Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je úte 19. bře. 2024 08:38
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 05. říj. 2010 08:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
..dakujem, nedosledne som cital tu cast...ked odchadzam do terenu, mam urcity chronologicky ritual, uz ked beriem do ruky stativ, huby su mojou elou zalubou, ale nielen:
http://www.nahuby.sk/fotogalerie_autora ... el_id=1572
Charlie zbystri, sleduje ma, a ked poviem, "aj Charlie ide", rozradostí sa, obskakuje, tancuje, "štipká" ma, ..."ožije", dobre to robi i mne, rad sposobujem radost tomuto nasmu havovi, aj akoby sa zacal usmievat...ked nesiel, mal som vo zvyku pouzit " Charlie zostava, Vladko sa vrati", a prestal sledovat, sklopil hlavinu a nikdy sa nepokusal ist so mnou, vynucovat si nieco...ale nechaval som ho v domceku, cely mal k dispozicii, len vchodove som zamkol...a teraz, ked "ušiel", bol u svokrovcov na zahrade....ano, nebudem uz komentovat "zostavanie" Charlieho, a vecer idem mrknut do knihy...este raz vdaka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 05. říj. 2010 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář. 2009 13:13
Příspěvky: 229
Bydliště: B. Štiavnica
...este sa predsa vratimk uteku Charlieho...zahavkal, vysiel som von, bol schuleny pri branke....bolo znat, ze je vyplaseny (aj cestou ho vselico mohlo stihnut, aj cez hlavnu frekventovanu cestu musel prejst)...ako som otvoril, prevalil sa na chrbat...previnilo (aj ked bol mensi a neposluchol, takto to riesil).....ja som bol rad, ze sa mu nic nestalo "co tu robis ?...kde si mal byt"...takto som okomentoval jeho utek.....nie dobre som to asi vyriesil ?..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes + hárající fena v sousedství
PříspěvekNapsal: úte 23. lis. 2010 21:22 
Offline

Registrován: pon 22. lis. 2010 19:33
Příspěvky: 1
Bydliště: Pivín 201
Dobrý den, Ben je náš 9-timěsíční bern. salaš. mazel. Dodnes bezproblémový pejsek. Má k dispozici velkou zahradu, kde může být celý den volně.
Problém nastal, až nyní, když u sousedů začala hárat jedna ze dvou fen. Pes nám přestal žrát a očividně hubne. Kromě toho bez větších problémů
zdolá sousedův asi 1,5m vysoký plot, což je na plotě nepřehlédnutelné. Je schopen výletu několikrát denně a už všem dochází trpělivost.
Pokud by byl způsob, jak ho přesvědčit, o ukončení těchto "výletů", tak nám, prosím, poraďte. Jestli mu to "nevysvětlíme", nezbyde nám nic jiného
než pořídit kotec a zavřít ho tam, což by nás velmi mrzelo. Budem rádi za každou dobrou radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: tulák bez respektu, utěkář
PříspěvekNapsal: stř 16. úno. 2011 21:22 
Offline

Registrován: úte 21. pro. 2010 11:33
Příspěvky: 4
Bydliště: Slaný
Dobrý den
v nedávné době jsem se registrovala a snažim se pročíst vše možné co zde je zodpovězeno.Nicméně by mě zajímal váš názor na náš konkrétní případ.
Dlouho jsem se rozhodovala jestli je opravdu nutné sem psát.
Věc se má tak, že jsme si vzali pejska, kterého pravděpodobně dle okolností někdo vyhodil z auta,ale dnes si říkám jestli se nezaběh.
Máme ho od srpna 2010 a veterinář říkal že mu může být 8 měsíců.Tedy nyní je to pravděpodobně roční pejsek.Je to malý oříšek se svou hlavou a je pořádně mazaný:)
neměla jsem dosud se psi zkušenosti, udělala jsem jistě hodně chyb.Tresty jsou: silne slovo a zmačknuti kožichu.Trenujeme každy den na stopovačce, lepši se to, ale při rozrušení neposlechne.Čili přivolání nemá.Proč ale hlavně píšu.Dnes jsem neštastná jelikož se na statku starám o koně a beru ho sebou.Ale po čase si najde skulinku a uteče.Dnes tak jako nikdy.Je mu úplně fuk že ho volám.Vždy se vrátí.Netrestám ho.Na stopovačce jsem důsledná.Ráda bych aby se naučil držet se mě.Ale on si jde po svem a uplne me ignoruje, nevnímá.Jakmile se opustí na statku stopovačku, jsem mu ukradena, co by poslouchal když nema provazek.Chtěla bych mu porozumět, jak docílit respektu u tuláka, který jsi jde nejradši po svých?Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: tulák bez respektu, utěkář
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 21:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dašul píše:
...Na stopovačce jsem důsledná...


Máš mazaného psa, mala by si byť o niečo mazanejšia, dôsledná nie si tiež, v sekcii o privolaní sa dočítaš o práci so stopovačkou, nečítala si pozorne, ak nevieš, že sa neodopína, kým problém pretrváva. Takto by sa dalo nájsť pravdepodobne chýb viac, čím strácaš rešpekt a dôveru psa, ak je mazanou samostatnou jednotkou, toto je výsledok.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kromě toho co píše rea - utahat, utahat, utahat. Zaměstnat hlavu cvičením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 23:41 
Offline

Registrován: úte 21. pro. 2010 11:33
Příspěvky: 4
Bydliště: Slaný
utahat utahat: téměř nemožné :lol: věřte nebo ne :D když povím že může jít 5 kilometrů a pak ještě 4 hodiny lítat na statku a pak zase se mnou jít 5 km pěšo zpět a to když sněžilo a docela to fučelo a pejsek přišel domu a večer šel ještě cely štastny že jdeme čurat a ráno měl zase plno elánu jakoby nic.Než utahat jeho, vyplivla bych duši :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 18. úno. 2011 23:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
5 kilometrů je směšné v porovnání s tím kolik toho naběhá když uteče. Jasně, s rozumem, je to roček, takže přes 50 bych nešla...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 00:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
... a pravdepodobne si sám vymyslí na potulkách lepšiu a zaujímavejšiu zábavu, ako na vychádzke s tebou...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 00:08 
Offline

Registrován: úte 21. pro. 2010 11:33
Příspěvky: 4
Bydliště: Slaný
On právě na té stopovačce poslechne protože ví že musí.A když by poslech na stopovačce vždy za každých okolností, věřím, že navolno by vzal roha.Možná to chce čas, aby si na nás víc zvykl a přestal toužit po tuláctví?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 00:10 
Offline

Registrován: úte 21. pro. 2010 11:33
Příspěvky: 4
Bydliště: Slaný
samozřejmě, já s ním po zajíčkách na poli neběhám, nudná panička říká si. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 00:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Dašul píše:
On právě na té stopovačce poslechne protože ví že musí.A když by poslech na stopovačce vždy za každých okolností, věřím, že navolno by vzal roha.Možná to chce čas, aby si na nás víc zvykl a přestal toužit po tuláctví?



...a bez stopovačky prísť nemusí a ukázala si mu to ty, lebo si ju odopla skôr, tomu sa jednoducho hovorí nedôslednosť, podmienky dávaš psovi ty, dala si zlé, možno mal aj pred tým podobné skúsenosti, ktoré si mala nastaviť inak, ale nestalo sa. Toto ale patrí k privolaniu, nie sem. Nie je to o čase, je to aj o tej dôslednosti, inak si tento pes rád život spestrí ešte viac, veselá kopa...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 06. dub. 2011 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. črc. 2009 14:59
Příspěvky: 14
Bydliště: Pelhřimov
Dobrý den,
chci Vám moc poděkovat za tohle fórum. Máme více jak dvouroční fenku německého ovčáka, která má k dispozici poměrně velkou zahradu ... začátkem roku jsem byla bohužel dost pracovně vytížená, takže jsem se jí nebyla schopná příliš věnovat, a tak začala nedostatek venčení řešit po svém - útěky. Chodila k sousedům, kteří jí házeli hračky. No ale i přesto, že naše ovčanda je spíš vítací typ, tak to u nás na vesnici některým lidem vadilo (nedivím se!).. Snad 15x jsme obcházeli plot, vždy si ji zavolali, aby nám ukázala, kudy utíká - a nastavovali, zadělávali, i po ostnatým drátu jsme sáhli - nic. Jak kamzík, vydrápala se stejně jak utíkal pes tady někde ve videu - v rohu plotu a oka v plotu používala jako žebřík - a podobné styly. V mezidobí jsem tedy pročítala fórum a narazila na neviditelný ohradník. Objednávali jsme ho z ameriky za 600Kč i s poštovným (typ, který v čr stojí více jak 2x tolik). Čekací doba dva týdny. V té době už byla časová situace dobrá, takže následovalo věnování se psovi (nevím, jaký tu na to máte názor, ale venčívám jí na čtyřkolce - naběhá x km po polích a já jí konečně "nezdržuji"). I přesto utíkala (čemuž se také nedivím). S heslem - lepší ranka elektrikou, než kulkou, protože i tak někteří sousedé vyhrožovali, jsme tedy instalovali neviditelný ohradník.
--- sloučení příspěvků ---
Vyzkoušeli na sobě, ale "pouze" nepříjemně brní. Nasadili jsme ho čubince, dali na stopku a snažili se podchytit, aby se jí nic nestalo. A povedlo se. Obojek pípá v různých intervalech podle toho, jak blízko je plotu (ohradník jsme dalina stávající plot). Zezačátku dostala tři ranky, u jedné i kníkla, a od té doby paráda.
Rozběhne se k plotu, 30cm od plotu obojek pípá a ranku dává až když vyloženě strčí čumák k plotu - obojek zapípá a čubinka se otočí.
Takže ještě jednou děkuji moc, snad to nezakřiknu, ale i když jí obojek sundáme, tak přesto neutíká a od plotu se drží oněch 30cm :-) Konečně přijedeme z práce a čubinka nás vítá u vrat a neběží nám naproti od sousedů. Každému doporučuji. Jen asi nepodcenit začátek a seznamování psa s funkcí ohradníku, paráda je, že ty ohradníky jdou nastavit i na tzv "mrtvé body", takže zdroj máme v garáži, od garáže až k plotu mrtvé místo, kudy může chodit bez pípání a funguje to až od vnějšího plotu.
Tak snad sundáme i ty ostnaté dráty, vypadá to u nás jak ve věznici zločinců :-)
Mimochodem obojek máme nastavený byť pro NO, takna typ - malé rasy - na ten nejmenší stupeň, očividně to stačí.
Jen se zeptám - když jí obojek za nějaký čas sundáme - myslíte, že zase začne utíkat, nebo už bude mít zafixováno, že plot je tabu? - zatím i bez obojku funguje bravurně, ale netroufám si odhadovat, jak bude reagovat, až jednoho dne omylem dojde k plotu a nic se nestane.
Ale zatím díky moc, spokojenost jak u nás, tak u sousedů :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 07. dub. 2011 08:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Než bych obojek zcela sundal, nejprve bych prověřil psa nějakým lákadlem, u kterého by pes mohl zvažovat překonání hranice. Nakonec bych ho zkusil nechat vypnutý a monitoroval situaci třeba webkou. Jednoduše zařadit do výchovného programu nějaké mezistupně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 04. črc. 2011 09:35 
Offline

Registrován: čtv 13. kvě. 2010 20:00
Příspěvky: 1
Bydliště: Hněvošice, Opavská 3
Dobrý den
můj dvouletý šibák se rozhodl, že vlastně ještě nezná všechny fenky v okolí a když má šanci, jde si je všechny očichat. No prostě útěkář, to rozepisovat nebudu. Že jsou malá vrata to vím, ty přeskočím i já.
Nicméně než začnu řešit vyšší ploty, neviditelné ohradníky, napadlo mě pokusit se jej tedy trestat v reálnem čase za ty prohřešky.
Popíšu můj nápad. Přítelkyně pustí psa, po chvíli jde třeba do domu a pes zůstane venku a vycítí příležitost ( např.vrata pootevřená) já čekám na chodníku nikým neviděn. (Resp. psem neviděm, sousedi mi včera nadávali do opilců co se válí na chodníku u jejich plotu :) ) Pes hopsne přes plot a jakmile je na chodníku tak tam už čekám já a pes "dostane za uši" (Slovní "pojeb", zvýšení hlasu, naštvanost a už letí zpátky přes plot do zahrady,) Včera byl dost vyšokovaný když jsem po něm takhle vyjel zrovna v době kdy utek. Ty otazníky v jeho očích.
Chápu důraz na důslednost, vynechám a začínám znova.Zapojím i ostatní, ať tam neočekává jen mě, mohl by si domyslet, že když já jsem na zahradě, nebudu za plotem.

Snažím se věci dělat jinak, přemýšlet nad němi jinak. Před rokem a půl jsem byl u P. Desenského a tam jsem se setkal poprvé s jinou "filozofií nahlížení" na psy. Zpátky k nápadu, ať neodbočuji, ta mi příjde dobrá, snad fungující.
Přesto ale žádám od vás zkušenějších, znalejších jakoukoliv radu či konstruktivní kritiku.
Co si o tom myslí P. Desenký a jiní?
Děkuji za jak. odpověď.
H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Pes z útulku,který pořád utíká zpět.Co s ním?
PříspěvekNapsal: pon 22. srp. 2011 10:48 
Offline

Registrován: pát 19. srp. 2011 12:00
Příspěvky: 1
Bydliště: Kvítková 800 Zlín
Pes z útulku,který utíká zpět.Co s ním?Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli jde odnaučit utíkání psa a vracení se zpět k původnímu majiteli,respektive do ůtulku?Vzala jsem si 3 letého psa N.O,který měl špatně zkušenosti s lidma a má hrozný strach ze všeho.Tohle se mi povedlo častečně odbourat,ale pokud ho nehlídám jak na procházce,tak v bytě a uteče zpět do útulku.Myslím si,že hlavním problémem je,že tam má volnost a může se pohybovat na volno s ostatníma psama,tudíž je ve smečce,volnost má a nic mu nechybí.Takovou možnost má jen on a asi 6 ostatních psů.Ostatní jsou v kotci.Než jsem si ho brala chodila jsem za ním asi 2 měsíce ho venčit,ale teď už mám strach si ho z tama opět vzít,že to udělá zase.Kdyby ho dali třeba na měsíc do kotce a já si ho brávala z kotce,myslíte,že to alespoň částečně pomůže?Nebo poraď te,jak na něj?A jde tohle úplně odstranit?Nebo budu celí život na pozoru,kdy zase uteče?Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 23. srp. 2011 06:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže dočasní opatrovníci psů poruší pravidlo péče o psa tak, aby šel z horšího do lepšího, stane se právě to, co popisuješ. Mám tady také nějaké psy, kterým nedokáži najít něco lepšího, než mají tady, proto tu jsou na dožití. U ostatních si dávám pozor, jak se o ně starám, aby se jim odtud také někdy chtělo. Všeho moc škodí. Dokonce i přes příliš péče. Bohužel v některých útulcích se starají o psy až příliš pečovatelsky a pak to odnáší ti opečovávaní psi, když mají jít jinam.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 05. led. 2012 16:28 
Offline

Registrován: stř 04. led. 2012 13:54
Příspěvky: 1
Bydliště: Česká republika
musím podotknout,že opravdu 150cm na překonání je velice málo,máme něco přes 2metry a naše Besi čévéčko s něm.ovčákem,nemá žádný problém ho zdolat,a když jsem si tu přečetla,že zdolají i 3metry,tak jsme tam udělali ten přesah,jako na Nuselském mostě ,taková ta zábrana proti sebevrahum a je po problemu :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 15. led. 2012 14:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 19:57
Příspěvky: 15
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dobrý den, mám dotaz, zvažujeme nákup neviditelného plotu, naše viszla v pohodě přelézá pře pletivo do zahrádky, kde systematicky hrabe a navíc má tudy možnost přelézt k sousedům a tím i na cestu, potřebujeme zabránit vstupu do zahrádky, jinam může, pozemek je dost velký, zajímá nás, jestli máte někdo zkušenosti s neviditelným plotem nabízeným na aukru zhruba za 1000 kč, polské výroby, nebo na něj raději ihned zapomenout a zkusit dražší značku, co když nebude na naši fenku fungovat? Popřípadě, je nošení el. obojku už navžy nebo se časem může sundat a fena se k plotu nepřiblíží? Za každou radu děkuji Eva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 15. led. 2012 17:43 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A co takhle udělat "vězeňskou nástavbu"? To znamená plot nahoře zahnout směrem ke psovi. Obrázek
jen bez toho ostnatého drátu :wink: popřípadě normální koňský ohradní. To nemusí mít obojek.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 15. led. 2012 18:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. pro. 2010 19:57
Příspěvky: 15
Bydliště: Valašské Meziříčí
nad ohradníkem pro koně uvažujem taky, ale snažím se vymyslet pokud možno méně finančně náročnou variantu, je mi jasné, že zadarmo to nebude, ale ceny komplet ohradníků...navíc mám obavu, aby nám babička, která zahrádku vlastní a je to její chlouba, nesvítila jako farář ze slunce, sena...možnost vězenské nástavby jsem navrhovala, pro změnu se zas nesetkala s odezvou manželovou, [-( ,tak nevím :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 15. led. 2012 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No tak ohradník - někde seženete starý kus ohradníku (třeba si dejte inzerát na web někam) nebo ho seženete na aukru, drát na uzemnění taky seženete a nějaká "stará" autobaterka... Se zdrojem do zásuvky to vyjde dráž, to je jasné.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pon 16. led. 2012 12:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bacha na parametry ohradníku, je rozdíl koňský a kravský. Ten druhý může psu škaredě ublížit, stejné je to s nějakými amatérskými "vynálezy". A hlavně je potřeba přes stopovačku naučit psa, co a jak. Viz. předchozí příspěvky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 05. bře. 2013 11:23 
Offline

Registrován: pon 04. bře. 2013 10:02
Příspěvky: 1
Bydliště: Tábor
Dobrý den mám stejný problém ohledně pejska,před 2roky jsme si přivezli pejska(fenku) za Slovenska z útulku,odhadem jí byl tak 1rok. měli jsme ji doma v bytě,ale jelikož jsem dostala práci,tak jsme se snažili Sindy naučit doma samotnou,to nezvládala a vše ničila a kousala,tak jsme ji dali k přítelově matce,která bydlí ve stejné vsi na zahradu ještě k jednomu psovi,je tam už 5měsíců a teť se z ničeho nic naučila utíkat,kouše a rozmotává plot a toulá se,nevíme co s ní a jak jí to odnaučit.Prosím poraďte a kde se stala chyba,že 5 měsíců to šlo tam být a teť utíká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 06. bře. 2013 18:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Začala se nudit. Už to není nové prostředí. zajímavé je to venku. A co s tím? zabavit, unavit, aby doma jen spala a pořádný oplocení.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 13. čer. 2013 13:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Neviem, či to patrí práve sem, ale asi je to najbližšia téma... Dnes mi sused povedal, že nám v nedeľu ráno zatváral fenku späť do dvora, vraj bola na ulici, brána otvorená... Netuším, ako sa dostala von, brána (doteraz sme nezamykali) sa otvára smerom do dvora, naviac je na nej zvnútra taká preklápacia hasprička. Fenka je za plotom dosť ostrá, nezdá sa mi, že by mal niekto odvahu prestčiť dnu ruku, aby bránku otvoril, naviac sme boli doma a ani som ju nepočula štekať. Ale rovnako moc neverím, že by sama dokázala odhodiť haspričku (ide ľahko, ale predsa len by ju musela preklopiť o viac ako 90 stupňov), potom skočiť na kľučku a potiahnuť k sebe. Že by sa jej to podarilo náhodou? - no tých náhod by bolo akosi priveľa - hasprička, kľučka a ešte potiahnuť k sebe... Alebo je možné, že by to dokázala odpozorovať, ako to robíme my a skúsila? (mimochodom, na ulici sa hrala s cudzím psom, tak že by sa predsa pokúsila dostať von za ním?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: sob 15. čer. 2013 21:58 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
a nemohla to vzít jinudy a nezavřít bránu soused,když ji tam dával?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 16. čer. 2013 15:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 26. říj. 2012 08:13
Příspěvky: 75
Bydliště: Trenčín
Určite vyšla von cez bránku, sused hovoril, že bola otvorená, on ju naopak poslal dnu a zavrel za ňou. Asi to bola skrátka "šťastná" náhoda, najskôr sa jej podarilo odklopiť haspičku a zase náhodou trafiť kľučku, keď skákala za bránou asi nie ja až taký problém a predpokladám, že nosom ju potom odtlačila. Teraz pre istotu zamykáme :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: ned 01. pro. 2013 19:45 
Offline

Registrován: čtv 30. zář. 2010 20:36
Příspěvky: 9
Bydliště: praha
dobry den, nestacim se divit, kolik lidi je fascinovano elektrickym resenim. Ja vim, ze cokoliv chci, aby se pes naucil se nauci. Vyvolavanim situaci - cekam az plot preskoci, nebo na to jen pomysli, pomoci micku. Pokud utece, nevolam, snazim se vychytat venku. Mame nizkou zidku, nebude jina. A 3 psy. Jsme tady cca mesic.
Prvni je fena, tu mam od malicka, je naucena se odeme nehnout. Tam kde jsem, tak ceka pred dverma. Zacala chodit za zidku jen ze zvedavosti.
Druhy pes je utekar, uz byl 2x v troji. Poprve pan rekl ze uz pro nej vickrat nepujde. Podruhe jsem pro nej sla ja, kdy pes diky telepatii vedel, ze ho pan nechtel vyzvednout. Byl stastnej ze jde domu. Od te doby se snazi. Byl venku jednou, pan ho uvazal. Knucel, tak jsem ho pustila a rekla ve zlym, bez! Nechapal, ale pak sel. Za chvili slysime radostne valeni se v listi. Od te doby neutekl a porad chodi rikat jak je hodnej..

treti pes utika ciste rebelsky, je mladej, velka sance, ze se to taky odnauci. Ten se nastesti nenecha cizima chytit.
Dneska jsem je s fenou vychytala venku. Zkusila jsem stejnou metodu. Ve zlem: tak jdete pryc kdyz chcete. Bylo to cca 10 m od baraku. Nehli se z mista. Po 10 min jsem sla kolem se tretim aby se pridali a pak jim pribouchla vrata pred nosem. Cekali. Pes pak preskocil zidku, fena by tam cekala cele dny, tu jsem pak vzala dovnitr. Zatim cekaji pred autem. Ignoruji je.
Tohle ale nebude platit na vsechny psy. Zalezi na motivaci uteku a na vasem vztahu.
Nocni uteky bych zkusila odstranit obcasnyma nocnima vychazkama. Psi se vybehaji nejlip!
Cele to spojuji s vetami. Nesmis sam ven, cekas na smecku, hlidas tady, apod. Pri kazdem vychodu z brany cekaji na povel, ze muzou projit.
Z toho plyne, ze zadne uvazovani neni reseni. To psa jen ukotvi, ale nic nenauci.. Trpelivost a cas psa ucit. Oni se chteji zavdecit. Budou radi za kazdou pochvalu.
Napisu, jake delame pokroky.. Zatim!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: pát 13. pro. 2013 10:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
elza píše:
...Oni se chteji zavdecit. Budou radi za kazdou pochvalu...
To nějak nechápu. Chválit za co, že neutekli? Mimochodem, každý pes není nastaven k tomu, aby byl někomu za něco vděčný. Zvláště pak ti psi, kteří nemají pozornost člověka na vyšší prioritě. Takových tu mám hned několik.
U psů útěkářů "ze sportu" tohle nemůže fungovat, když je pro ně výrazně zajímavější pobyt za plotem, než před ním. Navíc výlety ven to zpravidla u těchto psů ještě zhorší. Psi, o kterých se píše výše, zpravidla nezapadají do kategorie totálních "závisláků", kteří budou viset na člověku jenom proto, že to ten člověk chce. S takovým psem je poněkud horší domluva, co se týče překračování hranic povoleného území.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 23. led. 2014 08:51 
Offline

Registrován: stř 18. zář. 2013 19:03
Příspěvky: 3
Bydliště: Lhánice
Zdravím všechny, taky mám asi problém s chronickým útěkářstvím, tedy spíš bych potřeboval vědět, jestli to už chronické útěkářství je anebo to přejde: pes, tibetská doga, 2 roky, miláček všech. Jenže v posledních dvou týdnech jeho vynalézavost nezná mezí. Najdu ho vždycky na stejném místě na druhém konci vesnice u téhož domu. Vyvádí, když má jít domů. Vyvádí, než najde nový způsob, jak překonat překážku. Pak dočasná spokojenost. Už to trvá druhý týden. Mám podezření, že problémem je fena, jenže aby si nezvykl na nový styl života. ](*,) Co s tím? No zatím vsázím na stále lepší a lepší mechanické zabezpečení plotu, budu instalovat tzv. podhrabové desky (doporučili ve firmě na stavbu plotů), zatím ještě místo toho neviditelného plotu. Trochu se toho neviditelného plotu obávám, ale možná zbytečně.
:mimo tému: Psy už nějakou dobu chovám, předtím jsem měl huskyho, chudák, umřel na rakovinu ve svých skoro 15-ti letech (opravdu!, resp. už nebylo pomoci a musel být utracen) a tam bylo taky útěkářství, ale jiné, permanentní. Tady u toho tibeťana to začalo z ničeho nic + viz další příznaky výše

Máte někdo podobné zkušenosti, resp. co s tím?
Díky moc za každý podnět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 28. led. 2014 06:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Každý pes dělá jen to, co je mu umožněno. Jestliže uteče pes jednou, dá se to ještě snadno napravit, napodruhé už z toho začíná být problém a napotřetí zvyk (spíše tedy zlozvyk), který se hodně špatně odbourává.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 10:57 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Dobrý den,nemáte někdo zkušenosti jak tak trochu zklidnit psa, když se fenky hárají?Mám 11 VO mám ho asi cca rok a půl, hodný, poslouchá, je pravda že přes den kdy jsem v práci musí být uvázaný jinak by pláchnul, to jsem zjistila hned potom co jsem si ho dovezla.Ale poprvé za tu dobu co ho mám, teď vyvádí hrozně, rozkousal boudu, urval se z řetězu a já ho musím pořád chodit hledat...už jsem z toho zničená, kastrovat ho nechci , vet.mi nabídl psí antikoncepci,nemátě někdo zkušenost?Utíká i když ho po příchodu pustím z řetězu a to normálně nedělá, stačí 5 minut a je pryč...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 13:58 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Psí antikoncepce (pod názvem chemická kastrace) se tu už řešila, dá se to dohledat. Ve stručnosti - příšerné svinstvo, nikdo tady by to svému psovi neudělal. K normální kastraci by se tu taky nikdo nepřikláněl, ze zdravotní i psychické stránky to se psem často pěkně zamává (zase stačí použít tlačítko hledat).
Pes uvázaný na řetězu boudy?...Nevím nevím, nelíbí se mi to. Osobně bych byla pro řešení způsobem maximálně psa před odchodem do práce utahat, jak psychicky, tak fyzicky a k tomu postavit pevný kotec, ze kterého se v době vaší nepřítomnosti prostě nedostane. Ale hlavně pohyb, pohyb, pohyb, výlety, ježdění u kola, stopy...všemožné vybití energie, očividně ho potřebuje

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: úte 25. bře. 2014 20:02 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Ráda bych ho před odchodem utahala ale odcházím o 5 ráno...to vážně nedám.Pro kastraci také nejsem i když mu je 11, proto jsem shněla info o té chemické...Kotec jsme měli jenže žádná změna, sice neuteče ale celý den hrozně řve než příjdu z práce a na tom řetězu má aspoň větší protor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 05:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Pes slyší 35x lépe než člověk. Máte představu, co s jeho psychikou dělá neustálé řinčení řetězu? Vždyť je to jako byste bez přestávky pracovala ve fabrice u lisu. Kromě toho omezení pohybu úvazem a uzavření v objektu (i kotci) je obrovský rozdíl právě i s ohledem na psychiku. Úvaz vždy stresuje, řetěz je hlučný, těžký, má koncové limity, které často bolí, zamotávají se do něj nohy, hodně nepohodlně se na něm leží a td. Co byste si zvolila raději, uzavření v místnosti, nebo kouli na nohu, byť s dlouhým řetězem?

Na chemickou kastraci raději zapomeňte, dokáže psa zničit na celý život, a to nejen zdravotně, ale i psychicky.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 07:02 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Moc dobře vím, jak to s uvázáním je, ale ze své zkušenosti, kotec nepřipadá v úvahu, to už jsme zkoušeli, vše v něm rozkousal a pustil se i do kotce, řetěz co má necinká to jsem zkoušela, ani se do něj nanamotává, a hlavně je 6 m. dlouhý a nestalo se nikdy že by byl kolem boudy zamotaný.Já nechci řešit to že ho musím uvazovat....ono to vypadá, že jsem jak tyran, ale kdo mě zná a zná i toho psa moc dobře ví, že kromě uvazování se má jak čuník v žitě, dělám pro něj první poslední.Není uvázaný celý den, po mém příchodu je na volno buď na zahradě nebo je s námi uvnitř domu, kde má i pelíšek.Ještě jeden dotaz ohledně bláznění když se feny hárají, bylo mi řečeno, že bych mu neměla dávat syrové maso, že ho to více ještě nabudí?Máte zkušenosti?
Co se týče vybití...kolo nesnáší...inhed startuje, stopy vůbec, takže jen hodně dlouhé procházky, ale jak jsem psala před prací je to nemožné...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 08:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Nebyl by klidnější v domě? Já s tím mám dobrou zkušenost.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 09:08 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Bohužel, 8 hodin by tam vážně nevydržel nevydrží ani když ho tam nechám večer třeba hoďku, rozkousal mi dveře, a podařilo se mu to že mě zamkl a nemohla jsem se dostat do baráku:-)Hlavně máme to blbě řešený, že nemáme žádnou větší verandu nebo tak...:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 09:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Asined22 píše:
Moc dobře vím, jak to s uvázáním je, ale ze své zkušenosti, kotec nepřipadá v úvahu, to už jsme zkoušeli, vše v něm rozkousal a pustil se i do kotce, řetěz co má necinká to jsem zkoušela, ani se do něj nanamotává, a hlavně je 6 m. dlouhý a nestalo se nikdy že by byl kolem boudy zamotaný.Já nechci řešit to že ho musím uvazovat....ono to vypadá, že jsem jak tyran, ale kdo mě zná a zná i toho psa moc dobře ví, že kromě uvazování se má jak čuník v žitě, dělám pro něj první poslední.Není uvázaný celý den, po mém příchodu je na volno buď na zahradě nebo je s námi uvnitř domu, kde má i pelíšek.Ještě jeden dotaz ohledně bláznění když se feny hárají, bylo mi řečeno, že bych mu neměla dávat syrové maso, že ho to více ještě nabudí?Máte zkušenosti?
Co se týče vybití...kolo nesnáší...inhed startuje, stopy vůbec, takže jen hodně dlouhé procházky, ale jak jsem psala před prací je to nemožné...

Ja tu vidím hodne vela ospravedlňovania psa prečo toto a tamto nebude fungovať.Zato pes to má moc dobre spočítané a vychádza mu to :wink: Keby som sa pýtala na "názor" mojej štvorhlavej smečky (dva nekastrované psy,jedna nekastrovaná čuba,jedna kastrovaná zo zdrav.dovodov,všetko v panel.byte),tak si už dávno hodím mašli.

Surové mäso nemá nič spoločné s háravými fenami,skor by som sa zamyslela v čom robím chybu ja.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 10:02 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Zamýšlím se pořád, zda jsem někde udělala chybu...možná by to bylo snadnější kdybych věděla jak se choval u předchozích majitelů, jak s ním zacházeli atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 10:03 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Doporučil bych psa něčemu naučit a pak to po něm vyžadovat. Pokud nevíte, o čem je řeč, pak je lepší mi zavolat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 26. bře. 2014 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Asined22 píše:
Zamýšlím se pořád, zda jsem někde udělala chybu...možná by to bylo snadnější kdybych věděla jak se choval u předchozích majitelů, jak s ním zacházeli atd.

Tiež mám z útulku staršieho psa o ktorého minulosti som nevedela nič.Z jeho chovania som postupne vyzistila ako žil,kde žil,ako sa k nemu chovali atd.Pes všetko na seba krásne prezradí,chce to len ho viac počúvať.Neskor som sa náhodou stretla s prvou majitelkou psa,a všetko čo som z chovania psa vypozerala,bola pravda :-) Pravda,ja so psami žijem celý život a psie chovanie ako by malo vypadať normálne,mám tak nejak v "oku",plus táto poradňa mi hodne pomohla vyriešiť veci s ktorými by som si pred tým nevedela rady :-)

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 13:38 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
Jediné co jsem poznala, že se mu asi moc nevěnovali, vychovaný je to je pravda ale asi tam chyběla ta láska, pomazlení atd.což já se snažím mu dávat, proto asi dělá jak blázen když je sám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 16:42 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Asined, jste z Jihlavy, to je na Vlčáry kousek, co tak za Rudou zajet? Tady můžeme teoretizovat až do halelujá, ale přímý kontakt je opravdu nejlepší. Byť se Ti zdá, že to nemá s útěky a ničením nic společného. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 27. bře. 2014 18:23 
Offline

Registrován: stř 27. lis. 2013 14:55
Příspěvky: 38
Bydliště: Jihlava
To si říkám také...už hodně dlouho o tom uvažuji, udělat si za tam výlet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neviditelný plot
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2014 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Mám psa útěkáře. Nepomohlo kari síto kolem plotu, tak dlouho to rve, až to vyrve. Tak jsem šla do neviditelného plotu. Mám jej od včera, a výsledek je takový, že pes nevyleze z boudy. Vím, že si musí na něho zvyknout, ale nechci nic pokazit. Dvakrát ho to dostalo, teď už reaguje na pouhé zapískání, ale okamžitě zaleze do boudy a nevyleze, i když mu obojek sundám. Má fopa z celé zahrady. Z procházky se nerad na zahradu vrací, což nebývalo. Natáhla jsem 30 čísel kolem plotu špagát s novinama, aby získal přehled, kde může. Že za špagátem je to špatně. Máte nějakou radu? Nebo ho nechat, ať se s tím nějak vypořádá? Nerada bych něco zkoušela a pokazila..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2014 10:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Patrně jste ten plot nastavili na víc, než bylo nutné. Teď už nezbývá, než mu pomoci to rozchodit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: stř 23. črc. 2014 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. dub. 2014 20:35
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec
Na dvojku nereagoval, tak jsem dala trojku. Je to 30ti kilový vlčák, tak snad jsem to nepřehnala. Trojka píšou ještě malé plemena. On je celkově vyplašený a bojázlivý. Teď jsem v koncích. Kluci, kteří jej venčili přes den, najednou během tří dnů odjeli nečekaně pryč. A přede mnou jsou tři šichty od devíti do osmi. Volno nepřipadá v úvahu. Nechat ho na zahradě, až si to sám "očuchá"? Anebo ho trápit 12 hodin v kotci? Nevím, co je větší zlo :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: chroničtí útěkáři
PříspěvekNapsal: čtv 24. črc. 2014 07:17 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
nasta píše:
...Nechat ho na zahradě, až si to sám "očuchá"?
Nikdy bych nenechal psa samotného napospas tomuto typu elektroniky. Jestli je bázlivý, pak bych zvažoval, zda tuto alternativu vůbec zvolit.

Citace:
Anebo ho trápit 12 hodin v kotci? Nevím, co je větší zlo
V tomto případě je lepší ten kotec.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!