Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
Dobrý den pane Desenský,
mám problém, chtěla bych s 8měsíčním křížencem NO a seveřanů jezdit na vyjíždky a čundry s koňma, jenže on se jich hrozně bojí, agresivně štěká a běhá kolem nich, takže je to pro něj velmi nebezpečné. dá se to nějak vyřešit?
děkuji!
Bára G.

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dá a celkem rychle a v pohodě, ale je to na osobní ukázku. Potřebuješ k tomu klidného, na psy zvyklého koně, vědět, jak si stoupnout a jak "chránit" tímhle postojem jednoho před druhým, jakým tónem mluvit. A také mít spolehlivě ovladatelného psa na první povel, hlavně přivolání a odvolání, oba tyto povely budeš potřebovat při těch vyjížďkách. Tím bych začala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 13:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
to: Hanka
no já si ho přivolám v pohodě, ale nevím, jak bych to dělala ze sedla. neumím si představit, co by dělal, až bych si na toho koně sedla :-/

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nejdřív je to o vzájemném seznámení s koněm, o tom, že se pes naučí necvakat po nohách ani ze hry, a jít hlavně kopytům z cesty. Jsou pejsci, kteří ze hry a z rozjívenosti klusajícího nebo cválajícího koně pošťuchují a můžou přijít k úrazu pak všichni. Jsou pak také koníci, kteří chtějí pejska ulovit...., na těch se přitom sedí dost obtížně, to vím z vlastní zkušenosti, i když i to může být legrace. Prostě naučit jednoho respektovat druhého. Klidně něco dobrého dát jednou rukou jednomu, druhou druhému, každou rukou mazlit jednoho a tak dále. Naučit psa, že si může lehnout v koňském boxu - ze začátku kůň uvázaný, a pes mimo jeho dosah. ˇKůň je ale pro psa nedotknutelný. Naučit je respektovat jeden druhého a uhýbat si z cesty. Pak můžeš chodit s koněm na ruce a psem na volno, jestli má přivolání, chce to hodně km. Pak nasednout a v kroku, pak zaklusat a tak dále. Moji předchozí pejskové s koňmi naběhali stovky, možná tisíce km a díky Bohu v pohodě, nikomu se nikdy nic nestalo. Byli spolu zvyklí jíst, spát na našich táborech, courat krajinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
no bude to asi dlouhá cesta :-) ale chtěla bych ho to naučit, ať ho nemusím nechávat doma, až pojedu za koňma. navíc se za rok budu stěhovat a pořídím si koně vlastní, takže by bylo dobré, aby to už zvládal.
tak díky za rady!!

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 14:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Pro "koňskou" ovladatelnost doporučuji navíc co nejlépe odložení na dálku. Tj. na povel lehni pes lehne přesně tam, kde je a nehne se do dalšího povelu. Pokud budeš řešit něco naráz s koněm i psem,tak si ne vždycky můžeš psa přivolávat klasicky k sobě, bo by to situaci ještě zhoršilo. A ještě doporučuji zjistit si, jak to vypadá ve vašem kraji s myslivci. Někde vysloveně něchtějí a "jdou" po jezdcích se psi (by´t ovladatelnými), i když to vpodstatě proti zákonu není. Ale to už je možná další level pro okamžik, kdy budete mít zvládnuté obavy psa z koně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
myslivci jsou nevyspitatelní, toto už jsem ověřovala a u nás to nevadí. jen se psi musí držet v blízkosti. každopádně nevím, jak to bude vypadat na té šumavě, kam se chceme stěhovat. s ochranáři a myslivci to tam bude mnohem složitější.
a také bude problém sehnat koníka, který bude ochotný snášet učení s mým psem. u nás na farmě to rohodně není možné, tam koně moc pochopení pro psy nemají :-/

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 15:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Essi píše:
Dá a celkem rychle a v pohodě, ale je to na osobní ukázku. Potřebuješ k tomu klidného, na psy zvyklého koně, vědět, jak si stoupnout a jak "chránit" tímhle postojem jednoho před druhým, jakým tónem mluvit. A také mít spolehlivě ovladatelného psa na první povel, hlavně přivolání a odvolání, oba tyto povely budeš potřebovat při těch vyjížďkách. Tím bych začala.

Takhle urcite, ovladatelnost psa je nutná, k tomu bych zkusila chodit treba jen na procházku s konem na ruce a vzít psa s sebou, at si zvykají. Musís si uvedomit, ze musís zvladnout psa, kone, ale i situaci do kterré se mužes dostat:auto, myslivci, cyklisti...bagr, jiný pes...

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 15:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Asi takhle: pes i kůň musejí být ovladatelní každý samostatně. Dále je oba zvykám na společný pohyb v boxu, při lonžování,... , kdy pracuji ze země. Další fází je na neveřejném místě (jízdárna, ohrada, ...) práce pod sedlem v kroku, kdy psa přivykám na to že jsem nahoře. Hodí se druhý člověk, který v případě nouze zasáhne, případně zezačátku jsem já na koni a pomocník vede psa vedle mne na vodítku. Ze sedla opět pracuji na ovladatelnosti obou. Až mám zvládnuto, můžu vyrazit do terénu. V případě problému je vždy lepší slézt, vzít koně na ruku a psa k noze, než pak řešit přejetého psa a/nebo splašeného koně. Jezdila jsem na lehce problémovém koníkovi se superposlušnou labradorkou, základ je že se nemůže stát že potřebuješ řešit OBA. Pokud se kůň pode mnou vzpíná a pes mi mizí v dáli, chyba je už v tom že tam nemám vůbec být.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 16:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Barus píše:
myslivci jsou nevyspitatelní, toto už jsem ověřovala a u nás to nevadí. jen se psi musí držet v blízkosti. každopádně nevím, jak to bude vypadat na té šumavě, kam se chceme stěhovat. s ochranáři a myslivci to tam bude mnohem složitější.
a také bude problém sehnat koníka, který bude ochotný snášet učení s mým psem. u nás na farmě to rohodně není možné, tam koně moc pochopení pro psy nemají :-/

hele, na Šumavě počítej spíš s větším omezením. A klidný koník je základ, protože pokud ti kůň toho psa napálí při tvé snaze, aby byl pes v klidu poblíž něho, tak si to sakra zkomplikuješ. Nicméně i tak může pro začátek učit klid a ovladatelnost psa u výběhu nebo pokud se dohodneš tak na jízdárně, kde ti bude někdo jezdit. A můžeš si dát cíl, aby dokázal poblíž koní vnímat tebe a normálně fungovat. Jináč tu možnost brát psa s sebou ti závidím, my jsme momentálně tam, kde to nejde- jasná dohoda s majitelem statku -a všem nám to chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
proto jsem ráda, že budu mít statek vlastní a nebude mi nikdo nařizovat s kým budu jezdit. tak někdy přijeďtě na prázdniny i s koníkama, bude to penzion a zvířata neomezeně povolena :-)
vím, že bude potřeba koupit nějakýho hodnýho koníka. ale to není moc lehké vychytat :-(

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 19. úno. 2009 22:24 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Barus píše:
proto jsem ráda, že budu mít statek vlastní a nebude mi nikdo nařizovat s kým budu jezdit. tak někdy přijeďtě na prázdniny i s koníkama, bude to penzion a zvířata neomezeně povolena :-)
vím, že bude potřeba koupit nějakýho hodnýho koníka. ale to není moc lehké vychytat :-(

Díky za pozvání. :-) Nechci ti brát iluze,ale ono se může stát, že ta dohoda přijde zvenčí, jako to je u nás na statku.Prostě, když budeš chtít existovat v určitém kraji bez problémů a rizkování zdraví zvířat, tak nato přistoupíš :? Ale to už jsem trochu OT. :-$


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2009 09:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Barus píše:
proto jsem ráda, že budu mít statek vlastní a nebude mi nikdo nařizovat s kým budu jezdit. tak někdy přijeďtě na prázdniny i s koníkama, bude to penzion a zvířata neomezeně povolena :-)
vím, že bude potřeba koupit nějakýho hodnýho koníka. ale to není moc lehké vychytat :-(

To je super, taky bych si něco takového přála a Šumava je moje krevní skupina:-) Znám to tam dost. Možná bych ti mohla pomoci, co se koňování na Šumave týče. Jednak vyšly pěkně mapy pro koňskou turistiku v jižních Čechách, jsou tam pěkné cesty, kudy s koněm mužeš, kam se dá zajet a samozřejmě dnes už vede i koňostezka do Rakouska. Nevím, v jaké oblasti budeš, já jezdívala na koni kolem Kleťe u Krumlova, krásný kraj. Mám tam i super tip pro koňský tabor.
A ještě tě muzu nakontaktovat na paní, co má koňské stezky na starosti na MÚ České Budějovice. Poví ti vše,co budeš chtít vedět. I mailem. Tak jestli chceš, pošli mi soukromou zprávu.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 06:51 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Tak my máme problém, vím o něm, ale nebyla příležitost ho řešit. Vodila jsem ho ke koním v ohradě, ale to zvládal vcelku dobře. Potkali jsme koňa na strmém svahu, kde jsem byla ráda, že jdu po svých a neválím sudy, takže prostor k manipulaci se psem veškerý žádný.
Zrovna se skláním ke psovi, že ho vypustím, když proti nám běží kůň ( na něm člověk ) a ještě ke všemu zařehtal ( nebo co to vlastně dělá za zvuky ), asi se nás lekl. Břeťa nedělal nic, nevzpínal se, šel hezky vedle nohy, ale byl děsivě ztuhlý, kňučel a hlavu si mohl ukroutit za koněm. Měl hrozný strach. Díky terénu jsem ho jenom mírně hladila po hlavě, boku a říkala mu klíd. Nebyla jsem schopna mu pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Asi by to chtělo pořešit s někým, kdo koně má a přivést psa do stáje a ukázat mu, že není čeho se bát. Vztah pes a kůň většinou funguje bez problémů, samozřejme je to otázka zvyku a vzájemného respektu.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 07:29 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Věra Mannaertsová píše:
Asi by to chtělo pořešit s někým, kdo koně má a přivést psa do stáje a ukázat mu, že není čeho se bát. Vztah pes a kůň většinou funguje bez problémů, samozřejme je to otázka zvyku a vzájemného respektu.


Znám holku, co chová koně, ale asi bude problém, protože sama z nich mám velký respekt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub. 2009 07:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
No vidíš, tak to se můžete učit oba:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: sob 25. dub. 2009 21:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
máme podobný problém. Jednou jsme museli projít přes koňský výběh a byli tam 4 mladí koníci, úplně OK. Šli se na nás podívat a dávala jsem pozor na Bafču. Nejdřív bylo vše ok ale potom mě koníci obestoupili a dostala jsem strach aby mi na štěndo nedupli. To ze mne strach vycítilo a začlo se je snažit kousat. Dnes jsme byli u sestřenice která má super koně kterej je naprosto v pohodě a když sem Bafču zvedla aby si mohli čuchnout začla po něm ošklivě vyjíždět a snažila se jej kousnout. Chytla jsem jí rukou čumák (držela zavřený) a řekla jsem že to nesmí dělat že je to kamoš (to říkám když potkáme nějakýho psa na hraní). Podruhý pokus se nic nezměnilo tak jsem si řekla že to, že ji zvedám ji povyšuji tak jsme šli do boxu a štěndem jsem hladila bok koně aby ho očuchalo (asi jí vadil ten koní xicht :D ) přitom jsem vesele říkala že je to kamoš, super velkej pejsek. Potom jsem jej položila na zem a dávala pozor na kopyta. Bafi se začla ládovat koňobobkama a tak jí nevadilo že i jí kůň očuchává. Párkrát na sebe koukli pohledem (15cm od sebe) a nezačla vyjíždět. Řekla jsem si že ok. Když ho sestřenice vyvedla ze stáje aby ho umyla hadicí Bafča se rozštěkala na hadici (hrozná sranda) a pak přešla na štěkání a chňapání koně. Tak jsme radši hned šli (museli jsme dom). Koně jinak ignoruje, není to typ co uvidí nějaké zvíře musí se za ním hned hnát. Jak mám řešit aby koně nekousala? (myslím že se ztrachu)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 11:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
taky už jsem byla zkusit jeho reakci..nějdřív ho koně vůbec nezajímali, ale jakmile jsme se přiblížili a ten kůň se pohnul nebo silně vydechnul, tak se Jump rozeštěkal a koně splašil :-) strašně se jich bojí - přitom včera hrdinsky honil divoké prase, které bylo třikrát větší než on :-) no budu zkoušet dál, jednou se to naučit musí. jen se pořád bojím, co bude dělat, až si na toho koně sednu.. :pray

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 15:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Barus píše:
jen se pořád bojím, co bude dělat, až si na toho koně sednu.. :pray
Nejprve budes muset mít u psa zvladnutou poslušnost na 100 %:-) Uvedom si, že budes muset soucasne ovládat kone i psa, tak aby se nikomu nic nestalo, vcetne kolemjdoucích, kolemjezdících...atd.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 16:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Barus píše:
taky už jsem byla zkusit jeho reakci..nějdřív ho koně vůbec nezajímali, ale jakmile jsme se přiblížili a ten kůň se pohnul nebo silně vydechnul, tak se Jump rozeštěkal a koně splašil :-) strašně se jich bojí - přitom včera hrdinsky honil divoké prase, které bylo třikrát větší než on :-) no budu zkoušet dál, jednou se to naučit musí. jen se pořád bojím, co bude dělat, až si na toho koně sednu.. :pray


Lézt na koně, dokud pes nemá přivolání na první povel, neumí se držet vedle koně nebo za ním a plaší, se opravdu nevyplácí. Nejdřív bych je oba vodila tak, aby si na sebe zvykali, aby se jeden druhého nelekal. Pak teprve v kroku na koni, až si budete všichni jistí, tak naklusat ... a tak dál. Naši předchozí pejskové s námi žili u koní hodně let, udělali jsme zkušenost, že to opravdu bez dobré ovladatelnosti psa a socializaci jich obou nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 17:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A hlavně, celkem dost psů má s pochopením jezdce na koni problém. Začnou zmatkovat kde je panička, protože si nespojí, i když vidí jak lezeš na koně, tebe na koni, vidí jen koně, která změnil tvar. V tom případě je dobré zase slézt, přivolat si psa a to opakovat několikrát, Nejlíp, aby kůň snes, když se o tebe pes opře předníma o nohu nebo pokud je malej, aby ti ho někdo podal do sedla.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: pon 27. dub. 2009 19:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Začala bych úplně v klidu pohybem psa na statku, kde máte koně, tak aby je bral jako něco běžného a normálního. Vlastní práci bych začala s pomocníkem a klidným koněm na ruce. Určo to chce ale opravdu klidného koně, zvyklého na psi, který je tolerantní k nějakému štěkání za zadkem a případné štípnutí řeší nanejvýš varováním. Pak bych si ještě vypracovala nějaký povel, kterým zaflekuješ psa v případě krize, kdy budš potřebovat řešit koně nebo kdy se ti pes do koně pustí. Už se opakuju,ale mě se nesčetně krát osvědčil povel odložení na dálku. Při jakékoliv komplikaci se psa prostě odložím a po vyřešení znovu vyzvednu :)Dokud nebudeš schopna mít psa okolo sebe v klidu, když je tam kůň a oba je plně ovládat, tak nemá vůbec cenu lézt do sedla. To si akorát koleduješ o úraz sebe nebo zvířat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Hyena píše:
Už se opakuju,ale mě se nesčetně krát osvědčil povel odložení na dálku. Při jakékoliv komplikaci se psa prostě odložím a po vyřešení znovu vyzvednu :)Dokud nebudeš schopna mít psa okolo sebe v klidu, když je tam kůň a oba je plně ovládat, tak nemá vůbec cenu lézt do sedla. To si akorát koleduješ o úraz sebe nebo zvířat.
To jsem taky delala, se svým bývalým NO. Nechtela jsem ho uštvat ve cvalu, byl starší, tak si prostě lehnul na místo na louce a já kolem něj cválala. Musí tě poslouchat a současně ti důvěřovat, že mu nechceš ujet. Zvládal i chození u nohy, ačkoliv to byly nohy koně:-) Ale každy pes je jiný, chce to čas a trpělivost a samozřejmě vhodný terén. Já už to teď bohuzel dělat nemuzu, to bych se musela přesunout dál za Prahu:-(

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 08:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Věra Mannaertsová píše:
Já už to teď bohuzel dělat nemuzu, to bych se musela přesunout dál za Prahu:-(
Bohužel ani přesun dál od Prahy nemusí znamenat, že můžeš volně brát psáka s koněm ven :cry:
Barus, máš nahoře SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: úte 28. dub. 2009 08:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Jasne, ale nám jde ted před výbehy a cestu ze stájí dálnicní okruh, takze to byl spíse ten zásadní duvod. Nákladní auta, bagry, atd.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub. 2009 05:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přijeď na nějaké fríčko, mám tady kobyly, které docela dost snesou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z koní
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 10:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18. úno. 2009 15:32
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 5 - Nové Butovice
přijedu..23.5. už mám vyznačeno v kalendáři :-) štěňák začíná být víc a víc neposlušný, takže budu potřebovat pár rad, jak na něj a co dělám špatně..teď se ani nebudu snažit ho brát s sebou ke koním, páč přivolání a odložení nějak ztrácíme :(

_________________
Baruš- Jump, Deny, Bagetka
http://baruse87.rajce.idnes.cz/psiska/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!