Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 00:23
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 21. pro. 2011 19:32 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Dnes jsme šli jako vždy lesem a v projíždějícím autě mě oslovil myslivec a upozornil mě na skutečnost, že pes musí být v lese permanentně na vodítku a musí mít náhubek a upozornil mě, že může zavolat i PČR. Já mu odvětil, že psy jsou u mě( 5metrů) a že poslouchají a odvětil, že platí co jsem psal výše. Tak sem se s ním rači nehádal protože vím, že to nemá vyznam a nazávěr mi ukázal průkaz a že se nacházím v honidbě a podle toho se musím chovat..psy sem dal na vodítko a šli jsme pryč. Až jsme byli z dosahu myslivce psy sem pustil ..neumím si představit mít psy na vodítku to by nebyla pro ně vycházka...Kdo měl pravdu nebo jak to je?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzdálenost pejska při procházce
PříspěvekNapsal: stř 21. pro. 2011 20:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Myslím, že platí místní úprava.... tzn, obecně jak jsi psal, ale mjístně se to může změnit. Ale je to JPP.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzdálenost pejska při procházce
PříspěvekNapsal: stř 21. pro. 2011 23:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
vantages píše:
... a nazávěr mi ukázal průkaz a že se nacházím v honidbě a podle toho se musím chovat..psy sem dal na vodítko a šli jsme pryč. Až jsme byli z dosahu myslivce psy sem pustil ..neumím si představit mít psy na vodítku to by nebyla pro ně vycházka...Kdo měl pravdu nebo jak to je?
Tipuju, že jen prudil. Na většinu lidí to totiž bohužel funguje, protože neznají lesní zákon. Na tvém místě bych se ho zeptala, jestli v dané honitbě platí výjimka z toho zákona.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzdálenost pejska při procházce
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 08:10 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Ted sem četl ten zákon a je tam psaný, že pes nesmí být volně a dále že "Pes musí být mimo vliv svého vůdce. To znamená, majitel neví přesně, kde pes je, jak se chová, a není schopen kontrolovat jeho chování, ovládat jej a přivolat. Pokud jsou slyšet pokyny vedoucího a pes na ně reaguje, je pes evidentně pod vlivem vůdce a nelze jej usmrtit" si to nějak odporuje ...nesmí být volně a musí být pod vlivem majitele, jako, že když je na vodítku tak by nebyl pod vlivem?.. nadruhou stranu jak psala Zita neumím si představit to se s ním hádat, že nemá pravdu. Myslím že by se to jen zhoršilo, toď můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzdálenost pejska při procházce
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 17:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Kde jsi v zákoně viděl že pes nesmí být volně? Je zakázáno, cituji: nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 18:28 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Tak já nevím, ale já si představím pod "volně pobýhat" že je bez vodítka nebo se mýlím? Druhá věc je, že každý si pod tím představí něco jinýho. Nění tu někdo kdo by to věděl na 100to pro?...Dnes sem byl venku a docela sem měl obavu abych nepotkal toho samého myslivce..protože nevím co bych mu řek asi to že nezná zákon a že já jo takže ať mě ř*t políbí:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzdálenost pejska při procházce
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 18:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Petra píše:
cituji: nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

Ale toto znamená, že nesmějí být navolno jen když jsou mimo vliv, tudíž mohou si běhat navolno, pokud je dokážeš za každé situace odvolat (usměrnit)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vzdálenost pejska při procházce
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 19:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
vantages píše:
.. nadruhou stranu jak psala Zita neumím si představit to se s ním hádat, že nemá pravdu. Myslím že by se to jen zhoršilo, toď můj názor.
Jsem neřekla hádat, ale zeptat. Skutečně tam může být nějaká výjimka, jak psala Eva. Ale pokud tam není, nemá co prudit - "pes musí být pod vlivem vůdce, doporučuje se vodítko" takhle nějak to tam je, hledat se mi to nechce.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 22:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Myslivec ani myslivecká stráž nemá vůči občanům žádné pravomoce, může vám pouze doporučit, aby jste se v dané lokalitě nepohybovali, protože probíhá hon. Můžou zavolat polici čr, ale oni sami vám nemůžou nic nařizovat ani zakazovat.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: čtv 22. pro. 2011 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Všechno jsou to jen slova a lidi...když Vám někdo odbachne psa a řekne, že viděl, jak štval zvěř...Jezdívám do mysliveckého sdružení, kde to berou vážně a psa by nezabili jen tak, ale sdružení v sousední honitbě... - tam by odbouchli psa i když ho poznají...je to prostě jen a jen o lidech...

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 23. pro. 2011 05:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Problem je to ze podle platneho pravniho vykladu ze ktereho LS vychazi je pes pod vlivem psovoda jen na voditku.
Vsechnno je to ale o dohode a zajisteni toho aby psi nehonily zver. Mistni myslivci vededi ze nasi psi zver nehoni a ze se s nama muzou vzdycky dohodnout kdyz chteji aby jsme nekam nechodily. Diky tomu problemy nemame ani kdyz v lese trenujem.

Osobne se myslivcum vubec nedivim ze jsou na pejskare znacne napruzeny, protoze ovladatelnej pes u zvere je spis vyjimka.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 23. pro. 2011 06:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
U nás není problém, že by nějaký pes lovil zvěř. U nás je problém, že vůbec chodíme do přírody. Po asfaltové cestě, do přírodní rezervace. :roll: Ty starý páprdové byli zvyklí, že tam byli sami. Teď se jim tam promenádujou lidi, dokonce chodí na procházky a se psema. Všichni majitelé, které znám, mají své psy pod kontrolou, a pokud loví, jsou permanentně na vodítku, včetně mojí čuby. To páni myslivci neocení. A to, že se po polích volně pohybují psi z okolních vesnic, to žádný problém není. Mám přečtený myslivecký zákon, kde se výslovně o žádném vodítku nemluví, a mám nastudovanou obecní vyhlášku. Asi budu :mimo tému: , ale myslivci nám tvrdí, že tím, že chodíme po asfaltové cestě a do lesa, plašíme zvěř. Myslím si, že pokud žádný pes zvěř neloví, neběhá volně po polích a lese, ani nešmejdí po hnízdech atd., že musí být zvířata na přítomnost lidí a psů zvyklá. ? Oni tvrdí, že se zvěř odstěhovala kvůli nám. Já spíš myslím, že je to o přirozených úkrytech = špatným zemědělstvím a nedostatečnou péčí o zvěř?

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 23. pro. 2011 07:50 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
U nás je praxe takováto
Příloha:
srnka1.jpg

Přestože jsme postavili psinec přímo doprostřed honitby, srnky se nestáhly. Běžně se tu v době krmení psů, což je největší štěkot hned po příchodu lidí z venku, srnky v pohodě pasou hned za plotem a štěkání psů naprosto neřeší. Nejbližší brloh vysoké je od plotu psince necelých 70m, proto lidem pořád dokola tluču do hlav, ať tam chodí se psy na špagátech. Zdejší myslivci to vědí, vidí to z posedů nebo z traktorů na poli. Když roznáším psům krmení, je docela hezké se kochat pohledem na pasoucí se stádo vysoké hned za plotem. Přestože psi natěšení na baštu řvou jak protržení, srnky ani nezvednou hlavu.
Opravdu je to jen o těch lidech. Na jedné straně jsou lidi, kteří mají nějaké srnky na háku a nechají psy, "ať se proběhnou" a na druhé straně jsou oprávněně vytočení myslivci. Kdyby zdejší myslivci neviděli, jak "pražandy" zběsile loví stopovačky svých lovících psů, čímž se ti myslivci sami samozřejmě náramně baví, také by nám tu nastolili diktát. Takhle vidí, jak si někdo pěkně naběhl, lítá v blátě po poli za psem a hlavně vědí, že pořádný pojeb dostanou od nás na psinci a pak tu šňůru příště raději nepustí z ruky. Sami myslivci vědí, jak se pěkně blbě běhá za psem bez přivolání, proto se baví tím, když si to užívá i někdo jiný.
Vše je otázkou důvěry. Oni věří, že nenecháme plavat případné lovecké vášně psů, psy si zabezpečíme a my jim můžeme věřit, že do našich psů nestřelí. Říká se tomu dobré mezilidské vztahy, protože o tom to je.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 23. pro. 2011 08:15 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Desenský píše:
U nás je praxe takováto
Příloha:
srnka1.jpg

Říká se tomu dobré mezilidské vztahy, protože o tom to je.


Přesně, ale teď sem četl jak myslivec zastřelil psa s výcvikem za 100 tisíc. Prý se bránil, viděl sem tu reportáž a hned mi bylo jasný, že si jen chtěl zastřílet. Co jsem někde čet tak na divokou si jen tak střílet nemůžou. Prej "nemířil jsem, ale je dobře, že jsem ho trefil. Mohl jsem být teď pokousaný (ukouslou hlavu)" ((( 3x vystřelil, to byla obrana ?((...je to jen o lidech, každej si přeloží zákon podle sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 23. pro. 2011 11:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tak jsem se obtěžovala to najít.
Zákon o myslivosti http://www.myslivost-lovectvi.cz/sluzby ... yslivosti/

§ 10
Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských zvířat a vlastníků pozemků
(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.

ale

§ 9
Omezení a zákazy dané v zájmu ochrany
(3) Na žádost uživatele honitby může orgán státní správy myslivosti, zejména v době hnízdění, kladení a odchovu mláďat nebo provádění lovů, nařídit přiměřené omezení nebo i zákaz vstupu do honitby nebo jejích částí, omezení jízdy koňmi a tažnými psy a omezení jiných sportovních nebo zájmových činností...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 23. pro. 2011 22:24 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Tak tady u nás je 10 12tipodlažních paneláků a hned za nimi kousek v lese (pár metrů) pejskařská avenue na které je volný pohyb psů. Sice od cedule k ceduli je to úsek cca 50ti metrů hádám, ale celá avenue má takové 2-3km hádám a dá se jít i dál, když někdo chce, ale to už je trochu do kopečka a tam se většina ,,pejskařů" neškrábe. Kolmo od téhle avenue vzdušnou čarou cca tak do 500m je zimoviště vysoké zvěře s krmelci a tak. A ještě jsem tu myslivce neviděla a když ano, tak jsme se jen pozdravili. Nic víc. Nic neřeší. Ale faktem je, že co vím, tak ti co mají nevychované psi je mají na vodítku (obvykle se je bojí pustit z vodítka i na proběhnutí se s Dejzou, že by prý zdrhli :dontknow: ) A problém tu není. V zimě v noci se nám pasou a hledaj potravu i přímo u paneláku. V létě, když jdu v noci za paneláky směrem u lesa kolikrát slyším dupot a praskání větviček kousek od nás. Dejzynka dnes už jen kouká, celá našponovaná a pak koukne na mě, já řeknu rázné:,, NE. NESMÍŠ." A ona jde dál. Když jsou přímo u paneláku na dohled, neodolá a vyběhne, ale na zavolání přijde ihned po proběhnutí reflexního oblouku, kterej je hlavně u mě trochu delší - (než mi dojde vo co go a než vykřiknu povel Ke mně!). Myslím, že zdejší myslivce tu ani tak netrápí psi ohledně zvěře jako spíše bezdomovci. :?

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: úte 14. úno. 2012 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Tak jsme se s našima domluvili, že na MS a starostovi (aby o tomto incidentu věděl, kdyby se to opakovalo) pošleme dopis, kde žádáme vysvětlení o střelbě na psa a člověka v jeho blízkosti, páč ve všem ostatním by si stejně mleli svou a tu zbraň mají oni a ne my...taky jim tam napíšu, že doufám, že nebude problém, když budu mít psa na dlouhém vodítku a budu venčit v "jejich" honitbě aniž by mne nebo mého psa zastřelili...nepočítám s úspěchem, ale nic kloudnějšího fakt asi nevymyslíme...je mi z toho hodně smutno :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Tak sem přihodím vývoj situace...samozřejmě pan hospodář to vykládá trochu jinak, než to bylo :toimonster:
dopis ode mne:
Vážené Myslivecké sdružení Podřipan Krabčice,
dne 13.2.2012 mezi 17 a 18 hodinou došlo pro mne k velmi nemilé události. Když jsem byla se svým psem na procházce po místních polích, byli jsme ohroženi výstřelem pana hospodáře MS Podřipan Rovné Janem Šindelářem. Bohužel na jméno jsem se nezeptala, ale předpokládám, že nikdo jiný z MS Podřipan Krabčice oprávnění střílet podle zákona č. 449/2001 Sb., o myslivosti neměl. I přesto si myslím, že střelba na nás nebyla oprávněná a chtěla bych upozornit na to, že došlo k ohrožení mého života i života mého psa (labradorský retrívr), na kterého byl výstřel směřován. Byla bych ráda, kdyby k takové situaci už nikdy v mém životě, ani v životě někoho jiného, nedošlo. V případě dalšího vyšetřování okolností této události mne kdykoliv kontaktujte na adrese Vesce 34, nebo na tel. čísle 606141797.
Děkuji

Ve Vesci dne 15.2.2012 Bc. Michaela Platilová

V kopii zasláno:
Jiří Šimáček - starosta obce Krabčice-Rovné-Vesce
Ing. Karel Hrouzek – odbor životního prostředí Roudnice nad Labem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 11:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
příchozí mail od pana hospodáře (od předsedy ani čárka):
Vážená paní Platilová,

dovolte mi, aby jsem reagoval na Váš dopis ze dne 15.02.2012 kde mne napadáte, že jsem vás a vašeho psa ohrožoval střelbou. Tento fakt jak píšete se nezakládá na pravdě a nevím co vás vedlo napsat tuto lež. Za 44 let mé myslivecké činnosti jsem nezastřelil jediného psa, jelikož jsem též kynologem. Vím co času a práce výcvik obnáší a stojí. Proto by jsem psa nikdy nezastřelil, natož aby jsem zbraň otočil proti člověku, jak lživě uvádíte. Ve vašem případě jak jste uváděla, jak dokonale znáte zákony, jsem překvapen, že když tyto zákony znáte proč je tedy nedodržujete - porušujete? Myslím si, že když budete postupovat podle těchto zákonů, tak nemusíme řešit tyto vaše lživé dopisy.

Děkuji Šindelář Jan st., hospodář


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
No a tak jsem mu ještě teda napsala:
Vážený pane Šindeláři,

faktem je, že jste vystřelil. Jak mám vědět, že jste nestřílel po mne a mém psovi, když jste se mne poté ptal, jestli je pes v pořádku? A jestliže jste mne viděl, proč jste vůbec vystřelil (pes v momentě výstřelu stál na místě-ale je to slovo proti slovu, že)? A pokud jste mne neviděl, klidně jste mohl střelit mým směrem...takže to z mojí strany lež rozhodně není. I kdyby se tam nějaký pes potuloval, konkrétně např. labradorský retrívr či jiné plemeno, k čemu by tento výstřel byl?
Víte, kdybyste mi nevyhrožoval zastřelením psa, vynadánám, že tam nemáme co dělat, atd., ale slušně mne požádal, abych si ho poblíž lesů pro jistotu vedla na vodítku, vůbec by k tomuto nemuselo dojít. Já jsem překvapena, že po 44 letech Vaší myslivecké činnosti zákon o myslivosti neznáte tak, jako já. Nejsem si vědoma, že bychom porušovali tento zákon.

Děkuji
Bc. Michaela Platilová


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. bře. 2010 20:18
Příspěvky: 221
Bydliště: Oslo-Norsko
To si napisala dobre! :icon_thumleft:

_________________
Shetland sheepdog a Suomenlapinkoira.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 16:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
JJ :wink:

Mimochodem, já se nedávno dozvěděla něco víc k těm honitbám. Ono prej když má někdo pozemek se zvěří, tak bud se o to musí starat sám a nebo to za úplatu pronajme myslivcům. Mladí, kteří nechtějí do už vzniklejch spolků si tak můžou pronajmout svůj vlastní revír. Z toho mi i vyplývá, že třeba při takovémhle "ohrožení" by mohl majitel pozemků, pohrozit myslivcům vypověděním smlouvy a taky, že neexistuje, aby mi myslivci na mém vlastním pozemku něco stříleli nebo mě vyháněli :-k :?:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Tak sem si ten rozhovor našla a je to teda ještě složitější :/ Ona totiž ta honitba je to až od 500ha, takže pozemky sou jen součástí a patřej pod hodební společenství (sdružení vlastníků) a to až teda pronajímá. Jestli tam ale vlastník vstupuje automaticky nebo dobrovolně už neřiká :?

Mimochodem se tam pan myslivecký hospodář Kostečka zmiňuje i o tom, že pes je pod vlivem svého vůdce POUZE pokud je na vodítku, takže pokud ho pustím za posledním obydleným domem, porušuji minimálně dva zákony. To mi teda hlava nebere, proč je to pak v tom zákoně jinak... když všichni myslivci si to vykládají takhle a proč je tam teda vůbec zmiňovaná ta vzdálenost 50m od psovoda... leda že pak by psovod ztrácel vliv i s víc jak 50m vodítkem? :twisted:

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Misull píše:
Váš dopis ze dne 15.02.2012 kde mne napadáte, že jsem vás a vašeho psa ohrožoval střelbou. Tento fakt jak píšete se nezakládá na pravdě a nevím co vás vedlo napsat tuto lež.
Bodejť! Nejen v případě nevěry platí "Zatloukat, zatloukat, zatloukat!"
Misull píše:
Za 44 let mé myslivecké činnosti
...mám dost kamarádů, který mi pokrejou záda, takže mi nic nedokážete :twisted:
Misull píše:
jsem též kynologem. Vím co času a práce výcvik obnáší a stojí. Proto by jsem psa nikdy nezastřelil,
A proč neměl svého psa s sebou v honitbě? Nač ho tedy má?? Nebo že by snad byl špatně vycvičen???
Misull píše:
natož aby jsem zbraň otočil proti člověku
Kdepak, to leda v opici (a to si nepamatuje)!
Misull píše:
jsem překvapen, že když tyto zákony znáte proč je tedy nedodržujete - porušujete? Myslím si, že když budete postupovat podle těchto zákonů, tak nemusíme řešit tyto vaše lživé dopisy
No, zákon si holt evidentně vykládá každý jinak... :(

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 21:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Zito, vystihlas to úplně přesně, klaním se za výstižnost tvých slov :prayer:

p.s. Víš proč neměl své dva lovecké psi sebou? Prý že ty srny nechce stresovat, jako jsem je stresovala právě já s mým psem...proto jsem od něj dostala tu sodu :hnev:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pon 27. úno. 2012 21:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Dobre jsi to napsala =D> Uz to, ze ti musel smolit odpoved, je to zneprijemneni zivota, o kterem jsme mluvily onehda. Jasne, ze se tim nic nevyresi, ale aspon nemlcis, to se ceni.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: úte 28. úno. 2012 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Misull píše:
No a tak jsem mu ještě teda napsala:
Vážený pane Šindeláři,

faktem je, že jste vystřelil. Jak mám vědět, že jstestřílel po mne a mém psovi, když jste se mne poté ptal, jestli je pes v pořádku? A jestliže jste mne viděl, proč jste vůbec vystřelil (pes v momentě výstřelu stál na místě-ale je to slovo proti slovu, že)?


Už jsem nad tímhle přemýšlela, protože jsem měla incident s myslivci a bylo jich tam sakra dost, aby moje slovo nemělo žádnou váhu. Na mobilech je možnost nahrávání, pokud se blížím k myslivci a tuším incident, zapla bych nahrávání, abych měla důkaz. Občas mi vyhrožovali, že zavolají policii a když jsem řekla, že fajn, vytáhnu mobil, že zavolám sama (zde by se zvláště vyplatilo, zapnout nahrávání). Pak se začnou kroutit, že to není až tak nutné. Protože žádný zákon neporušuji a v první řadě, když přijede policie má oprávnění zkontrolovat zbraň a doklady. A to nemusí být vždy přjemné. A pokud bude existovat záznam o případném (byť neprokázaném střílení), může to pomoct.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: úte 28. úno. 2012 18:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 08. led. 2011 20:08
Příspěvky: 140
Bydliště: Vesce
Teď už vím, že bych příště v mobilu ihned nahrávání zapínala...problém: policie ti to neuzná jako důkaz, páč nemáš od toho druhého povolení k nahrávání (před nedávnem se o tom pořád mluvilo v televizi) :toimonster: Ale jako výhružka by to mohlo pomoc :-k


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: úte 28. úno. 2012 18:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Anebo taky v horším případě ti bude rozšlapán mobil a ještě dostaneš přes držku... No nic, možná jsem moc pesimista, ale to snad fakt rači ty cajty - ať jsou aspoň někdy k něčemu užiteční

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: úte 28. úno. 2012 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
To nesmis delat napadne :wink: V kapse, hodne mobilu na to ma rychlou zkratku (Ze by vyvojari meli zkusenost s nerudnymi myslivci? :-k ) Je to sice pravne na nic, ale dost lidi to nevi a taky je u nas zakorenen strach z toho, ze "nekdo na me neco ma", je to neprijemne. Je sice smutne, k cemu se clovek nekdy musi utikat, ale kdyz nekdo muze vyhrozovat mne, nebudu si hrat na lepsiho.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 10:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Fuissem píše:
Jinak se nám v sobotu povedlo se nenechat zastřelit v lese a rychle z něj zase prchnout. Ještě že tam na cestě zůstal jeden ochotný milý myslivec, který nás upozornil, že se tam zrovna začíná hon. Prý má být les u vstupu označen, ale my na nic nenarazili a ani těch 6 cyklistů, kteří nás předjížděli. Ptala jsem se, zda se to dá dohledat třeba někde na netu, kdy a kde jsou hony, ale to prý ne.
No, tohle je drsný. Nám se tohle taky jednou stalo... les označenj cedulema jsem viděla jedinkrát v životě (na Křivoklátsku). Přitom to není tolik práce ten les obejít s cedulema den předem a lidi by jim aspoň nevyhnali zvěř... Nechápu myslivce :(

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 10:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
U nás som zažila hon už druhý raz a že sa koná som zistila podla toho že som narazila na polovníkov stojacich pri ceste-asfaltke.Pokaždé som šla náhodou inde než sa hon konal,tak nemožem povedať či polovníci stáli aj tam kam sa do honitby vchádza :-k Cedule alebo nejaké upozornenie tiež nikde nedávali.Teraz ma upozornili že bude hon častejšie než 1x za rok lebo sa prasatá premnožili.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
No myslím, že ne vždy bude chyba na straně "zelenejch" (i když ty slušivé reflexní vesty jim to kazej :laughing7: ), troufám si říct, že je dost lidí, co by jim to strhli (což je samozřejmě neomlouvá).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Eva Štemberová píše:
...i když ty slušivé reflexní vesty jim to kazej :laughing7: ...

To mají mít? Tak tito je rozhodně neměli.
No jak je čas lovu, potkáváme samé lepší. Ve vesnici šel jeden k večeru na číhanou s pointrem, flinta nezlomená, pes nesměl ani zastavit na močení (a že toho měl v močáku dost), tak za sebou dělal dloooouhou klikatici. Další myslivec si dojel na číhanou do lesa autem, tak jsme mu se smečkou ještě slušně uhýbali na kraj a jen jsme dostali sprda, jestli tam jako musíme bejt. Cca v 6 odpoledne. Holt někteří z nás venčí po práci, no. :D A ještě byl úžasný jeden, co šel s puškou rovnou v ruce jak voják, prst na spoušti a mířil lehce šikmo před sebe. :oops:
Proto mne ten mládenec velmi potěšil a B se k němu tak měl. Jen málo jich tu chodí rozumných. :(

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
"Naši"polovníci mali reflexné vesty,oranžové :D Zatial som vždy stretla pohodových chlapov,nehovorili nič že mám psy na volno a ja vždy prvá zdravím a pýtam sa kam nemám chodiť :-) K tomu označeniu,vela ludí k nám do lesa nechodí,čo tam chodíme pravidelne rovnaký ludia,cedule by sme určite nestrhávali.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já bych les neobcházela s papírem ani kdyby měl pouhý tři stromy...lidi ve svý tuposti ničí posedy, ničí úplně všechno, takový papíry ti s radostí taky servou, ještě než dojdeš do půlky trasy..max. se stává na silnici, pokud je tam nějaká frekventovaná, aby tam jezdili pomalu a pořádně čuměli, kdyby jim něco vlítlo do cesty :dontknow: ty víkendový akce jsou naprd, tady co mám teď termíny po okolí, tak jsou to všechno úterky nebo čtvrtky, ale i tak tam lidi lezou.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
když o tom neví coby tam nelezli kdyby to myslivci psali aspon na jěaký veřejný místo dalo se to ěnkde anjít dohledat ale takhle si to mužu tak akortá vycucuat z prstu když o tom neví takže at se pak ti myslivci nediví že jim tam ti lidi lezou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:27 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
no ale hony snad hlášený bejt musej, minimálně na obci

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Nediví se, počítá se s tím. Já to beru tak, že člověk jde do lesa na návštěvu, tak by si měl nedřív zjistit, jestli je tam vůbec zvanej, zvlášť v týhle době. Oni ho spravujou, takže oni nemají důvod někde něco vypisovat..pokud je to les s hospodářským statusem a ne nějakej příměstskej lesopark, hodně zjednodušeně řečeno :? kdybys viděla jak se ti lidi chovají, jak jsou útoční a agresivní a neváhají slovně napadat chlapy, co jedou třeba zakrmit...spíš je to tak, že se lidem snaží úplně vyhnout a vůbec je v lese nepotkat, což si myslím že taky není dobře.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 11:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Eva Štemberová píše:
no ale hony snad hlášený bejt musej, minimálně na obci

U nas to kolem praskalo v sobotu, mela jsem tady domluvenou vychazku.. hledala jsem na webu obce, je tam uredni deska, oznamy rozhlasu... nikde nic.
Krom toho, ze mi primo za barakem praskali vystrely. Takze jsem vychazku radeji presunula na nedeli, neminim riskovat nekoho nedockaveho s flintou a legraci z uloveni neceho vetsiho, nez je srna.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hnid a já mám lítat jak blbec abych zjistila která část lesa zrovna honitba je a která ne a zjištovat si kdy sou hony a kdy mužu jít do lesa se spem a kdy ne????????? promin ale to faaakt nehrozí myslím že cedulky by tym ten jeden den vydrželi milé upozornění že v tom a tom dni bude rpobíhat hon a at dou lid na procházku radši jinam, vyvěsit datumy honu a kde budou na internetu by taky nikomu neublížilo a třeba yb to ty vztahy zlepšilo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Přesně tak.Sorry, já se v lese chovám vždy slušně,psi mi nehoní zvěř,chodím po označených turistických značkách,vše výše popsané v příměstském lese,nebo přímo v obci.Se slušným myslivcem se vždy bez problému domluvím.Ale nevidím jediný důvod,proč by měl les patřit jen myslivcům,jak se jich tu většina chová.Stejně tak jako stezka pro pěší a cyklisty nepatří jen cyklistům.Kéžby se tu o les opravdu staralo tolik myslivců,co si tu na každého,kdo si dovolí do lesa jen vkročit,otvírá ústa.Tím,že jsem u toho lesa několik let žila a chodila tam téměř denně,přesně vím,kdo tam chodí jen střílet,a kdo tam opravdu něco dělá,s těmi jsem nikdy neměla nejmenší problém.Hňupů co si rádi vystřelí po psu tu je dostatek a opravdu ten pes nemusí štvát zvěř.Jinak tyto lesy nejsou ani státní nýbrž MZLU a tedy se o ně v největší míře starají oni sami,k tomu jsou samozřejmě přidruženi ještě okolní myslivci,ale u těch je ta starost o les o dost menší.
Ad označení lesa,dle všeho by označený být měl.Potkali jsme spoustu papírových cedulí,které nikdo nestrhl,ale o lovu nebyli,oproti tomu cedulky o vakcinaci lišek se dají nalézt v lese i dnes,po více jak 5ti letech,co už se v naší oblasti nevakcinují.Na přímou otázku:kde a jak se dá pro příště dohledat,že v těchto lesích bude hon,mi bylo odpovězeno,že nedá,ale les by měl být u vstupu označen.Myslivce jsme potkali tak po 500-1000m od vstupu do lesa po značce,a když jsme to brali nejkratší cestou k městu,bylo to pouhých 100m.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Já jsem byla několikrát svědkem naprosto bezdůvodnýho útoku zase ze strany lidí, kterých si nikdo nevšímal, a to nejsem nikde organizovaná a s flintou po lese nechodím. Takže ono na obou stranách je stejnej díl viny. Zrovna dneska jsem viděla záběry z fotopasti tady u Benešova, kde chodí do krmeliště na kukuřici tři velcí kříženci ovčáka, a samozřejmě jen o kukuřici živí nejsou. Evidentně je má někdo na nezabezpečený zahradě a jaksi je zapomíná krmit. Ti psi tam samozřejmě rvou zvěř. Lidi, co vlezou do lesa a slyší je všichni na x km daleko, mě taky dokážou neskutečně vykotlit, o tom co tam po nich zůstane za spoušť radši nemluvě. Houbaři, další kapitola sama pro sebe. Lidi, co do lesa nevlezou jak je rok dlouhej, ale jak vykouknou houby, tak nastane rabování a po nás potopa. Psi, co se tam vypustí aby "se vyběhali" ... a jak se můžeš bránit, když nejsme na Divokým západě? Já to vidím z obou stran a čím dál víc se musím přiklánět na stranu zelenou, protože mám kolem sebe rozumný lidi a spíš jsou to oni, kdo trpí a musejí ustupovat. Bez toho, aby to někdo spravoval a určoval tam nějaký pravidla, to bohužel nejde, protože lidi se sami od sebe slušně chovat neumí a ani umět nebudou. Myslím, že dneska jsou naopak velmi benevolentní, mně se za celej život nikdy nestalo, že bych měla problém s nějakým řvaním a střílením mi po psu, ani nikdo z mých známých, ani nevím o nikom z mně známých zelených, že by takový problémy měl zapotřebí vyvolávat. Tyhle debaty jsou o ničem.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
hnid ale ted narážíme na něco uplně jinýho že by měli ebjt lesy označený za a jako honitba aby to lidi věděli za b že tam v tom a tom temrínu bdue hon aby nedocházelo ke zybtečným konfliktum a nehodám to musíš uznat ty a ne jen mávnout rukou a říct že jako to všichni strhaj a bla bla bla a že si máme zjištovat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Hmm nežiješ u nás na divokým západě, teda východě. Mám dojem, že je to tu o dost horší. Ale hlavně nevidím důvod, aby na mne slušně se chovající někdo pořvával, ať si pořvává na ty, co se slušně nechovají, myslím, že by se k lidem mělo také přistupovat individuálně, podle toho jak se chovají, ne podle toho, že mi vlezli do honitby, když JÁ tu chci zrovna střílet. Já za ty hovádka, co se v lese neumí chovat nemohu a ničí mě také, že jsme posledně šli po hašlerkové stezce, cca co 100m obal z hašlerky k tomu petky a spol. Stejně tak nemohu za cizí nezabezpečené psy, co jdou po zvěři, nebo si "jen v lese běhají" bez dozoru páníčka. Nevidím tu žádnou vůli myslivců k nějaké osvětové činnosti, vyvěšení doby honů je podle mne slušnost a neděje se. I kdyby to bylo jen na vývěsní desce dané obce, městské části. Ale nedohledatelné dle jejich vlastních slov?

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
V lese jsme na navsteve vsichni, i my i oni. Nejspis mas stesti nebo jsi jim zkratka bliz, ale bohuzel neznam jedineho cloveka, ktery by jim umyslne skodil a choval se v lese pitome, zato znam radu lidi, kteri s nimi meli konflikt. Nehlede na to me desi, kolika a jakym pripadum vubec daji zbrojak ](*,) Debata o chovani myslivcu k ostatnim navstevnikum lesa a naopak je vice nez nasnade a predevsim by me zajimaly nejake vysledky ve prospech obou stran, predevsim civilu, kteri jsou ve znacne nevyhode. Jsem sice zaujata a to velmi (a bohuzel opodstatnene), ale i tak se obavam, ze na to budeme mit vzdy rozdilny nazor.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Ajko, představ si, že budeš vlastnit nějaký pozemek a lidi ti tam budou courat, což by nevadilo, a ještě často dělat škodu, což by ti asi milý nebylo.

Na...ní bývají lidi z města, kterým velmi často ještě nedošlo, že lesy, byť to na nich není napsáno, a není kolem nich ostnatý drát, někomu patří. A ten někdo (ať už je to soukromá osoba nebo stát) je chce mít v pořádku, nechce tam škodiče a má na to osoby, které to mají hlídat. No a po těch se to pak sveze, protože jim taky už někdy může dojít trpělivost a začnou házet všechny návštěvníky lesa do jednoho pytle. (Často se jim nedivím, já bych tu práci nechtěla dělat ani za zlatý prase...) Na vesnici v tomhle bývá situace o něco lepší, protože tam jsou zvyklí na vlastnictví pozemků - luk, polí, lesů, často se to veřejně ví, komu která parcela patří, a vlastnické právo se uznává nějak víc. Už taky proto, že většina těch venkovanů to zná z té strany toho vlastníka, tak chápe ty ostatní.

Takové to povědomí, že les je nikoho a zároveň všech, a může tam každý a může si tam taky dělat co chce, je přežitek tuhého socialismu. V zákonech je jasně dáno, co se v lese může a co ne, ale málokdo to zná. A neznalost zákona neomlouvá...

No a na debily lze narazit naprosto všude, to nejsou myslivci žádná výjimka.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Není náhodou honitbou každý les?

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Je, až na výjimky. Ale těch podle mých informací je jen málo.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Zuzka M píše:
Je, až na výjimky. Ale těch podle mých informací je jen málo.



Díky, to jsem si myslela. Proto mi přijde dost zbytečný les označovat cedulema, protože prostě každej les JE honitba a hotovo.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!