Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:56
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 19. črc. 2010 21:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
sme OT ale ano

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: sob 13. lis. 2010 21:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Ahoj všichni, nevěděla jsem kam to zařadit, tak se zeptám tady. Nějak se mi nelíbí způsob jakým Ori (kolie, 5 a půl měsíce, 14,5 kg) roste: přední polovina vypadá normálně - široký hrudník a rovné nohy, ale záď má viditelně užší něž hrudník a zadní nohy do X. V pohybu se mi to zdá méně patrné než ve stoje. Taky není problém jí ve stoje nohy pootočit a posunout dál od sebe do normální pozice a stojí tak jakoby nic dokud se někam nerozejde, jen si příště stoupne zase do X. Veterinář jí prohmatával klouby a zkoušel hybnost a prý je to všechno v pořádku. Krmím First Mate s trochou syrového masa (opravdu jen troška na ovonění granulí - madam špatně žere). Přemýšlela jsem, jestli jí k tomu něco přidávat - ale zase se mi nezdá, že by v FM chyběl vápník, fosfor nebo vitaminy a nechci ji tím předávkovat. Mohly by pomoct kloubní preparáty a doplňky výživy, jako zde zmiňovaný Bomazeal? Myslíte, že je možné, že se to časem srovná (přece jenom ještě roste)? Pokusím se přiložit nějaké alespoň trochu ilustrační foto, případně mohu nafotit lépe, jsou to jen fotky z procházky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: ned 14. lis. 2010 08:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Krásný lumpačivý štěník. :heart: V tuto chvíli se jedná o úzký postoj zadních končetin . Většinou se věkem upraví, nebývá to nějaká vada jakéhokoliv kloubu, prostě vlivem úhlení vypadají nohy tak jak vypadají. Viděla jsem dost bernských salašníků, kteří měli jako štěňata stejný postoj a v dospělosti měli normální nožky, ale neříkám,že to je 100% pravidlo. Může mít i pak mírné ixky nebo vlivem vytočení širší štěrbinu v kyčlích. To opravdu ukáže čas. Asi bych myslela na to, že je to mimíš, takže bych ho nepřetěžovala pohybem. V případě kulhání kontrolu u veta, ale neříkám, že musíte bedlivě sledovat každý jeho krok-to ne, to byste ho akorát zmátli a on by nevěděl proč na něj stále tak divně civíte. :-) Bomazeal junior mu pomůže lépe využívat z potravy všechny látky nutné ke stavbě kostí a kloubů, takže ano, můžete mu ho koupit. Přeju hodně radosti. Také jsem měla kdysi kolii, byl to nezapomenutelný pes. :wink:

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: ned 14. lis. 2010 18:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Nevím, zda je na tom něco pravdy, ale slyšela jsem, že by podobné obtíže mohly být způsobené i pohybem štěněte na kluzké podlaze - plovoučka, dlaždice...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: ned 14. lis. 2010 22:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Baysha píše:
Nevím, zda je na tom něco pravdy, ale slyšela jsem, že by podobné obtíže mohly být způsobené i pohybem štěněte na kluzké podlaze - plovoučka, dlaždice...

Máme v předsíni a v kuchyni dlažbu a malá po ní samozřejmě chodí, v předsíni má i misky a ráda tam lehává. Musím říct, že po dlažbě, linu a tak chodí hodně opatrně a nerada, rozhodně tam nepobíhá, spíš důstojně kráčí. Ještě má k dispozici můj pokoj, kde je koberec - má tam pelíšek. Kdo ještě jste se setkal se souvislostí hladká podlaha => křivé nohy? Jestli je to tím, bude to dost obtížně řešitelné, přece ji nemůžu trvale zavírat u sebe v pokoji :-k.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: ned 14. lis. 2010 22:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
setkala jsem se pouze s (dočasně) křivýma nohama, pokud za sebou pes stále tahá stopovačku :-) táhne ji mezi nohama a tlapama uhýbá, by si ji nepošlapal

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 09:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Mně se obrázky nezobrazily, ale podle toho jak to popisuješ, mi to připadá jako "kravský postoj" a to může u některých plemen ukazovat na vadu kyčlí. Ovšem o koliích nic nevím!
Kluzkou podlahu jsme u štěněte řešili tak, že jsme dočasně (na půl roku) položili na plovoučku a dlaždičky hnusný starý koberec, který se pak vyhodil.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Má také problémy s pohybem? Takto nějak vypadal moplse Frankie, ktetému se (prý díky úrazu) přestala vyvíjet kyčle. Měl strašně hubenej zadeček a zadní nožky naprosto neosvalený, kravský postoj a při chůzi mu jakoby ten zadek chvílema padal do stran, chvílema ty zadní jakoby coural za sebou. V pěti měsících byl na operaci, kde mu uřízli kloubní hlavu a nechali narůst pakloub - chodil na aquarehabko a po třech měsícíh je z něj úplně zdravý pes, normálně pohyblivý a normálně nasvalený.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
**EFCA** píše:
Má také problémy s pohybem?
Právě, že se mi zdá, že se pohybuje normálně. I veterinář tvrdí, že pohyblivost kloubů je normální. Jak to u něj diagnostikovali - dělali RTG? A na jaké veterině?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 14:22 
Offline

Registrován: sob 30. led. 2010 21:02
Příspěvky: 130
Bydliště: Ostrava
Protože máme v celém bytě plovoucí podlahu a nebo dlažbu a přivezli jsme si domů štěníka zvyklého ze zahrady, tak se mu to taky moc nelíbilo, a jak začal růst, tak mu to začlo dělat větší a větší problémy (takové to období, kdy má pes strašně dlouhé nohy a ještě 4 a vůbec neví co s nima). Veterinář nám na to řekl, že se nemusí stát nic, ale můžou nastat i dvě věci 1. že si bude pes až moc dávat pozor na chůzi = špatný vývoj 2. že si pozor nedá, bude lítat, bude mu to klouzat a může si ublížit (to byl náš případ). Do celého bytu jsme tedy pořídili kancelářské (nebo se jim říká i podkladové) koberce, jsou většinou tmavě šedé, zespodu pogumované a hlavně teňoučké, takže hezky vejsou pod dveře (do celého bytu nás to vyšlo asi za pětistovku). Původně jsme to měli taky jen na dobu růstu, ale pak přibyl druhý štěník a z bytu máme závodní dráhu, takže ještě chvilku asi zůstanou! Jen mamka to těžko nese, že má v celém bytě krásnou podlahu schovanou pod hnusné koberce....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 15:14 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Katy, neplaš. A znova si přečti můj příspěvek. Nebo plaš, tvoje volba.... :wink: Pokud chceš už teď vědět jaký je stav kyčlí, najdi si MVDr Nečase, který dělá vyšetření PEN HIP metodou plus udělá RTG. Jestli jsou klouby totálně špatné, pozná to. Ale i s horším stupněm displazie se dá žít.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 20:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Zatím neplaším, jen sháním informace :-). Pokud je to problém k řešení, tak si říkám, že asi bude lepší řešit zavčasu, když teď malá nejvíc roste. Hlavně bych to nerada hodila za hlavu "to se s věkem spraví, růstem srovná" (to mi jako děcku tvrdili páni doktoři taky, je mi 25 a furt nic [-() a pak měla najednou zbytečně psa se špatně narostlou kostrou. Zvážím jestli to nenafotit a neposlat alespoň mail s dotazem MVDr. Nečasovi, přece jen slovo odborníka je slovo odborníka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 15. lis. 2010 21:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zmínila jsem jeho proto, že má na pen hip licenci. Jako jeden ze dvou v ČR. Ostatní veterináři to také vyšetřují, ale nevím jak moc dobře to umí. Ono operovat kyčle umí každý, jsou za to penízky, ale málokomu jde o psa a ne o peníze...to je to .... Hodně štěstí!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: úte 16. lis. 2010 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Katy píše:
Jak to u něj diagnostikovali - dělali RTG? A na jaké veterině?


Byli s ním u Herčíka. Dělali RTG, pokud vím. Bylo jim řečeno, že v důsledku divoké hry, nárazu, skoku nebo něčeho podobného, se přerušil přívod krve a tím došlo k zastavení vývoje kloubu. Ale myslím, že to nebude váš případ, on měl opravdu problémy s pohybem.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: nožka vynechává u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 19. zář. 2011 01:21 
Offline

Registrován: úte 05. dub. 2011 13:32
Příspěvky: 31
Bydliště: Klášterec nad Ohří
Dobrý den, mám štěně krysaříka, je půl roku stará. Všimla jsem si, že doma i venku, za chůze i za běhu vynechává zadní packou krok, prostě jednou došlápne, podruhé ji nechá ve vzduchu jako psi s poraněnou tlapkou. Na omak ji to nebolí, běhá, skáče bez problémů, doskoky (přistání) má bezchybné jak u skoku do dálky tak do/z výšky (přiměřené). Na pohled není noha odlišná od druhé, zdravé. Nedělá to vždy, zatím nedokážu určit jak často, zato vím, že už delší dobu (měsíc?)
Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 19. zář. 2011 07:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. dub. 2011 08:43
Příspěvky: 64
Bydliště: Benešov, Praha
Nejsem veterinář, ale takhle se projevovala u sousedovic rafíka luxace patelly ( čéšky ) . Pokud to bude ono, pomůže operace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 19. zář. 2011 08:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zkus zajít za vetem, pro jistotu. Ale u malách psů je běžné, že vynechávají při chůzi jednu zadní nohu (popřípadě je střídaj). u JRT je to skoro plemenný znak :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 19. zář. 2011 09:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
luxaci pateli ybhc nepodcenovala bejvá to jedna z příčin obvzláště u krysaříků

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: pon 19. zář. 2011 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Eva Štemberová píše:
Zkus zajít za vetem, pro jistotu. Ale u malách psů je běžné, že vynechávají při chůzi jednu zadní nohu (popřípadě je střídaj). u JRT je to skoro plemenný znak :wink:

Musim souhlasit. Mam yorka a semtam tu noznku zapomene. Vypada to legracne, ale neresim to. Veta jsem se na to ptala a neshledal na ni nic v neporadku. Je fakt, ze rentgen jsme nedelali, ale vzheldem k tomu, ze takhle to funguje uz cca 5 let a nic se nezhorsuje ani nevidim jine zmeny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: sob 02. dub. 2016 09:36 
Offline

Registrován: stř 22. dub. 2015 08:07
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice
Ahoj, snad jsem svůj dotaz zařadila správně. Mám jorkšírka, 8 let a všimla jsem si, že levou zadní packu občas taky zvedne a běží jen po třech, většinou to dělá, když jsme na delší procházce nebo na hrbolatým povrchu - louka, les... Jeli jsme k vet a ta nám řekla, že má povolenou čéšku? Prostě, že mu tak jako občas vypadne - měla by to být luxace patelly odborně (podle strýčka google :)) Vet zmínila operaci, ale na druhou stranu si myslí, že to není až tak akutní, a že je mu to jen nepříjemný, tak občas běží po třech. Do operace nás nějak netlačila, sama říkala, že má dva krysaříky a taky s nimi nebyla na operaci. Každopádně jsem z toho maličko nervózní, nevím, jestli to tedy nechat být a jak vet říkala případně to odložit na později (což vzhledem k pejskovo věku mi nepřijde moc rozumný) a nebo mu koleno nechat operovat? Máte s tou operací někdo zkušenosti? Jak probíhá rekonvalescence? A výsledky operace? Moc děkuji za odpovědi :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Špatné zadní nohy u štěněte Krysaříka
PříspěvekNapsal: ned 03. dub. 2016 01:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já bych před jakýmikoli operačními zásahy rozhodně zkusila někoho, kdo dělá Dornovu metodu (nejlépe Doporučeného terapeuta, ono se rojí dost takových těch "taky-masérů"...).

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 55 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!