Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:44
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 15:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
S tim sedni vyzkousim vystihnout ten okamzik.

K tomu "k noze" ted uz bez pamlsku. Kdyz jsem zkousel pamlsek nebo hracku, nevnima. Ma proste tmu - vidi jen pamlsek nebo hracku, ale seda si vselijak jen ne tak jak chci, jen aby uz ten pamlsek dostal. Kdyz ho usadim tak jak chci ja a dam mu ten pamlsek, nepochopi, ze tohle je spravne a priste opet sedne spatne. Kdyz si pockam nez to vykona spravne, je schopen vystridat vsechny povely co umi, trikrat me obehnout, s tim, ze pokazde sedne na jine misto, poposkakuje, atd... Myslel jsem si, ze nevi co po nem chci, ale kdyz jsem mu dal tenhle povel bez pamlsku a doma, udelal vzorove to co ma. Prisel k noze a hned sednul. Koukal pri tom pred sebe (taky bych chtel aby koukal casem na me, dokud nedostane dalsi povel, ale nevim jak na to). Kdyz jsme ale venku, nesedne drive, nez zjisti, ze nehrozi zadne nebezpeci kolem. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
všechny povely venku bych vydávala na vodítku. Nedovol mu aby tě 3x oběhnul a 10x vyzkoušel jestli je to ono. Povel, usměrnění, klidná pochvala. Statické cviky (sedni, lehni) necvič v moc dlouhých intervalech, máš hyperaktivku. Pokud se ti zvedá po pochvale, je potřeba jej naučit že pochvalou povel nekončí - dám sedni, krátká klidná pochvala, chviličku počkám (prodlužuji), ukončení velkou pochvalou+pamlskem nebo mazlením, prostě tak aby bylo jasné že toto už je opravdu konec. Nedovol mu vyrazit dřív, ale začínej opravdu po vteřinách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 04. bře. 2007 22:51
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha
Petra píše:
všechny povely venku bych vydávala na vodítku. Nedovol mu aby tě 3x oběhnul a 10x vyzkoušel jestli je to ono. Povel, usměrnění, klidná pochvala. Statické cviky (sedni, lehni) necvič v moc dlouhých intervalech, máš hyperaktivku. Pokud se ti zvedá po pochvale, je potřeba jej naučit že pochvalou povel nekončí - dám sedni, krátká klidná pochvala, chviličku počkám (prodlužuji), ukončení velkou pochvalou+pamlskem nebo mazlením, prostě tak aby bylo jasné že toto už je opravdu konec. Nedovol mu vyrazit dřív, ale začínej opravdu po vteřinách.


Na voditku cvicime, ale mas pravdu, nedovolim mu aby me obihal. Co se tyce doby, tak nevim. Jak rikam, kdyz nechvalim, je vse ok. Dam mu pr. ke me - pribehne, predsedne a ceka. Kdyz ho ani nepochvalim, tak sedi dokud nedam dalsi povel (treba i minutu, dve..- vyzkouseno). Jakmile ho chci pochvalit nebo pohladit za to ze to udelal spravne, tak se okamzite zveda a je celej rozjasanej :mrgreen:
Mam tedy mlcet a nechvalit, nebo se snazit ho vzdycky po pochvale pohlidat aby se mi neodlepil ze zeme a hned ho usmernit? Prijde mi, ze zije jen pro to abych ho pohladil a udela pro to cokoliv. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
nehladila bych, pochvala naprosto klidná - později se ti bude hodit u složitějších cviků kdy potřebuješ psu říct "děláš to dobře, pokračuj". Mimo to bych doma zapracovala na schopnosti psa se uvolnit - prostě ho delší dobu klidně hlaď, po celém těle, ale pes se nesmí rozdivočet. Buď budeš ležet a nastrkovat mi místa která chceš pohladit, nebo si klidně blbni, ale beze mne. Pochybuji že se nechá umazlit do spánku, ale bylo by to ideální. Prostě naučit psa že žít se dá i jinak než tryskově


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 15. led. 2009 16:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
Pochybuji že se nechá umazlit do spánku, ale bylo by to ideální.
de to, Bony se mi tak taky choval, ale dalo to práci. Vždy, když už skoro spal, mě začal kousat... musel se zase uhladit

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Celá rodina na něj nemá dost sil
PříspěvekNapsal: sob 17. led. 2009 18:23 
Ahojky lidičičičky,mám 5ti letou fenku hnědého labradora,a celá rodina se s ním bojí vyjít ze zahrady.Když s ním někdo vyjde tak hned zajde [-X .Barča totiž začne ohromně tahat,štěkat a utíkat.Už 2x se porvala s dobrmanem.Teď jí chceme koupit halti ohlávku ale myslíme si,že si jí bude sundavat.Poradíte jak na to,aby se trochu zklidnila???? ](*,) tak zatim...a dík :prayer: :toimonster: ](*,)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celá rodina na něj nemá dost sil
PříspěvekNapsal: sob 17. led. 2009 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. čer. 2006 11:19
Příspěvky: 227
Bydliště: Brno- Židenice
Nejlepší bude si vyhradit několik dlouhých dnů na pročítání poradny a číst a číst. Jinak hned na hlavní stránce www.psycholog-psu.com vlevo jsou odkazy na nejčastější problémy a je tam i tahání na vodítku, trochu koukej taky:yawinkle: a z vlastní zkušenosti Halti ohlávka funguje výborně

_________________
Otoč se čelem ke slunci a všechny stíny padnou za tebe.
*Iva a Bára


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
Ja jsem prave zkusila chuzi na voditku s provlecenym voditkem mezi pred.nohy, a jak jsem se teprv vcera docetla, ze ma jit voditko pres pravou nohu, a sla uplne uzasne! Ale je fakt, ze se mi na tom spatne ovlada do stran. Je mozne, ze by si takhle zvykla po case chodti u nohy bez tahani?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 18:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Když byl Borek k neudržení, tak jsem mu vodítko protáhla mezi předníma packama a šel jak mílius, nezatahal, prostě nic....A teď od pondělka jsem pořádně vyzkoušela tu škubání s vodítkem ve správném načasování, no šla jsem s ním v pondělí a v úterý a když ho včera vzala mamka, protože já nestíhala tak se nestačila divit co jsem s ním za ty dva dny udělala no a dneska jsem se z procházky vracela kolem plotu kde maj rotvíka a s ním se Borek nesnese, to mohl mít vodítko pod nohou a stejnak táhnul a dneska rotvík zase běhal za plotem jak blízen a Boran nic, sice pořád koukal, měl tendenci vyrazit za ním, ale jednou jsem škubla a pak už bylo vodítko po celou dobu prověšený :)
Opravdu stačí si vychytat správný okamžik a prudce trhnout a pes za chvíli začne chápat :)

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 18:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak mě se ten moment zřejmě furt nedaří vystihnout,protože čuba sice letí,ale nevím s tím načasováním,už jsem s ní škubala dostkrát,mám pocit,že jí to spíš baví :twisted: někdy chodí docela slušně,ale stačí,aby přijel kamarád airyk a když ho vidí ,tahne k němu jak urvaná,apod. ale budeme se snažit...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
BENICK: a to skubes za to voditko kdyz je provlecene mezi nohy nebo kdyz je normalne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Anie: ne já ho mám normálně, já jsem mu ho mezi nohy protahovala pouze v případech kdy se blížil pes nebo jsem věděla, že nastane moment kdy bude jančit a táhnout a budu mít problém ho zvládnout, jinak jsem mu ho dávala normálně....

Mellorn: hele já si ho držím na vodítku tak aby mi šel přímo u nohy, nesnažím se to vodítko zbytečněš prověšovat abych ho k ničemu nelákala, ale jakmile cítím že začíná zabírat tak prudce škubnu. Když začíná zabírat tak to prostě cítím na tom že mi začíná vývyjet tlak na ruku, proto ho držím tak blízko a nemusím sledovat vodítko, dneska jsem to vodítko zkoušela držet už dál, sice měl ze začátku tendence toho využívat takže jsem to musela sledovat, ale za chvíli to bylo v pohodě

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 19:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
My mame problem, ze jakmile ji dam nakratko,aby sla u nohy, tak uz jede jako tank. Takze tam neni zadna sance aby sla pomaleji a ja pak mela cas trhnout...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 21:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
jo to Borek dělal taky, tak sem prostě prudce trhla, sice to nemá takovej efekt jako když se trhne na začátku ale přecijen se trošek uklidní a když už to přeháněl tak sem se prostě zastavila a počkala až si mi sedne u nohy a pak zase vyrazila a hned jak sem vyrazila sem se začala připravovat na to škubnutí protože sem věděla že on vyletí....Ale já to mám lehčí s tím že mám haltinu, kdyby byl na obojku tak to asi tak snadno nezvládám

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 05. úno. 2009 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 05. pro. 2008 15:41
Příspěvky: 221
Bydliště: Alicante, Spanelsko
jo tak, ja myslela, ze uz sis to vytrenovala bez haltiny:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2009 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Mám malinkatej dotázek naše Bety (4,5měsíců) už netahá, pouze někdy napne vodítko. No netahá ... když uvidí děti, tak táhne, ale já to zatrhnu s tím, že poomaaluu vždyť k nim dojdem pohoda ne. Když má vodítko volněji, teda nejde přímo u nohy, tak jde a někdy napne. Ale než škubnu, tak tochu zpomalí, takže prověsí. Když jde přímo u nohy, tak jde docela dobře stále po mě mrká očkem a pořád by chtěla čumákem rýt silnici. Takže vodítko napnuté.
Chci se zeptat: jsme ve správný fázi odnaučení tahání nebo někde dělám chybu? Vím, že je to "běh na dlouhou trať", ale chtěla bych vědět, jestli to takhle u vás taky probíhalo nebo je to špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 12:57 
Offline

Registrován: pon 22. pro. 2008 19:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Mám teprve 3 měsíční štěňě.Vůbec ho nezvládám,když jdeme kolem silnice,kde je velký provoz.Skáče do ní,běhá jak blbec dokola a tahá co nejdál od aut.V tomhle případě mu řeknu "fuj" a posadím ho.On se jen bojáně rozhlíží ale sedí.Pochválím ho že nejančí,zůstanu tam s ním ještě chvíli a tohle se furt opakuje dokola když chci zase jít dál.Když vidí na druhý straně psa, tak to se mi div nevytrhne z obojku.Nevím jak ho tahání odnaučit.U silnice je to hlavně strach z aut.Ale když jsme někde mimo tak tahá za psama a já nevím jak ho to odnaučit.Vždycky cuknu,že se až úplně otočí a vynadám mu,ale asi to taky neni nejlepší pro tak malýho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 13:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Desenský píše:
Kačka Kroufková píše:
...přibližně od jakého věku můžu škubnout?
Můžeš od té doby, kdy psa pořádně rozchodíš na vodítku a pak chceš, aby pochopil, že jde-li na volném vodítku, nic se dít nebude. Hlavně to hce trochu cit v ruce. Neškubu, kdy jde pes za mnou (nemyslím tím jiným směrem, ale stejným). Pak nepoužívám škrťáky, ale vždy jen hladký kožený obojek, utažený kolem krku bez vůle. Vůle obojku se nejlépe projeví při posazování psa, tedy tahu vodítka nahoru a také podle toho, kolik se pod obojek vejde prstů.
Pokud škubneš a necháš psa odejít se opřít do vodítka, nepochopí, o co ti jde. Z toho důvodu trhnu a pokud se pes pokusí do vodítka znovu opřít, ve stejnou chvíli jemně trhnu vodítkem a hned jej kousek povolím, aby pes poznal tu hranici.

Ančo na tahání u štěnat mi pan Desenský radil o kousek výš.A určitě mu nenadávej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:02 
Offline

Registrován: pon 22. pro. 2008 19:48
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
Počkej Kačko,když škubnu,pes se zastaví a zmateně kouká-to je na volný šňůře.Teprve když se rozeběhne tak zase škubnu.Co teda dělám špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Přesněji ti poradí ti zkušenější,ale my jdeme Betyna zatáhne já škubnu v okamžiku kdy to vodítko napne,ona se zastaví kouká ale já pořád jdu takže musí jít taky když jde do znovu do tahu tak ještě než to vodítko napne tak jemně zatáhnu a říkám ták je to hodná pašák a chválím to vše pořád v pohybu taky se v chůzi ohnu a pohladím že tak je to správně,ale nejdřív jsem jednu celou procházku s ní chodila nechala jí tahat a promýšlela která je ta správná chvíle na škubnutí aby to mělo ten správný efekt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 14:39 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Kačka Kroufková píše:
Přesněji ti poradí ti zkušenější,ale my jdeme Betyna zatáhne já škubnu v okamžiku kdy to vodítko napne

Máš škubnout těsně před tím než to napne :shock: :idea: :?: :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
JanaV máš pravdu někdy se blbě vyjadřuji,teď chápu když ostatní psali že to jde blbě popsat.Mělo tam být když jde do tahu proto pak taky píšu že jsem jí jednu procházku nechala tahat abych si upřesnila kdy ten moment přijde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 16:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já osobně nechválim, pokud se pes tváří zmateně, tak prohodim něco jako "čumíš, viď? To neznáš" :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 16:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Evi u nás se osvědčila ta pochvala ,já to zkulsila říkala jsem copak copak a ona sedla takže jsem jí přešla a letěla zas do tahu.A pak následuje moje chyba nechala jsem jí jít zase do tahu.Ale už je opravená už to dělám jinak.Betynka když škubnu tak odchází do napnutí(netáhne)pouze napne to já jemně zatáhnu a pak už mi jde volně a to hned chválím a jde dobře.Ona až zas tak nebyla zmatená z toho škubnutí.
Ale teď zkoušíme už chuzi u nohy a to jde krásně ale pořád by měla čumák u země.takže nevím jak tohle teď řešit opět tím škubáním?Protože když mám balonek nebo pamlsek tak po deseti krocích se otočí proti mě a jakoby couvá a tendenci si začít hrát nebo v případě pamlsku si sedá.Tak to mám na chvíli přestat a pohrát si sní ?aby se zas nenaučila že si může předemně stoupnout a já všeho cvičení nechám a budu si hrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 16:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Máš ještě mimino, těčh deset kroků je ažaž

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 11. úno. 2009 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Dobře,děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 09:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
JanaV píše:
Máš škubnout těsně před tím než to napne :shock: :idea: :?: :!:
U tíměsíčního štěněte? To snad nemůžeš myslet vážně. U malých štěňat se s razancí nedělá!

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 14:38 
Ahojte. V prvom rade sa chcem priznat že mám nevychovaného psa-samozrejme mojou vinou :( V druhom by som to chcela zmenit, ale potrebujem pomoc od skúsenejších... Mám 3 ročnú fenu Jack Russell teriéra, ktorá bola vždy zvyknutá na vodítku tahat. Ospravedlnovali sme to jej hyperaktivitou, čo pravdaže nie je dovod.. Odnaučit tahat moju fenku som sa rozhodla postupne, avšak sanžím sa byt dosledná tým, že odkedy som jej dala najavo že tahanie už nebudem tolerovat, naozaj ho netolerujem-napriek tomu že je to už lepšie a nevláčime sa ako predtým, mám strach že postupujem celkom nesprávne: Ked sa rozbehne, trhnem vodidlom a vrátim ju k nohe, ked to urobí viackrát, opakujem až pokým nevydrží pri nohe, ak to urobí v kroku a trhnutie nezaberie, spojím ho zo zastavením(aby vedela že čím viac sa niekam ponáhla, tým neskor sa tam tahaním dostane). Problémom je že tie trhnutia akoby vacsinou nebrala na vedomie... a prechádzka vyzerá asi tak že každé 2 metre trhnutie a každé 4 zastavenie...Jej-teda mojím problémom je, že ma vonku nevníma...trhnem, vrátim, ona to len znesie a ponáhla sa dalej ani sa na mna nepozrie... Odkedy to síce robím, viac na mna začala reagovat ( aj doma), ale neviem či je to správne a či v tom pokračovat- obávam sa totiž že jej tých mnoho desiatok trhnutí na prechádzke pomoze akurát k bolavému krku...Mierne zlepšenie nastalo, neletí tak a občas už vníma kde som-čo som, ale nerobím to zle ak je na nu potrebných tolko trhnutí aby šla pri mne? Ďakujem


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 31. bře. 2009 14:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rači trhněte tak, aby udělala otočku o 360° než abyste škubala v jednom kuse. Nebojte, psovi to neublíží a o hodně postoupíte.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 10:05 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jak píše Eva, raději jednou pořádně, než několikrát na nic.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 14:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. bře. 2009 19:53
Příspěvky: 23
Bydliště: České Budějovice
Taky mám problém s Bíglem který tahá jak tažnej kůň po přečtení pár rad jsem si chtěla koupit halti, ale nikde ho nemají tak jsem si to objednala jsem zvědavá na výsledek. :D doufám, že to zvládnu a pes taky, že mě nesežere za to :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 03. dub. 2009 13:49 
No už sa mi nechtiac podarilo trhnút ju tak že spravila vo vzduchu salto a fungovalo to asi na 10 sekúnd ked skrotla :-) ...Ale včera som zohnala halti ohlávku na nu...teda neviem či je to správne, lebo je to podla mna super vec ale hlavne na velké psy, a nosit na tom toho mojho prcka... :roll: ... Ale vyskúšala som to s nou na prechádzke a nemusela som skoro vobec používat silu.. myslíte že by som ju mala používat aj nadalej alebo bude lepsie trpezlivo trénovat chodenie ( trhanie) na klasickom obojku? Povodne som si predsavzala ze ju to naučím na obojku...ale teraz neviem či jej radsej nesetrit krk ked tá haltina tak zaúčinkovala :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Malý tahač
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 14:07 
Offline

Registrován: stř 15. dub. 2009 09:38
Příspěvky: 9
Bydliště: hradec králové
Dobrý den máme ročního maltézáka a tahá jako blázen. Než zavřu a zamknu dveře tak poslušně počká u schodů ale jakmile se otočim ode dveří tak vyrazí ze schodů a už se nezastaví....maximálně se vrátí z poza rohu ke schodům jako kde sem. A pak už celou procházku jenom táhne jak prdlej. Važí necelých 5kg ale útáhne dospělýho chlapa na skejtu!nevěřila bych kdybych to včera neviděla!takovou dálku a takovou rychlostí a ještě nebyl vůbec unavenej!proč ty psi vůbec tak tahaj na tom vodítku?dyť jim to musí být nepříjemný když se dávěj a stejně nepolevěj. Za čím se tak ženou?zkoušime škupat a sedat si a zas a znova ale zatim bez úspěchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 15:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Odporúčam prečítať témy v tejto časti poradne.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tahání na stopovačce
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 12:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. led. 2009 12:53
Příspěvky: 20
Bydliště: Plzeň
Mám na pejska 10m stopovačku, a jelikož se ode mně hodně vzaluje, nosím ji v ruce. pejsek na krátkém vodítku zpočátku procházky mě zkouší a tahá, ale jeden, dva mega škubance a pak jde v poho. Problém je s tou stopovačkou. když je na celé délce těch 10m , tahá jako blázen, já když zařvu pomalu a škubnu maximálně jak můžu, tak s ním to na tom druhym konci téměř nepohne..tudíž mu to nepříjemný není a tahá si dál.. co dělat?? zkoušela sem mu na stopovačku dát haltinu, ale tahá i když ji má a navíc jak si na tu stopku pořád šlape, tak by z tý procházky nic neměl...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 06. srp. 2009 19:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Ťahanie na stopovačke znamená, že pes nemá dostatočne upevnené to, že nemá napínať vodítko za žiadnych okolností. Na psa by som nerevala a vôbec by som neťahanie nepodmieňovala povelom. Vrátila by som sa k vodítku, alebo ku skráteniu stopky v ruke (dá sa aj hodiť za seba na zem, pokiaľ potrebujem korigovať ťahanie na vodítku. Tento problém tiež vyplýva z toho,že pes dostáva slobodu skôr, ako si ju zaslúži, podnety sú pravdepodobne nedostatočné, alebo chýba dôslednosť. Než by som mala šklbať stopovačkou nedostatočne, radšej si psa privolám, aby bol bližšie a teda stopovačka kratšia a aby sa s ňou manipulovalo lepšie. Je to tak isto o tom, ako si človek vytvára podmienky na to, aby malo zmysel to, čo robí. Problém bude aj v rukách, ktoré stopovačku držia, chce to prax. Pravdepodobne preskakujete kroky. Treba voliť činnosť tak, aby sa následnou činnosťou nerušilo to, čo sa má pes naučiť. A zachovať postupnosť. Pokiaľ v tom nechcem chaos, tak buď psa nechám vo vhodnom prostredí lietať a nezasahujem, ak viem, že to nebude účinné, alebo pracujem tak,aby to účinné bolo. Práve toto nie je vhodné najmä zo začiatku miešať. Ako dlho stopovačku používate?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klasika tahani na voditku
PříspěvekNapsal: sob 03. říj. 2009 20:48 
Offline

Registrován: pát 02. říj. 2009 09:38
Příspěvky: 5
Bydliště: Město Albrechtice
Já vím že to je tady omílané pořád dokola, ale mám 3 letou kříženečku Labradora s pittbulem...Je to moc hodnej pes ale kdyz sní jdu na procházku já sama tak mě poslouchá na slovo, když jde sní přítel tak taky ale jakmile jdem spolu mi dva tak proste taha je nepricetna, neposlechne na slovo proste nic...A jeste je to horsi kdyz se ukaze nejakej pes a nebo kolo to je terpv kumst ji udrzet a kort ja :( ja nevím teda co dělám špatně... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 13:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Najčastejšou príčinou v týchto prípadoch býva to, že sa dvaja zakecajú a zabúdajú, že treba psovi ukázať, že robí niečo iné, ako sa od neho očakáva. Potom začne pes situácie rozlišovať a pri veľkej radosti z toho, že sú všetci spolu, sa pozabudne a už to ide... Možno je to aj váš prípad, radou je dôslednosť.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 15:23 
Offline

Registrován: pát 02. říj. 2009 09:38
Příspěvky: 5
Bydliště: Město Albrechtice
rea píše:
Najčastejšou príčinou v týchto prípadoch býva to, že sa dvaja zakecajú a zabúdajú, že treba psovi ukázať, že robí niečo iné, ako sa od neho očakáva. Potom začne pes situácie rozlišovať a pri veľkej radosti z toho, že sú všetci spolu, sa pozabudne a už to ide... Možno je to aj váš prípad, radou je dôslednosť.

No právě že mi si tak nějak s přítelem nepovídáme to až jí pustíme na poli ať si může lítat...tak právě nevim mno :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 16:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
To bol príklad, dôvodom je vaša reakcia v týchto rôznych situáciách.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 18:16 
Offline

Registrován: pát 02. říj. 2009 09:38
Příspěvky: 5
Bydliště: Město Albrechtice
rea píše:
To bol príklad, dôvodom je vaša reakcia v týchto rôznych situáciách.

Jo aha mno takze se mame chovat jinak? Jako ja totiz nevim jak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 04. říj. 2009 18:42 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Vysvetliť jej, že na vodítku sa neťahá ani v týchto situáciách. Odpoveď je v starších príspevkoch poradne. Vaše správanie by sa nemalo riadiť tým, za akú dobu kam musíte prísť a podobne, ale tým, ako sa správa pes.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 23. lis. 2009 15:37 
Offline

Registrován: čtv 19. lis. 2009 21:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň
Dobrý den, prosím o rada. Mám fenku NO a snažím se o to , aby chodila pěkně na prověšeném vodítku. Musím říct že už se hodně zlepšila, ale ještě to není ono. Když zatáhne tak cuknu s vodítkem pak jde pěkně ale za chvíli začne pomalinku zrychlovat tak že musím cuknout zase (stačí jen málo). Chtěla bych prostě aby šla stejným tempem jako já. Ona netáhne nějak moc velkou silou přijde mi že neví kde až ten konec vodítka je, kam až může jít. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 07:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na tohle je nejlepší vzít vodítko do pravé ruky a pevně držet, ale to vodítko si dát za sebe a jakoby si na něj sednout. Kdykoli došlápneš na levou nohu, když bude fenka předbíhat, přibrzdí jí to podle rytmu tvé chůze, což je pro psy srozumitelný streotyp.
Před fríčkem na Vlčárech dělávám krátká cvíča se psy, kde i tohle lidi učím prakticky. Můžeš se přidat. Více info najdeš ve veřejných akcích.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 18:20 
Offline

Registrován: čtv 19. lis. 2009 21:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň
Tak jsem dneska zkoušela to vodítko za sebou a myslim že to bylo lepší a po chvíli se už ani nesnažila zrychlovat. Akorát když jsme míjeli psa za plotem kterého v lásce zrovna nemá tak to táhla. Tak to s ní cuknu i se zastavim, ale když se rozejdu táhne zas dokut toho psa nepřejdem. Pak jde zase pěkně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 18:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hana Z píše:
Akorát když jsme míjeli psa za plotem kterého v lásce zrovna nemá tak to táhla. Tak to s ní cuknu i se zastavim, ale když se rozejdu táhne zas dokut toho psa nepřejdem. Pak jde zase pěkně.

V tom případě se od plotu nehnu, dokud zase neni při smyslech. A klidně psa hezky posadím těsně k plotu (pokud je to bezpečné) zády a ať zkusí ceknout popřípadě zatáhnout když se rozejdu :twisted: Když jsem to udělal poprvé, trvalo pár minut, než pochopil, teď už když vyjímečně se nechá strhnout záploťákem, stačí přísnější oslovení a zase "žádný pes tu není :-" "

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 19:04 
Offline

Registrován: čtv 19. lis. 2009 21:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň
Tak to zítra zkusím ji posadit ale to bude sedet asi hezky dlouho :D .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 24. lis. 2009 19:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ještě je dobrý pokud tě čubinka vnímá tak jí dát před tím plotem pár povelů

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 10:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. pro. 2009 14:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Líšnice
Hezký den :wink: Poslední tři dny jsem strávila pročítáním různých témat v poradně, ale přesto se dovolím zeptat 8) .Před dvěma měsící jsme přišli o fenku, kterou jsem měla deset let.Teď mám kříženku z útulku,cca roční. Je to něco loveckého, možná kokr,ohař,nevím přesně. Je s námi šestý týden a nějak se nemůžeme sladit. Žijeme v bytě, dá se říct že doma je fajn, sice občas štěká na sousedy v chodbě(je na ní vidět že se bojí),jinak si dá ale říct, hraje si,ví kde je její místo. Trochu zlobí když jsme v práci, ale nevidím to jako nepřekonatelný problém. Víc starostí mi dělá venku. Zřejmě vodítko vůbec neznala. Táhne pokaždé když vyjdeme ven :cry: . Zkoušela jsem to co fungovalo u jiných psů, ale jakmile jsme venku, přestává mě (člověka) absolutně vnímat. Zajímají jí jen pachy a jiná zvířata..kočky, ptáci, lidé, auta..vše co se hne:(.Nedaří se mi zaujmout její pozornost. Škubnutí jí nevadí, pamlsky jí nezajímají..na stopce přijde pokud vnímá, rozhodně ne stopro. Každá procházka je jako souboj kdo z koho a neužíváme si to ani jedna. Máte někdo radu jak upoutat psí pozornost? Hračky venku také nefungují, doma ano, venku jen čmuchá a ostatní ignoruje. Možná že je šest týdnů ještě krátká doba, ale moje předchozí zkušenosti byly úplně jiné. I dřívější psy jsem měla starší a šlo to s nima jinak :(.Jsem z toho teď trochu smutná a už nevím jak s ní dál..abych něco nezvorala ještě víc než to je teď..Děkuju za každou radu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 12:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
počkej na rady zkušenějších, tohle je můj osobní názor:
chodila bych s ní ven co nejvíc, na dlouhé procházky - aby jí to přestalo být vzácné, dala bych jí dost prostoru (klasické vodítko beru jako věc určenou pro přejití "někam", ne pro celé venčení) a na oplátku striktně vyžadovat netahání. Prostě máš (třeba) 4 metry na každou stranu a to ti musí stačit. Často měň směr, aby se naučila řídit se podle tebe. Nevnucuj jí pamlsky nebo hračky pokud o ně nestojí. Jestli na ně reaguje doma, tak s ní doma často cvič, hodně odměňuj (ne kýbl pamlsků, ale malé kousky + hra + pochvaly), ukončuj dokud to psa baví - tím by se měl zlepšit váš vztah a pak to můžeš postupně přenést ven - budeš po ní vyžadovat povely, které doma dobře umí, odměňovat budeš hlasem, pohlazením (vyzkoumej jaké doteky miluje) a časem se feňule srovná


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!