Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:52
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 12:17 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Symono, být tebou, tak jedu za Rudou, protože tohle se po netu moc poradit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Myslím si to samé co Petra,chce to čas.Jackie byl něco podobného,když jsem si ho vzala z útulku.Taky byl venku lehce mimo,furt čmuchal,tahal,zajímal se o vše možné.U nás to vyřešili dlouhé procházky a to takže hodně a často.Tahání jsem řešila škubnutím,ale dost razantním....věř,že když to děláš důsledně,pes to vzdá.Praktická ukázka na free sobotách byla taky dobrá.A pak jsem začala chodit do psí školky,aby si mohl pohrát s pohodovými pejsky a to taky hodně pomohlo.Takže to nevzdávejte! :sunny:

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 15:28 
Offline

Registrován: čtv 19. lis. 2009 21:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň
Ahoj všichni
tak sem se dnes vrátila z dlouhý procházky a sem z toho celkem nešťastná protože se mi prověšené vodítko pořád nedaří. Fenka pořád táhne. Jak už sem psala ne velkou silou, ale vždy je na konci vodítka jakmile vodítko o kousem povolím tak je hned o ten kousek dál. Když vidí psy za plotem tak to ji dám sedni lehni to udelá na první povel ale jak se rozejdu táhne. Když zatáhne tak s ní škubnu i se zastávím ale to musím za vycházku dělat opravdu často i když s ni cuknu velou silou. A taky sem se chtěla zeptat na jaké straně vodíte psa? Já na pravé a vodítko mám taky v pravé ruce protože tam mám větší sílu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 15:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hana pokud nechceš skládat zkoušky je uplně jendo na který straně psa vedeš.
jinak k tomu škubnutí- aby to mělo efekt musíš cuknout dřív než pes zatahá- je to o zlomcích vteřiny a je lepší to vidět v praxi- jinak je to bez efektu a jedná se spíš o přetahování se o vodítko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Vydrž, u nás to taky trvalo dlouho. Buď přesvědčivá, věř, že se to podaří a že se to vyplatí, a časem to psisko pochopí. Táhne - cuknout, zastavit, srovnat (příp. posadit) a pokračovat. Vím že je to na zmagoření. Hlavně ji ale taky nech vylítat, neni možný celou procházku absolvovat tímhle způsobem.
Rozlišuješ vedení psa na vodítku (může zastavovat, čuchat a v podstatě dělat si co chce v rámci prověšeného vodítka) a chůzi u nohy (kdy je pes pod povelem a musí se soustředit na psovoda a nečuchat a neznačkovat - tam se pak většinou pes vodí nalevo, s tím, že vodítko je v pravé ruce)?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: úte 29. pro. 2009 16:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. pro. 2009 13:38
Příspěvky: 69
Bydliště: okr.České Budějovice
Citace:
Táhne pokaždé když vyjdeme ven :cry: . Zkoušela jsem to co fungovalo u jiných psů, ale jakmile jsme venku, přestává mě (člověka) absolutně vnímat. Zajímají jí jen pachy a jiná zvířata..kočky, ptáci, lidé, auta..vše co se hne:(.Nedaří se mi zaujmout její pozornost. "

Jo tak to znám, mněli jsme to samé. Chodili jsme na vodítku jen přes přechod a jen tak kousek jinak na volno. Při náledí jak na saních. Zabralo cukání vodítkem a častá změna směru chůze. Naučil se mně vnímat, štvalo ho jak ho každou chvilku někam cukám.(hlavně se nepřetahovat) Usoudil že to za to nestojí. Komentáře ve stylu “ kam jdeš, co blbneš tam nejdeme já chci jinam” koukal trochu nechápavě, ale :icon_thumleft: Taky jsem mu dopřál dostatek možností vybýt energii. Ne že by byl dnes na 1, ale je to o 90% lepší. Tak nevím co zabralo konkrétně, ale výsledek se dostavil. :panicek:

_________________
Vytrvalost je stav mysli - Když přicházejí potíže, slabí obviňují.
http://jackben.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2009 07:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zita píše:
Vydrž, u nás to taky trvalo dlouho...
Jenže šest týdnů na rozchození psa je moc. I deprivanty vytažené kdesi ze sklepa mám rozchozené mnohem dřív a může jim být klidně osm.
Jestli to chceš vyřešit pořádně, přijeď , naučím tě správně vodit psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2009 17:21 
Offline

Registrován: čtv 19. lis. 2009 21:24
Příspěvky: 5
Bydliště: Plzeň
Díky za odpovědi,
já většinou vedu fenku po silnici u nohy a kde to jde na celé délce vodíkta asi 1,5m. A chodíme na louku nebo do lesa a tam je puštěná. Hážu ji klacky a tak aby se vyblbla. Vím že by bylo lepší přijet na Vlčáry a vidět jak na to. Nemá auto, ale uvidíme. Dneska to bylo lepší snažila sem se zaměřit na to abych cukla v pravou chvíli a zase ne zbytečně moc často aby fenka neměla v hlavě zmatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 30. pro. 2009 17:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Co to je "zbytečně často"? Pokud necukneš POKAŽDÉ když napne vodítko, tak nepochopí naprosto nic.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 11:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. pro. 2009 14:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Líšnice
Anie píše:
Ja jsem prave zkusila chuzi na voditku s provlecenym voditkem mezi pred.nohy, a jak jsem se teprv vcera docetla, ze ma jit voditko pres pravou nohu, a sla uplne uzasne! Ale je fakt, ze se mi na tom spatne ovlada do stran. Je mozne, ze by si takhle zvykla po case chodti u nohy bez tahani?


Děkuji všem za podporu :yawinkle: .Mohu poprosit o přesnější popis jak použít vodítko provlečené mezi nohy? Nevím jestli to dělám správně. Linda se do toho jen pověsí a v podstatě jde po zadních a táhne dál :( . Připadá mi že vůbec neumí normálně chodit, jen utíká :cry: .
Rudo děkuji za nabídku pomoci, chtěla jsem se zeptat jestli je nutné přijet samostatně, nebo zda zvládnete pomoci i na nějaké free sobotě. Problém s mou fenou je ten, že po ostatních psech vyjíždí když jsou blízko a když jsou dál, tak fňuká..připadá mi že by se chtěla kamarádit ale přitom se asi bojí a radši útočí dřív :( než ke kontaktu dojde.. Tak nevím jestli je vhodné jet do "chumlu".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 12:47 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Symono, snad mohu odpovědět já. Vodítko není mezi nohama, ale za. Zkrátka místo aby bylo vodítko před Tebou, je za Tebou. Držíš ho v pravé ruce, nejlíp, když ji strčíš do kapsy, či jako do kapsy a levou maximálně koriguješ, kdyby psík opravdu chtěl tahnout. Jak jdeš, tak se ti vodítko trochu posune níž. Nejsem velká a mám fenku NO, takže mám vodítko asi tak pod zadkem našikmo.
No a jdeš. Vykročíš levou - vodítko se povolí, vykročíš pravou, vodítko se napne, vykročíš levou... :D Mě to funguje. Snad jsi z mého popisu moudrá. :yawinkle:
Tož hodně štěstí.
Zia + Jazz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 03. led. 2010 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. pro. 2009 13:38
Příspěvky: 69
Bydliště: okr.České Budějovice
symona píše:
Mohu poprosit o přesnější popis jak použít vodítko provlečené mezi nohy?

Dyť to máte na této straně perfektně popsané od p.Desenského, jeho druhý příspěvek

_________________
Vytrvalost je stav mysli - Když přicházejí potíže, slabí obviňují.
http://jackben.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 06. led. 2010 19:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. pro. 2009 14:19
Příspěvky: 4
Bydliště: Líšnice
Asi jsem to špatně pochopila. Jak používat vodítko za svýma nohama /jakoby si něj sednout/ chápu :yawinkle: , ale z článků jsem myslela že se dá použít mezi psíma nohama, něco jako kšíry?

Jinak v neděli jsem Lindu trochu utahala, byly jsme na dlouhý procházce, většinu času byla na stopce a když táhla, vzala jsem jí zpět tak že párkrát udělala kotrmelec. Nevím jestli to bylo správný, každopádně účinný. Dokáže už pobíhat okolo mě aniž by zběsile prchala. Nesmíme ale potkat něco/někoho co se pohybuje. No snad to taky časem zvládneme :wink:
Akorát u nohy nám to nejde. Objednala jsem Halti a vyzkoušíme ji na ty krátké přesuny.

Děkuju za podporu :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: sob 09. led. 2010 13:06 
Offline

Registrován: úte 04. srp. 2009 11:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Znojmo
Dobrý den,mám 13měs. temperamentní německou ovčandu a strašně tahá na vodítku,už nevím co mám dělat zkoušela jsem snad všechno a nic nepomáhá.Jednu chvíli to bylo už dobrý,ale teď začala táhnout zase a přijde mi,že ještě více než předtím.Myslíte si,že to může být taky tím,že si myslí že je vůdce a proto táhá aby byla všude první a myslí si že mi bude určovat cestu kam chce jít ona.Je mi už trapně chodit s ní když tahá jak potroublá,jsem z toho jak psychicky tak fyzicky vyčerpaná.Poradíte někdo co by pomohlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 10. led. 2010 22:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MarketaLM píše:
Poradíte někdo co by pomohlo?

Stačí si to tu pročíst, návodů je tu dost. Pokud nestačej, je to na osobní ukázku třeba na free :wink: A tahání není ani tak o tom, že si myslí že je vůdce, jako o sházejícím respektu k psovodovi.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 09:31 
Offline

Registrován: úte 04. srp. 2009 11:15
Příspěvky: 2
Bydliště: Znojmo
A co dělat,aby ze ,mě měla respekt?Jinak budu asi fakt muset zajet k Rudovi,protože nic nepomáhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 11. led. 2010 11:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
MarketaLM píše:
A co dělat,aby ze ,mě měla respekt?

To je všezahrnující "problém", že nejde dát návod pro danou dvojici pes - psovod po netu. Ale rozhodně se nestanovuje bitím, nepouštěním psa do postele nebo jako prvního do dveří a podobnými bludy. Takže: těšíme se na free :P

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 11:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Nenašla jsem, zda se to tu už řešilo, takže:

Aša na vodítku netahá od malička, s ní je to absolutně bez problémů.
Renaultku už sem po čase naučila, že na vodítku taky tahat nesmí, už se "nenapíná" ani když jdeme třeba kolem plotu, kde dostává ňákej pes záchvat zuřivosti - dřív by si to s nim šla "vyříkat".
Problém je v tom, že když je obě vezmu na rozdvojku (dvojvodítko), abych si uvolnila jednu ruku, nebo obě jejich vodítka vezmu do jedné ruky, tak ona prostě tahat začne a chce být za každou cenu aspoň o půl dýlky před Ašou a taky do ní různě naráží a vytlačuje jí z dráhy. Když jí těsně před napnutím vodítka vycukám, tak v tomto případě to nepomáhá, zase se žene jak šílená dopředu. Nehledě na to, že druhá čuba je z toho celkem rozhozená... Jak tohle řešit?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pát 22. led. 2010 16:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
**EFCA** píše:
...Když jí těsně před napnutím vodítka vycukám, tak v tomto případě to nepomáhá, zase se žene jak šílená dopředu...
Jde o to, co si pod pojmem "vycukám" představuješ. Věř tomu, že když s ní jednou jedinkrát cuknu já, dělat to nebude. Vypočítám si totiž čas s přesností na desetinu vteřiny, délku vodítka, úhel a sílu trhnutí. Tenhle vzorec je ve výsledku natolik účinný, že to málokdy musím zopakovat více než dvakrát.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 03. úno. 2010 18:57 
Offline

Registrován: čtv 29. říj. 2009 21:52
Příspěvky: 13
Bydliště: Olrová
Zdravím, moje štěně 6 měsíců tahá jen na krátkém vodítku, když jej mám na stopovačce tak se hned rozběhne, stopku napne až to škubne snáma oběma, ale udělá to vždy jen jednou. pak si pohíhá a už odhadne délku a nenapne jí úplně. Na krátko unohy tahá ikdyž cukám, zastavím se , vždycky vyrazí vpřed jak raketa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: sob 13. úno. 2010 00:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
První akce "haltina" u nás dopadla špatně, nasazení v pohodě, Monty je zvyklej na náhubek, ale ušli jsme cca 300 m a "haltina" byla k.o. (asi špatná velikost - 4, dle obvodu krku, jak psáno). Přičemž Monty za obojek tahá, ale rozhodně to není stálý tah a ve smyku, jenže s naší malou holčičkou 1,5 roku už to i tak bylo protivné (nejlépe v situacích, kdy malou - 10,5 kg - nesu v náručí a do toho tahání Montyho). Tak jsme dneska zkusili doporučenou od Trixie a bylo to super. Občasná snaha byla snadno a rychle zkorigovaná. Dokonce i náš "oblíbenec" NO za plotem proběhl v klidu a pohodě, tedy ze strany Montyho, NO se rozčiloval jako obyčejně zle. Děkuju moc za zdejší rady, které fungují a navíc naprosto nenásilně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 14. úno. 2010 08:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestli ta haltina má být na psa, kterého máš v avataru, pak je čtyřka velká. Tu dávám kazošům.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
ta vel. 4 má být pro našeho HW. Už jsem chytřejší, ale mohla jsem se zeptat předem, bylo by o starost méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pavlo naopak vel 4 je na něj moc velká- mám taky hw psa a čtyřku bych mu nedala bo by z ní vypadnul

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 07. úno. 2010 16:57
Příspěvky: 46
Bydliště: Žilina / Praha 5
Už pár mesiacov cukám s vodítkom, aby neťahal. Ale až po včerajšej freesobote a pozorovaní ako sa cuká zo psom mi došlo, že to moje cuknutie ani nie je cuknutie a pes si ťahá ďalej...Hneď som to odskúšala a čuduj sa svete ono to funguje! :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 21. úno. 2010 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 11. úno. 2010 01:40
Příspěvky: 18
Bydliště: Římov (ČB)
taky se s Montym snažíme zatím "podomácku", ale myslím, že "freečko" bude užitečnější než týdny snahy o převedení načtené teorie do praxe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 22. úno. 2010 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
pavlasocha píše:
taky se s Montym snažíme zatím "podomácku", ale myslím, že "freečko" bude užitečnější než týdny snahy o převedení načtené teorie do praxe.


:D není tahání, a cukání, jako cukání .. to se musí vidět :D ... těžko se to popisuje .. ne, že by to nešlo popsat, ale jak někdo moudrý řekl " jednou vidět, je lepší než stokrát číst, nebo slyšet" :yawinkle:

Free je free, a Ruda to umí "fakt dobře" :finga: :yawinkle:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 16:17 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jestli můžem používat tahací postroj (pás,tahací vodítko, kšíry) na dlouhejch procházkách a chodit v tomhle postroji, kde se tahání vyžaduje a jinak normálně chodit s obojkem nebo s haltinou? Máme s taháním dost problém. Taky bych chtěla vědět,jestli si tim odnaučení tahání nezkomplikuju, když budu používat postroj, kde se tahání vyžaduje?Lze to odlišit na postroji ať tahá a na vodítku zásadně ne?Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 19. kvě. 2010 16:22 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jde psa naučit rozlišovat jestli je na postroji nebo na obojku. Otázkou je, zda se to povede vám, když s tím máte takvé problémy. Asi by bylo lepší nejdřív naučit netahat na obojku a až pak ho zapřahat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 13:43 
Offline

Registrován: úte 10. lis. 2009 11:14
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 10
Ahoj, jak skloubit čůrání/značkování pejsk a řádnou chůzi na vodítku vedle nohy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 13:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Kamila pokiaľ ide o venčenie, je lepšie vyžadovať nenapínanie vodítka a neobmedzovaie tvojho priestoru (ako motanie sa pomedzi nohy, križovanie...),ako chôdzu pri nohe. Potom len pracuješ s dĺžkou vodítka podľa toho, kde potrebuješ psa mať. "Riadna" chôdza pri nohe je krátkodobý cvik podľa skúšobného poriadku.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 26. kvě. 2010 14:11 
Offline

Registrován: úte 10. lis. 2009 11:14
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 10
rea - díky za reakci, .. to tedy znamená, že pokud mi nebude křížit cestu nebo šaškovat kolem, prostě počkat až si "čůrne" a potom zase klasicky plynule navázat na chůzi u nohy..

já už si připadám jako tatar, řešim věci, nad kterými bych se běžně, když vidím někde psa s páníčkem ani nepozastavila.. jsem tím čtením zde nahlodaná, že většinu věcí dělám špatně, a tak mě napadají další a další podobné

ještě bych měla dotaz - odbouráváme postupně neduhy co jsme si během soužití s naším čtyřnohým broukem vybudovali tj. tahání, vyšilování na pesany atp. a jedna z věcí, kterou nedokážu na pesaura přenést je uklidnění.. začíná akceptovat, že na psy se vyjíždět nebude, a že vodítko musí být prověšené, dokud nevyjedeme výtahem do našeho patra-po otevření výtahových dveří ucítí a uslyší sousedovic fenku, která teda na něj taky číhá za dveřma a začnou se tam na sebe skrze ty nebohý dveře dobejvat-jak je ten náš malej, je ho najednou všude plno-vidět i slyšet.. snažím si ho už před výstupem z kabinky výtahu na sebe přitáhnout pozorností, plus k noze.. jak otevřu a fena zachrčí, je jako čertík z krabičky, takže ho na vodidle "poponesu"třem kroky ke svým dveřím, dám povel sedni, zůstaň a dokončím proces příchodu domů :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: čtv 27. kvě. 2010 06:42 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nehledej šablony a tabulky, jsou na nic. Dej na selský rozum.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 14:47 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
Ahojky mám 4 měsíční štendu BOC, je moc chytrá, ale jediná věc, která nám stále nejde, je chůze u nohy na vodítku.. Vždy když se u ní krčím, a dávám jí před čumák pamlsek( jdeme a říkám k noze) tak stejně vždycky zadkem uhýbá doprava,a jakoby mě chce předběhnout.. nechci zbytečně škubat s vodítkem, protože myslím že to k ničemu nevede..
Nebo jsem slyšela, že je dobré, zastavit se, a čekat až pes povolí.. že se prý pak rozmyslí, jestli bude táhnout,a stát, a nebo půjde pěkně a půjde se dál..
Jaký máte názor???

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mmt, jak může uhýbat zadkem doprava - vpravo má přece tvoje nohy!?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 14:51 
Offline

Registrován: úte 01. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 15
Bydliště: poblíž Rychnova nad Kněžnou
Petra píše:
mmt, jak může uhýbat zadkem doprava - vpravo má přece tvoje nohy!?

Jéžiš.. popletla jsem to uhýbá se doleva...:(

_________________
Jakmile jednou podrbete psa , máte vždy vystaráno o zábavu.

http://bocamy.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: stř 02. čer. 2010 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ok... už to tu párkrát bylo probíráno - je potřeba rozlišit chůzi u nohy, tedy krátký předpisový pochod na přesně určeném místě, a chůzi na vodítku, tedy libovolně dlouhou chůzi s požadavkem "netahat".
Chůzi u nohy učíš po velmi krátkých úsecích (v jednotkách kroků!), ideálně rovnou s očním kontaktem, na pamlsek. Srovnám si psa u nohy, pravou rukou ukážu pamlsek - prozatím ve výši kousek nad hlavou psa, postupně posouvám nahoru, levou jistím psa vodítkem, s povelem udělám 2-3 kroky, odměna, hra. Na těch dvou krocích by neměl žádné vybočování stihnout, prodlužovat velmi pomalu a až když to pes opravdu zvládá!

Chůze na vodítku se tu probírala už mockrát, já jsem prostě kdykoliv pes zatáhl, zatáhla s o něco větší silou zpět (tady je ale potřeba hodně přizpůsobovat konkrétnímu psovi). Hlavně nezapomeň že se pes potřebuje dostatečně vyblbnout, vždycky se líp učí pes, který už má "odpuštěnou páru" - ne ulítaný do mrtva, ale taky ne nevybitý po celém dni čekání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Ahoj lidi, potřebuji poradit, jak mám svoji čubinu naučit netahat na vodítku. Je jí už rok a půl a je to velmi aktivní zvíře. Nevěsí se do obojku na zadních, ale ona tahá tak nenápadně pomalu. Kdykoliv vycházíme, tak na začátku jančí, tak ji trochu okřiknu a zklidním a pak s povelem "pomalu" vyrazíme. První dva kroky je vodítko povolené, ale pomalu se prodlužuje až k tahu (není to příliš silový tah, ale povolené není). Když s ní škubnu pořádně, tak vydrží necelou munutu nezatáhnout. Ale když dostane vynadáno, tak pak jde jak panenka (a je jedno za co), ale to s ní nesmím mluvit a ignorovat ji. Jakýkoliv kontakt tohle zruší.
Jsem už naprosto zoufalá, zkoušela jsem už kolikrát tipy tady z poradny, ale nic nepomáhá.
Potřebuji aby se naučila chodit na volném vodítku - mám mimčo, možná na cestě druhý, nemůžu pořád rovnat psa.
Teď jsme absolvovali dovolenou, bohužel po nemoci, takže vet procházky dovolil, ale jen na vodítku. To byly galeje :-(

Jinak stále chodíme na krátkém vodítku a pevném látkovém obojku. Přemýšlím o haltině, ale nevím jestli pomůže. Spíš si myslím, že se o ni bude stejně opírat a vodítko nebude volné. Přijde mi že nechce srovnat krok se mnou, navíc mnohem horší to je, když jde někdo před námi. Jinak je velmi učenlivá, ale má problém s pozorností, neudrží pozornost příliš dlouho, což mi přijde se ukazuje i na tom vodítku, po škubnutí zareaguje, ale po chvilce zase pomalu začne zrychlovat, na pochvalu nereaguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 29. srp. 2010 22:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Mam dva tipy, co se dají říct takhle po netu - měj vodítko v drué ruce než je pes a dej si ho "pod zadek". Bude si "škubat" sama. A druhý je, nedovol jí jít před tebou, ale spíš za tebou, max aby měla čumák ve stejný úrovni jako ty nohu. To není ani tak "odnaučení tahání", jako trik pro chůzi s kočárkem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Eva Štemberová píše:
Mam dva tipy, co se dají říct takhle po netu - měj vodítko v drué ruce než je pes a dej si ho "pod zadek". Bude si "škubat" sama. A druhý je, nedovol jí jít před tebou, ale spíš za tebou, max aby měla čumák ve stejný úrovni jako ty nohu. To není ani tak "odnaučení tahání", jako trik pro chůzi s kočárkem.


Ahoj, díky moc. To samoškubání na ni moc nezabírá, buď to musí být rána že se otočí do protisměru, jinak to ani moc nebere.
Snažila jsem se ji vodit vedle sebe, to byla možná chyba, protože měla těžší mě vnímat, za mnou to bude mít přesně dané, možná to pochopí líp.
Přemýšlím přeci jen o té halti, protože nebudu možná muset škubnout tak moc, aby pochopila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 30. srp. 2010 13:59 
Offline

Registrován: úte 08. čer. 2010 14:18
Příspěvky: 12
Bydliště: Bratislava
MisaZap, určite si zožeň halti ohlávku. Môj pes (2-roč. RR) je notorický ťahač, ale odkedy máme haltinu ide krásne s ňufákom pri stehne, ak chce vybočiť stačí iba mierne cuknúť vôdzkou a hneď je zase zrovnaný, dokonca aj bez haltiny sa už naučil omnoho menej ťahať. Takže doporučujem. Držím palce.
Majka a Azzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 12. zář. 2010 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Ja som mala tiež problém s ťahaním... ale čítam tu dokola ako postupovať, niektoré veci som prečítala aj tri razy :shock: dnes sme boli na prechádzke, a išli sme okolo hlavnej a z druhej strany boli brechajúce psy... Pár krát potiahol, vtedy som zastala, dala povel k nohe a znova sme sa pohli... neviem či správne, urobila som to asi 4razy, ale celkom nám to išlo... až by som to mala porovnať ešte s minulým mesiacom, tak o 80%lepšie minimálne :hura: a to už máme tri roky a myslela som, že ho to nikdy nenaučím :finga: ďakujem celému tomuto chatu :rolleyes: a raz by som sa chcela dostať aj na Vlčáry júúúú a ako veľmíííííííííí :rolleyes:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 12. zář. 2010 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
A ešte k tomu šklbaniu... nevedela som ako ja mini žienka s tak silným psom šklbnúť aby vedel, že nesrandujem... potiahnem vodítko dohora... ide to ľahúčko a jemu zdvihne nepríjemne hlávku :wink:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: pon 13. zář. 2010 19:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Tak jen píšu jak jsme pokročili my, začali jsme chodit na vodítku spíš za mnou než vedle mě a už po pár procházkách docela pochopila a zvládá jít mnohem delší dobu na naprosto volném vodítku. Jen jsem měla trochu problém jí to vysvětlit, tady je ta hranice a dál ne. Tak jsem na prvních vycházkách vzala hladký klacík nebo proutek a tím jsem kývala "na hranici", když se pokusila ji překročit, tak ji to trochu kleplo. Potom už stačilo ji proutkem jen vystrčením před ni upozornit že překročila hranici a teď už stačí ruka nebo volný konec vodítka. Občas se snaží na to jakože zapomenout, ale po malém vysvětlení se odsune na místo kde je to dobře a docela šlape :-)
škubání vodítkem bylo naprosto neúčinné, protože jsem ji potřebovala upozornit už ve chvíli, kdy byla vedle mě a to adekvátně škubnout nešlo, nehledě na to že v tu chvíli vlasně ani nebylo napnuto vodítko, tudíž to ani nebylo správné ji trestat škubnutím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání na vodítku
PříspěvekNapsal: ned 17. říj. 2010 20:31 
Offline

Registrován: stř 13. říj. 2010 19:40
Příspěvky: 1
Bydliště: slovensko, BA
Desenský píše:
JanaV píše:
Máš škubnout těsně před tím než to napne :shock: :idea: :?: :!:
U tíměsíčního štěněte? To snad nemůžeš myslet vážně. U malých štěňat se s razancí nedělá!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání
PříspěvekNapsal: čtv 30. pro. 2010 18:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Essi píše:

Jak píše Eva, nech jí její zábavu, čuchání a tak. Nemusíš jí přece celou procházku držet u nohy na vodítku - to by nebavilo žádného psa a koukal by, jak se z toho vyvléknout. Jestli nemá přivolání, dej jí stopovačku a nech jí také trochu žít.

Tak to jsem to dělala špatně #-o ,já mám Baddyho na krátkym vodítku 50cm.Když jdeme ze vrat tak jde vzorně ale pak má nos na zemi a čmuchá to svoje.Já s ním škubnu ale on je vzápětí s nosíkem na zemi 8-[ ,zase jsem udělala chybu :-k :dontknow: to musim napravit.Chybama se člověk učí :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání
PříspěvekNapsal: sob 01. led. 2011 08:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kristýno, je důležité, aby se pes naučil chodit slušně na vodítku, aby neblokoval, nezdržoval, nepospíchal.... prostě se musí naučit, ty ho to musíš naučit, rozeznávat, kdy se venčí a vycházka je pro něj ay kdy se jen přemisťujete z bodu A do bodu B

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání
PříspěvekNapsal: sob 01. led. 2011 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Eva Štemberová píše:
Kristýno, je důležité, aby se pes naučil chodit slušně na vodítku, aby neblokoval, nezdržoval, nepospíchal.... prostě se musí naučit, ty ho to musíš naučit, rozeznávat, kdy se venčí a vycházka je pro něj ay kdy se jen přemisťujete z bodu A do bodu B

Jo,máš pravdu on moc dobře ví kdy je na stopovačce a kdy na vodítku.A taky moc dobře ví že po něm chci aby bylo vodítko prověšený.Myslím si že moje chyba je v tom že nemám dostatečnou důvěru a autoritu :dontknow:.Když jsem s ním venku na dvoře tak má couračku a jde tam kam jdu já,hlídá si mě ale venku ho spíš zajímá vše okolo :dontknow: asi si to tu budu muset znova pořádně přečíst :book3:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání
PříspěvekNapsal: ned 02. led. 2011 14:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 19:57
Příspěvky: 15
Bydliště: Valašské Meziříčí
Zdravím, naše pětiměsíční vizla tahá docela dost, né tedy vždy, nejvíc když vyjdeme ze vrat, ale i když míjíme protichodce nebo jiné psy, potom jde v pohodě, i na volno s připnutým vodítkem, ale jak se vracíme domů...většinou z kopce táhne jak smyslu zbavená, jediné, co trochu zabírá, je když jí provleču vodítko pod předníma i zadníma nohama...to pak jde bez tahu, ale zas tak divně nadhazuje zadní nohy, jako že jí tam to vodítko vadí. Zkoušela jsem i trhnout, ale mám pocit, že i když jí to na chvilku zasekne, stejně vyrazí stejným tempem vpřed. To má pak břicho téměř na zemi , nohama hrabe dopředu a téměř se dusí. Když si dám vodítko za záda, je schopná mě svým tahem otočit o 360 stupňů. Vodítko má kožené přepínací. Tak co byste poradili? Děkuji Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tahání
PříspěvekNapsal: ned 02. led. 2011 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Zaujmout pozornost psa, nenechat jí tahat, i kdyby procházka měla trvat tři hodiny. Nenechat jí to vodítko napnout. Změny směru, zastavení a vykročení až po tom, co vodítko nebude napnuté a tak. Pokud chceš škubnout, nečekej, až ona vodítko napne, ale udělej to zlomek vteřiny před tím, než ho napne. A dej jí čas, aby zpracovala v hlavě, proč se škublo a za co to bylo. Samotné škubání, když už pes tahá, nebude mít velký efekt. Můžeš použít halti ohlávku.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!