Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:59
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě. 2011 17:39 
Offline

Registrován: sob 29. led. 2011 22:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Tuchlovice
Ahoj, máme doma pětiměsíční "mimimko" středoasiata (38kg) a posledních 14 dní nám začíná čím dál víc kulhat. Byli jsme na veterině (vetrinární klinika Libuš) a tam nám řekli, že je to normální,prý moc rychle vyrostl a že se s tím nedá nic moc dělat (upravit stravu = málo proteinů, málo pohybu, nepřetěžovat apod.). Prosím o radu, jestli je možné pro něj udělat ještě něco více. Pohled na mladého psa, který kulhá jak starý pes mě moc neuspokojuje.
Děkuji Petr Humr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středoasiat - růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: ned 15. kvě. 2011 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nepadlo tam slovo Panostitida? Jestli ano, k tomu snížení bílkovin v krmivu bych přidala občasné namočení příslušné packy do chladné vody, snížení teploty v místnosti, kde pejsek je. Ten klid je bohužel nutný. Jestli je to tahle diagnoza, poměrně rychle to přejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středoasiat - růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: pon 16. kvě. 2011 20:31 
Offline

Registrován: sob 29. led. 2011 22:11
Příspěvky: 2
Bydliště: Tuchlovice
Slovo panostitida padlo, to by měl vyloučit rtg růstových zón příští týden. Horečky už jsme strhávali přikládáním ledových pytlíků a kapačkami. Trvalo to asi týden a pak začal kulhat ... Nyní je krevní obraz v pořádku, bez známek zánětu v těle. Tak uvidíme jak to bude dál :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středoasiat - růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě. 2011 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Zkus pripadne kontaktovat MVDr. Šťourače. Je to odbornik na velka plemena psu, diagnostik.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středoasiat - růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě. 2011 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Panostitidou jsme si prošli se psem do dvou let věku celkem 3x, rozhodně doporučuji odborníka ortopeda, udělá pár hmatů na noze a panostitidu s jistotou pozná, může to být i jiný problém a to běžný veterinář nepozná. Jezdili jsme na injekce a za 10 dnů byl v pořádku, hlavně to chce dodržet klidový režim a do stravy přidat vit. C. My jsme se léčili u MVDr. Musila v Českém Brodě. Přeji brzké uzdravení, ať zase můžete brzy řádit...

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středoasiat - růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: úte 17. kvě. 2011 18:29 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Pokud se na RTG nepotvrdí jiný problém,tak s tím toho moc udělat nemůžete - dávají se léky na tlumení zánětu a bolesti, je nutné dodržovat klidový režim - co se týká snižování bílkovin,náš ortoped mi řekl,že už je to překonané. Každopádně jde o individuální predispozice a panostitda se může vracet,v nejnovější studii od MVDr Nečase se uvádí i případy do 5 let. Naší labradorce se ted panostitida vrátila ve dvou letech - měla jí do roka,pak klid a teď znova,je to opruz,ale naštěstí nenechává žádné následky (má udělané rentgeny,dysplazku kyčlí i loktů negativní)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Středoasiat - růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: sob 18. úno. 2012 20:18 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Má někdo zkušenost s podáváním skeletonu od Energy odrostlejším štěnatům?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: pon 20. úno. 2012 11:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Eva Š.: koukám na něj a docela se mi to líbí, až dobere čuba Boma-zeal, asi ho koupím.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: ned 15. dub. 2012 18:19 
Offline

Registrován: stř 23. bře. 2011 13:58
Příspěvky: 5
Bydliště: Bučovice
Já mám leonbergera teď má 11 měsíců a bohužel má taky panostitidu. už to ůléčíme" dva měsíce a bohužel bezuspěšně. Rentgen všech končetin by měl být podle veta v pořádku. Zítra se bude ještě rentgen konzultovat s ortopedem, tak doufám, že nám taky potvrdí, že je vše v pořádku.
Jen tu panostititidu nemůžem nějak vyléčit. Poprvé jsme tlumili zánět s nějakými prášky movalis, zlepšil se, ale nebylo to ještě dobrý tak dostal nějaký léky pro psa, po těch se velmi zhoršil, tak mu byly nasazeny antibiotika a ten movalis zpět a ten bere doposud. Jenže dnes je to hrozný! Nemůže vůbec došlápnout na přední nohu a já už fakt nevím, jak mu pomoci v léčení... Kdyby měl někdo nějakou radu a zkušenost, byla bych moc ráda. už mám obavy, že se toho snad nikdy nezbaví:(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 07:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
čím je krmenej

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 08:00 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jakékoli podávání farmakologických léků z této řady rozhází kompletně celé spektrum minerálních hladin v těle. Četla jsi detailně informace o tom Movalisu? Oni do těch "chytrých" textů umí zakomponovat pravdivé informace. Když opominu veškeré informace o ničení orgánů látkové výměny, ovlivňování srdeční činnosti a dalších podstatných "vadách" tohoto léku (spíše jedu), stačí mi jen tahle informace: "Tablety MOVALIS 15 mg se NESMÍ podávat dětem a mladistvým do 16 let." Přeloženo do češtiny to znamená, že je tento lék nebezpečný v době aktivního vývinu a je schopen trvale poškodit zdraví.
Opravdu chceš tohle svému, ani ne ročnímu psu dávat?
Před časem jsem se nechal ukecat, abych se svým rozbitým kolenem navštívil profíka přes tento problém. Psal mi také léky z této řady a už nesežeru ani jeden tento "lék". Po půl roce užívání nesteroidních antiflogistik (NSA) v pouhé poloviční předepsané dávce jsem sice odstranil zánět, ale totálně mi to rozházelo ledviny, játra, lymfatický systém, krevní tlak a td., tudíž jsem se po letech znovu dostal do alergií a jiných svinstev, na kterých jsem dost dlouho makal a musel jsem je začít řešit znovu.
V současné době svůj problém s kolenem, ale i problémy s klouby a kostmi psů úspěšně řeším směsí bylin v kombinaci s Tachyonovou léčbou. U psů to ještě doplňuji Bowenovými masážemi. Celá tahle "skutečná léčba" je totiž uzdravování bez jakýchkoli vedlejších negativních účinků, respektive veškeré vedlejší účinky jsou žádoucí z jednoho prostého důvodu, uzdravují tělo jako celek. Jestli o tom chceš vědět víc, případně to se psem absolvovat, moje číslo znáš.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 09:07 
Offline

Registrován: stř 23. bře. 2011 13:58
Příspěvky: 5
Bydliště: Bučovice
Psa mám krmenýho Brit care junior large breed. Jspou to superprémiovky. zdá se, že psovi (psům - mám dva) vyhovují. Srst hezká, bobek taky...
Na chvíli jsme na doporučení veta šli do eukanuby ale nic moc. Průjem, v lepším případě mazlavý cosi, takže jsme se vrátili zpět. Na klouby dostávají preventivně Alavis.
Jinak složení movalisu jsem nečetla, vždy dostanem jen tablety na určitý počet dnů.
Dnes jsme se domlouvali na testy na boreliozu. Klíště jsem u psa jednou našla, ale kulhání jsem zpozorovala dřív, tak nevím. Ikdyž v jeho husté srsti jsem mohla nějaké další přehlídnout.
Přes zimu nebyli ošetřeni proti blechám, ani klíšťatům, takže se nějaké vloudit mohlo.
Určitě jsem už zvažovala léčbu nějakými bylinkami, tak ještě uvidím, jak dopadnou ty testy.
Zatím moc díky za odezvu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 09:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Máte 2 možnosti. 1)něco stále zkoušet 2)zajet za Rudou na Vlčáry, který ač nemá diplom MVDr ví, co činí.

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: pon 16. dub. 2012 14:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
S Britem jsem taky byla spokojená - ale průběh přesně ten, co píšeš. Nevím, jestli je to náhoda nebo vina granulí (byla od mala krmena masem, ale díky zvýšení DPH už jsem neutáhla kupovat maso ve zveráči, protože v Praze nemam mrazák, ale u mojí je to spojeno ještě s úrazem)...

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Růstové problémy, kulhání
PříspěvekNapsal: úte 17. dub. 2012 08:18 
Offline

Registrován: stř 23. bře. 2011 13:58
Příspěvky: 5
Bydliště: Bučovice
Taky chci kouknout na jiný granulky s nižším obsahem bílkovin, ale nevím které zvolit. i ty nejvíc propagované nemusí být nejlepší a další věc je cena. Krmit kvalitně dva obry taky není zrovna nejlevnější záležitost.
Na maso jsem si netroufla, právě kvuli tomu, aby měli psi vše co potřebují. Takže občas dostanou jen něco na přilepšenou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!