Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:07
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 12:39 
Dobrý den všem, jsem nadšená z tohoto webu, doufám, že mi to pomůže odstranit moje komunikační problémy s hafanem. Mám půlroční fenku ohaře a rozhodla jsem se, že ji nechám vyběhat na zahradě, ale venku bez stopovačky ani ránu, protože prostě přivolání není stoprocentí. Mám dotaz k lovení. Samozřejmě nechci aby bez mého vědomí prchala za zvěří, ale ráda bych se s ní zaměřila na myslivost a udělala nějaké zkoušky, aby byla upotřebitelná. Zatím trénujeme na vlečených bažantech, musí je najít a donést a to vždy děláme na stopovačce, protože ráda švindluje a dělá, že se drží stopy a když už jsem z dosahu tak frnkne pryč. Nezpůsobím tím, že když budu na vycházkách zakazovat každé vyběhnutí za bažantem to, že pak nebude mít o ně vůbec zájem až bude mít povel dohledat a donést střeleného bažanta?Zatím teda zakazuju jakékoliv vyražení bez dovolení a ona si drží vzdálenost.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 12:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já mam podobný problém - se psem pasu a tak u něj potřebuju udržet co největší zájem o zvířata a lovecký instinkt. Proto nezakazuju chození po stopě ani vystartovaní, ani čumění po zvěři, ale trvám na přivolání. Je těžké, alespoň pro mě - udržet tu hranici nelovení, ale přitom udržet zájem o zvířata.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: sob 10. led. 2009 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Já si myslím, že je důležitý taky hlavně to přivolání a nebo příp. zastavení, u živé zvěře, nejlíp nevyrazit vůbec, zájem o zvěř přece můžete pilovat podle mě i na mrtvých bažantech, aporty, vlečky a dohledávky klidně se stopovačkou, pak cvičit pevný vystavení, klidy... na zkouškách už jsou přece živá zvířata, teda myslím aspoň u těch vyšších :roll: , takže se to bude hodit, teda samo nejen na zkouškách :wink:

pokud je tady někdo zkušenější, ať mě doplní, díky :wink:

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: pon 12. led. 2009 14:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Půlroční pejsek? Bych si nemyslela, že zakazování vybíhání mu sníží zájem o zvěř. Pokud ho má, bude ho mít vždycky, ne? Ke zkouškám i případnýmu použití se určitě hodí (kromě přivolání, samozřejmě!) "stop" nebo "daun" - každý to dělá trochu jinak. Pes to myslím bere víc jako úkol - když vyplaší zvěř, má sedět (ležet) a sledovat, co bude. Snad je to pro ně zajmavější než přivolání...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 17:47 
A máte zkušenosti s tím jak naučit daunovat na větší vzdálenost? ví už co ten povel znamená, doma to zvládá kdekoli, na zahradě když ji mám na stopovačce, akorát já řeknu daun a ona přijde a zalehne, takže venku na procházce mi to vůbec nefunguje....učím ji všechno hravou metodou, ale tím víc je na mě nalepená, protože čeká sem tam na tu odměnu...budu ráda za jakoukoliv radu:)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: úte 13. led. 2009 18:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
začala bych ji to učit nejdřív u sebe, až to bude spolehlivě zvládat, i delší dobu, tak postupně prodlužovat vzdálenost, pořádně odměnit, pak jako další stupěň přidávat rušivé vlivy, třeba dál od Tebe a hození aportu, pak začít i venku se stopovačkou a tak dál...
Na povel daun by měl pes zalehnout tam, kde právě je, ne k Tobě dojít :-)

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 14. led. 2009 20:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
No jestli chcete psa vést lovecky, tak je asi nejlepší chodit s ním cvičit někam, kde vám poradí zkušenější, skupinově někam do honitby... já si nedovedu představit, jak bych vycvičila psa podle rad na netu!
Jinak o tomhle povelu se tu už někde píše...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 11:57 
Já s ní chodím na cvičák do honitby, ale tam řešíme spíš dohledávky a aporty a není proto čas na takové základy,jak mi minule pan cvičitel řekl. Musím ji naučit hodně sama, tak se ptám na zkušenosti těch, co si tímhle určitě prošli taky. Hodně věcí tam řeší tak, že když to prostě nechce pes dělat tak ho třeba nakopnou nebo něco podobného, což se mi zdá dost kruté pro půlroční štěně a hlavně se tím buduje spíš strach z pána než respekt, takže cvičíme jen v rámci možností a nenechám je aby podobné metody používali na mého psa....takže naučím povel doma a tam to akorát trénuju se zvěří, protože jinak nemám možnost se dostat k bažantům nebo zajícům... sice máme výsledky pomaleji než ostatní, ale myslím, že jí to aspoň víc baví a neničím si tím náš vztah...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 15:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Tesa:Můžu se zeptat s kým cvičíte? v Brně...díky

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 08:07 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Ahoj Tesa. V prvom rade nechaj psíka nech si užije detstvo a do ničoho ho nenúť. Neviem koľko má? Tuším, že píšeš 6 mesiacov? Tak hlavne mpmaličk, pomaly. Vystavovanie je prirodzená vlastnosť stavačov ale musí sa utvrdzovať poslušnosťou. Každý psík vystavuje na inú vzdialenosť a pokiaľ sa Ti dá tak to trénuj najskôr na pernatej zveri tá má menej intenzívny pach. Používaj stopovačku a keď vidíš, že psík vystavuje tak sa pomaly priblíž k nemu stopku drž v ruke pre prípad že by chcel zver vyraziť a keď si pri ňom, daj povel daun alebo aký používaš na ľahnutie. Tú zver by si mala potom vyraziť Ty a tvoj havko/havka by mala stále zostať na mieste kde je. Potom odviesť mimo pachu zveri a vyhľadávať ďalšiu zver a tak opakovať a opakovať a opakovať,.....Keď sa stane, že sa psíkovi podarí vyraziť tak s ním ihneď precvič povely poslušnosti. Tie tvrdé výcvikové metódy neuznávam ani ja ale niekto to ináč nevie a tak cviči aj takto. Mohla by som Ti poslať aj kazetu výcviku stavačov, ktorú urobili naši stavačiari z okresu Trenčín a Nové Mesto nad Váhom a tam by si to videla na vlastné oči. Ale je to ešte klasická VHS kazeta a tak by si si musela zohnať takýto prehrávač alebo zručného kamoša, ktorý by Ti to nejako nahral na DVD alebo CD.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: pát 16. led. 2009 22:27 
Eriko,moc děkuji za odpověď. S tím vystavováním nám to celkem jde, podle mě vypadá jako z příručky, zatím vystavujeme venku vrabce, naše kocoury na zahradě a strnulá vydrží celkem dlouho. Pak samozřejmě si to hodlá prohlídnout i zblízka.Je jí skutečně půl roku, takže nic extra netrénujem kromě aportíků, daun děláme doma,i u misky, na zahradě, ale jinde se jí moc nechce asi to má ještě málo zažité.Nebo si ze mě dělá srandu:-) To že k ní pomalu dojdu a dám povel je skutečně dobrý nápad, budem to pomaličku zkoušet a třeba se mi za měsíc podaří zadat povel aspoň na metr:-) O tu kazetu bych určitě zájem měla, ale teď na půl roku odjíždíme za hranice, tak nevím, jestli by to ještě stihlo dojít, přehrávač doma ještě mám, tak bych se určo ráda koukla.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: sob 17. led. 2009 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Ahoj, mám taky ohaře 9 měsíců a chtěla jsem se zeptat jak se má reagovat, když vystavuje. Aby pochopil, že nemá automaticky za chvíli za tím zvířetem vystřelit, ale pokračovat v cestě. Přečetla jsem si příspěvek od Eriky - tomu rozumím. Jen by mě zajímalo, jestli je možné přeskočit to downování, ale místo toho říct třeba "jdeme", když nechci řešiit každého vystaveného holuba na sídlišti. Je možné ho třeba na povel ho nechat někdy rozhánět holuby nebo se tím kazí " klid před zvěří". Nevíte třeba i o nějaké knize, kde by to bylo srozumitelně popsané i pro někoho, kdo s tím nemá žádné zkušenosti? Jinak mě taky radili myslivci nenechat vystřelovat štěně za zvěří jinak "zjančí"- a měli pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 07:45 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Tesa, pošli mi adresu a ja to pôjdem poslať ešte dnes. Věď bývaš iba tu za rohom! :D
Irenca - psík má zostať pokojný a zver nechytať. To je pokoj pred pernatou zverou.Ak vyletí nejaký ten operenec tak má zostať pokojne stáť a čakať na povely pánička. Ale potom tu máme zasa vyháňanie zveri z húštin a vtedy má stavač prehľadávať hustý porast a zver vyháňať, nie vystavovať a má reagovať na povely. Takže trénovať hlavne poslušnosť a to vrodené spráne usmerňovať. To jančenie pri holuboch by som mu asi zatrhla. To, že nemá za zverou vystreliť je práve o tom zadaunovaní keď ho vystaví. Alebo ho privolať k sebe ale určite nedovoliť vyraziť k tej zveri.Ťažko sa to vysvetľuje takto keď to musím písať. Pozriem sa po nejakých knižkách o výcviku stavačov a dám vedieť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 17:31 
Poslala jsem adresu SZ :D Díky moc.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: pon 19. led. 2009 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Erika Janíková - děkuju za rady. Ještě budu otravovat s jedním dotazem. Co stopy? On pořád něco stopuje. - Jak tohle usměrňovat. Samozřejmě je jasné že se má na povel vrátit, ale může se nechat stopovat podle libosti nebo to má být taky jen na nějaký povel? Po nějakých knížkách se chci podívat sama, ale pomohlo by mi kdybych měla doporučenou nějakou kvalitní. Nechci dělat lovecké zkoušky - je bezpapírák, ale jde mi o to zvládnout tu loveckou vášeň tak, aby to pro něj bylo co nejpřirozenější. Doufám, že to ještě doženu. On byl do puberty tak dokonale poslušné štěně, že jsem to neřešila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 08:01 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Irenca - a čo všetko stopuje? Ja osobne si myslím, nech si stopuje koľko chce ale aby to potom neprešlo do štvania. A pozor na srnčie stopy, tie sú najviac "voňavé" a psík ich stopuje najradšej. Keď už ho baví stopovanie tak si zožeň zajaca alebo bažanta /uloveného/ a urob mu vlečku - na špagát uviažeš zaja alebo bažanta a ťaháš ho za sebou. Je dobé keď vlečku robí nejaký pomocník aby nestopoval teba ale tú zver. Najskôr iba rovno a pokiaľ mu to ide tak mu robíš rôzne zlomy do prava do ľava. Najskôr kratšie a potom dlhšie. Pokiaš to je ešte šteniatko tak sa nevyžaduje aby nájdenú zver priniesol ale od dospelého psa už áno. Musí prísť na koniec vlečky a nájdenú zver priniesť páničkovi. Je ešte mnoho podrobností, ktoré by som tu mala napísať ale to by bolo strašne na dlho. Pozri si knihu: "Lovečtí psi" od V. Hanzala a V. Vochozku. Je to tam celkom dobre popísané a sú tam aj názorne nakreslené vlečky a veľa iných vecí. Je to už dosť stará knižka a určite nájdeš aj niečo novšie. Nie so všetkým v tej knihe súhlasím ale celkom sa to dá. Daj vedieť ako vám to ide. Držte sa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Irenca - a čo všetko stopuje? - Stopuje králíky - na sídlišti. Jinak srnky a tak. Dělá to přesně jak si popisovala - nejradši pročesává různé houštiny - pak teda srnečku většinou chvilku prožene. Teď ho vodím na stopovačce - jenže to ho zase nemůžu pustit se stopovačkou do houšti, tak nevím jak ho tohle naučím.
Tak se mi zdá že mám velice nadaného ohaře s "obrovskou chutí do práce" - Škoda že jsou myslivci tak upjatí na "papíry"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 14:56 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Užasné, Ty máš na sídlišti králikov!? Paráda! Na stopovačke ho určite do húštin nepúšťaj, to je nebezpečené. Tak trénuj poslušnosť a potom keď bude ovladateľný a bude sa dať privolať aj od strnky tak začneš s tými húštinami. Aj mňa to teraz čaká s mojím ďáblom - braka. Ten má duriť ale iba diviakov prípadne jeleniu zver a srniek si nemá všímať. Ale on je taký náruživý, že durí aj sojky! Je to občas divočina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 21. led. 2009 18:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Jo jo, to si dovedu představit. Mě ten můj cvok vystavoval i moly na zdi. Vážně, vzorově se zvednutou přední packou! A ty srnečky vyhání z houští už tak od 3 měsíců. Tenkrát to ale na místě otočil, když jsem pískla na píšťalku. Králíci před barákem jsou sice z cvičných důvodů úžasní, ale když venčím ráno než jdu do práce nebo v noci (to jich tam pobíhá nejvíc) a nemám zrovna plnou koncentraci na výcvik tak mě dost rozčilujou. Navíc, když si představím, že by mi za nima zdrhnul na hlavní silnici! - se stopovačkou nejlépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 07:39 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Ja som toho môjho ďáblika dokázala odvolať aj od srniek, ktoré mal pred očami. Na pískanie mi tiež od nich pekne prišiel ale teraz prišla puberta a chlapčisko si myslí, že on bude veliť tomu či srnky naháňať alebo nie. Tak prišla na rad stopka ale v lese sa to skrátka nedá. Tak sa snažím chodiť na miesta kde je srnečiek čo najmenej a je šanca stretnúť tam nejakého divočáka aby sa venoval radšej a hlavne tomu. A pracujem na privolaní, no to je skrátka základ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přivoláni ibizský podengo
PříspěvekNapsal: pon 08. bře. 2010 13:50 
Offline

Registrován: čtv 04. bře. 2010 12:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Hodonín
Dobrý den,
před rokem jsem si pořídila k mým 4 chrtům ibizského podenga, který byl celý život na dvoře a nic neznal. Chodili jsme bez vodítka, ale co začal běhat dostihy, tak chodíme pouze na vodítku, protože ho nezajímá nic jiného než štvát. Zkoušíme už 7 měsíců natahovat stopovačku, ale jakmile je navolno prchne a nepřijde dokud něco nevyštve z polí. Ostatní psi můžou štvát, ale odvolám je bez problému, ale on neumí rozlišit prostor venku od dráhy. Dokonce venku nereaguje ani na háravé feny a zajímáho jenom lovit. Ted´ho venčím samotného,na stopovačce povoluju mu pomalu aby se oddálil, ale neúspěšně. Většina lidí od chrtů nikdy svoje psy nepouští, ale mě je to líto když s ostatními to lze a s ním ne, děkuju za odpověd´! Opavská


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: čtv 11. bře. 2010 16:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nauč ho pořádně přivolání - jiná sekce - je tam popsáno, jak správně používat stopku (podle popsi to děláš špatně a proto ti to nebude fungovat), můžeš si koupit i DVD, je tam názorně ukázáno, jak přivolání na stopovačce naučit. No a pak můžeš přijet třeba na free - jsou tam ovce, koně... takže názorná ukázka k dispozici :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 14:30 
Offline

Registrován: ned 10. bře. 2013 16:24
Příspěvky: 23
Dobrý den, mám také loveckého pejska (křížený ohař,7 let, na zavolání nepříjde :D výcvik jsem zanedbala a chci to napravit) Pokud vidíme zajíce, řeknu sedni, opatrně ho uvolním z vodítka, a řeknu běž. To se po honičce (vždy neúspěšné) vrátí přímo ke mně do náruče plný ranosti. Je správné ho nechat jít po zajíci? Nechci aby byl na mě naštvanej když ho nepustím. :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 15:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
takže ty ho necháš honit- lovit a divíš se že ti enchodí na přivolání? naštvanej? že ho nenecháte lovit? no naštvanej bude, protože si nembude moct dělat co bude chtít- toto ybhc opravdu nedělala ani s plně ovladatelným psem- pokud ho chcete v tomto směru vybít zajeďte si na coursing ale v přírodě ať to nedělá- koledujete si o průšvih s myslivcema neli rovnou o zastřelení psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Hm a až ho jednou uloví a poraní, zajíc bude pištět bolestí, tak uděláš co? S myslivci v okolí máte dobré vztahy? Já bych teda psovi poskytla nějakou inteligentnější a míň rizikovou zábavu.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 15:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ne, není to správné. A když ne z hlediska výše popsaných, tak proto, že ohař by měl vystavovat, nikoli štvát.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 19:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tohle je přesně ten důvod, proč se kříženec nemůže stát lovecky upotřebitelným psem. Může zdědit chybné vlohy.
Pokud ho baví honit, je coursing dobrá zábava. Zajíce bych mu fakt nedoporučovala, koledujete si o malér.

S přivoláním je to těžké, honiči mají dokonce i ve zkouškovém řádu jistou benevolenci, že pokud právě pracují, nemusí na přivolání reagovat (ale musí se do půl hodiny vrátit). Proto bych v něm honičské vlohy nepodporovala, je pak jen otázka času, kdy se mu ulovit podaří, tím se iniciuje další článek původního přirozeného potravního chování šelmy (najít-sledovat-pronásledovat-chytit-usmrtit-sežrat), k těm dvěma posledním už je pak jen krůček a máte velkej problém.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: lovení a lovecký pes
PříspěvekNapsal: stř 13. bře. 2013 20:42 
Offline

Registrován: ned 10. bře. 2013 16:24
Příspěvky: 23
Děkuji za rady, už ho nepustim za lov :) myslivci tam v tom okoli vubec nejsou. Má holt utrum. :) A máte pravdu s tím poraněním zajíce


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!