Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:05
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pes po autonehodě
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 11:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Ono k vyprázdnění střev je taky potřeba pohyb, protože se nesmí hýbat, má asi problémy se vyprázdnit. Zkusila bych, pokud jí to nebude vyloženě bolet, masírovat jí břicho, jako se to dělá malým štěňatům. Mělo by to napomoct vyprazdňování.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po autonehodě
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 11:14 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
**EFCA** píše:
Ono k vyprázdnění střev je taky potřeba pohyb, protože se nesmí hýbat, má asi problémy se vyprázdnit. Zkusila bych, pokud jí to nebude vyloženě bolet, masírovat jí břicho, jako se to dělá malým štěňatům. Mělo by to napomoct vyprazdňování.


Taky mě to napadlo ... díky, zkusím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po autonehodě
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 16:25 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
Ještě jsem volala vetovi, tak jí dáme čas do pátka. Nadhodila jsem i tu možnost, že bychom ji s manželem vzali ven "na ručníku", jenže jsme to nějak zamluvili a už mi je blbý mu znova volat, ale mám obavy něco takhle udělat, aniž bych měla od povolanějšího jistotu v tom, že jí nepřítížím. Myslím, že by to pro ni bylo lepší, minimálně by se vyčůrala, takhle to nechává jako úplně nejzažší možnost (jak už jsem psala dřív). Masírování břicha se jí vyloženě líbí, nechává si ho masírovat i normálně, doteď jsem se bála.

Jo, jinak jsem ji do jídla začala přidávat i kokosový olej cca půl lžičky ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po autonehodě
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 22:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Záleží na tom, co je v té kašovité stravě. Pokud je výrazně bílkovinná, aby byla výživná,bude z ní jen minimální odpad. Firma Happy Dog vyrábí specielní kaši pro rekonvalescenty. Mohu doporučit, je výživná, obsahuje i vlákninu, takže nutí střeva pracovat, není po ní zácpa. Pak se míchá s mletým masíčkem nebo rozmočenýma granulkama. Můžete čekat asi týden-10dní, než z pejska něco vypadne. Pak se dává specielní čípek, který nutí pejska zatlačit... Měla jsem ležící fenku po úraze. Váha 24kg. První dny po kapačkách nosila plínku, aby jí nebylo blbý ležet ve vlastní moči...prostě to pustila a byla de facto čistá. Pak přestože nemohla stát-padala jakoby přes hlavu-jsem ji nosila ven, kde jsem ji opřela o kmen stromu a zbytek rovnováhy jsem ji držela já. Naučila se tak venčit jakoby sama...Nevím jak dlouho nesmí váš pejsek zatěžovat zadní nožičky, to musí vědět vet. Lze udělat sono střev jestli jsou naplněná a pokud ano, použít čípek nebo malý klistýr. Hodně štěstí!

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po autonehodě
PříspěvekNapsal: stř 03. srp. 2011 22:23 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
lenka apenzelka píše:
Záleží na tom, co je v té kašovité stravě. Pokud je výrazně bílkovinná, aby byla výživná,bude z ní jen minimální odpad. Firma Happy Dog vyrábí specielní kaši pro rekonvalescenty. Mohu doporučit, je výživná, obsahuje i vlákninu, takže nutí střeva pracovat, není po ní zácpa. Pak se míchá s mletým masíčkem nebo rozmočenýma granulkama. Můžete čekat asi týden-10dní, než z pejska něco vypadne. Pak se dává specielní čípek, který nutí pejska zatlačit... Měla jsem ležící fenku po úraze. Váha 24kg. Pak přestože nemohla stát-padala jakoby přes hlavu-jsem ji nosila ven, kde jsem ji opřela o kmen stromu a zbytek rovnováhy jsem ji držela já. Nevím jak dlouho nesmí váš pejsek zatěžovat zadní nožičky, to musí vědět vet. Lze udělat sono střev jestli jsou naplněná a pokud ano, použít čípek nebo malý klistýr. Hodně štěstí!


No, o plínkách jsem uvažovala také, ale dělají se přebalovací podložky pro děti i pro zvířata, takže leží na nich. Když se vyčůrá, tak se moč vsákne do podložky a feňule v tom neleží .... i když teda toho načůrá vždycky tolik, že je podložka nasáklá a kape to z ní. Ale čubina dá hned vědět, že se počůrala, takže v tom není ani pět minut. Dnes jsme zkoušeli s manželem ji vzít ven, ručník mezi packama, ale nepodařilo se, měla tendenci z něj vyskakovat, takže jsme pokus o venčení raději vzdali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po autonehodě
PříspěvekNapsal: ned 16. říj. 2011 18:47 
Offline

Registrován: čtv 22. črc. 2010 08:38
Příspěvky: 32
Bydliště: Slepotice
Po dlouhé době jsem se sem dostala a koukám, že jsem toho moc dalšího nenapsala. Ne snad, že bych se chtěla chlubit, ale třeba to někdy někomu může být k užitku a může ho to povzbudit, stejně jako před pár měsíci i nás. Sárinka se ze všeho "vylízala", běhá, skáče jen v rámci možností, metr do výšky už prostě nevyskočí, protože svaly na jedné zadní noze jsou zkrácené, ale na postel, křeslo a gauč vyskočí bez problému .... Kdo neví, že ji porazilo auto, tak by to ani nepoznal, čím si feňule před dvěma a půl měsíci prošla. Před čtrnácti dny jsme s ní dělali výšlap na Kralický Sněžník a zvládla to v absolutní pohodě. Samozřejmě tomu předcházeli pravidelné procházky, takže to snad pro ni ani žádná velká zátěž nebyla. Jsem moc ráda, že vše takto dopadlo a Sárinka si opět plnohodnotně užívá svého krásného psího života, aniž by byla nějak citelně pohybově i jinak omezená. :grr: :hura:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pes po autonehodě
PříspěvekNapsal: ned 16. říj. 2011 18:54 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
\:D/ Paráda! a gratuluji! Tak šup šup, dál vesele do života :icon_sunny:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 57 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!