Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:41
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Tak se mi dneska povedlo jako panička totálně selhat.Šli jsme s kamarády okouknout jak si cvičí obrany.Jeden měl rotvíka,psa.Můj Max je rasista(jak ho p.Desenský nazval),takže se mu nelíbil.Už na začátku si rotvík dovoloval,takový ten typ co leze psovi na záda aby ukázal,já jsem šéf.Jenže můj pes je na tohle hodně citlivý.Zkrátka cestou zpět si ho páníček nehlídal,já měla maxe u sebe,ale na stopce,rotvík si Maxe zkusil a já kráva místo abych si ho narvala za záda a rotvíka poslala kam patří,nestihala jsem a psi se mi do sebe pustili.Možná kdybych měla krátké vodítko lépe bych si ho stáhla k sobě,ale takhle se mi otočil čelem ke mě,rotvík ke mě zády.Tak jsem jej chytla za uši a nadzvedla,jenže to znamenalo,že mu šel Max po nohách a tam byly i moje nohy.No naštěstí to není tržná rána,jen otisk zubů a pořádné modřiny,ale i tak mě to starašně vzalo.Hlavně vědomí,že teď jsem to asi zhoršila a mám obavu že mi půjde po všech černých psech a hlavně že důvěra je nejspíš v trapu...Co teď?Asi jsem adept na Vlčáry!!!

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 26. říj. 2008 20:33 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
Neviděla bych to tak černě, záleží na tobě, jak rychle zapomeneš a začneš si zase věřit. Každý někdy něco zkazí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Dneska ráno jsem přemýšlela,že by bylo lepší zeptat se jak toho svého psa zbavit přecitlivělosti na svůj vlastní zadek,protože jinak bude protivný na každého psa,který se mu tam jen přiblíží...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 10:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lada píše:
Dneska ráno jsem přemýšlela,že by bylo lepší zeptat se jak toho svého psa zbavit přecitlivělosti na svůj vlastní zadek,protože jinak bude protivný na každého psa,který se mu tam jen přiblíží...

zlomyslností :twisted: chytat ho za něj když to nečeká a tak, při hře..... a převést to jako že je to hrozná sranda (alespoň pro mě, když ne pro něj, jeho smůla :twisted: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 19:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Jej holky,ale když on si od lidí nechá sáhnout kamkoliv:o).Dneska když hrabal,nebo šel,tak jsem jej chytala za ocas,dloubala do zadku,jako mu na něj sedala a on nic.Jen se na mě vždycky otočí s tím výrazem jako...assi ti hrabe nebo co...!Ono mu ty pokusy o nakrývání neva ani od toho našeho malého,ale on už dlouho malý nebude,tak bych nerada aby k něčemu došlo...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2008 22:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no tak mu o udělej když bude v okolí nějakej pes, já osobně na něj nechávám naskakovat čuby, to mu taky vadí tak mu dám povel stuj a neřeš a čubu pomalu sundám. Když jsem měla u sebe tátovu Rikky, zrovna se hárala, tak ji měl na zádech furt, pak už si zvyknul a mohla ho nakrejvat i když žral. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 19:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeď an fríčko, předvedu ti, jak na to.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 21:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Desenský píše:
Přijeď an fríčko, předvedu ti, jak na to.
Už se na tom pracuje:o)...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Tak právě jsem se dověděla náš zlaťák si dneska zkoušel honit triko na malém štěněti.Přišli s malým k nám na zahradu,přítel pustil oba psy a Max na něj začal vrčet a vyjíždět po něm.Podle toho co mi přítel řekl to řešil tím že ho chytil mezi předníma nohama a za čumák,otočil mu hlavu k sobě a promluvil něco jako"to si děláš .pr..,ne?"
Myslíte,že je to tak správně?Pořád uvažuju jestli to je všechno spojeno i s předešlým incidentem.Ale štěně...to už je trochu moc!!!

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06. pro. 2008 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Lado: vyřešili jste to? Měla jsem podobný problém asi před měsícem, už jsem taky byla zoufalá... Naštěstí mi včas samotné došlo, v čem je to vězí... tak mě zajímá, jestli vám ve Vlčárech pomohli. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: úte 30. pro. 2008 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
No vyřešili...my asi neřešili. Tento víkend tady s malým zase byli a v pohodě. Stačilo že se znovu seznámili na neutrální půdě a ne že ho přivedli na náš pozemek. To ale asi neřeší to, že si pes nesmí na každého koho si pozveme otevírat tlamu...

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 18:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Díky za zprávu. Trochu mě tady na tom fóru štve, že každý dotaz typu "Můj pes žere czí psy" končí univerzální odpovědí: "Přijeďte na Vlčáry" a víc už nic, žádná zpětná odezva, jak to nakonec dopadlo/pokračuje... Člověk si pak může představit cokoliv (nebo se dočíst na jiných fórech než je toto).
Tak držím pace...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Zita píše:
...Trochu mě tady na tom fóru štve, že každý dotaz typu "Můj pes žere czí psy" končí univerzální odpovědí: "Přijeďte na Vlčáry" a víc už nic...

Možná to bude proto, že tady dostaneš rady přesně na míru. A problém se kterým se potýkáš má více než 1000 různých řešení a řešení případu číslo 673 je nepoužitelné na případ 674, kde může mít zcela opačný účinek. Možná zkus napsat víc - jako jak řešíš zmíněné situace, jestli pes napne vodítko při "žraní", jestli máte přivolání, atd...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 21:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Sorry Zito, ale jsem praktik. Jestliže ti nestačí odpovědi, které tu už jsou napsané, pak ti nezbyde, než přijet se psem, abych se podíval, kde je skutečný problém, nebo hold navštívit nějaká fóra, kde ti snad někdo něco rozumného napíše.
Dělám se psy už dost dlouho na to, abych měl jasno v tom, že mi pes vždycky řekne víc, než vy tady. Na vaše zkreslené otázky mohu napsat jen zkreslené odpovědi. Stačí už jen to, že lidé zkouší všechno, co dostanou do ruky, tedy i to co si přečtou a předem vědí, že to na jejich psa nepasuje. Ale prostě to zkusí. Následky znám. Vy asi ne.
Ono je to totiž založeno na lidské lenosti, proč někam jezdit, to přeci zabere dost času a musí se pro to něco udělat, když se to dá zvládnout pohodlně z obýváku, hlavně snadno a rychle. Zřejmě je vám jedno, jaké budou následky, když to nesedí na konkrétního psa.
Volba je jen na vás. Nenutím vás sem chodit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pát 02. led. 2009 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Já souhlasím.Taky,pokud jsme měla pocit,že je můj problém větší a za pomoci poradny nejsem schopna jej dobře vyřešit(právě proto že mnohdy vidět je o mnoho lepší než jen číst)jsem se sebrala a jela.A to si myslím,že to nemám zrovna nejblíž.Prostě když se chce...a navíc je to přeci skvělý výlet.

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Desenský píše:
Sorry Zito, ale jsem praktik. Jestliže ti nestačí odpovědi, které tu už jsou napsané, pak ti nezbyde, než přijet se psem, abych se podíval, kde je skutečný problém, nebo hold navštívit nějaká fóra, kde ti snad někdo něco rozumného napíše.
(...)
Volba je jen na vás. Nenutím vás sem chodit.

Nene, tak jsem to nemyslela, obávám se, že došlo k nepochopení... ostatně jsem tu ani žádný dotaz nezadávala, jen jsem byla zvědavá, jak to dopadlo. Nehledám tu univezrální odpovědi, spíš tipy, jak vyzrát na psa, které by mne samotnou nenapadly. Zrovna v téhle části poradny je jich ale pomálu. Když budete na každou otázku odpovídat "Přijeďte osobně" tak to bude poradna na nic. Za malér přece není zodpovědný ten, kdo sem napíše, jak by postupoval. Přebrat už by si to měl čtenář sám, ne?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 17:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
spousta rad obvzláště u agresivity se musí vidět a ušít psovi přímo na tělo. to není jako přivolání nebo nesamostatnost

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: sob 03. led. 2009 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Dneska v Zoo,kdy jsem se přidala k lidem s ČV došlo k tomu,že dvouletá čuba se mi pustila do arwen. od minula vím,že to zkoušela,ale to jsem si dávala bacha a byli jsme dost daleko,nebo jsem si ji strčila za sebe. dneska se nám to dařilo do nestřežené chvíle,kdy jsem čučela,jak projíždí štěně tunelem a už se to mlelo.moje chyba.vletěla jsem do starší čuby a snažila se ji odtrhnout.po pár vteř. se mi to povedlo,arwen odběhla,naštěstí neutekla,čekala na mě,přišla dokonce na přivolání.já ani nebyla v šoku,spíš vnitřně naštvaná na sebe,že jsem to neuhlídala.čubu jsem nechláchoila jen jsem podotkla,že příště si dám lepší pozor,aby se to nestalo.pak se docela bála,měla ocas na břiše,tak jsem ji přivedla k "hodnejm"čévéčkům,aby se otrkala,ale stejně už byla ráda,že deme pryč.Vnímá pes,když ho páník brání,že ho brání,že tam v té mele je a snaží se ho zachránit,nebo je to v tu chvíli už jedno?doufám,že to zvládnem bez následků,v životě se jí to stalo jako malýmu štěněti a teď až dnes

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. bře. 2007 18:42
Příspěvky: 200
Bydliště: Dobrá u Frýdku-Místku
Mellorn,znám ten pocit kdy nevíš.Já myslím,že Arwenka bude ok:o)

_________________
učím se a učím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 04:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Docela jsem tam některé lidi nechápal, že mají napadáky bez koše a navíc se tam prali o vodítko jako někde na obraně. Od startovacích fen bez košíku bys ji měla držet stranou, nebo tu fenu, která jde do tvojí, vzít v ten moment za hubu nebo za obojek zespoda pod bradou a natáhnout si ji na sebe. Neber ohled na toho, kdo je na druhém konci vodítka. Jestliže si to neumí ukočírovat psovod, ukočíruj si to sama. Když budeš dostatečně přesvědčivá, dá ta fena konečně pokoj a tvoje se automaticky uklidní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 04:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zita píše:
... Za malér přece není zodpovědný ten, kdo sem napíše, jak by postupoval. Přebrat už by si to měl čtenář sám, ne?
V tomto se poněkud mýlíš. Je vidět, že to neznáš z té druhé strany. Pouštím mezi lidi veřejně informace už několik let, takže znám tu zpětnou vazbu, to znamená i tu negativní.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: čtv 20. kvě. 2010 19:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
Tři roky se do Montyho nikdo nepustil, přesto je to agresivní "bojka" vůči psům - samcům. A teď jsem to po... Dvě děcka z každé strany na odstrkovadlech, za plotem štěkací prudil, koukáme do zahrady za plot, aby se Monty uklidnil a neřešil štěkala + různé keramické blbosti pro děti a ze zadu se k nám nečekaně přiřítil jezevčík, který se do Montyho pustil. Jsem na sebe děsně naštvaná, že jsem toho malého hada nezvládla odkopnout. Nejdřív jsem to řešila kolenem = zuby, modřiny, jenže všude kolem řvoucí děti, do toho jsem držela Montyho, aby psa nesežral a k malému hadovi jsem se zaboha nemohla dostat. No jasně, Monty neměl ani škrábanec, má dostatečný kožich, ale psychické následky jsou jasné. Majitel se přiřítil rychle, ale... :( Snažíme se o něco, a já to pak takhle zvořu :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 08:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle se může stát každému. Jde však o to, jak se budeš k historii stavět teď. Já bych j moc neřešil a jel si po svém pořád dál.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
pavlasocha píše:
Snažíme se o něco, a já to pak takhle zvořu :cry:

Jsem na tom se setrowartem podobne a to je jen poloviční howík :? Když už si myslím že dobrý a tejden se nic neděje, přijde "překvápko"...nebo tzv. nestandartní situace nebo to v hlavě vyhodnotí "po svém".Držím palce tobě i Montymu.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
nevím, jestli jsou nějaké erupce na slunci, ale v neděli si na Montyho chtěl vyskakovat zase malej pudl. Ale Montyho jsem strčila za sebe, i když se mu nechtělo a pudla jsem hnala smykem domů. Sice měl "kecy" a občas obracel směr na nás, ale nakonec se nechal přesvědčit. Snad už to bude příště jenom takhle v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 11:41 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
pavlasocha píše:
nevím, jestli jsou nějaké erupce na slunci, ale v neděli si na Montyho chtěl vyskakovat zase malej pudl.


Myslíš, že by pudl tvého psa kontaktoval? Nebylo to jenom vytahování? Nevím, neviděla jsem to, tak se ptám. Tyhle malý pidižvíky přehlížíme a krom jednoho ( ten ale byl trocha větší cca 20kg ) nás nikdo nenapadl. Jo, jedna čivava šla psoj po kotníkách, ale to jsem nechala řešit psa bo nejsem schopna ji lapit. On si na ni akorát "položil" pacinu a trochu ji přidusil u země. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 11:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotko, ono ale ani tak nejde o to, zda by se pudl zakous nebo ne. Jde už o ten projev agrese. A taky nevím, proč bych měla něco, co řve a je očividně nepřátelský, nechat doběhnout až k nám i kdyby se zastavil pár čísel od psa a tím to zkončil.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 11:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Určitě záleží na situaci. Držím se toho, že řešíme, co nejmíň. Můj pes dokonale opisuje moje chování, tak toho využívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 11:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
jj, dneska už taky nedržím "kilometr" daleko tyhle malý prevíty, ale když jsem byla na začátku jako Pavla, musela jsem, jinak to Bony bral jako zradu a šel to zavraždit. Teď na tyhle malé uřvance většinou vrtí ocasem a a chce si čuchnout. Ale musela tam být ta fáze: ochráním tě naprosto od všeho, co i jenom vypadá agresivně. Postupně jsem začala omezovat tu "ochranu", ale až když byl schopen vydržet a neřešit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
přesně tak, Monty řeší všechny, jakmile se blíží na víc jak pět metrů. A samozřejmě takovej pudl by to nemusel rozdejchat, kdybych ho nechala situaci dořešit. Každej není nad věcí, i když všechny převyšuje minimálně výškou. Snažíme se, ale moc nám to nejde :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Eva Štemberová píše:
Ale musela tam být ta fáze: ochráním tě naprosto od všeho, co i jenom vypadá agresivně. Postupně jsem začala omezovat tu "ochranu", ale až když byl schopen vydržet a neřešit.

A Evi, co kdyz ten "třeba pudl" vystartí necekane v poslední chvíli? Mne se to stalo s jezevcíkem, kterého Bart jen ocuchával, no...nebyla jsem rychlá a on po nem vystartil.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 13:54 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
pavlasocha píše:
přesně tak, Monty řeší všechny, jakmile se blíží na víc jak pět metrů.


No jestli to není tím, že řešíš ty..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 14:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pavlasocha píše:
přesně tak, Monty řeší všechny, jakmile se blíží na víc jak pět metrů.

Neměla jsem namysli psy co se tvářej v pohodě,měla jsem na mysli ať už uřvaný "pudly" nebo celé ztuhlé psy jakkékoli velikosti, co měli kartáč, nedýchali, ocas jak stožár,jen vlajku pověsit.... takový jsem odháněla(a odháním většinou i teď,podle velikosti).

Věro a když cizí pes vystartuje na poslední chvíli? No tak jednou rukou jistim mýho psa, protože ještě pořád ne vždy udrží nervy na uzdě a druhou rukou popřípadě nohama vyhazuju agresora. Když mi to Bony neustojí a vrhne se po psu vážně, ne jen náznakem, sejmu si psa zároveň s tím, co vyhazuju cizího. Pokud to nejde (cizí to myslí vážně) jednám už podle situace. Ale když už se stane a nějaký pes mi Bonyho napadne, po tom, co to ukončím a odcházíme, "bavím" se s Bonym (nebo pokračuju v činnosti, co jsem dělali do té doby, tzn pokud měl odložení, dotáhnu ho dokonce...) o tom, co to bylo za deb*la a jak je to možné a že to nechápu. Prostě pohoda jazz, žádnej stres že jsem neubránila.... ubránila, pes jde vedle mě :wink: a jakmile se dostanu na vhodné místo, vytáhnu balonek a pohrajem si, zacvičíme nebo mu dám jen volno. Procházela jsem a stále ještě procházím různýma fázema co se týče vztahu Bonyho a ostatních psů samců. A podle toho se chovám. Dost se mi i vyplatilo dát mu povel "oklepej se" když se nám stalo něco takovýho a on byl z toho ještě vyjukanej po tom, co jsem odešli od psa.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
jo, jasný, díky. Hodně fází to urcite má, pár jich mám taky za sebou a hlavne asi jeste i dost před sebou :?
Mne v tehle situaci stvalo, ze jsem proste nedokázala odhadnout, ze ten malý pes muze tak nenápadne vystartit a taky pocit, ze z pohledu majitele toho malého psa, stejne za to muzu já, protoze já mám "toho velkeho psa", kterého mám mít na vodítku.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 10:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dlouho jsi tu nebyla. Řešíš to zase nějak moc začátečnicky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zase na začátku?
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Máš pravdu. Bárt trochu "dorostl" ve všem a sama se v něm někdy nevyznám. Dorazím jen nevím zda free nebo radeji extra. Taky mě trápí, že je casto rychle přetaženej a pak z toho nerví, ale to už jsem mimo téma. Dík.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!