Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:40
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 18:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Dobry den, chtela bych se zeptat, jak se pozna, ze je pes v pubertě? posledni dobou na nás zacala fenka kopulovat (ale jen kdyz si lehneme pod perinu) a provadi lumparny, ktery by ji drive nenapadli... (je ji 8 mesicu) :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 17. pro. 2008 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Nicol píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat, jak se pozna, ze je pes v pubertě? posledni dobou na nás zacala fenka kopulovat (ale jen kdyz si lehneme pod perinu) a provadi lumparny, ktery by ji drive nenapadli... (je ji 8 mesicu) :oops:


Já myslím, že u každého pejska se puberta projeví jinak a s jinou intenzitou. U mého vlčáko-novofundlanďana se projevovala jako liknavost a ignorace při výcviku. Doslova se mu některé povely (obzvláště "ke mně") vymazaly z paměti, tudíž jsme začínali opět od začátku. :lol: :evil:
Kamarádka u labradora téměř žádnou pubertu nepoznala, jen byl malounko divočejší na procházkách, ale hned se uklidnil.
Můj pesan má teď taky 8.měsíců, tak uvidím.. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18. pro. 2008 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
a je mozne, ze zacina delat naschvaly? Asi tak 10x za den si vytahne z kose papirovy kapesnik a cupuje ho. Skoro vzdy ji u toho pristihnu, tak ji reknu, ze je to fuj a ona ho pusti, ale za hodinu to udela znova - jakoby zkousela, co vydrzim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 18. pro. 2008 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
a ona ma ten povel zazity tak,ze mu rozumi? Treba vam nerozumi,co po ni chcete :wink:

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 05:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Afra píše:
a ona ma ten povel zazity tak,ze mu rozumi? Treba vam nerozumi,co po ni chcete :wink:
Není neobvyklé, že se psi musí stejné věci učit dvakrát. Jednou ve štěněcím věku, podruhé v pubertě. V pubertě začne pes vnímat své okolí a celý svět jako takový trochu jinak než před tím. Z toho důvodu není nic překvapivého na tom, že pes kdysi běžný povel slyší poprvé. Protože v tom "novém" světě je to skutečně poprvé. Musí se tedy začít znovu, ale už trochu jinak, s jinou motivací, jelikož ta předchozí už obvykle nestačí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 07:49 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Moje fenka přestala poslouchat doslova z minuty na minutu. Pamatuju si ten okamžik, kdy jsem zrovna vyprávěla, jak je divoká, temperamentní, ale naštěstí poslušná. No a chtěla jsem to demonstrovat a ejhle - hluchý pes a ještě taková celá namachrovaná, no dílo... :-)
Takže jsem musela začít s výchovou zase od začátku a trochu razantněji, už na ní neplatilo, co ve štěněčím věku. U té druhé feňule jsem tohle nezažila, žádnou pubertu neměla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 08:04 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Ale dobrá zpráva je, že to trvá velmi krátkou dobu, než se zase srovná - teda aspoň u nás to tak naštěstí bylo, jinak nevím, která z nás by přežila bez újmy. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 08:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
no já jsem předpokládala, že povelu fuj rozumi, protoze kdyz ji ho reknu, tak to vyplivne... ale pak jsem si rikala, jestli to nedelam nejak spatne, ze treba nerozumi tomu, ze to z toho kose nesmi vytahnout...(nehlede na to ze to nezustava jen u kose, bere si vse co uvidi - napr. bryle, ktery rozkousala, z cehoz stastna opravdu nejsem :-) nebo venku sebere kde co. Na fuj to pusti, ale do ty tlamy to proste musi dat). Muzete mi nekdo poradit jak na ni? Jakou tedy zvolit motivaci i pri vycviku, popr. jak prosazovat splneni?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
ještě dodám, že je pravda, že občas vypadá, jako by mě vůbec nevnímala, jako bych tam nebyla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 19. pro. 2008 08:17 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Já jsem musela na ni použít stopovačku, abych ji mohla korigovat a ukázat, že na ni kdykoliv dosáhnu. Takže ji to poměrně brzo přestalo bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 20. pro. 2008 05:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nicol píše:
no já jsem předpokládala, že povelu fuj rozumi, protoze kdyz ji ho reknu, tak to vyplivne...
Dej si hodně záležet a napiš mi, kde všude používáš povel "Fuj!"

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. pro. 2008 18:54 
Dobrý den..

Já mám problém se svým 9ti měsíčním beauceronem.Asi před dvěma měsíci jsem s ním začala chodit do psí školky.Se psy nemá žádný problém, ale poslední dobou mě, uvidí-li někde nějakého psa, začíná ignorovat. Problém je, když je navolno.Dřív pokud běhal volně, byl kus přede mnou a uviděl jiného psa, vždy se zastavil a ztuhnul. Podle toho jsem poznala, že je tam jiný pes a odvolala ho.Vždycky přišel...Teď ale můžu volat jak chci, ale on uteče, a vůbec na mě a moje volání nereaguje.A to ani když přijdu skoro k němu....Je to tím, že si teď myslí, že si může hrát úplně s každým psem, jak je zvyklý ze školky?Nebo třeba puberta?Pomůže stopovačka?
Předem moc děkuji za odpovědi...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 21. pro. 2008 20:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vypadá to, že vám nastoupila puberta v plné parádě 8) stopovačku bych určitě nasadila a začala s přivoláním odznova. Jestli nevíte jak se pracuje se stopkou, tak je tady doost obsáhlý návod (téma přivolání)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Povel FUJ pouzivam, kdyz vidim, ze strka cumak tam kam nema, nebo kdyz ma v tlame to co nema mit. Takze napriklad: kdyz mi ukradne ponozku, ma nase boty v puse, cupuje kapesnik, strka hlavu do kose, chce si neco vzit ze stolu nebo uz si to vzala, kdyz zere neco venku nebo se k tomu zene (to zpravidla pockam - pokud to ocucha a jde pryc tak to necham byt a pokud si to chce vzit, tak ji reknu fuj) - to jsou nejcastejsi pripady...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 11:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Desenský píše:
Afra píše:
a ona ma ten povel zazity tak,ze mu rozumi? Treba vam nerozumi,co po ni chcete :wink:
Není neobvyklé, že se psi musí stejné věci učit dvakrát. Jednou ve štěněcím věku, podruhé v pubertě. V pubertě začne pes vnímat své okolí a celý svět jako takový trochu jinak než před tím. Z toho důvodu není nic překvapivého na tom, že pes kdysi běžný povel slyší poprvé. Protože v tom "novém" světě je to skutečně poprvé. Musí se tedy začít znovu, ale už trochu jinak, s jinou motivací, jelikož ta předchozí už obvykle nestačí.


Úplně přesně popsáno. Můj bafan bude mít příští týden 9 měsíců a já mám poslední dobou pocit, že vnímá svět trochu jinak. Bystří se mu smysly, začíná pořádně používat sluch, čich a stává se obratnější. Vidím na něm, jak s ním ty hormonální hladiny (či co tu pubertu vlastně způsobuje) mlátí. I při procvičování poslušnosti se na mě dívá, co tím jako myslím. :-) Teď jsem se v nějakém časopise dočetla, že puberta na pejska přijde v období, kdy už nechává zvednutou nožičku při čůrání. Může to být pravda? :?: :lol: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28. pro. 2008 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
já nevím. Dočetla jsem se že fenky si značkují tím způsobem že při čůrání trochu nadzvednou jednu nožičku a tím značkují, což Megie dělávala už dřív (cca od 4 měsíců), takže usuzuji, že s pubertou to nesouvisí, ale je pravda, že teď to dělá víc... (ale nevím, jestli to nějak souvisí s dotazem)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
náš choďák začal pořádně zvedat nožku až od té doby co jsem se přistěhovala já s Bardou, takže ve čtyřech letech... s pubertou to ale částečně souvisí - většina psů v tuto dobu začne mít potřebu značkovat, ne se jen vyprazdňovat.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 08. led. 2009 21:49 
Nicol píše:
Dobry den, chtela bych se zeptat, jak se pozna, ze je pes v pubertě? posledni dobou na nás zacala fenka kopulovat (ale jen kdyz si lehneme pod perinu) a provadi lumparny, ktery by ji drive nenapadli... (je ji 8 mesicu) :oops:


Dobrý den,
moje 8 měsíční briardka to (ty kopulační pohyby) začala dělat taky - zatím to zkouší jenom na mě, myslela jsem, že na ní jde hárání...ale mimo tyto projevy nejeví žádné další známky. Psi na ni taky nijak zvlášť nereagují. Tahle novinka trvá cca 2 týdny. Většinou to dělá, když se vrátím domů z práce a vypadá to, jako by prostě měla radost. Párkrát se to stalo když si jakoby vynucovala hraní - přišla s míčkem a skočila na mě a začala :shock: ... Přejde to samo a jsou to jen hormony? Trochu mě to překvapilo, před tím jsme měli psa a za celých 15 let se tohle nestalo, teď máme fenu a ejhle. Jinak z ní mám radost, je zdravá,poslušná mazlivka,rychle se učí (vůbec nevím, jak - všechno jí jde samo) přitom je energická a ukrutně hravá...Ale to obskakování mi docela vadí, navíc je jí už docela kus...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 06:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U fenky v tomto věku to nepovažuji za nic nepřirozeného a skutečně to souvisí s hormony. Pokud ještě nehárá, brzy bude. Postupem času se to uklidní.
Kdybys zažila mojí Mufku, když se jí v tomto věku splašily hormony, ...

V poradně Co tím pes chce říci najdeš několik témat, která se týkají tohoto chování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Desenský píše:
U fenky v tomto věku to nepovažuji za nic nepřirozeného a skutečně to souvisí s hormony. Pokud ještě nehárá, brzy bude. Postupem času se to uklidní.
Kdybys zažila mojí Mufku, když se jí v tomto věku splašily hormony, ...

V poradně Co tím pes chce říci najdeš několik témat, která se týkají tohoto chování.


Připadá mi, že od té doby, co se naše Cindy potkala o vánocích se štěnětem SAO, obskakuje doma Blacka daleko častěji.Může to mít nějakou souvislost nebo se mi to zdá a dělá to třeba z nudy? Je jí 2,5roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 08:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle není z nudy. Ten pes v ní probudil hormony.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 08:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Desenský píše:
Tohle není z nudy. Ten pes v ní probudil hormony.

Tak si to myslím správně. Když jsme kdysi měli štěně jezevčíka a setkalo se s tříletou fenkou příbuzných, fenečka prodělala falešku.
Tak co s tím? Občas se budou potkávat, mám tomu setkávání raději bránit? Přitom se Cindy ke štěněti chovala dosti nadřazeně, při hře se ho snažila vždy dostat pod sebe, pak byla spokojená a olizovala ho a mazlila se s ním. Naopak, když jí otravoval, vrčela na něho a ohnala se.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 09:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
...při hře se ho snažila vždy dostat pod sebe, pak byla spokojená a olizovala ho a mazlila se s ním. Naopak, když jí otravoval, vrčela na něho a ohnala se.
Tohle je chybně nastavené sociální chování. Asi bych ji trošku detailněji naučil, co smí a co ne. Otázkou je, zda víš, jak má vypadat správné sociální chování, abys to vymezovala správně bez chyb. Po netu se totiž tohle moc vysvětlovat nedá.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. črc. 2008 11:58
Příspěvky: 102
Bydliště: Šumperk
Tak už je to tady...začali jsme poprvé hárat... =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Desenský píše:
Stanislava Horáková píše:
...při hře se ho snažila vždy dostat pod sebe, pak byla spokojená a olizovala ho a mazlila se s ním. Naopak, když jí otravoval, vrčela na něho a ohnala se.
Tohle je chybně nastavené sociální chování. Asi bych ji trošku detailněji naučil, co smí a co ne. Otázkou je, zda víš, jak má vypadat správné sociální chování, abys to vymezovala správně bez chyb. Po netu se totiž tohle moc vysvětlovat nedá.

Nejsem si jistá, že to vím. Proto mě to trápí, chci to mít správně pro ni i štěně. Mimochodem, syn se k Vám chystá zajet, až bude štěník větší, zatím "studuje" Vaší knihu.
Všimla jsem si, že při hře se štěnětem např. jorkšíra se Cindy nechová povýšeně, je v poho. Je možné, že ze štěněte SAO "cítí" jeho budoucí sílu a velikost, a proto ho šikanuje, jelikož se sama bojí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 14:11 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
A nebo si najdi dobře socializovaného psa, který si bude hrát se štěnětem a uvidíš, co tvůj pes dělá špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 14:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Dorotka píše:
A nebo si najdi dobře socializovaného psa, který si bude hrát se štěnětem a uvidíš, co tvůj pes dělá špatně.

No Black i Fido, si nechají líbit víc, ale pak od něho koukají zmizet nebo se lehce oženou a vrknou. Pořád jsme u toho. Ono štěně by si taky nemělo dovolit vše, ne? Možná by si měl páníček štěněte více všímat jeho, aby ostatní psy pořád neotravoval... Je totiž už větší než Black a dorůstá Cindy a Fida, váhově je už asi stejný. A zoubky má jak jehly, tak se jim ani moc nedivím, že se jim to nelíbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 14:37 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
No vidíš, tak když to velkýmu začne vadit, tak bych ho nenechala, aby řešil, ale oddělila je. Nebo zaměstnala jinak.
Moji velký psi jsou si vědomi své síly a proto, když jim nějaký prcek není příjemný, tak před ním utíkají. Když to vidím, tak to zabalíme a jdem o dům dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pát 09. led. 2009 14:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Dorotka píše:
No vidíš, tak když to velkýmu začne vadit, tak bych ho nenechala, aby řešil, ale oddělila je. Nebo zaměstnala jinak.
Moji velký psi jsou si vědomi své síly a proto, když jim nějaký prcek není příjemný, tak před ním utíkají. Když to vidím, tak to zabalíme a jdem o dům dál.

Díky, za chvíli se tam jedu se psy mrknout, aby si od sebe neodvykli. Takže páníček si ohlídá štěně, ne že ono si bude dělat co chce. A já si ochráním svoje psy a vysvětlím, že štěně v žádném případě ne šikanovat. To chápu, jen s tou Cindinou je to složitější. Jak už jsem popsala výše, ona jde občas do hry-rvačky, ale je příliš drsná. Ale asi mu neubližuje a štěndo se jí viditelně nebojí, protože jí vyhledává a provokuje nejvíc. Uvidíme. Když to nepůjde, návštěvu rychle ukončím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jak dlouho vlastně trvá (zhruba) puberta nebo jestli je jich několik? A kdy je třeba čekat to nejhorší. O psech jako o puberťácích se mluví pomalu od 6 měsíce do 3 roku a přitom taky pořád čtu že je to "krátké období". Mám 9 měsíčního psa na kterého podle mě přišla druhá vlna - první měl asi v 6 - 7 měsících pak se zklidnil. Tak jestli v tom máte někdo jasno, dejte mi prosím vědět ať vím na co se mám připravit. Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 11. led. 2009 19:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Délka puberty záleží na plemeni psa ve vztahu k jeho velikosti a tím době dospívání. Průměrně začíná tak okolo půl roku a končí zhruba ve dvou letech u malých plemen psů, tak ve čtyřech letech u velkých plemen jako jsou třeba kavkazani. U středních plemen je to někde mezi.
Otázkou není, kdy pes dospěje, ale jakou intenzitou se puberta projeví. U některých psů se puberta neprojevuje takřka vůbec nebo jen málo, kdy pes plynule přechází od mlaďocha do dospěláka a s některými psy to dá hodně zabrat, asi tak jako to je u lidí. Tam to také není u každého stejné.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 15:15 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Stáňo, tak jak probíhala návštěva?
Shodou okolností jsme míjeli 8 měsíčního eNOna - divocha na entou. Paní chtěla, abych moje psy vypustila, aby si štěně mohlo pohrát. Pustila jsem jenom psa, protože holky na štěňata moc nejsou.
Mému psu se zpočátku líbil, ale pak ho to štěně pořád nakrývalo a téčkovalo, až můj pes stáhnul ocas a utíkal před ním. Měla jsem dilema, jestli mám to štěně nějak brzdit, bylo mi to docela hloupí machýrkovat na to šťastné štěně. Řekla jsem jeho paničce, že mému psovi se to moc nelíbí a ona ho začala honit a ono začalo dovádět ještě víc. Tak jsem svého psa přivázala a šli jsme pryč. Byla jsem trochu rozvrkočená, jestli jsem jednala správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 18:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Moji psi strávili se štěnětem celý Štědrý den a Silvestra.Šlo to...Black byl lehce nevrlý,štěně je větší než on a zoubky jako jehličky,raději se mu vyhýbala já ho chválila.Cindy je přece jen ještě hodně hravá,ale i na ni bylo štěně asi moc a dávala mu co proto.Často se po něm ohnala,i když jen v náznaku,víc jsem samo nedovolila.Při hře,když měla náladu,ho vždy dostala na zem,pak byla spokojená,čůza.Ale neublížila mu a štěndo bylo po ní jako divé.Přesně jak píšeš, já Blacka a Cindy celkem uhlídala, ale štěně se nedalo.Když zrovna nespalo,otravovalo některého ze psů.Ani nevím,co dávali v TV a matně si vzpomínám na nějaké dárky:-).Chtěli jsme , aby si na sebe zvykali od malička, bohužel Cindy se od těchto setkání zbláznily hormony,pořad obsakuje a olizuje Blacka,ten z ní šílí.Bojím se falešky,tak jsem tam od té doby nebyla.Byla jsem z toho také smutná,čekala jsem více nadšení.Moji miláčkové si hrají se štěnětem malých plemen,to ano, ale SAO bude,jak jsem čekala problém.Neumím si to představit, až dospěje.Toť vše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Desenský píše:
tak ve čtyřech letech u velkých plemen jako jsou třeba kavkazani.


tak to se máme na co těšit :roll: :-) ikdyž zatím se to zdá být v pohodě... zůstáváme v očekávání 8-[ víc je to vidět na prckovi :wink:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: sob 24. led. 2009 20:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je možný, že u Bonyho nastoupila puberta teď, ve třech letech? Ve věku, kdy ji měl mít, se nijak neprojevila. Napadlo mě, jestli to neni vina špatné socializace a vůbec života jako vesnického vořecha do jeho dvou a půl let. Teď se totiž začal chovat jako na cca roce,jen ve větší míře - přivolání nedotahuje do konce, moc se mu nechce poslouchat povely, ani ty, které jsou pro něj banalitou, chce za každym psem kterýho vidí nebo cejtí na deset metrů - zlepšilo se mu chování ke psům - malejch psů samců už se nebojí (neni to teda ještě 100% ale změna viditelná), vrtí na ně. Kníká když chce jít za psem. Musela jsem znova nasadit stopku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 25. led. 2009 08:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Eva Štemberová píše:
Je možný, že u Bonyho nastoupila puberta teď, ve třech letech? ...
Možné je všechno. Co udělá mladá kočka ošetřovatelka s dědečem z důchoďáku?...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 25. led. 2009 08:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
:smajlhihi: je mi to jasný

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Je to pubeta nebo špatná výchova?
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 08:17 
Mám 11 měs. BSP a poslední dobou se chová jako Jekyll a Hyde. Půl týdne vzorně poslouchá, pak mu najednou na procházce "přeskočí" a když jdeme domů, tak se sebere a jde třeba napřed a nereaguje na jakékoliv povely. Pak třeba zase týden naprostý andílek. Nevím, co s tím...Navíc začaly problémy na cvičáku (chodíme tam cca od jeho 3 měsíců), nikdy nebyl problém. Méďa perfektně cvičil a všude nás dávali za vzor. Teď místo toho aby šel vzorně u nohy s vrtícím ocasem jako dříve, se neustále sápe po ostatních psech (není agresivní, chce se seznámit a chrát si). Takže Méďa jede ze cvičáku naprosto nadšený, jak si zařádil a já naprosto otrávená, ruce urvané od 50 kg obludy (stahovák používám na nestahovací kroužek, ale neví, jestli nepřejít na stahování, protože si zkrátka už nevím rady). Na cvičáku mi řekli, že máme jet na letní tábor, že tam jeho touha po ostatních psech otupí, když s nimi bude pořád. Tohle ale já nepovažuji za řešení.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 08:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Vzpomeňte si na své vlastní pocity v pubertě. :rolleyes: Snažte se být trpělivá a nepodlehněte emocím. Já vím, že je to těžké, někteří pejsci nemají pubertu žádnou, s některými to mlátí ostošest. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
stahovák určitě nepoužívejte. když vydáte povel trvejte si na svém aby ho splnil hned na poprvé- takže na procházce stopovačka o které je tu samostatné téma. jestli chcete aby vás vnímal i v přítomnosti jiných psů doporučuju free sobotu u p. Desenského. jinak je taky důležité s kolika psi se stýká přes týden na procházkách a zda pro něj ení ejdiný kontakt se psy jen na cvičáku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 11:21 
Přes týden se potkáváme tak se dvěma psy, se kterými má možnost si volně pohrát. Není to tak, že jediného psa vidí na cvičáku. Dřív byl problém ho doma odvolat, když si hrál s druhým psem, o už zvládáme, ale zase začalo peklo na cvičáku.
Prostě jenom nechápu proč se z prakticky 100 % poslušného psa stalo něco takového :( . Teď jsme byli o víkendu na výstave v Brně a nebýt toho, že jsme dopadli více než dobře, tak už bych s ním nikdy na výstavu nejela...Sobota byla strašná, pořád se sápal po cizích psech...Připadal jsem si jako idiot, protože jsme tam byli snad jediní, kdo měl takové problémy. V neděli to bylo lepší, občas si i lehl a dal na 3 minuty pokoj.

Obávám se, že v případě, když ho jednou za týden "chytne rapl", tak by mi nestačilo ani 20 metrová stopovačka.... Já už jsem to vcelku vychytala, protože on vždy nasadí takový zvláštní vytlemený výraz...To už je mi jasné, že je nutné ho do dvou minut odlovit, jinak naprosto přestane poslouchat. Jenomže jenom já s ním ven nechodím. Aby nebyl celý den doma sám, tak se o něj stará děda, než přijdu z práce. Méďa ho poslouchal na slovo, chodili úplně bez vodítka. Teď mu vždy tak 1x týdně uteče. Většinou se sebere a jde prostě domů a čeká ve výběhu, než děda přijde a zavře ho. Minulý týden se poprvé stalo, že nešel domů, ale do vsi a děda ho nemohl chytit. Já být psem, tak se asi také k naštvanému člověku nepřibližuji, ale základ je odstranit příčinu potíží, aby k těmto situacím nedocházelo...Jenomže jak?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 12:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 05. led. 2008 20:04
Příspěvky: 180
Bydliště: Zruč n/Sáz.
Puberta je holt puberta...zacnete znovu od zacatku, vytrvejte, trvejte na plneni povelu a hlavne, neztracejte optimismus :D Pokud ted udrzite nervy na uzde, tak ho to prejde a zase bude poslouchat jako driv, jen se to "blbe" obdobi musi preckat :wink: Drzim palce

_________________
"Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: ned 15. úno. 2009 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Noemi píše:
...Jenomže jak?

právě pomocí tý stopovací šňury pes vás má docela na háku a zkouší jestli se mu třeba nevyplatí nepsolechnout a jak se zdá tak se mu to zatím vyplácí. opravdu to chce hodně trpělivosti a začít od začátku se vším s přivoláním obvzlášt

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 07:28 
Holt půjde na stopku...Ale obávám se, že těch 20 metrů stačit nebude. Nejhorší je, že každý den všechno cvičíme a není sebemenší problém,pak mu "rupne" v kouli a je konec...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: pon 16. úno. 2009 10:38 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 18:30
Příspěvky: 6
Bydliště: praha
nazdarek.tvuj problem je uplne normalni.si myslim ze to dela kazdej pejsek.
proste proziva vsechny veci znovu.a s jinym pohledem.ber to ze u lidi je to stejny.taky poslouchaj a az naberou nejakej vek tak to proste zkousej.nejsem Desensky,ale myslim ze ho to,jestli se budes chovat fur stejne,tak do 3 mesicu opusti a bude zase libovej.zkusil sem si to uz parkrat a je to tak.nebo u me to tak facha


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 09:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Chtěl jsem se zeptat jestli se snažíte zachovat chladnou hlavu a všechno řešíte s klidem a nebo někdy psa třeba seřvete. Mému psovi je 8 měsícu a puberta s ním mlátí pěkně. Někdy je to v pohodě,ale když ho to drapne a dělá jako bych vůbec nebyl, tak už jsem někdy tak vytočenej ,že ho seřvu a pak třeba musí chodit u nohy než se uklidní.Zase se bojim, že když budu úplně klidnej tak si bude myslet že se nic neděje.Tak nevim :(

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 09:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kolik ti je? :oops: Pokud už máš pubertu za sebou, tak si vzpomeň, jaké to bylo zadostiučinění, když dospělí vztekle nadávali...prostě si vyhrál, oni nevydrželi :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
pavelpetran - to bys musel napsat konkrétní situace, kdy se pes nebo ty tak zachová... :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 09:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 07. led. 2009 10:16
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha
Je mi 29 :D No a problém je teď hlavně venku s tím ,když vidí psa tak začne tahat za ním a ikdyž se otočím tak ho táhnu za sebou a na nic nereguje.Když dám povel ke mě tak většinou v této chvíli nereaguje tak počkám a přitáhnu ho (úplně v klidu) a pochválím ho.
Jenže jak se rozejdu tak zase táhne za psem a to pak na něj zařvu a škubnu s vodítkem.Potom už jde,ale do té doby než zvýšim hlas to nereaguje. Hlavně mě stve že na nej vůbec řvu,ale nevim jak mu dát najevo, že poslouchat musí a že se mi nelíbí co dělá.

_________________
Pavel Petran
www.pavelpetran.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Puberta
PříspěvekNapsal: stř 03. čer. 2009 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
pavelpetran - asi máš moc často napnutý vodítko, pokud uvidíš, že bude chtít táhnout za psem, tak škubni ještě dřív než napne vodítko, najdi mu ňáký psí kámoše ať se pořádně vyblbne :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!