Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě. 2009 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Příště nebude :wink: nasadit stopovačku a pilovat přivolání, návštěva Vlčár nebo alespoň telefoní konzultace (ale musíte vědět na co se ptát a proč se ptát :wink: ), venčit (i) pojednom, na stopce, druhej kdyžtak na krátkém vodítku. Vše je tu popsáno.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 07:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Ahojky po včerejšku jsem se zřekla že s mým psem do lesa snad nepáchnu. Věčně bojujeme s lovením zkoušela jsem snad vše možné od vrhání obojku, což občas pomohlo ale příjde mi to nespolehlivé, protože ne vždy se člověk trefí, pokud už se stalo kolikrát jsem ho nechala na onom místě a šla domů na zahradu jak se vrátil nechtěla jsem ho příjmout zpět. Nebyl vlezlý byl jen v určité vzdálenosti a čekal co bude dál. Vždy jsem ho musela samozřejmě přijmout zpět. Takže mi přijde že za tu mu to taky stojí. stopovačku když jsem měla na zemi tak se mi kolikrát nepodařila zašlápnout a pes byl fuč aji ze stopovačkou (což je velmi nebezpečné že se někde zamotá) Proto jsem si říkala že ji budu držet dokud se trochu nesrovná, jenže včera jak vylít mi rupla karabina. Jsem už na nervy mám vytahané ruce. Nejhorší na tom je že byl včera při lovu úspěšný proto jsem tak nas... a už několikrát před tím taky. Jsem už z toho totálně v háji. Kdyby aspoň vylít když něco vidí, ale on na vycházce jde a vyloženě čumí kde se co šustne když mu řeknu něco ve stylu,, kam si myslíš že čumíš,, na vteřinu tlemí rovně, ale stejně po oku vše má v přehledu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 07:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Znám hodně loveckých plemen, ale ty oproti mému mi příjdou zlatí. Hodně lidí mi radí že mám použít elektrický objek, což jsem zavrhla a můj pes to na krku nikdy neuvidí, to ho raděj budu vodit na vodítku. Už nevím jak dál :-( Ještě přihodim že se mi podařilo ho při lovu předhonit, protože jsem viděla kudy zajíc vylít tak jsem ho předběhla zkratkou a chytla ho tak že skočila po něm šipku, svalil se na zem já byla tak vytočená že jsem myslela že ho snad sežeru,pak ho vzala na milost a pomalu ho pouštěla ani nedut a neudělal ani pohyb. Nechala jsem ho tak snad 10 minut já to rozdýchala a on tam nehybně ležel vykuleně co to bylo. Po 10 minutách jsem prohodila ironicky,, dělej nebudu tu stát věčně,, šel za mnou a neodvážil se mě ani předejít ale po pár minutách byl zase vysmátej. ps: omlouvám se za rozsáhly příspěvek ale potřebuju nějakou radu :-( ještě dodám že když něco chytí tak to taky sežere.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 08:29 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Heny a akého máš psíka? Ja osobne si myslím, že cesta vedie iba cez stopovačku a 100% privolanie. Treba si ho zabezpečiť tak aby sa nemohol utrhnúť zo stopky a cvičiť a cvičiť a cvičiť...ja viem je to o nervy ale inak to nejde. Ja mám poľovného psa a ten teda duriť môže/diviakov/ veď na to ho mám ale zasa srnky a zajov nie...minulú nedeľu som ho mala na voľno /po mesiaci na stopke/ a poslúchal tak, že sa to až bojím napísať aby sa to nepokazilo...privolával sa sám vždy keď som si na to iba pomyslela...a dokonca raz uvidel srnku a zostal napnutý stáť a nebežal za ňou....viem, že to možno bola iba náhoda ale poteší to a človek vidí, že je tu nádej....tak možno častom, dúfam že uspejeme....Určite ti viac poradí Evka Štemberová aj je psík lovil a zvládli to...takže určite to pôjde aj tebe a tomu tvojmu ďáblikovi!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 08:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Erika Janíková píše:
Určite ti viac poradí Evka Štemberová aj je psík lovil a zvládli to...takže určite to pôjde aj tebe a tomu tvojmu ďáblikovi!

No koupím pořádnou karabinu a přidělám na stopku. Jink já mám křížence NO s nevím čím. Vypadá jak vyhublej Labrador :-) Hodně lidí říká že vypadá jak mixlej s pitem, ale to jsou jen doměnky. potřebovala bych pještě poradit jak se chovat když vím že tlemí po zajících a čeká až nějakého uvidí, jak jsem psala když řeknu něco ve stylu kam čumíš tak se odvrátí a tlemí zase po pár vteřinách, nechci ať je sleduje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 08:50 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
...ja som ho práve nechala nech si ich pozerá koľko chce a nech si aj po nich vybehne a pripravila som sa a keď prišiel koniec stopky tak prišlo niečo čo nečakal - skrátka ho to fláko o zem a ja som sa rehotala....a povedala som mu: "vidiš kamoško, tudy cesta nevede...."On si potom začal dávať pozor aby na ten koniec stopky nedorazil...Zo začiatku a občas aj teraz si ju skrátka držím v ruke aby mi neušiel aj s ňou, to je nebezpečné. Nechcem tu rozdávať žiadne rady ale toto sú moje skúsenosti...a hlavne treba mať postreh a rozmýšlať o kúsok dopredu ako psík...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 10:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Heny...jak kdybys popisovala ty moje 2 vopice...v lese jdou stylem, že pořád čumí vokolo co kde je, to není normální procházka...jak já závidím těm lidem co se jim pes motá u nohou a ani ho nenapadne se někam vzdálit :roll: chodím se stopkama, držím je ale v ruce, páč 2 uhlídat nedokážu a i s tou jednou jsem měla problémy stíhat šlápnout. Karabina mi taky rupla, pak zas stopka...ale nebyla to žádná kvalita..pak už jsem se vytočila, sjela do Děčína do ZeraDC, nechala si od ženských poradit kterou stopku a jakou karabinu, aby to zaručeně neprasklo a šla jsem do boje. ZeroDC musím mimochodem pochválit, věcičky od nich fakt držej =D> Takže se mi párkrát obě čubís proletěly, to mě bavilo a chechtala jsem se jim jak Erika. Teď jsme ve fázi, že čubís srnu vidí a zůstanou stát, Salyna si většinou automaticky sedne. Už mi nevybíhají...jenže to bude nejspíš tím, že ví o šňůře a já zas nemám odvahu jí pustit na zem, takže taky tak nějak nevím jak teď dál :| ....

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Heny, minimálně bych mu dala košík, jestli ty zajíce opravdu zabíjí. To už je opravdu trochu přes čáru, nemluvě o tom, že myslivci mají často docela přehled, co jim po tom lese běhá a škodí.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. led. 2009 15:47
Příspěvky: 19
Bydliště: Slovensko
Albi píše:
Heny...jak kdybys popisovala ty moje 2 vopice...v lese jdou stylem, že pořád čumí vokolo co kde je, to není normální procházka...jak já závidím těm lidem co se jim pes motá u nohou a ani ho nenapadne se někam vzdálit :roll:....


u nas taky tak :D .. mne sa teraz osvedcila pri jednej psici velmi dobra vec a kedze psica = aporter magor, vyuzivam to pri odvolavani a aportujeme pol prechadzky, vzdy ked vidim ako zdvihne hlavu, zavetri a cuchne dve tri stopy a ked som si nie ista 100% odvolanim tak ju zabavim aportom. vo chvili, ked vidim, ze chce odbehnut za ucelom prenasledovania niecoho, tak upriamim jej pozornost na aport bez toho, ze by som volala ku mne, mavam aportom a ked sa vracia, tak cestou ju schvalim za super ku mne, pochvalim, dam volno a hodim aport.
pomahame si tym, co je pre psa viac ako lov. mam inak x kopova + malinak, ale snazime sa kopova potlacit a presadit malinu :-)
ucime sa odvolanie od cohokolvek, tak dufam, ze je to dobre :-) ak nie tak mi povedzte, prosim, nech sme kus mudrejsi..
p.s. pri druhej cube mi zatial ziadna pomocka nefunguje, neviem prist na to, co je viac ako lov, takze sme na stopke, alebo postroji :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
V okamžiku kdy pes vylítne po zvěři s úmyslem zabít, vylítávám já po psovi s naprosto stejným úmyslem. Košík, kvalitní stopovačka, v tomhle počasí určitě držet v ruce, později udělat uzel uprostřed a několik uzlů na konci. A hlídat - dobře. Pilovat přivolání kdykoliv, kdekoliv a napoprvé. A trvala bych na předsednutí s koukáním na mě. Jinak ať si čumí po čem chce, pokud dodrží dvě zásady - okamžitá reakce na přivolání a zákaz vylítnutí po čemkoliv.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:04 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
...a ešte som zabudla, že na stopke samozrejme precvičuj privolanie! viď. DVD od Ruda, to ti odporúčam!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
RenaOl - tohle ti nemůže fungovat pokud je pes skutečný lovec - takového neodlákáš ani na pečené kuře, je potřeba jej přesvědčit že takto tedy opravdu NE, a to NIKDY a NIKDE.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Petra píše:
V okamžiku kdy pes vylítne po zvěři s úmyslem zabít, vylítávám já po psovi s naprosto stejným úmyslem. Košík, kvalitní stopovačka, v tomhle počasí určitě držet v ruce
Děkuji všem za názory po tom včerejšku mi ruply trochu nervy nebylo to nic příjemného. Opatřím ho na vycházky aji tim košíkem pro jistotu kdyby se náhodou stalo to co včera jak mi rupla karabina u stopky, obalím se nervama a bude dále házet salta, jak se ho budu snažit na stopce zastavit. Někde na poradně jsem tu četla že pokud byl pes při lovu už úspěšný tak to půjde hůř :-( tak snad se toho jednou dočkám a půjde to ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:28 
Offline

Registrován: pát 04. črc. 2008 06:34
Příspěvky: 506
Bydliště: Dubodiel 25, Slovensko
Ale určite to pôjde! Len musíš vydržať...Držím palce :D !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
ještě takový dotaz pokud mi vyletí za zajícem já s ním škubnu na stopce popř. se otřepe vstane a chce letět znovu. To mu nedovolím a tahám ho na stopce k sobě, protože dobrovolně nepůjde, při tahu na stopce jančí a stejně si může vykroutit hlavu. Mám ho nějak napomínat nebo ho jen v klidu přitáhnout a donutit ho mě vnímat až ho přitáhnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 13:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Albi píše:
Heny...jak kdybys popisovala ty moje 2 vopice...v lese jdou stylem, že pořád čumí vokolo co kde je, to není normální procházka...

Přesně tak místo abych šla a kochala se krajinkou tak pomalu nemůžu ani zvednout telefon , nebo pak míň vnímám a pes to dokonce pozná když se zakecám a hned využije, takže když někoho potkáme tak ho poslouchám jen tak na půl a musím pořád čučet po psovy a sem tam mu taky připomenout že ho vidím aji když se bavím :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 14:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. led. 2009 15:47
Příspěvky: 19
Bydliště: Slovensko
Petra - ja som si toho vedoma, ze ked je to skutocny lovec, tak to nie je take jednoduche, ale napr. ty mas bigla, ktory to ma v "krvi a povahe" a ani pecene kura ho neodvola od lovu, keby si ho nepresvedcila, ze naozaj nie, tade cesta nevedie
ale napr. heny ma x no s niecim, nema v povahe lovit, skusit najst nieco, co ho zaujima viac ako bezat za zajacom. ja mam tiez krizenca, ktory by sa "len" rad prebehol za zajacom, alebo srnou, pretoze to je ine, pretoze to uteka, atd. a kym sa dopracujeme k tomu, ze nie, tade cesta nevedie a to bude na 100% a na prvy krat moje nie, tak mi pride presunutie pozornosti ako dobra cesta k cielu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 14:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Heny píše:
ještě takový dotaz pokud mi vyletí za zajícem já s ním škubnu na stopce popř. se otřepe vstane a chce letět znovu. To mu nedovolím a tahám ho na stopce k sobě, protože dobrovolně nepůjde, při tahu na stopce jančí a stejně si může vykroutit hlavu. Mám ho nějak napomínat nebo ho jen v klidu přitáhnout a donutit ho mě vnímat až ho přitáhnu.

je víc možností:
1) pes vylítne, nic neříkám, jen pevně držím stopovačku, případně ještě škubnu do protisměru. Flákne sebou, skočím po něm a ještě mu přidám - šel něčemu po krku, tak mu to oplácím. Až ho pustím, dám přivolání, nechám ho v předsednutí o něco déle a jakoby neochotně "no tak teda volno" pustím. Po chvíli opět přivolám, lehce pochválím.
2) stihnu dát přivolání, pes nereaguje, o vteřinu později doběhne na konec stopky a flákne sebou. Lehce povolím stopovačku, zopakuji povel a po vteřině škubnu (když vidím že mě vůbec nepobral, škubnu tak, že si toho fakt všimne, když se jen rozmýšlí, připomenu se jemněji). Nepřetahuji se - jde-li ke mně, jde dobře, dělá-li cokoliv jiného, škubnu s razancí odpovídající jeho drzosti. Pes musí přivolání znát a za jiných okolností povel plnit - nemůžu po psu chtít násobení, když neumí sčítat...
3) buzerační poslušnost. Ale tu spíš nedoporučuji, stačí něco trochu neodhadnout a je zle...

Heny má psa, který lov zná - loví, uloví, sežere... víš kam ji pošle s klackem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
RenaOl píše:
heny ma x no s niecim, nema v povahe lovit, skusit najst nieco, co ho zaujima viac ako bezat za zajacom. ja mam tiez krizenca, ktory by sa "len" rad prebehol za zajacom,
No to se pleteš kdybys ho viděla v tom tranzu když vidí srnu nebo zajíce asi bys mluvila jinak :D My třeba neběháme za slepicema, kočkama, ptákama a pod on ví že to uletí, kočka v leze na strom tak se nenamáha ani rozběhnout a když už tak se nechá odvolat. Není to o tom že by se chtěl jen proběhnout. Někdy mi příjde že jediné co ho zajímá je jen zající a srny. V lese kde ví že jsou srny a zající bych ho na hru na balónek v žádném případě neukecala a rozhodně by mě poslal někam aji s nějakou pečenou kachnou :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Petra píše:
Heny píše:
1) pes vylítne, nic neříkám, jen pevně držím stopovačku, případně ještě škubnu do protisměru. Flákne sebou, skočím po něm a ještě mu přidám - šel něčemu po krku, tak mu to oplácím. Až ho pustím, dám přivolání, nechám ho v předsednutí o něco déle a jakoby neochotně "no tak teda volno" pustím. Po chvíli opět přivolám, lehce pochválím.
Toto pokud dobře chápu praktikuju pokud nestihnu zavolat na přivolání a zaregovat. A to ho mám doběhnout? jak se mi zarazí na stopce a já škubnu do protisměru? Když píšeš skočím po něm a ještě mu přidám. stopka je dlouhá 10m takže bude ode mě pes 10 m, nebude pak už pozdě ho jakoby trestat?
Petra píše:
Heny píše:
2) (když vidím že mě vůbec nepobral, škubnu tak, že si toho fakt všimne, když se jen rozmýšlí, připomenu se jemněji). Nepřetahuji se - jde-li ke mně, jde dobře, dělá-li cokoliv jiného, škubnu s razancí odpovídající jeho drzosti. Pes musí přivolání znát a za jiných okolností povel plnit - nemůžu po psu chtít násobení, když neumí sčítat...

Já právě mám největší škub, pokud se rozletí když je skoro u mě a já ještě škubnu s ním jak je na konci stopky tak až udělá salto kolikrát, on vstane a šel by znovu, tudiž mě nevnímá. Tak škubnu znovu ale to už není tak razantní nebo jsem od něho 10m tak pokud mi nereaguje ani na to. Tahnu ho k sobě a donutím sedět a vnímat mě. Jinak přivolání zná moc dobře :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mně osobně když mi čuba při lovení OKAMŽITĚ nezareaguje na přivolání, jdu po ní rychle a drsně. Když mě zmerčí, jak se na ní řítím s pohledem vraha :twisted: myšlenky na lov ji hodně rychle přejdou, lehne jak přibitá a dělá, že tam není. U nás má argument "Mám si tam pro tebe dojít osobně?!" docela velkou váhu. (Mluvím spíš o minulosti, už jsme hooodně dlouho nelovily - kromě na povel na honu.)

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 15:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. led. 2009 15:47
Příspěvky: 19
Bydliště: Slovensko
je mi jasne, ze ked uz lovil, ulovil a zozral, tak ho na aportom, ani pecenym kuratom neoblbnes..nevedela som, ze heny je na tom tak :-)
ale na toto sa chcem tiez opytat
Petra píše:
1) pes vylítne, nic neříkám, jen pevně držím stopovačku, případně ještě škubnu do protisměru. Flákne sebou, skočím po něm a ještě mu přidám - šel něčemu po krku, tak mu to oplácím...


ako to je pri psovi, ktory je odo mna na cca 10 m tak, aby to bolo v tej spravnej chvili?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 15:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Prosím tě a jakou dobu potřebuješ na překonání 10 metrů?? To sou snad tři skoky ne??

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 15:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. led. 2009 15:47
Příspěvky: 19
Bydliště: Slovensko
na poli mozno..v snehu, v terene, v lese, asi tazko, tam kym ja preskacem k psovi, tak uz je ten spravny okamih prec.. potom, ako pisala heny nie je uz neskoro trestat psa?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Já mám tu zkušenost, že pokud k psovi běžím dostatečně nasr..., tak už to samo jako trest stačí (samozřejmě si pak ještě neodpustím nějakou jízlivou poznámku). Adrenalin u mě dělá svoje :twisted:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 16:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zita píše:
Já mám tu zkušenost, že pokud k psovi běžím dostatečně nasr..., tak už to samo jako trest stačí

Pokud máš respekt, ano. Ale to Heny nemá.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 16:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Ale má psa na stopovačce a ten temá možnost zdrhnout. Já být na špagátu, kterej drží někdo, kdo se na mě nasr. řítí s očividným účelem mě přizabít, tak mě to taky dost vyděsí. Mi to prostě přijde lepší řešení než toho psa přitahovat, pač pokud pes směřuje (ač nedobrovolně) ke mně, už do toho nemůžu dát tolik šťávy jako když se já vrhám směrem k němu. Něco ve stylu "budeš to mít lepší když přijdeš sám". Heny pes se očividně s ničím nemaže a nezaslouží si, aby se kdokoliv mazal s ním.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 16:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já vím jak to myslíš, ale mam doma psa co je stejný jako ten Heny pes - na kontě má srnu, ovci, několik koček... (nikdy jsme u toho ale nebyla). V té "fázi", v jaké je teď Heny, jsem o psa mohla přerazit basebolku a on stejně nespustil oči z kořisti. Neměl respekt, já vytočená doběla a bylo to jedno. V tom mi pomohl až Ruda - kopírovala jsem pocity, gesta, intonaci. Se psem pracovala... odvolám ho od zvěře, když už teda vyraztí. Už cca rok a půl chodím s rukama v kapsách po lese, nemusím ho hlídat ani když se začuchá na stopě.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 16:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
:prayer:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 12. úno. 2010 17:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Pes se na konci stopky s mou drobnou pomocí (trhnutí v protisměru) svalí a než se vyhrabe na nohy, tak už leží znovu a to tak že si fakt nebude moct vybrat na co chce koukat...
Respekt, stejně jako přivolání je potřeba budovat jinde - pokud si ze mně pes dělá srandu doma, těžko mě bude respektovat v zazvěřeném lese. Je potřeba zapracovat na běžné ovladatelnosti - vodítko je moje a ne že se o něj budem přetahovat, 4 základní povely, ale ty bude umět i když ho probudím o půlnoci, všechno hned, bez přemýšlení, bez keců. A pak půjdu do lesa a můžu vyžadovat totéž... Na druhou stranu ale nemůžu psa pořád povelovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 08:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Tak se po čase hlásíme. Koupila jsem dobrou stopku a několik dní po sobě chodíme do lesa kde je hodně srnek a zajíců. Podotýkám že stopku teda nepouštím a držím v ruce. První den táhl na ni jak pitomej a mohl se zbláznít kolik jich tam je. Další den už byl celkem vpohodě, protože zjístil že mi prostě neuteče ale ještě se zkoušel rozběhnout když něco běželo, takže jsem se kolikrát svezla po zadku abych ho udržela, málem si vykloubila rameno jak semnou cukal, ale teď jsme ve fázi kdy tlemí když je vidí, ale nerozbíhá se ví že stopku držím.Takže stopku máme vpodstatě prověšenou. Nechá se aji přivolat. Ale háže takové xichty když je vidí jako si nemysli, že jsi ještě vyhrála :finga: No tak to chce trénovat a trénovat. Zatím ji budu jen držet v té ruce tedy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
tak to hlavně neuspěchej - dokud je sníh, stopku bych určitě nepouštěla. Až bude sucho, udělej si na ní uzly aby ti neprojela pod botou a stopovačku pusť. Ale ne z dosahu! VŽDY musíš být schopná stopku zašlápnout, nesmí ti s ní utéct! Až si budeš opravdu jistá že nevylítne, NIKDY, tak si teprve můžeš dovolit stopku tolik nehlídat a postupně zkracovat. Když to uděláš moc brzo, pokazíš tím celou předchozí práci, takže rozhodně nespěchej. Máš bígla, umí počítat víc než do dvou a dobře ví, že teď na něj můžeš a nemá cenu něco zkoušet. Ale počítej s tím, že bude sledovat jestli jsi v pozoru... a když mu to vyjde jednou, bude to zkoušet dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Jo uspěchat to nesmím, teď si nejsem jistá že by nevylít kdyby byla stopka na zemi. On nevylítne protože ví že ji držím a už udělal několik salt. Peťo bígla nemám :rolleyes: Ale vypočítavej to on je aji tak. musím docílit toho aby tu stopku tak nevnímal a nerozlišoval kdy je na zemi a kdy v vruce. No a to chce čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
aha, už jsem to našla, kříženec NO... měla jsem tě ve škatulce "bígl", omlouvám se... (nicméně postup je stejný :yawinkle: )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 11:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Heny, pokud stopku držíš v ruce, dala bych tam ještě jeden "mezistupeň" než jí pustíš na zem a budeš jen zašlapávat. Drž v ruce konec stopovačky, ale takovým stylem, že budeš zašlapávat půlku stopky jako by byla celá na zemi. Protože pes se velice dobře naučí ropoznat, kdy jí máš v ruce a kdy ne. A taky jestli sjem to správně pochopila, má teď pes k dispozici celou délku stopovačky (cca 10m), ale až jí budeš házet na zem, tak bude mít jen půlku - čímž mu taky uděláš relativně zmatek.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Eva Štemberová píše:
A taky jestli sjem to správně pochopila, má teď pes k dispozici celou délku stopovačky (cca 10m), ale až jí budeš házet na zem, tak bude mít jen půlku - čímž mu taky uděláš relativně zmatek.

Jo pes má teď k dispozici těch 10m, jinak ten mezistupeň zní dobře a logicky určitě ho použiji než stopku pustím na zem díky za tip. Zatím budu ale držet trénujem pár dní se stopkou v ruce. Jak jsem psala že už nevybíhá ale ještě mu před nosem na stopce nevyběh zajíc před čuňou, což si myslím že by se zase neovlád, takže dneska to zase vidím do hlubokého lesa mezi zjíce :-) Jinak jak jsem včera byla zabořena do zajícu, stopovajdy a psa tak se nám podařilo se v lese ztratit :shock: chodily jsme po tmě v hlubokém lese a přišly o hodinu a půl později než jsme plánovali :shock: Dneska musím dávat pozor aji na cestu :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 08:53 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
nemáte někdo zkušenost s labutěma? myslím, jestli nejsou nebezpečný pro psy - rázovaly proti nám po chodníku, raději jsem si dala psy k noze a udělali kolem nich oblouk, ale kdyby třeba psi neposlechli a začali by je honit nebo tak něco, myslíte, že by je ty labutě napadly? slyšela jsem, když má mladý, že jde i proti psu, ale když je nemá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 09:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
Dorotka píše:
... a začali by je honit nebo tak něco, myslíte, že by je ty labutě napadly?

kraaasne sformulovane :-) pes zacne ohrozovat labute a labut ktora sa brani ho "napadne"
kazdy tvor sa zacne branit ked je ohrozeny, takze ja by som neratala s tym ze labute sa budu spravat inak. my medzi labute chodime na jazero ich krmit, nikdy nebol jediny problem, ale zase ich baby ani nikdy nenahanali

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 10:30 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
eliska píše:
Dorotka píše:
... a začali by je honit nebo tak něco, myslíte, že by je ty labutě napadly?

kraaasne sformulovane :-) pes zacne ohrozovat labute a labut ktora sa brani ho "napadne"
kazdy tvor sa zacne branit ked je ohrozeny, takze ja by som neratala s tym ze labute sa budu spravat inak. my medzi labute chodime na jazero ich krmit, nikdy nebol jediny problem, ale zase ich baby ani nikdy nenahanali


Tak většina "slabších" tvorů uteče, uletí. Už jsem si tady zvykla na "chytání za slovíčka", ale když nevíš, tak přeci nemusíš odpovídat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 10:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Taky jsem o tom slyšela, že labutě můžou napadnout psa - ale já myslím, že byste se ubránili, ne :-) . Kokršpanělka jim vždycky kradla ve vodě rohlíky a nesežraly jí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 10:57 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
irenca píše:
Taky jsem o tom slyšela, že labutě můžou napadnout psa - ale já myslím, že byste se ubránili, ne :-) . Kokršpanělka jim vždycky kradla ve vodě rohlíky a nesežraly jí.


Mě jde o to, že by se mohli zranit vzájemně..
Nechci, aby moji psi napadali cokoliv živé, ani kočku na dvoře, ale když se můj pes ( dejme tomu, že by neposlechl ) rozeběhne za ptákem, který prostě uletí a nic se neděje, tak u labutě mě zajímalo, co by se stalo, jestli to není nebezpečné pro obě strany. V každém pádě budu velmi opatrná...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 11:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 26. srp. 2006 09:07
Příspěvky: 344
Bydliště: Banska Bystrica
labut je uz dost velky vtak, tak si myslim ze by to nebezpecne byt mohlo. mne raz barbina odlovila jastraba, ktory prave pristaval a ten ju tak vyprasil, ze odvtedy sa za vtakmi ani len neobzrie. uzu nastvata domaca hus, dokaze byt poriadne neprijemna a labut ma este par kil navyse

_________________
Toto motto nesúvisí s obsahom môjho príspevku. Je to môj obľúbený výrok A.Einsteina tak ho prosím neberte osobne: "Dve veci na svete sú nekonečné, vesmír a ľudská hlúposť. Len tým vesmírom si nie som taký istý."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 11:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Labuť dokáže křídlem zlomit ruku člověka...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2010 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Ona je opravdu velká, samec může mít až 20 kg. A kroužkování labutí, to je pěkné rodeo! Nicméně nemyslím, že by labuť chtěla jít do rvačky se psem, na to má asi rozumu dost - zkusí zahrozit a pak radši ustoupí. Něco jiného by podle mě bylo, kdyby bylo v ohrožení hnízdo nebo mláďata. To už psa raději přivolávám.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. pro. 2008 14:29
Příspěvky: 115
Bydliště: Moravskoslezsko
Ahoj tak jsem se chtěla jseště zeptat k tomu lovení. Už se lepšíme :-) Stopku jsem už včera pustila na zem hlídám si tu polovinu od konce. Chodili jsme po lese. Pokud žene volám ho zpět, nebo mu dám čekej, nebo občas si zaběhám abych mu to neznechutila se furt vracet :) Strašně žene. Ale za chvíli pochopil že pokud se bude hnát budu ho volat tak pak zpomalil. Ale teď k tomu lovení, když viděl srnu začal se tak pohupovat a nadskakovat, byla od nás asi 15m v houští a já šla dál a dělala jako by tam nic nebylo pořád připravená hupnout po stopce kdyby vyletěl. Ale musím říct že se držel vzorově a nevyběh. Pak jak jsme něco míjeli dalšího tak stál a koukal na srny jak se pasou ty už byli od nás dál tak jsem ho zkusila zavolat zpět , tak se otočil a přišel. Chci se zeptat je lepší dělat jako by nic a počkat na jeho reakci? nebo ho přivolat? Někdo mi radil ať ho naučím povel Daun kdyby vyběh.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 09:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Heny píše:
... Chci se zeptat je lepší dělat jako by nic a počkat na jeho reakci? ...
Tohle používám já. Mám nachystané rázné a srozumitelné argumenty, ale tvářím se nepřítomně, abych psa dostal především překvapením ze zákroku, kterým jasně pochopí, že si řádně naběhl. Pak mi odpadá pořád samé hlídání si ho a ve chvilce nepozornosti by mi stejně vzal čáru, čímž bych totálně prohrál. Takhle si hlídá především svoje záda a ne nějakou lovnou, kterou má dovoleno pouze tiše obdivovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
považuji za ideální když pes nevybíhá (jinak ho musíš pořád hlídat abys stihla dát povel kdyby vyběhl), takže pokud nevyběhne, jsem spokojená, jdu dál (můžu na sebe slovně upozornit, lehce pochválit), pokud vyběhne, beze slova bych zašlápla stopovačku - ať se naučí hlídat se sám.

Ruda mě předběhl...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 10:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 20. dub. 2008 18:05
Příspěvky: 99
Bydliště: Ústí nad Labem
Jak už jsem jednou psala jsem na tom podobně jako Heny. Včéra na prochajdě už mě přepadla malá, no spíš obrovská depka, že se toho lovení a tím pádem i stopky(chodím se dvěma, o to mě to víc štve) nikdy nezbavím :? schválně chodím hodně zazvěřeným terénem, včéra jsme potkali divočáka, 2 muflony, asi 5 srnek, takže slušný. Čuby když něco vidí, tak se zastaví a čumí, to je dobře, že už bezhlavě neletí. Salyna běží hned ke mně, Báře většinou musím trochu pomoct stopkou. Takže sedí u mě a čumí na zvěř. Jejich pozornost si v tu chvíli nejsem schopná získat ani náhodou :roll: Zvěř odběhne, dám povel "jdeme"...no a v tu chvíli je raketa je proti čubinám želva...vyletí, čuchaj jak zběsilý, kdyby mohli letí za srnkou...z toho usuzuju, že lovení nemáme pod kontrolou ani za mák. Jak se chovat když takhle šílí?tak za 5 min se opět hodí do klidu a jdou normálně. Nejsem schopná jim vysvětlit, že si to prostě NEPŘEJU aby je zvěř vůbec zajímala. Vytyčila jsem si do léta svůj soukromej cíl...jako každý rok jedem na "babskej" čundr a já si slíbila, že letos už stopky sebou nepotáhnu, že všem ukážem jak jsme to zvládly, i když po tom co znají moje lovce tomu málokdo věří...o to víc bych to chtěla s čubinama zvládnout 8)...bezmezně obdivuju Petru a Evu Š. co se svýma lovcema dokázali :prayer:

_________________
Jestliže v ráji nejsou psi, potom chci po smrti jít tam, kam odešli oni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 10:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
s tím obdivem bych přibrzdila, podezřívám Barouše že radši dostal rozum, ne že jsem ho to odnaučila já.
Po povelu jdeme se nevzdálí z dosahu stopovačky? Pokud ne, moc bych to neřešila, pokud ano, od toho tu stopku mají aby to nedělaly.
A možná bych neprovozovala to sedán a koukání, prostě támhle se sice pase srna, ale srnky neřešíme, ťapem dál. A že odskočí? No odskočí, od toho je to srna, máš s tím snad problém, pse?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zajíci a srnky
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 10:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Albi píše:
Takže sedí u mě a čumí na zvěř. Jejich pozornost si v tu chvíli nejsem schopná získat ani náhodou


Já jsem s tímhle teda nikdy problém neměl (spíš naopak - Meg když někde potká schovaného zajíce a on vystartí tak zdrhá od zajíce ke mě :D ) ale už to co píšeš bych považoval za úspěch - pokud ti dřív "brali čáru" a musela jsi je někde nahánět

Albi píše:
Zvěř odběhne, dám povel "jdeme"...no a v tu chvíli je raketa je proti čubinám želva...vyletí, čuchaj jak zběsilý, kdyby mohli letí za srnkou...z toho usuzuju, že lovení nemáme pod kontrolou ani za mák. Jak se chovat když takhle šílí?


Neím jestli bych tohle řešil ale asi bych to nechal tak ... ať si "zavysávaj pachy" ale to by bylo všechno co bych dovolil. Při sebemenším náznaku stíhání, bych zakročil .... můj názor je ten, že to zvládáš výborně :icon_thumright:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!