Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 15:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Zdravím všechny a moc prosím o radu. Naše fenka Dášeňka, foxteriérka asi 9tiletá (nalezenec, máme ji necelé 2 roky) má problém s pohybem. Začalo to nenápadně a plíživě, takové ty věci, které člověk zezačátku ani nevnímá, a je to horší. Při stání se jí rozjíždějí zadní nohy, občas levou zadní zaškobrtne, při chůzi je vratká, nožku občas potáhne za sebou, neohrabaně vstává. Když stojí, zadní nohy má jako z gumy, někdy stojí na zadní nožce místo na tlapce na hřbetu tlapky. Při klusu je to, zdá se lepší než při pomalé chůzi. Na naší plovoučce jí to už od začátku trochu klouzalo. Schody jsou velký problém – nahoru jde pomalu, ze schodů vůbec. Taky párkrát spadla při seskoku z gauče. Procházky milovala, teď je po chvíli unavená. Byli jsme u veterináře, má teď nefukční RTG, tak máme přijít příští týden, další dny nejistoty, super. Prý to podle něho může být spíš od páteře než od kloubů. K jídlu chuť má, svěrače jí zatím fungují, ale asi mívá bolesti. Třeba když leží na podlaze, zničeho nic zvedne hlavu a dívá se na zadní nohy. Má unavený pohled. Mám o ni strach a navíc je mi z toho pořád do breku, což jí nepomůže. Jsem bábovka, přiznávám. Vím, že hafinka jednou umře, ale teprv teď mi dochází, co to vlastně znamená. Taky jsem nějak vůbec nepočítala s tím, že můj pes může mít vážnější zdravotní problémy. Teď nad tím kroutím hlavou. Hledala jsem v poradně podobné případy, nenašla jsem nic moc pozitivního. Poradíte někdo, jak jí můžu pomoct a ulevit? Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 15:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nemáte tam jiného veta?
V první řadě jí nelituj, tím bys jí ublížila. Se samozřejmostí jí pomoz vstát, lehnout, snes jí opatrně ze schodů. I pejsek má důstojnost a je rád, když je zachována. Dej pozor, aby neprochladla, měla by ležet na nějaké matraci nebo polštáři, ne v chladu. Objednala bych se co nejdřív k jinému vetovi. Může to být řešitelné pomocí léků, kamarádky pejsek je na lékách už asi tři roky, je mu skoro 12 let a život si užívá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 16:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
podle priznaku SCE - syndrom cauda equina, akorat to neni bezne u malych psu, tohle postihuje velka plemena. Zadej do vyhledavace. Urcite zkonzultovat s vice vetama. Muze to byt klidne i neco jineho. A jak pise Essi - nelitovat, pomahat, ale brat to s nadhledem, zadne ty chudacku, tys nam upadnul, ale spis ve smyslu zadne valeni tady, vstavame, pomuzeme na nohy a jedeme dal...da se s tim zit docela dlouho, je potreba davat prasky na bolest (Movalis, Rimadyl, Mecoxa apod..), pomuze i vozik. Drzim palce.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 16:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Děkuju oběma za rychlou odezvu a za pozitivní zkušenost! To dodá naději. Určitě se zařídím podle Vašeho/Tvého doporučení. Asi můžu tykat, že? Rentgen by se nakonec měl uskutečnit v pondělí, takže to necháme na našem doktorovi. Tahle situace nepřišla ze dne na den, už trvá nějakou dobu, tak se to snad nijak dramaticky nezhorší. Ani nevím, jestli je tu další veterinář - malé město. Musím to zjistit. Problém je hodně v tom, že si teď Dášeňčiných potíží více všímám, než že by si ona sama nějak uvědomovala, že má gumovou nožku. Nelituju ji tak, že bych jí říkala: ty chudáčku náš a podobně. Dělám, co musím, ale řvu u toho. Jako když mi zemřel děda, kterého jsem měla moc ráda, a teď když na ulici vidím cizího dědu s hůlkou, tak mi vyhrknou slzy do očí. Ale to přejde. Budeme si teď užívat každý den, co jsme spolu. A začnu užívat víc vitamínu B :rolleyes: Mimochodem, může se dávat i pejskovi? Manžel ho bere po operaci čelisti na regeneraci nervů, třeba by trochu pomohl i Dášeňce???
Na to SCE se podívám a děkuju za palečky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 17:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Silvie, nevěš hlavu, veterinářů je ve Frenštátě dost :-). Držíme Dášence palce!

Namátkou z internetu:
Mvdr. Gabriela Zelinková, 556839269, Jiřího Felixe 1734
Mvdr. Zbyněk Konvička, 556836676, Střelniční 964
MVDr. Zdeněk Petr, Sídl. Beskydské 1192, Mobil: +420 603 228 780
MVDr. Stanislav Vaverka, Záhuní 384, 602 762 894

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 18:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Bčko se psům určitě dávat může - dokonce je to dobré na odpuzení klíšťat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: čtv 14. črc. 2011 19:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Děkuju za zájem! My chodíme ke Konvičkovi. Je to takový dvoumetrový habán, žádné ťuťuňuňu, ale zdá se, že ví, co dělá. To on nás upozornil, že Dášeňka není v pořádku. Šli jsme totiž na přeočkování a zeptat se, jestli se dají vyřešit její přerostlé drápy, a jak stála na stole, všiml si, že stojí divně. Když se k nám bobuška dostala, měla zanedbané všechno včetně drápů, které byly hodně dlouhé a prorostlé živým a nedají se moc zkracovat. Je mi teď hrozně. Víte, myslela jsem si, že její nechuť do schodů a podkluzování nohou jsou způsobené těmi přerostlými drápy. Teď mi dochází, jak jsme se celou dobu mýlili a nechali tak Dášeňku zbytečně trápit. Kdyby se tak dal čas vrátit zpátky.. :dozdi:
A to béčko může být kolik tablet denně? Mám totiž doma Pangaminy a B-komplex forte.
Teď si Dášeňka pochutnává na granulích a jinak polehává na měkké teplé mikrodece a průběžně na několika dalších pelíšcích, které máme rozložené po bytě, když už nemáme ten koberec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pát 15. črc. 2011 08:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
netrap se , co bylo, bylo, to nezmenis, dulezite je, co je TED. Ted o jejim problemu vite, tak se podle toho zaridite. Nebrec pred ni, nechej si to na chvili, az budes sama, to jeji psychice neprida. Taky nad svou cubou brecim v duchu a ne pred ni a pak vecer do polstare. Dasenka si s vama urcite uziva pohodicku a to je hlavni, uvidis, jak dopadne RTG, dej vedet, co zjistili.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pát 15. črc. 2011 10:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 23. úno. 2011 10:50
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
ked jej zvierace funguju,mozno vyrastok,zle nedokrvenie,mame to tiez,Lucky ma cez 9 rokov tiez,rok je na Movalise a uz dozivotne, hlavne nech ho neboli a moze si este nieco uzit. robime masaze noh a vobec celej chrbtice,cvicime s nozkami.B-cko urcite,ja som davala normal B-komplex 1 tbl denne, aleboThiamin a Pyridoxin.

_________________
13.3.2002-13.1.2012...dal si mi vela, dala som Ti vela a stale malo....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pát 15. črc. 2011 19:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Na RTG jsme nakonec objednaní na středu v 9.30, tak nám držte palce. Pročetla jsem si zatím různé odkazy na to SCE a podobně - to je šílenost, co můžou mít zvířata za nemoci! Zatím jsem nasadila to béčko a šetřící režim - Dášeňka se má jak královna a pěkně si to vychutnává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2011 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Tak už máme výsledek RTG. Problém není v kloubech, ale v páteři. Dášeňka má srůsty na krční a hrudní páteři - asi 6 srůstů. Navíc jí mícha v krční páteři v jednom místě vede jaksi klikatě. V pátek si máme přijít pro nějaké léky - veterinář navrhoval Rimadyl nebo ještě jeden přípravek, který jsem zapomněla, jak se jmenuje. Byla jsem ze všeho vykulená, tak se ještě na pár věcí doptám v pátek. Doporučil taky béčka a cvičení jako třeba brodění ve vodě, chůze v písku, ve sněhu apod. Ze schodů ji máme pořád nosit a do schodů prý jak bude chtít. Jsem už trochu klidnější, i když mě výsledek vyšetření moc nepotěšil. Přece jenom třeba zánět se dá léčit, ale srůsty zůstanou a můžou se zhoršovat.. Beru to tak, že jsme si vzali staršího pejska, a chceme mu dopřát pěkný zbytek života. Kdybyste věděli ještě o něčem, co by mohlo pomoct nebo měli nějakou jinou praktickou radu, budu ráda, když se ozvete. Všem ještě jednu díky za zájem!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2011 10:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
No minimálně bych se zkusila veta zeptat, jestli je nutný Rimadyl (strašně drahý, ale obsahuje sušená játra a psi ho většinou velmi ochotně žerou) nebo jestli by nestačil jiný lék proti bolesti. Už si nepamatuju tu cenu, ale mám dojem že Rimadyl býval za 25,-/kus (klidně i dva denně) a to, co jsme tenkrát nakonec dostali, bylo malé, bledě modré a stálo 2,-/kus.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2011 11:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
To je docela nepoměr v ceně. A pomáhaly ty bleděmodré tabletky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2011 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jo, fungovalo to stejně. Jediné co jsem se teď ještě dočetla, tak Rimadyl je prý šetrnější pro žaludek - je pravda, že k malým modrým jsme ještě dávali cosi na ochranu žaludeční sliznice, ale furt to bylo nesrovnatelně levnější.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2011 11:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Rimadyl se da nahradit humannim lekem se stejnou ucinnou latkou - napriklad Movalis, Recoxa apod, kdyz ti to napise znamej lidskej doktor, das akorat 30 kc za recept, ted na nich udrzuju starou bilusu.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: stř 20. črc. 2011 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jen teda teď koukám, že účinná látka není stejná, jen patří do stejné skupiny - Rimadyl obsahuje carprofen, zatímco Recoxa a Movalis obsahují meloxikam. Aňulo (nebo kdokoli), nevíš něco bližšího o zaměnitelnosti těchto látek?

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pát 22. črc. 2011 10:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Veterinář nám nakonec předepsal Trocoxil 20mg. Dává se jedna tableta měsíčně (podle váhy psa). Je to nesteroidní protizánětlivý lék, léčivá látka Mavacoxibum. Snad to přinese úlevu. Jen doufám, že se teď nedozvím, že je to nějaký sajrajt. Co se týká krmiv, není dobré věřit ani doporučení veterinářů, tak snad aspoň u léčiv to bude jinak :? Veterinář mi ukazovat kus páteře psa, který měl srůsty na páteři a vypadá to opravdu hrozně - jako z Vetřelce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Trocoxil plánuju pořídit- má jendu zásadní výhodu a to oravdu tu že nemusíš dávat lék deně, zase není uplně dokonale a dlouhodobě odzkouišenej na trhu je asi 2 roky ale u staršího psa s trvalejma bolestma sem rozhodně za ho používat. jenom ybch asi doporučila přidávat do žrádla v tomto případě ještě něco na cohranu jater- ostropestřec třeba.

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Anička Bylinka píše:
Jen teda teď koukám, že účinná látka není stejná, jen patří do stejné skupiny - Rimadyl obsahuje carprofen, zatímco Recoxa a Movalis obsahují meloxikam. Aňulo (nebo kdokoli), nevíš něco bližšího o zaměnitelnosti těchto látek?

Mne ten Movalis (Recoxu) doporucil muj vet jeste na Anulu s tim, ze prave je to zamenitelne s Rimadylem a poslouzi to stejne, jen je to k dostani na predpis od lidskeho doktora a tim padem pro mne levnejsi (nastesti mam veta, kterej ze mne netaha pracy). Takze Anula braval Movalis, Dairin ted taky Movalis, ale jelikoz nam dosel a distributor ma vypadek, na radu doktora jsme to nahradili Recoxou. Ale bylo mi receno, ze vsechny tyhle leky jsou dost velkej humus na pajsl - ovsem u staryho psa, kterej to ma za par, je to uz stejne jedno.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 13:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
anulo viděla bych tam velekj problém v dávkování na psa menšího jak 30kg

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: pon 25. črc. 2011 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
tojo, tam se jedna fakt jen o zlomek prasku, v podstate jen zdibicek....

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dášeňka - problém s páteří nebo klouby...
PříspěvekNapsal: úte 23. srp. 2011 07:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 22:47
Příspěvky: 11
Bydliště: Frenštát p.R.
Ozývám se s malými novinkami ohledně průběhu léčby. Dali jsme po měsíci druhý Trocoxil, sice trochu s obavami, ale vypadá to, že je to trochu lepší. Neohrabanost zadních nožek je nepatrně lepší, ale bolesti hodně ustoupily. Ten lék je účinný měsíc a bylo vidět, že před druhou dávkou se Dášeňčin stav vrací zpátky. Je vidět, že Dášeňka má teď větší radost ze života. Udělali jsme ještě další změnu. Začali jsme dávat granule Belcando Senior. To tedy ne díky doporučení veterináře, ale díky známé, která si kupuje First Mate, Arden Grange i tohle Belcando. Pedigree putovalo k babičce jako výborné krmivo pro slepice. Člověk se pořád učí. Od přečtení článku Jak vybrat správné krmivo pro psa už nevěřím reklamám na cokoli. A zase si říkám: Jak jsem mohla být celou dobu tak blbá a věřit, že krmivo s převahou pšenice a sóji může být dobré? Pes nám kadil 3x denně (pěkně smradlavě) a u misky stál jak odsouzenec. Teď si pojí s chutí a kadí 1x denně. Zvykání trvalo asi týden. Jsem ráda za každou změnu k lepšímu, ale protože jsem Dášeňce nahmatala malou bouličku u jednoho cecíku, budu pročítat jiné náměty... Přeju všem hezký den a zdravé a šťastné psy!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!