Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:33
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 20:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
ahojte, potrebujeme poradit. kamarat ma cubinku rr, po prvom harani nasledoval zapal maternice, liecba trvala tri mesiace, samozrejme ATB a este kopec veci, cubina sa spamatavala skoro pol roka. nasledovalo dalsie haranie a zase zapal. fenula je na ATB, absolutne apaticka, chalan uz nevie co s nou. veterinari u nas maju dva nazory vykastrovat, alebo nakryt. asi ju da kastrovat, lenby ma zaujimalo, da sa vykastrovat aj teraz ked ma zapal? ci by jej to nepomohlo, keby sa to odstranilo hned. alebo ma niekto ine riesenie? budeme vdacni za cokolvek. dakujeme

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 19. bře. 2008 22:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nevím co poví ti co mají zkušenosti s homeopatii. ale pokud je ta kastrace nevyhnutelná pčokat do vylečení toho zánětu a tsabilizování čubinky

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 20. bře. 2008 07:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud vím, pyometra se kastrací řeší přímo. Zvláště pak, je-li opakovaná, není důvod váhat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Zdravím všechny :) Chtěla bych poprosit o radu ohledně pyometry. Lumpína je asi týden po hárání a dneska jsem si všimla kapičky hustého bíložlutého výtoku z "pipky" . Nijak to nezapáchalo. Je pořád ještě trošku nateklá po hárání, ale už nijak nešpiní. Může to být začátek zánětu dělohy, nebo je to normální ? Popřípadě, co byste mi dál doporučili, jenom hlídat, nebo jít rovnou k veteriáři ? Existuje třeba nějaká prevence zánětu ( napadla mě totiž lichořeřišnice jako přírodní antibiotikum ) ?
Děkuju moc za názory
P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 17:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Pokud je výtok takové barvy, jak píšeš a nezapáchá, je to normální. Pokud by se zbarvil do zelena, hněda a začal zapáchat, je problém a vyhledejte doktora :wink:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 17:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
ppavlina píše:
Existuje třeba nějaká prevence zánětu ( napadla mě totiž lichořeřišnice jako přírodní antibiotikum ) ?
Děkuju moc za názory
P.

Naše Gina měla teď u hárání podobný "výtok" jak popisuješ.....dávám jí Gynex od Energy, dokonce ani falešku zatím neměla :pray

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice
PříspěvekNapsal: pát 13. lis. 2009 22:36 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle není žádný problém, jde jen o běžné čištění se, když to má barvu od bíle do žlutozelené.
Po hárání může někdy dojít k mírnému zánětu pochvy, když se fenka nedostatečně čistí (tohle je dědičné po matce), nebo třeba když nosí hárací kalhotky (raději no comment), nebo leze do vody a tak pod. Tam stačí výplachy 10%ním roztokem Betadyne stříkačkou s ulomeným hrotem, aby nedošlo ke zranění.
Mimochodem, pyometra se projevuje až několik týdnů po hárání, ne hned po skončení. Problém s pyometrou je skutečně jen v zabarvení do hněda nebo šedého, tak si tím nelam hlavu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: ned 15. lis. 2009 17:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 11. zář. 2006 19:05
Příspěvky: 37
Bydliště: praha
Díky za osvětlení situace :)
P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pát 27. lis. 2009 19:49 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Pe3ce
Mohla bych se zeptat jak jste podávavala ten Gynex ? Jako myslím kdy jste začala podávat, kolik kapek denně, jestli ředit vodou, nebo dávat do žrádla atd. Máme taky problémy se zánětem dělohy. Děkuji moc

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: sob 28. lis. 2009 17:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Gynex a Drags imun, přímo do papuly za jazyk. Ne na jazyk, nebo jí to příště nedáte. Držte se tentokrát návodu, není rozdíl mezi dospělým člověkem a psem. Jsou to neškodné byliny, narozdíl od průmyslově vyráběných jedů z chemiček, co prodávají v lékárnách.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: sob 28. lis. 2009 18:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
:oops: tak Gina to dostávala rovnou na jazyk :lol: asi vypadala, že je to moooc dobrý, protože si chodil pro kapku i Rokouš.
Dávala jsem jí jednu kapku ráno a jednu večer po dobu 3 týdnů, zlepšila se i psychicky (nebo mě se to tak aspoň jeví)


eva.zizka píše:
Pe3ce
Mohla bych se zeptat jak jste podávavala ten Gynex ? Jako myslím kdy jste začala podávat, kolik kapek denně, jestli ředit vodou, nebo dávat do žrádla atd. Máme taky problémy se zánětem dělohy. Děkuji moc

Gina letos v létě hárala pozdě a pak nemohla s háráním přestat-hárala skoro měsíc. To čištění o kterém se píše výše proběhlo, jenže jí začala do 14 dní po skončení hárání znovu natíkat vulva a objevil se opět výtok, tak jsem pro jistotu nasadila Gynex-v tom dávkování jak jsem napsala výš-ona je trp.jezevčík, tak úměrně plemeni.
PS: gynex tak strašně nechutná, s Drags imunem na jazyk by to bylo horší :wink:
omlouvám se za dva příspěvky za sebou

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: ned 29. lis. 2009 12:04 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Tak to já mám obříka. Letos v létě při svém druhém hárání ke konci, hned jak přestala špinit, s ní ukáplo pár kapek žlutozelené tekutiny, na vulvě se jí dělala kapička.
Raději jsem zašla hned na veterinu, kde řekli že má feňule zánět dělohy a nasadili ATB. Taky řekli, že musí být při dalším hárání připuštěna, jinak se situace bude opakovat.
Po vyléčení zánětu dělohy byla zdravá snad jen měsíc, pak od 12. srpna brala až do začátku listopadu ATB protože se osypala - nějaký kožní problém diagnostikovaný jako zánět chlupových váčků, později jako těžký a hluboký zánět kůže - prý snížená imunita po předchozím zánětu dělohy a jeho léčení.
Pak byl přidán i Prednisol. Čím dál víc jsem viděla že to fence nepomáhá, nemoc neustupovala, pupínky se děůali stále nové, fena byla smutná, už když mě viděla jak k ní jdu s dalším práškem tak uhýbala.
Tak jsem feně i přes nesouhlas veta začala Prednisol pomalu vysazovat a snažila se problém konzultovat s více vet.
Díky tomu jsem se dozvěděla že : fena možná ani neprodělala zánět dělohy, možná se jen čistila, možná to byl jen zánět pochvy, fena nemusí být připuštěna při dalším hárání abychom se tak vyhli opakování zánětu!!!!!
Dnes fena nebere žádné léky, dávám jen Drags imun a ostropestřec mariánský a pangamin.
Fena po skončení chem. léčby olysala,pupínky se jí stále dělají, má na sobě fleky bez srsti, ale kůže je suchá, není zarudlá, fena se tolik nedrbe a co je hlavní - je veselá, lítá po poli,chce si hrát, krásně žere, prostě je živá.

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: ned 29. lis. 2009 12:07 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Jen jsem chtěla dodat že nás teď v prosinci čeká další hárání a já jsem moc ráda že jsem se díky Vám dozvěděla o Gynexu :D

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: ned 29. lis. 2009 23:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
eva.zizka píše:
Fena po skončení chem. léčby olysala,pupínky se jí stále dělají, má na sobě fleky bez srsti, ale kůže je suchá, není zarudlá, fena se tolik nedrbe

Rudo, prosím, jak se jmenuje ten přípravek na hojení kůže, Prurivet? Nemůžu si vzpomenout. A Pomohl by tady? Já jsem ho ještě u žádného psa nepoužila, tak si nejsem jistá.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2009 20:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
evo ano je to prurivet- ale používá se nejčastěji u mokvavých procesů - tam má nějaký efekt- překryje a vysuší. tvoří na daném místě film

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2009 21:18 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Díky, ale ona to má teď suché - řekla bych konečně, protože předtím to měla mokvavé, červené, rozškrábané. Teď je to aspoň z mého pohledu lepší, ta nová kůže mi připadá pěkná. Teď má lupy a padá jí hodně podsada, ale na koříncích té vypadané srsti už nejsou takové zaschlé strupy, chlupy jí padají čisté. Takže Prurivet asi né.
Právě přemýšlím že asi hodně pomohl ten řepík a jestli ho mám ještě dál používat :shock:

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2009 21:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
myslím že tím řepíkem nic nezkazíš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 30. lis. 2009 22:03 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Já taky doufám, jen mám strach abych jí to zase nepřesušila

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Vet mi říkal, že na zanícený rány od Demodexu mám používat růžový roztok hypermangánu. Tak jsem ho používala chviličku, ale stejně jsem se vrátila k řapíku. Fakt zabírá. Čubině zarůstají chlupama úplně vypadané fleky. Navíc, když si to oblíže, nic se jí nestane. Používala bych ho do úplného zahojení. Taky vet říkal, že se může používat heřmánek, že pro některé psy je řap. alergizující, ale náš případ to není.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: úte 01. pro. 2009 21:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
eva.zizka píše:
...ukáplo pár kapek žlutozelené tekutiny, na vulvě se jí dělala kapička.
Raději jsem zašla hned na veterinu, kde řekli že má feňule zánět dělohy a nasadili ATB. Taky řekli, že musí být při dalším hárání připuštěna, jinak se situace bude opakovat...
Bez sono vyšetření by s diagnózou pyometra u mne žádný vet neobstál, jelikož po hárání se fenky čistí zcela běžně a je obrovský rozdíl mezi zánětem dělohy (pyometrou) a zánětem pochvy, která se dá zvládnout výplachem Betadyne, je-li to skutečně zánět. Ten drags Imun je nutné dobrat alespoň 2 v intervalu tři týdny podávání a týden pauza. To stejné s ostropestřcem.
O připuštění fenky po šílených dardách antibiotik může mluvit jen přeškolený pyrotechnik nebo venkovský balík, ne vzdělaný a zkušený veterinář. Takového bych ihned vyměnil.
Osobně jezdím se svými psy na kliniku do Prahy, než bych svěřil svoje miláčky nějakému vesničanovi s kvalifikací, o které by se dalo polemizovat.

Ten kožich bych řešil Béčkem a Éčkem, třeba rozvařeným lněným semínkem dvakrát týdně lžíci do žrádla. Neřešil bych ho zevně, když je problém uvnitř. Klidně jí sem přivez na bowenky s TLC (viz. zdejší vyhledávač).

------------
Vím, že se tu snažíte pro své psy udělat první poslední, ale jedno je jisté "všeho moc škodí". Nemluvím jen o nějaké divné kapičce po hárání. Lepší se na problém zeptat dvou nezávislých doktorů, pokud si nejsem názorem jednoho jistý, zda se skutečně jedná o problém, než hned u prvního veta nasadit nesmyslnou léčbu vedoucí k destrukci imunitního systému a tím výraznému zkrácení života psa. Spousta lidí problémy mnohdy vytváří jen proto, že mají pocit, že musí být všechno perfektní.
Vzpomínám si, že bývali tak dva tři veterináři na okrese a nebylo u nich nějak přehnaně narváno. Nebylo to tím, že by psi nemarodili, ale hromada věcí se neřešila. Řešili se jen skutečné problémy. Když pes zapajdal, neletělo se hned pro chondro chemikálie ze Zentivy. Naštěstí snad ani nebyly. Když to nevypadalo na zlomeninu, počkalo se, zda to pes do tří dnů nerozchodí, protože to bylo na veterinu poměrně daleko a zpravidla to pes skutečně rozchodil. Dneska jdou lidi na veterinu kvůli kdečemu i s tím, co pes sám běžně rozchodí.
Pak se mají rodit zdravá štěňata, když se generace psů tráví všemožnými jedy zvanými léky a to raději vynechám polemiku o tzv. potravních doplňcích, stravování a dalších faktorech způsobujících značnou destrukci DNA.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 21:13 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Oni jí na veterině sono dělali, ale dělali ho feně ve stoje na zemi, bylo mi řečeno že nemusíme fenu zvedat na stůl ani pokládat, měla jsem dojem že s ní mají respekt ( i když je fena velká - je to tosa inu je velice hodná a vychovaná) pak dlouho hledali dělohu, :idea: pořád se jim tam motal močový měchýř, ptali se jestli fena čurala, jestli ho nemá plný, pak se dohadovali, znovu koukali, celé to dlouho trvalo, nakonec řekli že je tam počáteční zánět dělohy a nasadíme ATB. :shock:
To s tím připuštěním feny při dalším hárání bylo mysleno vážně jako prevence proti dalšímu zánětu - vet. mi znovu to připomínala po ukončení léčby ATB.
Dnes bych brečela když si na to jen vzpomenu. Do té doby zdravý pes, dnes kožní problémy už skoro půl roku a fena před dalším háráním s kterého mám strach.
A na začátku zdravá veselá fena, která se pravděpodobně jen čistila - výtok žlutošedý, nepáchnoucí :evil:

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: ned 06. pro. 2009 21:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Když si výtokem nebudeš jistá, propláchni jí 10%ním Betadynem. Ale až po skončení hárání, nebo tu pyometru vyvoláš. Pokud na konci hárání nasadíš Drags Imun, nemá nárok na pyometru. Hlavně ať se během hárání neráchá a doufám, že nepoužíváš hárací kalhotky nebo jiné stupidity bránící fence, aby se mohla přirozeně čistit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: stř 20. led. 2010 21:42 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
Tak se mě feňule začala s asi měsíčním zpožděním hárat. Dnes je to třetí den.
Teď jen potřebuji vědět co všechno můžu udělat pro to aby se neopakoval zánět. Hárací kalhotky nedávám, dávám jen ostropestřec a Drags Imun k vůli doléčení kožního problému ( alergie na dravčíka) a posílení imunity feny.
Má cenu zkusit koupit ten Gynex ?
Fena hárá třetí den, krvácí středně, neolizuje se- nečistí, venku značkuje, doslova očurává i stromky po psech, čurá i se zvednutou nohou, když vidí psa odmítá jít a vůbec poslouchat- má tendenci se dostat z obojku a chce za psem. Nebo čeká až se vyčurá má druhá fena a jde to přeznačkovat. Doma chodí a furt nastavuje zadek a chce drbat na kořeni ocasu Není to brzy aby se takto chovala ?

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: stř 20. led. 2010 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. črc. 2009 12:17
Příspěvky: 672
Bydliště: Brno
eva.zizka píše:
Má cenu zkusit koupit ten Gynex ?

Pokud jí dáváš Drags, tak by to dle mě mohlo stačit. Jedině si Gynex pořiď do lékárničky pro případ nouze. Případně ho můžeš užívat i ty atd. Vše je na stránkách Energy.

_________________
Nesuď druhého, pokud jsi neušel míli v jeho mokasínech.
http://pe3ce.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2010 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
eva.zizka píše:
Fena hárá třetí den, krvácí středně, .... Doma chodí a furt nastavuje zadek a chce drbat na kořeni ocasu Není to brzy aby se takto chovala ?

No ten začátek hárání si klidně ani zachytit nemusela, nemusela ještě kapat, možná to může být skutečně víc než 3 dny. Mě to čuba dělá taky, začátky jsou nenápadné, kolikrát nevím, jestli už hárá, nebo ještě ne, a taky mě překvapuje, že někdy hned od začátku nastavuje. A pak si říkám, že hárá nějak krátce....ale je to tím, že ten začátek byl prostě nenápadný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2010 20:40 
Offline

Registrován: pon 02. čer. 2008 19:30
Příspěvky: 52
Bydliště: Kopřivnice
No já nevím jestli bych přehlédla začátek - mám jí v bytě a i to že začala hárat na ní jde dost vidět, má hodně naběhlou vulvu. :lol:
A dnes jsem zjistila že je venku jen velice akční, chovala se tak jako by každého psa a fenu chtěla zmlátit :shock:
Doma je mazlivá,nastavuje ten svůj zadek a hraje si na chudáčka nepohlazeného :lol:
Jen si nevím rady s tím čištěním, copak se fena neolizuje, nečistí ? Tahle ne, chodí po bytě a vůbec jí nevadí že to s ní kape, druhá fena chodí za ní a uklízí to a má tentenci jí čistit.
A ještě ten Drag imun jsem jí teď dávala už jen1 krát denně, tak budu raději dávat ráno a večer.

_________________
evka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 09:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Moje čuby se taky nečistí - ale to bude možná tím, že si tam nedosáhnou. Ale problém z toho nikdy nebyl.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 09:46 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Tak mám čubu 2,5 měsíce od začátku hárání, které probíhalo naprosto normálně. Nyní několik dní pozoruji, že se čistí, chlupy tam má trošku slepené a jediné co jsem zahlédla byla světlá kapička, bez zápachu, ale to čištění se mi moc nelíbí. Jinak močí normálně, pije, žere, všechno v normě. Mám to nějak řešit, sledovat, mazat k veterináři?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Zatím neřeš a sleduj. Jedna moje čuba tam má slepený chlupy pořád, i když nehárá, jednou za čas jí to omeju čistou vodou, víc neřeším. Pokud má výtok bezbarvý a bez zápachu, nic se neděje. Pokud se něco dít bude, tak věř, že to poznáš (mluvím z vlastní zkušenosti).

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 10:10 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
JJ, díky, ono je třeba možný, že jí nastydl močák? Ale víc močit teda nechodí. Ale jinak má vždy vše předpisové, bez falešek, hárání odbyto za pár dnů, v pravidelných intervalech. Jinak pro příští hárání dávat třeba preventivně ten gynex nebo drags imun?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 10:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
S nastydlým močákem máme zkušenost taky (až do konce - kameny), takže to bych neřekla, že je ono. Prostě se stále jen pročišťuje po hárání - toť můj názor.
Jinak Gynex je super přípravek. Aša měla 3x po krytí zánět pochvy, potom dva roky nehárala, teď začla a hárání (jak už jsem tu někde psala) mělo dost divný průběh (není se čemu divit). Hodně jsem se bála komplikací, takže jsem dávala 2x7 kapek Gynexu denně a, až na velkou ztrátu krve, čuba to přestála naprosto v pohodě. Takže na něj nedám dopustit, díky Rudovi za "objevení" a při příštím hárání ho nasazuju znova preventivně.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 13:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Prosim vas kde sa da ten Gynex kupit? Na jesen idem na Slovensko a chcem si ho zaobstarat. Dostat to v lekarni alebo musim k veterinarovi?

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 13:38 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
obávám se, že ho seženeš jedině na netu...

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pon 31. kvě. 2010 13:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Johule píše:
obávám se, že ho seženeš jedině na netu...


Tak to mam teda smolu:-( Tu sa to zohnat neda a do zahranicia to neposielaju.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: stř 16. čer. 2010 06:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nordrealice píše:
Tak to mam teda smolu:-( Tu sa to zohnat neda a do zahranicia to neposielaju.
Jakto, že ne? http://www.prezdravie.sk/produktf.php?jmeno=Gynex
Špatně hledáš :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: stř 16. čer. 2010 08:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
Vdaka. Som sice nekaky ten kilometer od Slovenska ale poprosim mamu aby mi to objednala a ked dojdem na dovolenku tak si to vyzdvyhnem.

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: čtv 27. pro. 2012 18:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
Dobrý deň, mám fenku 2 mesiace po cisárskom reze a dnes sme boli u veterinára. Na moju žiadosť spravil utrazvuk a zistilo sa, že má podráždenú sliznicu maternice. Jedna známa mi napísala, že aj u ich fenky to tak podobne prebiehalo, že mala najprv podráždenú sliznicu, to preliečili ATB, potom hárala a potom mala zápal maternice.
Čítala som túto tému a aj iné.
Nám veterinár tiež naordinoval ATB. Aplikoval jej ich injekčne do panvových končatín podkožne. V pondelok sa máme prísť ukázať. Tu som ale čítala, že ATB nie sú celkom najvhodnejšie....
Mám aj DI. Gynex nemám, ale kúpim. Sama nie som veľmi zástanca liečby ATB, tak trochu mám pocit, že dnes sa už ATB vo vet.medicíne dávajú na všetko aj na najmenší problém (napr. sa mojej fenke objavil zápal medzi vankúšikom na hrudníkovej končatine, veterinár chcel aplikovať ATB, ale odmietla som a liečila som to homeopatikami-vnútorne a repíkom-navonok)
Šteniatka neprežili, takže po cisárskom reze dostávala hormóny na zástavu tvorby mlieka. Tie brala asi 8 dni, ústne. Po tomto som jej 3 týždne dávala DI.
Chcela som ísť na bowenovu masáž do Košíc, ale nevyšlo to, a plánujem ísť teraz znova.
Vedeli by ste mi ešte niečo, prosím, poradiť? Ďakujem

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: pát 28. pro. 2012 08:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Hárání zpravidla "opravuje" nerovnováhu v pohlavních orgánech feny. Ovšem jen za předpokladu, že má fenka v pořádku tělo (tedy imunitní systém a orgány) i duši (to zn. hlavně psychiku). V alternativní medicíně je to v jisté rovině totéž, jelikož jedno bez druhého nemůže správně fungovat a následně dochází k poruchám - nemocem.
Nenech se strašit babskými povídačkami JPP, jinak tě to rozhodí, svou rozhozenou psychikou rozhodíš psychiku i té fenky a tím to půjde směrem, o který jistě nestojíš. Mysli na uzdravení, ne na nemoc. Věř tomu, že to má vliv tak značný, že si to ani neumíš představit.
Boweny pomohou, ale je nutné udělat alespoň základní sérii třech, aby to mělo nějaký významný vliv. Osobně při bowenech zahrnuji významné aku body, které umí konkrétní nerovnováhy sladit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: čtv 10. led. 2013 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. črc. 2007 16:12
Příspěvky: 135
Bydliště: Poprad, Slovakia
To je pravda, to s tým myslením. Ďakujem! Gynex aj sangre de grado podávam už nejaký ten týždeň. Ešte na poslednej kontrole u veterinára mala matnú srsť, no teraz sa jej už pekne zlepšuje.
Cytovital sa dá použiť aj na psy? Akurát som si to kúpila pre seba, tiež mám gynekologické problémy, a bol pre december/január balíček v akcii pre ženy, ktorý obsahoval cytovital, gynex a s čaj zo Smilax officinalis

_________________
avatar Aron, Fergie a Caesar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: zapal maternice - pyometra
PříspěvekNapsal: úte 21. úno. 2017 16:12 
Offline

Registrován: stř 16. říj. 2013 10:22
Příspěvky: 6
Bydliště: Starý Plzenec
Dobrý den.Vzali jsme si cca 3letou fenku NO z útulku. Krátce na to-20.12. začala hárat(cca do 7.1.)A najednou včera večer(po cca 6 týdnech) 1 růžová kapka a dnes od rána sytě červené. Bez zápachu. Vet udělal stěr, mrkl mikroskopem a řekl, že možná začínající zánět a doporučil atb. Břicho měkké. Mám skoro pocit, že zánět řekl, aby něco řekl... Pije a jí normálně.Může se ještě nějak dočisťovat? Před 14dny jsme očkovali,to asi nemá souvislost,že? Dávám ostropestřec. Koupila jsem dnes Drags a Gynex...Je to tak ok? Děkuji Romana


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!