Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: puberta?
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 16:26 
Offline

Registrován: pát 21. črc. 2006 19:58
Příspěvky: 21
Ahojte.
Možno máte podobné starosti ako my a máte pre nás zopár radičiek.
Môj 10 mesač. RR sa začal správať ako vymenený, totálna puberta. Poctivo sa mu venujeme, trénujeme poslušnosť, beháme, trénujeme kondičku, chodíme medzi psov, na prechádzky po meste ..... Ale náš Balou sa začal chovať, ako keby nikdy nebol na vodítku a na žiadnej prechádzke. Najradšej by si iba očuchával, značkoval a hlavne aby ho nikto netrápil žiadnymi príkazmi, lebo keby ste videli to nadšenie, tak by ste asi neverili, že nedávno to išlo ako po masle. Nedaj boh aby naňho niekto skríkol, keď nesplní povel, tak teda potom už radšej nepríde vôbec a radšej si predsane v bezpečnejšej vzdialenosti. Čo robiť?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 21:25 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Čo robiť?
pravidelne peclive kontrolovat zasobu alkoholickych napoju v domacnosti a podle potreby ji okamzite doplnovat :D .Zatnout zuby a naucit se mantru Ono ho to prejde,on z toho vyroste,ja to preziju.
Na pubertu zadny lek neni.V nejhorsim si vzpomen na tu svou - aspon si uvedomis,ze to mohlo byt mnohem horsi :D
A vitej do klubu :D :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 22:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ZABÍT!!!!
no tak nee, ale když jsme tím procházeli, tak jsem k tomu občas neměla daleko... pes nesplní povel, sjedu ho, donutím povel splnit, za chvíli dám pro "udobření" některý z nejjednodušších povelů, co by jinak splnil i ze spaní - kyselej ksicht a nic... znovu sjet, donutit, ještě lehčí povel.. a situace se opakuje dokud jeden z nás nepovolí... zrušit pubertu!... ZABÍT!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 22:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
souhlasím s petrou
psa v pubertě je nejlíp přizabít.-)) ono to ale stejně nepomuže .-))) takže jsme doma přizabíjela polštáře a známé aby to ten chudák pes neodnesl .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 07:48 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Já jsem v tomto nervy drasajícím období nasadila stopovačku, protože ráno, kdy nejvíc pospíchám, moje psice na přivolání poskakovala jak koza asi dva metry ode mě a nedala se chytit. Ještě dneska si dokážu ten bezmocný a ufuněný pocit vybavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 08:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Zuzana Vašková píše:
lebo keby ste videli to nadšenie, tak by ste asi neverili, že nedávno to išlo ako po masle. Nedaj boh aby naňho niekto skríkol, keď nesplní povel, tak teda potom už radšej nepríde vôbec a radšej si predsane v bezpečnejšej vzdialenosti. Čo robiť?


A teraz neviem...to chcete ist na nejaku sutaz krasy v poslusnosti? To ze bude pes v meste posluchat je v prvom rade kvoli jeho vlastnej bezpecnosti. Len tak dalej, o chvilu bude na vas kaslat este viac. A takyto stav ho jednoducho samovolne neprejde ako si tu mozno podaktori myslia. Jednoducho povel, pockat, nesplni, korekcia, odmena. Bude mat len jednu moznost, jednoducho povel splnit a ked ho splni bude pochvaleny a odmeneny...ked ho nesplni aj tak ho vlastne splni (s vasou dopomocou), len to bude dlhsie trvat...on si to zrata a vyhodnoti ako vyhodnejsiu variantu posluchnut hned, lebo aj tak bude musiet

A naco po nom kricite ked na neho nemate dosah? ma to nejaky specialny efekt okrem toho, ze nepride a vy sa rozculite? A na voditku sa necmucha...na voditku sa chodi pekne krasne tam kam chcete...moze si sem-tam nieco oznackovat ale to sa nauci robit o chvilu aj za pochodu a nemusi sa styri hodiny pred tym rypat cumakom v zemi...

pardon, ze som sa trochu rozculila, len jednoducho puberta u psov nie je ziaden "neliecitelny" problem, na ktory sa ma bezmocne prizerat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 11:52 
Offline

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:01
Příspěvky: 101
Bydliště: Košice
Ja mam v puberte dve deti.
Takže kľud a nohy v teple.
Psia puberta je vlastne úúúúúúúúúplná pohoda. 8) 8)

Pretože psy pri dohováraní nemykajú ramenami, nemaju takú hroznú mimiku tvare a hlavne neodvrávajú.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 19:28 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
gabi
Ja mam v puberte dve deti.
Takže kľud a nohy v teple.
Psia puberta je vlastne úúúúúúúúúplná pohoda.

Jdi do haje :D ,ja se uklidnuji tim,ze kdyz preziju pubertu psa,tak pubertu dcery zvladnu levou zadni... a ty mi seberes iluze :evil: !To neeeeee!!
Jinak ne ze by nas pes vynikal v poslusnosti :D ...ale posledni dobou mam pocit,ze mne nici zcela zamerne a skodolibe.Mimo obvyklych pubertackych vystrelku vcetne totalniho "neprivolani" mame jeste "bonus" - broucek sladky :evil: uz asi 3 tydny vstava presne ve 4.00 a nenecha spat ani nas.Nevite nekdo,jak ho uspat,aby nas nebudil pred patou hodinou ranni?A to,prosim,vubec neni tim,ze by chtel ven - klidne ceka do 6 hodin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Lexa na tohle mám geniální povel- vypadni a nech mě ještě hodinu spát- začal bohužel fungovat až po pubertě .-)) takže ti taky nepomužu .-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 22:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. úno. 2007 12:14
Příspěvky: 23
Bydliště: Prievidza - Slovensko
no moja to robi tiez a nevyhoda je este v tom ze spava somnou v posteli takze ma budi vsetkymi moznymi sposobmi. Najprv mi tresne labou po hlave, potom mi vrazi pazur pod rebro, potom sa mi o lice zapre zadnymi nohami a tlaci nimi co to daa ked to nepomaha tak ma celu vyoblizuje :D Aj cez vikendy ma budi uz o siedmej. Proste sa jej otocim chrbtom a zakrijem sa paplonom a spim dalej, chvilku sa jasi ale potom pochopi ze je to nuda tak ide spat a spime aj do 10 :)
Sofia ma zatial len 3 mesiaciky takze puberta je len pred nou :bounce8:

_________________
"Až láska ku všetkému živému urobila z človeka ľudskú bytosť"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 23:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jednoduché řešení - probudíš = letíš za dveře a zkus dělat kravál i tam!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 19:32 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
No on totiz leze do postele (coz by ani nevadilo,plysaky mam rada :D ),ale kouse,dokud nevstaneme.A vzhledem k tomu,ze takove kousnuti do xichtu je tak trochu neprijemne,vstavame rychleji nez hasici :D .A ta potvora mala si potom lehne na gauc,zmeri nas pohledem typu "Achjo,nechate mne uz konecne na pokoji?" a chrni,zatim co my do sebe lejeme kavu a sproste nadavame :pain10:
Jinak u nas je ta puberta ukazkova.Najednou zadne privolani,devastuje na co prijde,co je proti minipejskovi nejaky hurikan Katrina - nic,naprosto nic!Kdyz ho chci odstrcit,vyjede po mne a klidne i kousne...Ale zase driv to byl takovy nezavislak,a ted se chce porad mazlit a chodi za nami jak ocasek (ale jen doma).
Chjo... kde mam tu pubertu reklamovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. úno. 2007 12:14
Příspěvky: 23
Bydliště: Prievidza - Slovensko
Fuuha, tak to ta moja vie ze ma za ziadnich okolnosti nemoze hryzt a to uz vobec nie do tvare. I ked je to este len stena dala som jej hned od zaciatku hranice a vie ze hlavne do tvare nesmie skakat, aj ked ona to nemysli zle ved je to miminko, ale proste i tak to dost boli. Takze do mna si nedovli, ale napriklad iny clenovia rodiny, ti ked niekde lezia tak surovo pride a kusne im do tvare lebo vie ze oni jej nic nepovedia, takze vie pred kym musi mat respekt a pred kym naopak ani za mak.

Takze s tym hryzenim asi len to ze mozno mu len treba dat najavo ze si to nemoze dovolit za ziadnych okolnosti. :wink:

_________________
"Až láska ku všetkému živému urobila z človeka ľudskú bytosť"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 20:41 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Lexa píše:
No on totiz leze do postele (coz by ani nevadilo,plysaky mam rada :D ),ale kouse,dokud nevstaneme.A vzhledem k tomu,ze takove kousnuti do xichtu je tak trochu neprijemne,vstavame rychleji nez hasici :D .A ta potvora mala si potom lehne na gauc,zmeri nas pohledem typu "Achjo,nechate mne uz konecne na pokoji?" a chrni,zatim co my do sebe lejeme kavu a sproste nadavame :pain10:
...
To se necháváte takhle ochočit? #-o To tedy NO comment

"čiň čertu dobře, ďábelsky se ti odvděčí..."

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 07:55 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Fuuha, tak to ta moja vie ze ma za ziadnich okolnosti nemoze hryzt a to uz vobec nie do tvare[i]
On si snad mysli,ze to je prijemne,kdyz otevru oci,zacne mne olizovat a a radostne skakat.Je tak stastny a nadseny,ze mne nakonec jeste rozesmeje.Ale co si stezuju,dnes se probudil az v 5.45,takze asi pozadam,aby byl tento den uznan jako statni svatek... aspon vyznamny by mohl byt.
Neni to prave kousani,kdyby opravdu kousal,tak by to asi nejake stopy zanechalo,takhle je to okusovani,ktere ale dost casto prezene - ale i tak to neni nic bolestiveho,spis je neprijemne,kdyz je clovek vytrzen z klidneho spanku takhle nemilosrdne.
[i]To se necháváte takhle ochočit? To tedy NO comment

"čiň čertu dobře, ďábelsky se ti odvděčí..."

No,budik mi zvoni v 5,takze kdyz mne probudi ve 4,nema smysl usinat :D .Ale nechapu,proc,kdyz jsme byli sami,tak rano mi sice do postele vlezl,ale jen se ke mne pritulil a spal az do 7,a ted,kdyz je doma manzel,tak nas budi?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 07:57 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
No koukam,ze se mi zase povedlo zmacknout ten nespravny cudlik a ono se to zvyraznilo... pardon :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 08:42 
Offline

Registrován: pát 21. črc. 2006 19:58
Příspěvky: 21
No teda na jednej strane som rada, že v tom nie sme sami, no na druhej strane som sa hlboko zamyslela nad zuzulkiným príspevkom. Hlavne s tým čmuchaním, že keď sme na vodítku, tak sa kráča pekne pri nohe a nečmuchá. No mne osobne to je jasné, problém je v tom, že môjmu psovi to akosi jasné nie je. Síce to nie je až také hrozné, ale teda akože nič moc a od mojich predstáv je to poriadne ďaleko. Takže to vyzerá nasledovne: on sa zastaví a čmuchá, ja poviem k nohe, chvíľu počkám a pritiahnem ho k nohe a to za pochodu. Z pohľadu oprotiidúceho človiečika to vyzerá nasledovne: obrovský pes sa ťahá preč od paničky, lebo nemôže ísť z neznámych príčin tesne u nohy a tá panička ho stále myká a ťahá, čiže je asi pre ostatných životunebezpečný. Nuž ako to robíte vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 10:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
My máme venku dva "režimy". Procházkový, kdy si psi klidně čmuchají a zastavují se a já počkám. Z cvičných důvodů je nenechávám ale očichávat úplně všechno, o co projeví zájem. Je to prostě jejich procházka. Pak máme režim "přesunový", kdy se jde bez čmuchání a zdržování, toleruje se jenom vyvenčení. Na to máme slovo "jdeme". Nijak zvlášť jsme to necvičili, přišlo to samo z praxe, docela to funguje.
Psa nikdy netahám na vodítku, když vodítko napne, odcuknu ho jedním škubnutím. Vodítko napínat nesmějí, máme k tomu i bezpečnostní, nejenom výchovné důvody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 11. bře. 2007 13:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. srp. 2006 08:17
Příspěvky: 91
Bydliště: Praha
Můj chodí u nohy spíše minimálně(silnice apod),pokud tedy nepočítám výcvik.Jinak si může jít na vodítku volně s čůráním i občasným čuchnutím.Pokud čuchá déle zavelím "jdeme" a jde se dál.Já mám spíše problém s napínáním šňůry,takže venku docela často škubu s vodítkem.Už jsem si vyslechla i pár poznámek od kolemjdoucích :evil:

_________________
Jestliže je láska nesmrtelná,pak pevně věřím,že se po smrti setkám se všemi psy svého života,kdyby pro nic jiného,tak pro to moře lásky,která nás spojovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2007 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 12:13
Příspěvky: 56
Bydliště: Bratislava
Essi píše:
My máme venku dva "režimy". Procházkový, kdy si psi klidně čmuchají a zastavují se a já počkám. Z cvičných důvodů je nenechávám ale očichávat úplně všechno, o co projeví zájem. Je to prostě jejich procházka. Pak máme režim "přesunový", kdy se jde bez čmuchání a zdržování, toleruje se jenom vyvenčení. Na to máme slovo "jdeme". Nijak zvlášť jsme to necvičili, přišlo to samo z praxe, docela to funguje.
.


No nejak tak:-) Kedze z urcitych dovodov som sa rozhodla vecer vencit zasadne na voditku, dostanu samozrejme priestor aj na cmuchanie a zastavujeme sa castejsie. Moja osobna skusenost je taka, ze psy pochopia, kedy sa "presuvame" a kedy sa "vencime"...povely k nohe nedavam, uz aj preto, ze ked som s dvoma naraz, tak sa potom stale snazia natlacit sa co najblizsie k nohe a "odstrkuju" toho druheho :twisted: Povel k nohe pouzivam iba vtedy, ak vyzadujem ocny kontakt, inak sa ide bez povelu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12. bře. 2007 22:06 
Offline

Registrován: úte 16. led. 2007 19:02
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Petra
jj,predevcirem jsme se vraceli s prochazky,pes se choval jako andilek (asi abych si nemyslela,ze to neumi :D ),sel u nohy,u silnice se posadil a cekal...a najednou nejaka baba zacala jecet,ze na mne zavola policajty.Zeptala jsem se,co ji vadi - a ze pry chudak pejsek ma kos,a to je tyrani,na to se ona nemuze divat :roll: .
Jinak na puberte (at uz te psi nebo lidske) neni nejhorsi to,ze se pubertak vzteka,vzdoruje,je drzy a privadi nas k silenstvi.Nejhorsi je to,ze je to porad jeste dite.Obcas se chova jak (hodne protivny) dospely,clovek se nastve,uz po nem skoro vystartuje - a najednou pred sebou vidi dite,a k tomu jeste hodne zmatene.A nakonec ho jeste lituje,potvoru :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 15:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Puberta je veeeeľmi užitočná vec v tom, aby pomohla odpútať opatrovateľa od opatrovaného a opačne. Prichádza ku konfliktom a vtedy sa "detičky" osamostatňujú, aby mohli opustiť rodičov a rodičia už chcú mať od detí pokoj a konečne sa naštvú a sú nútení stanoviť medze. Ak to nezvládnu, veľa vzťahov sa rozpadá. Berte to tak a hneď to pôjde lepšie. Príroda to zariadila dobre, teda PUBERTU ZACHOVAŤ!

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 11. pro. 2007 22:05 
rea píše:
Puberta je veeeeľmi užitočná vec v tom, aby pomohla odpútať opatrovateľa od opatrovaného a opačne. Prichádza ku konfliktom a vtedy sa "detičky" osamostatňujú, aby mohli opustiť rodičov a rodičia už chcú mať od detí pokoj a konečne sa naštvú a sú nútení stanoviť medze. Ak to nezvládnu, veľa vzťahov sa rozpadá. Berte to tak a hneď to pôjde lepšie. Príroda to zariadila dobre, teda PUBERTU ZACHOVAŤ!


Vůbec s es tebou enchci přít, protože druhá stránka věci je takový že ta ,,Puberta" nebyla vymyšelná jen tak.. každému to něco dá..něco vezmě..:) taakže asi ten nějaky smysl má;) a jen na as jak se nato koukneme a postavíme... kdybch loni neprožívala pubertu smý¨m zesnulým miláčkem azorkem a nyní mám vlastně dalšího raubířka v pubertě tak bych asi byla hodně vytočená..ovšem nyní už vcelku i chápu tu podstatu a tak..;) pěkně sto napslala


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 25. úno. 2010 17:36 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 17:26
Příspěvky: 18
Bydliště: kpt.jaroše 2416
Mam vymarskeho ohaře- 8 mesicu. Donedavna vyborna zakladni poslusnost, chuze u nohy bez remenu-ukazkove sledoval levou nohu,po povelu ,,ke me'' se radostne rozbehl a s co nejvetsi silou do me narazil, pri predsednuti me nedockave pozoroval a cekal co se bude dit, zkratka kazdy cvik delal s obrovskou chuti a na 120% a z meho pohledu to vypadalo ze jsem pro nej vsim.... Posledni tyden, jakoby jste zmackly tlacitko..... Na prochazce na povel ,,ke me '' se ohledne...jakoze jestli na tom tedy vazne trvam, znechucene pribehne, tak nejak ani nechci rikat predsedne a rozhlizi se okolo. Chuze u nohy? Katastrofa....u nohy tedy jde, ale cumak k zemi, jde pomalu...klidne se i zastavuje-na pamlsky podavane z prave ruky jakoby rikal... ,, strc si je zpet do kapsy''. At zkousim jakoukoliv motivaci...marne. V chovani se neprojevuje zadna radost. Poradte...Je lepsi nadale cvicit i kdyz jsou cviky provadeny takrka v utlumu? Nebo radsi pockat az se mu to v palici zklidni? Myslite, ze po puberte bude zas cvicit v nasazeni a s radosti? Vypadal dost nadejne na praci, tak me to mrzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 25. úno. 2010 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jinak se chová normálně?
necvičit je hloupost takže určitě cvičit a trvatna splnění povelu

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 25. úno. 2010 18:44 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 17:26
Příspěvky: 18
Bydliště: kpt.jaroše 2416
Ted jsem byl nakrmit, nesezral nic. Ne chova se celkove jinak, ne ze by byl apaticky, spis jakoby projevuje nezajem. Driv stacilo jen se usmat, nebo udelat jakekoliv pratelske gesto a on zacal hned vrtet ocasem... Nebo kdyz jsem vzal do ruky voditko, zacal me za nej tahat smerem k vratum, jakoze chce na prochazku. A ted? Nic. ... :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 25. úno. 2010 18:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak mu dej den hladovku, nevšímej si ho.... dej mu "klid na lůžku". Můžeš změřit teplotu. Pokud se to nebude nijak zhoršovat (nezačne víc pít a jiné zdravotní komplikace), neřešila bych a hlavně se mu nevnucovat - "když nechceš, tak si trhni nohou, mladej"

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 25. úno. 2010 19:03 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 17:26
Příspěvky: 18
Bydliště: kpt.jaroše 2416
ajka píše:
necvičit je hloupost takže určitě cvičit a trvatna splnění povelu


On posloucha, jenomze to mi nestaci. Snazim se psa cvicit kladnou motivaci, tak aby mel ze cviku radost, tak aby samotny cvik a to ze se psu veneuji bylo pro nej jakousi odmenou. Kdyz ted budu nejaky cas cvicit zpusobem donuceni a temer v utlumu. Muzu v budoucnu cekat ze mi pes bude provadet cviky s radosti a nadsenim? ....Nebo pouhou slepou poslusnost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Je jaro, fenky hárají, a když pročteš poradnu, najdeš stížnosti na zhoršenou morálku v každém 3. vlákně :roll: a tvůj pejsek je asi zrovna v nelehkém období...
Jestli ti pomůže moje zkušenost, naše labradorka, nadějná aportérka, taky někdy kolem 1 roku takhle stávkovala. Zmizelo jakékoli nadšení, odmítala brát aporty - předtím největší potěšení... Asi tak za měsíc, dva se to vrátilo zpátky do původního stavu. Nějaké výkyvy má občas pořád, a já ctím zásadu, že poslouchat se MUSÍ VŽDYCKY, ale výcvik s neláme přes koleno, když není nálada. Akorát to oba otráví. Jestli máš psa s chutí do práce a bavilo vás to spolu, tipla bych, že tu stávku dlouho nevydrží.
Pokud v tom tedy není nějaký zdrav. problém.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
změřila bych mu projistotu teplotu a pokud nebude zvýšená- víc jak 39, tak jak píše eva neřešit ho

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pát 26. úno. 2010 12:50 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
U nás znamená taková změna chování (pokud to je náhle) - nežere, apatie - vždy zdravotní problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: sob 27. úno. 2010 06:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Míšana píše:
U nás znamená taková změna chování (pokud to je náhle) - nežere, apatie - vždy zdravotní problém.

U nás je to reakce na prudký výkyv tlaku vzduchu.

Michalův dotaz je ve správném tématu, které vysvětluje, o co kráčí. Jestli ti už značkuje, ...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: sob 27. úno. 2010 14:02 
Offline

Registrován: pon 30. lis. 2009 17:26
Příspěvky: 18
Bydliště: kpt.jaroše 2416
Znackuje...a dost vasnive, to jedine ho v poslednich dnech zajima. Ale divadlo- neviditelny pes celkem zabira. :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 09:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
ahoj prosím, jak poznám přesně nástup puberty? benouš má za chvíli půl roku a teda v chování pozoruju náladovost, venku začíná hodně očůrávat, i když pořád na holčičku, někdy i nohu přizvedne tak 5cm od země, předtím mi čůral jednou max. 2x za vycházku. dál se mu moc nechce poslouchat povely co máme naučený, tváří se jakobych ho maximálně otravovala (samozřejmě když mu něco řeknu tak na tom trvám). je už toto začínající puberta? zaznamenala jsem jednu pozitivní změnu, přestává tahat na vodítku, většinu doby co je na vodítku je prověšené.

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
pubertu poznáš podle toho, že jeden den máš na vodítku vcelku vychované štěně a druhý den máš na tom samém vodítku psa, který sice vypadá úplně stejně, ale právě přistál z marsu a nikdy neslyšel žádný povel, netuší co se má a co ne,...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 09:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
petro, tak toto je docela přesný.... a odpovídalo by to

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 139
Bydliště: Příbor
Moje psysko začlo s pubertou v 10 měsících. A teda byla to fakt síla. Neposlouchal na přivolání a nebo dělal že neslyší a běhal 30 metrů odemě tak abych ho nemohla chytnout :evil: . Dala jsem stopovačku a teď už je to o 100% lepší, ale pořád jí za sebou tahá. Další problém byl lovení, tedy spíše jen pronásledování. Zkusila jsem v případě že pes vystartoval hodit řetízkáč.....málem mi vypadli oči s důlků jak to zafungovalo :laughing7: Hodíla jsem jím 2x a od té doby už mi psisko ani nevystratovalo směr do pryč. Sice tlemí po okolí a je v takovém tranzu. Kdyby nebylo těchto stránek a lidí co jsou tady a poradí tak bych asi chodila ze psem na flexi voditku.

_________________
Lucka a Max http://slucka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
no já mám pocit, že puberta mu už začíná, je mu skoro 6 měsíců. dneska jsem venku měla pocit, že na druhym konci vodítka je nějakej marťan, co jen vypadá jako můj benoušek. jinak já po něm hážu vodítko, když chce žrát nějakej fujtajbl a neslyší na "di vod toho"

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 12:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 139
Bydliště: Příbor
Já mám marťana pořád, ale už poslouchajícího :-) Mě vyhovuje více řetízkáč pač ten chrastí.

_________________
Lucka a Max http://slucka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
no já většinou ten řetízek zapomenu doma, tak musím vzít zavděk vodítkem:-) a klíče po něm házet nechci, mám obrovskej svazek a to bych ho asi přizabila

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 139
Bydliště: Příbor
Proto si jej nechávám v kapse bundy ať ho nezapomínám.

_________________
Lucka a Max http://slucka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 20:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. led. 2010 18:12
Příspěvky: 369
Bydliště: Litoměřice
no a to je ono, já si ho zapomenu do tý kapsy i dát :D

_________________
To co bylo, už není... To co je, se mění... To co bude, nikdo neví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: pon 01. bře. 2010 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 21. zář. 2009 17:14
Příspěvky: 139
Bydliště: Příbor
:lol: ta si ho připni na vodítko

_________________
Lucka a Max http://slucka.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 14:34 
Offline

Registrován: sob 20. úno. 2010 08:39
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Poslední týden řešíme přesně tohle doma - 7 měs. boxerka, vždycky trochu svéráz a hodně samostatná, nic moc na mazlení, ale přesto vždy "byla naše", už pěkně chůze u nohy, sedni, lehni, začátky odložení, velké úspěchy v přivolání (dokonce i od pejsků), pak přišel pátek 26.2. a - ufon. Uhýbá před rukou, když jí chceme pohladit, trpí úpornou hluchotou k jakémukoliv povelu, můj pokus utéct jí a schovat se, aby se bála o paničku dopadl tak, že jsem málem zmrzla za keřem, protože holka něco důležitého očuchňávala.... Jediné co by se jí líbilo, je lítat s psíma kámošema, očuchávat kde co a kde koho a doma lézt nahoru na gauč na moje místo. Jsme sice zoufalí, cože se nám z holčičky vyklubalo, ale nepodlehli jsme a trpělivě jí přehlížíme, nelezeme do zadku, nedovolíme vylézt na gauč, venku je na šňůře a cukáme a cukáme a taháme a s úsměvem (mnohdy pěkně hraným) donucujeme a pak chváááálíme. Dneska ráno mi už ruply nervy, došla jsem si pro ní (předtím jsem se snažila jí asi 5x volat-ani nezvedla hlavu od zajímavě vonícího keříku) a jedním trhnutím kůží za krkem jí položila na bok (asi podklouzla, protože takovou sílu nemám :D ) - a to bylo údivu v placaté tlamě, to byla vykulená očička, cože se to děje, proč jsou na mě zlí :twisted: Pubertu syna (v současnosti 20 let) i předchozích dvou čubiček jsem zvládla, ale nevím, nevím, jak přežijeme tenhle... :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
P_avla píše:
Dneska ráno mi už ruply nervy, došla jsem si pro ní (předtím jsem se snažila jí asi 5x volat-ani nezvedla hlavu od zajímavě vonícího keříku) a jedním trhnutím kůží za krkem jí položila na bok (asi podklouzla, protože takovou sílu nemám :D ) - a to bylo údivu v placaté tlamě, to byla vykulená očička, cože se to děje, proč jsou na mě zlí :twisted: Pubertu syna (v současnosti 20 let) i předchozích dvou čubiček jsem zvládla, ale nevím, nevím, jak přežijeme tenhle... :hmm:


Nebylo by lepší nasadit stopovačku? Ať si s ní nepokazíte vztah... pak stačí zavolat jednou a psa stopkou donutit přijít. Né volat 5x a ještě aby to bylo k ničemu, tak se to přivolání nenaučí... taky chodíme na stopce a je to jistota...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 19:02 
Offline

Registrován: sob 20. úno. 2010 08:39
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Nebylo by lepší nasadit stopovačku? Ať si s ní nepokazíte vztah... pak stačí zavolat jednou a psa stopkou donutit přijít. Né volat 5x a ještě aby to bylo k ničemu, tak se to přivolání nenaučí... taky chodíme na stopce a je to jistota...[/quote]


Tohle bylo jen krátké vyběhnutí v šest ráno vyčůrat... Prostě jsem myslela, že to jako vždy bude šup vyčůrat, šup vykajdit, šup nabrat hovínko do sáčku, šup s ním do koše a šup domů (páníček s ní pak chodí v devět na dlouhou procházku) a ono z toho bylo drámo ](*,) Poslušnost si vždy nějak zajistíme - třebas tím taháním na stopovačce - spíš mi mrzí ta ztráta "spojení" mezi námi. Miluje kde koho, nejraději ty úžasné, zajímavé, cizí lidi kolem, jen nám dává najevo, jak jsme nudní. To nevím, jak "naučit", s tím zkušenost ani u jedné z předchozích čubiček nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 20:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Pavlo, pro syna jste taky určitě byli v pubertě nudní a všichni okolo zajímavější :) co s ní jinak děláte za aktivity? Možná by šlo zkusit jí obohatit program, hodit jí tam něco novýho, co jí bude bavit a co jí utahá...
Já už jsem zapomněla, jakej je pes v pubertě (naštěstí), tak jinak moc nevim :)

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: sob 06. bře. 2010 08:07 
Offline

Registrován: sob 20. úno. 2010 08:39
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
Myslím že holka je v jednom kole. Já jdu ráno v 6 vyvenčit, přítel pak kolem 9 na cca hodinku proběhnout. Po 13 hodině na min. dvě hodiny ven za město do polí - pokud tam nejsou pejsci, nastupují klacíčky, míček, sněhové koule... Kolem 18 přicházím domů a jdeme obejít pár bloků očuchat psí novinky. Ve 22 noční vyvenčení. Pátek až sobota odpoledne venku - buď jedeme někam do lesa nebo šlapeme cca 10km okruh za městem s dvěma ridgebackama. V neděli odpoledne jezdíme na cvičák, v pondělí a v pátek v podvečer na soukromé cvičení - tři pejsci co si hrají a do toho se formou hry učí základní povely. Doma pochopitelně hračky, mazlení, na gaučík se může přijít přitulit, když se předem "zeptá". Při všem asistuje, do všeho strká placatej čumák :D Sama je jen, když jí skutečně nemůžeme vzít s sebou, to potom důkladně ohryže panel v předsíni. Vynadáno za to dostala jen jednou, když to začala dělat přede mnou (letěl po ní obal od CD spolu s "fuj"), jinak když to udělá v naší nepřítomnosti, tak nemrkneme, binec uklidíme a neřešíme.
Už jsem dvě psí holky měla, chodily jsme cvičit, byly poslušné, přítulné...tahle je jiná, pro ní nejsme středobod vesmíru - od přivezení domů byla svéráz. Ne zlá, ne agresivní, prostě si vystačila většinou sama se sebou, my pro ní nebyli moc důležití. Později jsme se sžili, už je to "naše holka", ale teď ta puberta - hrůza a děs, jsme opět naprosto bez kontaktu #-o Nicméně na původní otázku - myslím, že aktivity má dost :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: sob 06. bře. 2010 14:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
někde je tu téma nezávyslák na páníčkovi- doporučuju přečíst.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: puberta?
PříspěvekNapsal: sob 06. bře. 2010 18:47 
Offline

Registrován: sob 20. úno. 2010 08:39
Příspěvky: 28
Bydliště: Praha
ajka píše:
někde je tu téma nezávyslák na páníčkovi- doporučuju přečíst.



Díky, četla jsem :wink: Snad to nějak zvládneme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!