Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Já se omlouvám, asi se vám musí zdát moje dotazy hloupý, ale stopovačku používám jedině na stopu a i tak se do ní dokážu zamotat tak si to v praxi neumím představit. My používáme normální vodítko a když to jde tak jsou psi na volno, pro mě by to byla hrozná motanice nehledě na to že by se mi dost eklovalo neustále manipulovat s tou šňůrou vyválenou v kdejakých eánech.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jo, na stopě se do ní sice nemotám já, zato se mi bezpečně zamotává sama.. řešení je stopku nenamotávat, ale jít na stopce na potřebné délce a zbytek nechat volně tažený.
Takhle vypadá moje venčení "ve městě" a tam si teda fakt stopku představit dokážu. Stopka volně tažená za pesem se nijak zvlášť nezamotává a jako záchranná brzda (pokud ji nenecháš utéct) je skvělá

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 19:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Tak já v Praze používám i 20 metrovou šňůru a to v místech, kde normálně běhaj psi na volno:o) A tam ho dovedu na vodítku:o) Ale mám malýho psa a tudíž se mi to kecá:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Petra píše:
Jo, na stopě se do ní sice nemotám já, zato se mi bezpečně zamotává sama.. řešení je stopku nenamotávat, ale jít na stopce na potřebné délce a zbytek nechat volně tažený.
Takhle vypadá moje venčení "ve městě" a tam si teda fakt stopku představit dokážu. Stopka volně tažená za pesem se nijak zvlášť nezamotává a jako záchranná brzda (pokud ji nenecháš utéct) je skvělá


Když myslím město, myslím tím opravdu město a městský provoz se vším co k tomu patří a né nějaké louky, pole, lesy. :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 21:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Alčo, když to se mi právě na tomhle městě líbí - jsi prakticky v centru a přitom na louce... já teda se psy do města ve tvém pojetí prakticky nechodím... a to bydlím u hlaváku, takže opravdu v centru

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 21:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Alčo, je to o zvyku. Kdyby si musela používat stopku denně (buď ráda že nemusíš) tak se s ní ty i pes naučíš tak, že vám nepřekáží. Ze začátku ji sice držíš v ruce, než psík trošku začne fungovat, nebo v opravdu rizikové oblasti, ale jinak ji pes tahá za sebou a ty si ji hlídáš v půlce. Tzn. pes je od tebe do pěti petrů při klasické délce stopky. A to je jako když je navolno nebo na vodítku. V centru jako je Václavák se stopkou těžko, ale někde na sídlišti je to v pohodě. Lidi maj sice tendence ti ji podávat že ti něco upadlo, ale zvyknou si a ptaj se na co to vlastně je.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 05. led. 2009 22:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Petra píše:
Alčo, když to se mi právě na tomhle městě líbí - jsi prakticky v centru a přitom na louce... já teda se psy do města ve tvém pojetí prakticky nechodím... a to bydlím u hlaváku, takže opravdu v centru

Takových míst jsou kolem každého města spousty i v okrajových částí Prahy je kam chodit, jenom že jsme se bavili o vhodnosti použití stopky ve městě a ne ve volné přírodě třebaže spadá do katastru města :wink:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no ona Plzeň má opravdu tu výhodu že tyhle volná příroda je přímo uprostřed města :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 09:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ajka píše:
no ona Plzeň má opravdu tu výhodu že tyhle volná příroda je přímo uprostřed města :-)

Tak nejen Plzen :lol: ,já jsem v Praze a venkov mám přímo před barákem :P

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
davidkova renata píše:
ajka píše:
no ona Plzeň má opravdu tu výhodu že tyhle volná příroda je přímo uprostřed města :-)

Tak nejen Plzen :lol: ,já jsem v Praze a venkov mám přímo před barákem :P

Tak to už není Praha ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 09:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
renčo to je hezký ale určitě nebydlíš někde na národní nebo okolí- asi tak nějak bych situaovala z pohledu prahy to kde bydlí v plzni Petra .-) ona bydlí opravdu kousínek od centra

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 09:55 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
ajka píše:
renčo to je hezký ale určitě nebydlíš někde na národní nebo okolí- asi tak nějak bych situaovala z pohledu prahy to kde bydlí v plzni Petra .-) ona bydlí opravdu kousínek od centra

Ajka ty přece víš,kde bydlím ,ten rybník je 5 minut od baráku,do Šárky je to 10 minut pěšky a do Obory 3 min.,Praha asi bude větší než Plzen...do centra je to 20 minut MHD a na Národní bych nebydlela ani za zlatý prase!

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no právě že vím kde bydlíš :-)) já taky bydlím mhd 20min od centra- ani ne ale vím že už je to spíš vesnic než praha .)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 10:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tady máš mapu Plzně - bydlím kousek od té červené psí louky, fakt myslíš že to není centrum? Nevidím důvod chodit psy "venčit" na náměstí, přijde mi to jako blbost vůči těm psům i vůči lidem mezi kterými musíš kličkovat a kteří pak nadávají na počůrané rohy domů a pouliční osvětlení. Když už musím se psy takto projít "město" ve tvém podání, je velkej na vodítku a malej někde okolo nebo u nohy, a snažím se co nejrychlej vypadnout někam do "města" v mém pojetí :lol: . A navíc to předtím vezmem přes tu červenou louku aby tam mohli vybít kousek energie a vyrobit trousek v klidu. Ve verzi stopovačka by to znamenalo že na vodítku dojdu na červenou louku, přepínám na stopovačku, vypouštím psa a jdu směr fialové čárky :wink:

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
No já sice bydlim až na samým okraji Prahy, ale v centru pracuju a můj pes někdy chodí se mnou. Je naučená chovat se v centru tak, že naopak ve městě vodítko nemusím mít striktně, vím 100%, že pes mi v poho přejde václavák na volno, aniž by ho to nějak roznervóznělo (samozřejmě pokud tam nebudou bouchat petardy). A učila se to všechno na sídlišti, začali sme tím, že měla top zákaz přecházet silnici bez dovolení. Zastavuje se před každým obrubníkem a nikdy žádný nepřecházíme bez povelu. Větší kumulace lidí sice nemá nějak výrazně v oblibě, ale nikoho si nevšímá, nikoho neobtěžuje, umí se vyhejbat. Umí jezdit všemi dopravními prostředky kromě letadla, z jezdících schodů jí pořád ještě házím dolů, aby si neskřípla drápek u výstupu.
Co se stopky týká - mě při trénování nějak zvlášť nevadila, ale to je tim, že Mařena moc neběhá, takže mě do ní nikdy nezamotala. A jak už je tak Mařka žravá, hodně upevňujem přivolání pamlskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 06. led. 2009 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Taky zastavujem u obrubníků, Barouš je se mnou permanentně na volno i když do toho centra musím, ostatně Václavák navolno bych přešla i s Rockym - ale je dost možné že by mě přitom ukamenovali. On totiž velký černý prdlý pes motající se mezi lidma není nic moc, takže beru jako ohleduplnost k ostatním že je na vodítku a že Barda je blízko u mne, případně u nohy. Na volné lítání mají všechny ty louky, břehy řek apod. Čili do centra ano, ale nikoliv se stopkou ale na vodítku a jen na nutnou dobu nebo jako socializační výlet jednou za čas.
Jinak ve městě ve smyslu sídliště klidně se stopkou, při přecházení silnice zvolit vhodný způsob - buď široko daleko nejede auto, tak jej pošlu i se stopkou, nebo někde něco jede, tak tu stopku holt zvednu a raději poponesu, teplou vodu a mýdlo máme snad doma všichni. Na chodníku je lepší kratší stopka a samozřejmě jen tam kde potkáš občas človíčka, ne tam kde jsou mraky lidí, tam je na místě krátké držené v ruce.
No a ve městě ve smyslu psí louky a podobně v tomto směru nevidím žádný problém.

Prostě se řídit podle situace, máme snad mozek, ne? Nenechat stopku přejet tramvají :shock: ale zase nemít psa na louce na krátko jen proto že by stopka mohla projet trouskem (a pak se divit že pes demoluje byt).

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: stř 07. led. 2009 17:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Já s malou Baruškou chodím ve městě taky na stopce, má 7 metrovou a vůbec mi to nepřijde divný. Lidem okolo jo, ale do těch je mi houby že :mrgreen: městem nemyslím úplný centrum, ale okolo..sídliště, park atd. Baruška je hlavička dubová a prostě se jí na přivolání nechce, proto stopku mít musí. Silnice řeším jak Gerda...musí zůstat před ní stát, rozhlídnu se a jde se. Stopka se do kol nezašmodrchá, páč neběžíme těsně před autem a tak konec stopky stihne krásně dojet na dálší chodník než nějaký auto projede. Ještě teď nově trénujem povel "chodník"...jakmile Brambora odbočí mimo něj, dostane povel a mastí na něj zpátky :mrgreen: Velká výhoda je naše Salynka, která jí spoustu věcí naučila...jak se chovat ve městě, chodit spíš u zdí atd. malá to od ní krásně napodobuje, takže v tom to máme ulehčený....Salča je ve městě naprosto vzornej pes, zato když jdem do lesa, tak si stopky s malou vymění :lol: Salynka zasa ráda srnečky. Někdy je to fakt na palici pořád hlídat stopku, ale je to super, Salča pomalu začíná chápat o co nám s ní vlastně jde. I když už jsem si taky hodila pořádnou šipku a myslím tím doslova šipku, když se Salča rozběhla, já o něčem přemýšlela a najednou stopka skoro v čudu...ještě že mě nikdo neviděl jak se tam válím :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
ja som u nas bezne chodila so psom, ked bol este stena, na stopke aj na sidlisku a nebol s tym problem. sranda bola, ked ju ludia preskakovali a ked na nu niekto stupil, tak sa mi pol hodinu ospravedlnoval, ze cukol s mojim stenatom :lol: stopka je super vec, obavam sa, ze stena bigla by som privolanie od psov a od vselijakych fujveci asi nenaucila. Skoda, ze je pre nas nepouzitelna na odnaucenie lovenia :cry:

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Citace:
Skoda, ze je pre nas nepouzitelna na odnaucenie lovenia :cry:

zjavne mame rovnaky problem :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 13:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Lindchen píše:
Skoda, ze je pre nas nepouzitelna na odnaucenie lovenia :cry:

proč?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Pretoze vsetko roztrhne. Mali sme celkom slusne privolanie, ale obcas sa stalo, ze mi zdrhol, co ja viem - tak asi raz do mesiaca. Tak som mu dala dlhu snuru. Najprv som dala obycajnu karabinu, ta povolila, tak som kupila v horolezeckom obchode silnejsiu, tu som kupila dvakrat, ta praskla v obidvoch pripadoch. Neskor zas nevydrzalo sitie obojku, na dalsom ten kruzok, o ktore sa pripina karabina. A ak zrovna nic nepraskne, tak ho proste nemam sancu udrzat, nieto este aj pritiahnut, aby som si vynutila prichod alebo aspon pozornost. Ono si z toho ludia robia srandu, ze ha-ha-ha, aky maly pes a taketo veci, ale ked vidi zver, chyti taky drive, prave tym, ze napol tu snuru, ze sa trha, kym nieco neroztrhne. Mozem nanho prisnym tonom, ako len chcem. O pritiahnuti ani nehovorim, proste na to nemam silu. On to robi preto, ze sa mu to uz niekolkokrat podarilo a vie, ze ked sa poriadne zaprie, urobi poriadny protitah, tak moze ist po zveri a vie, ze on ju dostane. Pokazde sa vratil po niekolkych hodinach so zaschnutou krvou na papuli a chumacmi srsti, takze naivne verim, ze ziadne zvieratko nestrhol a nezabil, ale obavam sa, ze je to len zbozne zelanie.
Jedinou prekazkou k tomu, aby to dokazal, nie je rychlost zveri, tazky teren alebo strasna zima. Som to ja a snura, ktoru som mu dala na krk. Preto je tento sposob pre nas nepouzitelny.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 09:30 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No a zkoušela jsi koňskou lonž? Karabina i popruh jsou pevný, max můžeš vzít dratev pro jistotu to ještě prošít - já když si dělám stopovačku, tak udělám uzel a ty konce ještě sešiju. A když má pes stopovačku zespoda na krku, protaženou mezi předníma i zadním nohama pod ocasem, tak i když se zabječí, tak s nim hneš - buď udělá kotrmelec, nebo mu podrazíš minimálně jendu nohu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 09:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Tak tu konsku som neskusala. Pouzivam horolezecku snuru, ta je velmi pevna, tu este neroztrhol a pochybujem, ze sa mu to niekedy podari, lebo to by nam v Tatrach asi padal jeden horolezec za druhym :| . Lenze problem je v karabine a v obojku. Karabinu som mala horolezecku na 150kg, nie tu otacaciu, klasicku. Skusim este karabiny pre kone, to by mohlo fungovat. Lenze co s obojkom? Kupujem len velmi pevne obojky od Ferplastu, dvakrat presivana prava koza, navyse urcena pre vacsie psy, aby viac vydrzali. Inac co sa tyka toho, co si pisala, ze snuru zospodu, medzi nohami pod bruchom, tak to mam aj ja, ved inak sa to ani neda, ta snura tam spadne sama, ked ju pes taha. Lenze ja ho prave tak neutiahnem. Nevladzem vyvinut silu, aby urobil ten kotrmelec. To bolo mojim cielom: ked vyrazi po zveri, urobi kotrmelec a hned zisti, co sa ma a co nie. Ale to je to, co prave ja neutiahnem. Raz sa nejako otocil, to som mu podrazila nohu a natiahol si sval a bol dva tyzdne marod. Odradit ho to neodradilo, ale ja som chodila dva tyzdne s pajdajucim psom. To nie je bohvieco. Ja potrebujem zlepsovak na to pritiahnutie, proste ako vyvinut silu, silny obojok (karabinu...hm..., to by som vyskusala tu konsku).

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 10:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
píšu SZ

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 18:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lindchen píše:
Pretoze vsetko roztrhne...
To raději nebudu komentovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 09:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Lindchen...no to se mi vůbec nezdá, že by ti pes urval horolezeckou! karabinu. Mým velkým koníčkem je lezení po skalách, párkrát jsem se do karabiny proletěla a nikdy mi nepraskla, to bych musela být už aspoň 3x mrtvá :mrgreen: já mám 60 kilo, plus co se načte při pádu...to mi neříkej že ti karabinu urve 20 kilovej pes :shock: nekupovala si ji u rákosníků? :lol:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
tiez si to celkom neviem predstavit :shock:

nas problem skor spociva v tom, ze nejako stale nepozorujem nejake vyraznejsie zmensenie jeho loveckeho apetitu :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Jo tak to jsme na tom stejně...Salyna jí tahá teprve měsíc, tak se snad výsledky dostavý :twisted: fčéra mi konečně po týdnu zas vyběhla, tak jsem byla celá šťastná že jí zas můžu ukázat že lovit teda nééé :mrgreen:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
tak to ti velmi drzim palce, bo my ju nosime uz ovela dlhsie, nez vy a zmena je fakt len minimalna... ](*,)
akeho mas psa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 20:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Albi píše:
Lindchen...no to se mi vůbec nezdá, že by ti pes urval horolezeckou! karabinu.

No ale je to tak. Bola to karabina, ktora udrzi 150 kg. Ak ta to zaujima, kupila som ju v trekovom obchode na Vajanskeho nabrezi v Bratislave. priniesla som roztrhnutu karabinu na reklamaciu a veduci predajne mi oznamil, ze mi jedine moze tovar vymenit, ale peniaze mi nevrati ani to nebude nijako inak riesit, pretoze som ju udajne pouzivala nestandardne a nie na to, na co je urcena. Takze som v inom obchode kupila karabinu, ktora vydrzi 600 kg v tahu, no a vtedy mi rupol obojok. Ono nie je otazkou len v tom, ze moj pes je maly a kolko vazi, ale aj v tom, kolko vazim ja a kolko som schopna udrzat. Niekto zvladne 60 kiloveho psa, niekto neudrzi poriadne ani 15 kiloveho.
Vcera som toto akurat hovorila jednemu chlapikovi so psom a on mi na to, ze ked nevladzem udrzat psa na voditku, aby nezabijal zver, tak sa ho mam zbavit. Mozno aj vy ste tu na tom podobne: takze sa zajtra zoberiem, odnesiem svojho psika do utulku a tam poviem, ze nech mu najdu 100 kiloveho kulturistu. Asi tak. Vdaka, ze pan Desensky toto nechce komentovat a za to, ze mi poradil.
Vdaka za radu jedine Evke, jedna z mala, ktora ma konstruktivne navrhy na riesenie.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 01:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Lindchen píše:
.....Nevladzem vyvinut silu, aby urobil ten kotrmelec. To bolo mojim cielom: ked vyrazi po zveri, urobi kotrmelec a hned zisti, co sa ma a co nie. Ale to je to, co prave ja neutiahnem. Raz sa nejako otocil, to som mu podrazila nohu a natiahol si sval a bol dva tyzdne marod. Odradit ho to neodradilo, ale ja som chodila dva tyzdne s pajdajucim psom. To nie je bohvieco. Ja potrebujem zlepsovak na to pritiahnutie, proste ako vyvinut silu, silny obojok (karabinu...hm..., to by som vyskusala tu konsku).


Na to ale není potřeba žádná síla, když máš psa na stopce a vyrazí a ty mu tu stopku zašlápneš, tak ten kotrmelec udělá sám, bez tvého přičinění na to nepotřebuješ vyvinou vůbec žádnou sílu. Tomu co popisuješ prostě nevěřím, nedokážu si představit jak by 15-20 kg pes dokázal přetrhnout široký kožený obojek a zničit horolezeckou karabinu která je prověřená na několikanásobně větší zátěž, to podle mě prostě není možné, ano stane se že běžná obyčejná karabina rupne, ale né horolezecká. :lol: Pokud nedokážeš psa této váhové kategorie přitáhnout na šňůře, tak je asi problém někde jinde.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 07:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No já mám bígla taky, ale fenku a drobnou, ale jaksi si taky nedovedu představit, že Ti rupne karabina, to se mi nestalo ani u něm. ovčáka(jak fena, tak pes) #-o . Soustřeď se na okamžik, než Ti vodítko napne... :idea: A nezoufej, vše jde ! :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 07:51 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Lindchen, mám ty těžší psy, o kterých píšeš. Takže vážím míň, jak oni a žádnou extra sílu nemám.
Když nedávám pozor a feňulka ( na vodítku ) zasedne na čůrání, tak mě zastaví na "pětníku". Je důležité to správně načasovat - těsně před napnutím vodítka, tohle když udělám, tak zas nemá šanci ona. Přečti si starší příspěvky, je to tam popsáno do podrobna.
Já jsem si dojela raději za Rudou, aby mi to ukázal a mám klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 08:10 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Běžně dělám se psy váhových kategorií kolem 80ti kilo a ruply mi maximálně běžné psí karabiny. Na bíglovi jsi musela mít karabinu na čivavu nebo kdovíjakou lacnou, aby ti rupla.
Jak už ti psala Eva, nejspolehlivější jsou koňské lonžky a koňská vodítka, jedině na těch tady dělám. Lidé mají běžně tendenci kupovat jen hezká vodítka a krásné barevné obojky s plastovými přezkami, nebo nezavařenými kroužky. Pro mne je prioritní to, aby obojek byl pohodný psovi i mně, protože pod to občas strkám ruce a vodítko aby bylo pohodlné výhradně jen mně s tím, aby obojí bylo minimálně pětkrát pevnější, než kolik váží pes. Právě kvůli krátkému trhnutí při tahání na vodítku. Jestliže někdo přethne vodítko nebo obojek, pak je lajdák, který nerespektuje, že základ jakékoli práce, spočívá v poctivém nářadí. Pochybuji, že budeš vařit ve spáleném hrnci...
Trochu tě omluvá, že jsi ze Slovenska, kde je docela problém sehnat kvalitní chovatelské potřeby, ale od toho je internet a zásilková služba, aby člověk sehnal to, co hledá. Po pravdě, neumím si představit, že bych tady vodil bígla na tom, na čem vodím kavkazany, protože by to bylo podobné, jako bych mu naložil batoh. Používám však i střední třídu, na které se kavkazáci dají také vodit, přesto jsou ta vodítka pevná, měkká do ruky a lehoučká. U nás už se dají pořídit i v běžném obchodním řetězci. Kdysi jsem sháněl kvalitní nářadí na psy jen na mezinárodních výstavách psů, kam jezdí hromada výrobců, jelikož jinde se nic pořádného sehnat nedalo, ale dnes už je to jinak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Roztrhnout horolezeckou karabinu na 150kg je fakt síla. To aby se člověk nál lízt na hory s takovým nářadím, když takhle silnou karabinu roztrhne obyčejnej bígl. Abych řekl pravdu, nechce se mi to mu věřit. Já mám vodítko udělané z obyčejného pevného hadrového pásku, který je na obou koncích zauzlován tak, že má na jednom konci smyčku pro ruku a na druhém pro karabinu. Karabina je obyčejná ze železářství na rohu ulice. Obojek pevnej koženej. Prostě nic extra.
A ať děláme se psem jakákoli alotria, kdy je namáháno vodítko-karabina-obojek, nikdy mi můj hovawart ani jednu součást nepoškodil. Nechápu jak se ti tohle mohlo stát s profesionální horolezeckou výbavou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
lindchen...promiň já jsem to nemyslela zle. Když teď tak o tom uvažuju, tak ty si nejspíš koupila takovou tu malou karabinku co já mám z hudy sportu na klíčích. Jenže to není normální horolezecká karabina, s touhle co sis koupila bych opravdu na skálu nešla. Na lezení se používaj ty klasický normální , velký...a to pochybuju že si dala svýmu psovi, to bys pomalu neprovlíkla ani tím kolečkem na obojku :mrgreen: to jsme se nejspíš špatně pochopili, ta malinká karabina opravdu není horolezecká!kdyby se s tímhle lezlo, tak je každej druhej lezec mrtvej :twisted:
Tak zkus to co ti radila Eva, ty věci na koně, hlavní je CHTÍT aby ten pes dobře fungoval. Výmluvy prostě neexistujou. Já měla taky vždycky spoustu výmluv sama pro sebe proč zrovna dneska tu stopku nemusí tahat...prší, je bahno, jdem jen kousek atd. ...tak jsem si to srovnala v hlavě, jestli doopravdy CHCI aby mě můj pes poslouchal a od tý doby jí tahaj obě poctivě.

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 14:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Chyba c.1: Karabiny, ktore rupli, neboli urcene (ani testovane) na prudky tah, len na pripnutie, co mi predavajuci akosi zatajil, hoci vedel, ze o nu chcem pripnut psa, ktory vybieha po zveri.
Riesenie c.1: Kupila som karabinu urcenu na tah, ktory dokaze vyvinut predmet padajuci volnym padom o vahe 600kg.

Chyba c. 2: Obojok sice ma pracku a je z koze, ale nemal zavareny kruzok na pripnutie, co je zahada, lebo tento typ obojku ich zavarene ma mat. Je pravda, ze som si to neskontrolovala, uprimne povedane, ani som nevedela, ze to mam skontrolovat.
Riesenie c.2: Jednoduche. Kupila som obojok taky, aky potrebujem, pre istotu dva.

Chyba c.3: Nemam dost sily na to, aby som ho jednak pritiahla (vynutit si prichod), jednak nie som dost tazka na to, aby som pri rychlosti, ktorou vystartuje, udrzala rovnovahu na snure, ktoru som pristupila (celkovo mam s rovnovahou problem, ale to je o inom). T.j. vyrazi, pristupim, noha mi narazi o uzol, letim na zem. Este stastie, ze mam kopec uzlov na snure, 100% sa o par metrom niekde zasekne, tak sa mi aspon nemoze stratit.

Riesenie c.3. ???

Snaha bola, je a stale trva, ale je to akosi tazsie, ked sa pridavaju okolnosti, ktore nemozem ovplyvnit, ako je napr. zdravie, hoci si ho kazdy rok zelam na Vianoce. :|

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 15:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Albi píše:
Výmluvy prostě neexistujou. Já měla taky vždycky spoustu výmluv sama pro sebe proč zrovna dneska tu stopku nemusí tahat...prší, je bahno, jdem jen kousek atd. ...tak jsem si to srovnala v hlavě, jestli doopravdy CHCI aby mě můj pes poslouchal a od tý doby jí tahaj obě poctivě.


Prave naopak, ja som sa na tuto metodu tesila, lebo mi pride skvela. Koniec koncov, moj pes ju poctivo nosil na sidlisku ako stena, aj v dazdi, blate a nevadilo mi to. Nevadi mi ani to, ze sa zamotava o kriky a tak, to hovori vacsina ludi, ze im vadia take drobnosti, mne to neva. Ked idem zo psom, som vzdy poriadne ufulana, no ale ved vsak pracujem so psom, tak nemozem vyzerat ako babika Barbie :D Takze vyhovorky u mna asi moc ee :wink:

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 17:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
řešení č. 3: stopovačka v ruce (rukavice!), a trhnout zpět přesně v okamžiku, kdy by došlo k napnutí psem, tzn. škubnout zpět o chvilku dřív, než se napne stopka kvůli zpoždění reakce a délce. Síly se sečtou a milý pejsek si pěkně naběhne. Pokud psa i přesto neudržíš, ještě existuje možnost: haltina. Popřípadě si "najmi" někoho, kdo na to fyzicky má, alespoň pro začátek, než si psík naběhne.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
.....Síli se sečtou a milý pejsek si pěkně naběhne.......


Evo a nemůže právě tohle být pro psa nebezpečné? Já jsem to se stopkou teda zkoušela jenom jednou u nejmladší fenky. Nemá problém s přivoláním, ale když jsme na vycházce bez starších fen odbíhá dost daleko a chtěla jsem si jí tím naučit držet se na vzdálenost šňůry. Přesto že je opravdu hodně rychlá tak se mi vyjímečně povedlo být ještě rychlejší, zašlápla jsem stopku protože chytit ji do ruky bych už nestihla, ale chudák fena udělala takový přemet vzduchem, že jsem se lekla že má stržený vaz :!:
Tak jsem po první lekci zase radši stopovačku honem dobře uklidila, zdá se mi že u hodně rychlých psů je to o úraz. :?

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alčo zatím sem neslyšela od nikoho, že by si díky tomu pes strhnul vaz. anatomie psa je naštěstí odlišná a krk vydrží opravdu hodně. ostatně když cuknu se psem na vodítku cukám s ním taky skoro do kotoulu a jednou se mi takhle přizabil pes sám od sebe na silnic když chtěl rychle vyrazit, ale byl zamotanej ve vodítku a já ho nepustila dal si docela držkovou. z mého současného pohledu je nebezpečnější divoká hra psů v lese než trhnutí stopkou- on si to ten pes hlavně po pár kotoulech rozmyslí :-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Neviděla jsem poškozenou páteř, ale zranění průdušnice (nevím, jestli jsem použila správný název).Záleží hodně na tom, jaký použiješ obojek a kde ho má pes na krku připnutý. Já takovéhle kotrmelce beru jako velice tvrdou korekci a jejich použití se snažím vyhnout, jak to jde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 20:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Některýmu psovi stačí jemně drnknout o vodítko a šlape, ale jiný prostě musí uděla salto, aby mu to došlo. A zranění je u toho škubnutí menší, než nebezpečí psa po útěku. Je to o tom, co je pro tebe důležitější a jak dobrá jsi, aby si to nemusela použít. Rozhodně bych toto nedělala na stahováku, řetízku, úzkym obojku a haltině. A samozřejmě nesmí být obojek hned pod čelistí, tam hrozí poranění trachey. A pokud nemá Lindchen takovou sílu (fyzickou ani psychickou), tak musí použít tohle.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 21:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
Některýmu psovi stačí jemně drnknout o vodítko a šlape, ale jiný prostě musí uděla salto, aby mu to došlo. A zranění je u toho škubnutí menší, než nebezpečí psa po útěku. Je to o tom, co je pro tebe důležitější a jak dobrá jsi, aby si to nemusela použít. Rozhodně bych toto nedělala na stahováku, řetízku, úzkym obojku a haltině. A samozřejmě nesmí být obojek hned pod čelistí, tam hrozí poranění trachey. A pokud nemá Lindchen takovou sílu (fyzickou ani psychickou), tak musí použít tohle.


No jo, ale tohle vlastně bylo z mý strany takový nedopatření, já jsem vůbec nepředpokládala co bude následovat když na tu stopku šlápnu. Nechtěla jsem jí vůbec trestat, nebylo za co, nikam neutíká, jenom si ještě neumí držet přiměřenou vzdálenost, je to 7. měsíční štěně a učit ji to tímhle způsobem se mi zdá hodně tvrdý a nepřiměřený.
Co se týká Lindchen tak tam bude asi těch problémů trochu víc. Pořizovat si na bígla horolezeckou karabinu na váhu 600kg a lonž na koně je tak trochu střílení na vrabce z kanónu. :wink:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 08:29 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
U nás stačí pro psa nepříjemný chmat a zabere to taky. Já bych ostatně na ty salta neměla ani fyzicky, ale ani psychicky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 10:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotka píše:
U nás stačí pro psa nepříjemný chmat a zabere to taky.

To můžeš udělat když máš psa na dosah a ne pět, šest metrů od sebe. Jinak já se v tom taky nevyžívám, ale občas sem to musela použít

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Eva Štemberová píše:
ještě existuje možnost: haltina.


Tiez mi to prave napadlo. Niektori mi radili aj stahovak, lenze mne je stahovak vrcholne nesympaticky, sice jeden doma mam, ale ten mam skor na hadzanie... Takze halti asi najskor.

Eva Štemberová píše:
Popřípadě si "najmi" někoho, kdo na to fyzicky má, alespoň pro začátek, než si psík naběhne.

:D Uz som najala ocina, skoda, ze nema cas chodit castejsie, akurat mame ten problem, ze ked je s nami ocino, tak toho krpca ani nenapadne niekam zdrhat a ked uz, tak otec zareve (a nepotrebuje ani stopku) a Aris sa vracia so stahnutym, ale vrtiacim chvostom a vyrazom "prepac, prosim, prepac, velavazeny alfa samec, uz to v zivote neurobim!" a este sa sam od seba pred nim prevali na chrbat. A tu prechadzku uz mame s akymkolvek pokusom o utek pokoj a pes slape ako hodinky. Dokonca ho otec drzi povelom volne pri nohe, aj ked vidi zver. :roll: Sice to s nim cuka, ale sedi. :shock: Tak na toto ja asi nemam.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 10:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no a vo tom to je....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 12:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Eva Štemberová píše:
A pokud nemá Lindchen takovou sílu (fyzickou ani psychickou), tak musí použít tohle.


Myslím, že má jiných možností dost. Začala bych tím, že pejsek bude poslouchat na první povel na všechno, co zná a chápe a co já po něm chci. V klidu, ale důsledně a všude a hned - v rámci možností reflexního oblouku a nevede se o tom žádná diskuse. Lovení zvěře a vyrážení za ní bych řešila až po tom, co pejskovi dojde, že dělá to, co řeknu a nic navíc. Zrovna tak, jako to začíná dělat "alfa samci"... . Když pejsek Lindchen zrovna moc nerespektuje, silou a kotrmelci to prostě nevyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 12:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No já pochopila, že jí vše ostatní dělá na první povel, má přivolání ze rvačky....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!