Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 10:19 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Tak především DLK a úlomek kosti v kloubu jako následek nějakého úrazu je rozdíl. Artroskopická operace je mnohem méně invazivní zákrok než klasický a následná rekonvalescence není snad tak hrozná. Já měla čubu na klasické operaci - otevíralo se koleno a co si pamatuji, tak 6 týdnu jen na vodítku, pak pomalu začít zatěžovat a normální pohyb až po několika měsících. Myslím si, že limitující u toho artroskopu je, že s jeho pomocí nelze provést každý zákrok, proto je důležité zjisti důvod kulhání. Já o tom vím své, 5 odborníků ortopedů, 5 diagnóz :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 10:30 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
No ona totiž kulhala už v 6ti měsících, tehdy jsme udělali RTG, kde se nic nepotvrdilo, viděl je ortoped, nenašel tam nic. Po nasazení Rimadylu kulhání ustoupilo. Teď začala kulhat po tom úrazu a jiný ortoped se domnívá, že to má spojitost. Zítra prohlídne staré snímky a řekne co dál. Každopdáně dle jeho slov mohlo mirkotrauma z toho doskoku vlastně dokončit ten špatný růst v lokti a odlomil se načatý korunní výběžek loketní kosti.
Budu se muset rozhodnout, jestli operovat nebo ne. Ideálně navrhuje udělat to tak, že ji ráno uspí, udělá nové snímky a podle nich se rozhodne o operaci, kterou by udělal právě v té jedné seditaci. Tzn. moje rozhodnutí bude muset být rychlé. Když tam bude úlomek, předpokládám, že operace je nutná, co?
Citace:
5 odborníků ortopedů, 5 diagnóz

nestraš, toho se děsím nejvíc. z desetinázorů na jednu věc mám obavu největší :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 10:51 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Když tam bude úlomek, tak operace nutná je,ale jde o to, že na rtg. je vidět všelicos, hlavně stíny a spousta věcí záleží na úsudku doktora. Mně Herčík taky tvrdil, že má v koleni úlomek, i mi ho na rtg ukazoval, něco tam bylo, ale když se koleno otevřelo (operaci dělal někdo jiný), tak tam žádný úlomek nebyl, ale přervaný vaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 10:58 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
No potěš koště :-( Jdu k Beránkovi do Brna, je to vyhlášený ortoped, tak snad jeho úsudek bude dobrý a když řekne kudla, tak to bude oprávněné a najdou tam opravdu to, co uvidí na RTG. Jestli bude operace zbytečná, zblázním se asi :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Neblázni se. My taky museli s hyperaktivním mládětem vydržet čtvrt roku pětiminutový procházky na vodítku... ono to uteče a pak je to pryč.
Každopádně držím palec, ať to dopadne pro vás co nejlíp!
Slyšela jsem, že ten klid po operaci je důležitý, ať po artroskopii nebo "klasické", kvůli prostředí v kloubu. Při operaci se do kloubu něco napumpuje (voda? vzduch??) a než se tam znovu vytvoří to kloubní mazadlo, ten kloub se ničí v podstatě každým pohybem. Je na tom něco?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Jasně, dá se to vydržet, my byli na operaci- klasika, ne artroskopie, na konci března, až tak v září jsem začala normální zátěž, co měl předtím.. přes léto plavání. Před operací to byl taky hyperaktiv, byl na ní v 8mi měsících, ale prostě když bude mít roupy utahat psychicky... měli jsme taky úlomek výběžku loketní kosti. Držím palce :wink:

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:38 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Děkuju moc za podporu, zvládnout to zvládneme, nezbyde nic jiného, že :-) Na druhou stranu si říkám, že je fajn, že je to v zimě. Na léto už by mohla být úplně v pohodě. Vaši psi po operaci jsou v normální kondici, nemají žádné problémy?
Jaké domácí hry poradíte? Doma děláme vyhledávání hraček, kokin. Dolování míčku z kapes apod. U všeho ale trochu běhá nebo jinak pracuje s nohama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Naše čubice je po artroskopii obou loktů a není to na ní poznat. Já ji sleduju jak ostříž a ani nekulhla. Asi se to povedlo, ale bohužel to se prý moc nedá odhadnout dopředu.
Doma jsme dělali hledání a podávání všeho možnýho, hráli skořápky, ale taky třeba polohový cviky jako "mrtvej pes" nebo "syslík"

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:47 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Zity děkuju za dodaný optimismus :-) Když už to budeme muset podstoupit, musí se to povést. :prayer:
Skořápky se hrají jak? To zní zajímavě :-) Ostatní hry známe, tím ji bavím už teď protože klid musíme držet i teď. Syslík je co? Asi mám malou představivost :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
Denisoj je 3,5 roků a taky ok, jen při změně počasí cca 3/4 roku po operaci občas kulhnul, ale fakt tak 3x - 4x jsem to na něm zahlídla, jinak teď ne... skáče za frisbee, aportama a lítá normálně.

Dělali jsme v podstatě to samé, co Zita, na zabavení.

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Skořápky se hrajou tak, že máš několik kalíšků, pod jeden něco dáš, zamícháš s nima a ten druhý to musí najít.
Syslík je poloha z dog dancingu (taky se tomu řiká tušim trpaslík) - jakoby panáčkování. Říkali jsme si, že to je dobrý základ pro to naučit ji chodit po zadních :finga:
Nebojte, povede :-)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 11:57 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Heli no super, já už jsem začala na fresbee zapomínat. A čubinu to přitom hrozně baví a je v tom i docela dobrá a rychle se učí. Kdyby jsme se k tomu mohli vrátit, bude to super. No dodali jste mi hodně optimismu. Snad to dopadne tak dobře jako u vás. Asi se dám na modlení :-)

Zito děkuji za vysvětlení :-) to je super nápad. viděla jsem nějaké hlavolamy na eshopu, ale ty ceny byly úplně strašné :-)

Dám vědět, jak pokračujeme, díky moc :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 12. lis. 2009 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
Nám tu artroskopii dělal právě Beránek a myslím, že dobře. Je to opravdu odborník, všechno pškně vysvětlí a poradí a dokonce jsme dostali i záznam. 6 týdnů jsme chodili opravdu jen lehce, pak do 2 měsíců jsme hodně plavali a chodili, ale bez lítaček. Pak jsme to trochu přepískli a pokulhávala, museli jsme ubrat. A teď, 7 měsíců po operaci, naprosto normální aktivity, běhání se psi, dlouhy procházky...všechno a naprosto bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 08:27 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Mám prosbu. Nevíte, jestli existuje nějaké "nadnášedlo" při chůzi ze schodů. Fenka má srůsty na páteři a neměla by chodit schody. Zatím ji nosíme ( 24 kg ). A případně, kde se to dá sehnat. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 08:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
buď jenom široký pás (šála) podvlečený pod břichem tak abys psu nadnášela zadek, nebo (raději) postroj guardového typu, ale nechala bych si podšít i ten zadní popruh. Případně se s některým z výrobců poradit (Zero, Manmat) a možná by ti i vymysleli něco přímo na tohle použití


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Známá si ušila na svého starého NO takovou jako tašku. Vypadá to jako psí obleček, zapíná se to kolem hrudníku a na zádech, na zádech blíž k psímu zadku to má takové jako ucho. Má to vycpané vatelínem a prošité jako prošívanou bundu. Doma to pejskovi oblékne, pomůže mu sejít schody (5. patro ve starém domě bez výtahu), venku mu to sundá. Procházka normálně, pak mu to zase oblékne a jdou do schodů. Řeší tak DKK a problémy s páteří. Ušila těch tašek několik, než vychytala to správné vyvážení. Takhle pejsek jde pomalu předníma a ona mu nadnáší zadek tak, že se dotýká nohama schodů a hýbá s nima, ale nenese na nich váhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 10:20 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Milibus, díky za reakci a pozitiviní informace k Beránkovi a že vám to taky dopadlo stejně pozitivně a nekulháte. Věřím, že je to opravdu odborník a že to dopadne dobře. Jdu mu volat, už jsem nervózní, že nevolá :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 10:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dorotko, ZeroDC by ti to měli ušít, ale zkus pohledat net, kdysi jsem na to někde narazila.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 10:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Eva Štemberová píše:
Dorotko, ZeroDC by ti to měli ušít, ale zkus pohledat net, kdysi jsem na to někde narazila.

Mam to! pošlu ti přes SZ odkaz

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 11:02 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Tak teď mi Beránek potvrdil DLK na obou nohách už z 6 měsíců starých snímků. Jdeme na artroskop obou noh a uděláme kontrolní snímky. Úplně se děsím, co tam najde, když po tom půl roku lítá jak něřízená střela :-( Nejvíc mě štve, že tehdy snímky viděl jinej ortoped, pan Snášil z Brna dokonce a ten tam nenašel vůbec nic. To je fakt děsný, už jsme to mohli mí za sebou a nemusela si ty klouby tak ničit. Achjo :-(

Andy díky, jsem z toho vyřízená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
já se teda doktora Snášila musím zastat, nás operoval, právě on, bez RTG, jen pohmatem a pohledem na psa v klusu, poznal, o co jde, RTG to pak více méňe jen potvrdilo... to jsme předtím byli u dvou vetů a na jedné klinice... přikládalo se to růstu, bo na začátku, kdy jsem si toho všimla bylo Denisoj 6 měs... :wink:

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 11:41 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Heli, já ho nijak nechci hanit. Určitě je to odborník. Ale asi neměl tu správnou náladu a prostě mě poslal domů s tím, že má ty klouby čistý. A teď ti nad stejnýma snímkama jinej vet řekne, že tam jasně vidí změny na loktech :-( Taky jsme to tehdy přisuzovali růstu, bohužel to tak nebylo, jak je teď jasno.
No co už, teď už to nezměním. Teď se na co nejdřív objednáme, ať si klouby ničí co nejmíň.

Andy, díky za podporu. Ona by lítala i teď přes bolest, to s tím obávám se nijak nesouvisí :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. lis. 2006 02:29
Příspěvky: 219
Bydliště: Pardubice- Mladá Boleslav
V pohodě, já jen říkám taky svoji zkušenost, je fakt, že mi ho lidi doporučili s tím, že je arogantní, mně takový nepřišel, spíš že má smysl pro humor a jednání, které každej nemusí přijmout.
Důležitý je, že už víte, na čem jste... ať vám operace dobře dopadne :wink:

_________________
" Kdo ví proč, dokáže jakékoli jak " (F.N.)

Helena a Denýsek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 12:00 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Jeho arogance je pověstná :-) Mě tehdy taky nepřišel nijak špatnej, ale evidentně se na ty snímky teda nepodíval dost důkladně.
Citace:
Důležitý je, že už víte, na čem jste

přesně tohle říkal Beránek :-)
dám vědět, až budeme po operaci, vidím to na příští týden


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 19:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
PeKrato, držíme pěsti to zvládnete. Jen si připravte solidní obnos.Jinak Beránek to u nás poznal taky pohmatem a podle chůze a snímky jsme dělali až těsně před operací, aby se to potvrdilo a rovnou se operovalo-obě naráz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 09:08 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Díky. Přesně na tomto postupu jsme domluvení. Ráno udělá snímky, podle nich se rozhodneme co dál a případně rovnou zoperuje. Pravou budeme muset udělat určitě, na tu kulhá už pořád. Levou zvážíme na místě. Cenu už mi řekl, vezme si 25 tisíc cca za obě nohy. Je to maso, ale co se dá dělat. Zase to bude artroskopicky a ranky budou malé. Tak holt za komfort pro psa si člověk musí připlatit, asi :-( Jsem děsně napnutá. Už chci aby to bylo za náma a přitom se pátku, kdy budeme operovat, bojím.
Jak dlouho jsi byla potom se psem doma? Já plánuju tři dny po operaci a pak už bych ji chtěla nechat samotnou doma. S poledním venčením a kontrolou stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Petro já Amálku pojistila. Mělo by to zahrnovat i tyhla zákroky. Máš Reduli taky pojištěnou?

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 10:02 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Andy já jsem ji nepojistila. Pročetla jsem si podmínky všech tří pojišťoven, které to nabízí. Řešila jsem to i s mým člověkem v České a on sám mě od toho odradil. Je tam tolik vyjímek, že z nich prachy dostaneš jen ve zlomku případů. A tohle je velice pravděpodobně genetická dispozice a to je tam myslím zrovna ve vyjímce. Operaci ti uhradí v případě úrazu a jejich revizáci jsou prý poctiví. Navíc mi to přišlo drahý. No každopádně teď už mi ji nikdo nepojistí a tak to nemá smysl řešit :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 10:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
To je pravda, ale ten úraz by zaplatit měli. Tak aspoň přeju pevný nervy a myslím na vás.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 16. lis. 2009 10:29 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Andy, jenže u nás byl úraz asi pouhým spouštěčem :-( Uvidím v pátek, jak dopadnou snímky. Dám vědět. Díky, že na nás myslíte :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pát 20. lis. 2009 11:39 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Tak Redulka už je po operaci. Ranní RTG potvrdili nález na obou nohách, artroskopicky pak našli na obou nohách fragment korunního výběžku loketní kosti. Na pravé noze byl zatím jen prasklý, proto asi bolel. Na levé noze už ho měla úplně ulomený. Operace proběhla bez komplikací, ve dvě si pro ni jedu. Už se jí nemůžu dočkat. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 22:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. dub. 2009 08:04
Příspěvky: 39
Bydliště: Nemojany
O DLK(lokty) a DKK(kyčle) je slyšet celkem dost. Ale je tu někdo kdo by měl zkušenost s koleníma kloubama? Náš labík má v háji pravý kolení kloub a vet říkal, že ten druhý se brzo začne projevovat taky. Nemáte někdo zkušenosti s kolenama? Chci mu nechat kompletně zrentgenovat pacenky (protože vet říkal, že kolena máme vrozený) tak si zjistit jak je na tom s kyčelníma a loketníma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 22:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
V ČR je pár zkušených vetů, kteří snadno a bez následků odoperují zkřížené kolenní vazy i luxace patelly. Jestliže jsou poškozené kolenní vazy, dochází často k utržení čéšky, odlomení menisku. Operace kolen je většinou nutnou operací, operace loktů v jistých případech také, operace kyčlí ne.
Napiště mi do SZ kde se v ČR nacházíte, pokusím se vás nasměrovat.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: sob 03. pro. 2011 09:47 
Zdravim, moje feňul kulhá na pravou přední po velký zátěži, ne hned, ale když se vyspí a pak vztane, dokud to nerozchodí. Byly jsme na RTG, kde mi ( uznávaný) posuzovatel DLK + DKK udělal snímky ( ne ve všech polohách potřebných pro posouzení jak mě později upozornili 2 další vetové), na základě kterých vyloučil úlomky v kloubu, ale diagnostikoval DLK 3/3 s artrotickými změnami a doporučil artroskopii, bezodkladně. Dle pohmatu se mu nezdálo ani pravé koleno, údajně natržený křízový vaz + značná artróza ( na žádnou zadní nohu nekulhla nikdy), tudíž jsem nechala udělat i RTG kyčlí + kolen - snímek mu diagnózu potvrdil.

To její koleno mi dost vrtalo hlavou, protože když už operace, bylo by říkám si fajn sfouknout při jednom všechno a ne čekat, až ten vaz doškubne a pak podstoupit další operaci, narkózu, klidový režim,... jedná se o dosti hyper staffordku. Rozjela jsem se tedy pro RTG, aby mi snímky posoudil radši ještě někdo, než do ní nechám rejt. Co následovalo, ...

Obrátila jsem se na MVDr., který na snímcích nic zvláštního neviděl - nicméně až u něj v ordinaci jsem zjistila, že nám jaxi u posuzovatelů opomněli vydat snímky těch kolen a kyčlí :-k .. Se zadní nožkou jí pocvičil a vyloučil, že by bylo cokoli s křížovym vazem.. Nicméně poslal nás ještě za svým kolegou, pro jistotu.

-- sloučení příspěvků --

Tak jedem za dalším vetem, který mi řekl, že na těchto snímcích nevidí nic, co by ho znervózňovalo. Btw že dle těchto snímků nemůže nikdo se stoprocentní jistotou říci, jestli tam něco je nebo ne. Kloub se má fotit ve stresové poloze, naležato + o 5° pootočeno. Souhlasil se mnou v tom, že operace je vždy až ta poslední varianta. Pokud by se jednalo o jeho psa, zajel by ... a doporučil mi 2 hypr supr dobrý ortopedy, ať to konzultuju ještě s něma.

Tak jsem se za tim jednim rozjela, podival se na RTG, ošahal psa, ke koleni mi řekl že s ním nic nemá ani náhodou - už i proto že si sedá naprosto rovně a pes co by měl cokoli s křížákem by hnátu jakýmkoli způsobem vyvalil.. K DLK že by kulhala pořád nejen po zátěži a taky by měla vytočený nohy do stran a ne naprosto rovný. Artrózu nevidí na ŽÁDNYM kloubu. Chybí mu další projekce kloubu takže doporučil dosnímkovat ( v narkóze). Upozorňuju, že čubajzna je fotogenická a poslušně DRŽÍ. Lokty to prý nejsou s největší pravděpodobností a problém je nejspíš v rameni - to by vyšetřil sonem.

Tak a teď babo raď. Cca před rokem mi jiný nejmenovaný MVDr. dělal snímky 2x a 2x to s prominutim ... - podexponoval. Tj. přibližně 18x ji ozářil. Tenhle kolík posuzovatel to údajně zas přeexponoval, a porád jsou nutný další a další snímky. *** [Rozhořčení chápu, ale takovýhle výrazy by tu bejt nemusely, prosím! Zb.] tak čuba už mi svítí a porád výsledek žádnej. Možná teda takovej, že operace je zrušena. Smůla? Štěstí? Kdo ví?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: ned 04. pro. 2011 07:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S pohybovým aparátem jezdím za profíky ortopedy. Ti mi nedělají víc RTG, než musí a mají i v tomto ohledu dostatečnou praxi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 09. led. 2012 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
ahoj,možná budu mít dotaz trochu mimo mísu,ale...kdo se neptá nic neví:) takže: máme v Ostravě kamaráda labrouše, už jako malý míval spíš klidový režim(nesměl moc běhat), prý že paničce chovatelka tvrdila že se nesmí moc pohybovat kvůli kloubům. tak bych řekla že je trochu hyperaktivní jak ho pořád drželi v klidu:) no každopádně, někdy v září měl kolem 8 měsíců a už byl na operaci s lokty. oba mu celkem slušně odešly. následoval zase klídek, teď asi tak měsíc už byl docela v pohodě, načež že teď zase začal pokulhávat a majitelka si rve vlasy, že pravděpodobně bude muset znova pod kudlu...tak si říkám...neznám je zase moc dobře jen se občas potkáme, ale vím že na divoké štěně a mladého psa ho fakt drželi v klidu, jen malé procházky, lítání apod.mu spíš zakazovali, a stejně dopadli takhle. je možné že ta chovatelka věděla od začátku, že ten pes pravděpodobně bude na klouby trpět a tak jim řekla, ať je v klidu, s tím že pak si za to event.budou moct sami?...a teda..co se s tím dá dělat-spraví něco druhá operace (tak aby mohl fungovat po zbytek života?je mu asi 13 měsíců)? ještě si říkám, co to je za chovatelku, protože aby fakt psovi odešly klouby v takhle mladém věku..a 2x?...

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 09. led. 2012 18:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Kutinečka píše:
ještě si říkám, co to je za chovatelku, protože aby fakt psovi odešly klouby v takhle mladém věku..a 2x?...
A co to je za chovatelku (jméno chs)? Jinak takovej příběh bohužel není žádná vzácnost. To že mladý pes drží v klidu (někdy mi to hraničí až s týráním) je běžná praxe zde i v zahraničí, je to udajná prevence dysplazií.
Ad operace, je možné, že se nepovedla. Pokud je to třeba osteochondroza, je možné, že se to vrátilo. Je možné, že se objevil nějaký další, nepřímo související problém (třeba ramena). Jestli je na místě další operace, to by musel posoudit ortoped.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 09. led. 2012 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. kvě. 2011 14:54
Příspěvky: 26
Bydliště: Praha
Taky bych řekla, že chyba byla v tom "držení v klidu, aby náhodou..." Jsem názoru, že každé štěně se má dostatečně vyběhat a vyřádit, podle svých potřeb a je třeba (podle rasy) jen usměrňovat skákání do výšek, běhání po schodech a případné naskakování větších a těžších psů na štěně, při hře....
Je to jako s dětmi - když dítě bude matka držet v ústraní a izolovat ho od virů a pohybu, při následném darování svobody nejspíš onemocní, bude mít alergie na kdeco, a nedej bože, když někam vleze, hned si něco zlomí, a to jen proto, že v ranném věku nezískal dostatek imunity, zkušeností v lezení, posilování svalů, a kontrolu nad psychickou a fyzickou zátěží....
Máme tady souseku s labradorem, která se také nechala takto zblbnout chovatelkou - její pes byl neustále na vodítku a nesměl pořádně běhat se psy - Výsledek ? Dvě operace za sebou a jednu před sebou, neposlušnost z přebytku energie a agrese z nedostatečné socializace....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: pon 09. led. 2012 19:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. kvě. 2011 12:40
Příspěvky: 249
Bydliště: Luhačovice/(Ostrava)
jméno chovatelky a ani město, odkud je,bohužel neznám, a víc zajímat mě to začalo až poté, co jsem se dověděla že opravdu i 6měsíční štěně může mít problémy s klouby:( od té doby co má Ben tyhle problémy se s majitelkou prakticky nevídám( aby s Altarem neblbli apod.) takže jsem to od ní ještě nevyzvěděla. jak ji příště potkám zkusím se zeptat..
to slowy: zcela souhlasím, žít(aspoň dlouhodobě) se dá jedině s vyblbnutým psem:) nedokážu si představit co bych dělala já s Altarem, pokud bych mu nedopřávala pohyb..bysme tady oba lezli po stropě:D

_________________
http://altar-kutinecka.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 10:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Zdravím vás všechny,

mám 14měsíčního německého ovčáka, kterému byla veterinářem diagnostikována DLK na pravé přední noze. Dle RTG snímků, které jsme mu nechali dělat v 10 měsících, mi bylo řečeno, že dysplazie je způsobená izolovaným loketním výběžkem kosti loketní, že se tak vytváří "schod", či výběžek, který je vhodné operativně odstranit, dokud psovi není rok. Operace byla záhy pro RTG provedena (v polovině listopadu roku 2011). Pes po rekonvalescenci neměl problémy s kulháním ani bolestivostí (je velmi aktivní) až do předvčerejška. Při aportu začal na operovanou nohu napadávat, jeli jsme na veterinu, opět se dělal RTG snímek pravé přední. Pan veterinář (ortoped, klinika Průhonice) mi řekl, že kost dorostla a výběžek se vytvořil znovu... Psovi udělal obstřik, nasadil protizánětlivé kortikoidy, klidový režim a doporučil po návratu do normálu přizpůsobit pohybové aktivity psa (neaportovat, na procházkách pomalu zahřívat). Pokud by se kulhání vracelo, doporučil mi opakování operace :((((

Do toho jsem dostala od slovenské veterinářky doporučení zkusit homeopatikum theranekron v injekcích, že s tím má velmi dobré zkušenosti u 5měsíční ovčandy, která měla na loketní kloubu asi 2cm výběžek, který jí však po pár aplikacích látky zmizel. Co si o tom myslíte vy? Nějaké zkušenosti?? moc děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no nevím jak 2cm kosti mužou zmizet :-)) to mi přijde jako scifi.

jinak bych osa chvilku držela striktně na vodítku bez zbytečných prdkých otoček a rychlích brzd. jinak my když měli psa po operaci tedy ramen ne loktu tak měla striktní klidovej režim 3 týdny a pak eště tři měsíce jen na vodítku neexistovalo hrát si se psama nebo nějak lítat.
možná ybch skusila konzultaci ještě s jiným ortopedem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Pro Ajka: Taky mi to právě přišlo jak scifi :D s homeopatiky nemám vůbec zkušenosti, tak jsem si nebyla jistá, co si o tom myslet..

Klidový režim určitě nasadím optimálně tak na 14 dní, pak se uvidí. Prostě budem muset vynechat aporty, nahradit je jinou pohybovou aktivitou (tahadla, hledání a nošení předmětů, trénování poslušnosti apod.)... kdyby ho ten loket zlobil i přesto, tak bych si nechala udělat vyšetření ještě od jiného ortopeda a pak to příp. řešila opět operativně :/
To mi ale řekněte, proč ho ten ortoped chtěl operovat už v 10 měsících s tím, že je to lepší pro regeneraci (což chápu), a neupozornil mě na to, že kost může znovu dorůst. Nebylo by bývalo tedy lepší, nechat operaci až na dospělost? Mám pocit, že 12 000,- letělo ven oknem a jsme na tom stejně jako předtím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 15:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
sqeeny píše:
...To mi ale řekněte, proč ho ten ortoped chtěl operovat už v 10 měsících s tím, že je to lepší pro regeneraci (což chápu), a neupozornil mě na to, že kost může znovu dorůst. Nebylo by bývalo tedy lepší, nechat operaci až na dospělost? Mám pocit, že 12 000,- letělo ven oknem a jsme na tom stejně jako předtím...

Že by kšeft... ?

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: stř 22. úno. 2012 15:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Nechtěla jsem to říct na plná ústa :toimonster: njn... čert vem prachy, ale hrozím se představy, že psisko by znovu muselo na operaci :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 06:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
sqeeny píše:
...Do toho jsem dostala od slovenské veterinářky doporučení zkusit homeopatikum theranekron v injekcích, že s tím má velmi dobré zkušenosti u 5měsíční ovčandy, která měla na loketní kloubu asi 2cm výběžek, který jí však po pár aplikacích látky zmizel...
S tímto ředěným jedem z Tarantule zkušenosti nemám, ale uvádí se, že se používá experimentálně při léčbách rakoviny, tak nevím :-k

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 01. úno. 2008 16:07
Příspěvky: 51
Bydliště: praha 10
Na Theranekron jsem si na internetu vyhledala nějaké zahraniční experimentální studie a látka v nich byla testována na zvířatech postižených nádory, ale např. i na tzv. Bluetongue disease u krav, která se projevovala bolestivými krvácivými lézemi v tlamě krav, a lék měl velké úspěchy i zde. Vedlejší účinky nebyly prokázány. Tak si nejsem jistá, zda bych to měla zkoušet na svém psovi a pak po té léčebné kůře nechat udělat srovnávací RTG u jiného ortopeda...
Ta slovenská veterinářka mi napsala: "...ale skusila by som mu potom pichat Theranekron - je na potlacanie rastu benignych nadorov... je na nadory, nekroticke procesy, rozne utvary rastuce v organizme co tam nemaju byt - cysty, abscesy, atd - a pre mna znovu rastuci vyrastok je nieco, naco by sa to mohlo aplikovat..ja som to pouzila u jedneho nemeckeho ovciaka pri laktovom vyrastku (sucka mala cca 5 mesiacov), vyrastok mal skoro 2 centimetre, pichli sme to v intervale 4 dni niekolko krat po sebe a zacal sa zmensovat az sa stratil!"

Tak nevím, jestli je DLK způsobená izolovaným loketním výběžkem kosti loketní to samé jako kostní výrůstek, jestli nemá každá diagnóza úplně jinou příčinu, tudíž by Theranekron vůbec nezapůsobil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DLK
PříspěvekNapsal: ned 26. úno. 2012 23:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
sqeeny píše:
Tak nevím, jestli je DLK způsobená izolovaným loketním výběžkem kosti loketní to samé jako kostní výrůstek, jestli nemá každá diagnóza úplně jinou příčinu, tudíž by Theranekron vůbec nezapůsobil.
Homeopatie ale funguje na dost jiných principech než klasická medicína. Adi bych se poradila s nějakým homeopatem. Akorát teda homeopatikum podávané injekčně? Proč??

Jinka DLK je prevít, jak tam jednou je, tak ten kloub je prostě zničený a ten pes začne dřív či později znova kulhat. Někdy i hned po operaci. Máme to doma taky a už rok přemýšlíme zda operovat či nechat.. :(

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dysplazie loketniho kloubu - jak unavit stene?
PříspěvekNapsal: ned 26. kvě. 2013 12:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 25. kvě. 2013 20:55
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Zdravim,

mam 7 mesicni fenku Tessi, krizenec border teriera a (pravdepodobne) hrubosrsteho jezevcika. Pred necelymi 2 tydny ji byla diagnostikovana dysplazie loketnich kloubu s tim, ze ma naprosto omezeny pohyb, tj. temer zadny. Je to hodne slozite udrzet v klidu takto velmi zive stendo. Snazila jsem se najit cestu, jak tuto situaci uchopit. Vzhledem k tomu, ze se tato vada resi operativne nejdrive ve 12. mesici, mam pocit, ze mi do te doby holcicka preroste pres hlavu. Tim jak je plna energie, nema problem i v nasi pritomnosti (v me nepritomnosti se o ni stara mamka, se kterou bydlim) nicit zarizeni bytu. Kdyz ji reknu "nesmis!", tak vrci, dorazi, utoci na ruce a utika prede mnou. Uplne je na ni videt, jak mi rika, pojd si hrat. Bohuzel se mi do dneska nepodarilo najit hru, u ktere by nezatezovala predni packy, a ktera by ji psychicky i fyzicky unavila. Nechtela bych, aby toto obdobi ovlivnilo jeji psychicky vyvoj, aby si tyto zlozvyky nesla do dospelosti. A zaroven, jak docilit toho, aby nezapomnela povely, ktere jsme se doted naucily. Venku na voditku taha, jak chce behat a na povely mi kasle. Najde se dobra rada pro panicku v nouzi? :pray :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dysplazie loketniho kloubu - jak unavit stene?
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě. 2013 21:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proč omezit pohyb?! Ona je po operaci nebo má dočasný klidový režim? Pokud je "nesmí se hýbat" do konce života, tak garantuju, že nebude moc dlouhej, protože díky neosvalení problematického kloubu bude postup artrózy mnohonásobně rychlejší. Takže pokud je diagnosa dysplazie bez ničeho dalšího a průvodních záležitostí (viz operace, akutní zínět atd), tak rozhodně pomalu plynule dostávat do kondičky a nasvalovat, podávat podporu kloubů a kostí, včetně vit. C, a třeba i Bowenovi masáže,pokud máte příležitost.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dysplazie loketniho kloubu - jak unavit stene?
PříspěvekNapsal: úte 28. kvě. 2013 21:58 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Renato - PLAVÁNÍ, ať ten pes plave.. je to pohyb, kdy se nasvalí - ano, to je nejdůležitější, aby to tu nohu podrželo, a navíc - ten pes se výborně unaví a slibuju, že po půlhodince bude pěkně spinkat /aspoň hodinku :laughing7: / navíc je to pohyb, při kterým ten kloub samotný je dost odlehčený a přitom nezakrní. plavat, plavat, plavat.. a neprochládat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 105 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!