Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:50
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: stř 07. pro. 2011 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Vy mi nerozumíte, ona to nedá proto, že jí ty zadní nohy prostě neunesou, ne proto, že by to neuměla.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: stř 07. pro. 2011 18:12 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
áhá - tak ideální - na zadních s opěrou paničky, to je taky bude zatínat a tudíž posilovat.. a syslík :-) je také dobrá věc - u nás tedy popros :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: stř 07. pro. 2011 21:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jedná se o mopse? Tak napust vanu a plavat. Přetahování je také posilování na zadek - pes buď couve, nebo brzdí zadkem. Nebo můžeš dělat "šlapací" triky jako například: pes si stoupne předkem na něco - krabice a rotuje kolem ní, aniž by sundal nohy. Nebo jí pořiď skejtbord :wink:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: čtv 08. pro. 2011 09:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Eva: jop, je to moplse. Vanu nemáme, to bych jí tam házela pořád, ona vodu miluje... Holt se budem víc přetahovat a chodit po zadních :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 18:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Tak já teda zrovna řeším něco podobnýho. Odjela jsem na tři měsíce a psisková zůstala doma. Bydlí s rodičema, já si jí beru odpoledne a o víkendech ven, krmím tak ze dvou třetin já, naši občas, když nestíhám. S tím nemá problém, jídlo je jídlo a čert vem kdo mi to do tý misky hodil :lol: Jediný co teď řeším je, že je zvyklá už od malička hodně chodit, i když teda teď jsme to poslední dobou trochu zkrátili, nicméně jdeme v podstatě každý den zruba na hoďku ven a o víkendu cca na dvě až čtyři plus má k dispozici dvůr a kus zahrady. Vycházky jsme takhle zkrátily nejen kvůli tmě, ale taky kvůli psový, je jí devět pryč - i když to by jí nikdo nehádal - a začala cca před půl rokem hůř chodit na zadní a občas trochu kulhá na přední. Vet s tím prý nic neudělá, stárneme všichni. No a co řeším je, že naši s ní na procházky chodit nechtějí a já se bojím jestli za ty tři měsíce se ty zadní nohy nezhorší, jestli není dobře že pes má stálý "přísun" pohybu. Myslíte že výrazně míň pohybu jí může uškodit? Může ztatit osvalení a kulhat na zadní víc a nevratně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 19:52 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
kdyby to byly 3 neděle.. ale za tři měsíce může svalová hmota pěkně atrofovat a ve vyšším věku psa bych moc nespoléhala na to, že se zase hodně rychle dosvalí, až naběhnu na původní trénink plán.. měla jsem psa, kterého v naprosto vrcholné kondici a svalově nabušeného v cca 14letech srazilo auto - do té doby 25km pěšo nebyl problém, chodil se mnou běhat. měsíc byl na kašičkách a nechodil nic moc. i když pak začal žrát jak zjednanej, nikdy už nepřibral ani deko a nohy by ho taky daleko neunesly. chápu, věk je to trochu jiný, ale fakt bych zkusila rodiče přemlouvat, aby alespoň tu jednu vycházku denně na hodinku obětovali..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: stř 18. led. 2012 21:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Souhlasím s Lucií. Kvůli kloubům je hodně důležitý udržovat osvalení pravidelným pohybem. Bála bych se toho.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: čtv 19. led. 2012 22:55 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Nebo pokud je čuba pohodová, domluvit se s nějakou holčinou ze základky (třeba),aby jí brala ven na stopovačce.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: pát 20. led. 2012 20:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
No to jste mě teda moc nepotěšily :-k Čubina právě moc pohodová není. Teda s lidma nemá problém, ale se psema docela jo a pak taky mám problém já s tím abych jí půjčila cizímu člověku. Když občas vidím jak se lidi ke svým psům chovaj, moc se mi to nechce riskovat. Ale vyděsily jste mě, musím něco vymyslet. Našim jsem to říkala horem dolem a je to marný. Hrála jsem to na zdravotní důvody (přišlo mi že to by mohlo zabrat...) a nic. Teda máma by ji snad občas vzala, ale tam zase moc nefunguje ta komunikace... hmmm ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: pát 20. led. 2012 20:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
A není čubina aportovací? Nemyslim ji uštavit, ale hodit balon by ji občas třeba mohli

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: sob 21. led. 2012 00:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Vhera píše:
A není čubina aportovací? Nemyslim ji uštavit, ale hodit balon by ji občas třeba mohli

Daj im házedlo,to sa velmi nemusia namáhať a tenisák doletí docela ďaleko aj pri slabšom hode :D Lepšie skúsenosti mám s tým krátkym,s tým dlhým sa to už musí vedieť.A pri tom krátkom si možu aj sadnúť,keby ich nebavilo stáť :mrgreen:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak psi vnímají dlouhé odloučení do pána
PříspěvekNapsal: sob 21. led. 2012 09:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Indiánka píše:
...Daj im házedlo,to sa velmi nemusia namáhať a tenisák doletí docela ďaleko aj pri slabšom hode...
Když nemá v pořádku klouby?... Na osvalení je psem regulované tempo chůze, ne tenisák.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 21. led. 2012 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
No občas jí "něco" hoděj, ona je ukecá :lol: Je aportovací maximálně, ale já už jí neházim. Naši právě občas jo ale myslím že to má snesitelnou míru, protože je to moc nebaví a ani nehází daleko... No musim to nějak vymyslet :hmm:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Nechce se mi zakládat nové téma, tak se ptám tu. Nemáte trekaři nějaký fígl na přetažené nateklé tlapky? Čikuna se uhnal, packy má od zápěstí dolů oteklé, horké a bolestivé. Takže hledám ještě nějakou odpomoc kromě klidového režimu. Napadla mne vlažná octová voda, ale nevím jestli je to vhodné.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 19:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak jak na rom jste? Pro příště. Pokud zvládneš zabránit lízání, tak klasické gely typu Sněhurka. Nebo koňské chladící gely.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: čtv 23. úno. 2012 22:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 17. pro. 2009 20:15
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha / Čtyřkoly
Fuissem píše:
Nechce se mi zakládat nové téma, tak se ptám tu. Nemáte trekaři nějaký fígl na přetažené nateklé tlapky? Čikuna se uhnal, packy má od zápěstí dolů oteklé, horké a bolestivé. Takže hledám ještě nějakou odpomoc kromě klidového režimu. Napadla mne vlažná octová voda, ale nevím jestli je to vhodné.

S křížkem po funuse... nám se osvědčil vychlazený tvaroh, pak si to může i olízat... Jen je fajn mít u psa dobré odložení, aby s tím tvarohem necoural po bytě :oops:

_________________
http://psikusy-pokusy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
Tak jak na rom jste? Pro příště. Pokud zvládneš zabránit lízání, tak klasické gely typu Sněhurka. Nebo koňské chladící gely.

No vypadá to na návštěvu veta, tlapky sice splasky, ale zápěstí jsou stále trochu pudlovsky bambulkoidní.

MartinaM píše:
... Jen je fajn mít u psa dobré odložení, aby s tím tvarohem necoural po bytě :oops:

No odložení je dobré v nepřítomnosti páníčka, a v jeho přítomnosti má kdyžtak kenelku. :D

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 24. úno. 2012 12:03 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
To bude nejspíš zánět šlach. Striktní klid. Ted po týdnu už nechladit. Spíš naopak. Pokud máte biolampu, tak tu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kolik pohybu ?
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 20. led. 2012 20:38
Příspěvky: 51
Bydliště: Brno
Mám půlroční borderku. A zajímaloby mě, kolik pohybu je pro takhle mladého psa zdravé. O mě nejde, já jsem aktivní člověk, budu s ní chodit po venku třeba celé dny. Ale ve chvíli, kdy jsem s ní 2h venku, lítá za míčkem jak sběsilá a pak sotva plete nohama, přijdeme domů, napije se a donese mi znovu míček, že je vlastně už odpočatá a je čas na novou hru. Jak už jsem zmiňovala, mně je to jedno, já pohyb miluju. Proto jsem si taky pořizovala borderku, ale jde mi o to, abych to s tím pohybem u svý fenky nepřehnala. Zkrátka nevím, po jak dlouhé době ji mám nechat odpočinout a ignorovat její pobízení ke hře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 02. bře. 2012 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Mám taky borderu, takže jsem tohle tak nějak řešila taky. Ale bordera je prostě hyperaktiv a ten pohyb potřebuje a vyžaduje už teď v tomhle věku, takže jsem ho dopřávala, ale usměrňovala.
Dobrý je postroj, sedák a amortizér a chodit si po měkkém zaběhat (hodně psů moc netahá normálně v kroku, ale při běhu se většinou roztahaj - teda aspoň ti co znám já) - psa to utahá a dobře se tím nasvaluje, jakmile se oteplí tak plavání je parádní - taky dost náročné, ale zdravé, takže pokud aportuje, tak aportky z vody a když už si budeš myslet, že pohybu bylo dost, tak místo těla zaměstnávat hlavu různýma kravinkama - ať už cvičením cirkusových kousků, nebo hraním skořápek...
Ono zrovna aportování a hraní se psama je celkem dost záhul na klouby, takže pokud už by měla běhěm jednoho dne jednoho nebo druhého dost, zvolila bych raději něco pro klouby šetrnějšího...

Ale je to jen výpis toho, jak jsem to dělala já dle svého selského rozumu...

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 10:52 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
My už taky budeme muset procházky omezovat zatím nám to problém nedělá, ale už s nástupem jara a potom léta už by asi dělalo (( 1,5 hod. to už nebude pro nás. Teď 10 stupňů a sluníčko je znát, jak to máte ostatní s huňáčema?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já jsem konečně po několika hodinách oškubala čubu takže my to máme super - momentálně jsme hladkosrstý plemeno a líbí se jí to. Vedra jí teda nevadí, a když je to už i na mě moc, tak chodíme po lesích, tam je vždycky dobře :wink: už jsem taky povolila plavat, takže u nás již sezona zahájena :D

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 15:52 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
teda s tou borderou - ono půlroční pes fakt není dobrý, aby tahal! to se může, až když je pes hotovej..
BC teda mám taky a aby byl pohyb usměrňován, jezdily jsme od mala u kola - po lese, až 12 km téměř denně, akorát to teda nebyl takový sado maso sprint, jako teď - jedeme na krev, kdo koho předjede, předběhne :sunny: ale pěkně piánko, za naučení striktního povelu "klus jdi" což se mi hodí na usměrnění tempa do dneška. bohužel, co jsem si udělala, to mám - pes je jako novej i po 80km. lítání se psama - nedostačující.

ventages - chlupáč v pohodě, koupem už dlouho :-) ale krátkosrstýmu začíná být vedro a v létě je skoro odkecanej..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 17:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
vantages píše:
...už s nástupem jara a potom léta už by asi dělalo (( 1,5 hod. to už nebude pro nás. Teď 10 stupňů a sluníčko je znát, jak to máte ostatní s huňáčema?

My máme procházky v létě spíš výrazně delší než v zimě, ale protože jsou páňa i psice chladnomilné, tak se přepínáme do brzo ranních a večerních hodin.
Hnid píše:
Já jsem konečně po několika hodinách oškubala čubu takže my to máme super - momentálně jsme hladkosrstý plemeno a líbí se jí to. Vedra jí teda nevadí, a když je to už i na mě moc, tak chodíme po lesích, tam je vždycky dobře :wink: už jsem taky povolila plavat, takže u nás již sezona zahájena :D

Zaplaťpámbu za to, že už nemusím trimovat :pray ! (Pravda, otrimovat Sofku a velkoplošnou erdelici je asi dost rozdíl).
A co se týče plavání: zítra se v sousední vesnici zahajuje jaro otužileckým plaváním v lomu... hodlám se tam jít rozhodně minimálně podívat a možná se i vyhecuju a půjdu do vody :mrgreen:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 19:26 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Anička Bylinka píše:
My máme procházky v létě spíš výrazně delší než v zimě, ale protože jsou páňa i psice chladnomilné, tak se přepínáme do brzo ranních a večerních hodin.


my na ráno zvyklí nejsme, ale jak vy taky musíme až na večer, ale občas se nedá ani to (( v tom dusnu fakt ne...no už se těším :icon_sunny: :bath:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 03. bře. 2012 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
U nas stale v pohode, sice je selticnik uz uplna koule chlupu, venku se citi krasne. Horsi je to vevnitr, u nasich je kotel, takze se musi roztopit, aby bylo teplo vsude - v kuchyni je na padnuti, v obyvaku ideal pro teplomilce a v poslednim pokoji uz je odrazeneji, nicmene selticnik stejne trpi, tak spi v chodbicce. Ale je to porad malej pejsek, velkym chlupacum byva v horku jiste krusneji.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pon 05. bře. 2012 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jojo přes léto sou psiska vyvalený na dlaždičkách v chodbě kde je nejlíp .-))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2012 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. srp. 2011 18:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Ahoj všem. Chtěl bych se jen optat, zda 5-7 km denně u kola rychlostí cca 15kmh není nějak moc na 11 měsíčního staforda ? Žádné příznaky problémů nemá. Ale raději se stejně zeptám ... Nerad bych něco takto pokazil .. díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2012 16:51 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Problém by to být neměl (ta vzdálenost, rychlost takhle neodhadnu) , jen bych mu dávala i pauzy, ne aby to měl opravdu každej den. Jo a jinak - za chvíli mu to nebude stačit (tak za týden :laughing7: ), až nabere kondičku.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2012 17:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. srp. 2011 18:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Pauzy nebyly.. bylo to v kuse po 3 dny za sebou. Je to takovej rychlejší klus až běh. Ke konci se zvolnilo vždy na klus. Bylo na něm po těch 5km vidět, že má dost. Pak vždy doma padnul a spal .... A už se těším, až nabere kondičku a budeme moct jezdit pořádně :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2012 17:09 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak pomalu. Jezdi tak dvakrát, třikrát do týdne (ne za sebou), rychlost takovou, aby si on pohodlně klusal. A do 15°C, víc ne.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pát 20. dub. 2012 17:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. srp. 2011 18:29
Příspěvky: 7
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Eva Štemberová píše:
Tak pomalu. Jezdi tak dvakrát, třikrát do týdne (ne za sebou), rychlost takovou, aby si on pohodlně klusal. A do 15°C, víc ne.

OK, provedu :yawinkle:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: stáří pejska versus délka výletu
PříspěvekNapsal: ned 09. bře. 2014 23:04 
Offline

Registrován: čtv 20. úno. 2014 08:38
Příspěvky: 4
Bydliště: Votice
Ahojky, měla bych jednu otázečku. Mám štěně australáka je po celý den na zahradě a absolvujeme s ním 3x denně procházky o víkendech delší výlety cca 10km. Vše je formou hry a děláme pauzy. Po tomto výletě není nijak unavený. Jednou do roka děláme s partou celodenní výlet cca 30km. V té době bude malému 5,5 měsíce. A chtěla jsem se zeptat, zda by mohl jít se mnou nebo by to bylo ještě na něj moc, nerada bych mu poškodila klouby. Díky moc za názory


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pon 10. bře. 2014 16:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Já štěňata nijak nešetřím, naopak. Ale 30 je i na mě moc. To bych nechala až od cca 8. měsíce.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: úte 05. kvě. 2015 08:58 
Offline

Registrován: stř 29. dub. 2015 20:05
Příspěvky: 7
Bydliště: Hospriz 96
Ahoj, mám 7 letou fenu křížence NO, v podstatě od mládí má potíže po větší zátěži- horší hybnost která se max. do 2 dnů srovná.Nikde jsem s ní zatím nebyla, nějak výrazně se to nezhoršuje. Pravdou je, že doteď byla na volno na větším dvoře. bohužel jsem musela začít hodně pracovat a na procházky moc nechodila.Teď jsme se přestěhovali, ona musí byt ve výběhu cca 12x3 m, konečně mám ale víc času, chodim s ní tak 3x denně na 1/2 až 1 h ven.Miluje aport ale to už hodně omezujem, po tom je marná vždycky.I teď když chodime víc vidím že se hůře rozchází. Ale je hrozně akční venku by lítala mnohem víc ale krotím jí.Moje otázka jak fyzicky "vyřádit" staršího psa s pohybovými problémy. Teď se snažíme aportovat do vody, ale co v zimě?Dáte mi nějaké tipy jak jí na procházce zaměstnat? Když se nehoní za klackem, vymýšlí kraviny a snaží se zdrhnout za zvěří... :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: pon 25. kvě. 2015 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Já bych přes léto zkusila více nasvalit, to plavání je na to dobré a nezatěžuje klouby jako běh. Udržovala bych psa lehce hubenějšího než při těle, zase kvůli zátěži kloubů. Případně přidat nějakou výživu kloubů, ale pozor na složení, některé v sobě mají analgetika, což je občas kontraproduktivní, ty se doporučují až u opravdu starých psů, kteří nemají už vyhlídky jiné, než neustálou bolest při pohybu, nedejbože i v klidu.
Dále už to závisí na tom, kolik jste ochotna investovat do případného zlepšení stavu psa. U veterináře je možné zjistit, co potíže způsobuje a podle toho dále volit léčbu. K lepšímu pohybu může přispět i Dornova terapie.
K zaměstnání se dají využít stopy, vyhledávání předmětu, či člověka, trénink poslušnosti,...

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Zátěž na klouby - ČSV
PříspěvekNapsal: úte 25. srp. 2015 09:16 
Offline

Registrován: čtv 06. srp. 2015 08:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,

mám 4 měsíční fenku československého vlčáka a váhám, kdy už ji mohu vzít do hor s vyšším převýšením (nad 900 m.n.m.). Pod 900 už šla a zvládá vše s energií, spíše ať něco nepokazím a nedělám jí zátěž na klouby, přece jen jí stále rostou.
K aktivnímu pohybu je ale vedena odmalička (dlouhé procházky v přírodě atd.), takže to nejsou pro ni nárazové akce. Nebo jí k zátěži dávat doplňkovou stravu (vápník)?
Děkuji za každou odpověď.

Tereza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šetření kloubů u půlročního štěněte
PříspěvekNapsal: úte 17. lis. 2015 13:03 
Offline

Registrován: ned 05. dub. 2015 00:28
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha
Dobrý den, před dvěma týdny se ke mně v dost zuboženém stavu dostala půlroční Border kolie. Za 6 měsíců vystřídala 4 majitele, netuším, jak s ní zacházeli, je drobounká a dost opožděná v růstu (vzhledem ke "granulím", které dostávala, se nedivím), bázlivka, jiné zdravotní problémy nemá.
Během těch 14 dnů dělá neuvěřitelné pokroky a začíná pomaličku získávat sebedůvěru, psychicky se zvedá.
Mám ale obrovské dilema. Z procházek měla až trauma, nechtěla ven, venku byla apatická. Jednou za mnou na procházce přišla s klackem ... a tak jsem úplnou náhodou zjistila, že je vynikající aportér. Z letargického tvora se najednou stala motorová myš, která venku vydrží pro klacek lítat neuvěřitelně dlouho. Je na ní úžasný pohled. :hura: Od té doby se ven těší a pokaždé přinese klacík a dožaduje se aportování.
Vím, že to pro štěně není vhodný pohyb a že bych s tímhle měla počkat. Přesto to vypadá jako nejspolehlivější kanál komunikace a pro ni jako životabudič, vážně od té doby pokročila jak ve vztahu ke mně, tak v sebevědomí a vnímání okolí. Známky bolesti ani přehnané únavy nevykazuje.
Je delší aportování pro klouby BOC nepřiměřená zátěž, která by ji mohla zdravotně ohrozit? Ani vet mi neporadil. Kde myslíte, že je pro štěně bezpečná hranice, abychom šetřily klouby a zároveň vracely radost do života? Případně mohou pomoci nějaké doplňky stravy pro výživu kloubů?
Nerada bych volila mezi psychickým a fyzickým zdravím. Předem děkuji za všechny názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 28. lis. 2015 07:57 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vždy platí pravidlo, všeho moc škodí. Problém je, že ve chvíli, kdy poznáte, že je štěně přetažené, je už pozdě. S rozhýbáním je to jako s posilováním. Pomalu přidávat a včas přibrzdit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: sob 28. lis. 2015 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Corny, já mám (krom dalších) teď 10 měsíců starou BOC a míru pohybu taky zase řeším, hlavně proto, že se u ní objevila i panostitida... U vaší bych to taky řešila o trochu víc, bo do teď nejspíš neměla moc kvalitní stravu, osobně bych nejspíš přidala i nějaký ten koubní přípravek, klidně jen samotný kolagen, není potřeba nic s MSM a podobně.

Co se týká přímo aporotvání, každopádně bych doporučila přejití z klacků na balónek/talíř/nějaké přetahovadlo, nemělo by to být těžké. U takovýchto třeštidel hrozí poměrně velké nebezpečí napíchnutí se na klacek a podobně (kamarádce tak asi před měsícem umřela dlouhosrstá kólie, když si zabodla hozený klacek do krku :( ). A třeba s balónkem na šňůrce se dá snadněji hrát i jinak než jen házet do dálky a nechat štěně bezhlavě lítat - můžete se přetahovat (za začátku samozřejmě jemně a podporovat ju v tom, nechávat ji vyhrávat, čímž jí taky zvyšujete sebevědomí, jen pozor na zuby :-) ), můžete psa přidržovat, balónek odhodit jen kousek a pak psa pustit a nechat hledat, postupně vzádlenost zvětšovat, taky můžete balónek používat jako odměnu při cvičení, nebo ho jen kutálet pozemi...

Tak přeji hodně štěstí s novým přírůstkem :wink: .

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: úte 09. úno. 2016 10:56 
Offline

Registrován: pát 11. kvě. 2012 09:19
Příspěvky: 130
Bydliště: Liberec
Ahojky...

jdu si trošku pro radu, máme pěkně stavěnou kříženku (cca 4-5let), je aktivní, absolutně žádný problém (kosti, klouby), na vše dbáme. Denně procházky kolem 10-15, víkendy kolem 15-25 a více. Je zvyká i na chůzi se zátěží. 30km není problém, myslím, že by zvládla i víc a teď otázka. Je možné jít s takovým psem 100?? šla by "nalehko", pohodová chůze na vodítku + sem tam nějaká zastávka, ale nikde ne extra dlouho. chceme zkusit jeden pochod a přemýšlím zda jí vzít sebou nebo ne, co myslíte? + co vzít pro psa sebou na doplnění energie?
Mám trošku strach, přece jen člověk řekne že už nemůže a nejde, ale pozná i pes že je na hranici sil?
Všem děkuju za odpovědi :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: fyzická zátěž
PříspěvekNapsal: úte 09. úno. 2016 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Proč by nemohla :) Mrkni do tématu dogtrekking (použij hledání), případně na stránky dogtrekkingu a facebookovou skupinu. Všude najdeš dost a dost rad. Pokud si nejsi jistá, jestli dá 100, zkus nejdřív třeba 50-60, to se dá v pohodě ujít za den. Uvidíš, jak pes reaguje, jak odpočívá, jak si to užívá, jestli si neodře tlapky apod.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 142 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!