Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:19
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: štěně LR a zátěž
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 12:46 
Offline

Registrován: pát 25. kvě. 2007 08:02
Příspěvky: 11
Bydliště: Pardubice
Dobrý den, mám dotázek, máme skoro čtyřměsíční štěně LR a chtěla jsem se zeptat jak je to se zátěží kvůli kyčlím. Chovatelka nám řekla, že bysme neměli moc chodit ven delší procházky (cca půl km) a už vůbec ne denně, spíš si s ním hrát na zahradě a veterinář nám zase řekl, že ven můžeme normálně s "normální" zátěží úměrně jeho věku. Podotýkám, že když si s ním hrajeme na zahradě, tak jančí, běhá a skáče a na procházce jde docela pomalu a očichává si pro něho zajímavá místa :lol:
Tak mi přijde lepší, když s ním jdeme ven a on poznává nová místa a nové věci, než když lítá po zahradě. Z procházky je sice unavený, ale ne tak, že by hned padl a byl vyřízený.
Mohl byste mi někdo poradit ze svých zkušeností?
Jak často a jak daleko s ním chodit a tak?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11. čer. 2007 13:23 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Petro chovatelka je asi fakt nějaká chytrá dáma. Ven s pesanem musíš už kvůli socializaci, aby si zvyknul na druhé psy,lidi,zvuky,prostě na všechno,s čím se bude celý život potkávat. Takže ven na dlouhé procházky přiměřené věku určitě ano,jen bys to měla trošku korigovat - když bude lítat hodinu s pesanama,tak to stačí a dej mu pauzu. Samozřejmě by se neměl přetěžovat,takže nějaké tůry pro něj zatím nejsou,stejně tak není vhodný běh u kola nebo s tebou na bruslích,neměl by příliš skákat - např. kdyby jsi s ním chtěla dělat agility nebo tak. Ale rozhodně by neměl lenošit, k nám na cvičák chodí štěnda od oočkování a jsou v pohodě


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. čer. 2007 05:01 
Offline

Registrován: pát 25. kvě. 2007 08:02
Příspěvky: 11
Bydliště: Pardubice
Citace:
janaA píše:
Petro chovatelka je asi fakt nějaká chytrá dáma. Ven s pesanem musíš už kvůli socializaci, aby si zvyknul na druhé psy,lidi,zvuky,prostě na všechno,s čím se bude celý život potkávat. Takže ven na dlouhé procházky přiměřené věku určitě ano,jen bys to měla trošku korigovat - když bude lítat hodinu s pesanama,tak to stačí a dej mu pauzu. Samozřejmě by se neměl přetěžovat,takže nějaké tůry pro něj zatím nejsou,stejně tak není vhodný běh u kola nebo s tebou na bruslích,neměl by příliš skákat - např. kdyby jsi s ním chtěla dělat agility nebo tak. Ale rozhodně by neměl lenošit, k nám na cvičák chodí štěnda od oočkování a jsou v pohodě


Moc díky, to jsi mě popravdě dost uklidnila. Podle chovatelky by měl být snad zavřený v kleci jen aby moc neběhal a měl 0 DKK. Na kolo a brusle ho rozhodně ještě brát nebudu, je na to ještě moc malinkej a pohrkanej. Asi bych se o něj přerazila :lol:
Na procházky chodíme skoro denně. Buď ve městě nebo ho vezmeme do auta a jedeme s ním do přírody. Včera tam měl skoro hoďku roční psí kámošku. Byl z ní úplně vedle a tak se vyřádil, že už jsme ho nikam nebrali. Všeho s mírou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. čer. 2007 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
chod s ním normálně ven nech ho ormálně si hrát- smaozřejmě ne běhat u kola nebo běhat vubec jako 5-10km je moc ale klasická procházka mu uškodit nemuže

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. čer. 2007 10:25 
Offline

Registrován: pát 25. kvě. 2007 08:02
Příspěvky: 11
Bydliště: Pardubice
Citace:
ajka píše:
chod s ním normálně ven nech ho ormálně si hrát- smaozřejmě ne běhat u kola nebo běhat vubec jako 5-10km je moc ale klasická procházka mu uškodit nemuže


Tak to jsem ráda. Chodím s ním tak půl km maximálně kiláček, ale samozřejmě pomalou chůzí a všemožnými čuchacími zastávkami :lol:
Příští týden mu budou už 4 měsíce, tak si myslím, že ho zatěžujeme tak akorát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 12. čer. 2007 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petra ja myslím že to je naprosto v pořádku- štěně přecijen potřebuje vybít energii .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 20:24 
Offline

Registrován: úte 13. bře. 2007 10:30
Příspěvky: 34
Bydliště: Písek
Taky přemýšíl o štěněcí zátěži. Jak vás tak poslouchám mám pocit, že našemu štěněti (necelých pět měsíců, kříženec labradora) asi kyčle upadnou, poněvadž v poslední době je hyperaktivní až hanba. Onehdá vydržela s mojí malou sestrou lítat asi 8hodin v kuse, a když jsem jí zavřela se mnou, že si půjde odpočinout dělala jak blázen, že chce ven. Venku pořád jen lítá, hodiny a hodiny a je naprosto k neutahání. Myslíte, že je to fakt nezdravé? :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Maddla
Taky mám hyperaktivní fenku. Teď v létě hlídej hlavně aby se nepřehřála. Jinak musí pochopit, že když si na chvíli lehne, tak jí svět neuteče. V létě byli Felče čtyři měsíce a řešila jsem to tak, že přes poledne byla zavřená, hlavně kvůli přehřátí. Na procházky jsme chodili ráno a večer a zbytek dne byla puštěná na zahradě a v každé volné chvilce jsem si s ní hrála, nebo jsem jí drbala a to vydržela v klidu, třeba i hodinu. S věkem dostala rozum a teď už může být puštěná celej den a v největších pařácích si sama lehne do stínu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 18. čer. 2007 23:05 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra V. píše:
Podle chovatelky by měl být snad zavřený v kleci jen aby moc neběhal a měl 0 DKK

paní "chovatelka" asi neví co DKK znamená :roll: jinak dostatek pohybu je nejen pro štěněčí klouby stejně důležitej jako spánek :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 19. čer. 2007 06:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Pokud ted nebudete postupne stene seznamovat jak z ostatnimi pejsky tak ruchem kolem muzete mit casem problem.Je rozumne pomalu a s citem seznamovat psa jak s ostatnimi psy tak napr. ruchem na ulici,vlaky ,auty.To vse pomalu a postuone.Zbytek se da dohledat tady na poradne.To bi mnelo zodpovedet vetsinu Vasich otazek.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 20. úno. 2009 15:13 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Přeji dobrý den,jsem mezi vámi nová ,takže všechny zdravím.Mé téma jsem nenašla,proto se ptám,Chodíme denně s mojí fenkou víc než desetikilometrové vycházky,jsou jí 4roky,je zdravá ,štíhlá a vitální.Nakonci vycházek už posedává,takže volníme krok,davá mi tím najevo,že jsou vycházky příliš dlouhé?nemůže to škodit jejím kloubům?(displazii nemá)
díky za radu :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Nejsem odborník, ale podle mě by 10 km mladýho zdravýho psa unavit nemělo, zvláště, když je zřejmě fit. Nenudí se třeba? Děláte něco během těch procházek, nebo jen jdete? Jakou rychlostí - připadá mi, že když si pes nemůže jít svým tempem, tak se unaví spíš. Děláte přestávky? Labrador potřebuje spíš nějak zaměstnat, na dlouhé svižné monotónní výlety jsou spíš nějací seveřani, ne? Nebo se pletu?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 15:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
10km by měl každej zdravej pes zvládnout bez posedávání jestli to nedělá kvuli sněhu- mezi packama nebo soli je něco v nepořádku

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 18:52 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Asi jsem to nespecifikovala přesně,10 km.ujdu já,moje čubina lítá jak pominutá,aportuje do roztrhání těla,takže když já ujdu 10,ona má v nohou nejmín' dvojnásobek.Na vycházce se fakt nenudí,chodíme do volné přírody,takže stále jako správný slídič hledá stopu a lítá a lítá,doma pak lehne jako podt'atá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele mě nemocná čuba s mírnou nadváhou po operaci ramen a DKK 0/3 ušla v pohodě 25km náročným terénem byla pak sice rmtvá ale ušla to bez posedávání a podobně zbylý dva psi- tenkrát 8 měsícu starý štěně a 5ti letej pes DKK 2/3 naběhali taky o něco víc ve smečce dalších psů a taky pohoda

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 20:31 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zksute jí brát na cestu sýr nějaký hodně tučný, třeba blaťácké zlato. Aby dodala energii. Množství podle oka. Pokud by to pomohlo, tak bych začala přemejšlet o změně krmení na něco vydatnějšího. A jak často a moc močí? Ještě mě napadla jedna nemilá věc a to je cukrovka. já mám spíš pesimistické sklony a tak hned myslim i na horší varianty :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 20:58 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Myslím,že močí normálně jako vždycky,krmíme akanou premiuma s jídlem nemá potíže,večer už dostává jen ovoce ,zeleninu a tvaroh,tak zkusím vyměnit za něco jiného,vydatnějšího.S tou cukrovkou jste mě zaskočili,mám jí nechat testovat?Jinak stejně dík,každá rada se hodí,víc hlav,víc rozumu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 21:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zkus nejdřív změnit jídelníček

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: čtv 26. úno. 2009 19:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
ajka píše:
hele mě nemocná čuba s mírnou nadváhou po operaci ramen a DKK 0/3 ušla v pohodě 25km náročným terénem byla pak sice rmtvá ale ušla to bez posedávání a podobně zbylý dva psi- tenkrát 8 měsícu starý štěně a 5ti letej pes DKK 2/3 naběhali taky o něco víc ve smečce dalších psů a taky pohoda


Každý den???

Mě se teda víc jak 10-20km denně zdá docela dost. Ano, pes ujde bez posedávání daleko víc, ale myslím že při takových dávkách každý den může být unavená.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: čtv 26. úno. 2009 21:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No právě že by měla být už natrénovaná, pokud tak chodí dýl. A blabladoři jsou aktivové. :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: čtv 26. úno. 2009 21:58 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Vytrénovaná fakt je,možná jí ale dávám na tu fyzičku málo žrádla,labradoři mají prý být podsaditější,ale nám se líbí tak jak je -čiperná a štíhlá.Vet jí vždycky chválí :o


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: čtv 26. úno. 2009 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
to že by měl bejt lab. podsaditější je blbost měl by bejt jako každej jinej pes- možná bych zkusila změnit za žrádlo pro aktivní psi, ale orpavdu bych někde hledala problém rpotože normální to není

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 07:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Eva Štemberová píše:
No právě že by měla být už natrénovaná, pokud tak chodí dýl. A blabladoři jsou aktivové. :?
No a nebo přetrénovaná. Vím to podle našich psů když jsme jezdili na psí tábory, po týdnu už padali na čumu a to je belgičák podstatně aktivnější plemeno než labrador.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 08:18 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Alča píše:
Eva Štemberová píše:
No právě že by měla být už natrénovaná, pokud tak chodí dýl. A blabladoři jsou aktivové. :?
No a nebo přetrénovaná. Vím to podle našich psů když jsme jezdili na psí tábory, po týdnu už padali na čumu a to je belgičák podstatně aktivnější plemeno než labrador.
Na psích táborech je to něco jiného, to se nedá srovnávat s běžným provozem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
na psích táborech je to opravdu něco jiného, tam je pes hodně unavenej psychicky

10-20 km je přes léto náš "denní chleba" - standart, kterej když psi pár dní po sobě nedostanou, tak budou lozit po stropě. V zimě se to snažím nahradit cvičením, aportama apod., protože potmě mě takové procházky moc neberou... přesto zhruba těch 10 denně dáváme (pokud teda neleje, ale to pak musí nastoupit utahání hlavy) + pořádné vybití o víkendech. Z DT jsou psi hlavně nevyspalí, ne utahaní, takže u toho labradora je někde chyba...

arven, čím krmíš?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 09:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
to jsem přehlídla... tam by teda chyba být neměla... možná přejít na zátěžovku, ale těch pár km mi teda jako zátěž nepřijde, to beru u těch našich závodníků... Pokud je ve správné kondici (tj. žebra by neměly vylézat, ale měly by jít bez problémů nahmátnout), tak je krmná dávka přiměřená. Když nemá dysplazii, co jiný zdravotní problém? Cukrovka jak psala Eva nebo něco takového, po čem je pes prostě unavenej? Nebo ji procházky jen nebaví?
Ještě: kolik toho nalítá okolo vás - drží se u vás, nebo zatímco vy dáte 20, ona dá 60? To už by pak na únavu nárok měla

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 09:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
petra no jako ale podle mě i pes kterej lítá kolem by takovou zátěž měl v pohodě zvládnout obvzláště pokud jímá každý den tedy pravidelně.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 09:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
No ano přes léto, což teď není, myslím že jenom málokdo dělá se psem takové dálkové pochody, to by potom jaksi přišel ze zaměstnání či ze školy a nic jiného nedělal než do noci procházel. Cvičení a aporty jsou taky spíš na psychické vybití než na psychické. Vzhledem k tomu že podle Arven psovi nic nechybí a je zdravý řekla bych že je o tom zbytečné spekulovat. Zdravý pes si míru zátěže reguluje sám a když je utahaná tak si prostě sedne. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
zdravý pes není utahaný po dvaceti kilometrech! Zdravý, trochu natrénovaný pes zvládne 100 km v tahu!

Ty "dálkové pochody" zaberou 2-4 hodiny, což teda psům v létě opravdu denně věnuji. V zimě to doháním větší aktivitou.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mě zvládne pes s DKK v pohodě 30km napul v tahu napul navolno taky v pohodě v 5 letech

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Ajko, historky o tom kolik ti který pes s těžkou DKK a po operaci ušel jsou možná pro někoho zajímavé, ale ty mluvíš o nárazové zátěži a kolik toho pes "zvládne", tady je řeč o zátěži trvalé a každodenní, to je trochu rozdíl, jestliže půjdu se psem 20 km, tak aktivní pes naběhá třeba 3x tolik. Nemluvím samozřejmě o psech který se za svým pánem vlečou. Vím dobře kolik času psi vyžadují, a kromě starosti o rodinu a barák se čubkama zabývám celý den a psy mám celý život takže si o tom dokážu udělat obrázek, ona se realita s vyprávěním dost často rozchází.
Dedukce o tom že zdravý pes nemá nárok být po někalikahodinovém lítání unavený mi přijdou stejně absurdní jako kdyby člověka po delším pochodu bolely nohy a sedl si a někdo z toho usuzoval že má určitě např. cukrovku nebo se špatně stravuje. Asi je to dost individuální.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 13:06 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Může mít žízeň.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 15:44 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Holčiny díky za všechny postřehy a připomínky,myslím,že tomu přikládám větší starost,než je nutné,ale holt je to můj miláček.Byli jsme naočkování a doktor říkal.že to je tím,že měla falešku,to je taková apatyčtější a línější,už se to lepší,neni to s tím sezením tak zlé když dlouho lítá,tak se musí uklidnit.Vodu na vycházkách má,tak si myslím,že je to komediantka ale ten sýr jí beru sebou,na ten si bůhvíproč zvykla rychle,potvůrka :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2009 18:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
alčo no myslím že pes by spíš neušel v pohodě jednorázově těch 30 než těch 10 přičemž těch 30 ymslím že ujdu já eps samozřejmě mnohem víc no .-)). faleška je jasná no to an tomá vliv stopro

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž labradora
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 09:44 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Moje chyba,vůbec jsem si neuvědomila,že se u falešky chová jinak.Nemá jí po každém hárání a příznaky jsou taky mizivé,takže jsem tomu nevěnovala tak
ovou pozornost,příště už budu chytřejší :mrgreen: ,,žádný učený z nebe nespadl,ale hlupáky jako by schazovali''


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 16:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 18:37
Příspěvky: 38
Bydliště: Šumperk
Mám skoro 10 týdenního pejska border kolie a mám strach, abych ho nepřetěžovala. Chodím s ním asi 10x denně ven a průměru na 15, 20 minut a jednou denně tak na hodinku (máme jej v bytě), ale nikam dál se za tu honinu nedostaneme. Na procházce mu házím tenisák, aby se proběhnul, ale nijak ho nenutím, když se mu nechce a chce si odpočinout. Přesto má občas spoustu elánu a lítá po celým bytě. Zatím mám strach s ním být venku dýl a nebo jít někam dál. Jakpak to máte se psími dětmi vy? Kdy začít s dělšími procházkami?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Min. 10 minút, maximílne dve hodiny... Robím si srandu.

Ide o to, aby bol pohyb prirodzený a tiež činnosť psa. Bude ho málo, budú výbuchy, u borderky aj blbé úlety, ak ho bude veľa, šteňa sa odpíše a znechutí. Ano, vyhýbam sa tabuľkovým návodom, návod je: primerane. Dala by som si záležať na tom, aby som sa naučila odhadnúť, čo je to "primerane".

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 20:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Je třeba dobrý vyzkoušet si to o víkendu - mam čas celej den, tak si naplánuju výlet s tím, že klidně budu někde hodinu sedět, aby si štěndo odpočinulo (třeba hospoda) a pak se vrátit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 15. čer. 2009 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 05. dub. 2009 15:31
Příspěvky: 258
Bydliště: Havířov
Podle mně v tuhletu dobu není až tak důležité množství pohybu jako množství nových vjemů - pro štěně má "psychická únava" stejnou váhu, jako ta fyzická. Moje Cindy sice klidně zvládla ve 4 měsících procházku 3 kilometry s občasným torpédoletem, ale stejně tak se unavila po půlhodině volné procházky v neznámém prostředí nebo učení jednoduchých povelů spolu s rušivými vlivy. Myslím, že pro vyvíjející se štěně není velká fyzická zátěž a únava to nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tak jak to popisuješ, to nezní zle. Skutečně se ale musíš řídit kondicí a temperamentem svého miminka. A nezapomeň na jednu důležitou věc - štěňata většinou neumí sama ukončit hru a odpočinout si - snadno se tak přetáhnou. Je na tobě, abys poznala, že má dost, a v dalších aktivitách mu zabránila a k odpočinku donutila. Buď bude polehávat, a nebo (a to častěji) bude protivné, ukňourané a možná přejde naopak do ještě vyšších obrátek, v čemž se blbě poznává únava, ale většinou je to tak.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 13:48 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Mám už sice odrostlé štěně 8 měsíců, ale tyhle časy mám ještě v živé paměti. Dělali jsme to víceméně podobně. Brzdila jsem ji, když nevěděla, kdy má dost a naopak ji nechala si čas vyplňovat dle sebe. Vzhledem k učení čistotnosti je to opravdu velice časté procházkování, vždy jsme venku byli tak 10 - 15 minut, aby se opravdu vyčurala a pak domů. Jak rostla, začali jsme chodit i dál od domu, na větší prochajdy. Ale to poznáš sama, kdy už můžete přitlačit. Ze začátku jsme si hodně hráli doma, takže o lumpačení doma nebyla nouze. To mi přijde u takovýho štěnda normální. :-) Začněte učit na vodítko a ony ty procházky přijdou samy. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: úte 16. čer. 2009 15:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. čer. 2009 18:37
Příspěvky: 38
Bydliště: Šumperk
Děkuji za všechny rady a názory :wink: Na vodítku už chodí pěkně a častěji ho na procházkách pouštím, na přivolání přijde. Už jsem poznala, že když už je unavenej, tak je docela protivnej, tak ho nechám, ať si lehne a odpočine. Jen se na procházce nevyvenčí, to pak s ním musím ještě do parku, kde je zvyklej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dlouhé výlety s pejskem
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. dub. 2010 11:49
Příspěvky: 8
Bydliště: Čestice
Dobrý den mám 2,5 měsíční fenku Border Collie..
Již je zvyklá chodit na delší procházky.. vydrží venku klidně půl dne..
Příští měsíc(až jí bude 3,5-4 měsíce) bych se sní chtěla zůčastnit pochodu na 15 km.. myslíte že je to blbost, a nebo ji sebou můžu vzít? Cestou bychom jí klidně nesli,a určitě udělali zastávky aby se trochu prospala.. Jaký na to máte názor?

_________________
Každý se může stát majitelem psa, ne každý se může stát dobrým psovodem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 13:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Nechce se mi zakládat nové téma, tak píšu sem.
Teď, když jsou venku takovíhle pařáky a jdu s Obim ven, tak mu stačí aby ušel pár metrů a za chvilku má jazyk až na vestě. Tak s nim objedu louku a on se sune za mnou a dejchá jak lokomotiva, ale jakmile se otočim a jdu domů, tak začne všude šmejdit a lítat...
Doma si třeba na hodinku schrupne a potom začne blbnout, ale nevydrží mu to dlouho....
Mám delší procházky raději nechat až na večer, kdy není teplota takhle velká a nebo mám jít klidně odpoledne a nevšímat, si toho funění, když potom stejnak na zpáteční cestě lítá??
Pořádně totiž na něm nepoznám jestli je opravdu tolik utahanej a nebo jestli mu není jen teplo a má třeba žízeň...

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 13:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Tak mojí to dělají taky, když je chci ve vedru vytáhnout a je jim horko tak se táhnou a nechcou jít a když to otočím k domovu tak letí, jen aby tam už byli. Takže mi když jdem v hicu tak je první smočím v řece co máme u baráku a pak jdou v klidku, ale spíše dáváme kratší a delší nechávám na večer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
no on ne, že by vyloženě letěl domů, ale začne běhat sem a tam jak střelenej. A právěže sem slyšela, že dogy hodně trpí na dehydrataci, takže musí mít pořád přísun vody. Taky bych ho smočila, ale do vody mi nevleze. Nevim jak to maj dogy s vodou, ale on se asi bojí že by se rozpustil nebo co. Do vody nejde ani za jiným psem a to je už co říct...

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 05. lis. 2008 17:21
Příspěvky: 222
Bydliště: Malá Veleň, Děčín
Sam mi teď taky docela trpí a co teprve až přijdou letní třicítky. Stále z něj vyčesávám plno chlupů, nějak letos pomalu líná :( Omezila jsem vycházky jen na ranní a odpolední venčení a delší výlet až večer. Když se vracíme i z půl hodinové procházky, plácne sebou o zem do prvního stínu keře ještě před plotem a potom dvě hodiny chladí s jazykem na zemi, až je kolem něj mokro...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mě pes dejchá jak sentinel i v minus 10:-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 20:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Benick píše:
no on ne, že by vyloženě letěl domů, ale začne běhat sem a tam jak střelenej. A právěže sem slyšela, že dogy hodně trpí na dehydrataci, takže musí mít pořád přísun vody. Taky bych ho smočila, ale do vody mi nevleze. Nevim jak to maj dogy s vodou, ale on se asi bojí že by se rozpustil nebo co. Do vody nejde ani za jiným psem a to je už co říct...

Povedala by som že v lete je teplo všetkým psom,luďom nevyjímaje.Keď je horko,riešim to tak,že volím prechádzky čo najviac cez les,hlavne tade kde sú potoky a studničky.Tam si psi namočím,napijú sa,takže chvílu na slnku vydržia.Máme štígro že máme možnosť zaparkovať na lúkach v záhradkárskej kolónii kde máme kamošov,tam si možu vybrať či budú blbnúť alebo sa vyvalia do tieňa.Benick pozor na Obstíka,je čierny,úžeh získa rýchlejšie ako svetlý pes.Mám pocit že keď namočím Báru,len to na nej zasyčí a je suchá.Keď nemáš možnosť venčiť niekde kde je voda,holt si vezmi batoh,4 litre vody(mám to vyskúšané kolko spotrebujeme) a Obstyho počas vychádzky občerstvuj.Mne Bára vleze v potoku do vody tak po kolená,Ashon ani to ne.Tak si ich pekne chytím a pomali polievam,nemožeš na psa chrstnúť ladovú vodu naraz keď je rozhorúčný,tí naši pimprlíci dogovský a bostonský sú hrozne chúlostivý. :laughing7:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak dlouho být na procházce
PříspěvekNapsal: pon 07. čer. 2010 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
No já si říkala, že když s ním pudu někam na dýl, tak mu nejspíš zabalim vodu. Cestovní misku už koupenou máme takže nebude problém. Škoda jen, že tady není moc toho lesa kam by se dalo chodit...jako les tu je, ale takovej malej, zatím to nemám moc prošmejděný, nenašla sem tam žádnou cestičku tak sem chodila jen na osvědčený místa...
V Ttutnově ho zkusim nalákat do Úpi, tam bych byla ochotná jít i já ta je poměrně čistá....ale do nějakýho rybníka bych vážně nešla

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!