Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:00
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Ahoj, prolezla jsem co jsem mohla a nenašla, kdyžtak tedy prosím o tip, pokud máte někdo zkušenost: vlkodavka, bydlí venku, a neustále má do krve omlácený ocas - o barák, o plot, pořád s ním mává, všude je krev, pak si to samozřejmě vylizuje, mokvá jí to, dělají se jí lysiny..
Na vlkouších ani jiných větších plemenech jsem si toho nikdy extra nevšimla, ale tolik jich zase neznám.
Veterinář už navrhl ocas úplně odstranit, což mi přijde trochu divoký u čtyřletýho psa, přece jen ho už čtyři roky s úspěchem používá..bohužel i na tuhle neúmyslnou sebedestrukci. Je to nějaká specialita těhle polokoní? Dá se s tím něco zkusit udělat, aby předešli návrhu veterináře?
Díky.

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 15:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
znala sem ejdnu polokonici co s tím měla taky problémy uplně přesně jak popisuješ jediná reálná rada je asi pořádně zahojit- límec a třeba hemagel, aloe nebo něco podobného a opravdu vyhojit a pak ideálně zamezit dalšímu opotřebení což de velmi těžko

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 15:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Řešila jsem totéž před rokem, tady mi doporučovali peruánský balzám, ale doktorka byla jasného názoru, že tu nic nepomůže, že takových případů měla iks (mluvila i o německých ovčácích, kterým ocas zkracovala) a že je to beznadějné. Takže jsem nechala ocas zkrátit zhruba o půlku, do měsíce bylo zahojeno a je klid.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 15:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
No, to právě je téměř nemožný. Neřeknu kdyby byla v bytě nebo někde, kde ten prostor nemá, ale ona je asi trochu natuplá, protože si stoupne k rohu baráku a mává a mává...a vůbec jí to netrkne. Normální pes by podle mě popošel :roll:
Myslím si že to odstranění je nesmysl, je to kolos a vzít jí ocas..nevím no :?

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 15:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Hnid píše:
No, to právě je téměř nemožný. Neřeknu kdyby byla v bytě nebo někde, kde ten prostor nemá, ale ona je asi trochu natuplá, protože si stoupne k rohu baráku a mává a mává...a vůbec jí to netrkne. Normální pes by podle mě popošel :roll:
Myslím si že to odstranění je nesmysl, je to kolos a vzít jí ocas..nevím no :?

Moja prvá doga mala hodne omlátený ocas ku koncu života,na konci nemala na špičke chlpy a mala to holé.Bývali sme v byte a tam to bolo horšie že bol priestor práve malý a otĺkala si ho o rohy stien.Jediná prevencia bola pri príchode domov psa stopnúť vo vítaní a chytiť ocas než sa ukludnila natolko že s ním prestala zbesilo mávať.Skúšala som jej ho aj olepovať aby si už rozbitý ocas neotĺkla ešte viac ale padalo to,silnejšie to obtiahnuť som nechcela a dlho som to zalepované nechcela nechávať.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 16:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
tady jsem to řešila loni
Myslím si, že pokud už to má v nějakém pokročilejším stádiu, samotné mastičky to nezachrání. Ledaže by se to podařilo skutečně něčím omotat, aby už si to znovu nerozbila...anebo zkusit biolampu. (V případě amputace bych nebrala ocas celý, není pak za co psa tahat.)

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Spíš jde o to, že to není momentální poranění, ale bude se to pořád a stále opakovat. Hojit to můžou jak chtějí, ale ona s ním bude třískat pořád dokola. Už to řeší nějakou dobu, zkoušeli takovou tu pěnovou chráničku na trubky, ale to si samozřejmě "obstarala" sama jakmile za nimi zapadly dveře. A zase aby žila s trubkou na ocasu a límcem na krku, nevím no..ona se po pozemku ometá celej den a nepůsobí si to jenom při vítání, mává s ním tak nějak průběžně :?

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 16:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Tak ma napadá jedna absurdná vec,vypozorovať kde si všade ocas búcha a olepiť tie rohy molitanom :-k :D Potom prosím vyfotiť a ukázať to stavení :mrgreen:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 16:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 11. bře. 2011 23:43
Příspěvky: 418
Bydliště: Praha 4
Sousedovic madarska vyzle s tim taky hodne dlouho bojovala. Pak zkratili, ale nevim jak dobre to bylo odvedene, protoze se to porad nehojilo... pak zkratili na polovinu u jineho veterinare a od te doby jsou vsichni spokojeni. Pes ocaskem mava porad, jenom je hold kratsi. Permanentni zranovani a nerealnost poradneho doleceni si rika o gangrenu... si myslim ja.

Kdyz je zdravotni duvod, to je jina, jako kdyz chtel brat muj ex-veterinar kudlu na Gulika - pry, ze ho dodatecne okupiruje (mel 2 mesice!!) :shock: Od te doby jsem tam nebyla.

_________________
mata/guluu/nice [nis]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 16:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 13. bře. 2011 00:44
Příspěvky: 453
Bydliště: Halenkovice
Oblepit rohy nepomůže, pes, kterého jsem znala, se takhle každý den domlátil i o rovnou stěnu. Po celém bytě byly v této výšce stopy od krve, pořád. Byla to fena, kříženec dogy a NO. Nepomohlo nic, ani zklidnit při vítání, protože ona mlátila už jak slyšela někoho otevírat branku a už to bylo. Majitelé byli celkem smíření, že žijou s naprostým tutonem 8-[


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 18:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Ona je na zahradě, takže mává pořád. Mává když slyší mluvit lidi na ulici, mává když mluví ve vsi rozhlas, mává když letí letadlo, mává prostě pořád. Není vůbec důstojná, jak tihle psi bývají, je to jouda. Asi nezbude, než opravdu doporučit důkladný výběr veta a trochu ji přistřihnout :( je to hrozný, zvlášť u takovýho psa, ale ona by se takhle asi zraňovala do nekonečna. Tak díky za postřehy! :icon_thumright:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 19:37 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, u některých plemen, jako je RTW, dobrouš - se zkracuje kvůli tomu, aby je event útočník nemohl za něj chytit.. a psům, co mají ocas dlouhý tenký /např. ta vyžla/ se zkracuje běžbně o poslední - nejtenčí část a to cca jedna třetina. celkem bych to asi o tu jednu třetinu dala. mám psa, který mlátí ocasem pořád o všechno taky, ale ten ocas je nasvalený, takže kromě schozených věcí a ofackovaní lidé, ale ocas je dobrý..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: stř 14. bře. 2012 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Tak zrovna ten vlkouš ho má pořádnej, nečekala bych, že s ním bude švihat jak nějakej maďar a zpřeráží si ho.
Ani je moc nevídám, že by takhle bujaře dováděli, spíš si ho nesou hezky stočenej u kotníků a chovají se důstojně, jak se sluší a patří, max. ho decentně rozhoupou. Ona s ním holt točí nad hlavou :lol:

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: čtv 15. bře. 2012 07:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Za svou praxi jsem nechal amputovat ocas jen jednomu psu a u pár psů jsem to musel doporučit. Vždy šlo o gangrénu a psychickou poruchu toho psa, který si po vlastním ocase sám šel. U všech ostatních šlo řešení nějak vymyslet. Musel bych však zajet přímo na místo, okouknout psa, pak prostor, anebo by majitelé udělali panoramatické snímky, nebo video prostoru a dojeli s čubinou sem. Pak mohu vymyslet detaily na míru. Zabralo by chvilku času doléčit pořádně ten ocas, což umím značně urychlit, ale je to o čase, trošku investic do psa a důslednosti těch majitelů, aby se to dotáhlo.
U Jasy jsem spravil i mrtvý ocas, na dvakrát dorafaný od pita, který se jí ho pokusil urvat přes tyčovou mříž. Za tři týdny ho měla jako nový. Veterinář jí ho chtěl tenkrát také vzít. Jenže já dělám léčitelství (i když jsem to tenkrát ještě nevěděl).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: otlučený ocas
PříspěvekNapsal: pát 30. bře. 2012 09:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. kvě. 2010 14:58
Příspěvky: 921
Bydliště: Říčany
Ahoj, moc děkuju za obětovaný čas a podanou pomocnou ruku. Bohužel se obávám, že v tomto případě zůstane nepřijata, a že ač jsem se snažila vymyslet nějaké přijatelné řešení pro majitele, tak se asi nakonec rozhodnou pro řešení nejjednodušší a nejrychlejší :? nejsou to ani pejskaři, jen majitelé psa, protože se jim líbil a hodil se k baráku. Prachů mají dost, pes si žije dobře, má tam i děti a společnost a chodí na procházky, ale bohužel jejich péče v dobré víře vypadá tak, že na rady chodí k veterináři a žijou v pro nás už dávno přežitých konvencích. Vet je fajn, trochu ho znám, asi sám vidí, že v jejich případě to nikam nedotáhne. Jim se do toho zas až tak nechce, ale ještě víc se jim nechce něco zkoušet a asi i řešit. Já sama si výjimečně nedovolím oteřít hubu naplno a říct k tomu svůj názor, protože je to pes šéfa 8) ale díky moc, zkusím to opatrně a průběžně naťukávat a třeba se to ještě nějak vyvine :x

_________________
*Vendula a Sofie*


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!