Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Klec
PříspěvekNapsal: sob 19. zář. 2009 18:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Dobrý den,

zajímal by mě váš názor na použití klece při výchově štěňat. V mnoha publikacích se velice propaguje zavírání psů do klece na dobu, kdy je majitel v práci, aby se pes nenaučil ničit nábytek... ale já si nemůžu pomoct, mně je to pořád nějak proti mysli. Chystám se pořídit si svého prvního psa, štěně labradora, takže chci o výchově psů vstřebat co nejvíce informací, abych udělala co možná nejméně chyb.

Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pon 21. zář. 2009 22:16 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Pokiaľ je klietka používaná s ohľadom na potreby šteňaťa, prečo nie... Zatvorenie šteňaťa na 8-9 hodín do klietky, kým je majiteľ v práci, ale nepovažujem za použitie s ohľadom na potreby šteňaťa.
Za určitých okolností si viem predstaviť použitie klietky na výstavách, pri cestovaní, na súťažiach, kedy psovi potrebujem zabezpečiť kľud a oddych, poprípade ako pomôcku pri výchove, ale nie, ako hlavný prostriedok. Kontakt, vysvetlenie, usmernenie, potrebnú aktivitu klietka nikdy nenahradí.
Preto zásadne proti klietke osobne nie som, ale som proti, ak je jej použitie opísané tak jednoducho, ako si napísala v otázke.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: úte 22. zář. 2009 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Děkuju za odpověď, takhle nějak jsem to cítila i já... takže se budu snažit nevěřit tolik "rádobyodborným" knížkám a radši se budu řídit svým citem. A navíc jsem zjistila, že nejlepší informace stejně nezískám z knížek, ale na fórech, jako je tohle, kde je spousta lidí se zkušenostmi se spoustou nejrůznějších psů. Tak doufám, že až budu mít štěníka, že se na vás všechny budu moci se svými problémy obrátit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 06:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
jestli ji máš doma, můžeš ji používat jako pelíšek, otevřenou. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 07:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Nemám... a váhám, jestli si ji vůbec pořídím. Na cesty by byl asi lepší látkový domek, co myslíte? Ale to má čas, štěndo nebude dřív, než na jaře;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 07:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Na cesty nebo výstavy jsou takové skládací přepravky. Pohledej na netu, jsou skladné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 08:22 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Baysha píše:
Nemám... a váhám, jestli si ji vůbec pořídím. Na cesty by byl asi lepší látkový domek, co myslíte? Ale to má čas, štěndo nebude dřív, než na jaře;-)

Látková boudička je super, jde o to, jestli ti ji labík nezlikviduje dřív než se v ní zabydlí, pro některé psy je téměř "procházecí", protože ta síťovina vepředu moc neodolá psím zubům nebo drápům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Samozřejmě bych psa na boudičku zvykala nejdřív s otevřenou přední stěnou... a je mi jasné, že pokud se opravdu rozhodne, že se půjde proběhnout, tak mu v tom látka nejspíš nezabrání. Jde hlavně o to, aby měl nějaké klidné útočiště. O skládacích přepravkách jsem ještě neslyšela, díky za tip! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Baysha píše:
O skládacích přepravkách jsem ještě neslyšela, díky za tip! :wink:

Ony sou právě docela drahé, takže představa, jak ti labík likviduje skládací látkovej domek za dva litry, je dost krutá :-)))) Ale jinak, mám ho taky, čuba už si na něj zvykla a používám ho právě jako místo klidného odpočinku v místě plném pod nohy si nekoukajících lidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 09:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
2 litry jsem dala za plastovou přepravku, ale za ty skládací klece se tolik nedá, na výstavách se dají právě koupit v cenách 600-900kč. Pokud se nepletu.... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 09:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Ajo, já to pochopila, že mluvíš o skládací plastové přepravce... nebo existují i takové? Ty látkové skládací boudičky znám, ale mám strach, že moc nevydrží... :? a přepravky z plastu jsem zatím našla jen na malé pséky - ale budu pátrat dál :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 09:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ty kovový klece sou lepší než přepravky z plastu si mylsím a daj se právě sehnat i velký. jinak se dá sehnat i velká plastová ale řekla bych že je pro psa dost nepraktická kor pro velkýho

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Lenka Krejčířová píše:
2 litry jsem dala za plastovou přepravku, ale za ty skládací klece se tolik nedá, na výstavách se dají právě koupit v cenách 600-900kč. Pokud se nepletu.... :-k

No jo, jenže ty si kupovala menší velikost na bígla, kdežto na labíka to bude dvojnásobně velká klec. Mařena má velikost L nebo XL, od dogearu, ta stála něco přes dva litry. Chtěla sem, aby se v tom domku mohla normálně postavit, lehnout s natažením všech 4 nohou, prostě aby měla pohodlíčko. Přesto když si sedne, nemá hlavu úplně vztyčenou, to už jí vyčuhuje čumák vrchem. Tu skládací sme zvolila proto, že se dobře přenáší, převáží, nezabere moc místa. Ty kovové skládací mají stejnou výhodu stran zabírání místa, navíc ještě tu, že ji pes nezničí. Ale myslim, že o to jsou dražší...nevim, nechci kecat, cenu jsem nezjišťovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 10:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
takhle v ní bydlí na výstavě, vedle jsou faraon a ibizan v jednom domku:

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
skladaci dratena klec v nejvetsi velikosti nas stala skoro 4 tisice.vydrzela dva dny,nez se z ni cuba dostala tak,ze si ohnula spodni pricky tak,ze si utvorila prostor kprolezu. ale me si nevsimejte,ja mam cevecko 8) jo a trvalo ji to 36 minut....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Ja kurňa... to bych tu klec asi šla reklamovat:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 18:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Bony se do plastové kennelky vejde v poho. Samozřejně není psuvzdorná, jezdil v ní k oveškám a zase zpět v autě.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 20:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Taky jsem koupila drátěnou ohrádku pro štěndo, protože, když byl o samotě 20 minut, tak hrozilo, že se mu něco stane (žral vápno, cement a podobné "pochutiny"). Naučila jsem ho v ní "bydlet", no a od té doby (cca 11 týdnů štěněte) je nevyužitá. Pozitivum určitě bylo, že bude klidně v jakékoli "kleci" nebo "domečku" naprosto v pohodě. Jenže od té doby se chová naprosto vzorně a oba (i ten starší) vydrží sami, bez problémů. (No, nebývají příliš dlouho samotní - max 2 hodiny).

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 08:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evčo no uznáš že bonny a třá hovík je velikostně trošku rozdíl- neříkám že se tam nevejde ale ta kovová je pro něj lepší .-)) co sem tak i viděla teda

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 17:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ajka píše:
evčo no uznáš že bonny a třá hovík je velikostně trošku rozdíl- neříkám že se tam nevejde ale ta kovová je pro něj lepší .-)) co sem tak i viděla teda

Jo to určitě, nevím rpoč, ale myslela jsem že se tu bavíme o střeďákách :oops: jsem si asi spojila dvě témata dohromady

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
On labrador se "oficiálně" řadí mezi střední plemena, ale už jsem taky viděla skoro padesátikilové obludy... no uvidíme, jak moc vyroste ten náš :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 09:45 
Offline

Registrován: čtv 20. kvě. 2010 11:48
Příspěvky: 3
Bydliště: Moravská Třebová
Dobrý den,
mám podobný dotaz. Pořídili jsme si pejska maďarského ohaře krátk. Společnš s ním jsme si pořídili i klec. V našem případě je to nutná záležitost. Oba dva jsme pracující a chceme ho mít přes dopoledne pod kontrolou. Štěňátko máme od 14.5. Možná to zatím řeším moc brzy,ale raději bych se chtěla optat. Jak ho máme na tu klec navyknout? Začali jsme postupně,dali jsme ho,respektive řekli jsme mu "na místo";a na 5min jsme ho tam zavřeli a postupně dobu začali prodlužovat den ode dne. Dnes jsme na 20 min. Jenže pejsek strašně vyvádí. Kouše všemožně do klece a trhá si pelech zuřivě. Nechceme ho nějak trápit. Po asi 15 min sice přestane. Lehne si a je v klidu.Po chvilce klidu se ho snažíme pochválit a klec mu otevřeme. Možná to děláme špatně. Po tuto dobu také s ním zůstáváme v místnosti. Jsem zvědavá,jak to bude pokračovat až z místnosti odejme. :( Chceme na to opět postupně přejít. A zase začneme po 5-ti minutách. Na klec jsme se ptali i chovatele a přečetli literaturu. Bydlíme v bytu a tak nám to bylo i doporučeno. Nevidíme v tom špatnou věc. Jen jde o to,aby se tam prostě pejsek nějakým způsobem naučil přebývat po dobu naší nepřítomnosti a citíl se tam dobře. Bral to jako pelíšek. Až bude větší,chceme mu tu klec odstranit tak,aby mu zůstal jen pelech. Koukám,že asi nesetkám moc s pochopením. Ale rozhodně tu klec nebereme jako trest. Jen potřebujeme správný návod,jak máme pejska na to naučit. Moc Vám děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
jannis86 píše:
Dobrý den,
...a na 5min jsme ho tam zavřeli a postupně dobu začali prodlužovat den ode dne. Dnes jsme na 20 min. Jenže pejsek strašně vyvádí. Kouše všemožně do klece a trhá si pelech zuřivě.

Ja by som videla chybu v tomto.Prečo mu klietku nenecháte otvorenú?Aby si mohol lubovolne do nej chodiť a vychádzať ako on chce.Keď ho do nej zatvoríte a nie je na ňu navyknutý,reaguje tak ako reaguje.Dala by som mu do nej oblúbené hračky,pamlsky,proste aby si ju spojil s príjemnými vecami.Ako je starý šteník,kolko má mesiacov? Šteňatá a psi všeobecne sú najradšej spolu so svojou smečkou,navyknúť na klietku ho musíte postupne,ale nie ho tam zatvárať hneď,aj keď len na 5 minút.Keď si klietku spojí ako miesto kde je mu dobre a kde može odpočívať,nebude tam vyvádzať.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 10:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
Až bude větší,chceme mu tu klec odstranit tak,aby mu zůstal jen pelech.

Když chcete toto, tak proč to sobě i psu ztěžujete a znepříjemňujete o klec? Pokud jako štěně bude zavírané v kleci, je dost možné, že až ho jednou necháte mimo klec bez dozoru, doma vám začne likvidovat. Naprostá většina lidí je tady pracující a psy má volně v bytě a v pohodě. Ale teda, pokud na kleci trváte, děláte to velice špatně. Klec dejte někam na klidné místo - do rohu místnosti např, nebo přes klec alespoň hoďte deku (přes dvě zadní stěny aby měl krytý roh), dejte dovnitř pelech, misku s vodou i na žrádlo. Dvířka klidně vysaďte, nejsou potřeba zatím. Šteně pořádně unavte, aby mělo myšlenky jenom na spánek a pak ho "strčte" do klece s nějakou žužlací hračkou, u které usne. Dále ho krmte jen v kleci, dávejte mu tam kostičky a hračky.... vůbec ho do ní nezavírejte. Až si tam začne sám chodit odpočinout, tak teprve ho na krmení zavřete. Ale jakmile dožere, hned zase otevřte, dřív, než si o to začne říkat. A čas, kdy mu ty dvířka po nažrání budete otvírat, pomalu třeba po pár vteřinách zezačátku, prodlužujte. Až to bude zvládat bez stresu, můžete ho do klece azvírat na dobu, co si bude okusovat třeba morkovou kost. Ale do klece ho zavírejte vždy unaveného. A popravdě, už jste to zkazili tak, že nácvik pujde velmi pomalu a bude trvat, než bude brát klec jako útočiště a ne jako stresové místo, jak to bere teď.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Eva Štemberová píše:
Když chcete toto, tak proč to sobě i psu ztěžujete a znepříjemňujete o klec? Pokud jako štěně bude zavírané v kleci, je dost možné, že až ho jednou necháte mimo klec bez dozoru, doma vám začne likvidovat. Naprostá většina lidí je tady pracující a psy má volně v bytě a v pohodě. Ale teda, pokud na kleci trváte, děláte to velice špatně. Klec dejte někam na klidné místo - do rohu místnosti např, nebo přes klec alespoň hoďte deku (přes dvě zadní stěny aby měl krytý roh), dejte dovnitř pelech, misku s vodou i na žrádlo. Dvířka klidně vysaďte, nejsou potřeba zatím. Šteně pořádně unavte, aby mělo myšlenky jenom na spánek a pak ho "strčte" do klece s nějakou žužlací hračkou, u které usne. Dále ho krmte jen v kleci, dávejte mu tam kostičky a hračky.... vůbec ho do ní nezavírejte. Až si tam začne sám chodit odpočinout, tak teprve ho na krmení zavřete. Ale jakmile dožere, hned zase otevřte, dřív, než si o to začne říkat. A čas, kdy mu ty dvířka po nažrání budete otvírat, pomalu třeba po pár vteřinách zezačátku, prodlužujte. Až to bude zvládat bez stresu, můžete ho do klece azvírat na dobu, co si bude okusovat třeba morkovou kost. Ale do klece ho zavírejte vždy unaveného. A popravdě, už jste to zkazili tak, že nácvik pujde velmi pomalu a bude trvat, než bude brát klec jako útočiště a ne jako stresové místo, jak to bere teď.

Presne tak som to myslela. :yawinkle:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 13:55 
Offline

Registrován: čtv 20. kvě. 2010 11:48
Příspěvky: 3
Bydliště: Moravská Třebová
Pejsek(štěňátko) má 9 týdnů. Ono to teď vypadá,že ho tam bezcitně zavíráme. Ale snažíme se předtím vždycky pohrát,aby se pejsek trochu utahal. Pak mu řekneme "místečko,místo" a když tam jde,moc ho pochválíme a případně dáme někdy pamlsek. S tím jídlem nás to nenapadlo. Máme to odděleně. Jsme první majitelé pejska a tak máme strach,že něco pokazíme. Proto jsem tento dotaz vznesla. A jsem ráda i za kritiku. Nechceme nic podcenit a hlavně,chceme,aby se u nás pejsek cítil dobře. :-)
Říkáte teda,že máme zkusit dát misky s jídlem a vodou do klece. Tak,aby si tam navykl pobývat? Hned dnes to vyzkoušíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 13:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Citace:
aby se pejsek trochu utahal

ne trochu, aby byl rád, že může spát

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 14:00 
Offline

Registrován: čtv 20. kvě. 2010 11:48
Příspěvky: 3
Bydliště: Moravská Třebová
a tím,aby byl rád,že může spát myslíte konkrétně to "hraní"? nebo jak k tomu dojít? ... :help:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 14:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tím mám na mysli to, že má být tak unavenej, aby myslel jen na to, kde usne. Musíte ho tak unavit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 21. kvě. 2010 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Najlepšie sa štendá uťahajú pri hre s ostatnými pohodovými šteňatami a psami.Možte mu hádzať aportek,pokial by sa zrovna žiadny pes vonku keď venčíte,nevyskytol.Na dlhé prechádzky (rozumej v kilometroch),sa kvoli veku nedoporučujú.Šteník je vo vývine a mohlo by mu to sposobiť neskoršie problémi s kĺbami.Ale niekde na lúke sa može vyblbnúť so psami do sýtosti,pokial ho to samotného bude baviť. :yawinkle: :pejs:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 17:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Majitelé pracovních labradorů prý požívají klec na štěňata a mladé psy běžně. Bylo mi to popisováno tak, že pes v podstatě nemá možnost samostatného volného pohybu, ale je buď v kleci (boxu) nebo venku se svým pánem tehdy, když má čas a možnost se mu naplno věnovat. Samozřejmě se při tom snaží respektovat potřeby štěněte, nenechávat ho v boxu mnoho hodin atd. Hlavní důvody jsou ty, aby štěně bylo odpočinuté, neztrácelo energii nebo si neublížilo blbnutím s ostatními psy nebo demolicí bytu, a už od začátku si zvykalo, že o všem kolem něj, včetně hraní a odpočinku, rozhoduje jeho pán, a fixovalo se hlavně na něj. Nechat štěně blbnout s druhým psem nebo si s ním hrát až do odpadnutí prý je špatně. Když štěně odpadne samo, znamená to, že je už přetažené.
Můžu se zeptat, co si o tom myslíte? Opravdu je chybou nechat štěně, aby si dávkovalo aktivitu samo? Přitom považuju za samozřejmost, že když chce odpočívat, nebude ho nikdo rušit - psi ani lidi, a má své bezpečné místo (klec), kam si může kdykoliv zalézt a nikdo mu tam nesmí.
Co se fixace na mě týče, může blbnutí (ale i např. společné spaní) s ostatními psy nějak uškodit? I když se často zapojuji do hry a samozřejmě dost času trávím s blechou samostatně?
Díky za případné názory...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 17:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tohle je běžné třeba i u pracovních border. A podle mě i u jiných odvětví práce. Pokud máš psa čistě pracovního. Nevidím v tom zas takový problém, pokud máš "práci" jen jako zábavu a společnou aktivitu, nehrotila bych to tak. Mám vyzkoušeno na Bonym, že když musí mít klidový režim, tak pak dělá kotrmelce jenom proto, aby něco dělal a když si dám poslušnost tak bych zfleku dala ípo nevím jaké. To je můj názor. Pro pracáka - opravdu psa, kterej si na sebe musí vydělat, je to podle mě dobře. Pokud ovšem není pes hodinu venku a pak celý den a noc v kleci. A že majitel dostatečně dotáhne socializaci a pod. A co se týše umrtvování štěněte samo sebou - chápu, že je nenechávaj dokud padne. Přirovnala bych to k výcviku - v nejlepším přestat. Pes se tak naučí e pokaždé těšit hrozně moc, až s páníkem pujdou ven něco dělat. Bude pořád vnímat, protože nebude přetažený a unavený (samozřejmě úměrně k věku). Ale jak už jsem řekla, pokud je pes hlavně rodinný a společník, přijde mi to zbytečné, protože potřebuješ aby se pes naučil odpočívat i když se kolem něj něco děje a je i v cizím prosředí. Toť můj názor.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 17:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Díky Evo, pomohla jsi mi v tom konečně udělat jasno, docvakly mi souvislosti.
Ano, je pravda, že náš v současnosti zdaleka nejlepší pracovní blablador jede přesně v tomhle režimu. Mám tak nějak svou vlastní představu, co od psa chci a co tomu (ne)jsem ochotná obětovat, akorát jsem si potřebovala utřídit argumenty...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 17:49 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nemáš za co, jsem ráda. Já asi nikdy nebudu mít na "čistě pracovního psa". Vždycky bude na prvním místě parťák. Ten vztah je pak jinej, ale těžko říct, který lepší nebo horší. Záleží na člověku a když pes zná odmala jen "klecový" režim, tak si myslím nijak netrpí (samozřejmostí je vše okolo aby bylo v cajku). A aby byl rodnný pes zvyklý být v kennelce, je také dobré. Ale já budu chtít vždycky odpočívat spolu se psem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Moje známá, co chová lovecké psy, pro štěňata používá klec běžně. Ten režim vypadá tak, že v kleci je tehdy, kdy má spát nebo jíst. To znamená - ráno se vzbudí, jde ven na venčení, po venčení do klece na snídani, po snídani ven na venčení a hru. Pak štěně do klece - panička do práce. Přes den - úměrně věku - několikrát zopakovat, z toho jsou některé vycházky jen na to venčení, některé jsou delší na hru s paničkou či páníčkem a s ostatními psy, pozdění i na cvičení, a to ven znamená i do zbytku bytu mimo klec - podle počasí a nálady atd. Má to podle ní mnoho výhod. Jednak jí doma štěně nic neprovede, takže je panička v absolutním klidu, velmi rychle se naučí čistotnosti, protože málokteré štěně si bude dělat do svého - uvádí ten čas řádově v několika málo týdnech po odstavu, štěně se skutečně nemá možnost přetáhnout do padnutí, svůj čas tráví buď odpočinkem nebo řízenou hrou. Fixace je pak samozřejmost - s paničkou přichází jídlo, hra, zábava, venčení. Bez paničky se spí. Ve štěněcím věku v kleci v domě, později v kotci. Ale jak říkám, to jsou pracovní psi, mívá jich doma tak deset až patnáct, štěňata ročně jedno či dvě.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 01. pro. 2010 19:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zuzko, přesně tohle použití klece jsem měla na mysli.
Taky si nemyslím, že tím ten vztah musí nutně trpět, ale já prostě takovej nechci. Moje pesy jsou na všechno, potřebuju, aby se mnou jely týden vodu, "pomáhaly" v terénu, spaly se mnou ve spacáku a v hospodě pod stolem (Tedy - jen holky, já tam obvykle nespím a sedím na židli!), nebo se se mnou válely 3 dny v kuse v posteli, když mám rýmičku.

Já jsem si klec opatřila (půjčila) hlavně jako prevenci ničení, když je štěně bez dozoru. Elí nás v tomto ohledu fakt vyškolila :? Dávám jí tam žrádlo, kosti (to hlavně proto, aby nesvinila po kobercích), občas si tam jde lehnout, ale jen tehdy, pokud je někdo poblíž. Párkrát už jsem ji tam zavřela, když bylo potřeba, a docela v pohodě si tam chrní nebo žere kostičku. Ale je fakt, že ona je teda asi chudáček přetížená :twisted: Ze začátku dováděly s Elinou asi 2 dny v kuse, teď už se uklidnily a stačí jim tak hodinka denně. Takže doufám, že si to nějak sedne...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 02. úno. 2011 17:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 18. bře. 2008 22:00
Příspěvky: 37
Bydliště: Praha 3 - Žižkov, Sedlec-Prčice
Zdravím...asi svůj dotaz špatně zařazuji, nejedná se o štěňata, ale zas jinde jsem nenašla téma klec, tak snad to nevadí.
Potřebujeme koupit klec do auta pro dva psy. Ale nevím přesně, jak pro ty dva odhadnout velikost, mám oměřit pelíšek, ve kterém spolu někdy ležej? Ale jsou tam tak jako spíš schoulený, tak nevím, zda by to na to cestování bylo ideální? Bylo by ale vhodný, aby ta klec nezabrala celý kufr. Díky....

_________________
Lenka, Gomez a Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 16:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Kúpila som pelech ktorý je velký ako budúca klietka,počítam že tam bude prebývať Adéla počas hárania keď nebudeme doma,čož sa jedná momentálne o maximálne 2-3 hoďky aj to nie každý deň,skor občas lebo do roboty nechodím a v noci keď spí.Dlhá bude 80cm,široká 55cm a vysoká 61 cm.Jeden pes tam vypadá takto:
Obrázek
Dvaja psi:
Obrázek
Majú ešte jeden menší pelech kde bez problému spia obaja,tak si myslím či nie je zbytočné kupovať klietku väčšiu,cca 87x59x66cm.
Obrázek
Ale pokial by ste boli názoru že kúpiť tú väčšiu klietku,tak si dám poradiť :yawinkle:
Adéla je ešte šteňa takže trocha podrastie,tak fotka samotného Ashona na pelechu:
Obrázek

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 18:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já mylsím že jim to bude stačit beztak budou spát u sebe

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Niečo mi hovorí že mám kúpiť klec na dĺžku 87,to nie je ani vela ani málo,tak akurát :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 20:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hm, já mam ted čerstvě tu nějvětší krávu na malou proužkatou (ze stejného důvodu jako ty). Musím si přestěhovat doma pokoj :-D

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Eva Štemberová píše:
Hm, já mam ted čerstvě tu nějvětší krávu na malou proužkatou (ze stejného důvodu jako ty). Musím si přestěhovat doma pokoj :-D
Sakra copak nevíš, že klecovej chov krav EU zakázala? :evil:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 22:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Copak se tu bavím o krávě v kleci? Já jsme psala o krávě, ve které bude pruhatá! Pardon za OT, už to dále nerozváním, at si ponouká kdo chce jak chce :laughing7:

A abych nebyla jen OT a je tu řeč o kennelkách:
před lety tu někdo psal, mám neodbytné tušení že to byl Tchoř, že existují kennelky s kreštestem. Je to fakt a máte někdo kontakt? Nebo jsem si to jen vyblouznila?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 23:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Eva Štemberová píše:
Hm, já mam ted čerstvě tu nějvětší krávu na malou proužkatou (ze stejného důvodu jako ty). Musím si přestěhovat doma pokoj :-D

Ja som ťa pochopila :wink: Tak máš mega klec jo? Mne sa vojde na určené miesto v obýváku do 90cm. Bola som práve dneska u kamošky čo má dve klietky,jedna je 76cm na dĺžku a oba bostoni sa tam v poho vošli,potom 109 a tam má evropáčku a ohařku,tá sa mi zdala už moc :-) Hele zdá sa mi že Zita si robila srandu,len zabudla doložiť ešte jedného smajla :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: čtv 22. bře. 2012 23:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zita neumí číst a ještě se snaží bejt vtipná, radši si jí nevšímejte 8)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: pát 23. bře. 2012 08:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Já ti furt Indi nevim, mně to prostě přijde malý pro dva bostony. Mopsle když měly takhle malou kennelku, tak tam nakonec odmítaly spolu spát, vždycky byla jedna venku na podlaze, páč se tam prostě nemohly pořádně natáhnout. Teď mám pro ně tohle a tam i když se obě natáhnou jak jozefčík, tak maj místo:

Obrázek

Obrázek

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tak klietka dnes dorazila,takto v tom vypadajú :-) :
Obrázek
Ale stejne ich budem musieť počas hárania počas našej neprítomnosti dávať každého do inej miestnosti,mreža má 3.5 cm medzeru a Ashon by sa tade v pohode vliezol inštrumentom :roll:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2012 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
:icon_thumright:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2012 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Dívala som sa v kráme aj na kenelku,nebola o moc drahšia než táto klietka,ale myslím si že by nebol pre Ashona problém rozcupovať to pletivo keby ho Adéla hodne lákala :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klec
PříspěvekNapsal: stř 18. dub. 2012 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Když byla Hupa malá, tak mi tu síťku taky rozdrbala.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!