Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 13:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
[quote="fhanicka"]Ano myslela jsem to prave tak, ze mamka se kni preci jen chova jinak nez ja.

Jak jinak? A proč?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led. 2010 16:55
Příspěvky: 8
Bydliště: JIhlava
No po mem prispevku, to vyznelo spise ze se tak chova ,protoze je sni mamka doma a ze ji venci a mazli,kdy si rekne atd...Je to ale mysleno tak,jestli je mozne ze nastal problem kvuli tomu,ze je ted vice sni,nez semnou,jejim pristupem....Nebo ja uz nevim jak to vysvetlit... :( Rady se asi nedockam... 8-[


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 15:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Rad tu na poradně máš spoustu, co se týče strachu, ale pokud jí mamka rozmazluje, chlácholí nebo naopak jí okřikne, když potřebuje podržet... to ti nikdo neporadí, to si musíš sama doma srovnat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. led. 2010 16:55
Příspěvky: 8
Bydliště: JIhlava
No to je presne ono.Neco takoveho jsem potrebovala slyset.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 15:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
fhanicka píše:
No to je presne ono.Neco takoveho jsem potrebovala slyset.Děkuji

Nemáš za co, tohle přece víš sama. Když se čuba s tebou chová naprosto normálně, ale s mamkou vyšiluje, je jasné, že chyba není na straně psa (což ostatně snad nikdy :wink: ) a že to není způsobené nějakým zdravotním problémem nebo tak něco. Pokud se k ní mamka chová jak k děcku, tak je jasné, že to na ní bude mít vliv a to né dobrej. Jsou dvě možnosti - buď přesvědčit mamku, jak se má k čubině chovat (klidně si domluvte schůzku na Vlčárech) nebo nebudeš moc nechávat čubu s mamkou osamotě.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 23. čer. 2010 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Dvě čuby středoasiatky cca 3 roky,které hlídají na statku kde má kamarádka koně a chodí tam se svými dvěma čubami,z nich zrovna jedna hárá.Vždycky když tam přijde zavírá domácí čuby do kotce,prý vcelku bez problémů,ale včera jí jedna z nich kousla do ruky a dalším kousancům zabránila jen tak,že se schovala za dveře kotce a čubu tam zabouchla,která pak i v kotci na ní dělala nálety.Majitelka středoasiatek jí řekla,že je to proto,že jsou čuby na ní naštvané,že je zavírá aby její psi tam mohli běhat.To se mi zdá hodně překombinované.Napadla mě spojitost s háráním její vlastní čuby?Co myslíte?Já vím,těžko soudit takhle na dálku,ale ráda bych jí poradila jak dál.Protože majitelka středoasiatek dělá,jako že není žádnej problém!

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 02:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Podle toho co píšeš, tak by s tím hárání nějak souviset mohlo, ale myslím, že to bude složitější a dost záleží na detailech co a jak se stalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 24. čer. 2010 06:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že obě varianty jsou možné. Nechápu jedno - proč ty čuby nezavře jejich majitelka?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 27. čer. 2010 19:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Potřebovala bych poradit jak reagovat: rodina kamarádky se ujali štěněte st. pitbula, mají ještě 6 dalších psů. Teď jí bude pul roku (potom prej pude na kastraci, že by to neuhlídali :evil: ) socializací skoro nedotčená... Když sem tam byla před tejdnem, tak sem s nima zustala sama venku (ostatní sou v pohodě, až na čivavu, podle kterýho se chová) a ona na mě strašně řvala, bylo vidět, že se bojí, ale pak na mě "vyrážela", jeden ze psů ji teda dost krotil. Bylo krásně vidět, jak ji ukazuje, jak se má chovat a nedovolí ji ke mě přiblížit rozhozenou. I tak sem měla pocit, že mě štípla do zad. Dneska sme měli grilování asi 8 lidí, nejdřív řvala, pak byla celkem v pohodě, loudila. Jenže potom kamarád vstal a šel se podívat na jezírko, uplně se rozzuřila a běžela s nim, štípala ho do rukou a do nohou. Majitelky se zmohli jen na řvaní :roll: On byl uplně v klidu, řekla sem Baruš, ať ji chytne a nechá ho, aby ji pohladil, tak se trochu uklidnila, pak ji zavřeli do domu... Ale jak se zachovat, když oni nejsou schopní ji nijak ovládat? Snažila sem se jí prostě ignorovat.
Docela se děsim, jak to s ní dopadne, když celou dobu sem jen slyšela "ona se moc bojí" "veterinář řikal, že fenky bejvaj bojavý a ublafaný" "až vyroste nebude zlá"... :?

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 27. čer. 2010 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jedině jí nasměrovat na poradnu a na Vlčáry. Protože když se nechce, je horší, než když se nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 27. čer. 2010 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
To se snažim -knížku už čtou, ale vezmou si z ní jen to, co se jim hodí :( a myslim, že těžko někam pojedou... :? oni problém nemají, maj ještě jednu fenečku, bojavou, jen se nepřetáčí do agrese -"to sou holt ty fenky, že maj takovou povahu..." :roll: Neumim si představit, co se s ní stane, až jí ještě k tomu na pul roce vykastrujou, ikdyž se jim to snažim vysvětlit, "veterinář řikal..."

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 27. čer. 2010 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Přijeď na fríčko a vezmi je s sebou, jako na výlet, navnaď je na ovce, vlka.... a tak dál. Pak se uvidí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 27. čer. 2010 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Jj taky sem jim dneska vyprávěla, jak zajímavý je sledovat RD při práci, jak Borisek neviditelní :) a že je tam teď i malá vlčička... že tam zase pojedeme. Ale oni nechtěli pomoct už ani tý první fence :/ a kdyby jela, tak jen kamarádka a ta tam nebydlí. To její mamka by tam musela a ta s ní nikam nepojede, protože v autě zvrací a kadí... nevim, snad jim to ještě dojde, budu se snažit
Jen nevim, jak se zachovat, když takhle proti mě "vyrazí", aby třeba i viděli, že to de v klidu vyřešit...

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 16. črc. 2010 07:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tak už je vykastrovaná :dozdi: :(

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 26. črc. 2010 08:24 
Offline

Registrován: sob 17. led. 2009 17:43
Příspěvky: 17
Bydliště: Rabštejnská Lhota
Zdravíme,

ráda bych se tu zeptala na problém jedný fenky v útulku, kam jako dobrovolnice chodím venčit a dělám jim web.
www.psi-podlistany.estranky.cz
Je to feňule Sabča. Už prý jednou byla vydaná do adopce, ale vrátila se zpět na útulek. Problém je v tom, že Sabča se upne na jednoho člověka a ostatním to dává. Zezadu napadá ostatní lidi. Je to pěkná čubinka, ale s tímhle chováním si ji nikdo nevezme. Leda tak nějaký samotář, který nikam nechodí a nepřijímá návštěvy. Poradíte, prosím, jak na ni? Je opravdu hezká, bylo by ji škoda, aby zůstala na útulku...

Moc díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 26. črc. 2010 09:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pokud jsi četla moji knihu, jistě víš, co učím všechny psy. Je to přivolání, odvolání, odložení, odeslání na místo a netahat na vodítku. Také se tam dočteš, že se psů neptám, co chtějí nebo nechtějí a pokud zkusí něco ve stylu "já chci", dočkají se pravého opaku už za formu, jakou se k tomu vyjádřili. Tudíž by mi nelovila návštěvy, protože by věděla, že když se na někoho špatně podívá, bude si ji hladit, dokud si to nerozmyslím a nedostane šanci se k tomu jakkoli vyjadřovat, jelikož bude jištěna mechanicky. Tolik ve zkratce. Kniha má poněkud více stránek a dá se v ní najít řešení...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pon 26. črc. 2010 19:41 
Offline

Registrován: sob 17. led. 2009 17:43
Příspěvky: 17
Bydliště: Rabštejnská Lhota
Knížku mám, tak do ní vlítnu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní jezevčík
PříspěvekNapsal: pon 09. srp. 2010 14:40 
Offline

Registrován: čtv 29. črc. 2010 13:03
Příspěvky: 1
Bydliště: Plzeň
Dobrý den, moc prosím o radu, vůbec si nevím rady se svým psem.Jedná se o 3 letého křížence jezevčíka.Nastal nám velký problém, bydlíme v panelovém domě a vždy když jdeme ven,Sam stěká jako blázen, a nedejbože abysme potkali někoho u dveří.Začne šíleně štěkat a není vůbec k ovládnutí.Kdybych mu jen trochu povolila vodítko, pokousal by všechny okolo.Nepomáhá nic.Potřebuji poradit jak v takovéto situaci upoutat jeho pozornost, aby štěkání a útočení ihned nechal.Jakmile se ho dotknu, pokousal by mě.Poraďte mi prosím, nwchci aby to skončilo v budoucnu pokousáním člověka.Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 01:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Já bych zkusil právě to, čeho se bojíte. Dát mu pro jistotu košík a držet se toho, že vodítko bude vždy povolené. Když bude chtít kousat, tak řešit podle toho, jestli jen chcenebo je to strach.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 11. srp. 2010 05:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Chtělo by to změnu přístupu, pejska vychovat a naučit ho, co je správně a co není. Nadiktovat mu, jak se chovat má, pak nemůže dělat to, co nemá. V první řadě fungovat na první povel a nenapínat vodítko, to se naučte oba. Trošku se divím tomu, co jsi napsala v příspěvku - bojím se, aby to neskončilo pokousáním..... . Dobře. Proč teda ten pejsek nemá košík a proč mu dovoluješ dělat to opakovaně? Ty jsi ten, kdo řídí jeho chování a ne naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: přijde si pro pohlazení a pak chňapne po ruce
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 09:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. srp. 2010 14:27
Příspěvky: 6
Bydliště: Vizovice
Dobrý den pane Desenský, S přítelem jsme si pořídili Australského honáckého psa, teď má 6 měsíců.
Problém je při hlazení našimi přáteli, pejsek si k nim přijde pro pohlazení, celý se přitom kroutí a vrtí ocasem, nechá se škrabat a hladit, někdy lehá i na záda, najednou ztuhne a za vteřinu nato dotyčného chňapne po ruce. Nevím jestli je to ze strachu nebo skouší co kdo vydrží, každopádně se mi to nelíbí. (některé z přátel zná odmala)
Prosím o radu o co by mohlo jít a jak v takovém případě zasáhnout.
Moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 20:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pokud tuhne, tak to bude nejspíš strachové. A podle toho je třeba jednat, netrestat ale spíš se "divit" a zahrát to do pohody nějakým kometářem, povelem který zná a pak pochvala. Zkus si to tu pročíst, dost se dovíš.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 12. srp. 2010 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Pokud tuhne, tak to bude nejspíš strachové. A podle toho je třeba jednat, netrestat ale spíš se "divit" a zahrát to do pohody nějakým kometářem, povelem který zná a pak pochvala. Zkus si to tu pročíst, dost se dovíš.

Druha moznost je vzhledem k stendu je nevhodna forma hry.Bit nejaky naznak nejistoty tam muze bit.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 09:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nebo si určuje pravidla hry. Tohle bych po netu raději neřešil, dá se tam nadělat dost problémů, které ještě nevygradovaly, ale mohou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 13. srp. 2010 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. srp. 2010 14:27
Příspěvky: 6
Bydliště: Vizovice
ok, chápu raději Vám zavolám...díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agresivní anglický zlatý kokr
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 14:53 
Offline

Registrován: stř 25. srp. 2010 08:09
Příspěvky: 1
Bydliště: Drahany
Máme 7let zlat.angl.kokra.Od 2měs.a je s námi na venkově, trvale je venku (zatepl.bouda) s velkou zahradou,skoro nikdy nebyl přivázán k boudě.Při koupi jsem viděl jeho matku v kotci a ta tak zuřila, že jí létala pěna od huby.Říkali, že se mimo kotec chová klidně,ale? Mám pocit,že náš Ben je obrazem své matky.Není to můj první pes,myslel jsem se,že si se psi umím poradit, ale nyní asi potřebuji radu. Má ode mne základní výcvik,není blbý,ale tvrdohlavý.Je věčně volně na velké zahradě a tak jsem to nepřeháněl s drezurou.Na přivolání občas nereaguje nebo se vrací s očividnou nechutí,mimo mne si jej nikdo venku netroufne pustit z vodítka.Trochu jej zkazil děda,nepřetržitě chrlí příkazy aniž by vyžadoval jejich plnění a pes to ví. Problém:Poslední dobou je čím dál agresivnější,zaútočil i na členy rodiny a to i v příp.,kdy něco sebral a měl vrátit nebo měl např.opustit místo kam si lehl, aby se dostat do domu.Zaútočil i na dcerku, když byl u mne a ona si jej chtěla odvést. Na můj povel útok zastavil, ale ?? Začíná se agresivně chovat i vůči mě, zejm.má-li něco co odnesl nebo žrádlo v misce v boudě. Agrese se stupňuje až hraničí se zuřivostí (k útoku nevyráží jen brání kořist,ale schopen při přiblížení kousnout).V tu chvíli nereaguje ani na přivolání (nebo až opětovně).Co s tím?Mám jej vázat?Mám nějak přitvrdit? Pokud volně pobíhá neutočí, ale bojím se co kdyby?!! Poraďte prosím. Již jsem uvažoval, že jej budu muset dát pryč, ale znáte to.Je náš, krásnej a když nezuří tak je i milej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 15:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nejlepší bude zavolet co nejdřív Rudovi a domluvit si konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Essi píše:
Nejlepší bude zavolet co nejdřív Rudovi a domluvit si konzultaci.

A než sa tam dostanete nasaďte mu permanentne košík.U nás máme pani ktorú docela často pokúsal jej 6 ročný zlatý kokr v záchvate zúrivosti a nebol na ňu pekný pohlad. :?

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 25. srp. 2010 21:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
... a couračku min dva a půl délky psa dlouhou (tzn hladké vodítko, bez ozdob, bez smyček....) kterým ho budete ovládat a neodstanete se tak do jeho těsné blízkosti

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 19:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. zář. 2010 15:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Droužkovice
Dobrý den, mám 3 letou fenku jezevčíka a rotvajlera. Od malička chodila se mnou mezi lidi, ale potom jsem jí na čas přestala brát sebou. Od té doby je trošku agresivní. Pokud si jí nikdo nevčímá a nešaháná na ní tak je vše v pohodě. Ale pokud si jí chce někdo pohladit, tak po něm vyjede. Poznám kdy už ten kdo jí chce pohladit šel až moc daleko a už jí hned stávnu z dosahu a řeknu jí fuj, buď hodná a chvilku na ní mluvím vlídně, aby poznala, že já se toho člověka nebojím. Ale je to stále stejné. Mám teorii, že by to mohla způsobit to, že když byla málá jeden kluk jí dráždil. Zkoušíme to odnaučit jak jen se dá. Zkusili jsme i košík, ale vněm je nešťastná a stále si ho snaží sundat. Byla bych ráda za každou radu :help: .

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 19:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pročti si to tu, jak agresi tak strach, jdeš na to úplně z opačnýho konce. Začni jí brát mezi lidi co nejvíc (btw, která z nich se takhle chová?). Nechláchol, neokřikuj, nepoužívej zákazy, ale příkazy (sedni, lehni, vypadni, ke mně...)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. zář. 2010 15:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Droužkovice
Ano teď vím, že jdu na to ze špatnýho konce, ale já bych se chtěla dovědět proč to dělá. Když jsme na cvičáku(kam chodím fotit), tak je v pohodě nechá se i pohladit, ale jakmile jsme venku s přáteli a ty si jí všímaj je nervozní a při známce, že se jí chtějí dostknout výjíždí. Asi z přátel cítí strach. A mezi lidi se jí snažim brát stále, ale hodně trénujem na dogtrekking(zatím jsme ještě oficiální nešli) a žádní lidi snáma chodit nechtějí. A ven chodíme do přírody já a pes. Určitě vím, že pokud todle nastane půjdu na to vaší radou aby si sedla. Jen se chci zeptat myslíte, že by mohlo i kdyby jí ten dotyční před tím než se jí dotkne dá třeba pamlsek? :idea1:

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 20:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ono strašně moc záleží, JAK se jí dotkne. A to nejde moc popsat po netu. Navykni jí na košík - prostorný aby mohla krásně dýchat. A vem jí někam do hospody, do města, na pouť (teď už asi ne :lol: ) ... Každej, kdo projeví jen trošku zájem, popros, jestli by si jí mohl pohladit. Ty si k ní čupni na bobek, sraž paty k sobě a jí si posaď mezi nohy, měj jí na vodítku, ale na prověšeném, aby se nedusila ani necítila tah. Druhý člověk ať si taky čupne, bokem k ní, kouká s ena ní "úkosem" a pohladí jí zespoda pod bradou. Při tom se spolu bavte - co je zač, jak se jmenuje, jaký je hezký počasí.... ty jí hlaď zároveň s druhým člověkem. Nechval, neokřikuj, až se trošku uklidní, přestaňte s hlazením a normálně se rozlučte a běžte si zase po svém. Tohle bys viděla jak přesně se to dělá na freečku, je tam i dost lidí, kteří se nebojej a vědí, jak se chovat. Dá se v tom udělat spousta chyb.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. zář. 2010 15:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Droužkovice
K tomu dotyku. Oni jdou po hlavě. Pkud si jí chtěli pohladit, tak se já sednu na bobek a držim jí. Většina si také sedne na bobek a pomalu na ní mluví a přibližujou kní ruku. já mám pocit, že vždycky vycítí, že mají strach. Prada, že i já měla vždycky ze začátku strach co zas provede. Ale už jsem se naušila to ovládat, protože vím od pradědy, že zachocá tak jak se já cítím a jak si to on vyloží. A s košíkem moc nevím. Ona když ho má, tak furt šourá čumák o zem a snaží se jo sundat. zkusila jsem to i s nylonovým, že ale tam si mi odřela čumák(ikdyž ho měla hooodně volnej, že vněm mohla i naplno štěkat). Budu muset najít lidi, který se jí nebudou bát pohladit, nechci aby se jí to už více zvětšovalo díky tomu, že cití, že se jí lidé bojí.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 20:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Praděda je moudrý :wink:
Citace:
Většina si také sedne na bobek a pomalu na ní mluví a přibližujou kní ruku.

Ano, tohle je chyba, musej se chovat, jako by byli se psem nejlepší kamarádi. Přijeď někdy na freečko, pokudtě vaš pustěj. Je jasné, že když jí dáš košík jenom nylonový a ona se ho snaží sundat, tak že se odře. Dej jí klasický kovový, který jí bude sedět a vyraž na procházku na vodítku, když si ho bude chtít sundat, rozeběhni se, aby to nestíhala. Zvykne si každý pes, jen to nesmíš řešit.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: úte 14. zář. 2010 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. zář. 2010 15:15
Příspěvky: 5
Bydliště: Droužkovice
Právě kovový byl první co jsme zkoušeli. zkusím to jak vy říkate. Pokud mi rodiče dovolí a přivezou mě tam, tak ráda přijedu. Ráda se sozvím něco i reálně, jak na ní.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím více miluji psy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: ned 24. říj. 2010 22:30 
Offline

Registrován: ned 03. led. 2010 22:44
Příspěvky: 54
Bydliště: Liberec
zdravím všechny,třeba poradíte-mám 2,5 letého pitta...lidi má rád a když na něj někdo na ulici jen náznakem vlídně zareaguje jde se hned pomazlit...vždycky se plnou vahou opře bokem o dotyčného,kouká na něj nahoru a nechá se mazlit...poslední dobou ale dělá,že po chvíli mazlení začne vrčet a evidentně už hladit nechce.Dotyčný ho okamžitě mazlit přestane,protože z něj začne mít respekt,ale jde o to,že on u něj stojí dál...Je pořád opřenej bokem,čumí nahoru na toho člověka a bublá...Jde mi o to,jak mu vysvětlit,že když už mazlit nechce má se stáhnout a jít si po svym a ne teda tam dál stát stejně jako když si pro pomazlení přišel...Zatim to udělal jen 2x já mu na to řekla "co brbláš?" to okamžitě přilezl ke mně s "rozvrtěnym " ocasem jako původně k tomu člověku...Tak sem mu řekla,"když nechceš,tak si tady SEDNI a jen se koukej"...tak seděl čuměl si po svym a já ještě chvíli povídala s tim člověkem.Když sem mu řekla,že odcházíme,šel k tomu člověku zavrtěl ocasem,nechal se v pohodě pohladit a šli jsme...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: stř 27. říj. 2010 07:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přístup je správný, naučit ho včas odejít. Také bych ho nepouštěl ke každému, ke komu chce, ať ví, že to určuješ ty.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Náhlá změna nálady a následná agrese
PříspěvekNapsal: ned 07. lis. 2010 16:03 
Offline

Registrován: pát 29. říj. 2010 18:16
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Dobrý den pane Desenský,
obracím se na Vás s prozbou o radu, máme dvouletého anglického bullteriéra, který je mily poslušný reagující na povely, ale...
nastíním situaci: my koukáme večer na televizi a on pochrupuje z ničeho nic bez zjevných podnětů vstane a začne zlostně chodit a vrčet na všechny pokud mu nařídíme aby šel na místo a nadále si ho nevšímáme přejde ho to, nebo při odpočinku se mnou, kdy je naprosto klidný, začne vrčet a chce okamžitě odejít nebo já ho spíše vyhodím, na druhý den se tulí a mazlí a chce se pusinkovat. Nevím jak si jeho nálady vysvětlit a hlavně jak je zvládat tak aby se neopakovaly.
Předem moc děkuji o radu vaše obdivovatelka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 11. lis. 2010 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. črc. 2009 09:44
Příspěvky: 5
Bydliště: Herálec
Dobrý den, mám dvouletou fenku pyrenejského horského psa, matka hodná, nekonflikní, otec také. Leona je však jejich pravý opak, tvrdohlavá, téměř hysterická (zvláště na zahradě, když někdo projde kolem plotu, to by nejradši všechny sežrala). Každý den, při každé příležitosti trénujeme přivolání, okamžitě přijde, ale napřed se pořádně rozhlídne, jestli někdo nejde - pes, člověk, zajíc... je nastražená, ale když se ujistí, že nikde nikdo není, přijde. My prostě nesmíme nikoho potkat, jinak začne tancovat na zadních, cvaká zubama. Hluchá a slepá. Skoro vůbec ji nepouštím ze stopovačky. Přitáhnu ji, vysměju se jí - co blbne, že jí nikdo nic nedělá. Pozvolna pouštím stopku, psice si pobíhá, čuchá, všechno ok. Objeví se v dálce nějaký tvor, nastraží se a pokud včas nechytnu stopku, rozletí se a napadne. Nekouše, ale skáče a když na vás skáče 50 kg tele, pak je to problém. Beru ji mezi lidi, do města, do autobusu, do hospody, nechá se pohladit, je doslova roztomilá, ale venku na stopovačce je to hrůza. Už se s ní bojím chodit do přírody, nevím, co dělat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 12. lis. 2010 09:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
608623144

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: čtv 18. lis. 2010 19:10 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 15:58
Příspěvky: 39
Bydliště: habartov
Mám 12 měs.křížence ovčáka s labradorem,startuje mi na vychazce v lese bez varování,když se nečekaně v lese nekdo objeví,ne na lidi ktery jsou do predu videt,potulujou se tam obcas lidi jako jsou fetáci atd,ktery se vynoří odnekud z chroští takze o nich kolikrat sam nevim,dá se nejak pes naučit aby zůstal u mě a nestartoval,ale třeba jenom upozornil štekotem na pritomnost jine osoby,krome te dlouhe snury jinou alternativu,nevadž mám problemy s nohou,nebudu rozepisovat jake,ale ta lonžka,jeji zašlapávání a prace sni je pro me namáhavá,je ješte nejaká jiná moznost jak toho docílit,a co delat kdyz toto udělá jak trestat nebo netrestat,zatim ji vzdycky slovne vynadám,ale uz 3x mi to udelala i po slovní výtce,zas nechci jine tresty,abych zase její hlídací a obranarske schopnosti nepotlačil.Diky predem za nejake názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 11:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Da se resit odbouranim strachu a nejistoty psa spolu s osvojenou dokonale zvladnutou ovladatelnosti bez voditka.Nez ale tohle zvladnete je vhodne vyuziti voditka jako mezistupen k tomuto cily.A pokud pes nema zvladnute privolani,pricemz prace s voditkem je problem jsou jen dve moznosti,bud se problematicke oblasti vyhybat nebo flexina bit nejsem jeji zastance ale tady muze aspon castecne vyresit nekolik veci.Mezitim pracovat na sebevedomi psa,duvere a respektu spolu s ovladatelnosti.Tohle vsak ve spolupraci skusenejsiho ktery uz dost vi aby resil dal podle momentalni situace,rozhodne nevyresite po netu a okamzite.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 14:09 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 15:58
Příspěvky: 39
Bydliště: habartov
je mi jasný že to nevyřešim hned a okamzitě,ale jak jí mám dat najevo že si nemuze takhle vystartovat,jinde nez nekde v lese se moznost vylítat nemá,nemůžu jit mit porad na voditku,potrebuje ze sebe dostat taky energii,dneska napriklad vyjela po cloveku ktery me míjel těsně kolem mě,ten člověk byl viditelný už zdalky tak byl čas se na to pripravit,já stál, psa u nohy na voditku,vystartovala trh sem zpatky a řek k noze,jak jí dát srozumitelne najevo že to nemůže delat,a čekat na povel,pak jsem videl hajnyho,zase jsem o nem vedel,driv nez pes,prisel ke mě,pes zacal startovat na voditku,řikam jí klid nic se nedeje,rikam hajnymu zkuste ji pohladit a zase,tak jsem s nim chvili mluvil,rikam mu zkuste to znova a ríkám jessyně nesmíš,protože už blbe koukala,nakonec si ho vočuchala a bylo to ok a byl klid,ve mestě po nikom nestartuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 14:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Podle tohohle popiu bych to viděla na strach. A podle toho se chovat. Nejít do ní agresí, to jí jen utvrzuje v tom, že se tak má chovat. Ale vyhledávat lidi v lese, aby si jí pohladili, hodili třeba míček.... více v příslušné poradně.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 14:44 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 15:58
Příspěvky: 39
Bydliště: habartov
No nevim jestli to je ze strachu,to mívaj psi vetsinou ocas stazenej mezi nohama a lidem se nejak nevyhýbá,no nák se s tim poperu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 14:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
svehla píše:
No nevim jestli to je ze strachu,to mívaj psi vetsinou ocas stazenej mezi nohama a lidem se nejak nevyhýbá,no nák se s tim poperu

Je to velmi pravdepodobne,pes si vybral variantu zabit zdroj sveho strachu.A pokud je pes nejistej stazenej ocas neni jedinej znakmkterej je videt,drzeni tela,chuze,postaveni usi,mimika se znacne lisi v situaci kdy pes ma strach,je sebevedomej....nejistej.Ta reakce muze ale nemusi bit ze strachu,je jen nejpravdepodobnejsi.K presne odpovedi to chce zbat osobne tohoto psa ale i Vas,videt jak se chovate navzajem...A pokud pes se boji tvrde do nej sahat vse jen zhorsi,a je nesmysl pokud pes nezvlada kontakt na dalku hned po nem chtit aby byl pohlazen i s primim kontaktem pokud nedokazete potlacit v tu chvily jeho nezadouci chovani,neco je evidentne spatne a bez cizi pomoci se asi neobejdete.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 15:21 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 15:58
Příspěvky: 39
Bydliště: habartov
agresí do ní nejdu,domlouvám ji slovně,netrestam ji fyzicky,maximalne co sem kdy udelal ze sem jí trochu zatrepal kůží za krkem,rekne mi nekdo aspon,pokavad to udelá zas jak na ní jít,jakej povel jí dat atd?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 15:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Agrese je třeba i jen to škubnutí vodítkem nebo okřiknutí "nesmíš". Zatím to zkus řešit tak, že jí dáš sedni, úplně normálním hlasem a vyžaduj, aby se dívala jen na tebe - zezačátku budeš muset držet její hlavu v dlaních, klidně si k ní dřepni, pokud můžeš a zaboř jí hlavu k sobě a hlaď jí při tom. Neopakovat povel.... Takhle po netu se to popisuje špatně...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivni chovani vuci lidem
PříspěvekNapsal: pát 19. lis. 2010 15:32 
Offline

Registrován: čtv 11. úno. 2010 15:58
Příspěvky: 39
Bydliště: habartov
ok zkusim to jenom s tim povelem sedni,tohle me trápí jinak je docela poslušná,to přivoláni taky je ok,až na tenhle inkriminovanej okamzik,to je jak v affectu


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 283 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!