Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:27
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 13:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Eva Štemberová píše:
u mladých rostoucích psů se kulhání vyskytuje, mě pes kulhal někdy na 9. -10, měsíci. Pokud máš něco většího, tak by se to mohlo objevit teď.
Poradila by jste mi prosím ,jaké chondro obstarat, když je bez nálezu , jen jako prevenci a podporu růstu?Mrkla jsem na veterinární prodejnu a tápu....Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 13:21 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
pokud mu opravdu chcete něco dávat, tak jsou super vepřové nožičky - rozvařené na sulc. Už je to tu psané mnohokrát v tématech: displazie kyč. kl. i v syrové stravě - je tam dávkování i způsob přípravy :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 13:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
tady je jeden z příspěvků z tématu DKK:
Essi píše:
Dárek
dostala jsem od Mirka Francla (bowenky) následující návod na zpracování vepřových nožiček: do velkého hrnce 5 nožiček, může být i kůže, a vařit až se všechno rozpadá. Ponorným mixerem to rozmixovat i s kostmi, přecedit horké přes řídké síto (kvůli nerozmělněmým kostičkám), nechat vychladnout. Pak rozdělit na 7 dílů a každý den psovi jeden do jídla. Dávka je počítaná na ovčáka. Když s tím začínáš, přidávej postupně po lžicích a dávku zvyšuj, aby pes nedostal průjem.

K pohybu s DKK nám říkal MVDr. Musil tohle: udržovat psa co nejlehčího, nedělat skoky, překážky, časté sedni a lehni a zvedání, nechat ho pohybovat se podle jeho chuti a nenutit ho k pohybu. Za totálně nevhodné označil běh u kola po tvrdém podkladu, prudké změny směru a tempa pohybu. Co nejvíc plavat a pak dát pozor, aby pes neprochladl.


je tam toho na toto téma spousta, stačí číst od první stránky :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 13:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
vy si toi akorát pak převedete pro zdravého psa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 13:48 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
aha, tak v tom případě, pokud ho nebude žrát, tak zajděte do první lékárny a kupte třeba chondroitin nebo želatinu v tabletách a to jí dávejte. Dávkujte cca 3 tablety/den po dobu jednoho měsíce. Pak na půl roku vynechejte a zase. Nebo můžete dávat 1-2 tablety každej den. Ale osobně si myslím, že ty kůry jsou lepší. A levnější. Více méňe se řiďte tím, co je napsané na příbalovim letáku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 24. čer. 2008 14:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
Eva Štemberová píše:
u mladých rostoucích psů se kulhání vyskytuje, mě pes kulhal někdy na 9. -10, měsíci. Pokud máš něco většího, tak by se to mohlo objevit teď.
Poradila by jste mi prosím ,jaké chondro obstarat, když je bez nálezu , jen jako prevenci a podporu růstu?Mrkla jsem na veterinární prodejnu a tápu....Díky.
Co blázníš? Přečti si tohle, třeba pochopíš, co jsem tím chtěl říci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 07:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Napadlo mě, nemůže se u Cindy jednat také o rupturu kolenního vazu ? /viz poradna o řádek výše./


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 08:30 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Stanislava Horáková píše:
Napadlo mě, nemůže se u Cindy jednat také o rupturu kolenního vazu ? /viz poradna o řádek výše./

...odlehčovala pravou přední nohu, pak kulhala a několikrát se stalo, že běhala po třech.Dostali jsme Rimaldin , ale nepomohlo to.Po přečtení Vašich příspěvků jsem to nevydržela a mazali jsme na RTG.Vše OK, bez nálezu kosti i klouby...
Koleno na přední noze? Vidím, že hledáš nějakou diagnózu skutečně za každou cenu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 08:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Stanislavo - jednou píšete, že už je to dobré a te´d zase že každý den běhá po třech. Zkuste jí nechta venku a dívat se na ní z okna nebo tak nějak - jestli ona tak trošku nehraje, když máte takový přístup :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 25. čer. 2008 08:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. kvě. 2007 11:33
Příspěvky: 151
Bydliště: Pardubice
Eva Štemberová píše:
Stanislavo - jednou píšete, že už je to dobré a te´d zase že každý den běhá po třech. Zkuste jí nechta venku a dívat se na ní z okna nebo tak nějak - jestli ona tak trošku nehraje, když máte takový přístup :wink:
Bylo to dobré ,když moc nelítala a brala Rimaldyn,pak byla o víkendu celý den na zahradě se dvěma psy a večer kulhala .Včera po RTG večer také, možná proto,že se s nožičkou manipulovalo u veta......
Ona je hyperaktivka,celý den se nezastaví.Myslím, že to na mě nehraje.
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 10:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. úno. 2011 22:23
Příspěvky: 30
Bydliště: Milovice
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na několik věcí.

1. v poslední době, když přijdeme s Kesulí po procházce domů - přes 3 km a výše - tak si samozřejmě lehne a je nějkou dobu v klidu, pak, když se pak zvedne, tak pak kulhá na přední levou - udělá pár krůčků, nebo se protáhne a už zase nekulhá. Venku nekulhá vůbec, jen doma .
Je to namožená pacinka, nebo něco horšího, nebo je to lenoh, kterému se nechtějí zvedat packy?

2. Opět situace jen doma - venku totiž většinou lítá, očuchává atd. Zvedne se a občas vidím, že má ztuhné packy. Je skoro pětiměsíční štěně, takže mám obavy, aby to nebyla začínající dysplazie. U staršího psa bych to neřešila, protože i já ráno citím svoje chudáčky achylovky... :D Ale u štěněte? Nebo je to tím, že se teď strašně rychle vytáhla?

Raději se ptám, než půjdu k veterináři. Jinak je to čilouš, který si nenechá ujít sebemenší příležitost pohonit kamarády, pohopsat je, zalehnout, ožužlat apod. Krade všem hračky apod. :D

Jen to vedro ji zmáhá a přes den moc nejí, kdežto večer po venčení, když už se ochladí, tak sežere dvojitou dávku, aby dohnala celý den. Dělám i tohle dobře? Protože štěně by mělo jíst teď 3x denně, ráno tvaroh sní, druhé nachystané za chladnějších dnů sežrala na posezení, teď už jen ochutná, ale po návratu z práce vidím misku skoro netknutou, tu dojí až po večerním venčení a ještě dostané nášup, aby měla opravdu ty tři dávky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
JanaKK píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na několik věcí.

1. v poslední době, když přijdeme s Kesulí po procházce domů - přes 3 km a výše - tak si samozřejmě lehne a je nějkou dobu v klidu, pak, když se pak zvedne, tak pak kulhá na přední levou - udělá pár krůčků, nebo se protáhne a už zase nekulhá. Venku nekulhá vůbec, jen doma .
2...... Zvedne se a občas vidím, že má ztuhné packy. Je skoro pětiměsíční štěně

3. ráno tvaroh sní, druhé nachystané za chladnějších dnů sežrala na posezení, teď už jen ochutná, ale po návratu z práce vidím misku skoro netknutou, tu dojí až po večerním venčení a ještě dostané nášup, aby měla opravdu ty tři dávky.


Zdravim.
Ad 1. a 2. pokud je to stene vetsiho plemene mohlo by jit o rustove bolesti. Ovsem konzultaci s veterinarem doporucuji, muze to byt x dalsich veci.

ad 3. - klidne bych krmila tak jak si rekne stene - cili rano 1/3 davky a vecer 2/3.
K tomu tvarohu rano - doufam ze ho nedostava denne! - tady by mohl byt potom problem - obsahuje prilis fosforu - ten zabranuje vapniku ve vstrebavani se a jeste podporuje jeho vylucovani z kosti.. pomer vapnik:fosfor by mel byt v potrave 1,2:1

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 12:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. úno. 2011 22:23
Příspěvky: 30
Bydliště: Milovice
Alvi píše:
JanaKK píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na několik věcí.

Zdravim.
Ad 1. a 2. pokud je to stene vetsiho plemene mohlo by jit o rustove bolesti. Ovsem konzultaci s veterinarem doporucuji, muze to byt x dalsich veci.

ad 3. - klidne bych krmila tak jak si rekne stene - cili rano 1/3 davky a vecer 2/3.
K tomu tvarohu rano - doufam ze ho nedostava denne! - tady by mohl byt potom problem - obsahuje prilis fosforu - ten zabranuje vapniku ve vstrebavani se a jeste podporuje jeho vylucovani z kosti.. pomer vapnik:fosfor by mel byt v potrave 1,2:1



A co ten nepoměr může způsobit?
Díky

Je pravda, že i mě bolely v pubertě končetiny. Koho asi ne, že.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mě třeba ne
ten nepoměr muýže zpusobovat rpávě tebou popsané záležitosti
čím krmíš? ten tvaroh deně určitě ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
JanaKK píše:
A co ten nepoměr může způsobit?

Ehm.. samozrejme moc velky prisun fosforu nebo vapniku v potrave :mrgreen: Nejak jsem asi nepochopila otazku :-)

S vapnikem, pokud je dodavan v prirodni forme si telo umi poradit. Strevo stenete je schopno zvysit v pripade nedostatku vapniku resorpci az pres 90% a v pripade prebytku ho jednoduse vylouci. Pokud je vapnik dodavan umele - tam je nutno byt opatrny. Nadbytek vapniku (cili pokud je ho tolik, ze to stene nezvlada vyloucit) zpusobuje uplne stejne problemy jako jeho nedostatek - kriveni tlapek, kulhani, deformace. Proto lidi veci znali nemaji radi jen tak od oka ladovani stenete vysokyma davkama vapniku bez predchozich testu. To uz je lepsi mu pridat nejake ty mlete kosti do zradla.

Co se tyce fosforu - hodne ho obsahuje trebas tvaroh, cista svalovina (cili prilepsovani granuli cistym masem a tvarohem denne neni ten nejlepsi napad. Jine veci samozrejme klidne). Nedostatek tusim ani nebyl popsan. Prebytek - zpusobuje rustove problemy ktere se jevi jako nedostatek vapniku.
Nekteri chovatele to resi tim, ze narvou do stenete tak vysoke davky vapniku, aby dosahli spravny pomer.
Me vzdy prisel lepsi napad snizit prijem fosforu a k tomu dorovnat prijem vapniku...

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. úno. 2011 22:23
Příspěvky: 30
Bydliště: Milovice
Alvi píše:
JanaKK píše:
A co ten nepoměr může způsobit?

Ehm.. samozrejme moc velky prisun fosforu nebo vapniku v potrave :mrgreen: Nejak jsem asi nepochopila otazku :-)

...


Bylo myšleno jako jaké zdravotní problémy. Krmím klasicky - rýže a maso, granule má spíše jen tak, aby nevyšla ze cviku, protože když jsem v terenu, tak ji vyvařovat fakt nemůžu. Moc je nabaští - jednu odměrku tam má klidne i tři dny - dostává opravdu hlavně klasickou stravu s vitamíny - Roboran, Plastin, pivovarské kvasnice, Algolith - to střídám. Na klouby anican.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: přeleželá noha?
PříspěvekNapsal: čtv 12. kvě. 2011 13:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
JanaKK píše:
Bylo myšleno jako jaké zdravotní problémy. Krmím klasicky - rýže a maso, granule má spíše jen tak, aby nevyšla ze cviku, protože když jsem v terenu, tak ji vyvařovat fakt nemůžu. Moc je nabaští - jednu odměrku tam má klidne i tři dny - dostává opravdu hlavně klasickou stravu s vitamíny - Roboran, Plastin, pivovarské kvasnice, Algolith - to střídám. Na klouby anican.

O domaci strave je hodne v tematu BARF a klasicka strava - v sekci Vyziva a krmeni. Hodne lidi tady krmi ne- granulama, takze ohledne slozeni stravy je to lepsi konzultovat tam.
Osobne bych steneti pridala nejake kosti - skelety a podobne, nebo vapnik - calcium citrat. Nejak mi v tom co pises chybi.
Jo, a vitamin C s postupnym uvolnovanim - zlepsuje vstrebavani vapniku a vstupuje do metabolizmu kolagenu - je dobry pro vyvoj chrupavek a tim i kloubu.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!