Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:52
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02. pro. 2008 23:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03. črc. 2008 13:19
Příspěvky: 21
Bydliště: Mladá Boleslav
Určitě tady najdete svou odpověď v poradně, stačí se prokousat tou haldou vzkazů :-) přeju hodně pevných nervů se štěndem! Taky jsme to řešili, musíte být trpělivý a pejska pomalu na samotu přivykat. Nic nejde hned...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 20:02 
Dobrý den, přítel si pořídil štěňátko ČSV(8týdnů). Máme ji doma v bytě, kde je jako ryba ve vodě a taky tu dokáže pořádně pozlobit. Co se nám však nedaří odnaučit je kousání do rukou (při hlazení, při hře). Nemyslím si, že by to byl projev agresivity, spíše si chce "hrát po svém" ale nevím jak jí vysvětlit, že její zoubky jsou ostřejší než sama tuší. Zkoušeli jsme "nesmíš", ukončit hru, nereagovat na kousání i jiné. Nutno podotknout, že svého pána (přítele) nekouše,nebo opravdu jen symbolicky okusuje. Poradíte nám jak to téhle fešandě srozumitelně sdělit?Za odpověď předem děkuji. Lenka


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Moje ČSV kouše ještě v 11 měsících,učím ji spíš na povel malinko,protože si myslím,že okusování je u tohohle plemene projev náklonnosti a k těm polovlkům to patří.Alespon mě to nevadí,dokonce to mám ráda,když mě tak lehce okusuje. Někdy jí to ale ujede,zvlášt při vítání a mám na ruce modřiny. V době přezubování jsem byla samá modřina,dost štípala.V osmi týdnech je to malinké vlčí mimino,zkuste,pokud vám to vadí převést pozornost na něco jiného.povel "nesmíš" myslím nefunguje,jako všechny zákazové povely. Snad vám k tomu napíše ještě někdo s čévéčkem,jak to řešil,nebo řeší....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 20:30 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 20:27
Příspěvky: 11
Bydliště: Ratíškovice
Tak u nás to bylo taky na denním pořádku když byl náš vlčáček malý, když už to bylo bolestivé tak docela zabíralo "zakňučet". Teď má skoro 11měsíců a taky si někdy kousne ale jen tak trochu hlavně když je rád že mě vidí nebo chce na sebe uputat pozornos, to mě bere většinou jen za rukáv. Dnes mi přišli s přítelem naproti k autobusu tak mě chytl za ruku a vedl mě domů:-). Ale právě přítel si s ním hraje tak že se furt pošťuchujou a toho kouše pořád protože se nechá, ale k nikomu jinému si to nedovolí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 15. pro. 2008 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Naše 6 měsíční štěně BO kouše taky, když si hrajeme a má radost tak mi okusuje ruce i jiné části těla, někdy se zapomene a stiskne víc než je únosné, tak vykviknu že je to už moc a ona ubere. Je pravda že teď má větší stisk, ale zase u malého štěňátka jsou zoubky podstatně ostřejší a víc to bolí.
Když nechci aby to dělala nabídnu jí ke kousání něco jiného. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. pro. 2008 11:57 
a taky na vás takovýdle mimčo už zavrčelo? my ho máme doma týden a když si s ním hraju a on už nechce, nebo když mu strčím ruku do misky s žrádlem, vzbudím ho, že jdem na procházku, tak na nás zavrčí... je to normální, nebo děláme něco špatně?když jsme ho tahali spod postele, vycenil i zoubky. děti zatim nemáme, ale až budou, raději už dnes chceme předcházet možným budoucím problémům...

ještě k tomu kousání, u nás to právě už někdy přejde tu míru "okusování", párkrát dokonce kousnul tak, že by chtěl jako trhat(asi jako s bačkorou)... :-(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. pro. 2008 12:11 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
s.le píše:
a taky na vás takovýdle mimčo už zavrčelo?
...

Vrčelo na nás v jednom kuse,ale ne v těch případech co ty uvádíš ,vrčelo prostě ve hře a v zápalu boje,hlavně pořád :lol: .
Citace:
párkrát dokonce kousnul tak, že by chtěl jako trhat(asi jako s bačkorou)... :-(

no jinak ani nekousala :lol: ,bylo to dost děsný :oops: ,ale mě to přijde jako normální štěněcí projev a tak to neřešim.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. pro. 2008 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
s.le píše:
a taky na vás takovýdle mimčo už zavrčelo? my ho máme doma týden a když si s ním hraju a on už nechce, nebo když mu strčím ruku do misky s žrádlem, vzbudím ho, že jdem na procházku, tak na nás zavrčí... je to normální, nebo děláme něco špatně?když jsme ho tahali spod postele, vycenil i zoubky. děti zatim nemáme, ale až budou, raději už dnes chceme předcházet možným budoucím problémům...


To že štěně někdy vrčí je úplně normální. Nevím proč si s ním hrajete když o hru nemá zájem, strkáte mu ruku do misky a nebo taháte zpod postele. Já takový věci psům nedělám. Naposledy na mě štěně vrčelo když jsem mu rozčesávala zacuchanou srst na zadku a ve slabinách. Neřeším to, nevšímám si toho a pokračuju v klidu dál. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. pro. 2008 17:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
s.le píše:
a taky na vás takovýdle mimčo už zavrčelo? my ho máme doma týden a když si s ním hraju a on už nechce, nebo když mu strčím ruku do misky s žrádlem, vzbudím ho, že jdem na procházku, tak na nás zavrčí... je to normální, nebo děláme něco špatně?když jsme ho tahali spod postele, vycenil i zoubky. děti zatim nemáme, ale až budou, raději už dnes chceme předcházet možným budoucím problémům...
to podtržené děláte špatně. I tady na poradně je několik témat, kdy si lidé pěkně tímto chováním zavařili. Hlavně to strkání rukou do žrádla, zbytečné odebírání hraček, kostí....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. pro. 2008 20:33 
Offline

Registrován: pon 30. čer. 2008 20:27
Příspěvky: 11
Bydliště: Ratíškovice
add. vrčení- podle mě jsou čévéčka ukecaný, ať je to nějaké vrčení nebo jiné zvuky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. pro. 2008 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
s.le,
proč jí saháte do misky, chcete jí naučit, aby si to žrádlo hlídala a myslela si, že k tomu má důvod? Mám ČSV, v lednu jí bude 7 let. Ukecaná je pořád, ale kdykoli jí můžu sáhnout pro cokoli až do krku. Jako štěník nás okusovala do krve, brala to jako hru a vrčela u toho strašně. I dnes, když si hraje s kámošem, vrčí jako na psích zápasech, ožírá ho, ale celkem s citem. My jsme jí v okusování nebránili, ale jesti vám to vadí, zkus vyměnit svoji ruku za něco, co je kousat dovoleno. Nekrič na ní při tom, nebo se ještě víc rozdovádí a bude okusovat ještě víc. Když jí budíš, zkus to přivoláním, oslovením, dej jí čas, aby se probudila dostatečně a chápala, že bude príma procházka. ČSV, které znám, zrovna nemilují manipulaci, objímání a cokoli, co považují za omezení pohybu. Z postele jí netahejte násilím, zkuste jí zavolat nebo jí tam nenechávat zalézat. U nás fungovalo, že jsme si sedli na zem, zavolali jí a hráli si s její oblíbenou hračkou. Ona vylezla sama a tahání nebylo potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 16. pro. 2008 22:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Eva Štemberová píše:
s.le píše:
a taky na vás takovýdle mimčo už zavrčelo? my ho máme doma týden a když si s ním hraju a on už nechce, nebo když mu strčím ruku do misky s žrádlem, vzbudím ho, že jdem na procházku, tak na nás zavrčí... je to normální, nebo děláme něco špatně?když jsme ho tahali spod postele, vycenil i zoubky. děti zatim nemáme, ale až budou, raději už dnes chceme předcházet možným budoucím problémům...
to podtržené děláte špatně. I tady na poradně je několik témat, kdy si lidé pěkně tímto chováním zavařili. Hlavně to strkání rukou do žrádla, zbytečné odebírání hraček, kostí....


Ano, přesně tak... Učíte ho, aby se Vás bál... Máte být ten, v koho má mít důvěru.... Nesahejte mu do misky, když baští, pro něj je to signál chránit si jídlo, svým způsobem ho to naučíte. Pokud je to nutné ho na ruku v misce zvykat, vemte si do dlaně nějakou superbaštu (vařené maso) a ruku nejdříve jen přibližte a nabídněte mlsku z dlaně. Ruka v misce musí pro pejska znamenat dobroty navíc..... Ale to už tu bylo několikrát napsáno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 16:08 
Chtěla bych se zeptat mám 4 měsíčního Amerického buldoka. 1- Když sním jdu na procházku tak se najednou rozeběhne a zahryzne se mi do nohavice nebo do boty tak ho chytnu za obojek a odtáhnu ho od boty a řeknu nesmíš a on mi vystartuje na ruku a začne mě agresivně kousat tak se ho snažim uklidnit mluvenim ale on je pořád víc a víc agresivnější!co mám dělat aby tohle přestal dělat! 2-nebo sme doma a hraju si sním hážu mu míček nebo nákou jeho hračku a on pak zničeho nic mě začne hryzat do ruky!!!jinak je bezproblémovej akorát mu nejde přivolání!předem děkuji za odpověď Michaela


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Je to ještě kousavé štěndo. Zkusila bych mu místo ruky strčit do tlamky něco, co kousat může. Klidně i tu hračku, se kterou si hrajeme :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 18:06 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
:censored2: 8:49 29.12.2008
Toto je učebnicový příklad naprosto nesprávného přístupu a nedoporučuji nic takového provádět!!! proto vstupuji přímo do tohoto příspěvku. Pokračování napíši dále.
Rudolf Desenský - Artemis
-------------------------------


MichaelaKvapilova... jo je to ještě štěnátko, ale dávej pozor aby se z toho v budoucnu nestal problém.. ted ho napomen že nesmí..(pořádně zvyš hlas)a na kousání bych také dala hračku.. pokud źa nějaký čas nepřestane, tak bych přistoupila na jiné řešení... a to jak mile na mě vyjede chytnu třebas za kůži vytahám...vycukám..(zkrátka aby pochopil že to dělat opravdu nebude!) ... je to sice trochu ostřejší ale když to uděláš pořádně.. aby to trochu pocítil.. tak je to podle mě lepší než pořád opakovat nesmíš, fůj a žádnej výsledek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Az na to, ze tahaní za kuzi znemena vyhruzku smrti! A muze to mit uplne jine efekty nez je nekousani. Lehko sklouzne ke strachu a bude se vas bat.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 18:24 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
Afra.. jo i takový muže být následek.. ale de taky o to že se musí psovi vysvětlit.. nebudeš mě kousat- nebudu tě tahat... jenže když pak budu mít staršího psa... tak si do mě kousne a já mu za to hodim hračkU??:D to asi ne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
No tím, že mu řekneš koušeš,tak tě zabiju mu to určitě nevysvětlíš. A proč by tě měl kousat až bude velký? To si jako přivoláváš? Dala bych přednost nenásilnému vysvětlení.... prostě lehce odstrčíš řekneš ať tě nekouše a snažíš se převést hru jiným směrem. Nebo ho ignoruj, ale narušovat si vztah takovymto zpusobem je přímá cesta k problémům.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 20:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
kacik22 píše:
MichaelaKvapilova... jo je to ještě štěnátko, ale dávej pozor aby se z toho v budoucnu nestal problém.. ted ho napomen že nesmí..(pořádně zvyš hlas)a na kousání bych také dala hračku.. pokud źa nějaký čas nepřestane, tak bych přistoupila na jiné řešení... a to jak mile na mě vyjede chytnu třebas za kůži vytahám...vycukám..(zkrátka aby pochopil že to dělat opravdu nebude!) ... je to sice trochu ostřejší ale když to uděláš pořádně.. aby to trochu pocítil.. tak je to podle mě lepší než pořád opakovat nesmíš, fůj a žádnej výsledek


Tohle bych nikdy, nikdy nepoužila. Může a také to má většinou za následek to, že se pejsek začne opravdu bát a obrátí se do strachové agrese a opravdu do vás zakousne, protože si bude myslet, že musí. Váš popis zatím odpovídá spíš hrubší hře než agresivitě. Tu z toho ale tím, že budete křičet na psa nebo ho cukat za kůži můžete docela rychle udělat.
Když psa chci uklidnit, nebudu na něj zvyšovat hlas, to jde dost proti sobě. Lepší je převést jeho pozornost na jinou, dovolenou činnost. Když použijete zákazový povel stylu Fuj nebo Nesmíš - pro psa to neznamená vůbec nic, protože nechápe, co chcete. A křičet můžete jak chcete, tomu slovu Nesmíš tím význam nedáte. Proto je lepší pejskovi říct, co je dobře, než mu takovouhle metodou říkat, co je špatně. Když vás začne okusovat, ukončete okamžitě hru, nebo vyměňte svoji ruku za hračku, kterou kousat může. Pro další postup zavolejte Rudovi. Ale křik nebo třepání za kůži, pleskání přeš čumák nebo jiné metody tohoto typu bych opravdu nepoužila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 20:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Michaela šteniatko v tomto veku sa na agresivitu len hrá, dúfam, že tento prejav nechápeš, ako vážnu agresivitu proti tebe. O kúsaní v tomto veku sa píše v témach o šteňatách
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewforum.php?f=23


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 21:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
Essi..tak ale na každého psa jde líp něco jiného... a já skoro vše řešila zvyšováním hlasu... a tím v tomto případě zakusování do mě okamžitě přestalo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 21:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Kacik22 tak to si sa nakričala... Nebolo by lepšie, ak by pes reagoval na normálnu reč? Pre psa,aj pre teba?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Fenku ČSV a psa BŠO, před tím velkého černého křížence a NO, před ním boxerku. Všichni v pohodě.

Nedávno jsem vyslechla zajímavou polemiku, jak zákazové povely chápe pes. Když žere fujtajbl, když čůrá doma, bere si něco ze stolu, okusuje člověka, okusuje nábytek, okusuje vodítko, pokaždé majitel řekne ostře FUJ nebo NESMÍŠ. Člověk to bere jako povel k přerušení nežádoucí činnosti. Jak to bere pes? Může opravdu rozmět povelu, když ho majitel použije takhle? Když řeknu třeba "ke mně", má to pořád jen jedn význam - pes má přijít. Je schopen pes pochopit, co všechno je FUJ? Zajímal by mě váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26. pro. 2008 22:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
U 4.měsíčního štěněte přece nemůže jít o agresivitu,je to mimino, chytání za nohavici je hra na lov,tohle mi dělá čuba ještě v 11.měsících / českosl.vlčák/,občas to na ni přijde a udělá to,nebo na mě skáče.Pokud je mi to nepříjemné,třeba v chůzi,tak řeknu,co blbneš vole,pokud to nepomáhá,tak se otočím zády k ní,většinou jí to po chvilce přejde. Kousání ruky považuji za projev náklonnosti,snažím se,aby nekousala moc,třeba dodnes nechápe,že vykusování "blešek",je pro mě bolestivé,když nemám kožich,ale dokud se to nenaučí dělat jemněji,tak těch pár štípanců a modřin mě nezabije. Mám trochu pocit,že na štěně moc tlačíte....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 16:00 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
Nedávno jsem vyslechla zajímavou polemiku, jak zákazové povely chápe pes. Když žere fujtajbl, když čůrá doma, bere si něco ze stolu, okusuje člověka, okusuje nábytek, okusuje vodítko, pokaždé majitel řekne ostře FUJ nebo NESMÍŠ. Člověk to bere jako povel k přerušení nežádoucí činnosti. Jak to bere pes? Může opravdu rozmět povelu, když ho majitel použije takhle? Když řeknu třeba "ke mně", má to pořád jen jedn význam - pes má přijít. Je schopen pes pochopit, co všechno je FUJ? Zajímal by mě váš názor.

Já bych akorát přidala zkušenost ostatních kamarádů co mají podobná plemena,že jejich hry jsou prý o něco brutálnější než třeba u pudlů :oops:

Essi ,můj názor tě asi zajímat nebude :lol: ,ale zkusim to :lol:
Povel fuj tak jak to popisuješ fungovat nemůže,stejně jako povel ke mě pokud pes neví co znamená a každý jiný povel,který nemá pes naučený.Já osobně fuj či nesmíš používám a to bez problémů.Moc k užiku sice nepřijde bo pes je vychován a nežere ani se neválí v nějakejch hnusech,ale třeba pokud něco očuchává dýl než uznám za vhodný a nevim co to je,následuje fuj(popřípadě vypadni votamtad :lol: )Zkraje byl tento povel využíván v situacích,kdy čuba měla tendence jako malá sebrat do huby třeba nějaký jídlo co našla na zemi.Snad nemusim psát,že jsem jí napřed vysvětlila co myslím pod povelem fuj :wink: Jinak nevidim naprosto důvod psa v podobný situaci přivolávat,přijde mi to zbytečná buzerace,nepotřebuju aby přišel,stačí když zanechá činnosti a pokračuje v krasojízdě,což přesně činí.Nicméně řvát fuj na 4 měsíční štěndo labrouše vedený na flexině poté co se do tý flexiny zakousne a hravě s ní cuká je k ničemu,když neví co to znamená.Zrovna včera jsem to viděla a páč štěně logicky nepřestalo,následovalo škubnutí flexou a nápřah rukou.. :cry: ,škoda :oops:
A ještě bych dodala,že fuj bych používala pro věci zapovězené napořád a nesmíš pro věci zapovězené jen pro momentální situaci.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 17:03 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
davidkova renata...
A ještě bych dodala,že fuj bych používala pro věci zapovězené napořád a nesmíš pro věci zapovězené jen pro momentální situaci.

jj já sem to s těma povelama slyšela i tak, že FŮJ se používá když je to na něco(např. papírek, vajgl, zbytky jídel apod...) a NESMÍŠ na někoho (člověk, zvíře)
nevim co si o tom mám myslet?? příjde mi to jako blbost


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 18:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
podle mě je to čistě proto, že člověk ví co fuj a nesmíš znamená, a přitom by místo toho moh řikat třeba bota a krabice :wink: a co se týče jak psala Renča, používat to pro to, ce se nesmí nikdy - zase záleží jak si to naučíš :wink: já zýkazy taky používám, ale nejsou stopro - spíš mi v tom de o intonaci než o povel

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 18:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
Eva Štemberová
jj ... já spíš používám FŮJ a taky to neni stoprocentní... (ted povel FŮJ spíš nahrazuju slovem HELÉÉ..) a taky záleží na intonaci... kolikrát si mužu volat fůj fůj ale když k tomu nedodám patřičnej důraz tak je mi to na.... NIC


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 18:25 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
kacik22 píše:
... je to sice trochu ostřejší ale když to uděláš pořádně..


Ptala jsem se na rasu, co máš, zajímalo mě to, že jsi při této vychově ještě nenarazila. Jsou totiž plemena či jenom povaha psa, co by ti tuhle "výchovu" "nedarovala". Když ti to vychází, tak buď ráda, ale radit tohle někomu dalšímu, třeba méně zkušenému, je docela nezodpovědné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Já bych se chtěla vrátit k tomu vytřepání.Taky to mému chlapovi poradila chovatelka a ikdyž jsem mu říkala že takhle ne,když na nás zavrkal při žrádle udělal to.Hned při jiné aktivitě(když si malý žužlal kost)pochopil že to neměl dělat,malý vrčel až kňučel.Teď mi dává dost práce malého "ukecávat",ale funguje to.Ale v očích mu vidím,že úplně nevěří.
Chci tím říct ať si dobře rozmyslíte co na psa třeba i ze "zaručených rad některých"(netýká se tady přítomných)zkusíte...Lehce se něco pokazí ale těžce a dlouho se to bere zpět!
A to kousání je normální,naš malý byl taky taková piraňa,teď má 5 měsíců a o hodně se to zlepšilo i se mi zdá že má větší cit.Prostě to se upraví po přezubení většinou samo...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Takže si myslíte, že FUJ pes časem pochopí jako přerušení jakékoli nežádoucí činnosti? Jakékoli činnosti?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 19:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
Essi: podle mě záleží asi jaký pesan to je... a jakým způsobem člověk to FŮJ podá (jako intonačně) nevim no... co myslíte vy?jaký na to máte názor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27. pro. 2008 20:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Essi píše:
Takže si myslíte, že FUJ pes časem pochopí jako přerušení jakékoli nežádoucí činnosti? Jakékoli činnosti?

to rozhodně ne, i když... pokud někdo používá zákazovej povel, třeba to fuj, ve stylu: okamžitě nech všeho co děláš a pojď ke mě; pak je to vlastně přivolání.... ono záleží, co si pod tim FUJ představuješ. Já právě hlavně tu intonaci. Ostatně jsou situace kdy to používám - kam nemá chodit, co nemá sežrat nebo při hře co nemá dělat - třeba když si hraje s děckem

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 08:47 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
Essi píše:
Takže si myslíte, že FUJ pes časem pochopí jako přerušení jakékoli nežádoucí činnosti? Jakékoli činnosti?


To je divná otázka - jakoby ses ptala na jednoho psa, kterého vlastníme všichni dohromady. Záleží na vztahu mezi psem a člověkem, jak spolu komunikují, zda člověk dokáže psovi přesně vysvětlit význam slova fuj, resp. co po něm chce. Někomu stačí jenom se zle podívat a někomu nestačí ani psa zmydlit, aby pochopil.
Ptáš se, jak na výkon kuch. robotu, zda umí také rozmixovat maso a nejenom zeleninu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 09:14 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
kacik22, doporučuješ úplnou hloupost. Pro příště se vyhni doporučováním nějakého vytřepávání nebo vycukávání. Tato prehistorická "moudra" mizerných cvičáků tady nechci.

Vycukávání a vytřepávání psů používají ti, co nemají na víc. Bohužel to nepatří k metodám, které jsou založeny na způsobu ukáznění psa rozumem, aby pes chápal, co má dělat, ale k silovým praktikám.
Minulý týden jsme byli s přáteli, Mufkou a Romynou ve Vídni, kde jsme na hodně rušné ulici míjeli paní se štěnětem čivavy. Mohlo mu být tak čtyři měsíce. Štěně se hrnulo k mým psům, protože mu evidentně společnost psů chyběla. Byl v tom vidět velmi přátelský postoj, ne útoky nebo něco podobného. Paní psa popadla a vytřepala ho tam tak, že pištělo, jako by mu šlo o život. Kdyby ho totiž takto řešil pes, skutečně by mu šlo o život, jelikož takto se usmrcuje kořist. Paní byla evidentně také kynologicky vzdělaná v podobných moudrech o vytřepávání. Bylo mi toho štěněte líto, protože tento způsob výchovy povede ke strachu i z vlastní paničky, nejen ze psů, od kterých je drží tímto způsobem. Ten způsob je nad míru drastický a to štěně si teď musí myslet, že zájem o setkání s jiným psem se trestá smrtí. Co z toho vyplývá si jistě umíte domyslet.

V původní otázce ohledně problému se čtyřměsíčním buldočkem bych situaci neřešil napomínáním, ale již zmiňovaným přesměrováním do jiné činnosti, tedy do kousání předmětů typu balonek, klacík a podobně. Jedná se o energické mládě, které se musí nějak vybít, jde o to, jak. Zastavit energii u takovýchto mláďat se rovná zastavení prothlé hráze.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
kacik22 píše:
to je zajámavý, že dřív se se psama žádný serepetičky nedělali.. dostali napomenutí, když to nepomohlo tak vytřepáno a když i to bylo málo, tak se nasadil ostnáč.. a bylo po.. a žádný hafo agresivních psů, jako to je dnes nebylo... sem toho názoru, že od tý doby co se do toho pár lidí začlo motat..a začli zastávat názor, že fyzický trestání by se nemělo, je to horší a horší
toť můj názor... ( nemyslete si o mě že sem nějaký tyran)

pamatuju svazarmovsky doby docela dobre, ale ze by byl ostnac a podbne pomucky bezny to jsem si opravdu nevsimnul spis mi prijde ze dneska ja mnohem rozsirenejsi. Napisu ti v cem vidim rozdil mezi dneskem a "drivejskem"
1) Driv tady byla skladba plemen vicemene evropska a "exoti" se dali spocitat na prstech, dneska si muze kazdej kdo zacina poridit plemeno ktery staletima vyvoje je urceny do uplne jiny kultury nez evropsky, At uz jsou to plemena japonska, azijska nebo africka. Kazdy plemeno bylo urceny k jiny praci a minimmum z nich bylo slechteny jako "jen" spolecnik cloveka. Jide odmitaji se prizpusobit psovi a snazi se staletima upevneny vlohy a vzorce chovani napasovat na stredoevropske podminky a protoze to v mnoha pripadech neumi jsou z toho prusery.
2) U pracovnich plemen se drive koukalo v podstate jen na povahy a pracovni upotrebitelnost. Podstatnym "chovatelem" byla armada a ministerstvo vnitra kde kdyz mlady pes nezplnoval pozadavky (mimochodem hodne narocne pozadavky) sel "za boudu" a dostal kulku do chovu tedy urcite nezasahnul. Dneska se mnozi na vsem co ma 4 nohy a hlavu a na povahu se vubec nekouka i u papirovyho chovu je dnes na prvnim miste exterier a k povaze se jen "prihlizi" (cest vijimkam) Po te mas spousty psu se strachovou agresi a jinejma povahovejma problemama.
3) Drive si lide uvedomovali ze zpusob vycviku obrany (tehdy se cvicilo prevazne na zlobu vuci figurantovy a ovladatelnost byla jen zakladni a to i u sportu) vede k tomu ze pes je zbran a byli schopni si psa zajistit (a krome toho z beznyho "kousnuti" nikdo nedelal vedu). Dnes jsou sice trendy ve vycviku sportovni obrany uplne jiny a lide kteri to umi opravdu nemaji vedle sebe odjistenou zbran, ale spousta lidi dela obrany bud jeste po staru a nebo nove ale spatne a tu zbran nebo nervozni trosku co napadne ve strachu vse ceho se lekne maji, presto odmitaji si ty psy zajistit. Drive se za pouziti kose nikdo "nestydel" ale dneska psa skosem skoro nepotkas.
4) Drive psa na praci melo jen par lidi co se tomu opravdu venovali, dokazali se tem psum prizpusobit a vedeli co si muzou dovolit dneska ma psa sposusta klidi jen proto ze "je bezne" mit psa ale pokud mozno ho mit tak abych o tom nemusel nic vedet a aby se pes prizpusobil tomu co chci ja ale tak nejak sam abych ho to nemusel ucit. (ahlavne abych se ja nemusel nic ucit).

Narozdil od vetsiny lidi tady ti nenapisu ze ostnac a podobne pomucky jsou vzdy spatne, ale rozhodne jsou spatne pouzivany v pripade ze jsou pouzity tak jak popisujes jejich pouziti.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 13:16 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
tchor: jo s tim souhlasim, já mám o ostnáči svoje mínění( není kladné), ale na druhou stranu si myslim, že když to použije člověk který s ním umí.. ví proč to používá... tak v tom asi nebude problém

přiznám se, já bych ostnáč nepoužila, protože s nim neumim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 15:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Takže podle kacik22 by to vlastně mělo fungovat jednoduše...seženu si psa,když pes nebude dělat co po něm chci(kdo ví jestli mu to někdy někdo nějak vysvětlil) tak na něj pořádně přitlačím,čímž pes automaticky začne mít strach a přejde do obrany.Tím se mi pes stane agresivní,takže ho odstřelím,protože co s takovým šmejdem,psů je na světě přece dost,že... :evil:

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 16:23 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: úte 05. srp. 2008 15:42
Příspěvky: 39
Lada: já sem nikde nepsala, že to tak dělám... dělat to ani nebudu.. ale jen sem psala, že se to tak dřív dělaloa to je rozdíl

a ještě sem chtěla dodat nemyslela sem to tak jako že by měla vytřepat to štěně... hned.. ale nejdřív hhračku.. a když to za nějakej čas nepřejde tak pak... teprve... myslim že sem to tam psala ale to je jedno


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Hrubé metody při zacházení se psem jsou dvojsečná zbraň. Když psa zlomíš, naženeš mu strach, bude trvale ve strachu s stresu. Jednou příjde třeba na to, že momentálně na něj nemáš a vrátí ti to i z úroky. Podle mého názoru na to má plné právo. Vrací se ti jen to, co jsi do něj vložila. Naučíš ho vzorcům hrubosti a silnější pes se svým okolím, i s tebou, bude také jednat s hrubostí a silou. Můžeš si to dovolit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 18:36 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Essi píše:
Takže si myslíte, že FUJ pes časem pochopí jako přerušení jakékoli nežádoucí činnosti? Jakékoli činnosti?

že se ještě k tomu vracim..podle neni důvod aby to nepochopil,přesně tak to používám,samosebou je k tomu ta patřičná intonace jak píše Eva,rozhodně to neříkám vlídným tonem a klidně bych mohla použít třá slovo zeměžluč,páč význam pes samosebou nechápe

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese na mě
PříspěvekNapsal: čtv 01. led. 2009 18:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
kacik22
Citace:
to je zajámavý, že dřív se se psama žádný serepetičky nedělali.. dostali napomenutí, když to nepomohlo tak vytřepáno a když i to bylo málo, tak se nasadil ostnáč.. a bylo po

no už to napsal tchoř...já teda zamlada na cvičáku ostnáč neviděla a o elektrice ani nemluvim...člověk byl rád,že jí má zavedenou doma a takový vymoženosti tu fakt nebyly.Jsem naopak ráda,že se vztah pes pán posunul dopředu a vůbec mi nevadí,že je někdo bere jako sobě rovného.Dělám to samý a nehodlám to měnit.Leč vůbec to neznamená,že si pes bude dělat co chce,to jsou 2 naprosto odlišné věci.Nejsem příznivcem pouze pozitivních metod,ale ukočírovat psa ostnáčem neni zas takový umění,umění je někdy udělat to bez něj,na to holt už musí bejt něco v hlavě..

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 11:32 
Offline

Registrován: pon 22. pro. 2008 19:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Máme malé štěně,které neustále štěká,aby na sebe upoutalo pozornost a nevím,co s tím dělat.Když na něj křiknu,tak štěká ještě víc,což je pochopitelné když se chce vetřít za námi a hrát si a když ho chlácholím aby přestal a odvedu na místo,tak se vše za chvíli opakuje.Zpočátku bylo až nenormálně klidné.Hrálo si samo,klidně jsem ho mohla nechat samotného a ono spalo.Vždycky jsme dováděli venku a doma pozornost nevyžadovalo.S postupem času je to horší a horší.Snažím se,aby se nenudilo.Cvičím ho.Přece s ním musím mít každodenní kontakt.On se na mně ale úplně pověsil.Snažím se ho ignorovat,ale to přitom štěkotu prostě nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 23:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Anča píše:
Máme malé štěně,které neustále štěká,aby na sebe upoutalo pozornost a nevím,co s tím dělat.Když na něj křiknu,tak štěká ještě víc,což je pochopitelné když se chce vetřít za námi a hrát si a když ho chlácholím aby přestal a odvedu na místo,tak se vše za chvíli opakuje...

Doporučuji pročíst poradnu Nesamostatnost, kde se dovíte základní principy, ale nezapomeňte že Vy máte štěníka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 07:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Anča píše:
Máme malé štěně,které neustále štěká,aby na sebe upoutalo pozornost a nevím,co s tím dělat.Když na něj křiknu,tak štěká ještě víc,což je pochopitelné když se chce vetřít za námi a hrát si a když ho chlácholím aby přestal a odvedu na místo,tak se vše za chvíli opakuje.Zpočátku bylo až nenormálně klidné.Hrálo si samo,klidně jsem ho mohla nechat samotného a ono spalo.Vždycky jsme dováděli venku a doma pozornost nevyžadovalo.S postupem času je to horší a horší.Snažím se,aby se nenudilo.Cvičím ho.Přece s ním musím mít každodenní kontakt.On se na mně ale úplně pověsil.Snažím se ho ignorovat,ale to přitom štěkotu prostě nejde.


Pár věcí mi tu nejde zrovna dohromady, zvýraznila jsem je. On doma musí být na místě a není s vámi? Cvičení jenom venku? Napiš prosím tě, kde štěník tráví čas, jak často chodíte ven, jak je na tom doma, co ho učíte a tak dál. Tady možná bude problém jinde než v nesamostatnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 17:28 
Offline

Registrován: pon 22. pro. 2008 19:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Doma má vyhrazeno místo na chodbě. Nikam jinam sám nesmí, protože by všechno zničil. Chodím za ním na chodbu, kde ho cvičím a hraju si s ním, když je nálada. Většinu času stejně prospí. Právě tímto jsem ho učila samostatnosti. Ukončím hru kdy sama uznám za vhodné a nechám ho samotného. Vždycky si lehl do pelíšku a nedělalo mu to žádný problém. V současné době se mu ležet nechce. Je hodně divokej a to hlavně odpoledne a k večeru. Ven chodíme každou hodinu a půl. Venku běháme a hraje si s ostatními psy a kolemjdoucími. Prostě roste, míň spí a víc blbne. V paneláku si to ale dovolit nemůže. Chce víc pozornosti a když odejdu, tak začne hrozně štěkat a škrábat na dveře, kňučet a skákat a už se to prostě ignorovat nedá. On si dal vždycky říct tím, že jsem ho ignorovala. Teď už to na něj neplatí a zkouší... Jo a učím ho takový ty základní povely jako sedni, lehni, vstaň, ke mně, dej pac a je rád, že mi tím dělá radost a jde mu to skvěle, musím říct :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 17:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zkus mu unavit mozek něčím novým- tohle už zná vymysli si nějaké nové povely nebo hry- heldání pamlsků, hraček a tak

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 20:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Štěník by měl být s vámi, protože jste jeho smečka. Nedivím se mu, že se mu nechce být v chodbě samotnému a spoustu času proležet v pelechu. Chce být prostě s vámi. To, že ho cvičíš, ještě neznamená, že ho vychováváš a že budete mít spolu dobré vztahy. To, jak se k němu chováš, mi připadá dost nešťastné. Ty všechno organizuješ, ukončuješ...... Určitě není dobré psa moc rozmazlit, ale vztah, důvěra a respekt nemůže být jen jednostranný, pak to nefunguje. Co takhle začít respektovat štěníka jako živého tvora s jeho potřebami? A potřebou toho psa není umět sedni/lehni, ale být součástí vaší rodiny, smečky, rozumět vám, být s vámi... . To, že s tebou spolupracuje, je jen výrazem toho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Tohle mě vždcky zvedne ze židle. Někdo si pořídí štěně, tedy psa do paneláku, ale ejhle ono povyroste a CHCE NĚCO DĚLAT, škoda, že tohle si podle vás v paneláku nemůže dovolit. U vás bych teda psem bejt nechěla za žádnou cenu.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěně štěká a vrčí na lidi
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 19:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Anča píše:
Doma má vyhrazeno místo na chodbě. Nikam jinam sám nesmí, protože by všechno zničil.

Přesně z těchto důvodů jsem si kdysi pořizoval morče a ne psa... To má své místo v kleci, vezmu si ho když chci, mazlíme se a blbneme a jedině já ukončuji hru a dávám morče zpět do klece. Nedělá nepořádek, nic neohlodává a pokud mám na něj čas, tak ho pustím třeba i do postele.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 799 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!