Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 09. led. 2011 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Badik píše:
Petra píše:
a má nějaký dobrý důvod k tobě přijít? Pes, zejména štěník, by z velké části měl chtít být přivolán, protože bude mňamka, hračka, pohlazení,... Až v okamžiku kdy se rozhodne, že zrovna teď na tebe nemá čas a chuť, nastupuje stopovačka.

Právě proto přišla stopovačka. Do pátého měsíce chodil hezky, pořád se motal kolem nás, nebyl problém ho přivolat. Během prosince se zhlédl ve vyčuchávání a bleskovém žraní mršin a ho... a přestal reagovat na všechny známé povely:ke mně, fuj... Proto jsem na popud zdejších témat začala zkoušet stopku. Děláme to teprve druhý týden a myslím, že oba jsme z toho trochu vedle.
Ale Petra se ptá, jakej má pejsek důvod k tobě přijít - ne na jeho "koníčky", které si sám vymyslel. Dokud pro něj nebudeš zajímavější a důležitější než to ho..., tak ti stopovačka nepomůže. Kvalitní vztah se psem nevybuduješ pomocí stopovačky.
Mimochodem, žraní hnusů bych asi neřešila stopovačkou. Buď ostražitá a jakmile něco najde, pořádně ho vylekej, tak, aby si to příště radši rozmyslel.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 09. led. 2011 11:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 01. led. 2011 17:15
Příspěvky: 8
Bydliště: Bolelouc
Ale Petra se ptá, jakej má pejsek důvod k tobě přijít - ne na jeho "koníčky", které si sám vymyslel. Dokud pro něj nebudeš zajímavější a důležitější než to ho..., tak ti stopovačka nepomůže. Kvalitní vztah se psem nevybuduješ pomocí stopovačky.
Mimochodem, žraní hnusů bych asi neřešila stopovačkou. Buď ostražitá a jakmile něco najde, pořádně ho vylekej, tak, aby si to příště radši rozmyslel.[/quote]
Asi nejsem důležitější než ho... :( Přes hračky, pamlsky, aportky i to lekání, kdy jsme se dotaly k tomu, že až něco najde, rychle to zchlemtá. Když na něm přistála hrouda hlíny, popoběhl a zase se vrátil. Problém není v psovi, ale pánovi, to je jasné. Ale mě z tohole není jasné, jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 09. led. 2011 20:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
ale každé přivolání přece není od hnusu! Nebo za jiných okolností přibíhá ochotně?
Jinak v okamžiku žraní hnusu spíš než přivolání volím skok po psovi a vytáhnutí fujtajblu z krku a zrovna přívětivě se u toho netvářím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 12. led. 2011 12:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 11. led. 2011 10:42
Příspěvky: 1
Bydliště: Hevlín
Zdravím všechny,

mám Švýcarského ovčáka jménem Tito a teď mu byl jeden rok. Mám asi podobný problém jako všichni ostatní, přivolání bez rušivých elementů 100%, když se začmuchá tak 60%, psi a zvěř 0%( vždycky přijde, ale neodpustí si toho zajíce nebo kočku speciálně prohnat). Asi jsem to podcenil protože dost dlouho se ode mne ani nehl a když tak okamžitě přiběhl na povel, takže jsem stopovačku skoro nepoužíval a běhal pořád navolno. Teď už si začíná stavět hlavu a zkoušet kdo je pán, takže jsem nasadil stopku, dle rad na poradně.
Zajímalo by mě také něco blíže k té "intonační navigaci". Jestli jsem to dobře pochopil, tak dám povel a poté pokud ho plní alespoň částečně chválím nebo jinak pozitivně povzbuzuji a pokud nechce, tak mám dělat co: zlobivě ho kárat, nadávat, prostě změnit z příjemného tónu na negativní?
Tady jsem zjistil, že ke mě a sedni hned za sebou, plus opakování povelů není vůbec v pořádku, tak díky Rudo za tyhle stránky a poradnu.
Díky za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 12. led. 2011 13:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Pes, kterého učíš, v tomhle případě přivolání, musí poznat, co po něm chceš. Dáš povel - > vteřina pauza na proběhnutí reflexního oblouku -> a buď si psa jedním plynulým tahem přitáhneš a pochválíš, když ho budeš mít nadotek, nebo se pes rozejde sám, ty chválíš (nepřeháníš, proč, prostě upřímě), když se někam zahlédne nebo začuchá, klidně v půlce slova změníš intonaci do nespokojenosti, nekřičíš, nenadáváš, použiješ třeba slůvko "ale", nebo dokončíš slovo, ale v jiné intonaci. Já používám různé citoslovce (pozor, abys nepoužíval pořád stejná slova, průpovídky, citoslovce). Je to hodně o postřehu a o schopnosti měnit intonaci v půlce slova nebo jen po prvním písmenu. A taky si dej velký pozor na mimiku obličeje a vůbec na celý svůj postoj. To pes vnímá víc než slova, kterým houby rozumí. Dalo by se říct, že ta slova jsou pro tebe, aby ti pomohla tvářit se správně. Pes vnímá tón a postoj s mimikou.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 17:14 
Offline

Registrován: čtv 09. zář. 2010 23:54
Příspěvky: 7
Bydliště: Vráž u Písku
Ahoj!Pokoušim se naučit ted už roční asiatku přivolání dle instrukcí a nejsen si upně jistej výsledkem.. :-k Když je na stopovačce tak se drží okolo mě, přivolání funguje (jen jí nesmim pochválit dřív jinak nedorazí).Když stopovačku sundam tak už vzdálenost ode mě se zvětší a při prví vhodné příležitosti mizí a nereaguje ani na bombardování :cry: Když se vrátí tak jí vynadam a zavřu jí do kotce, jinak je na zahradě.Když zdrhne tak na dlouhou a vrátí se většinou večer.Tak jako největší překážku svého snažení mam "milé" lidi.Několikrát se mi stalo, že jí někdo odchyt, nakrmil a pak mi zavola, že u něj mam psa... :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 17:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Urcite nekarat a nervat, kdyz se vrati, nezavirat za trest do kotce, ona si to nespoji, nechape, proc se na ni rve nebo proc je zavirana. Stopovacku nesundavej, dokud to privolani nemate na stopro, i kdyby ji mela nosit pet let. Proste ji za sebou bude tahat, dokud neprijde kdykoliv, kdekoliv a za jakychkoliv okolnosti. Nevim, jak ji pomoci stopovacky to privolani ucis, jetli nedelas chyby i tam.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 17:48 
Offline

Registrován: čtv 09. zář. 2010 23:54
Příspěvky: 7
Bydliště: Vráž u Písku
Ok dík za radu!!Řvu jenom, když zdrhá a to ke měééé :D Když se vrátí tak jí vyhubuju, nemusim na ní řvát stejně cítí, že sem naštvanej.N a stopovačce zavolam méno pak povel, když přijde pochválim podrbu dam ňamdu.Né vždy někdy to, někdy to...Když se loudá nebo začne čuchat atdzopakuju povel s přísnější intonací když ani to nebere tak cuknu šňůrou.Jinak stopovačku sem jí nechával i na zahradě jenže si to vždycky překousala nevim jestli je dobrý tu část co hryže nahradit řetězem, nechci, aby si případně zničila chrup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 17:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Doporucuju poradne procist tohle tema, to, jak se spravne uci privolani, je tu uz mnohokrat popsane. Urcite nehubovat, kdyz prijde, karat ma efekt v realnem case, v te konkretni vterine, kdyz udela neco spatne, ne, kdyz prijde za buhvijak dlouho. Na privolani pracovat v klidu, necukat, pokud ji to ucite, musi to byt pro ni prijemne - takze vyslovit povel (jednou), pockat vterinu nebo dve (je to velky pes a nez mu to do toho mozecku doputuje, chvili trva) az probehne reflexni oblouk a dopomoci si pritahovanim stopovacky, az do momentu, kdy je u vas, pak pochvalit...hodne strucne receno. Opravdu nejvic se dozvite, kdyz budete tohle tema -a nejen to - poradne procitat. A druha vec, s utikanim souvisejici - jak moc je ten pes zamestnanej, utahanej apod? Pisete, ze je na zahrade, sahnete si do svedomi, jak moc se ji venujete - treba ty jeji vylety souvisi i s tim, ze se na zahrade proste nudi a neni utahana.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 18:31 
Offline

Registrován: čtv 09. zář. 2010 23:54
Příspěvky: 7
Bydliště: Vráž u Písku
Ještě jednou dík!!Čet sem moc krát, ale neni nad odbornou konzultaci.Já se třeba zaměřuju na něco jinýho a nevidim co vidíte vy! A čtením článku dokola na to nepřídu! Třeba teď dvěma příspěvky jste mi nasměrovala!!! :icon_thumleft: Takže začnem pěkně znova a lépe!!! A co se vycházek týče snažim se denne 2-3x na několik hodin.Večerní venčení bejvá zpestřený o dalšího psího kámoše, chodim se sousedem.No a převážne pracuju v lese tak si je beru sebou, když to jde.Třeba zítra budou celý den semnou v lese.Pravda na podzim se trochu zanedbával prochajdy, ale sám sem nemoh chodit :-" Mam svoje hafíky moc rád a chci, aby sme byly kámoši i když já sem šéf....Ještě 5x díky!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 19:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Až už pes uteče, neřeší to že utekl, ale to že se má vrátit. Pokud jej doma čeká cokoliv nepříjemného - byť jenom vynadání a kotec, moc se domů nepohrne a toulá se o to déle. Pokud je doma přijímán alespoň neutrálně, vrací se rychleji. To že po návratu bude zle pes v okamžiku útěku neřeší (neumí si to spojit), řeší to až když se chce vrátit. Až už je utečený, nemá moc na výběr, jen vrátit x nevrátit - a pokud mu návrat učiním nepříjemným, riskuju že si vybere to druhé...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 20:00 
Offline

Registrován: čtv 09. zář. 2010 23:54
Příspěvky: 7
Bydliště: Vráž u Písku
I to sem dělal, když se vrátila dělal sem jako nic.Akorád sem nasadil stopovačku.Jenže si z toho vůbec nic nedělala, zdrhla i se stopovačkou :cry: Je fajn, že se vždycky vrátí, ale silnici neřeší a s nimrodama se taky naštěstí nepotkala.Vim, že sou chytrý, samostatný v rozhodování, ale bylo by fajn, kdyby poslouchala.Mě by bohatě stačilo 100% ke mě a sem šťastnej jako blecha :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jasně, jenže přivolání nenaučíš trestem po návratu.
Pokud utíká ze dvora, nic jiného než lepší plot nezabere - i kdyby měla tři stopovačky, nemá je kdo zašlápnout. Jestli utíká z procházek, musí mít VŽDY stopovačku, a ty se musíš 100% věnovat psovi a stopovačce. Nejdůležitější je ale nesundávat stopovačku. Až už bude pes dlouho a spolehlivě fungovat, můžeš stopovačku postupně míň hlídat a zkracovat.
Jestli celý den pracuješ v lese a nemůžeš se přitom věnovat psovi, je lepší nechat jej doma nebo jej mít na krátkém vodítku (pokud to jde) a pustit (se stopovačkou) vždy jen když můžeš psa hlídat. Stopovačka kterou nikdo nehlídá a nezašlápne je tak akorát na průšvih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 14. úno. 2011 21:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Miguel prosím ťa kde si čítal, ak píšeš, že robíš chyby, ktoré tu boli x-krát rozoberané? Skús prosím pribrzdiť a čítať pozornejšie. Nedôslednosť nekazí len vzťah so psom.

Opakovaním starých rád z užitočnej témy robíte pokec a tému zneprehľadňujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 15. úno. 2011 08:16 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Miguel píše:
Vim, že sou chytrý, samostatný v rozhodování

no právě, udělají to, co uznají za vhodné. Takže ty musíš dokázat, aby k tobě chtěla přijít a ne musela.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 18:32 
Offline

Registrován: úte 01. úno. 2011 20:46
Příspěvky: 25
Bydliště: Červená Řečice
Chtěla bych se zeptat za jak dlouho by se pes měl naučit spolehlivě přivolání? mám asi 10týdeního psa a mám ho u sebe zkoro 14 dní. Když jsme ho přivezli, oblíbil si mě a držel se mě jako klíště a teď když někam jdeme tak mě moc neposlouchá, sice si mě hlídá a když změnim směr tak si toho všimne, ale když hovolám tak většinou nepřichází a nebo přijde čuchne k piškotu a jde dál. Když jdeme cvičit brzo ráno tak na piškoty poslouchá- protože je hlady ale jinak má piškoty rád. Nechci na něj moc chvátat přece jen ho mám chvíli jen aby potom nebylo pozdě... :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 19. úno. 2011 19:01 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Za 10 dní, 18 minut a 59 vteřin - pokud je úplněk. V jiné fázi měsíce to trvá déle. :wink: Jistě chápeš, že jde o vtip, protože na tvojí otázku neexistuje odpověď. Pročti si to tu, stejně jako sekci štěňat a pochopíš. :sunny: Zatím ti řeknu, že máš úplně normální štěně, které se vyvíjí a začíná zkoumat okolí, tak proč by chodil pro obyčejný piškot?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 14:14 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
Ahoj nejprve všechny moc zdravím.Jsem nově zaregistrovaná a píšu ,protože mám problém.Mám doma 2letou fenku bígla a ještě jednu 8měsíční.Mladší je celkem v pohodě a učíme se přivolání podle zde popsaných instrukcí.Řekla bych,že nám to docela jde jen musíme cvičit a cvičit.Horší je to s tou starší.Od mala jsem s ní začala chodit na cvičák.Tam už při prvním cvičení nad náma zlomili hůl,že s bíglem je to marné něco cvičit.Tak jsem tam přestala chodit a začla se jí věnovat sama.Bohužel k chybám při výcviku došlo a teď se mi to vrací.Neměly jsme natrénováno přivolání na sto procent,nečekala jsem aspoň 20 vteřin ,aby se naučila trpělivosti dokud nedám další povel.Dopadlo to tak,že jednou utekla za srnou,podruhé atd.A teď mám co dělat,abych se z procházky nevrátila sama,protože mě má na háku a když mě potřebuje tak si mě vyčmuchá až bude chtít.Pochopila jsem ,že musíme začít od začátku.Jen bych potřebovala vědět jestli trénovat na zahradě nebo na vycházce, když mě nedokáže vnímat ani 10vteřin.Na povel ke mě přijde nebo za pomoci stopovačky ,ale dělá ji problém mě pak vnímat a hned by radši zase šla.Dokáže ji od pozornosti odpoutai i ta menší .Máme ji tedy radši trénovat bez ní?Nechci to vzdát už jen kvůli tomu,že někteří tvrdí,že to prostě nejde a jednou za čas potřebuje něco prohnat.
Moc děkuju za odpovědi.Jajina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 18:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Jde to. Nikdy ji nenechávej bez stopovačky/vodítka, prostě jí nedej možnost útěku. Utahat, utahat, utahat. Navést na sebe - cvičení jednoduchých povelů a ptákovin s výraznou pochvalou a odměnou, podrbání,... Cvič kdykoliv a kdekoliv, základy nauč doma, venku pak vyžaduj naučené. Nedrť psa povely půl hodiny v kuse, spíš občas vybafni povel, odměň za splnění a jde se dál. Jednou za čas můžeš zařadit cvičící intenzivku, s intenzivní odměnou, ale to musíš psa dobře nabudit aby chtěl intenzivně pracovat on - časem to odhadneš, teď bych to nedělala. Cvič stopy, poohlídni se po agility, zaměstnej mu mozek, nauč ho spolupracovat, nebuď jen balvan co visí na druhém konci vodítka a psa jenom otravuje.
Jak moc brát obě zároveň je hlavně otázka zkazitelnosti té druhé - v tomhle věku bych raději byla opatrná, na druhou stranu může jít občas mladá dobrým příkladem.
A nechtěj vědět co si myslím o takovém cvičáku :hnev:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 19:11 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
Moc díky za názor.Snažím se ji všemožně zabavit,ale bohužel ji kromě čmuchání nic nezajímá.Míček,aportování,podrbání ,pamlsek,schovávání,prostě nic.Jo takhle bejt zajíc nebo srnka to by o mě věděla hned.Jen by mě ještě zajímalo komu se takhle přivolání daří na sto procent.Pana Rudu nepočítám-to je napůl pes nebo vlk?.Teda myslím to s největší úctou a jen v dobrém.
Ta menší se strhnout nedá.Je to strašpytlík,ale je pravda,že to tak pořád být nemusí.
Ještě jsem se chtěla zeptat jak má být stopovačka asi dlouhá.Nám by snad nestačila ani stometrová.Jestli jsem to dobře pochopila stačí ji v půlce zašlápnout a měla by časem pochopit,že dál by neměla?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Zrovna o víkendu jsem pracovala s bíglicí s podobným názorem. Stopovačku bych volila 10m, konec v ruce, ale nenechat napnout nebo dokonce tahat - zlomek vteřiny před napnutím upozornit a v okamžiku napnutí cuknout zpět. Síla cuknutí se odvíjí od síly kterou použil pes - když vystřelí, udělá kotoul, pokud jen zatáhne, já jen jemně cuknu. Až se naučí nenapínat, prodloužím o 5m, pustím a hlídám 10m (tzn. zůstává mi 5m na zašlápnutí). Hodně makat na poslušnosti doma - co jsem teď viděla, tak doma se sice páníkům trochu věnovala, protože nebyla jiná zábava, ale já když dám najevo že teď se cvičí, pes by se dychtivostí postavil i na uši, zatímco dotyčná bíglová to brala stylem "no tak když z toho teda něco bude, tak si teda sednu/lehnu". Požaduj rychlost a přesnost provedení, všechno vždy napoprvé. Na oplátku nabídni něco o co pes stojí - je jedno jestli to budou kousíčky dobrého žrádla nebo přetahování. Hodit hračku nebo aport a dál se o to nezajímat, to by se ti na to vykašlala velká část psů, ale přetahovací hračka se kterou utíká páník, to už je jiná. Najdi NĚCO o co pes stojí. Taky pokud je pes věčně přežraný, sotva se přetrhne za žrádlo - žádné týrání hlady, ale krmit s rozumem. Vymysli zábavné povely a hry. Tvoje přítomnost by měla být pro psa radost, ne otrava. Až pes dobře maká doma, začnu totéž chtít i venku. Nemůžu chtít soustředění venku když na mě pes kašle doma.

Pes, vlk ani Ruda nejsem...
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 20:05 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
Krásná fotečka fakt.Tak je vidět ,že všechno jde když se chce.Vezmu si rady k srdci a začnu hýbat i svým zadkem více.Jen mi přijde ,že co máme tu mladší fenku tak ta starší přestala mít o věci zájem.Pořád někde poskakovala,neposeděla,přetahovaná byla její oblíbená hra a teď nic.Jak přijde ta menší tak jí to přenechá.Nebo jestli ji zklidniho hárání?Nevím,ale určitě zkusim vymyslet něco co jí nadchne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
jestli se takhle změnila po příchodu té mladší, tak bych se víc věnovala každé samostatně a tu starší trochu povzbudila - víc lidí má zkušenost že starší pes s příchodem nového potřebuje "podržet" a ujistit že není na vedlejší koleji, což se možná u vás úplně nepovedlo. Takže vyhradit si čas jen na tu starší a věnovat se jí tak aby se jí to hodně líbilo (a pak totéž u té druhé). Určitě cvičit i společně, ale tak aby bylo možné chválit obě, dá se naučit skákání pes přes psa a podobné pitominky. Hodně záleží i na tom jaký vztah mají feny mezi sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: úte 22. úno. 2011 22:08 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
Vztah mezi sebou myslím,že mají dobrý.Řekla bych,že starší je jako chůva.Od malička jí hlídala,aby se jí něco nestalo je ochotna ji přenechat i misku se žrádlem.Malá si začíná pěkně vyskakovat.Dostane kost z kůže,lehne si na své místo a jak starší projde,začne vrčet.Nebo u žrádla se snažím dávat první starší.Malá se tam vrhá a starší radši ustoupí.Tak ji odsunu a pustím starší.Snažím se .aby to bylo vyrovnané a nikomu jsem nenadržovala.Ale taky si ji tu malou dokáže skrotit když už jí fakt štve.Asi tady bude taky zakopanej pes.
Jinak si moc vážím každé rady,které se mi od Vás dostává.Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 23. úno. 2011 22:44 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
Dnes jsem využila včerejších rad PETRY a vydala se na procházku s naší 2 letou bíglicí.Nasadila jsem 10m stopovačku.Vcelku dobrý..Lexí ani moc nespěchala tak jsem jen párkrát za celou prochajdu lehce přitáhla s klidnými slovy zpátky nebo Lexí pomajeji.Je to tak dobře?Vždy buď přibrzdila nebo se vrátila o kus zpátky.Povel ke mě jsem jí dala 4krát.Dala jsem povel ,počkala vteřinu pak zlehka přitáhla.Jen co se rozešla směrem ke mě tahat jsem přestala,protože šla v pohodě.Jen když přišla měla snahu koukat jinam.Tak jsem jí vstoupila do výhledu a zaregistrovala mě.Čekala jsem min.20vteřin i déle než jsem jí dala volno.Jednou jsem jí dávala povel i když jsme měly jako rušivý element jiného psa a taky se zadařilo.Snad to jednou dopadne tak,že nebudu muset za stopovačku vůbec ani o píď zatahnout.Doufám,že jsem postupovala správně.Pokud ne tak mě vyveďte z omylu.
Ještě dotaz:Kdy mohu použít tu delší stopovačku?Až bude mít zafixovanou deseti metrovou a nebude vůbec tahat?Pozná to i když bude bez ní?
Když jsme se vrátily, zapojilajsem i tu menší 8měsíční rošťandu.Dala jsem do toho více nadšení a pamlsek připravený v ruce na hrudi,aby si myslely,že i možná něco dostanou.Přivolání doma nám šlo výborně i bez špagátu dokonce i když zazvonil zvonek-to jsem nečekala.S mým nadšením byly nadšené také.takže myslím,že jsem je včera trochu podceňovala.Jen více trénovat trpělivosti.Další dotaz:Je nutné s tou naší malou chodit venku na stopovačce?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: stř 23. úno. 2011 23:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Pokud malá poslouchá za všech okolností, není stopovačka nutná - posoudit okolnosti musíš ty. Je super že jsi je dokázala namotivovat, doufám že vás bude všechny výcvik bavit! K tomu přivolání - upoutej ji na sebe, couvni o krok nebo o dva. Předpokládám že teď máš stopovačku v ruce, takže až budeš myslet že není nutné ji často používat, tak ji prodluž a pusť na zem. A hlídej si tu délku kterou jsi vyžadovala doteď. Dlouho, opravdu dlouho ji nepouštěj bez stopovačky, protože to samozřejmě pozná, neposlechne a celá práce tím půjde do háje. Až už nebudeš muset na stopovačku vůbec sahat nebo zašlapávat, teprve začni uvažovat o jejím postupném zkrácení.
Hlavně neber všechno jako neměnnou šablonu - své psy znáš nejlíp ty, ty víš jestli se ti to přivolání líbilo, jestli bylo 4x moc nebo málo atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 08:24 
Offline

Registrován: pon 21. úno. 2011 21:55
Příspěvky: 8
Bydliště: Soběslav
Díky moc za rady i povzbuzující slova.Asi jsem dělala chybu v tom,že jsem ji pustila ze stopovačky moc brzo a tím jsem to zase zkazila a byla na začátku.Všechno snažení bylo k ničemu.Takže teď si budu na to dávat pozor a pustím jí až to bude 100%.Malá poslechne i když zahlédne psa nebo někdo jde okolo.Tak to je asi dobrý ne?Moc těch lidí při procházkách nepotkáváme tak to zas tak nedovedu posoudit.Zatím se nám to vždy podařilo.Srnu na přímo taky ne.To ta starší jen prostě ví,že tam v lese nebo houští by mohly být nebo je vyčuchá.Asi budem muset více chodit na takováto místa,aby jsme zjistili jak fungujem.Ani psy tu nepotkáváme tak často tak uvažuji o freečku aby se holky taky vyblbly.Jen mám z tohotrochu obavy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 19:43 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat na to jestli mám už dvou a půl měsíční štěně boxerky a ritchbecka učit přivolání?Taky se chci zeptat jestli mám nechávat obojek na stálo a vodítko když je doma na zemi?To kvůli tomu přivolání.A jestli s ní mám chodit na procházky a na jak dlouhé když je taková kosa venku?Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 20:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Učit přivolání 100% ano - ale hrou, radostně a s úúúžasnýma odměnama. Aby se štěněti v hlavičce vytvořilo spojení: "ke mně" = honem přiběhnout. Používejte přivolání při krmení, když si chcete se štěnětem pohrát, pomazlit, dát mu ňamku, ukázat mu něco skvělého a zajímavého. Nepřivolávejte v situacích, kdy chcete štěně omezit (dát na vodítko, někam zavřít, ošetřovat, vyhubovat - to vůbec!). Nepřivolávejte ani tehdy, když hrozí, že nepřijde (hraje si s jiným pejskem, něco důležitého si čmuchá nebo nedej bóže žere) - radši si pro něj dojděte. Nechávat štěněti vodítko v tomhle věku považuju za zcestný, je to miminko a mělo by se na vás co nejvíc navázat - ale citem, ne vodítkem. Právě teď k tomu máte jedinečnou příležitost, která už se nikdy nezopakuje.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 20:48 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Díky..a to venčení?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 21:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
To poznáte hlavně na štěněti - jestli se klepe a je mu očividně zima, je to moc. Já takhle malé štěně venčila tak 15, max. 20 minut několikrát denně. Ale taky záleží jaká je náplň té procházky - při chůzi na vodítku se nezahřeje a vymrzne hned, naopak třeba při dovádění s pejsky může vydržet klidně hodinu, pokud má dost energie. Ale pak honem do tepla.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 26. úno. 2011 21:08 
Offline

Registrován: ned 20. úno. 2011 09:31
Příspěvky: 40
Bydliště: Příbram
Super.Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 22. zář. 2011 17:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. úno. 2009 17:10
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Ahoj, mám retrívra a kokra, 4 a 3 roky. Stopovačku na retrívrovi už jsem rok měla od 1 do 2 let, šlo o ignoraci přivolání, pak bylo super, ale zase se zhoršilo to od psů tak jí má znova. Kokr jí má permanentně asi od 1 roku, zkazila jsem ho když byl malej, volně si běhal po lese jak se mu zachtělo, výsledek: klidně i hodinu pryč. Na stopce má (když je už výcvik skoro u konce), perfektní přivolání za všech okolností, ale když jsme ve fázi zkracování a on překročí nějakou pomyslnou hranici, kdy si myslí, že může zdrhnout, rozeběhne se a v tom tranzu ho nic nezastaví. Přivolání v tomhle tranzu nacvičovat nemůžu, protože nelze nijak navodit, jedině když běží hrabat k nějaké díře je to podobný, ale to už jsem ho naučila. Napadá mě ho z toho probrat jedině el. obojkem, ale vůbec se mi ho nechce použít a navíc si myslím, že ani ten by nevnímal. Nedávno se mi ale rozbila na procházce jedna karabina na stopce, tak jsem na poli svázala oba psy jednou 20 m stopkou, byli docela daleko a kokr už si myslel, že by to šlo zdrhnout. Když byl v tom tranzu, zavolala jsem je na přivolání, retrívr hned běžel a tak to s kokrem v tu správnou chvíli trhlo. Retrívr to ani nezaznamenal a tak oba přiběhli, kokr dost udiveně. Myslíte, že by ho to šlo takto odnaučit? Mít je oba na jedné stopce a když bude kokr chtít zdrhnout prostě se zastaví o kámoše. Retrívrovi pokuhlává přivolání jen od psů, jinak nikam neutíká, takže by ho kokr nestrhnul s sebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 22. zář. 2011 20:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
NE! Nikdy! Je to strašně strašně nebezpečné!

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Neodtrhne oči
PříspěvekNapsal: ned 22. led. 2012 17:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Mám čtyřměsíční borderku. Je naprosto "závislá" na aportování. Vyjdeme před dům a než dorazíme na louku, neodtrhne ode mě oči...jakoby říkala "kdy už konečně hodíš" Co se týká přivolání, nebývá problém. Ale to přisuzuju spíš k tomu, že tak miluje aportování, že ji nic jiného nezajímá, kromě toho jak rychle mi přinese míček zpět. Nicméně - chtěla bych mít naprostou jistotu. Je možné tuto závislost na hraní, využít k natrénování přivolání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 22. led. 2012 20:22 
Offline

Registrován: stř 10. zář. 2008 19:30
Příspěvky: 66
Bydliště: Kutná Hora
URČITĚ! Přivoláš - hafinka přijde - odměníš hozením aportu. :icon_thumleft:
Mimochodem, ségra má ročního borderáka. Do teď děsnej závislák a magor do aportů. Dneska ale zkusil, co může. Vyběhl v lese asi po stopě :shock: a dělal, že přivolání neslyší. Ale... Je to opravdu závislák. Stačilo se mu při jeho "útěku" schovat a už se od paničky nehnul. :finga:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 23. led. 2012 16:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A co jiného? :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Neodtrhne oči
PříspěvekNapsal: pon 23. led. 2012 17:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Baara píše:
Mám čtyřměsíční borderku. Je naprosto "závislá" na aportování. Vyjdeme před dům a než dorazíme na louku, neodtrhne ode mě oči...jakoby říkala "kdy už konečně hodíš" Co se týká přivolání, nebývá problém. Ale to přisuzuju spíš k tomu, že tak miluje aportování, že ji nic jiného nezajímá, kromě toho jak rychle mi přinese míček zpět. Nicméně - chtěla bych mít naprostou jistotu. Je možné tuto závislost na hraní, využít k natrénování přivolání?

Určitě ano, jestli to zvládneš udělat tak, aby chodila za tebou a ne za aportem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pát 17. úno. 2012 20:48 
Offline

Registrován: pon 06. úno. 2012 01:32
Příspěvky: 3
Bydliště: Connecticut,USA
Dobry den,jsem v poradne teprve kratkou dobu.Ziju s manzelam a rocnim bilym boxerem jmenem Ali.Hodne se nam jiz za kratkou dobu zlepsilo privolani,od te doby,co pouzivam stopovacku(coz jsem zjistila v teto poradne).Ctu take dalsi Vase temata.Moc dekuji a zdravim.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 18:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zdravíme za "velkou louži". Stopovačka je fajn, když k ní funguje i to ostatní :wink:

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 26. úno. 2012 05:19 
Offline

Registrován: pon 06. úno. 2012 01:32
Příspěvky: 3
Bydliště: Connecticut,USA
Dekujeme za pozdrav!No snad nam to funguje,nemam moc srovnani,Ali je muj prvni pes.Takze jsem rada za dobre informace :kniha: ,pouzivam svuj vlastni cit a snazim se "zit s nasimi energiemi v souladu".Taky zdravim :sunny:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Přivolání
PříspěvekNapsal: stř 25. črc. 2012 22:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21. črc. 2012 12:31
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha okolí
Mám doma bígla harrier, stáří jeden rok. Děláme loveckou kynologii, lítáme po lese, za zvířatama stopy všechno je pořádku. Přivolání z lovení už "viděné"zvěře je chabé tak na potřetí "ke mně"nebo písknutí a vrátí se s tím jsem jako u loveckého psa počítala, ale chtěla jsem se zeptat ..

"Když jdeme na procházku a chci přivolat bíglinu tak přiběhne hned, podruhém přivolání taky a po třetím to trvá tak na potřetí "ke mně" nebo písknutí a někdy přijde jen na upozornění "ty neumíš poslouchat" a je u mě hned! Následuje hubování z očí do očí tak to dělám, když ji za něco vynadám, nechci ji plést hlavu jinými gesty, aby jasně věděla že měla přijít, podotýkám že to ona "asi" ví co udělala, myslím si já. Chvíli zase vzorně poslouchá a pak to udělá znovu, to by mohl být náš každodenní rituál.Ale s pozorností na mě je zaujatá, při chůzi u nohy ze mě nespustí oči ani při jiných povelech, i u povelu "ke mně" přiběhne, sedne si přede mě a dívá se na mě, jen ten zádrhel nám překáží.

Chci se tedy zeptat " Dá se naučit bígla "harriera" povelu "ke mně" vždy na 100% nebo bude zádrhel kvůli loveckým pudům a tvrdohlavosti vždy ? Děkuji Sabina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2012 06:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Všechno jde, když se chce a když se ví, jak na to. Otázkou je, s jakým úsilím.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 26. črc. 2012 21:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21. črc. 2012 12:31
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha okolí
No, složili jsme zkoušku ZZO s plným počtem 60bodů, to se mi soustředí skěle, přímo ukázkově.

Ale jakmile dojde na procházku tak mi přiběhne někdy hned, někdy na podruhý atd.. a někdy na výhružku jak už jsem psala.

Všichni chovatelé mi říkají že na bígla skvěle poslouchá a když jsem se ptala tak mi řekli že se bígl nedá naučit poslušnosti jako vlčák, tím asi mysleli že to přivolání takovéhle bude vždy. Já se snažím ji cvičit povelu "ke mně" jak jen do jde, motivace je u ní velmi silná, pokud jí mám u sebe tak je poslušná jako beránek, ale pokud jdu bez naší motivace "pamlsku,hračky" tak to zase nastává, jelikož lidské povzbuzení a pohlazení pro ní není až taková odměna jako dobrý pamlsek nebo její míček.
Od psů není problém odvolání, to přijde ihned, ale na těch procházkách, když se začuchá do stopy tak přiběhne na několikáté přivolání.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: čtv 01. lis. 2012 12:33 
Offline

Registrován: čtv 11. říj. 2012 17:49
Příspěvky: 7
Bydliště: středočeský kraj
S naším mamutem byl docela kříž, také nejsme 100%, ale lepšíme se :-) Když lítá po poli a chci, aby přiběhl spintem, tak je oslovím, přikážu "ke mě" a když se courá, tak vytáhnu pamlsek (kousky ovoce, zeleniny a občas piškůtek) a dodám, že mu to sežeru, když se loudá a to byste viděli, jak letí, když si fakt kousnu. Zjišťuje, že čím dříve příjde, tím větší radost mám a o to větší pamlsek dostane :D Návraty jsou jistější a rychlejší :) Může to být i tak správně? Na zvěř reaguje tak, že se rozeběhne, tak mu otráveně oznámím, že ji stejně nedostane, že se má uklidnit, tak se otočí a běží mým směrem. Učíme se "ke mě" i po takovémto zážitku a daří se nám to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2012 17:40 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Když to funguje, tak proč ne. Hlavní je, aby to fungovalo, i když nic nebudeš mít :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 10. úno. 2013 14:47 
Offline

Registrován: stř 06. úno. 2013 09:35
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Zdravím, mám takovej dotaz.
Mám doma 7 měsíčního pejska ( rasu neznám, je křížený ale vypadá to na skotského retvívra, jeho mám je ale baset, také křížený ) .. má 15 kg.
Doma ho cvičím běžné povely, doma umí povely jako např. sedni, lehni, k noze, ke mě, zůstaň, dej pac a občas cvičíme o nějaké nové povely - dle knížky 101 triků od Kyra Sundanceový. Jenže s novýma trikama jsem přestal dokud se nenaučí ke mě a zůstaň venku.

Dotaz alias problém je v tom, že doma cviky umí, na vodítku venku taky ale jakmile ho pustím na volno, tak si dělá co chce.
Když jsme venku a nikde nikdo není, tak na přívolání poslechne, ale jakmile jsou kolem psy tak vůbec .. jakoby neslyšel ani na svoje jméno. Odměnuji ho pamlskama, když poslechne. Někdy je to ok, že odběhne za psem a pak na přivolání přijde, jindy ho musím nahánět, jinak by utek nevim kam.
Ty povely umí, doma perfektně, můžu ho cvičit stylem že mu rozházim piškoty v obýváku a volám si ho a ukážu na piškot a řeknu vem si, tak si vezme a přivolám ho a přijde hned. Nesní mi 2 piškoty nebo neposlechne, to se doma nestane. Jen prostě venku to neni tak jak bych si představoval.
Když ho zavolám jednou a neposlechne, tak zavolám důrazně znova a když ani to ne, tak ho zkoušim lákat na pamlsky a když ani to ne, tak ho jdu odchytit beze slov, dám mu přes zadek s tím že zlobí a dám na vodítko.
Pochopil bych, kdyby ty povely neznal, ale on je zná a moc dobře....
Prosil bych o nějakou radu nebo něco takového. Děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 10. úno. 2013 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Vítám tě mezi námi :) Vzpomínám si, když jsem tuto poradnu navštívila poprvé. Měla jsem čubinku ve stejném věku jako ty teď štěně. Řešila jsem totéž, co ty. Na vše, co se tu ptáš je tu už odpovězeno, takže doporučuji přečíst si celé toto vlákno a až potom, když ti nebude něco jasné, se doptat. A dále je super pročíst Rudovy knížky a stavit se na nějakou free sobotu na Vlčárech.

Máš tam hodně chyb. Ale není to nic, co tu ještě nebylo napsáno. Takže :book3:

O přivolání je ještě něco taky http://www.psycholog-psu.com/privolani.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: ned 10. úno. 2013 22:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
snejby, přečetl jsi těch 7 stránek předchozích dotazů a rad? VŠECHNO, na co se ptáš, se tam dočteš (odhadem tak 15x). Že přeskakuješ lekce, že je nesmysl psa lákat na piškoty, jak se používá stopovačka...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak na přivolání
PříspěvekNapsal: sob 16. úno. 2013 22:06 
Offline

Registrován: stř 06. úno. 2013 09:35
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Zita píše:
snejby, přečetl jsi těch 7 stránek předchozích dotazů a rad? VŠECHNO, na co se ptáš, se tam dočteš (odhadem tak 15x). Že přeskakuješ lekce, že je nesmysl psa lákat na piškoty, jak se používá stopovačka...

Tak se toho zase tolik nestalo ne? s těma piškotama nevim no, to je asi věc názoru a neřekl jsem, že ho venku lákám na piškoty :) ..
jinak změna, dobrej týden ho pouštím na volno, aby se naučil .. tak zavolání v pohodě, někdy poslouchá na povel a někdy třeba až na podruhý zavolání. Horší je to, když vidí psa.. ale i to jsme vypilovali ( částečně ), už ho od psů alespon odlákám.. což dřívě nešlo.
Ale jakmile nikde nikdo tak je to v pohodě víceméně, což dřív taky nebylo.
Je to týden no, občas udělá botu ale změna je rapidní. Dneska mě opravdu vytočil když mě neposlouchal a žral nějaký rohlíky venku co někdo hodil pod okno .. tak bylo rušno, stále přemýšlim nad stopovačkou, ale nikdy jsem ji u nikoho neviděl. Jaktože spousta jiných lidí naučíla psa prostě jen tak bez ničeho poslouchat a tady čtu skoro pokaždé o té stopovačce, nevím zda je to tím jakýho kdo má psa :)

vlkXY píše:
Vítám tě mezi námi :) Vzpomínám si, když jsem tuto poradnu navštívila poprvé. Měla jsem čubinku ve stejném věku jako ty teď štěně. Řešila jsem totéž, co ty. Na vše, co se tu ptáš je tu už odpovězeno, takže doporučuji přečíst si celé toto vlákno a až potom, když ti nebude něco jasné, se doptat. A dále je super pročíst Rudovy knížky a stavit se na nějakou free sobotu na Vlčárech.
Máš tam hodně chyb. Ale není to nic, co tu ještě nebylo napsáno. Takže :book3:
O přivolání je ještě něco taky http://www.psycholog-psu.com/privolani.html

Ahoj, díky :) velkou část jsem toho přečetl, ale asi mám temno... podle mě je případ co případ v něčem jiný a univerzální návod neexistuje na všechny psy.
Snažim se ho vychovat s respektem, jsou chvíle kdy dostane a jsou chvíle kdy na něj třeba týden a dýl nesáhnu, tzn. že je hodnej. :)
Bavím se s pejskařema od nás ze sídliště a co člověk to jinej názor a to jiná výchova. Někdo říká netrestat, někdo říká trestat, atp..
:) .. no abych zde napsal do podrobna náš problém tak je zde omezen počet znaků :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 405 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!