Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: pon 21. lis. 2011 12:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj všichni,
v poradně jsem zaregistrovaná jen pár měsíců, ale mám první knihu a poradnu již sleduji pár let.
Mám starého 16-ti letého pejska pinče, takže něco málo o psech vím. V současné době ( asi 3 měsíce) chodím za pejsinou 1 rok kříženes NO a asi labradora. Je doma stále sama ( páníček je starý pán, který je třeba celý měsíc v nemocnici a když je někdy doma, stejně se jí vůbec nevěnuje - pán ví o tom, že se fence věnuji). Fenka je moc hodná, chytrá a já za ní chodím 3x denně, z toho ji beru jednou denně ven. Povel ke mně na vodítku občas zvládne ( více na dvorku). Když je v lese, většinou vůbec nevnímá, je ráda, že je venku a já za ní vlaju, nebo neustále brzdím. Když vnímá přijde. Já vím, že potřebuje vyběhat, ale nemůžu psa, který není můj jen tak vypustit. Může se stát, že jednou pán z nemocnice nepřijde a já bych si ji ráda vzala, ale potřebuji ji naučit alespoň trochu poslušnosti, než přijde k nám. Ten můj starý pejsek už je hodně nevrlý a klidně vyjede na velkýho psa a třeba se nechá zabít, než by ustoupil.
Jak je mám naučit, aby ona zachovala klid, když na ní vyjede. S ním už toho totiž moc neudělám. I když se před půl rokem naučil tolerovat dva kocourky, kteří k nám přibyli. Celý život kočky honil a nesnášel a teď kolem sebe normálně chodí. Moje povídání je trochu zmatené - napsat všechno se nedá.
Jestli máte někdo podobnou zkušenost, prosím o jakoukoli radu. Mám všechna moje zvířata moc ráda a ráda bych, aby byli schopni spolu žít.
Díky Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: pon 21. lis. 2011 20:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Petra za týchto okolností, keď je fenka vlastne odkázaná na teba, ber ju nie právne, ale tak civilne ako svoju a tak ju aj nauč privolanie. Je mu tu venovaná celá časť o privolaní, tak isto, ako o spolužití dvoch psov.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: úte 22. lis. 2011 13:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Děkuji za odpověď. Přivolání je mi jasné - musím jí věnovat víc času a věřím, že to obě zvládneme.
Jen soužití dvou psů je mi nejasné, protože v poradně jsem nenašla žádný příklad na soužití starého, hluchého a nevrlého malého pejska a velkého mladého střeštiprdla. Vím, že musím chránit stařečka, ale on nepatří do těch, kteří se bojí a ustupují. Bojím se, že on vyjede a ta střelená a hodná holčička se nedá a pokouše ho. Taky nechci, aby se stařeček cítil odstrčený. To už si myslí, když se věnuji kocourkům. Hlasem ho ovládat nemůžu, jelikož neslyší a mimiku obličeje vidí taky hůř.
Tak kdyby se našel někdo, kdo řešil takovou situaci, budu ráda za radu. Nebo, kdyby měl někdy čas p. Desenský, budu za odpověď moc ráda.
Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: stř 23. lis. 2011 21:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Privolanie nie je len o čase, ale hlavne o tom, ako to robíš, či si dostatočne zrozumiteľná, dôsledná a pod. Čím lepšie a účinnejšie komunikuješ a vysvetľuješ, tým menej času to vyžaduje. O tom spolužití nie je celkom pravda, že sa v poradni nedá nájsť aj prípad podobný tvojmu, určite tu je, skôr ti chýba individuálny postup, ktorý sa ale tu po nete dať nedá. Tiež sú tu opísané prípady o slepých a hluchých psoch. To isté platí pre žiarlivosť a pocit psa, že ho zanedbávaš. To, čo ale hľadáš ty, je individuálna rada, pretože niekto mohol takúto situáciu riešiť, ale to neznamená, že je toto riešenie vhodné aj pre teba a pre týchto psov. Preto by mohlo byť tým správnym riešením zavolať priamo p. Desenskému, kedy by si na vás našiel čas. Preto je hore v banneri uvedené jeho číslo a čas, kedy volať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: pon 28. lis. 2011 12:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Petra Rochlov 87 píše:
Jen soužití dvou psů je mi nejasné, protože v poradně jsem nenašla žádný příklad na soužití starého, hluchého a nevrlého malého pejska a velkého mladého střeštiprdla. Vím, že musím chránit stařečka, ale on nepatří do těch, kteří se bojí a ustupují.
Petra

Ahoj
Ja mela doma podobnou situaci. Stene dogy a starej poloslepej, polohluchej nevrlej malej vorisek.
Zaklad je, ze sikana se netoleruje. Stene nesmi otravovat starsiho, starsi nesmi sikanovat stene. V dobe nasi nepritomnosti jsme je oddelovali - kazdy v jine mistnosti. Spolu byli pod dohledem a v noci, kdy by nas jakekoliv nepristojnosti probudili.
I v dospelosti spolu v pohode vychazeji a toleruji se.

Preji hodne stesti.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: úte 29. lis. 2011 09:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj díky za podporu.
Teď momentálně řeším jiný problém. Nachytala jsem u pejsiny cizího psa a zrovna byly spojený. Vůbec jsem nevěděla, že hárá. Vidím ji jen chvilku ráno a večer na procházce a to jsem na ní vůbec nic nepozorovala.
Někudy se prostě vloupal na dvorek toho jejího starého páníčka.
Tak musím zkontaktovat naší paní doktorku a poradit se s ní na postupu.
Ona mít štěňata nemůže, je mladá a péče u pána je hodně nedostačující. Já tam nemůžu strávit půl dne a co se štěnaty. V útulku je psů dost. Už abych ji měla u sebe.
Ta jí držte palce.
Ahoj Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: stř 11. led. 2012 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Ahoj,
musím se pochlubit s velkým úspěchem u našeho stařečka při seznamování s naší novou fenečkou.
Před časem jsem psala o radu, jak na cizího pejska o kterého se chodím starat. Vše dobře dopadlo a pejsina je už 3 týdny u nás doma.
Našeho nesnášenlivého, hluchého a špatně vidícího stařečka jsem od ní držela 2 týdny dál. Když šel na procházku on, ona byla v kotci a když ona, ona byl doma v pelíšku.
Pak jsem je zkusila vzít společně a ono to postupně jde. Stařeček se na ní obořil, když si s ním chtěla hrát i když se k němu moc rychle vrhala. Ona to rychle pochopila a už k němu bláznivě nejde. Spíš ho míjí. Když jsou spolu na dvoře, tak pod dohledem a pro jistotu se šňůrou. Stařečka už procházky bez ní nebaví a ona si ho také hlídá. Prostě nádhera. Jen zkombinovat stařečka a mladého divocha na vodítkách je občas náročné. Mladá se musí přizpůsobit a její ventil pak vypustím při delší procházce v lese.
Děkuji za radu a přeji jen samé krásné chvilky s pesanama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: stř 11. led. 2012 15:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak super! :icon_thumleft:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: stř 11. led. 2012 16:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Jak to dopadlo se štěňaty, je březí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak nejlépe naučit přivolání a poslušnost cizího psa
PříspěvekNapsal: čtv 12. led. 2012 08:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. srp. 2011 13:04
Příspěvky: 177
Bydliště: Rochlov 87
Berkana píše:
Jak to dopadlo se štěňaty, je březí?


Na 90% březí není. Ještě jdeme na jednu kontrolu. Bohužel prodělala zánět dělohy a v takovém případě fenečky většinou nezabřeznou. Naštěstí byla otevřená a naše úžasná paní doktorka to vyléčila antibiotikama. Zatím Rituška vypadá spokojeně, tak snad se zánět už nevrátí.
Až se konečně dostanu k foťáku, pošlu fotku naší krasavice. Kdyby se mi to povedlo i s kocourkama, kteří u ní spinkají, bylo by to ještě lepší.

Petra


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!