Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:24
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kulhání
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 21:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Johule: No, kde začít?! Ve čtvrtek mi začal z ničeho nic kulhat na pravou zadní, druhý den s mnohem menší razancí, přesto se mi ale nezdálo jak chodí. Vybočuje osou (mediální) pánví, "zapomíná dávat nohy tam kam patřej" - až mi to pekelně zavánělo wobblerem (čehož jsem si "užila" s bývalým landseerem požehnaně :Hangman: ), ale říkala jsem si, že nemůžu mít dvojitou smůlu u tak vzácný vady a vlastně i plemene. Nicméně, ataxie tedy není úplně vyloučená, ale ani potvrzená. RTG na panostitidu jsme dnes udělali, ale nepotvrdila se - naštěstí/bohužel. Nikdy bych nevěřila, že budu doufat v panostitidu, bohužel ona není příčinou kulhání, takže to bude něco horšího, což ještě nemám potvrzené. Každpádně, asi tušíš, že mám na mysli DKK... /Agimu je 7,5 měsíce, rodiče jsou 0/0/ V průběhu příštího týdne nechám udělat RTG na DKK + nějakou speciální metodu určování DKK spočívající v snímkování extrémně stlačené hlavice + jamky a druhý snímek extrémně oddálené hlavice + jamka - prý je to teď dost nový a populární, že se to dělalo u mladých NO (kdyby si náhodou někdo vzpomněl jak se tomu říká, přivítám to).
Každopádně veterináře mám naprosto dokonalýho, nejen, že je to strašně sympatickej, charismatickej (a krásnej chlap :wink: ), ale i trpělivej, ochotnej (strávil s náma 1,5hodiny), s praxí v USA, specializací na ortopedii a chirurgii a Bomazealem v ordinaci:-) A aby té chvály na jeho konto nebylo málo, jako první v ČR udělal úspěšnou kompletní endoprotézu kyčle psovi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 21:34 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Metoda se nejspíš jmenuje PEN HIP... Ale nevím proč hned RTG? Já bych zkusila homeopatika traumeel, vyšší dávku bomazealu, klidový režim a Rudu s krystalama a až pak RTG... Velká plemena v jeho věku bývají přestavěná na zadek, tak i když nekulhají, tak chodí strašně. Jednak často mimochodem, druhak oddalují stehna od těla, vypadají jako by se chtěli rozpadnout.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 21:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Lenka: Jsem asi skeptik, ale pokud jde o klinicky viditelnou dysplazku, tak tady homeopatie těžko pomůže. Vyšší dávka Bomazealu - to znamená co? Když má 50kg? Klidový režim prosím taky upřesnit. Rudu mám v plánu zkontaktovat zítra, chci se zeptat na možnost Bowenek a tachyonů v praxi...
Jinak díky moc všem za milý slova :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pon 12. dub. 2010 22:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Traumeel při kulhání. :-) Klasický RTg na DKK chápu, chceš mít nějakou jistotu, kdyby tam bylo něco úplně špatně, najdete to. Na Pen hipp mají v ČR licenci pouze MVDr Nečas a Zatloukal, těm bych v diagnoze věřila... Klidový režim-neskákat, prudce nestartovat a nebrzdit. Nevím co na agi všechno děláte a jak dlouho v kuse... Ono to kulhání může mít desítky důvodů. Od kloubů, kostí přes ledviny, moč. systém, střeva, páteř... Kulhá chvíli, co když si jen natáhnul šlachy, sval? Kdyby to byl můj pes, začnu homeo, to neuškodí a klídkem. Plus kontrola trávení=kontrola bóbiků-neměla by se vyskytnout extrémně žlutá barva a kontrola močení. Mělo by být perfektní. Kdyby se to po 2 týdnech nelepšilo, pak bych dala RTG-ona narkoza není také žádná radost... Tak hodně štěstíčka!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 04:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Lenka: Moc díky za vyčerpávající info. O traumeelu si něco zjistím a dál to budu konzultovat se svým vetem, nebo jeho ženou, která se na homeo soustředí. Pokud do týdne, kulhání nezmizí, tak do RTG určitě půjdem. Jinak - agility se nás opravdu netýkají, Agi je landseer. To si jen Roman dělá srandu (protože si myslí, že je Agouš bordera x dalmatin, snad si to tu nepřečte, nechci mu brát iluze :-$ :D ) Odkud jsou Tebou zmínění veterináři?
No, uvidíme. Buď to přejde, nebo rentgeny ukážou víc. Pokud je to dysplazka, stejně s tím už nic moc neudělám. Takže nemá cenu předbíhat a malovat čerta na zeď. Ještě jednou díky.
A je nejen fest přestavěnej, ale i mimochodník... Je mi jasný, že samo to, zkresluje pohyb, ale opravdu jsem zaregistrovala zásadní změnu v doteď skoro bezchybném pohybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nečas ordinuje v Brně pokud vím za něj dám ruku do ohně operoval mi čubu prozměnu v mimoni kam dojíždí nebo dojížděl

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 09:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ano, nečas je na VFU, toho druhého neznám. Dej vědět, jak na tom jste. A jméno tvého veta by se taky hodilo 8)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: úte 13. dub. 2010 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Náš vet - Václav Bartoš z Hradeckého ZooVetu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: stř 28. dub. 2010 23:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
I. část:
Tak tady je pokračování.
Dnes jsme byli na výše zmíněných rentgenech, udělalo se celkem 8 snímků. No, teď k diagnóze - takže mé černé obavy se bohůmžel naplnily a dysplazie se potvrdily (heh, aspoň se mi to rýmuje :-) ). Snímky loktů OK. Snímky ramenních kloubů - pravé rameno OK, levé rameno - osteochondróza = OCD (což je vlastně část odštípnuté/"odlepené" chrupavky hlavice kosti, což vzniká nedostatečným krvením a výživou chrupavky /příčina není známá/, která se volně pohybuje v kloubu a ´plave´ v synoviální tekutině, je to s největší pravděpodobností genetické /samozřejmě si nejsem vědoma toho, že by to jeden z rodičů měl, bohužel tohle onemocnění nijak nesouvisí s vpuštěním do chovu, takže je i možný, že to některý z rodičů má, respektive má operované, ale s tím se chovatelé samozřejmě nepochlubili, případně babičky a dědečkové.../). Takže nás nutně čeká operační zákrok, kdy se volná část chrupavky vyjme a aktivuje se růst nové v místě poškození hlavice kosti. Bude to stát kolem 7000,-Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: stř 28. dub. 2010 23:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
II. část:
Snímky kyčlí potvrdily DKK, které odpovídají stupni poškození 3, ale nedá se to v tomto věku definitivně posoudit, tak jako u psa dorostlého. Není správně vyvinutý okraj kyčelní jamky a tím pádem je laxita kloubu větší, než má být, plus hlavice kosti je oploštělá (divný slovo :roll: :-) ) . Tady je na místě trojitá pánevní osteotomie = TPO (přetnutí pánve na třech místech, respektive na šesti /oboustranná/ a ´složení´ pod správným úhlem s následným sešroubováním), což je prostě masakr, obrovskej... A nevím, jestli je to rozumné, do toho jít u takhle velkého psa. Děsí mě myšlenky na rehabilitaci... A co se financí týče, částka je to kolem 17000,-Kč.
Takže asi takhle. To dostal dnes Agoušek k narozkám (8 měsíců).
MvDr. Bartoš byl užasný, jako obvykle. V ordinaci jsme strávili tři hodiny, přesto, že měl plnou čekárnu. Vše vysvětloval, ukazoval na modelech, na obrázcích, na samotných RTG snímcích, napsal mi na mail detailní zprávu, volal mámě, aby jí to vysvětlit a nepočítal mi nepovedené snímky, kdy se Agi pohnul. Prostě - vet za všechny prachy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 07:28 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Agadier tu TPO podstoupila se svým zlaťákem myslím marcelka tady z poradny, 17000 za takovou operaci se mi zdá dost málo, ale o penězích to bohužel není..........taky bych se toho dost bála, kéž by ty naše zlatíčka byly zdravý a neměly takový potíže, chjo, navíc u takových obr plemene je to fakt průser.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 07:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. úno. 2009 14:13
Příspěvky: 406
Bydliště: Kutná Hora
Znám kavkazáka s podobným problémem. Je 3 roky po operaci a není na něm nic znát. Operace je stála 32 000,- , ale vyplatila se. Drž se a nevzdávej to.

_________________
Andrea a Amálka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 07:50 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ahoj, je to hnus, tahle diagnoza, ale nen to konec světa. S agility se můžeš sice rozloučit :wink: :finga: ale jinak.... osobně, být na tvém místě, nechám odstrant tu "myšku" (uvolněná chrupavka co cestuje), a na TPO bych se vykašlala. Barnabáš, středoasiat švagrový, má taky vysokou DKK (na cca půl roce 3/4 pokud si dobře pamatuju), teď už by byla neměřitelná. Na operaci nebyl, jsou mu nějaký 4 roky a chodí, běhá, zdrhá a dělá si celodenní výlety :Hangman: A kdyby se ho povedlo udržet štíhlého, tak by to bylo ještě lepší. Takže za mě: operace myšky, bomazeal, nasvalení. A pokud vím, tak na TPO je času dost a může se udělat až v dospělosti, tuším. Ale zase je fakt, že neznám žádnýho psa s touto operací.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 09:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
Terko je mi to líto, takováhle diagnoza nepotěší nikoho,
tak hlavně aby byl medvídek spokojený, vypadá to, že vet ví moc dobře, co dělá, tak držím všechny palce co se u nás najdou.
Jinak o TPO byl článek v dubnovém PPČ (teď do toho pro jistotu koukám), respektive zkušenosti se zákrokem z pohledu majitele psa, zákrok dělal taky Bednář a je tam odkaz na web majitelky, můžeš ji zkusit zkontaktovat a poptat se, myslím že Tě neodmítne...

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 12:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Modli se, krm ho rosolem z nožiček, bomazealem a udržuj ho štíhlého a nasvaleného. Držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Dnes jsem se Cindy kvůli kulhání pravé přední packy navštívila nového veta v Pcích.V sedaci nám udělal několik RTG obou nožiček a Dg zní:laxita ramenního kloubu/stav po úrazu?/,počínající artrot.změny.Musí asi 1-2kg zhubnout,osvalit se-přiměřený pohyb,plavání,chondroprotektiva.Je jí 3,5.Dosud jsem kupovala Colafit.Poradíte?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
osobně si mylsím že na TPO už je dost pozdě- podstoupila jí kamoška s hovíkem ale tenkrát ve třech měsících ne skoro v roce a ymslím že v tomhle věku už je docela pozdě.
jinak ty ramena známe máme za sebou operaci obou kloubů rameníc- artroskopicky a tahle cena co si řkela je hezká

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 09:52 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
ajka píše:
jinak ty ramena známe máme za sebou operaci obou kloubů rameníc- artroskopicky a tahle cena co si řkela je hezká

Myslím, že ta cena se bude dost lišit v provedení artroskopicky nebo klasicky a agadier nepsala, jak by se zákrok prováděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 09:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ono hlavně ta cena se bude lišit před 5ti lety a ted .-)
ono i kamoška před třema rokama za TPO zaplatila víc

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 10:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Stanislava Horáková - BomaZeal seženeš přes chovnou stanici Garden Roses, v některých veterinárních ordinacích. Koukám, že jsi z Pardubic - právě vet. klinika MvDr. Bartoše ZooVet v Hradci Králové BomaZeal distribuuje. Jinak je tu i na poradně téma BomaZeal. Obrať se na Essi.
ajka - Nepleteš si to s juvenilní symfyziodézou? TPO se běžně provádí do 12 měsíců, co jsem slyšela. Ale samozřejmě, asi čím dřív, tím líp. Ale stejně, moc se do toho nehrnu... Ještě to zkonzultuji, ale nechce se mi do toho. Děsí mě ta pooperační péče, ale pokud nebude jiná možnost...
Co se týká provedení odstranění té chrupavky - jaký možnosti provedení tedy jsou?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 10:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no je krvavá cesta- kalsická operace- delší pooperační lečení a nebo artroskopie- tři v pichy druhý dne pes chodí klasická pooperační- 3 týdny uplný klid 3 měsíce na vodítku.
popravdě ted si mě zmátla s těma kyčlema takže fakt nevím .-))
nicméně jeslti si nejseš jistá tím zákrokem určo to ještě skonzultuj- podle mě zas tak špatně nechodí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
my máme po operaci loktů a dělali jsme to artroskopicky, oba a cena byla teda dost vysoká, ale teď je naprosto v poho - po týdnu už chodila bez kulhání ale ještě tak měsíc jsme vodili na vodítku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 11:11 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Agadier píše:

Co se týká provedení odstranění té chrupavky - jaký možnosti provedení tedy jsou?

artroskopický=miniinvazivní zákrok, jak píše ajka tři vpichy, rekonvalescence se s klasickou operací nedá srovnat, ale nelze pomocí artroskopu provádět vše, ale OCD snad ano. Před třemi lety to však prováděli snad jen na pár pracovištích - určitě Brno VFU Nečas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 11:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
před pěti lety to byly přesně dvě pracoviště VFU a mimoňted už jich je mnohe víc- minimálně určitě praha a hradec navíc

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 14:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Elí měla artroskopii loktů taky, a ta rekonvalescence byla v podstatě stejně přísná jako u klasický operace - taky nejmíň 2 měsíce jen 5min. procházky na vodítku :cry: Prý kloubní pouzdro je rozvrtaný tak jako tak, v kloubu se musí znovu vytvořit prostředí, které operace narušila... ale nejsem doktor, takže nevím....

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 15:32 
Offline

Registrován: pát 30. led. 2009 13:33
Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
My máme po artroskopické operaci loktů a klidovku striktní jsme teda drželi skoro tři měsíce. Jako malá by běhala klidně hned druhej den, ale měla prostě smůlu. Po měsíci je nechat běhat je teda podle mě veliký riziko, že se to v kloubu nestačí vše dobře obnovit. Nám vet řekl minimálně dva měsíce, tři ještě lépe. Cena byla fakt vysoká, 25 tis za obě nohy, takže jsem ji fakt hlídala. Ta rekonvalescence je hrozně důležité.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 16:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
OCD ano, na TOP JE pozdě, dělá se do šesti měsíců věku... Velké plemeno s 3 DKK je k životu. Mohou nastat ještě horší situace. Operací, i kdyby to dělali jako TOP nic nezískáš, tu hlavici mu nikdo nezakulatí. Poue, pokud bude nadále kulhat (a to jednou bude kvůli artroze), můžou ti veti říci, ž ejsi zanedbala rehabilitaci...U novofundlanďanů se často vyskytuje i 4 a neměřitelná DKK. Ti, kteří neoperovali mají stejně životaschopné psy jako by byli zdraví, ale mají pro ně samozřejmě jiný režim. Žádné překotné hopsání, pouze chůze a hlavně-plavání a plavání a plavání. Pes tím pěkně nasvalí a svaly jsou to, co drží psa pohromadě. Jestli chceš, napiš mi SZ, dám ti kontakt na pána, který vsadil ne na operaci, ale na příjemný život se psem v rámci možnosti. A to ten pes má oba klouby mimo kloubní jamku.
Bomazeal je k sehnání na www.vele-leciva.cz Pokud ho teď nemají, určo ho v létě mít budou, třeba ti mezitím někdo z fora prodá přebytky. Hodně štěstí!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 30. dub. 2010 17:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no ym sme po tý artroskopii měli tři týdny striktní klid na zahradu max na vodítku pak už chodila na zahradu normálně ale v klidu- ona nebyla nijak divoká a na krátký rpocházky na vodítku- po dvou ěmsících od operace sme byly dokonce na výstavě a po měsíci na výcvikáči

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě. 2010 09:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Tak jsme objednaný na podnělí dopoledne na operaci toho ramenního kloubu. Zákrok bude proveden klasicky, nemají bohužel artroskop. Což mě vzhledem k jejich kvalitě, praxi a přístupu mrzí, že mají méně vybavení. než by zasloužili. Krom pooperačního klidu, mě ještě znervózňuje podávání Rimadylu a jiných antiflogistik. Ale asi se tomu nevyhneme. Co mi doporučíte na podporu detoxikace jater, ledvin? Ostropestřec (kdo to slovo vymyslel :?: :shock: ) je tutovka. A co za antiflogistika, analgetika jste dávali po operaci Vy? Jakou máte zkušenost? Co doporučujete a čemu se naopak vyhnout?
Díky všem. :grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě. 2010 10:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Kamarád dával starší (11) čubině NO právě Rimadyl... čubina se hodně zlepšila v pohybu, ale pravděpodobně hodně záběr na ty játra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě. 2010 10:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. dub. 2009 13:57
Příspěvky: 309
Bydliště: Vyškov
my po operaci dávali rimadyl, ale asi jen 3 dny a ještě menší dávku, než nám bylo řečeno a stačilo to (ale je pravda, že jsme to měli artroskopicky a opravdu ji to nebolelo)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě. 2010 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Vyžádej si k Rimadylu lék, který snižuje jeho škodlivé účinky. Když měl Nick panostitidu, dostával ho tři dny v kombinaci s tímhle lékem a bylo to v pohodě. Bohužel jsem zapomněla, jak se ten lék jmenuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě. 2010 11:56 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Moje čubina po operaci ramene nedostávala na bolest nic....snášela to v pohodě a tak jsem ji ty prášky ani nedávala.Je to takovej poděs, že jsem měla strach, že když ji to nebude bolet tak bude lítat a něco si s tím udělá. Jinak teď ji dávám bylinky Phytovet mobility a myslím, že pomáhají...:-) Hodně štěstí....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě. 2010 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Veronika: Já bych mu nejradši žádné léky taky nedávala, ale antiflogistika jsou prý nutná, kvůli vyhnutí se zánětu v inkriminovaném kloubu :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě. 2010 07:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Co se zkusit podívat na něco od Energy - myslím, že jsem tam zahlídla něco na pooperační stavy.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě. 2010 19:37 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
No čubina měla taky OCD ramene....po operaci myslím na zánět něco měla,ale abych pravdu řekla tak to nevím jistě....u ní byl spíš problém udržet ji 6 týdnů v klidu páč je to praštěná bordera...Jde hlavně o to aby si neutrhla tu šlachu která se při operaci musí naříznout aby se vet dostal k tomu kloubu...(tak jsem to pochopila)....máš výhodu v tom, že bude léto a pokud pes rád plave tak je to ta nejlepší rehabilitace..my to měly na zimu...jinak čubina to snášela v pohodě až mě to překvapilo...po třech dnech už běhala po třech jako by jí nic nebylo a pak už začala nožku trochu zatěžovat a kdybych ji pustila tak po týdnu lítá jako splašená...nejhorší je probuzení po narkoze, ale být tebou bych z toho neměla takový strach...není to tak strašný.....přeju hodně štěstí :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pon 03. kvě. 2010 19:38 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Koukám, že už jste po operaci....jak to snáší?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě. 2010 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Tak konečně se dostávám k tomu, abych poinformovala o Agiho stavu. V pondělí byl tedy operován, nechali si ho tam na kapačce přes noc, takže ho máme doma od úterý od rána. Není to sice žádná sranda, ale zvládáme to, musíme:) Vyfasoval couračku, tím se mu snažím korigovat rychlost pohybu. Bohužel totiž začal nohu zatěžovat a vůbec není opatrnej. Mám mu dávat ráno jednu tabletu Rimadylu, ale říkám si, že mu asi začnu dávat jen půlku tablety, ať si tu nohu šetří. Jinak dostává ještě ATB Xiclav. Na ten lék, co tu zmiňovala Essi jsem se ptala a veterinářka, co mi Agiho předávala mi dala Ranisan (H2 blokátor), což je humánní lék. Ale když jsem na něj četla na netu reference, docela jsem se zhrozila. Možná tedy ochrání sliznici žaludku, ale zase to o to víc odnesou játra s ledvinami. Co Vy na to? Nejsem si tím moc jistá, ale na druhou stranu, proč by měla takový lék v ordinaci, kdyby pro psy nebyl vhodný?!
Jinak jsem se nechala ukecat na chondro Chassoton, a reference jsou sice dost dobré, ale co se složení týče, tak mě vůbc neoslovilo - cukry, obiloviny, maso... Měla jsem sáhnout po ChondroFlexu nebo CaniAgilu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: stř 05. kvě. 2010 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Jinak, celá operace a léky i s chondrem přišla na 8555,-Kč. A za samotný úkon si účtovali jen 1720,-Kč, nechápu, že tak málo. No, jinak ve středu jdem na vyndání stehů, respektive svorek.
Takže dotazy:-) - mám mu dávat jen půlku toho Rimadylu, aby si tu nohu teď víc šetřil? Mám mu dávat ten Ranisan, když si nejsem jistá tím, že je to OK? A co doporučíte na snížení svědění tý rány? Nějakou mast, krém...? Právě jak to má dostupný tu ránu zadní nohou a sesvorkovaný, tak stačí, aby si to drápem vytrhnul a mám zas o zábavu postaráno. Teď ho to fakt strašně svědí, ještě jak mu rostou chlupu po vyholení operačního pole.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 08:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud nohu zatěžuje a musíš ho brzdit (= nebolí ho to nijak moc extra), rymadil bych nedávala vůbec. Co se týče toho druhého léku, neznám, ale když nebudeš dávat rymadil, tak ho dávat nemusíš. Pokud ho začneš dávat, tak bych asi i dala ten druhý lék, ale nasadila i ostropestřec (pokud není napsanej v kontraindikacích). A co se týče rány, omývala bych, ano, už zase 8) , řepíčkem. Pokud jí nemáš držet "sterilní". Nebo pokud má problém s ránou, že má tendenci mokvat, tak heřmánkem, ten víc vysušuje. Ale možná bych to konzultovala s vetem.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 09:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
rymadyl bych vubec nedávala at to enzatěžuje zybtečně nehledě na to že to likviduje žaludek a játra.
jinak bacha až mu začnou dorustat chloupky bude ho to hodně svědit a bude si to škrabat doporučuju pak něčím sklidnujícím potírat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 10:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Právě, že mu ted' začínájí dorůstat chlupy a děsně ho to svědí. A snaží se to furt škrábat, tak se modlím, at' to má ok. Právě že nevím, čím zklidňujícím mu to mám natírat - prosím o konkrétní tipy:-)
S tím Rimadylem si nevím rady, asi mu zkusím dávat jen půlku. A ten humánní Ranisan radší vynechám, sice nevím, proč by měla vetka mít v ordinaci lék, který by psům škodil, ale co jsem o něm četla na netu, tak myslím, že to ideální není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 10:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Hele ten rymadil úplně vynech, podat mu ho můžeš vždycky, kdyby ho to začalo nějak šíleně bolet. A jinak by teoreticky mola zabrat, krom toho řepíčku, mastička kalciovka (Calcium penthatonikum, nebo tak nějak)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 20:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Náš Bruno brával Rymadil kvůli zádům a ten Ranisan také, ne současně, ten bral když častěji zvracel. Jinak jsou to svinstva a ten Rymadyl, bych taky na den nedávala - nebude ho to bolet a tu nohou bude zatěžovat, tak třeba půlku na noc kdyby to bolelo, tak aby se vyspal. Jinak určitě ten ostropestřec pokud je budete brát. Jinak ten Rymadil s Ranisanem, doporučuje se to takhle obojí.

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 07. kvě. 2010 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 16. lis. 2009 14:41
Příspěvky: 143
Bydliště: Lysá nad Labem
Tak dnes jsme Rimadyl vysadili, tím pádem nedostává ani Ranisan. Jen antibiotikum Xiclav. Přesto na nohu chodí, jak kdyby mu v ní nikdo nevrtal, zatěžuje ji opravdu neadekvátně... To je poprvé, co si přeju, aby ho ta noha začla bolet :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: pát 07. kvě. 2010 21:57 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
No je to teda jen můj názor...., ale myslim, že ji zatěžuje tak moc jak mu to bolest dovolí...jak říkám...moje čubina na bolest nic nedostávala a taky na nožku chodila...jde o to aby nedělal náhlý pohyby a aby se tam něco neutrhlo...jinak si myslim, že pokud na nohu chodí je to jedině dobře, neochabnou svaly a všechno to bude lépe držet pohromadě....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: sob 08. kvě. 2010 09:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Veronika Zilvarová píše:
No je to teda jen můj názor...., ale myslim, že ji zatěžuje tak moc jak mu to bolest dovolí...jak říkám...moje čubina na bolest nic nedostávala a taky na nožku chodila...jde o to aby nedělal náhlý pohyby a aby se tam něco neutrhlo...jinak si myslim, že pokud na nohu chodí je to jedině dobře, neochabnou svaly a všechno to bude lépe držet pohromadě....

Nevim, co je na tom pravdy, ale muj vet kdysi rikal, ze pes jde casto i pres bolest, kdyz ma padnou motivaci, laicky receno ze se treba sthrne a ublizi si, ale pokud je treba vychazka lakava, tak jde, beha, lita...a pak se mu stav zhorsi. Takze bych se asi snazila mu ten pohyb omezit co nejvic a nespolehala na to, ze mu bolest napovi, jak moc ma nohu zatizit.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: sob 08. kvě. 2010 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Aňula píše:
pes jde casto i pres bolest,


Já jsem tohle zažila několikrát u koně!Kůň s dost bolestivým úrazem a při klidovém režimu tj.třeba vodění na ruce řádil jak černá ruka a hned se rekonvalescence posunula o kus zpátky.A znám koně co s nalomenou kostí (teda takovou co je tam trochu navíc) ,absolvoval vyjíždku a až pak si vzpoměl,že ho to vlastně bolí a začal kulhat.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: sob 08. kvě. 2010 12:20 
Offline

Registrován: pon 16. čer. 2008 21:16
Příspěvky: 48
Bydliště: České Budějovice
Jo to je fakt, že jdou i přes bolest, ale já to myslela spíš tak, že pokud je pes na stopce a nehrozí tam nějaký úprk kamsi a lítání se psy tak bych ho klidně nechala chodit....já po třech týdnech neustálého vymyšlení jak čubinu zabavit jsem ji dala do postroje na pás a šly jsme si kousek popoběhnout.Jen je fakt, že moje bordera je trochu lehčí váha než tenhle meďa tak taky nevim jak moc velkou roli to hraje.Jen vím že mi vet radil abych s čubou chodila do kopce, že se to lépe nasvalí což teda nevim :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agi a jeho nešťastné kulhání
PříspěvekNapsal: ned 09. kvě. 2010 21:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Hm, já jsem tohle řešila taky. Elí po operaci loktů okamžitě chodila jako by se nechumelilo, klidně by blbla, skákala... říkala jsem si, že je lepší protáhnout procházku z 5 min na 15 a nechat řízeně proběhnout (proklusat), než aby pak doma v nestřežený chvilce lezla z přebytku energie po lustru! Protože toho psa prostě ke kanapi nepřibiješ... (nebo aspoň nám se to nepodařilo :? )
Navíc i v humánní medicíně je teď spíš trend po operacích kloubů a zlomenin začít hned zatěžovat svaly, co nejmíň znehybňovat, sádrovat, ortézovat... pro psa je dobré třeba brodění vodou nebo vysokou trávou.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!