Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Psala, že tatínkovi funguje a jí zrovna moc ne. Proto jsem tohle napsala. Jde taky o to, co je pro něj priorita, jestli konflikt s pejskem nebo to lovené zvíře.


Lindchen,
já se snažila pracovat se stopkou tak, že jsem se snažila vystihnout moment, než by pes vyrazil a pak jsem škubla. Pokud možno jsem ho nenechávala se rozeběhnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 16:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Essi píše:
jsem se snažila vystihnout moment, než by pes vyrazil a pak jsem škubla. Pokud možno jsem ho nenechávala se rozeběhnout.

jen se zeptám, nedosáhla si tim toho, že ti pes ztratil o zvěř zájem?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Bělouš se podívá a neřeší, někdy se rovnou vrací bez povelu. Čuba sleduje a mrkne, jestli hlídám.... Když ano, okázale předstírá, že se tam vůbec nedívá. Když se tvářím, že ne, udělá pohyb směrem ke zvěři a když jí přistane něco před nosem, přechází k bodu 1.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 20. led. 2009 21:07 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Alča píše:
Eva Štemberová píše:
.....Síli se sečtou a milý pejsek si pěkně naběhne.......


Evo a nemůže právě tohle být pro psa nebezpečné?...
Dělám se psy dost dlouho na to, abych mohl adekvátně posoudit, co je a co není u tohoto nebezpečné a věř, že jsem zatím trhnutím vodítka žádnému psu fyzickou újmu nezpůsobil. Jenom se psy s dysplázkou a jinými zdravotními problémy dělám trochu jinak.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 01:59 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06. črc. 2008 20:07
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha
teda já se ještě vrátím k tý stopce:)
ve městě nemáte problém jo???mě teda ostatní majitelé za a ) málem sežrali že je moje čuba omotává a za b ) vy máte všichni pečlivě uklizený trávníkdy??fakt řeším praktičnost..stopovačka od psích výkalů a brát jí dom jo...to fakt nejde:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 04:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Někdo neustále hledá důvody, proč něco nejde a ostatní tady si i za cenu, že si musíme občas stopovačku vyprat, naučíme přivolání bezpečnou formou s mechanickým jištěním.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 12:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
"ve městě nemáte problém jo???mě teda ostatní majitelé za a ) málem sežrali že je moje čuba omotává"

Já osobně dávám psovi na hraní se psy 5 metrovou stopovačku - Delší stopovačka je u živějšího psa, který je v zápalu hry a není 100% poslušný, opravdu dost nebezpečná. Když spolu lítají, kličkují mezi pánečky - tak je noha obmotaná hned. Každý nemá tak rychlé reakce aby to zvládl. No a taky se na tom opravdu ti psi hodně zamotávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Možná trochu OT, ale když má pes mít NEUSTÁLE stopovačku a držet se dejme tomu 10m od vůdce, jak potom zařídíte, aby se trochu vylítal? Vždyť zvlášť mladý pes občas "dostane amok" a lítá šílenou rychlostí kolem dokola - jen tak, z radosti... tohle asi se stopovačkou nejde, prostě nepřichází v úvahu aby nabral pořádně rychlost a chvíli si ji užíval. Nemůže z toho být pak trošku frustrovanej?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Zito, ideální je v takovém případě velký oplocený pozemek - třeba cvičák. Nechat psu jen krátké vodítko, ideálně psího kamaráda a lítat. Pokud takový pozemek nemáš k dispozici, chce to velkou louku kde máš přehled, kde se pokud možno nevyskytuje zvěř (jak ti pes zakopne o zajíce, máš VELKEJ průšvih). Zase nechat krátkou stopovačku abys pak psa nemusela půl hodiny lovit a přesvědčovat že nemá přijít 3 metry před tebe, ale opravdu až k tobě. Dodržovat zásadu - nemůžu-li psa přinutit přijít, nepřivolávám. Zapojit se do hry tak aby pes nezapomněl že tam někde jsi. Občas když jsi v dosahu stopovačky, přivolat, z radostné pochvaly přejít zase do hry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Essi píše:
Jde taky o to, co je pro něj priorita, jestli konflikt s pejskem nebo to lovené zvíře.


Konflikt s inym psom prenho nie je narocna situacia, bitka nie je prenho nic zaujimave alebo nieco, co by bolo jeho prioritou. Takze to privolanie tam funguje. Zver je z tohto hladiska v rebricku priorit niekde inde a povedala by som, ze dost vysoko :roll:. Ono je to v tom, ze otec, ako clovek skor narodeny, ktory robil na vojne so psami sposobom typu "nakopat do guli a dobit obuskom". Podla tohto vzoru jedna aj s Arisom. Hoci sa zda, ze to funguje, on sa ho vlastne boji. Nechcem tu zamienat strach s respektom pred autoritou a neviem, ci to s tym suvisi, ale velmi casto sa dostava do preskoku, ked dostane od otca povel, casto pred nim uteka, ked vstane, len pri letmom pohlade nanho sa prevaluje na chrbat, knuci a hrabe labkou do vzduchu. Toto sa mne osobne velmi nepaci. :x

Essi,
vdaka, ale neviem, ci bude mat potom zaujem ist po stope? Nevadi mi, ked vyrazi po stope, dokonca je to ziaduce (kvoli polovnemu vyuzitiu, ved na to ho mame), ale potrebujem privolanie, napr. zo sliedenia, ked zdvihne zver. To je dost problem. Mame teraz taky system, ze ja piskam, davam povely a otec sklbne snurou, aj ked je uz rozbehnuty. Tak, aby mi vynutil prichod po privolacom signali. Bojim sa ale, ze pride na to, ze ten, kto taha snuru je otec a ked tam nebude, tak amen gloria. :evil:

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 14:57 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Lindchen píše:
Nevadi mi, ked vyrazi po stope, dokonca je to ziaduce (kvoli polovnemu vyuzitiu, ved na to ho mame), ale potrebujem privolanie, napr. zo sliedenia, ked zdvihne zver. To je dost problem. :evil:

Tak nevim, jestli jste si náhodou nepoříidily špatné plemeno, bígl není slídič a jeho úkolem není zdvihnout zvěř a vrátit se k pánovi, jeho úkolem bylo zvěř honit, štvát, dohonit, smečka držela zvíře v šachu a pán si přijel na koni, to jste si měli koupit ohaře nebo tak něco, nevim, jestli nechcete po bíglovi nemožné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bígl se v dnešní době používá buď na nadháňky - nejlépe na vodítku, nebo jako stopař. To využití jak píše Lindchen si u bígla taky dost dobře nedovedu představit (no dobrá, dovedu, ale těžce nesedí). Když jsi psala že v něm chceš udržet zájem o stopu, brala jsem to jako stopu pro dosled na vodítku...
Co konkrétně po něm chceš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 15:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Petra: díky za odpověď. Takhle nějak bych si to představovala. Jen mi z té diskuze přišlo, že někteří uživatelé mají psa na stopovačce opravdu FURT a zajímalo mne, jestli to nemůže způsobit nějaký problém.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 15:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ono jsou psi co to vylítání ani tolik nepotřebují, jsou další co si tohle můžeš dovolit opravdu jen na dobře oploceném pozemku.. a vždycky je lepší mít psa trochu "týraného" než přejetého. Navíc když dáš psovi 20m stopovačku a hlídáš si posledních 5 metrů, má pes kruh o průměru 30m okolo tebe - pokud se přitom do té psí lítačky šikovně zapojíš a občas popoběhneš, pak velká část psů ani větší prostor nepotřebuje. V každém případě se musíš hodně dobře postarat o to aby ti pes nezdrhnul se stopovačkou. Když to nemůžeš zajistit, tak radši psa vyběhat u kola, za aportem,...

Já jsem na cvičáku zavedla to, že všichni kromě háravek chodili o čtvrt hodiny dřív a psiska se nechali vylítat. Totéž po skončení cvičení - bezpečný volný pohyb psů. Pouze u velmi těžce odlovitelných jedinců se i tam nechávala stopovačka (bláznivá bíglice s neschopnýma páníkama).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 15:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
U nás na cvičáku (Jižní město) byl přísný zákaz pouštění psů na volno i mimo cvičení. Teď by se mi s mým puberťákem hodil nějaký oplocený pozemek - nevíte o něčem takovém v Praze ideálně na Jižním městě nebo v okolí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 18:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
jelikož jsme venku u přivolání ne levelu -1 asi,tak by mě zajímalo v situaci,kdy je na stopce a mihl by se kolem zajíc,po kterém by vystřelila,jeslti stačí zamáčknout stopku,bez povelu Ke mě.Protože odvolání do zvěře je level ke kterému máme teda hoodně daleko.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 19:07 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2007 18:29
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha
Petra píše:
Bígl se v dnešní době používá buď na nadháňky - nejlépe na vodítku
nejlépe na vodítku :lol: , sorry, ale to je dobrá ptákovina . Nicméně bígl skutečně není slídič, vyšlechtěný byl pro lov zajíců a krállíků a to znamenalo vydržet sledovat stopu zajocha a nahánět ho a ítm unavit třeba i 3 hodiny , takže nějaké extra odvolání ze stopy není zrovna typické pro toto plemeno.

_________________
Žiji se psy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Dobrá, natláčky. Prostě řada střelců obestoupí nějaké místo a řada nadháněčů, nejlépe se štěkajícími psy na vodítku jim nadhání zvěř. protože kdyby ty psy pustili, tak ti s puškama by se mohli splést.
Bígl byl vyšlechtěný pro štvanice, ale ty už se nějak nepraktikujou. Přesto se bígl v myslivosti používá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 22:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mellorn píše:
jelikož jsme venku u přivolání ne levelu -1 asi,tak by mě zajímalo v situaci,kdy je na stopce a mihl by se kolem zajíc,po kterém by vystřelila,jeslti stačí zamáčknout stopku,bez povelu Ke mě.Protože odvolání do zvěře je level ke kterému máme teda hoodně daleko.

nevidim důvod, proč povel nepoužít, když si ho můžeš vynutit

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: čtv 22. led. 2009 22:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Evo, když ho nepoužiješ, je pes potrestán (tím že si naběhne na stopku) už za to že vystartoval, ne až za to že neposlechl přivolání. Takže se učí vůbec nestartovat, ne? Já bych ho nehcala vystřelit, fláknout sebou a pak bych se ho zeptala jestli někam pospíchá případně pokud by sebou opravdu fláknul tak jestli tam něco našel. Bez přivolávání, prostě vystřelit za zvěří je blbej nápad, ne že vystřelit se může, ale na přivolání musím přijít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 23. led. 2009 10:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jo to jo, z tohohle důvodu je to jasný, ale z důvodu, že jsem teprv na začátku učení přivolání a tak nebudu přivolávat mezi rušivými elementy, protože je to o několik laťěk výš, tam mi to připadá zbytečné nepřivolat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Mám 4,5měsíční štěně přivolání zatím bylo dobré poslechla i když si lítala s pejskama,ale tento týden se mi v lese stalo že něco zavětřila začala pobíhat mezi stromy občas se zastavila zavětřila zase zabořila čumák do země a vůbec nereagovala na přivolání.V dálce jsem uviděla jednoho vlčáka s páníčkem(vlčák je docela drsnej) tak mě nenapadlo nic jinýho než že jsem hodila šisku směrem k ní a zvedla hlavu a já zavolala Bety ke mě a nic, tak jsem zavolala Bety na a ukázala pamlsek(chyba já vím) ale to přiběhla.Taky mě pak napadlo že jsem mohla zkusit začít běžet směrem od ní třeba by to s ní pohlo protože si mě dost hlídá.Tak jsem se chtěla zeptat jak to mám řešit kdyby se to stalo znovu jestli si mám pořídit stopovačku?Nebo jak takovou situaci řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
možná bych se jí zkusila schovat samozřejmě po očku jí monitorovat jeslti si hodně hlídá tohle by jí mohlo trošičku vytrhnout ze stereotipu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 11:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
Otom schování jsem už slyšela tak to zkusím,ale mám strach protože Betynku někdo pohodil v lese jako tříměsíční o vánocích tak abych jí tím spíš neublížila.Nebo na to co bylo už nemám myslet?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nemysli vminulém čase ale v přitomnosti

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pon 09. úno. 2009 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. led. 2009 10:43
Příspěvky: 70
Bydliště: Lučice,okr. Havl.brod
ok díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. úno. 2009 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Já bych použila to odběhnutí opačným směrem - to u štěňat krásně zabírá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: ned 05. dub. 2009 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 01. bře. 2009 12:37
Příspěvky: 163
Bydliště: Dobruška
kacik22 píše:
zajímalo by mě jaký máte nazor na: když k vám pes nepříjde. neuposlechnete... stojíte na místě? nebo jdete směrem od psa?
když pes nepřijde,jdu si pro něj a buď mu řeknu jdeme rázně,nebo ho vezmu na vodítko a jdeme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 17:23 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
ja vubec nevim jak mam tu stopku pouzivat!!Chodime z parku do lesa, kde je vetsi klid a mam 10 m bud ji odmotavam porad ze stromu nebo keru a nebo se nekde zasekne.Drzim ji as na konci.Takze pri privolani když nezareaguje tak ji musim rolovat a tahnout ho k sobe coz podle me nema zadny vyznam a skubnu tak nejdriv musim jit a natahnout ji.tedy po povelu
Kdyz je na min coz teda podle me taky nema vyznam(aby se vybehal)tak to ho rovnou muzu mit na voditku.
A kdybych ji pustila na zem tak jako ted odpoledne se me stalo, že sem ji už nechtla a pes skakal na 2 lidi.Je to janek a musi se vylitat, takze ma tech 10 m az pak trochu povelu, ale když jni pustim to jako by byl na volno a kdyz je na 10 m tak je porad nekde zamotana, nebo se zamota tak, že to ani nejde ho pritahnout.A jeste 2x denne ji peru

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 19:42 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Je to o tom, že buďto chcete pejska nechat vylítat nebo chcete, aby poslouchal. Ono se to nevylučuje, ale pokud vydáte povel, musíte trvat na jeho splnění. Pokud po povelu "ke mně" nereaguje do 2 sekund přitáhněte ho k sobě a pochvalte. Stopovačku nenavíjejte, ale ručkujte po ní. To, že pejska přitahujete, ho brzy přestane bavit a začne chodit sám. Stopku si vždycky hlídejte zhruba v půlce, pejsek se naučí, že si vás má hlídat na určitou vzdálenost. Buďte důsledná a výsledky se brzy jistě dostaví. Přeju pevné nervy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: pát 01. kvě. 2009 20:23 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
me se totiz casto stava, že je tak zamotanej ze ani nejde abych ho moc pritahla..nekdy se podiva a hned prijde, nekdy zas leti až me skoro povali nebo dokonce obehne a cucha dal.
Jinak ji musim mit v ruce.Kdyby byla na zemi tak to je jako by byl ny volno..proste fuc.
On se na tej stopovacce vubec nevylita.Dneska v 6 rano jsem sla aby tam nikdo nebyl..byli tam zajici a srnky a pejsek poslouchal na kazdy povel ke me.Odpoledne na stopovacce ani jednou.Kdyz byl rano na volno tak si me hlidal a byl porad blizko.Tak nevim kde delam chybu.doma poslechne na vsechny povely ale tady ho nic nerusi.Nejhorsi je ze i se stopkou nebo bez skace na lidi a nez ji smotam uz je pozde.Proste se me sni blbe chodi.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
marcelka píše:
me se totiz casto stava, že je tak zamotanej ze ani nejde abych ho moc pritahla..nekdy se podiva a hned prijde, nekdy zas leti až me skoro povali nebo dokonce obehne a cucha dal.
Jinak ji musim mit v ruce.Kdyby byla na zemi tak to je jako by byl ny volno..proste fuc.
On se na tej stopovacce vubec nevylita.Dneska v 6 rano jsem sla aby tam nikdo nebyl..byli tam zajici a srnky a pejsek poslouchal na kazdy povel ke me.Odpoledne na stopovacce ani jednou.Kdyz byl rano na volno tak si me hlidal a byl porad blizko.Tak nevim kde delam chybu.doma poslechne na vsechny povely ale tady ho nic nerusi.Nejhorsi je ze i se stopkou nebo bez skace na lidi a nez ji smotam uz je pozde.Proste se me sni blbe chodi.


Tak zkuste delší stopku, než je těch deset metrů. Já mám taky celkem hyperaktivního psa (menšího) a běhá a skáče jak zajíc, kdežto já jsem spíš hlemejžď:o) Tak ho mám na delší šňůře, 15-20 metrů. Chodíme často do lesa (taky se motá). Ale vylítat se může i tím stylem, že najdu prostornější plácek a tam pěkně aportujem třeba půl hodiny klacky:o) Dá se to spojit s výukou přivolání tak, že dám povel a v momentě kdy přiběhne a přisedne tak vyletí klacíček:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 21:58 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
Marcelko!
Ono je to se stopovačkou ze začátku trochu o nervy. Ale pejsek se naučí, že prostě nemůže běhat naprosto všude. A až dojdete na nějaké bezpečné místečko, tak ho necháte vylítat. Ale se stopkou, abyste si případné přivolání mohla vynutit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 22:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Já jen nevím proč tu stopku pořád smotáváš? Když si ho chceš přivolat, tak jak už ti tady radili, prostě po ní ručkuj a přitahuj si ho (o konec se strarat nemusíš :happy3: ) kdyby mi lez po lidech, nechám stopku stopkou a du si hned přímo pro něj, nebo k němu dojdu, řeknu "ke mě" a chytnu stopku kousek od něj, abych si ho mohla přitáhnout. Nikde není napsaný, že ji musíš pořád celou držet. Jinak necháš psa běžet -stopku táhne za sebou a ty mu ji v půlce prostě vždycky zašlápneš, aby se naučil bejt u tebe. My na to máme i povel -vždycky, když se vzdaluje, tak mu ho řeknu, počkám 2s a zašlápnu, teď už na povel trochu volní :) Ale tohle zrovna bude asi s kočárkem docela fuška... ale chce to hlavně ten cvik :wink:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 22:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
co se týče lidí, tak já jsem psa pěkně vodila na jednu relativně frekventovanou pěšinu a když se někdo blížil, tak jsem mu dala povel, aby zůstal, stopku mu hlídala metr od krku a v momentě kdy vystartoval tak letěl zpátky a v momentě kdy nevystartoval, tak odměnu:o) Teď jsme ve fázi, že když vydám povel, tak v pohodě a když to nestihnu tak holt vyskočí:o)

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: sob 02. kvě. 2009 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
My podobně zvykali na auta, který se mu jednu chvíli docela "líbili" -proseděli sme nějakou dobu na křižovatce a bylo po :D Jen sem musela párkrát vysvětlovat, že opravdu nestopujem :mrgreen:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: ned 03. kvě. 2009 06:10 
Offline

Registrován: pon 27. dub. 2009 14:36
Příspěvky: 96
Bydliště: Mlada Boleslav
ja ho ted ani bohuzel nemuzu nechat nikde litat ani na volno..ani poustet stopku..musim davat pozor aby neutekl a hlavne aby nebehal.mame jen 20 min.prochazky 2x denne.Ceka nas operace, tak az bude po vsem zkusime to znovu.

_________________
Marcelka-Charlie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: privolani
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 14:01 
prosim vas ja uz trenuji tak jak jste mi poradili s bisonkem jemu 3roky a cvicim uz asi pul roku privolani a nic moc se mi to nedari prosim vas pomoc jak je na stopce tak posloucha ale jak ho pustim na voditko ho nedostabnu dalsi pul hodin u nejmene ale pak jak se unavi tak prijde.nwm co uz mam delat nikde mi moc toho neporadi a poochavu mam velkou i motivuji ho hrackou i ppamlskem tak nwm a jsem i dusledna tak nwm prosim poradte


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 14:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jak postupuješ? Popiš přesněji, jak při nácviku přivolání postupuješ, jak používáš stopku a tak dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 14:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
vynky - přečetla sis návod na hlavní stránce rudovo webu? Jestli jo a pořád ti to nejde, tak bude nutná osobní ukázka :wink:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2009 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pokud má OBČAS stopovačku a na ní funguje a OBČAS mu ji sundáš a na ní nefunguje, je to proto že není blbej a ví jestli ji má nebo nemá. Kouzlo stopovačky je v tom, že pes ji má FURT (nebo po něm nic nechci), právě proto aby se naučil že není jiná možnost než po přivolání přijít. Až na stopovačce přichází vždycky, bez problémů, i v rušivých vlivech, tak ještě měsíc počkám a pak ji teprve začnu zkracovat, pouštět z dosahu,... až ji nakonec jednou nedám. (a když jsem sundala brzo, pes neposlechne a můžu začít znovu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neúplné přivolání
PříspěvekNapsal: pon 09. lis. 2009 19:53 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 20:15
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 6
Dobrý den, mám 2,5 ročního zlatého retrívra, se kterým jsem skoro rok trénovala pilně přivolání a pak když už jsem mu důvěřovala tak jsem mu šňůru úplně sundala. Asi půl roku po sundání stopovačky poslouchal úplně úžasně, ale poslední dobou v nějakých situacích neposlechne např. když vidí cizího psa. Také když vidí zvěř a já ho zavolám než za ní vystartuje tak poslechne ale jakmile to nestihnu a on už je na lovu přijde si až po několikrát zopakovaném pískání na píšťalku na kterou je naučený, že se pískne to je upozornění a pak následuje povel ke mně. Je ale fakt že zvěř pronásleduje jen velmi malou chvilku a pak se hned vrátí, ale prostě se vrací až když on uzná za vhodné i když je to jen chvilka. Myslíte, že tyto náhlé mezery v přivolání se dají vyřešit hodem řetízkáče a nebo musíme znova na stopovačku a vše se učit od znova?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 11:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V podobných situacích začínám se stopovačkou od znova. Psi v pubertě mi také v pubertě občas pozapomněli na zásady slušného vychování a šli na stopovačku ihned, proto s nimi teď nemám nejmenší problémy i bez šňůry.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
....maltezacik, 7 mesacny, na privolanie "ku mne", niekedy vaha, tak 3-4 sekundy, (ano, zda sa, ze rozmysla, ci musi), tak prisnejsie "Charlie"-bez povelu, posluchne, niekedy nie chvatom, skor pomalsie,....je uz to dovod na stopovacku? , a ak, stale mi nie je jasne, preco je uz cca 15 m dost dlha,...ak ma volno, odbehne mi, ale 20, mozno trosku viac m, ak mu dam na 15-ke zasek, dostava i tymto sposobom psik do krvi tych 15 m ? (po zruseni stopovacky),


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 12:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Stopku bych mu dala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 12:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud mu chceš dát rozběh jak je zvyklý, tj. nějakých 20 m, taky by stopovačka musela měřit cca 40, protože si hlídáš polovinu - 3/4 stopky, ne její konec. A čím delší tím těžší stopka, zvlášt pro tak malého psa. A težší manipulace.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...ak psik dostava az po case stopovacku, nemeni sa aj vztah hava k mne nasadenim tohto obmedzenia ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 12:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak to bereš ty, tak to bude brát i pes. Tudíž, pokud si myslíš, že je to chudák, když má stopku, tak to tak brát bude. Ale přijde mi, že chceš mít vše podle pravítka, nech to na citu, pokud si myslíš, že stopku nepotřebujete, tak jí nedávej.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...Evi, nie, nemam rad pravitka, nechcem z neho ani robota, hlavne co chcem-Charlieho bezpecnost, aby mi priletel vzdy, ked zacitim nebezpecenstvo pre neho, ano, som aj ostrazity a predvidavy, i preto je urcite pre takeho maleho hava lepsia kratsia vzdialenost, hlavne kvoli tulavym a ujdenym neposlusnym velkym plemenam....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nereaguje na privolani
PříspěvekNapsal: úte 10. lis. 2009 13:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Fajn, tak pokud s ním nejsi spokojený, tak jdi někam do provaznictví, kup lehoučký provázek, na konec uvaž lehkou karabinku a máš stopovačku na míru. A myslím, že těch 10 m opravdu bude stačit. Zvlášť pokud to máš jen jako pojistku v něktreých chvílích. To pak povel nedáš, dokud na stopku nedosáhneš (když je psík začuchaný a pod)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!