Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 19:34
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Naraženina
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 10:01 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Dá se nějak řešit naražená packa??? Už od neděle ji má Dejza naraženou po srážce s autem. Jezdíme každej den na injekce, ale stále se na ní nějak moc nechce postavit. Ty injekce jí pomáhali, ale jakmile jí to jen trochu přestalo bolet nebo co, tak než jsem cokoliv stihla, tak se na ní postavila a vyskočila předníma na botník (dělá to, když jdeme ven, abych jí nasadila obojek. Co má tu packu, tak jí ho nasazuju na zemi v sedě a hlídám aby nevyskakovala, ale neuhlídala jsem. Byla rychlejší), což v zápětí pochopila, že to byla blbost. To bylo předevčírem a od té doby už se zas na ní stavět nechce. Před tím už tak na 30-40% našlapovala při chůzi. Dá se krom těch injekcí jí ještě nějak pomoct či ulevit???

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 10:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Co je to za injekce, jaká vyšetření vet dělal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 19:06 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Nevím neptala jsem se, páč tomu stejně nerozumím a moc by mi to asi neřeklo. Ale dává dvě. Jedna je taková jak mlíko a druhá je čirá. A prý v takových případech jako je Dejza (tudíž asi těžká naraženina hádám), se jich dává až 7. Což ona bude mít. Jinak i míň, ale víc asi ne no.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: pát 24. čer. 2011 19:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dělal rentgeny a takové věci? Zkoušel hybnost? Není to štíplé nebo zlomené? Před 6 týdny se mi srazili psi při hře, Smajlík okulhal na zadní nohu a u doktora se ukázaly problémy s chrupavkou, dostali jsme léky a nařízený klid nejméně na tři měsíce..., donutla bych veta k renntgenům a zjisti si, co jí vůbec dává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: pon 27. čer. 2011 10:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
dle popisu to vyopadá na atb a něco proti bolesti

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 28. čer. 2011 21:42 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak v sobotu jsme byly naposledy na dvou injekcích. Dneska byla kontrola a dostala injekci už jen jednu. Tu průhlednou, tu ,,mlíkovou" už ne. Máme přijít zas v sobotu. Už se s tou packou podrbala i za uchem, občas se o ní opírá a sem tam došlápne, ale ne moc. Jinak stále skáče po třech.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: stř 29. čer. 2011 05:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
A co ten rentgen? ATB na naraženinu??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: stř 29. čer. 2011 09:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zašla ybch někam udělat RTG

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: stř 29. čer. 2011 10:45 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Mno taky jsem se divila, že jí neposlal na rentgen, ale neposlal no. Jen to prohnamal a prej, že zlomený to nemá. Tím to bylo hotovo. Jelikož je to veterinář, kterej je tu vyhlášenej na teplicku jako nejlepší a každej na něj pěje jen ódy pomalu, tak to teda nechávám zatím na něm a nechci mu do toho moc kecat. On je veterinář, já ne. Ale napadlo mne to hned po první návštěvě s tím RTG. Faktem je, že ty injekce co dostává jí pomáhají a už na ní začíná došlapovat. Nadruhou stranu asi všichni víme, jak bolí naraženina. Říká se, že víc jak zlomenina. Já zlomeného nikdy nic neměla(ťuk ťuk ťuk), tak nemohu posoudit. V sobotu jdem za na kontrolu, to už si myslím, že na ní bude minimálně z poloviny běhat.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: stř 29. čer. 2011 14:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mám zkušenosti s obojím a naraženina nebude takto bolet tři týdny, to považuju ze zkušenosti na sobě samé za nesmysl. Na rentgenu bych jednoznačně trvala, na tvém místě. Štíplé kosti, záněty okostice způsobené nárazem a následné návní kosti, pohmožděné chrupavky.... . možností je spousta.
Když jí dává něco proti bolesti, tak to vypadá, že jí to pomáhá. Ale také to může jen tak vypadat. Být tomůj pes, trvám jednoznačně na rentgenech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: stř 29. čer. 2011 20:53 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Nemá to tři týdny. Má to týden a tři dny. Od minulé neděle.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 05:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nevím, prostě bych na rentgenu trvala, kdyby se jednalo o mého psa. Nám z obyčejné naraženiny (jak jsem si původně myslela) se ukázal větší problém a jeho léčba bude trvat tři měsíce. Prostě pořád mám pocit, že je lepší přesně vědět, kde je problém, co se konkrétně léčí a konzultovat i jinde, jestli se léčí dobře. Máš mladou holku, bude chtít lítat a běhat ještě spoustu let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 08:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele dzedzy sorry ale RTG měl udělat hned první den at je to jakej je veterinář, bez RTG nemuže tohle jen tak diagnostikovat ,, od stolu,, už kvuli povaze zranění už kvuli tomu jak se to přihodilo. z mého pohledu to podcenuje. a popravdě kdyby mi pes po tejdnu a čtvrt skoro dvou týdnech nechdoil na nohu tušila bych něco špatně.
ano naraženiny bolí to samozřejmě ale ve chvíli kdy pes dostává něco málo proti bolesti nebo to prostě rozchodí neměl by to bejt takovej problém.
za další ty ani dotedka nevíš čím ta čuba byla léčená?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 09:29 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Ne, protože ještě jsem ani nic za to neplatila, tak nemám žádnej papír nic. On si bere peníze až po ukončení léčby. Popravdě, přišlo mi to taky při nejmenším podivný, že jí hned neposlal na rentgen a nejen tý nohy. Dyť byla sražená autem mohla mít něco vnitřního. Za normálních okolností bych k němu už od začátku pojala nedůvěru, ale ať se zeptáš kohokoliv v okolí a řekneš jméno Pokorný, tak ti každej poví:,, Výbornej, svělej veterinář a není drahej." Jinou referenci jsem na něj v podstatě neslyšela. že by měl nějakej malér nebo tak. Určitě něco někdy asi taky, ale pokud ano, tak vyjímečně, páč se o tom neví nebo nemluví. Jsem člověk, kterej na reference dá celkem dost co se veterinářů týče. Ale slyšela jsem, že nemá moc rád, když mu někdo prostě kecá do řemesla, že odbyde otázkou:,, Vy jste veterinář nebo co, že víte něco víc, než já?" Tak to nějak nechci riskovat. Ještě uvidím jak se to vyvrbí do tý soboty. Teď po týdnu už je na ten rentgen asi stejně pozdě ne? Nebo ne?

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Dzedzy píše:
Ale slyšela jsem, že nemá moc rád, když mu někdo prostě kecá do řemesla, že odbyde otázkou:,, Vy jste veterinář nebo co, že víte něco víc, než já?" Tak to nějak nechci riskovat. Ještě uvidím jak se to vyvrbí do tý soboty. Teď po týdnu už je na ten rentgen asi stejně pozdě ne? Nebo ne?

Ja zas nemam rada lidi, co si hrajou na pany bohy, vse vi nejlip a nikomu nic nereknou. :?
Btw. osobne bych ten RTg nechala udelat i ted, a klidne s tim sla i k jinemu veterinari jestli tenhle nebude ochoten, pac je celkem jasny, ze kdyz to za vic jak tyden cuba nerozchodila ani s analgetikama, tak tam neco bude. A i kdyz pozdni lecba bude asi mene ucinna, porad lepsi cilena nez zadna.. Riskujes, ze se ji z toho stane chronicky problem a takove se resi extra blbe.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2011 09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
reference sou hezká věc, ale ono většina věterinářu nedělá velký prusery často ale vyjmečně stane se to každýmu. nicméně to že neudělal to RTG minimálně zneduvěrihodnil diagnozu jako takovou. a a ano máš pravdu ve chvíli kdy tam bylo něco co by se muselo řešit- tak už je stejně pozdě nicméně ty RTG bych si vážně vydupala.
mimchodem veterinář co ti neřekne co do psa píchá když do něj něco píchá ve mě ztrácí duveryhodnost už uplně.
taky nemáme rádi lidi kteří k nám přijdou pomalu už s diagnozou a hctěj určitej lék to nejde ale o RTG si říct mužeš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2011 00:14 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak jsme dneska opět byli na veterině, tak jsem říkala o tom RTG, tak mi v podstatě řekl, že teď už by to bylo stejně zbytečný, že ikdyby tam něco bylo, tak on s tím už nic neudělá. A když jsem mu řekla, že mi to už přijde nějak dlouho, že ani po 14ti dnech se na tu nohu ještě stále nepostaví (postaví tak na 10% - sem tam 1-2 kroky, když stojí, tak jí položí na zem už taky a když potřebuje podrbe se s ní za uchem), tak mi řekl, že léčení naraženiny je na týdny až měsíce. Že naraženina bolí víc než zlomenina (to už vím). Tak uvidíme no. Další injekce za 10 dní. Jen jsem zvědavá jak nám to pak na konci bude účtovat, protože už začínám ztrácet přehled, kolik těch injekcí vlastně dostala a jelikož se mne na začátku vždycky ptal na kolikátou už jdeme (teď už se neptá, ptal se jen když jsme chodili každej den, aby věděl, kdy přerušit), tak mám pocit, že ani on sám v tom přehled nemá a záznamy si nevede zatím. Když jsem mu řekla, že se chceme u něj zaregistrovat (to bylo asi před týdnem), tak mi řekl, že až po skončení léčby. A až po skončení léčby pak prý budeme platit. Tak já nevím. A jsem zvědavá na kolik nás to vyjde, každej mi tvrdí, že není drahej. Cca po třetí injekci říkal, že 5 injekcí stojí 390kč. Nebo jako pět dní injekcí, protože dostávala denně dvě. Teď dostává už jen jednu.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2011 10:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 24. led. 2009 10:27
Příspěvky: 203
Bydliště: Brno
pristup toho doktora se mi vubec nelibi... u nej bych svyho psa lecit nenechal. Pokud ma majitel nebo veterinar podezreni na zlomeninu nebo neco podobnyho neni nic snazsiho nez udelat kontrolni rentgen (nejsem sice priznivec zbytecnyho ozarovani ale lepsi nez lecit neco co neni potreba nebo neco zanedbat) Kazdopadne lecit narazeninu nekolik tydnu az mesice s tim, ze pes dostava spousty injekci o kterych nevis o jaky leky presne jde mi prijde zvlastni, zvlast, kdyz ma tu nohu tak citlivou jak popisujes trval bych na kontrolnim rentgenu.

_________________
Vendy, Zdeněk, Hucky a Xixaoo

http://hobbitek.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2011 14:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hele 14dní je hrozně moc změn veta tohle není normální.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: ned 03. črc. 2011 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
konzultovala jsem to s veterinářkou koleginí v práci a k danému vetovi bych už osobně ani nepáchla

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: pon 15. srp. 2011 23:33 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak dneska jsme byli na poslední kontrole na k tomuhle vetovi teda už skutečně ani nepáchnu. Mimochodem pes stále kulhá. Pravda, když jí hodím aport nebo potká nějakého psí kámoše, tak má packu záhadně úplně zdravou. Když jen jde krokem nebo čmuchá, chodí po čtyrech, ale došlapuje na ní opatrně. Ale když kluše, tak kluše po třech stále. Když jsem mu řekla, že se mi to nějak nelíbví, že je to už moc dlouho, tak se ptal kolik jí je let a jak dlouho už to má (Páč záznam si nevede ani jeden. Na co, že jo. :-/ ) a pak povídá:,, Hm hm, takže bychom jí poslali do Ústí na operaci?" Tak jsem se ho zeptala kolik by to stálo a on, že asi 10 000 což jsem řekla, že teda nemám ani omylem. A on na to:,,Hmm a ke všemu ani ta operace není stoprocentní." Pak jí s tím opět zacvičil, respektive jí natáhl tu packu, to zas Dejza vyjekla, zeptal se jestli při vzruchu na to zapomene, to jsem řekla, že ano a poslal nás domů. Za 14 se máme zas přijít ukázat (nevím proč). Neudělal s ní dneska už vůbec nic. Jediné co mne překvapilo mile byla dost nízká cena, co si řekl. Na to, že dostala min. 20 injekcí za celou tu dobu, které mi přišlo že pomáhaly jen na začátku, tak si řekl 500kč. To jsem počítala min. ještě jednou tolik.
Mrzí mne, že jsem nedala na vás ani na svoje instiknty, ale na dobré reference a netrvala na tom rentgenu a na tom jak jsem to cítila už od samého začátku. Teď po takové době už je pozdě. Snad to časem rozchodí a bude to dobré no.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 16. srp. 2011 05:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Pozdě není a rentgen zařídíme odtud, pokud budeš chtít. Myslím, že je bezpodmínčně nutný. Určitě se s tím něco dělat dá, i když po takové době to bude těžší, ale určitě dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 16. srp. 2011 07:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no jako říkali sme ti to už tejden a čtrnáct dní poté je škoda že si nás neposlechla jinak RTg je bezpodmínečně opravdu nutnej k tomu doktorovi už nechot pokud si nevede ani záznam pořádně. zajed si k někomu pořádnýmu co má rtg a nebude léčit od stolu!

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 16. srp. 2011 12:19 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Essi píše:
Pozdě není a rentgen zařídíme odtud, pokud budeš chtít. Myslím, že je bezpodmínčně nutný. Určitě se s tím něco dělat dá, i když po takové době to bude těžší, ale určitě dá.


Hani, už mě to taky napadlo. To by bylo skvělý. :prayer:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 16. srp. 2011 12:25 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
ajka píše:
no jako říkali sme ti to už tejden a čtrnáct dní poté je škoda že si nás neposlechla jinak RTg je bezpodmínečně opravdu nutnej k tomu doktorovi už nechot pokud si nevede ani záznam pořádně. zajed si k někomu pořádnýmu co má rtg a nebude léčit od stolu!


Ajko, já vím. A říkal mi to i vlastní instinkt už v podstatě od první návštěvy no. Njn no ještě se mi nestalo, aby někdo takovejhle měl tak dobrý reference od lidí a nejen těch babiček s jorkšírama tady, ale i opravdu od lidí, co se o psi a kynologii skutečně zajímají. Opravdu ho tu uznávají. To teda nechápu. Vrátím se ke svý veterinářce ta je suprová, hodná a Dejza se jí nebojí. Jeho se i Dejza bojí. A ta naše by nás stopro ihned na rentgen poslala a udělala všechno možný. Odešla jsem od ní jen z toho důvodu, že má nevyhovující ordinační hodinymod 12-16 hod. A Martin do tří děla a v půl čtvrtý přijede domů, tak jsem vždycky vyloženě honili minuty, abychom to stíhali. Ale radši budu honit minuty, případně si zajedu do její druhé ordinace o 20km dál, než to mít blíž, o dost levněji, ale s doslova vidlákovskou kvalitou.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 16. srp. 2011 12:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
zajímavé kolik lidi daj an reference a ne na svuj instinkt potpravdě se ti mco divím že si tam ejště po týdnu šla opět a opět fakt byhc se na něj vyprdla ostatně nechci malovat čerta na zěd ale ejstli ta čuba bude mít nějaké degenerativní změny mužeš vpodstatě nadávat jemu ale i sama sobě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 16. srp. 2011 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Je to mladá čubina, snad se to povede ještě zlepšit. Jestli chceš, domluvím předem rentgen u vyzkoušeného a výborného veta a uvidí se, rovnou by asi nasadil i léčbu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 30. srp. 2011 12:25 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak pro ty, co nebyli na Vlčárech... Dejza už má rentgen hotovej a je to přetržená šlacha v koleni. Jelikož je to už tři měsíce od doby co se jí to stalo, tak se jí v tom začla už dělat artróza a zánět. Dostala na zánět léky a chondroprotektiva (nebo jak se tomu nadává) a čeká jí operace za min. 5000kč (tak by to stálo v Táboře). Nejradši bych celého Pokorného nakopala do řiti. Idiot. Tak snad už to bude mít po té operaci brzo v pořádku.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 30. srp. 2011 12:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no ted už nemá cenu moralizovat ale vina je smaozřejmě v první řadě na vetovi ale v tý druhý i na tobě

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 30. srp. 2011 12:50 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
ajka píše:
no ted už nemá cenu moralizovat ale vina je smaozřejmě v první řadě na vetovi ale v tý druhý i na tobě


Já vím. A hodně mi pomohla Hanka v tom, jak argumentovat, pokud by měl vet kecy. Takže od teď už proti vetům taky zaujmu trošku jinej postoj a budu chtít vedět všechno co a jak a proč neudá to a to a tak. Je to pravda, je to můj pes a veterinář je člověk, kterého si JÁ platím, takže když mi něco bude radit zdravej rozum (jako že mi to radil hned od začátku) poslechnu ho a minimálně se na to zeptám a argument typu ,,No kdyby tam něco bylo, tak já s tím stejně nic neudělám" skutečně opravdu už neprojde. Když s tím nic neudělá on, udělá s tím něco někdo jinej. Do teď jsem se v lékařích nijak extra nespletla a rozhodně ne podle referencí, protože přepokládám, že když ho chválí 10, 20, 30 lidí, že je fakticky dobrej a suprovej a k lepšímu jsme nemohli jít, tak jsem si myslela, že to asi tak je no.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Naraženina
PříspěvekNapsal: úte 30. srp. 2011 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
Ti musím říct, že operaci bude mít sakra levnou. Jó, to kdyby stály ty naše Bafozní kolena takhle... Nás léčba stála přes třicítku. Nebudu si hrát na soudce a říkat čí to je nebo není vina, každej někdy něco sprasil. Každopádně naštvalo mě, že i když jsi na Vlčárech věděla diagnozu, nechala jsi Dejzu volně lítat a běhat a táhlas ji na docela dlouhej vejlet do Tábora. Já taky dokud jsem nevěděla že má Bafka kolena v .pr.. ji nechala 2x si zaběhnout trať na coursingu, ale jakmile jsem zjistila diagnozu = žádnej míček, běhání, skákání... A to vet říkal, že v životě operoval jen dvoje horší kolena. Jo hold dvou leta čubís musela být od prosince do června jen na vodítku. To co je z ní teď (včetně mírné asociálnosti vůči psům) je jen díky klidu "na lůžku". Zaplať bože za to.. :prayer:

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!