Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 13:31 
Offline

Registrován: čtv 26. bře. 2009 21:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9
Zdravím.Mám problém s přivoláním5-ti měsíčního Ernyho od jiných psů...Jako mladší za nimi i utíkal přes silnici a na vodítku se zastavoval a nehnul se dokud se s dotyčným psem neočuchal nebo si nepohrál. To se postupem času zlepšilo a nyní už za jinými psy netáhne a pokud je na vodítku, sice si jich všimne, ale jde dál...Jenže jakmile si s nimi hraje absolutně nereaguje na moje přivolání, musím ze sebe napřed udělat "skákajícího blázna" a pak teprve si mě všimne a jde za mnou..prosím co s tím?Přejde to věkem? :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Jak na přivolání je na hlavní stránce webu a několikrát rozebiráno v ostatních tématech.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 14:32 
Offline

Registrován: čtv 26. bře. 2009 21:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9
Ale o tomhle jsem se díky změti příspěvků nikde nedočetla...o přivolání od jiných psů...vím jak na přivolání, normálně přivolání zvládá i od antilop, kam spadl při návštěvě ZOO :D se nechal odvolat...Ale při přítomnosti psů to nějak vázne a ráda bych slyšela i jak jinak na to než se stopovačkou... :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 14:33 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
pri stenuchoch je to ako s detmi, tiez ked sa do niecoho zazeru tak nevidia nepocuju. chce to cas a pomaly trenovat privolacku, najskor v kludmon prostredi, potom v rusnom a ked to bude zvladat tak to skusit privovat aj od psov. osobne si myslim, ze je este prilis maly a pokial funguje rozhadzovanie rukami aby k tebe prisiel tak to pouzivaj. zaklad je zaujat ho viacej ako druhy pesan a ked pride tak sa s nim pohraj, pochval ho. ja som tiez takto pobiehala po poli mavajuc rukami a este k tomu som vykrikovala povely v rustine :lol: ak v tom ale vidis nejaky velky problem, tak ho vybav stopovackou, aj ked podla mojho nazoru je na to este cas

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 14:59 
Offline

Registrován: čtv 26. bře. 2009 21:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9
Děkuji moc za odpověď..Já to tak praktikuju a ještě k tomu pobíhám po sídlišti, aby běžel za mnou a volám Erny, Erny pojd ke mně, pojď k mamince :finga: , lidi sice na mě koukají jak na magora ale ono to kupodivu funguje...Akorát si s ním po tom nehraju dostatečně dlouho, budu muset sebou nosit uzlík, ten miluje, a pak se s nim začít přetahovat..Třeba se to zlepší, taky si myslím, že na tohle má ještě věk...a mimochodem, proč povely v Ruštině:?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 15:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
lebo malu som doviezla v 7 mesiacoch z moskvy a po slovensky nevedela :lol:

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 29. bře. 2009 16:23 
Offline

Registrován: čtv 26. bře. 2009 21:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9
Aha aha =D>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 09:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
hanusha.a píše:
... ráda bych slyšela i jak jinak na to než se stopovačkou... :yawinkle:
Jde to i za pomoci intonační navigace.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 13:16 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Odvolání psa ze hry už se nám daří (taky máme 5 měsíců), ale chtělo to čas a nespěchat na ni. Teď když si čuchne a chvilku pohraje, tak na přivolání přijde a dokonce i odejde tam, kam chci já :-) My máme problém spíš v tom, že jakmile psa zahlídne, uteče za ním :-( Jen když je pes relativně daleko, tak ji zastavím na čekej a až pak ke mně. Když volám hned ke mně, tak maže v klidu dál. Už mi to začíná vadit a snažím se s tím něco dělat. Nějaké úspěchy jsou, ale asi to taky ještě nějakou dobu vezme. Na stopku ji taky zatím nechci dávat. Používám to čekej, abych si nezkazila přivolání, které má v jiných situacích krásné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jestli je závislák, tak v okamžiku kdy se štěně rozběhne vpravo nahoru, začnu tryskem upalovat vlevo dolů. Až mě doběhne, pochválím, pohraju, uvážu, v klidu dojdu k onomu psovi, pokud možno nechám očichat a pohrát.
U nezávisláka mi pomohla rovnice zdrhneš = odchytnu tě a jdem pryč, nezdrhneš = dojdem tam a nechám tě pohrát

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 13:54 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Petra píše:
U nezávisláka mi pomohla rovnice zdrhneš = odchytnu tě a jdem pryč, nezdrhneš = dojdem tam a nechám tě pohrát


ten pes je genius...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 14:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
čéče já nevím, ale takhle jsem to dělala - pokud zdrhnul a neslyšel, vylítla jsem za ním, u psa odchytla (než vůbec nějaká hra začala), uvázala a odešla. Pokud poslechl, následovala většinou za chvilku volno. Samozřejmě nemůžeš psa nechat zdrhnout přes celé sídliště, po půlhodině ho odchytit a myslet si že příště nezdrhne. Podstatné je to, že u nezávisláka můžeš zdrhnout třeba na druhej konec světa, jemu je to fuk, zatímco u závisláka to zafunguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 14:19 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Díky za typ, mám docela závislačku, tak zkusím to zdrhání na druhou stranu. Vůbec nevím, proč mě to nenapadlo, když ze začátku jsem to používala na přivolání v klidových situacích:-) Odchyt a odvedení pryč jsem zkoušela, bavilo mě to 14 dní a pořád žádný ani sebemenší efekt. A čubina nebyla vůbec vyhraná. Tak dneska hned otestuju odpo na prochajdě. Díky :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 15:05 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Ještě dotaz, když odběhnutí zafunguje, pochválím, uvážu a dojdem k psovi, pohraje si. Při tom odbíhání mám dávat ke mně? Nebo prostě jen začít zdrhat? Potažmo kdy říct povel, aby si to spojila, že ke mě platí i v téhle sitaci a vyplatí se to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
při odbíhání bych zavolala jméno (před sebe, aby to znělo víc zdálky) a až vidím že peláší za mnou, můžu přidat povel (+ zpomalím aby mě nehonila půl hodiny)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 01. dub. 2009 15:11 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Díky, tak jsem si to nějak představovala, že by to mohlo fungovat, tak děkuji za potrzení :-) Vyzkouším a dám vědět, jestli to pomáhá nebo ne. Jako úplné mimino na to fungovala a povel ke mně se tak naučila. Tak by to mohlo zabrat i teď. Fakt nechápu, že mě to nenapadlo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 08:22 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Tak hlásím bohužel neúspěch :-( Při odběhnutí k psovi je malá v tranzu a můžu běžet třeba do Paříže. Ona se na to jméno neotočí, takže nevidí, že běžím jinam a tím pádem nemůže zareagovat. Jednou se nám to povedlo, ale pak třikrát vůbec. V té jedné situaci to bylo jednodušší, byla ode mě na dva kroky, pes byl docela daleko a byl statickej. Taky byl malej a k těma Reda tak nepeláší (má raději velké psy). Potom ale zahlídka tak 50 metrů od nás retrívra, které miluje, a bylo zaděláno. To na jméno nereagovala a potichu jsem to teda neříkala :-) Doběhnout jsem ji ale nestihla, u psa byla dřív než jsem se stihla nadechnout.
Nevzdávám to, budeme zkoušet dál. Takhle na procházce se těžko odhadují situace, tak se možná s někým domluvím a situaci navodím. Jen se obávám, že když jednou příjde, tak jsme na začátku a ještě bude trvat než ji přesvědčím, že takhle je to správně :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 17:42 
Offline

Registrován: čtv 26. bře. 2009 21:47
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha 9
Tak jsem na malýho pyšná...Celý víkend nebyl se mnou, ale u babičky a když jsem si pro něj přiejla a šli jsme ven, tak za mnou běhal od psů na druhé zavolání...A teď když zavolám Erny, koukne na mě, zavolám ke mně a hned radostně běží... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: čtv 02. dub. 2009 22:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
PeKrato píše:
Tak hlásím bohužel neúspěch :-( Při odběhnutí k psovi je malá v tranzu a můžu běžet třeba do Paříže. Ona se na to jméno neotočí, takže nevidí, že běžím jinam a tím pádem nemůže zareagovat. Jednou se nám to povedlo, ale pak třikrát vůbec. V té jedné situaci to bylo jednodušší, byla ode mě na dva kroky, pes byl docela daleko a byl statickej. Taky byl malej a k těma Reda tak nepeláší (má raději velké psy). Potom ale zahlídka tak 50 metrů od nás retrívra, které miluje, a bylo zaděláno. To na jméno nereagovala a potichu jsem to teda neříkala :-) Doběhnout jsem ji ale nestihla, u psa byla dřív než jsem se stihla nadechnout.
Nevzdávám to, budeme zkoušet dál. Takhle na procházce se těžko odhadují situace, tak se možná s někým domluvím a situaci navodím. Jen se obávám, že když jednou příjde, tak jsme na začátku a ještě bude trvat než ji přesvědčím, že takhle je to správně :-(

Čo si kúpiť tiež retrívra? :wink: To bol vtip. :D Neskúšala si nejakú pískaciu hračku,ktorú by si používala len výnimočne,aby sa jej neokoukala? Pes beží preč,zakníkaš s hračkou,pes sa otočí a ty máš vac možností na privolanie,a ako odmenu dostane tú hračku.Je ešte malá a trocha to potrvá,než začne ignorovať ostatné psi a príde k tebe na privolanie.Druhé psi sú pre ňu zatial zaujímavejšie,než panička,tak ju skús zaujať tak,aby mala dovod ísť skor k tebe.Akurát to chce vystihnúť vhodnú dobu,aby nebola už príliš rozbehnutá za psom.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: pát 03. dub. 2009 07:16 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
My jsme chodily do štěněčí školky ( cvičák ), kde se mohli do sytosti prckové vyblbnout, třeba půl hodiny a když začali být unavený, tak jsme začali přivolávat, ale tak abychom si mohli pro štěně šáhnout, kdyby neposlechlo.
Opravdu je lepší raději nepřivolávat a dojít si pro něj, když nevím, jestli přijde a radostně přivolávat, když je kousek ode mě a ještě jde směrem ke mě. Stačí udělat dva kroky vzad od štěněte a mít radost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: pát 03. dub. 2009 09:27 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pro indiánku: JJ, pískací míček jdu dnes koupit a zkusím to s ním. Taky mě to napadlo. Musím ji nějak zaujmout, aby se na mě podívala a mám vyhráno. Jakmile me zmerčí, už reaguje na přivolání krásně. A hodit po ní něco nepřichází v úvahu - neumím mířit a ona je navíc hodně submisivní, tak ať něco nepokazím.

Pro niuf: Néé, nikdy nekárám když přijde, vždy pochvala a hra. V tomhle mám jasno, že káráním všechno zkazím. Ani nevolám, když vím, že nepřijde. To všechno dodržuju. Přivolání kdykoli jindy než od psů má super, na tom jsme pracovali a teď polechne na 99% od všeho. Je moc šikovná a učenlivá. Ale psi jsou pro ni zatím opravdu veliké lákadlo a navíc je extrémně kontaktní. Jakmile se očuchají a chvilku pohrají, už na přivolání přijde. Jde mi o ten první úprk za psem. Vždy ji nechám pohrát, vodítko moc nepoužívám, takže tím to nebude. Má volnosti víc než dost :-) A vyhýbat se tomu? To asi nee, vždyť ji to tak nikdy nenaučím a hlavně, ve městě je to dost nereálné :-(

Všem: stopku zatím nechci, ve městě nepraktické a v lesoparku malá strašně ráda lítá křovím, o což bych ji zatím zbytečně ochudila. Díky za názory a rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: pát 03. dub. 2009 19:14 
Offline

Registrován: sob 28. bře. 2009 08:44
Příspěvky: 50
Bydliště: Slovensko
A ja sa hram so stenatom na schovavacku - ako doplnok a spestrenie. Tiez pomaha!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: pon 06. dub. 2009 07:45 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Na schovku hrajeme taky, už od malinka :-) Myslím, že díky tomu si mě hned od začtku začala hlídat a drží se mě na vzdálenost do 10ti metrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 08. dub. 2009 11:02 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Děkuji všem za rady k přivolání štěnět do psů. Nakonec jsem žádné z nich nemusela použít a vypadá to, že jsme na dobré cestě k dosažení kýženého cíle. Fenka psa uvidí, začučí se na něj, v ten moment už volám ke mě a ona dojde. Potom k druhému psovi dojdeme tak, že ji vedu (buď ji držím za obojek nebo na vodítku) a nechám je se očuchat a případně pohrát, když mají obě strany zájem. :-) Nechovám se jinak (teda nejsem si toho vědoma) a prostě najednou začala slyšet. :-) Zlomilo se to o víkendu, který jsme strávili celý venku a na frekventovaných místech jak lidí tak psů, takže bylo hodně příležitostí to zkusit. Jsem nadšená, jako zatím vždy stačilo vytrvat a nevzdat to. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 14:06 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
Ahojky, měla jsem doma 2,5 roční fenku křížence, vždy jsme měli problém s přivoláním. Bohužel mi jí letos neštastně zajelo auto( utekla z voliéry)
Nyní mám 4 měsíční fenku Border Collie, a musím říct že naučit přivolání vážně jde!! Snažím se vyvarovat všech chyb které jsem dříve dělala, a fenečku zásadně netrestám když nepříjde!! Za odměnu vždy dostává pamlsek.

A jak odvolat psa od cizích psů? Křičte, Skákejte, však ono se štěndo rádo otočí za vámi, když děláte hluk a jse pro něj v tu chvíli atraktivnější, než za psem, který jen stojí..:) Držím palce:)

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...niektori ludia takto eliminuju potencialny stret v lese s medvedom


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 15:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Klarka a Megie píše:

A jak odvolat psa od cizích psů? Křičte, Skákejte, však ono se štěndo rádo otočí za vámi, když děláte hluk a jse pro něj v tu chvíli atraktivnější, než za psem, který jen stojí..:) Držím palce:)


Budeš robiť šaška aj vtedy, keď na teba šteňa pozrie a ani sa nehne (prípadne sa hne opačným smerom), alebo ak druhý pes bude v pohybe a teda zaujímavý? Nie každé šteňa reaguje tak, ako to tvoje, niektoré by sa mohlo aj zľaknúť. Príliš si to zjednodušila...(4. Bod Registračných podmienok poradne)

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 15:48 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
[/quote]
Budeš robiť šaška aj vtedy, keď na teba šteňa pozrie a ani sa nehne (prípadne sa hne opačným smerom), alebo ak druhý pes bude v pohybe a teda zaujímavý? Nie každé šteňa reaguje tak, ako to tvoje, niektoré by sa mohlo aj zľaknúť. Príliš si to zjednodušila...(4. Bod Registračných podmienok poradne)[/quote]

Vím že každé štěně reaguje jinak každý je originál!! Ale všude jsem slýchávala, že nejlepší způsob jak psa odlákat a zaujmout je dělat povyk.. Je mi však jasné že to neplatí u bojácných psů.. vždyť ti chudáčci by okamžitě utekli..

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 16:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Ale všude jsem slýchávala, že nejlepší způsob jak psa odlákat a zaujmout je dělat povyk

já zase slýchám, že po syrovém je pes agresivní, nebo že lovec nejde přeučit :wink: Mam tu zrovna 4 štěnda, která nejsou bázlivá, ale rozhödně je svojí metodou nepřinutíš ani zvednout hlavu směrem k tobě, když se mezi sebou rubou :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Citace:
Vím že každé štěně reaguje jinak každý je originál!! Ale všude jsem slýchávala, že nejlepší způsob jak psa odlákat a zaujmout je dělat povyk.. Je mi však jasné že to neplatí u bojácných psů.. vždyť ti chudáčci by okamžitě utekli..


Čubina by si jako štěně při mém šaškování leda tak jednou packou ukázala na čelo a věnovala se dál svým záležitostem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Moji oba psi by zvedli nohu a z vysoka na mě ...... To tedy nefungovalo ani u jednoho. Představa, jak je takto odvolávám od jiných psů, mě opravdu pobavila. U staršího dokonce ani nefungovalo odejít na jinou stranu nebo běžet obráceným směrem. Už jako štěndo byl hodně samostatný a svérázný.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: čtv 03. čer. 2010 06:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
serpico píše:
...niektori ludia takto eliminuju potencialny stret v lese s medvedom

:icon_thumright:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: pát 04. čer. 2010 16:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Klarka a Megie píše:
...jse pro něj v tu chvíli atraktivnější, než za psem...

Vždyť mluví o štěndu a o tom, jak být pro štěně atraktivnější než jiné podněty... Proč je špatně upoutat na sebe pozornost v podstatě jakýmkoli způsobem, pokud mluvíme o malým štěněti? I eliska nahoře píše, že běhala po poli a rozhazovala rukama...myslim si, že u štěnda je důležitý ho zaujmout a pomalu ho všechno potřebné učit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: sob 05. čer. 2010 13:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Gerda v citácii máš napísané, že Klarka a Megie opovedá na to, ako odvolať psa od iných psov,aspoň to mala v úmysle. Nie na to, ako ho upútať. Nezažila si šteňa, ktoré sa na svojho majiteľa pozrie, čo to stvára a pokračuje v započatej činnosti? Nevieš, že upútanie pozornosti nie je privolaním? Upozornila som na túto radu nie preto, že sa nesmie upútavať pozornosť šteniatka týmto spôsobom, ale že je táto rada natoľko zjednodušená, že veľmi často nie je spoľahlivá, nakoľko je vytrhnutá z kontextu celého privolania a nedá sa nebrať ohľad na to všetko, čo sa tu okolo privolania na nie málo stranách rozoberá. Pre príklad stačí urobiť jeden krok oproti šteňaťu a máš po privolaní. Nie zbytočne sa tu odporúča čo najviac čítať, práve kvôli ďalším súvislostiam.
Zjednoduším to - šteňa sa upútaním pozornosti kričaním a skákaním neprivoláva, ani neučí privolanie. Je to len jeden z prvkov, ktorý za istých okolností môžeš použiť, za iných ale vhodný nie je. Preto pre túto radu platí 4.bod Registračných podmienok.

Prečítaj si ešte raz, o čom píšem:

Klarka a Megie píše:
A jak odvolat psa od cizích psů? Křičte, Skákejte, však ono se štěndo rádo otočí za vámi, když děláte hluk a jse pro něj v tu chvíli atraktivnější, než za psem, který jen stojí..:) Držím palce:)

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: ned 26. srp. 2012 15:09 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Zdravím.Mám jeden problémek.Mám devět týnů staré štěně amerického pitbulteriéra.Mám ho doma dva dny.Dal jsem mu jméno Dino,ale vůbec nereaguje na zavolání.Ani neotočí hlavu.Hluchý ai nebude,protože na zvuky z okolí reaguje normálně.Zkouším to i s pmlskem v ruce,ale vůbec nic.Nepředpokládám,že by došel ke mě,ale že se ani neotočí na to slovo.Je to brzo chtít po něm aby to už vnímal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: pon 27. srp. 2012 22:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Vydrž, dva dny určitě může být málo.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 08:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
sklokan1 píše:
Mám ho doma dva dny.Dal jsem mu jméno Dino,ale vůbec nereaguje ............Je to brzo chtít po něm aby to už vnímal?

Je to brzo. Kdyz se dostanes do cizi zeme a bude na tebe nekdo mluvit celou dobu japonsky, taky ti potrva dele, nez odfiltrujes jakym jmenem te oznacuji, kdyz po tobe neco chteji...
Zvykat s pamlskama, zradlem... on se to nauci :)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Přivolání štěněte od jiných psů
PříspěvekNapsal: úte 28. srp. 2012 10:12 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Tak už reaguje.Sice jen občas,ale už je to dobré.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!