Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:53
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: ned 04. led. 2009 21:32 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
Dobry den potrebovala bych pomoc.S utulku jsme si vzaly asi rocny slecnu dobrmana.Po prijezdu domu jsme ji nechali aby si prosla cely svoje teritorium podle toho jak se chovala se ji u nas hned zalibylo.Druhy den uz jsem uni vypozorovala ze neni neco v poradku.Kdyz jsme ji nechaly samotnou na zahrade delala vsechno pro to aby nebyla sama,treba otevirala dvere,skrabala na dvere,tukala na okno,skrabala na okno adokonce ho i rozbyla.Vypozorovala jsem ze se boji uplne vseho: hluku,aut,lidi,deti,cinkani vlakoviho prejezdu a nejvic samotneho vlaku.ptala jsem se na to jedny pani ktera je vicvikarkou psu a ta mi rekla ze je to sindrom uskosti.rekla nam co mame sni delat ale nic se nelepsi spis naopak je to horsi.sviho psa miluju a na rady okolnich lidi ze ji mam vratit nedavam chci ji pomoc aby zase byla sama sebou.Radsi ji beru tam kde je malo aut a malo hluku. ale i tak se mi zda cela zmatena jako kdyby byla mimo a mne vubec nevnima nereaguje na sve jmeno ani na voditko,jenom zmatene pobiha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 05:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máte to ke mně třičtvrtě hodiny, tel.č. je nahoře na každé stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:28 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
ja vim ze to mam k vam jenom kousek ale nemam sanci se k vam dostat.Auto mame ale tchat pracuje v praze a jezdi jednou za dva mesice domu a autobusem to s ni nerisknu.A vlakem uz vubec ne toho se boji i kdyz ho vidi jenom na obrasku.muzu zkusit jestli mne k vam nekdy neveme soused ale je velka obtiz ji dostat do auta a jeste vedsi s auta ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
To je jen o tom, co chceš. My jsme absolvovali cestu vlakem přes 8h a 300km s úplně stejnou lekavkou, jakou máš. Dalo se to přežít i pro ni a rozhodně té cesty a námahy ji nasoukat do vlaku nelitujeme.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 15:50 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
a je jasny ze ji musime brat kde jsou auta lidi a hluk ale je cela zmatena a utika pric a ja nemam sanci ji udrzet.Dokonce ji ani nevadi ze se dusi a nemuze dichat a cesta vlakem to mne by nevadilo ale reknete mi jak ji mam dostat uz jenom na vlakovi nadrazi kdyz uz jenom pri kolejich vivadi.Kdyz jdeme k veterinari prechazime jedny koleje,a uz u nich se zdrzime pul hodiny nekdy i vic.Potom uz se nastvu a taham ji smikem jinak by je nikdy nepresla.A nejhorsi je signalizace ze pojede vlak.jakmile to zacne cinkat uz nemam zadnou sanci.vyvlikne se s obojku a je fuc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 16:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Pokud se ti vyvlece z obojku mas ho spatne utazeny. Nejlepi je kozeny obojek utazeny za usima. Pokud uz ji musis tahat na smyka tahej ji tak,at ma karabinu pod tlamou a obcas tah povol at se nadechne. Proste rekni treba jdeme, pockas na probehnuti reflex. oblouku a jdes. Kdyz zacne spolupracovat povolis tah ;-)

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 16:12 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
Tohle neni muj prvni pes ale muzu ti rict ze tohle je pekne vicurani pes tohle vsechno delam i ten obojek ma a nekdy si myslim ze az moc utahly ale i tak kdyz ma karabynu pod bradou dvakrat se obrati a ja nez neco udelam ma karabynu nahore da hlavu dolu cukne a je pric.Dokonce ji nemuzem ani na zahrade privazat na retez hned je z neho venku.(na retez chodi jenom kdyz rezeme drevo nebo sekame,skace nam do naradi a bojime se urazu) nekdy si i myslim ze to neni zadna nemoc ale jenom tvrdohlavost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele roční fena dobrmana muže mit kolik 30kg? jestli jí nejsi schopná udržet na vodítku když panikaří je někde chyba- vím co dokáže zpumrplíkovanej 30kg pes na vodítku ale vždycky se mi ho povedlo udržet - to je to nejduležitější. a ten obojek - jeslti se z něj vyvlíkne je furt málo utaženej- musíš ho utahovat za ušima- těsně a to opravdu těsně. nebo jí prostě čapni a de se- do náručí at se třeba pomine

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 18:34 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
takze nase Sendyna urcite nema 30 kg ale 50kg a obojek ji vic pritahovat nemuzu uz takhle spatne polika kdyz ho ma utahly a urcite vim kde je to misto za usima tam to ma jenomze ma stejne tlusti krk jako hlavu takze to stahne uplne hrave.a ted si vem ja 50kg a ona 50kg ja se zapiram dvouma nohama ona ctyrma nohama.ale o tom by jsme se mohly hodne dlouho hadat.jenom jeste mne napadlo co takhle tu ohlavku na psi nebo ksiry s toho by se dostat nemnela ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no moje osobní zkušenost je ta že pes je na kšírách naprosot neovladatelnej v těhle situacích a má mnohem větší sílu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 21:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nejlepší bude narvat jí do auta - soused jako statný chlap :wink: ji tam nacpe a z auta ji vám už pomůže dostat Ruda.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 21:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
ajka píše:
no moje osobní zkušenost je ta že pes je na kšírách naprosot neovladatelnej v těhle situacích a má mnohem větší sílu

ale nevyvleče se a nezdrhne ... 8)

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no ale urve paničce ruku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 21:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
no ale urve paničce ruku

nebo ji potáhne za sebou

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 22:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dala jsem mamce Bonyho na vodítku na postroji, šla jsem před nim aby ji trošku protáhnul, rozběhla jsem se a pes za mnou. Máma ho neudržela a málem ji strhnul na zem. A to pes má 26 kg a máma přes šedesát. A to se Bony nedostal do hysteráku ale jen trošku zabral. Jako jištění k obojku proč ne, ale je třeba počítat s tímhle rizikem. Taky si pamatuju jak mě jednou RTW povozil na břiše na stahováku za kočkou. Byla jsem sice děcko, ale vážili jsme stejně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mám obdobnou zkušenost- ostatně Black je schopnej mě na obojku vytáhnout k nám do kopce tak že se nemusím moc snažit na kšírách musím běžet- a to ení kdoví jak nasvalenej a táhne si jen tak aby se neřeklo.
jo to jištění k obojku mě taky napadlo nebo mít dva obojky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 23:04 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
tak ted kdyz jsem to cetla mam v tom trochu zmatek ale to nevadi.dneska jsem udelala neco s ceho jsem i ja docela v soku.muj manzel dela v pekarne takze musi pracovat pres noc.dneska nebyl nikdo kdo by ho odvezl tak jsem se nabidla ze s nim pujdu a ze vezmem Sendy sebou.protoze se cubinka boji tmy samozrejmne se ani nehla kdyz jsem ji rekla ze jdem ven.jak na mne porad manzel spechal ze prijdeme pozde chytla jsem psa za obojek vytahla ven dala voditko a ta byla v takovim soku ze cupitala vedle mne a presla koleje ani o tom nevedela.teda do te doby nez jsme sli spatky a zacal cinkat prejezd.to ze nam cesta od koleji trva asi 15 minut tentokrat jsme byly za 5 minut doma.zkousela jsem ji dat s usmevem najevo ze to nic neni ale ona mne proste nevnima.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 23:15 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
jo a chtela bych jsem se jeste zeptat.ja jsem za cely zivot mnela hodne psu jak male tak i velke ale nikdy jsem nevidela psa ktery si nechce hrat.koupila jsem sendynce vsechny mozny hracky. at na aportovani na kouleni i ty piskaci a ma i plisaky ale s nicim si nechce hrat.dokonce jsem skousela aby si hrala semnou bud ze ona bude honit mne nebo ja ji ani to nepomohlo.spis mi pripada jjako kdyby to neumnela.ale kdyz jsme ji poprve videly v utulku tak moc rada si hrala ze psema.tak mne napadlo jestli by jsme ji nemnely vzit jeste jednoho kamarada.ted se prave hara a nevim jestli by ji i nepomohlo ji pripustit.manzel rikal ze by chtel toho ceskoslovenskyho vlcaka ale nevim jak by se k sobe chovaly a hlavne mame jeste kocku takze by to asi byla potom proti ni presila.ale jinak dekuju za odpovedi a vase napady.hlavne se nepoperte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
připustit takovouhle plášuli by znamenalo odchovat dalších 5 takovejchdle plášulí a to myslím nidko nechce. pořídit jí kamaráda no nevím musel by to bejt hodně sebevědomej jedinec se schopností z toho toho psa vytáhnout a takovejch je málo. a čévéčko bych k ní nevolila už vůbec.
Dzedzymá pravdu když jsi jí rpostě vytáhla protože si musela tak si jí ukázala že nějaký jeí bojky řešit nebudeš, cestou zpátky už si je ale zase podvědomě řešila tak je řešila i fenka. prostě se k ní začni chovat stylem- nezajímá deme- kdyby mi pes začal táhnout směrem domů protože se bojí jjust bych si ty koleje šla přejít ještě jendou tama zpět a s patřičným výsměšným komentářem.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nepíšeš skoro nic o tom, jak je chovaná, jestli je venku nebo s vámi, jaký má režim a co jste s ní dělali, co vám poradila ta výcvikářka. Je dost pravděpodobné, že si hrát neumí a dokud nepozná, že to je příjemné, ani nebude mít zájem se do hry zapojit. Druhý pes by nevyřešil nic a jestli si můžu dovolit být hodně striktní - na krytí zapomeňte. Je to plášule, je jí asi rok - to je stejně strašně brzy - a s největší pravděpodobností by to bylo ještě horší. Napiš mi SZ kvůli dopravě, protože tohle po netu nikdo nevyřeší, to chce ukázku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 14:49 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
tinta76 píše:
zkousela jsem ji dat s usmevem najevo ze to nic neni ale ona mne proste nevnima.

to co jsem napsala jsem myslela ze jsem to proste neresila.spis naopak jsem se ji vysmivala ze se boji ale nevnima a jde si za svim.a jeste k tomu vcerejsku dneska jsem s ni byla uz petkrat na kolejich a nic ji to nedelalo ale zacalo cinkat a ja uz jsem zase na tom snehu a ledu nemela sanci ji udrzet.A kde ji chovame? venku ma kotec a zateplenou boudu.ale do kotce ji nezavirame protoze ho stejnak umi otevrit.A jak nasi Sendynku vidim?jako normalniho psa nelituju ji ze je jaka je protoze verim tomu ze ji od toho pomuzu.A co nam rekla ta vicvikarka? Ze ji mame vzit domu aspon na chodbu.dat ji tam pelisek,privazat ji,aporad ji rikat ze to je jeji misto.Ale tohle nepomahalo.Dali jsme ji spatky do boudy a chovali jsme se jako kdyby byla normalni pes bez zadnich potizi.Dokonce prestala skakat,otvirat a skrabat na dvere.ale kdyz zacne byt tma tak zacne tak skrabat ze to trha usi.musime jit a zavrit ji, sama by tam nesla musi mit doprovod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tak teda nechápu, co má přivazování k pelechu v chodbě společného s pomocí s bázlivostí psa, opravdu radu té výcvikářky nechápu.
Myslím si, že hladkosrtstý pes by neměl být chován takhle venku. Navíc - ona je bázlivka kvůli zanedbané socializaci. Tím, že je venku sama, se socializovat a poznávat lidi, běžné zvuky a další věci asi moc nemůže. Také to, že je tam sama a reaguje pořád dál strachově, jí utvrzuje právě v tom strachu, točí se v tom dokola. Kdyby to byl můj pes, snažila bych se být co nejvíc s ní, dovolit jí, aby se opřela o pohodu a klid a bezpečné prostředí, které jí vytvořím. Nebudu její strach řešit velkým nátlakem, ale dám si záležet na atmosféře pohody. Domluv si konzultaci s Rudou, tohle po netu opravdu nevyrešíš. Podrobnosti mi řekni SZ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 15:42 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
My jsme ji ze zacatku mely doma, ale horsilo se to cim dal vic, dokonce nam prestala chodit uplne ven. To jsme ji musely tahnou smykem (vycurat, vykakat a zase domu), i kdyz vedela, ze se do baraku muze vratit stejnak ven nesla, spis se uklidnila az v boude. Jo a boudu ma vyhrivanou na 23°C a neni tam tak docela sama, je tam s ni nase kocka. Docela se spolu daly dohromady a jsou dobry kamaradky. Nase kocka byla vzdycky rozmazlovana. Masicko granulky vzdycky ty nejlepsi naminky. Teplo domova a krasny meky pelisek. Po dvou mesicich co jsme si vzali Sendynu to zkoncilo. Nase Salema zacala kamaradit ze Sendynkou a spinkat s ni v boude, a dokonce spolu i papaji. Nejdriv jsme se baly, ze kdyz ji kocka vleze do misky, tak ze se ozene, ale nic se nestalo. Tak jsme koupili vetsi misku, aby se tam vesli obe dve a papaji s polu. Nejdriv se spapaji kocici granulky a potom psi. Ale co je zajimavi, ani ze Salemou si nechce hrat. Od kocky si necha libit vsechno, ale hrat si nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sindrom uskosti
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 18:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
sendy1511 píše:
Jo a chtela bych jsem se jeste zeptat. Ja jsem za cely zivot mela hodne psu, jak male tak i velke, ale nikdy jsem nevidela psa ktery si nechce hrat...

Můžu reagovat jen na tohle. Brala sem si z útulku fenu, která se hraček bála, před míčkem se schovávala, doteď si s hračkama nehraje, za úspěch považuju za 6 let soužití jeden napůl ožvejkanej tenisák. Nehraje si ani se psy, nevyhledává jejich společnost, hračky jí nezajímají. Teď už si umí hrát se mnou a s našimi nejbližšími kamarády, už se s nima zvládne v náporu euforie přetahovat o peška. V tom hraní jí dej čas, až se uklidní, začne si i hrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 21:26 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2009 20:31
Příspěvky: 10
Bydliště: ledec nad sazavou
Dekuju za odpoved o hrani. Zkousim to kazdy den a vzdycky menim hracky. Ale jedine co ji bavi je stekat na lidi a hlavne na nase sousedy, protoze vi, ze se ji boji. Jedine co dela, ze kdyz mne vita tak si veme moji ruku do tlamy, nezkousne jenom ji lehce drzi, a nekdy semnou jde az za barak na zahradu. Tam me pusti a zacne po me skakat, az mi nekdy da dost velkou ranu cumakem do obliceje. Cetla jsem par clanku o tom, ze kdyz pes skace tak by se ji mnela dat naka vec do tlamy, ale ona tlamu neotevre a vubec jsem ji jeste nevidela, ze by neco nosila v tlame (teda az na nasi kocku tu prenasi kazdou chvili) a taky jsem si vsimla, ze cvaka zubama. Nejdriv jsem si myslela, ze ji je zima, tak jsem ji zvysila teplotu v boude, bylo videt, ze ji je horko, ale cvakala zubama dal. Potom mne napadlo, ze to ma psychyckeho razu. Ptala jsem se na to zverolekare a ten mi rekl, ze je to mozne. Tak nevim jestli to bude mit na vzdycky, nebo az bude v poradku a zbavi se strachu, jestli i prestane to cvakani zubu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
Jestli můžu, Sendy1511, k tomu něco napsat jako úplnej laik co se týče psů, tak po přečtení tématu bych řekla, že fenka má tolik problémů (bojky, možná syndrom úzkosti, není socializovaná, neumí si hrát, štěká na sousedy, protože ví, že se jí bojí atd.), že fakt nejlepší rada v takových akutních a/nebo složitých případech je volat a pak jet rovnou za panem Rudolfem Desenským. :icon_thumright: Jinak držím palce! :-)

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Syndrom úzkosti
PříspěvekNapsal: stř 12. čer. 2013 21:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
TaliAn, než budeš příště reagovat, zkontroluj, kdy byl příspěvek napsán, tenhle je z roku 2009 :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!