Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:05
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 18:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
myslela jsem, že ostatní -psi, fenky i mlaďoši napadají mého psa,protože z něho cítí nemoc...
vycítí psi určitě, že to dotyčné zvíře je hendykepovavé,méně pohyblivé?
můj dobrouš Endy se ještě nikdy nepral, do dvou let vyrůstal docela spokojeně stýkajíc se s dětmi, se psy..pak začal mít problémy s klouby, a já se o něho bála tím, že jsme mezi pejskaře přestali chodit..takže s ostatními psy neměl kontakt, jenom s mou čubinou, s čubinou souseda-která je o hodně starší-a zle se po něm ohání, takže si spolu nehrají..
po operaci kyčlí potřebuje běhat po lese, takže pokud je čas, chodíme na prochajdy do lesa, kam chodí ale většina pejskařů z okolí..
Endy chodí na volno, bez koše, a když zahlídnu pejskaře, z dálky volám-jestli mají čubinu, nebo pejska..přivolám si ho, i když on nejeví o ostatní psy zájem, a nechám je očuchat..Endy ví, že si nesmí nic začínat, takže každý náznak agresivity ze strany druhého psa-i čubiny-končím odchodem..
ještě nikdy si s ním žádný pes nechtěl hrát, všichni mu ukazují zuby, jak fenky, tak i mladší psi..ale ani můj pes si nechce s nikým hrát, pokud je to malé štěně, nebo nekonfliktní fenka, stejně on ztrácí zájem o jakékoliv zblížení..
ale proč to píšu..
jeden pejskař mi řekl, že ostatní jsou na mého psa agresivní, protože je vykastrovaný, a oni ho tudíš neberou jako rovnocenného partnera..
má pravdu? nebo v tom hraje roli i ta jeho nemoc?

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 21:36 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Jani, obávám se, že pán má pravdu, že roli v tom hraje obojí.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 22:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:39
Příspěvky: 216
Bydliště: Brno
Ruda tady někde psal, že kastrovaného psa/fenu ostatní psi/feny berou jako nějakého čubopsa, že neví, jak se k němu vlastně chovat.
U toho handycapu si myslím, že postiženého psa by měli ostatní spíš chránit pokud jsou to normálně vedení psi. Ale je to pouze osobní názor.

_________________
Andělé vrtí ocáskem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 06. bře. 2007 22:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no já si spíš mylsím že na kastrovaného psa by měl normální pes reagovat celkem neutrálně no nevím .-ú

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Mi jsme kastrovali psa i fenku a chovani smecky se k nim vubec nezmenilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 07. bře. 2007 23:22 
Offline

Registrován: pát 02. bře. 2007 21:50
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha 8
Ja mam take kastrovaneho psa a psi se k nemu chovaji normalne, spis se za nim nekteri jeste vic tahnou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 09:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jajula píše:
Ruda tady někde psal, že kastrovaného psa/fenu ostatní psi/feny berou jako nějakého čubopsa, že neví, jak se k němu vlastně chovat. ...
Ano psal to tu Vencan a souhlasím s tím, že čubopes, navíc marodný je černým polem středu terče těch, kdo si chtějí do něčeho kousnout, aby si mohli honit triko. Problém je ale také v tobě, nepůsobíš na ty okolní psy jako ochranka svého psa, jinak by ti do něho nešli. Kdybych vedl toho stejného postiženého psa na procházky já, vyhli by se nám obloukem, protože mi ti psi čtou už z očí, že by to byl "náraz hlavou na betonovou zeď".
Citace:
U toho handycapu si myslím, že postiženého psa by měli ostatní spíš chránit pokud jsou to normálně vedení psi. Ale je to pouze osobní názor.
Nesouhlasím. Naopak, ti rozumní ho řešit nebudou, protože každý si chrání jen to své, ne cizí. Zbytek je výše.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 18:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Ja dnes jako ochranka selhala , pribehl k nam ovcak , necekane vystartoval na miho psa a zakous se mu do krku , ja nevedela jak ho mam v danou chvili odtrhnout ,obvykle si rikam chytit pod krkem ale tady mi to nak nemyslelokdys pustil tak si ho majitel chytil . Ale kdys vcera k mimu psu pribehli dva kavkazaci ,tak jsem svyho psa dala mezi nohy a a oba jsem je nepustila na miho psa a ten jeden cenil zuby to pak Usan vystartoval ,ale nastesti se kavkazani neodvazili na nas vlitnout .No sla z toho hruza pak jsme ty psi seznamili a dokonce si pak hrali asi nebyli nastesti nak rvavi jinak si to nedokazu predstavyt . Asi to chce tak trochu predvidavost a byt ve strehu a asi i trochu praxe a odvahy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08. bře. 2007 22:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Desenský píše:
Jajula píše:
Ruda tady někde psal, že kastrovaného psa/fenu ostatní psi/feny berou jako nějakého čubopsa, že neví, jak se k němu vlastně chovat. ...
Ano psal to tu Vencan a souhlasím s tím, že čubopes, navíc marodný je černým polem středu terče těch, kdo si chtějí do něčeho kousnout, aby si mohli honit triko. Problém je ale také v tobě, nepůsobíš na ty okolní psy jako ochranka svého psa, jinak by ti do něho nešli. Kdybych vedl toho stejného postiženého psa na procházky já, vyhli by se nám obloukem, protože mi ti psi čtou už z očí, že by to byl "náraz hlavou na betonovou zeď".
Citace:
U toho handycapu si myslím, že postiženého psa by měli ostatní spíš chránit pokud jsou to normálně vedení psi. Ale je to pouze osobní názor.
Nesouhlasím. Naopak, ti rozumní ho řešit nebudou, protože každý si chrání jen to své, ne cizí. Zbytek je výše.

Problém je ale také v tobě, nepůsobíš na ty okolní psy jako ochranka svého psa, jinak by ti do něho nešli. Kdybych vedl toho stejného postiženého psa na procházky já, vyhli by se nám obloukem, protože mi ti psi čtou už z očí, že by to byl "náraz hlavou na betonovou zeď".
omlouvám se za barvu...
tomu nějak nerozumím...
kdyby to tak bylo, tak snad bude můj pes neustále pokousaný-ne?
ještě nikdy jsem ho nenechala napadnout (doslova)na procházce, ohnala se po něm pouze sousedovic dobrmanka na zahradě, protože můj pes vyběhl ze dveří rychleji, a já tomu nemohla zabránit..
pokouším se ho s potkanými psy seznamovat, pokud je to pes a já vidím, že na něj hned ten dotyčný vrčí a cení zuby, jdeme dál, pokud se potkáme s fenkou, necháme jim volno, a i tak se mi stalo, že slečna -po dotazu-jestli se její čubina pere-že je necháme proběhnout spolu-řekla, že ona je v pohodě-a jen co jsme psy k sobě pustily, skočila po Endym a kousla ho do čumáku...
tak jak mám poznat, který pes je pro nás tím vhodným, jak se máme seznamovat, když ostatní hned startujou?
přijde mi divné, že se potkáme se štěndem-9 měsíční čubina-ona se Endyho bála, ale nakonec jsme spolu s paničkou venčily-bez nějakých větších problémů, ale když jsme je potkali asi za měsíc, čubina po mém psovi vyjela zle skoro hned...nic mu neudělala, ale už se nechtěli spolu venčit..
prostě mi přijde mého psa docela líto, protože on ví, že nesmí provokovat, ostatní ho napadají, a když potkáme řvoucího maltézáka-na vodítku-jak na nás doráží, můj pes neví, jak se chovat a asi co si myslet..

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 09. bře. 2007 08:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. črc. 2006 07:37
Příspěvky: 9
Bydliště: Plzen
Musíš čučet na ty cizí psy. Nevěřit všemu co ti jeho páníčkové nakecaj a dělat si o nich vlastní bleskovej úsudek. V případě, že se situace vyvíjí jak nechceš, setkání korigovat (mít režii :) nebo ho úplně ukončit.
To, že tvůj pes ostatní nenapadá nebo se nenechá vyprovokovat svědčí o tom, že tě bere jako svýho pána, kterej má tyhle záležitosti na starost. A je jenom tvoje práce abys ho v tom nezklamala.

_________________
Milovat znamená nalézt a dovršit sebe sama v něčem mimo sebe...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadaju ho cudzi psy
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 18:13 
Vzala som si krizenca zlateho retrievra od ludi , ktori nanho nemali cas. Pes pravdepodobne stravil zivot v utulkoch a na ulici . Preberala som ho hyperaktivneho, co v pohode zvladam , ale aj nevychovaneho , na com pracujem. Problem je, ze v poslednej dobe mi ho zacali napadat psy, po kazde si ho ocuchaju a hned na to surovo utocia, zakusuju sa mu do krku , a trhaju nim... Stalo sa nam to trikrat, raz z neho tiekla krv a ja som skoncila s dolamanym prstom. Ben sa absolutne nevie branit , k psom aj k ludom ma velmi pozitivny vztah. budem ho musiet v takychto pripadoch zaskakovat , alebo sa da sebavedomie nejak posilit ? Pripadne , ake maju psy dovody , aby napadali druhych psov? Citia z neho neistotu ?
Moc dakujem.
Příloha:
beny5.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa!
PříspěvekNapsal: stř 08. črc. 2009 19:38 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jedno nechápu, proč necháš svého psa napadat. Sebevědomí mu nezvedneš tak, že ho hodíš do vody a necháš utopit. Hledat důvody, proč po něm psi jdou, mi připadají jako ten nejmenší problém, který máte.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2010 10:10 
Offline

Registrován: stř 27. led. 2010 22:08
Příspěvky: 7
Bydliště: Krnov
Dobrý den pane Desenský,něco by mě velmi zajímalo.Mám dvouletou fenečku křížence kokršpaněla(Tara).Je strašně hodná a milá ke psům.Od jejich 3měsíců jsme docházeli na agility,kde se psi nechali ve smečce na volno si pohrát a vždy všechno bylo v klidu a nikdo se nepopral(super socializace).Tara se vždy a všem podřizovala.Dodnes když se jde se psem venku seznámit zaujímá submisivní pozici.Asi před 3týdny jsem ji byla ráno venčit,měla jsem ji na volno a asi 100m před námi jsme zahlédli pána s fenou belgického ovčáka(malinoise).Ten ji měl také na volno.Tara se k ní chtěla rozběhnout,ale včas jsem ji přivolala a odešli jsme za roh.Jenže belgičačka se za námi rozběhla)pán mohl volat a pískat jak chtěl)-byla bez obojku i bez náhubku.Doběhla Taru,která se jí hned začla podřizovat(málem se plazila po zemi)a fena stála a dominantně ji očichávala vrtíc ocasem.Tak jsem si řekla že to bude v pohodě.Ale ouha,Tara chtěla utéct ke mě a fena ji najednou začla vrčíc nahánět a napadla ji.Musela jsem ji odtrhnout a odhodit(naštěstí kousance nebyly tak agresivní a nic se Taře nestalo).Když si pro ni pán přišel,tak ji chytil a položil na zem nadavajíce ji.My jsme odešli a Taru jsem odpoutala od nepříjemné události hrou s míčkem.Naštěstí se nestala ani po takových výpadech(bylo jich více) agresivní vůči velkým psům.Můj dotaz:Proč někteří psi,kterým se druhý pes podřizuje,jej stejně napadnou???V normální divoce žijící smečce by se to snad nestalo ne?Děkuji za odpověď,s pozdravem Katka a Tara :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2010 11:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
většinou si honí triko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 28. led. 2010 22:50 
Offline

Registrován: stř 27. led. 2010 22:08
Příspěvky: 7
Bydliště: Krnov
Děkuji všem za vysvětlení. :wink: Ale dělají tohle v přírodě i vlci???Myslím že ti si asi nemusí nic dokazovat,když mají stanovenou hierarchii co?A stává se nám to jen s velkými plemeny.Nikdy ne se stejně velkými nebo menšími.Malí jsou buď zuřivci a štěkají a zuří odzačátku,nebo se kamarádí a jsou v pohodě,ale proč to dělají jen velká plemena???Vždyť by mohli mít dost velké sebevědomí na dokazování si něčeho nad menšíma :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: pát 29. led. 2010 08:49 
Offline

Registrován: pon 17. bře. 2008 14:06
Příspěvky: 270
Bydliště: Kladno
Katka a Tara píše:
Děkuji všem za vysvětlení. :wink: Ale dělají tohle v přírodě i vlci???Myslím že ti si asi nemusí nic dokazovat,když mají stanovenou hierarchii co?A stává se nám to jen s velkými plemeny.Nikdy ne se stejně velkými nebo menšími.Malí jsou buď zuřivci a štěkají a zuří odzačátku,nebo se kamarádí a jsou v pohodě,ale proč to dělají jen velká plemena???Vždyť by mohli mít dost velké sebevědomí na dokazování si něčeho nad menšíma :roll:

Všeobecně šikana určitě není záležitostí jen velkých plemen, u malých je spíš problém ten, že když máš dvě kila i s vodítkem, tak nemáš moc na výběr koho šikanovat, všichni jsou větší a silnější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 04. kvě. 2010 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 10:01
Příspěvky: 20
Bydliště: Most
Myslela jsem si, že agrese nebude náš problém... Jaddyna je nekonfliktní, baví se s každým, místního rváče si omotala kolem tlapky, Jackovi ukazuje že lidi i psi jsou fakt kámoši,... a v sobotu jí u známého na chatě napadla boxerka :( Při našem příchodu si jí majitel zavolal, nechal holky očuchat, prohlásil že pokud boxerka nevyjela hned, nechá Jaddy na pokoji a šel si po svém. Jenže ta začala za naší malou chodit, ježka po celých zádech a vrčela. I přesto že se jí Jaddy podřizovala. Nelíbilo se mi to, tak jsem si stoupla mezi ně a boxině se snažila sdělit, že tohle je moje holka a jestli jí nedá pokoj bude mít co dělat se mnou. Odešla, ale za chvíli to začala zkoušet znova. Přítel jí asi dvakrát odtáhl za obojek, to zkoušela vrčet i na něj. Pak si Jaddy odběhla něco očuchat a v tom se na ní vrhla. Přítel byl rychlejší, stáhnul cizí fenu z naší, já šla "počítat škody" a svolat si Jacka aby se nepletl kam nemá. Odnesla to pokousaná tlapka a pošramocená důvěra v to, že jí páníčkové vždycky ochrání. Chci se tedy zeptat jak svého psa líp ochránit před napadením? A jak se chovat když už k napadení dojde? Jsem schopná agresora odtáhnout od svého psa, ale nevím co potom.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 08:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže mi mého psa už něco napadne, neodtahuji agresora, ale rovnou ho pořádně sejmu na místě tak, aby si příště dával pozor na výrazy. Už když mám pocit, že mého psa nějaký pronásleduje, vyjasním si to s ním velmi srozumitelně předem, aby si ten pes hlídal mě a ne mého psa. Už to, že bych nechal svého psa pronásledovat jiným, by byl začátek konce dobrých vztahů a důvěry ve mne a mou schopnost chránit si svoje.
U většiny lidí převládá jistý pocit viny a zábran zasáhnout vůči psu, který není jejich. Osobně zastávám názor, že podobné aktivity někdo řešit musí a je mi jedno zda pán svého psa, nebo ten kdo je blíž a ví, co má v danou chvíli dělat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 06. kvě. 2010 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 10:01
Příspěvky: 20
Bydliště: Most
Desenský píše:
U většiny lidí převládá jistý pocit viny a zábran zasáhnout vůči psu, který není jejich.


Přesně tenhle pocit jsem měla taky.
Přečetla jsem si tu odpověď cca desetkrát a snad se mi konečně rozsvítilo. Díky za radu :prayer: a vlastně i za podporu v tom, že je dobře chránit si své.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 09. čer. 2011 16:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
Chtěla bych se zeptat,jak mám ale ochránit svého psa před agresivním psem aniž by mě pokousal.Dneska se mi stalo že k nám zezadu přiběhl jackk rassel terier tak jsem ho nechala ať si Badda očuchá přitom jsem se snažila ten adrenalin rozdýchat,Baddymu se to moc nelíbylo chtěl se k němu pořád otáčet tak jsem si klekla a přidržela jsem si ho jak ukazoval pan Desenský v knize. Pes si ho teda očuchal panička si ho zavolala ale až na potřetí k ní přišel mezitím jsem se s tou pani bavila abych navodilo klidnou atmosféru ale pes od ní odběhl a šel k Baddovi ze předu a skočil mu předníma packama na krk zavrčel a vycenil zuby-nemohl z něj vycítit že má sestouplé jen jedno varle?Badd se mi vysmekl a otočil se na psa, ale pes odběhl k majitelce a ta si ho vzala na ruku docela jsem si oddychla :-" Nevím jak mám zasáhnout proti cizímu psovi :cry: Můžete mi prosím poradit :pray


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 09. čer. 2011 20:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
+Kristýna+ základy máš aj tu, konkrétny postup ale závisí na situácii, zúčastnených psoch a ľuďoch, tvojich schopnostiach atď... Psa s jediným zostúpeným semenníkom by mal druhý pes identifikovať ako psa-samca.
Existuje tu diskusia o probléme napadnutia iným psom:
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=13&t=2291&start=0

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: pon 13. čer. 2011 17:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:00
Příspěvky: 29
Bydliště: Kosořice 53
rea píše:
+Kristýna+ základy máš aj tu, konkrétny postup ale závisí na situácii, zúčastnených psoch a ľuďoch, tvojich schopnostiach atď... Psa s jediným zostúpeným semenníkom by mal druhý pes identifikovať ako psa-samca.
Existuje tu diskusia o probléme napadnutia iným psom:
http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewtopic.php?f=13&t=2291&start=0

Teď jsem to začala řešit tím,že mám v kapse připravený kameny.Protože u nás jsou páníčci psů nezodpovědní a neřeší to jestli jim pes pobíhá nebo ne. Ještě nemám tolik zkušeností abych dokázala rozlišit jak se k nám bude konkrétní pes chovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 14. čer. 2011 10:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
+Kristýna+ píše:
...Ještě nemám tolik zkušeností abych dokázala rozlišit jak se k nám bude konkrétní pes chovat.
Pak nenos kameny, ale druhé, pevné krátké vodítko, které se dá rychle sepnout karabinou, co na něm je. Pokud nebudeš vědět, co s ním, stav se na fríčku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadají mého psa, protože je majitel drží zkrátka
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2011 00:01 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Dobrý den, mám fenečku docela dobře naučenou na přivolání, proto ji nechávám ve většině situací na volno. Je to maličký krysařík. V poslední době, jakmile se přiblíží k nějakému psu, jeho majitel ho začne držet na vodítku velmi nakrátko, jorkšíry zvedají do vzduchu a podobně. Ten pes, co je nakrátko, začne na moji fenku vrčet nebo štěkat, tím pádem ona začne řvát taky. Já k nim v klidu dojdu a řeknu jim, že ona toho jejich psa nesežere, ha ha ha. Oni psa pustí, očuchají se, olížou, krátce si pohrají, dám povel a jdeme dál. Majitelé všech psů větších než půlroční krysařík (což jsou všichni) se bojí, že jejich pes ublíží tomu mému, a tak je nenechají ani očuchat. Můžu s tím něco dělat, nebo dělám něco špatně? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadají mého psa, protože je majitel drží zkrátka
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2011 07:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
ivysek píše:
Majitelé všech psů větších než půlroční krysařík (což jsou všichni) se bojí, že jejich pes ublíží tomu mému, a tak je nenechají ani očuchat. Můžu s tím něco dělat, nebo dělám něco špatně? Děkuji.

Domluvit se predem, nenechat prvni jit stene, nebo aspon zavolat, jestli se muzou ocichat.
Oni opravdu nevi, co mas za psa, jestli bude provokovat (coz dela spousta malych psu) nebo mas hodneho, ktery se chce opravdu jen ocichat a pohrat si :-) Taky kdyz zavolas predem, vyhnes se tomu, ze by ti stene napadl nejaky opravdu nesnasenlivy pes.
Kdyz budou ostatni majitele vedet, ze se psi muzou ocichat, tak sve psy, pokud je maji hodne, taky nechaji. :-)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2011 09:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já se nedivím jakožto majitel velkého psa mám taky strach pouštět ho k takhle malejm svišťum tam satčí i zehry máchnutí packou a je vymalováno. takže bych seznamování prováděla až za vaší přitomnosti- i příchod vašeho psa

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 12. črc. 2011 11:49 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Při takových příležitostech svého velkého psa pokládám, malé to uklidní a můžou si ho lépe očichat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 10:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 16. pro. 2010 23:54
Příspěvky: 106
Bydliště: Most
Pokud se setkáme se psem, který vrtí ocasem (vypadá, že si chce hrát, je zvědavý) a následně o pár vteřin vystartuje? Zatím se mé fenky ani nedotkly, ale je sakra těžké něco takového předvídat, když se tváří mile jako moje fenka, která navíc submisivně nechá druhého pejska, aby ji očuchal. Máme problém se socializací, která se pokazila už v psí školce, kde já neznalá dala na rady cvičitelů? "nechte je, oni si musí pozice urovnat sami". Bohužel až pozdě jsem zjistila, jak velká chyba to byla poslouchat je a odešli jsme odtamtud. Žijeme na sídlišti ve starší čtvrti města, kde žije většina seniorů. Mají yorkshiry, kteří jsou bez vodítka, jezevčíci, co startují na vše co se hýbe a štěkají i když nikdo kolem není. Když už potkáme cizího psa, který se tváří, že si chce hrát, v zápětí často vyjedou. Snažím se na to předem nemyslet, uvolnit atmosféru, o nic nejde, ale stejně. Moje fenka je bázlivá a tím, že potkáme "milého pejska", tak se to vždy ještě pokazí víc. Stojím vždy rovně, lehce se usmívám, kousek před mou fenkou, kdyby náhodou. Jak tedy správně socializovat, už jsem z toho zoufalá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 26. črc. 2011 19:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ty nám napíšeš v otázce amatérský pohled na věc, my ti můžeme napsat amatérskou odpověď založenou na takto nejasných informacích z tvého dotazu. Pokud ti to tak vyhovuje, můžeme pokračovat a něco ti napíšeme. Jestli však chceš něco trošku konkrétnějšího, pak mi to můžeš předvést. Ve finále bude vypadat i řešení trochu jinak.
To, na co se ptáš, je na úrovni jemného dolaďování a to se dost těžko překládá do textu už v otázce, natož v odpovědi.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře. 2012 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 20. pro. 2010 01:20
Příspěvky: 49
Bydliště: Meziboří
Dobrý den.
S mojí psí holkou se při pravidelném venčení cca 3x denně, nevyhneme procházení mezi ploty, kde na nás z obou stran štěkají smečky sousedovic psů. Já to nijak neřeším, Satine to sice zvládá, ale poznám na ní, že jí to není příjemný a nenápadně zrychluje a napíná vodítko, abysme už byli pryč. Jenom mírně jí napomínám, protože jí nechci v tom cizím štěkotu tepat. Občas ji rupnou nervy a vystartuje taky (na začátku, než je poznala vrtěla ocasem a chtěla se kamarádit), ale dá se za pomoci vodítka odvolat. Vlastně nemáme problém s tím chodit kolem. Zajímá mě, jestli jí třeba mám nechat, aby si to přes plot "vyříkali", nebo jestli nedělám chybu, že dovolím, aby na ní cizí psi byli vyloženě agresivní. Za každou radu děkuji předem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 29. bře. 2012 22:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
krokodyl píše:
Dobrý den.
Zajímá mě, jestli jí třeba mám nechat, aby si to přes plot "vyříkali", nebo jestli nedělám chybu, že dovolím, aby na ní cizí psi byli vyloženě agresivní. Za každou radu děkuji předem.

My tiež chodíme okolo podobných psov čo sa idú za plotom zblázniť,psov nenechám na nich vyjíždět,niekedy sa im stane že sa pozabudnú a pobehnú k plotu a na psa zaštekajú,tak si ich privolám,otočím chrbtom ku psom a musia chvíločku vydržať sedieť a ani okom nemrknúť hoci záploťáci sa idú roztrhať.Psi potom prepustím so slovom deme bez pochvali,to by si mohli spliesť s povzbudením aby si do psa zase skočili.Takže to vypadá tak že okolo psov prechádzame bez povšimnutia,moje pol ročné štendo je trocha vyplašené ale drží sa pri mne,ja zastavím vedla plotu,dám pamlsok,pochválim a ideme ďalej.Toto robím len so psami čo si na záploťáky ešte len zvykajú,dvaja starší už pamlsky nepotrebujú ale keď sa chovajú vzorne,výnimočne niečo dostanú :-) Vyříkavanie nie je moc dobrý nápad,naopak,keď chodíme okolo podobných psov častejšie,tie na nás tak neštekajú pretože ich "nedráždime".I keď unudený záploťák si takto vybíja svoju nevybitú energiu keď s ním páničkovia nikam nechodia.Ale napr.kamarátka má švýcara a ten je vonku v pohode,za plotom ale šteká na psi,hovoríme tomu "záplotový syndróm" :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: pát 30. bře. 2012 07:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
krokodyl píše:
...Zajímá mě, jestli jí třeba mám nechat, aby si to přes plot "vyříkali", nebo jestli nedělám chybu, že dovolím, aby na ní cizí psi byli vyloženě agresivní...
Klidně ji nech vyštěkat psa, který je na svém území, jednoho dne se někde rozevřou plaňky a máš po ní, nebyl by to první případ. Také se zaručeně bude psů bát pořád víc. Svoje psy učím, že na svém si ten pes může dělat cokoli, co mu jeho páník umožní, pokud to nezasahuje nás osobním kontaktem a můj se bude chovat podle mých pravidel, to znamená je ignorovat. Tepat fenku za strach není ta správná cesta, raději bych ji nechal se v klidu na volném vodítku rozdýchat, aby uvolnila stres.
Přečti si části poradny týkající se strachu z jiných psů, také mezipsí agrese a dočteš se i hodně řešení, která jsem lidem navrhl ze své praxe. Dokonce fungují.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: pát 30. bře. 2012 08:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...na zúrivo štekajúcich havkáčov, aj veľkých, Charlie pár krát prišiel cca 30 cm od plota, zdvihol labu a načural smerom k havkáčovi (samo že sa išli spochabiť)...i preto, že robí veľkého frajera vonku pri styku s "veľkými" (téčkuje na prednej labe a frajersky kuká okolo) ho už nepúšťam ku hocikomu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: pát 30. bře. 2012 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Desenský píše:
krokodyl píše:
...Zajímá mě, jestli jí třeba mám nechat, aby si to přes plot "vyříkali", nebo jestli nedělám chybu, že dovolím, aby na ní cizí psi byli vyloženě agresivní...
Klidně ji nech vyštěkat psa, který je na svém území, jednoho dne se někde rozevřou plaňky a máš po ní, nebyl by to první případ.

Jj,to je pravda,chodíme okolo jedného NO ktorý je na jednej záhrade a desí ludí neznalých tak,že sa zrazu objaví na takej strieške z vlnitého plechu vo výške asi tri metre od chodníka a rovno nad hlavou ti začne ziapať.Ja pokaždé prehodím "ahoj,co je šmudlo",psi nenechám aby mu odpovedali a ideme ďalej.Raz sme tade šli večer v lete a pes bol vonku,jeho panička zametala cestu pred záhradou.Pes k nám dobehol a vrtiach chvostom sa očuchal s Bárou,Ashona ktorý je prudič na psi som si chytila,nechala psa nech si ho očuchá,vrčanie mu zatrhla a po chvíli keď sa upokojil som ho pustila,psa ignoroval a čuchal si okolo.Pes mal v tej dobe rok,sa pohral s Bárou,pokecali sme s pani a šli sme ďalej.Teraz si predstav,ako by to mohlo dopadnúť keby som nechala psi aby na neho ziapali tiež,poprípade keby som do neho hádzala šišky zo stromu (keď to hodne preženiem) Asi by velmi priatelský nebol.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2014 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. kvě. 2014 11:25
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Ahoj všem,

chci se zeptat na Váš názor ohledně chování mého psa. Mám křížence rotvajlera s bernským salašníkem, kterému bude za 14 dní rok.
Asi minulý týden jsme potkali bernskýho salašníka, který je stejně starý a s našim psem si jako malí hráli. Pak se asi půl roku neviděli a potkali jsme se až teď. Obě paničky jsme byly rády, že se psi znají, že si pohrají, takže jsme je pustili. Jenže téměř okamžitě salašník na mého psa vystartoval a zuřivě na něj vrčel. Paní na něj zařvala, můj pes odběhl, tak jsem ho zavolala a když běžel ke mně, salašník po něm vyjel znovu. U sebe jsem si ho chytla, paní toho druhého psa taky, přičemž ho kárala, že nesmí. A abych se dostala ke svému dotazu. Paní toho druhého psa držela,ale ten byl stále napružený vúči mému psovi, kdykoliv se k němu přiblížil tak vrčel nebo po něm vyjel. Ale můj pes byl naprosto v klidu. Pořád si s ním chtěl hrát nebo si hrál s balonkem a situaci ( kdy je vedle něj pes, co se chce do něj pustit ) absolutně neřešil.
Můj dotaz je takový zda mám mít o svého psa obavy nebo ne. Protože i když na něj nějaký pes vrčí on k němu stále běhá a chce si hrát. Tak jestli ho mám nechat s tím, že se o sebe postará, že ví, že má převahu a nebo neví jak se chovat k agresivním psům a nakonec k nějakému poběží a ten ho napadne.
Děkuju moc za odpovědi .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2014 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
socialiuj jen s vyrovanýma psama v pohodě. nenech o oprat to je to nejhorší co mužeš udělat.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2014 17:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. kvě. 2014 11:25
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha
Ajko, to je právě dost těžké u nás najít pohodového a klidného psa, respektive jsem nenašla ještě žádného, takže to dopadá tak, že mi začal pes kňučet, když vidí jiného psa a je šílenej, když potkáme jiného, protože si chce samozřejmě hrát, bohužel já s ním musím odejít, protože druhej pes je na něj agresivní...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: úte 27. kvě. 2014 20:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
KatherinLang píše:
...jestli ho mám nechat s tím, že se o sebe postará...
To ani náhodou. Od toho jste tam vy. Více na fríčku.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: stř 28. kvě. 2014 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
To KatherinLang, máš tu téma Společné venčení Praha, tak si s někým domluv venčení. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: napadají mého psa
PříspěvekNapsal: čtv 29. kvě. 2014 12:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Doporučuji nejprve free sobotu, pak teprve společná venčení kdekoli.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!