Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:21
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 15:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
Dobrý den,mám 3měsíční štěně VSSP a zdá se mi ,že se mu začly křivit přední nožky(je to moje první štěně tak velkého plemene tak nemám možnost ani zkušenost to porovnat).Krmím asi od 8týdnů syrovým masem+zelenina jí naprosto všechno(Kuř.stehna ,skelety,krky, hov. mleté s droby,vnitřnosti,držky,ryby, ze zeleniny asi všechno,občas nějaky banan a jablko, doplnky stravy dávám roboran,kelpu,pangamin někdy oliv.olej a vajíčko.) O krmení syrovým jsem toho četl docela dost tak si myslím ,že v krmné dávce taky problém není ,přesto se mi ty nožky moc nelíbí___! Máte s tím prosím nějaké zkušenosti??? ¨(jestli by pomohly fotky tak je mužu poslat na E-mail chtěl jsem je přidat,ale nějak mi to nejde asi musí být někde na internetu ..nevím)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 15:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak vkládat fotky je podrobně popsáno v "technických informacích". Jinak zajdi za vetem, on by měl poznat, o co se jedná. Kolik dáváš roboranu? A co vit. C? Přejeď štěněti rukou přes hrudník, zhruba v úrovni loktů, jestli tam nemá náhodou nějakou "bouli" nebo výstupky. Jo a kolik kostí je v jedné denní krmné dávce? A jakých - jestli jen kuřecích, nebo i jiných.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 17:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
Příloha:
pejsek 084.JPG


Roboran dávám malou lžičku denně,vit.c by měl mít ze zeleniny a taky přidávám drcený šípek taky lžičku na den, kosti dávám prakticky každý den ,ale jen kuřecí(skelety,stehna) na žebrech nic nemá.jo ještě přidávám caniviton na klouby(všude jsem se dočetl ,že v syrovém mase a kostech je vápníku dost,já dá vám i doplnky i tak se mi to nezdá a to ještě nezačal přezubovat!!) jestli máte někdo zkušenosti přímo s tímto plemenem napište!!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 18:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já s ním zkušenosti nemám, počkej si, nebo radši napiš SZ uživatelce, která má nick "lenka apenzelka" - ta má se švýcarama velké zkušenosti

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: čtv 31. bře. 2011 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
petrg píše:
Máte s tím prosím nějaké zkušenosti??? ¨(jestli by pomohly fotky tak je mužu poslat na E-mail chtěl jsem je přidat,ale nějak mi to nejde asi musí být někde na internetu ..nevím)

Doporucila bych kontaktovat MVDr. Stourace (zadej do googlu chovna stanice Bonoda). Na svych strankach ma poradnu, ale tohle bude lepsi resit pres email, kde mu muzes poslat fotku, nebo telefonem. Je to odbornik na velka plemena psu a sam krmi masem. Verim, ze bude schopen Vam poradit.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 01. dub. 2011 05:52 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Určitě odebrat krev na množství vápníku a fosforu. Ono jedna věc je to co mu ve stravě dáváš, ale druhá je, co si z toho tělo vezme!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 01. dub. 2011 08:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Míšana píše:
Určitě odebrat krev na množství vápníku a fosforu. Ono jedna věc je to co mu ve stravě dáváš, ale druhá je, co si z toho tělo vezme!

Odběr krve nepomůže, tam se stálá hladina vápníku udržuje pořád - proto s ebere z kostí, když je ho jinak málo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 01. dub. 2011 17:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Zeptejte se chovatele co na to říká. A koukněte na rodiče plus v rámci možností na jejich sourozence. Z té fotky se toho moc nepozná, VŠSP mívají takovou vadu postoje předních nohou aniž by byli nemocní. Lehce rozšmajdaní se pouští do chovu, extrémní postoj už ne. Své může dělat kluzká podlaha-plovoučka i dlažba když kloužou. Pes se snaží udržet rovnováhu a pak staví nohy takto do stran. Štěňata rostou nerovnoměrně, pokud má už teď zadek výš než kohoutek, dává váhu na přední nohy a klouzavý povrch to ještě umocní...znova opakuju, že z fotky není poznat křivost kloubů nebo jejich otok atd, takže tohle všechno jsou jen postřehy a dohady.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 04. dub. 2011 07:37 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Eva Štemberová píše:
Odběr krve nepomůže, tam se stálá hladina vápníku udržuje pořád -

to asi ne, když můj pes měl - z krve - množství Ca 1,73 a po nějaké době cca 2,6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 04. dub. 2011 09:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Jenže vápník je směroplatný v poměru s fosforem, samotná hodnota je vytržená z kontextu. Není to o tom, že čím víc vápníku, tím lépe... Co ten chovatel? Ptali jste se?

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 04. dub. 2011 09:28 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
lenka apenzelka píše:
Jenže vápník je směroplatný v poměru s fosforem, samotná hodnota je vytržená z kontextu

samozřejmě, reaguji na to, že množství vápníku v krvi je konstantní


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 04. dub. 2011 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
to lenka apenzelka: díky moc za všechny postřehy ,na víkend zkusím domluvit návštěvu u chovatele,má ještě dvě fenky ze stejného vrhu tak je porovnáme!!dám vědět jak to dopadlo!! dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře. 2011 12:00
Příspěvky: 55
Bydliště: ostrava
to lenka apenzelka:Ahoj ,tak jsme včera navštívili chovatelku nožky prý jsou docela v pohodě,že prý se to srovná až se mu začne rozšiřovat hrudník,tak jsem si oddychnul,nicméně jejich stejně stare fenky mají 19 kg a ten muj jen 16kg tak mne podezřívala že ho týrám hladem . Nemáš prosím tě nějakou fintu jak ho trochu vykrmit a osvalit (krmím BARFEM) chovatelka přidává i granule ,ale do toho se mi moc nechce!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
petrg píše:
to lenka apenzelka:Ahoj ,tak jsme včera navštívili chovatelku nožky prý jsou docela v pohodě,že prý se to srovná až se mu začne rozšiřovat hrudník,tak jsem si oddychnul,nicméně jejich stejně stare fenky mají 19 kg a ten muj jen 16kg tak mne podezřívala že ho týrám hladem . Nemáš prosím tě nějakou fintu jak ho trochu vykrmit a osvalit (krmím BARFEM) chovatelka přidává i granule ,ale do toho se mi moc nechce!!


Z vlastní zkušenosti ještě doporučuji, jít na nazávaznou navštěvu k vetovi, aby Vám on řekl svůj názor na jeho nohy. Mně chovatelka taky tvrdila u Gora, že jak se mu nohy nesrovnaj, jaký z něho bude šampión, teď už vím že nohy má úplně v háji a nikdy normálně chodit nebude. jinak u mého psa se jedná o zadní nohy (degenerativní genetická vada zadních nohou), má to špatně srostlé v koleni. Doteď se biju do hlavy jak jsem mohla být tak naivní a skočit té množitelce na špek. u Vás to nevypadá, tak hrozně jako u mě, ale chtěla jsem se podělit s mou zkušeností. Jinak příkladám foto mého miláčka a jeho lachtaních nohou.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 12:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Jo jo, mýmu bratránkovi taky chovatelka tvrdila, že se nohy srovnají, že to chce jen trošku nasvalit. Je z toho dysplazie 3/3. Blbý je, že ta chovatelka se začátkem letošního roku stala poradkyní chovu. :dozdi:

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 10:17
Příspěvky: 122
Bydliště: Havířov
Zuzka M píše:
Jo jo, mýmu bratránkovi taky chovatelka tvrdila, že se nohy srovnají, že to chce jen trošku nasvalit. Je z toho dysplazie 3/3. Blbý je, že ta chovatelka se začátkem letošního roku stala poradkyní chovu. :dozdi:


No jak mně chovatelka tvrdila, že z něho bude šampión, tak ještě nezapoměla mi dodat, že ona to přece musí vědět, když už chová 15 let a ještě k tomu je poradkyně chovu ](*,) To je tak, když má někdo místo očí dolarovky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Koukám, že PCH jsou všude stejní :---)

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 13:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Koukám, že ve výborech klubů (jakož i v předsednictvu čmkú) často sedí ta největší prasata.... Proč skoro cokoliv, co se dozvím ze zákulisí chovatelskejch klubů, je na :toimonster: ?
Přeju petrg, ať je zrovna ta jeho chovatelka slušná - ono zas existuje dost indicií, podle kterých se to pozná. A štěně bych nevykrmovala za každou cenu, zvlášť při problémech s nohama... každý má svoje tempo růstu...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Kareláci se naštěstí chovají ve dvou klubech - Klub karelských medvědích psů a lajek a Klub chovatelů honičů, takže jsem se na ten původní vykašlala a přihlásila se do druhého. A tady to zatím na mě působí velmi dobře. Snad se nezklamu.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. dub. 2011 13:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
dejzy píše:
No jak mně chovatelka tvrdila, že z něho bude šampión, tak ještě nezapoměla mi dodat, že ona to přece musí vědět, když už chová 15 let a ještě k tomu je poradkyně chovu ](*,) To je tak, když má někdo místo očí dolarovky.

Teeeda, tak to je pani husta :shock: Nas chovatel nam takovou vec nikdy netvrdil, akorat v 9 mesicich nam rekl, ze se ten pes dodela ve trech letech. Sampiona nam nikdy nesliboval a to chova uz nejakych 20 let.
Pes teda zacal byt uspesny nez dosahl 2 let, ale je videt, ze hotovy bude fakt az v tech trech (snad).

Btw. - u nas je hlavni poradce chovu MVDr. Stourac a proti nemu nikdo nic nema :mrgreen:
A je teda fakt, ze co se tyce klubu.. je fakt, ze po sledovani nekterych klubu, jsem rada za nas klub. 8-[

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: sob 09. lis. 2013 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Zdravím. Mám 4 měsíční fenku BŠO a už delší dobu na ni pozoruju špatný postoj předních nožiček. Přijde mi, že při stání je vytáčí ven. Když jsem o tom řekla vetovi, tak mi odpověděl, že ji moc pozoruju, že to má dobrý. Všude doma máme lino, nebo dlaždičky a občas lítá jako zběsilá. Myslím, že jsem v nějaké knížce viděla fotku labradora, který to měl už extrémní a jako příčina tam byla přemíra vápníku (?) . Krmím barfem, žádné doplňky ji nepodávám. Občas dostane vajíčko, skořápku jinak hlavně kuřecí křídla, stehna, krky a hřbety. Teď jsem ji koupila hovězí hrubomleté , ale převážně dostává ty věci z kuřete. Zeleninu i ovoce dostává. Mléčné výrobky jako cottage, tvaroh, bílý jogurt taky. Už si toho postoje všimla i mamka, a to jsem ji o tom ani neříkala, tak myslím že je to i dost viditelné. Samozřejmě když jsem vetovi řekla, že krmím syrovou stravou tak se chytil za hlavu a doporučil mi "svojí" značku :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: sob 09. lis. 2013 14:18 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Sarka_Nov píše:
jako příčina tam byla přemíra vápníku (?)

Spíš nadbytek fosforu (pokud je moc fosforu i při správném poměru Ca:P, tak fosfor si "vytahuje" vápník z těla a prostá dotace - přidávání - vápníku stav neřeší) , špatný poměr Ca:P, nedostatek Ca.

Šárka, máš malé štěně, takže ještě máš možnost stav ovlivnit, nechala bych stanovit Ca a P z krve (i když je to informativní) a podle výsledků pak řešila. Při krmení barfem např. zde již zmiňovaný MVDr. Šťourač (najdi si na netu jeho poradnu Bonoda a pročti si) uvádí nutnost přidávání minerálních doplňků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: sob 09. lis. 2013 17:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Vyhodila bych tvaroh, omezila svalovinu, pridala kosti (resp. rovnou bych pridala Calcium citrat). podle mne malo kosti ve strave a moc fosforu. Jak uz tady nekde padlo, kureci skelety jsou spis chrupavka nez kost a ne kazdemu steneti postaci jako zdroj vapniku.. a pridat velke kosti na okus, lopatky, zebra..
A pripravit se na to, ze se to lehce objevi a tezce spravuje (ja teda horsi stav u meho stenete rovnala skoro rok. Ale on hodne rychle rostl, takze vapnik odcerpaval i tam, slo to pomaleji..).
Pripadne na stahnuti fosforu se muze do zradla pridat Anacid (vyvazuje ho).

A k tomu nadbytku vapniku - ano, nadbytek vapniku umi udelat s kostma stejnou paseku jako nedostatek. Ovsem z popisovaneho-cili jen kureci kosti )ktere nejsou moc obsazne na vapnik) a jinak kupa svaloviny, tvaroh a obcas vejce se skorapkou... mi vychazi spis jeho nedostatek.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: sob 09. lis. 2013 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Díky za odpovědi. Hned v pondělí pojedeme k vetovi, tak ji necháme odebrat krev. Teď jsem ji dala vajíčko. Skořápku jsem nechala v celku a zbaštila to, někde jsem tu četla, že pokud si ji pes vezme, tak mu chybí vápník. tak uvidíme :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. lis. 2013 07:35 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Sarka_Nov, podívej se do té poradny Bonoda, teď aktuálně tam má dva dotazy na křivení noh u štěňat - dotaz lubose (z krve zjištěno moc fosforu) - doporučuje tam čím krmit a přípravky na snížení fosforu.......pokud u tvého štěněte bude zjištěn nadbytek fosforu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. lis. 2013 19:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Tak jsme přijeli od veterináře. Krevní testy nám řekl, že je to hloupost. Nic se z toho prý nezjistí, protože psi mají jakousi vyváženou rovnováhu fosforu a vápníku v krvi. Dal mi přípravek Giom (kalcium, vápník, fosfor, hořčík) na zlepšení tich předních tlapek. Tak nevím, jestli nezkusit jiného doktora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. lis. 2013 19:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Sarka_Nov píše:
psi mají jakousi vyváženou rovnováhu fosforu a vápníku v krvi.

Nejen psi. Pokud by to takto nefungovalo, byl by to průšvih a organismus by absolutně neuměl pracovat se zásobárnama apod. Navíc to prudce ovlivnuje nakrmenost (kolik a čím) a další věci.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. lis. 2013 19:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
To jo, ale kdyz je to hodne rozhozene, tak se ukaze aspon ten nadbytek fosforu. JInak je to hodne orientacni, rozhoden se o to neda opirat..
A jinak, hodne lidi ma u kriveni pacek perfektni zkusenost s Canhydrox GAG. Je sice drazsi, ale pry vyborny (zkouseno na hodne rozjetych dogach...)

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. lis. 2013 20:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
jak je to s fosforem nevim, ale vapnik ma aktivni prenos do tkani prenasecem tedy nejde predavkovat.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pon 11. lis. 2013 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
ja bych zvazila alespon nejake docasne behouny, at nebeha na tvrdym povrchu smykem, ono to ma taky vliv....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: úte 12. lis. 2013 07:26 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Tohle je jeden dotaz a odpověď z poradny veterinární komory :
"Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jaký je ideální poměr vápníku a fosforu v krvi štěněte? Děkuji za Vaší odpověď. Hezký den přeji. Martin
Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek
Vážený pane,
normální poměr Ca:P v krvi je 2,5 -2,8 : 1 a je narušen jen ve velmi vážných stavech na hranici těžkého poškození zdraví. Obecně je váš dotaz mimo biologické myšlení - obsah základních minerálů je velmi konstantní, v tzv. homeostázi a tělo dělá vše, aby byl vyrovnaný, ber, kde ber. Takže pro sledování správného vývoje štěněte je to údaj nesmyslný, daleko důležitější je sledování správné osifikace skeletu a celkového tělesného vývoje."

Jak je tedy možné, že mělo štěně v krvi Ca- 2,67, P -2,76?!!!
Jiné cca Ca-3,P-3,1?!!! .....měkká nadprstí, vybočené hrudní končetiny
a tak bychom mohli pokračovat......
A pokud má pes nadbytek P, tak se to jenom přidáváním Ca nevyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: úte 12. lis. 2013 10:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Dneska dostala čuba první tabletku Giomu. Jinak už dostává převážně masité kosti, zeleninu, vločky aj. Je nějaká zelenina a ovoce, kterou bych měla vyloučit? Poradíte mi ještě prosím o nějakém doplňku, který můžu kombinovat s Giomem? Myslím tím např. Chlorellu, acerolu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: úte 12. lis. 2013 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Míšano, moc jsem nepochopila, co jsi tím vším chtěla říct :wink:.
Nicméně zrovna Hoška znám osobně, roky k němu chodím a vážím si ho za rozumné názory.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: úte 12. lis. 2013 10:51 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Anička Bylinka píše:
Míšano, moc jsem nepochopila, co jsi tím vším chtěla říct

že psi nemají v krvi trvale vyvážené hodnoty Ca a P, že toto vyšetření má nějakou informativní hodnotu, na základě které je možno přistoupit k nápravě (a je třeba vědět, CO mám napravovat).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: úte 12. lis. 2013 11:45 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
pardon za OT ... ale na základě tohoto tématu jsem začla nějak více pozorovat svojí první a nyní adolescentní psici většího vzrůstu ... :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: úte 12. lis. 2013 15:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Míšana píše:
normální poměr Ca:P v krvi je 2,5 -2,8 : 1

Jak je tedy možné, že mělo štěně v krvi Ca- 2,67, P -2,76?!!!
Jiné cca Ca-3,P-3,1?!!!

A pokud má pes nadbytek P, tak se to jenom přidáváním Ca nevyřeší.

Ehm... asi nechapu dotaz. Odpoved je na spravny pomer, ktery se telo snazi udrzovat. A taky, ze pak bere na spatnych mistech a je nutno sledovat osifikaci skeletu a tak dale.. Protoze ano, pri spatnem pomeru dochazi k vadam v rustu.
Pokud ma stene vysoky fosfor, znamena to, ze ani regulacni mechanizmy tela to nezvladaji a prilis fosforu vyvazuje vapnik z tela ven (prave aby se udrzel ten pomer, nebo se k nemu aspon telo priblizilo).

Takze pokud je Ca 3 a P 3, tak to opravdu neni jen o tom, pridavat vapnik, ale je nutne snizit fosfor. Coz znamena, ze se musi bud zmenit granule, idealne na neco chudsiho energeticky s nizsim obsahem bilkovin, nebo vyhodit z domaci stravy svalovinu, nahradit ji drstkami a vemenem, pridat kosti a pripadne zacit aktivne snizovat fosfor pridanim Anacidu (primo lek jmenem Anacid, Rennie nepomuze :mrgreen: ). do zradla.
proto taky na ty orientacni testy z krve ja se svym stenetem chodila. Ja vim, ze jsou orientacni. Ale aspon ukazou, jaky je tam pomer, jestli to telo zvlada udrzovat, nebo je tam prilis fosforu a z toho odvodit, co tak asi muzu delat.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. lis. 2013 10:39 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Alvi píše:
Ehm... asi nechapu dotaz

Alvi, otázka to byla řečnická, ilustrující, že hodnoty zjištěné z krve nejsou vždy v onom rovnovážném stavu a že toto vyšetření má smysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. lis. 2013 10:47 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Má smysl, pokud se opakuje, ne nárazově a pak panikařit. Jak jsem spala, ovlivnuje to i nakrmení a fyzická zátěž a stres atd...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: stř 13. lis. 2013 13:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Míšana píše:
Alvi píše:
Ehm... asi nechapu dotaz

Alvi, otázka to byla řečnická, ilustrující, že hodnoty zjištěné z krve nejsou vždy v onom rovnovážném stavu a že toto vyšetření má smysl.

Jo, tak to jo :-)

Ja chodila pravidelne na testy vzdy rano na lacno, skontrolovat jak to vypada, taky jak to vypada s rustovym hormonem (predpoklad rustu) a tak dale.. :)
Jsou informacni a zavisi na spouste vecech, ale pokud tam opakovane vychazi priblizne stejne hodnoty (rano na lacno) tak ukazou aspon zaklad.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 03. led. 2014 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2013 21:14
Příspěvky: 46
Bydliště: Tábor
Jen pro informaci, po zhruba měsíční kůře Giomu, přidáním ještě více kostí, snížením mléčných výrobků (tvaroh) a nelítání doma po lině hlásím skvělé úspěchy s tlapkama! Zase vypadá jako dobře a ne jako postižánek. Díky všem za rady :icon_thumright:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: křivení předních nožek u štěněte
PříspěvekNapsal: pát 03. led. 2014 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
super!

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2014 12:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Nějak nemůžu najít, když se řešila výživa Lesáka....
Mlaďoch po Menekovi, ten pejsek se čtyřlístkem na nose má cca v půl roce prošlápnuté tlapky. Je na syrovém mase plus dostává něco od Alavisu a asi micro mineral. Vet majitelku tlačí do granulí.
Poslala jsem jí odkaz na poradnu Dr. Štourače, poradila jsem, ať ubere svaloviny a přidá vemeno a masité kosti a teď tady dohledávám další postřehy a rady. Jo, a posílám jí odkaz na NDF.
Na céčko jsem zapomněla.
Můžete mi poradit co ještě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2014 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Vemeno, zelene drstky, masove kosti. Zhubnout a drzet stihleho.
Udelat testy na pomer fosfor/vapnik z krve (rano nalacno, jsou orientacni, ale aspon odraz). Podle vysledku pridat do zradla Calcium citrat, kdyby byl moc vysoky fosfor, tak i Anacid (stahuje fosfor, jina vec na paleni zahy to ale neudela :-) ).
Hodne dobre vysledky maji lidi s Canhydrox GAG od Caniny, ale na vetsi vahu psa je to uz dost drahe.
Jinak vit C a kloubni vyziva, bud Aptus Aptoflex, nebo Gelapony Chondro/Arthro.

Anebo muze zkusit prejit na nejake dospelacke granule s mensim obsahem bilkovin, kolem 20.. coz ma ale trebas i kure.. Z granuli si lidi od dog na tohle chvali i Hills Mobility.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 07:16 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Menek, určitě zjistit Ca a P, i když bude vet tvrdit, že je to blbost. Prošlapy jsou typickým příznakem nedostatku Ca (pokud krmí masem a ne masovými kostmi, tak je dost pravděpodobné, že za tím bude nadbytek fosforu. Mimochodem vločky jsou sám fosfor, i tvaroh, i vajíčka......). A ať koná velmi rychle, v půl roce už má ten nejprudší růst za sebou, teď už se bude cokoliv ovlivňovat hůř.
Na snižování fosforu je i Ipacitine.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 15:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Mockrát děkuji za odpovědi, majitelce přepošlu. Pejska jsem na vlastní oči neviděla, akorát na fotce a jinak mám info od chovatelky. Snad nebude pozdě....pejsek je přitom prý velmi šikovný, byla by ho škoda. Majitelka se s ním ukázala až na setkání asiatů, nikdo do té doby nevěděl, jak ty jeho nožky vypadají.
Podle toho, co mi paní říkala do telefonu, dává dost svaloviny a snaží se mu nacpat to nejlepší, ale myslím, že to s tou svalovinou přehnala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Nekdy je snaha doprat steneti jen to nejlepsi kontraproduktivni :)
At pripadne svalovinu vyhodi komplet pryc a jede jen drstky zelene, vemeno a masove kosti.
A jak psala Misana, tvarohy a spol taky ne. Misto Calcium citratu muze pouzit skorapky narcene a zakapnute citronovou stavou.. a jestli jsou ty nohy hodne rozjete, tak bych osobne asi sla do toho GAGu.

Nebo at posle fotky a krevni nalez Stouracovi, mozna ji poradi i neco jineho..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 18:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Skořápky paní dává, céčka jenom 1 tabletu.... jinak pejsek má 37 kilo. No....jsem zvědavá. Pro ilustraci vkládám foto.
Obrázek

A ještě jedno, v pozadí je sestřička. Ta má nožky jako strunky :wink:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 19:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Míšana píše:
Menek, určitě zjistit Ca a P, i když bude vet tvrdit, že je to blbost.

To ale blbost fakt je. Protože tělo bude držet určité hladiny v krvi až do pokraje smrti. A stejně se hodnoty mezi mantinely měněj během času. Za hodinu další odběr už bude zase jinej. Když už, tak větší vypovídající hodnotu by měl dobrej RTG, na tom se odvápěnění pozná. Nicméně jestli má pes prošlapy, tak asi netřeba zjišťovat, už je to jasné na první pohled. :hmm:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 19:51 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
to mě obecně dost mrzí, právě, že lidi cpou do psa to "nejlepší" a nejlibovější a pak takovej výsledek..v dobré víře, prostě kvůli neinformovanosti a nechuti se informovat.
konkrétně s tím, že je svalovina to nejlepší, se setkávám dost často a s vnitřnostma jsem za člověka, co dá psu jen odpad 8-[


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: krmení syrovým masem - BARF, prey model aj. III
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2014 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Menek, at pripadne zkusi i ten GAG.
ted uz skoncil prezubovani, tak by se to mohlo spravit, ale bude potreba rychlost, nez se to zafixuje. Drzim palce.

Co se tyce pomeru.. ja vim, ze je to silne orientacni, ale proste pokud vidim na rozboru, ze telo uz si nevi poradne rady a ma tam prilis vysoky fosfor, tak ho radeji stahnu, nez adekvatne k tomu cpat vapnik a hnat to do zavratnych vysin.
Ale ano, je to v podstate videt i volnym okem, jestli tam ten problem je..

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!