si opravdu myslíš, že bitím se získává psí láska a poslušnost, já jsem naprosto odlišného názoru. Že tvůj kamarád má psa, který mu toleruje jeho chyby ještě neznamená, že to je správně.
Proč chceš psa sešvihat vodítkem, proč propaguješ to, že potresáš psa za to, že ty jako jeho psovod, nejsi schopná naučit přivolání? On nezaslouží bití, on za to nemůže, že jste ho to nenaučili.
Přečti si téma přivolání a postupuj podle toho. Bití psa je potupou psovoda a jsem si jistá, že na téhle poradně pro postupy tohoto typu schválení opravdu nenajdeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
ja.jenja píše:
¨hele Essi...jak to může ohrozit psa??že se zamotá na nějakým blbým místě??že zůstane zamotanej někde kde ho nenajdu??prostě do města stopovačka není..zatím si stojím..zkusila si projít sídliště se stopovačkou??to je denně koupit novou žeáno..mno nic..prostě jediná metoda bude správná


Když se stopovačkou trošku pracuju a nenechám jen psa jí tahat za sebou, neuteče mi s ní a tak se ani nezamotá na nevhodném místě. Moji psi oba vyrostli ve městě, venčili se v městských parcích na stopovačce, po ulicích chodili na vodítkách. Stopovačka je nikdy na životě neohrozila, ani žádné jiné psy, kteří jí měli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 18:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Nam byla stopovacka na cvicaku pri hre s ostatnimi psy zakazana vedouci cvicaku. Asi kvuli ohrozeni psu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak vedoucí cvičáku řešila přivolání a ukončení hry?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 16:06 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Já spíš reagovala na tohle:
Stopovačka je nikdy na životě neohrozila, ani žádné jiné psy...

Jinak jak si privolam sveho psa neni vec vedouci cvicaku, takze ta to logicky nijak neresila. To ja mela na vyber, zda si pes bude hrat a nebo bude mit stopku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 17:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
to nechápem, veď vedúci cvičáku by mal mať v záujme, aby boli všetci psi privolatelní, nie?
ja som chodila na cvičák len krátko-odvolanie od hry na konci cvičenia bolo asi také, že ak pes nereagoval (nemal stopovačku ani jeden), tak som utekala pred ním po ihrisku hore-dole a volala som ku mne, mohla som dušu vypustiť, ale privolanie som ju týmto spôsobom nenaučila :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 21:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Naja píše:
Já spíš reagovala na tohle:
Stopovačka je nikdy na životě neohrozila, ani žádné jiné psy...

Jinak jak si privolam sveho psa neni vec vedouci cvicaku, takze ta to logicky nijak neresila. To ja mela na vyber, zda si pes bude hrat a nebo bude mit stopku.


Když naučení povelu a ovladatelnost psa není věci vedoucí cvičáku, tak proč se teda na ten cvičák chodí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 15:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
ja.jenja píše:
¨hele Essi...jak to může ohrozit psa??že se zamotá na nějakým blbým místě??že zůstane zamotanej někde kde ho nenajdu??prostě do města stopovačka není..zatím si stojím..zkusila si projít sídliště se stopovačkou??to je denně koupit novou žeáno..mno nic..prostě jediná metoda bude správná


Taky vyzkoušeno. A v Praze. Všude tam, kde by normálně pes moh lítat navolno se dá i se stopkou:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Neumím si představit učit přivolání bez stopky. Není síly,kterou bych psa přinutila přijít,pokud se začichá nebo čumí kde co lítá a nereaguje. I kdybych se na hlavu stavěla a tančila u toho indiánské tance a přitom měla v ruce flákotu šunky.Prostě nemám jinou páku.Na stopce je v lese a nikdy se nestalo,že by stopku zničila nebo se nějak hodně motala. Dokonce i dva psi na stopce zvládli hru bez problémů.Do města chodí na vodítku.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 16:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No my jsme učili všechny psy přivolání bez stopky protože jsme dřív ani nevěděli že tahle metoda existuje a nikdy se nestalo že by si pes někde čmuchal a nepřišel na zavolání. Teď máme 6.měs. štěně a má taky moc pěkný přivolání. Naši psi jsou vyloženě šťastný když můžou lítat a vracet se k nám když je přivoláme. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 17:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alčo ejslti ono to nebu tím že mellorm má Čévečko :-)) a ty belgičáky.-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 18:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Proč myslíš? To je nějaká zvláštní sorta psů?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 19:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alčo sou psi kterým dělá radost že s tebou mužou rpacovat a že tě mužou poslocuhat a stejně tak jsou psi který to zas až tolik netěší .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ajka píše:
alčo sou psi kterým dělá radost že s tebou mužou rpacovat a že tě mužou poslocuhat a stejně tak jsou psi který to zas až tolik netěší .-))


čévéčka nepovažuju úplně za psy,něco mezi vlkem a psem,lazeno více do psa.j :D sou samostatnější a ne tolik závislí na pánovi,ale věrní jsou.Myslím,že u nich není takové to "pane,rozkazuj" a visí na tobě očima,kdy budeš něco chtít a s radostí to splní.S tou stopkou se mi to osvědčilo,prostě,když nejde,přitáhnu.Ale furt se mám co učit,někdy ji táhnu jak pytel,někdy běží hned po první "připomínce".

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 23:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Tak já nevím, ale čsv je zařazen mezi ovčácká plemena, tudíž je to pro mě v každém případě pes, který byl někdy v šedesátých letech vyšlechtěn spojením psa a vlčice a obráceně ale té vlčí krve je tam v dnešní době opravdu minimum. Určitě má výchova čsv svá specifika a úskalí, ale každé plemeno má nějaké a každý majitel je vidí u toho svého.
Jenom jsem tím chtěla říct že to jde i bez pamlsků a stopovačky, když je správná vazba na psovoda. Jinak si v otázkách výchovy vůbec nedovoluju radit. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 09:18 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Essi píše:
Když naučení povelu a ovladatelnost psa není věci vedoucí cvičáku, tak proč se teda na ten cvičák chodí?


Je to agility cvicak. Ja tam chodila a ted uz zridka chodim kvuli mnoha vecem, ale urcite ne kvuli agility. I kdyz je pravda, ze naposled tam cvicili poslusnost.
Ale stejne si myslim, ze pokud si JA (bez primeho pokynu vedouci cvicaku) pustim sveho psa, tak JA (bez pomoci vedouci cvicaku, protoze to neni jeji vec) budu resit jeho opetovne zajisteni, at jsem na jakem cvicaku chci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ja.jenja píše:
¨hele Essi...jak to může ohrozit psa??že se zamotá na nějakým blbým místě??že zůstane zamotanej někde kde ho nenajdu??prostě do města stopovačka není..zatím si stojím..zkusila si projít sídliště se stopovačkou??to je denně koupit novou žeáno..mno nic..prostě jediná metoda bude správná


ja s 10 m stopovackou chodim aj po meste, v tom nevidim ani najmensi problem, ovsem, drzim ju v ruke, pes ju nevlaci za sebou volne po zemi :wink: ...horsie je, ked pes zhodou blbych nahod aj s tou stopkou na krku utecie niekde v hustine a neschodnom terene, ako sa to stalo raz nam. Psa dve noci nebolo a nasli ho uplne nahodou okoloiduci hubari :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
ajka píše:
alčo sou psi kterým dělá radost že s tebou mužou rpacovat a že tě mužou poslocuhat a stejně tak jsou psi který to zas až tolik netěší .-))


asi tak nejak
ja mam severana, takze tento rozdiel velmi dobre poznam :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 23:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Amaguk Bela píše:
ja s 10 m stopovackou chodim aj po meste, v tom nevidim ani najmensi problem, ovsem, drzim ju v ruke, pes ju nevlaci za sebou volne po zemi :wink: .....

Chodit po městě s 10metrovou stopkou si neumím dost dobře představit. To jí držíš na konci a pes je od tebe vzdálený na celou její délku? Jestli ano tak se mi to zdá dost nebezpečné, hlavně pro psa, třeba když budu chtít přejí silnici aby byl pes 10m přede mnou a jestli ne tak proč stopka proč ne vodítko?.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 23:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
snad som neni uplny tupajznak, aby som takto ohrozovala svojho psa, nie? a mala som pocit, ze sa bavim s ludmi, ktorym netreba dovysvetlovat veci, ktore cloveku veli zdravy rozum

samozrejme, ze aktualnu dlzku stopovacky - ergo vzdialenost psa odo mna - si upravujem podla potreby, aj 10 m snura sa da skratit tak, aby som si psa viedla napr. tesne pri nohe. :wink:

a preco nie voditko? lebo sa mi niekedy proste nechce menit na kratke, a flexinu neznasam,
okrem toho na dlhsiu stopovacku sme proste obaja zvyknuti, tak preto...ovsem, zavisi od okolnosti a situacie, do MHD idem radsej na kratkom...
tymto chcem povedat, ze tak ako tu uz bolo povedane, nie je problem ani s dlhou stopovackou v meste, ked s nou clovek vie spravne narabat
...a ked si to nevies predstavit, rada ti to niekedy predvediem...:P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 00:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Amaguk Bela píše:
snad som neni uplny tupajznak, aby som takto ohrozovala svojho psa, nie? a mala som pocit, ze sa bavim s ludmi, ktorym netreba dovysvetlovat veci, ktore cloveku veli zdravy rozum

Nevím sice co je to tupajznak, ale tady se člověk občas dozví ledacos proto jsem to chtěla vysvětlit. Mě osobně se zdá použití stopovačky ve městě natolik nepraktické a neobvyklé že mě to zarazilo a proto jsem se zeptala jak s ní v městském provozu manipuluješ. Jak se zdá každému z nás velí zdravý rozum něco jinýho, mě by každopádně velel použít normální vodítko, protože si sama sebe neumím dost dobře představit jak vyrazím do města se psem na stopce a komicky ručkuji ve městě 10m šňůru a nebo nesu smotaný ranec vodítka, nevidím důvod. Takže se nemusíš divit že to někomu přijde divný, navíc já stopovačku nepoužívám nikde takže asi tak, ale rozhodně jsem se tě svým dotazem nechtěla nijak dotknout.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 12:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Bydlím ve městě mezi bloky domů a zaparkovaných aut. Stopovačku mám cca 10m a používáme ji naprosto běžně. Je pravda, že v některých případech musím pečlivě ohlídat, aby se nezasekla v nevhodný okamžik. Ale není to zas tak náročný a za tu možnost ovladatelnosti psa to stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 12:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Alčo, tu stopku nedržíš v ruce - alespoň většinu času, ale pes ji tahá za sebou stejně jako v lese.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky máme u nás ve městě místa kde by pes se stopkou mohl bezpečně běhat vklidu jako v lese- v ruce jí dle mého držím jen pokud se pohybuju v nějakém rizikovém prostředí nebo dke je moc lidí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 12:52 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Eva Štemberová píše:
Alčo, tu stopku nedržíš v ruce - alespoň většinu času, ale pes ji tahá za sebou stejně jako v lese.

no jo,vedle zrovna nedávno takhle holka málem přišla o bíglici,tahala stopku za sebou v lese a našla jí za 4 dny úpa náhodou cizí ženská zamotanou někde vo strom..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
renčo no základ práce se stopovačkou je ten že ti pes s tou stopkou nesmí zdrhnout žejo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 12:57 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ajka píše:
renčo no základ práce se stopovačkou je ten že ti pes s tou stopkou nesmí zdrhnout žejo

no jo,já nevim,v životě sem to nedržela v ruce krom kdysi na stopách :P ,to máš jako se všim...blbě použít můžeš jak stopku tak elektriku..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 13:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
davidkova renata píše:
Eva Štemberová píše:
Alčo, tu stopku nedržíš v ruce - alespoň většinu času, ale pes ji tahá za sebou stejně jako v lese.

no jo,vedle zrovna nedávno takhle holka málem přišla o bíglici,tahala stopku za sebou v lese a našla jí za 4 dny úpa náhodou cizí ženská zamotanou někde vo strom..

presne to sa stalo nam (nasli ho cudzi ludia za 2 dni), odvtedy tvrdim, ze stopka je dobra vec u psa, ktory nezdrha :lol: :lol: :lol:

ale vazne, odhliadnuc od tejto nestastnej situacie: mne sa pri povahe a "uletoch" mojho psa stopovacka osvedcila, ono naozaj ide o to, ako a ci s tym clovek vie spravne narabat a pracovat, to ze mi vtedy zdrhol bola zalezitost mojej chvilkovej nepozornosti a podcenenia situacie

ale je vela ludi, co sa mi velme divia, ze ako mozem s tou stopovoackou takto chodit aj ve beznom provozu (podotykam, ze ju pes nevlaci v meste volne po zemi) - proste je to u mna vec zvyku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 13:16 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mě se u velkého psa ( 66kg ) se stopkou blbě manipuluje - nemám dost síly - v době kdy jsme se učili téměř vše, jsem raději zvolila krátké vodítko. Výsledkem je ve městě na vodítku, v přírodě na volno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 13:17 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
No tak to by byla moje noční můra :shock: ,představa psa jak je někde zaháklej a taky tam může zdechnout :oops: ,eště že jedu na piškoty :lol: :lol: :lol: .Problém je,že lidi co to používaj,zhusta s tim pracovat neuměj,takže to co popisujem je docela reálnej scénář.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
no, bolo to dost desne, tie predstavy co sa mi honili hlavou... :shock: on sa chudak nemohol vratit prave kvoli tej snure...

moj pes vsak zial v prirode na volno byt nemoze, piskoty ci iny pamlsok nepomahaju bo atraktivita lovu je ovela vacsia, takze u nas to isti dialkovy ovladac v podobe stopovacky (a davam riadne bacha, aby mi s nou uz nevzal roha, to radsej, nech zdrhne navolno)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 13:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Mě se taky podařilo že mi se stopkou zdrhnul. Holt jsem nedodržela pravidlo že konec stopky nikdy nesmí být mimo dosah a myslela jsem si že když tlupa psů seběhne z kopce, tak taky tlupa psů do kopce vyběhne... jo, vyběhla, ale jeden tam chyběl... Od té doby jsem takto stopovačku nepoužila, jenže JAK jinak naučit psa kterej ti jede po piškotech jen do té doby dokud chce? Jo, taky jsem ho to NĚJAK naučila, nezdrhá, teď máme opět zdolaný další pomyslný schůdek, kdy jsme v lese viděli jak cizí pes štve srnu a naši psi na něj jen hleděli co blbne, to se přece nedělá (bohužel jsme ho nedokázali zastavit ani nějak odlákat :( ). Jenže to své NĚJAK prostě nedokážu popsat, předat... a když se stopkou fakt dáváš bacha a hlavně neděláš kraviny typu "já jsem myslel" tak je to velmi účinná metoda, která se navíc snad nedá nějak zvlášť zprasit a je vhodná skoro na všechny psy.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
Alčo, tu stopku nedržíš v ruce - alespoň většinu času, ale pes ji tahá za sebou stejně jako v lese.

Aha, tak proto jsem se Amaguk Bely ptala. Takže pes má připnutou stopku, jde ti ve městě u nohy a stopku tahá za sebou? Nebo volně pobíhá se stopkou, takže mu jí může kdokoliv přišlápnout a nebo přejet auto. Městem myslím chodníky kde je spousta lidí a silnice a křižovatky s provozem. Neumím si představit jak mi třeba jenom tady po vesnici tahá pes stopku za sebou a na hlavní silnici mu jí přejede třeba kamion a nebo se namotá do kola. :roll:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
myslím že ve městě jako ěmstě kde je hodně lidí a jezdí auta jí jen tak netahá- po chodníkua le auta nejezdí takže dkyž tam ení provoz rpoč ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
no, ja ju v meste drzim v ruke, takze je to v podstate nieco ako voditko, ktore podla potreby skracuje ci uvolnujem :-)
ale ako pisem, vela mojich znamych nad tym kruti hlavou a nahovara ma radsej na flexinu :roll: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ono je otázka jestli si pod pojmem "město" představuješ Václavák nebo parčík mezi paneláky. V prvním případě to jde pouze se stopkou nakrátko a v ruce, ale v tom druhém? Já jdu se psy na tříhodinovou procházku "městem" a přitom jen 2x přejdu silnici kousek od domu a pak už se motám okolo řek... Kdykoliv bych se dala kousek jinam, jsem na rušné ulici velkoměsta... takže se pohybuji ve městě, ale stopku si tady dokážu představit velmi dobře

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!