Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 12:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 10:38 
Offline

Registrován: stř 11. dub. 2012 15:57
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno
Prosím o rady ohľadom nasledujúceho postupu.

Jazvečík Bonifác má na pravej zadnej nohe rupturu (pretrhnutie) predného zkríženého kolenného väzu. Zistené podľa RTG pod narkózou na ABClinic v Brne: "kran. posun tibie vůči femuru, kyčelní klouby s mírnou inkongruitou, velmi nízký stupeň artrot. změn medusa linie bil."

3 týždne má dostávať chondroprotektiva Cartilan plus (vet sa zaprisahal, že nemá nežiadúce účinky, že to je výživový doplnok a nie liek), potom kontrola a v prípade nelepšenia, vet doporučuje operáciu, na ktorú asi nebudem mať peniaze (vraj 11-20 tisíc Kč).

1) Máte nejaké odporúčania ako inak ako chirurgicky liečiť pretrhnutie predných zkrížených väzov kolenného väzu?
2) Ak nie, máte tip na dobrého veta? V ABClinic v Brne ma moc nepresvedčili.
3) Bonifác hrozne ťažko znáša narkózu, odišiel síce po svojich, ale večer sme znova museli utekať na pohotovosť na injekciu proti zvracaniu. Máte nejaké tipy ako postupovať čo najšetrnejšie?

Ďakujem za prípadné odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 11:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Muzu rict jen k operaci - nas sarpej si pretrhnul krizak leve zadni, operovalo se take po 3 tydech (podle me zbytecnych - neverim, ze by se to v jeho pripade jakymkoliv doplnkem spravilo), dopadlo to dobre, bez komplikaci, samozejme prvnich par dni to bylo bolestive, ale celkem rychle se vse zahojilo. Operoval jej MVDr. Ošmera v Praze a cena byla v roce 2006 12 tisic.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 12:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Něco jsem o tom nastudovala už skoro před 2 lety. Existuje víc typů operací (asi nejpoužívanější levnější nahrazení vazu lankem a dražší TTL a další...). existují i studie, podle kterých operace má stejný efekt jako několikatýdenní absolutní klid. Většinou se doporučuje operovat okamžitě jak to rupne, pak už to nemá tolik ten efekt. Z blízkého okolí znám 2 LR s operovaným kolenem a několik let po operaci (lanko) běhají normálně, není to na nich znát.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 15:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
V Brně zajděte na veterinu Veterinu (tím myslím VFU :wink: ). Požádejte o konzultaci (vyžádejte si RTG na ABC). A ať vám nabídnou i cenu operace. Ale s tím, že to bude levnější asi moc nepočítejte :?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 19:02 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Dejzynka měla taky přetržený křížený vaz na zadní noze. Z vlastní zkušenosti vím, že samo se to nespraví ani po delší době. Nejprve nás blbej vet blbě léčil, aniž by udělal RTG. Asi dva měsíce jsme chodili zbytečně na injekce. Na radu lidí zde z poradny jsme nechali udělat RTG a změnili veta. Zjistil se již výše zmíněný přetržený vaz operace byla nutná. Velká klika, že ikdyž to bylo po tak dlouhé době artróza nebyla tak velká jak by se čekalo. Operace nás stála 5.000 plus chondroprotektiva a léky okolo dohromady cca 8.000. Na operaci byla cca před rokem a půl u MvDr. Hasilíka a nemůžeme si stěžovat absolutně na nic. Naprosto profi přístup a cit pro zvířata. Ještě nám pomáhá překonávat strach z veterináře, který nám způsobil ten předchozí vet. #-o Pokud máte zájem, hoďte si do vyhledávače Veterina Most a měli by vám vypadnout stránky naší veteriny. Je tam i kontakt. 11-20tis. se mi zdá vážně moc.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Máme na tohle podezření u Bubiny, ačkoliv to není úplně stoprocentní, vetovi se nepovedlo vyvolat úplně tím testem oddělení kloubů (netuším, jak tomu říká), vaz je zřejmě jen natržený, pohyb o cca 2-3 mm. Můžu se vás zeptat na příznaky těch pejsků?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 21:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
V podstatě si vzpomínám jen na silné kulhání, jinak byl v pořádku i v celkem dobré náladě.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj. 2012 21:46 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Éfule píše:
Můžu se vás zeptat na příznaky těch pejsků?


Tak Dejza to měla po srážce s autem a příznaky byly zcela jasný. Jednoduše se na to nohu nepostavila a hopsala po třech. Ono to asi u přetrženého vazu ani nejde se na tu nohu postavit.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 07:24 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Co se týká té operace -podívej se na metodu TTA.
Můj pes má diagnostikováno pravděpodobné natržení křížového vazu v koleni s tím, že se to bude řešit, pokud dojde k přetržení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 11:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
U Bubiny je diagnóza taky natržení. Ona kulhá jenom chviličku po tom, co vstane, jinak běhá jak čamrda a není to vůbec poznat. Poznat to je, když se zastaví, v tu chvíli stojí převážně na třech a tou čtvrtou se zlehounka dotýká země, třeba u misky ji skoro úplně nadzvedne. Když si sedá, tak nohu buď úplně předkopne, nebo ji alespoň vybočí směrem od těla, aby nebyla úplně skrčená. Nevím, jak to má s bolestivostí, protože jsem ji za celou dobu, co ji máme, snad neslyšela jedinkrát kviknout bolestí. Když jí na to doktor sahá, nechá se, ale příjemný jí to není. Rentgen neukázal žádnou dysplazii, artrózu, nic...vet jí prohmatával několikrát i oblast prstů a kotníku, ale nic. Vzhledem k tomu, jak sedí a leží (nohu nechává dozadu, aby koleno bylo natažené), je nejpravděpodobnější ten kolenní vaz. Ale přetrženej není. A teď babo raď - operace, když diagnóza není stoprocentní? Pokud přetrženej je, tak se zvyšuje riziko vzniku artritidy...no na operaci asi půjdeme co nevidět.
Míšana píše:
Co se týká té operace -podívej se na metodu TTA.
Můj pes má diagnostikováno pravděpodobné natržení křížového vazu v koleni s tím, že se to bude řešit, pokud dojde k přetržení

Míšo - z jakého důvodu váš vet operaci odkládá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 11:14 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Éfule píše:
Míšo - z jakého důvodu váš vet operaci odkládá?

Teď jsi mě trošku zaskočila, protože tohle bylo takové zjištění navíc - pes šel totiž na operaci s roztrženou šlachou v rameni. Na tom koleni se shodli dva, z toho jeden prof. Nečas z Brna, že tam má nějaké ztluštění čehosi které signalizuje načatý křížový vaz a že v tomto stadiu nemá cenu do toho šahat až a pokud vůbec se to urve. Teda ale až půjdu na kontrolu, tak se na to zeptám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Míšana píše:
Teď jsi mě trošku zaskočila, protože tohle bylo takové zjištění navíc - pes šel totiž na operaci s roztrženou šlachou v rameni. Na tom koleni se shodli dva, z toho jeden prof. Nečas z Brna, že tam má nějaké ztluštění čehosi které signalizuje načatý křížový vaz a že v tomto stadiu nemá cenu do toho šahat až a pokud vůbec se to urve. Teda ale až půjdu na kontrolu, tak se na to zeptám.

Jé, prof. Nečas nám kdysi zachránil italského chrtíka, zlomil si obě přední nožky a v Pardubicích mu do těch jeho párátek narvali dráty. Samozřejmě to nepomohlo a ještě nám pak tvrdili, že kosti jsou srostlé. I já jako asi 13 letá jsem z rtg snímků poznala, že ty kosti srostlé nejsou. No - náhodou jsme natrefili na pana Nečase, který kosti spojil pomocí destiček, tehdy je musel dovézt snad z Rakouska...Bártovi se to stalo v průběhu druhého roku a byl tady dalších 14 let. Nečasovi bych i důvěřovala. Každopádně vůbec nevím, co si z těch tvrzení odnýst, když každej vet tvrdí něco jinýho. Zase si říkám, že jestli se to zoperuje hned, bude to mít za sebou a minimalizují se ta další rizika poškození kloubu. Ale je to asi o názoru :roll: Jo - a aby se kruh uzavřel, tak můj vet je prej Nečasův spolužák a dělal u něj zkoušky na posuzování DKK a luxace pately (či co)... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 11:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Nečetla jsem všechno, tak se omlouvám, jestli budu mimo mísu, ale přidám vlastní zkušenost (tj. lidské koleno, ale stejný vaz :wink:): koleno s přetrženým křížovým vazem je volnější, ale jinak normálně funguje. Dá se žít i tak, ale začíná to být problém, když přidáš vyšší námahu (dlouhé pochody zkopce dokopce, různé sporty apod.).
Můj ortoped to tenkrát vyjádřil zhruba tak nějak: "Kdybyste byla kancelářská krysa a ve volném čase si válela šunky, tak je pro Vás ta plastika zbytečná. Ale s Vaší pohybovou aktivitou bych do toho rozhodně šel." - jsem mu totiž neprozřetelně prozradila, že 25 km naráz pěšky nepovažuju za nijak nadměrný výkon :laughing7:.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 11:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Anička Bylinka píše:
Nečetla jsem všechno, tak se omlouvám, jestli budu mimo mísu, ale přidám vlastní zkušenost (tj. lidské koleno, ale stejný vaz :wink:): koleno s přetrženým křížovým vazem je volnější, ale jinak normálně funguje. Dá se žít i tak, ale začíná to být problém, když přidáš vyšší námahu (dlouhé pochody zkopce dokopce, různé sporty apod.).
Můj ortoped to tenkrát vyjádřil zhruba tak nějak: "Kdybyste byla kancelářská krysa a ve volném čase si válela šunky, tak je pro Vás ta plastika zbytečná. Ale s Vaší pohybovou aktivitou bych do toho rozhodně šel." - jsem mu totiž neprozřetelně prozradila, že 25 km naráz pěšky nepovažuju za nijak nadměrný výkon :laughing7:.


No - právě proto mám pocit, že i s tím "jen natrženým" vazem by měla Bubina tu operaci podstoupit...Rekonvalescence prej není zas až tak dlouhá, mám pravdu? Narozdíl od zlomené nohy je údajně potřeba nožku zatěžovat co nejdřív...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 11:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Jo, za normálních okolností se noha zatěžuje v podstatě skoro hned, samozřejmě s postupně přibývající intenzitou. (U mě tohle bylo jinak, protože během zákroku rupla čéška a bylo tam pár dalších komplikací, takže jsem s tím pak laborovala dlouho.)
A u natrženýho vazu to už není tak jednoznačné - natržení se může spravit samo od sebe a naopak tím zákrokem můžeš udělat víc škody než užitku. Z toho taky zřejmě pramení to, že s tím má každý doktor jiné zkušenosti a přistupuje k tomu jinak.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 11:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Anička Bylinka píše:
Nečetla jsem všechno, tak se omlouvám, jestli budu mimo mísu, ale přidám vlastní zkušenost (tj. lidské koleno, ale stejný vaz :wink:): koleno s přetrženým křížovým vazem je volnější, ale jinak normálně funguje.
Jenže když dva dělají totéž, není to totéž. Najdi si anatomii lidskýho a psího kolene. U lidskýho kolene ten vaz plní úplně jinou funkci - drží kloub pohromadě při rotačních pohybech. Proto se s tím dá v pohodě "dělat skoro všechno". U psího kolene, které není vertikálně ale "našikmo" vaz drží kloubní plochy u sebe - když tam není, to koleno se pořád jakoby rozjíždí, i v klidu.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 26. říj. 2012 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Nejsem si jistá, jestli šlo přímo o tento vaz - je to několik let zpátky, ale děda měl piťáka, na levé zadní si přetrhl vaz, nechal mu to zoperovat, po několika měsících (možná roku) si ho přetrhl na druhé noze --> další operace, po několika měsících si pes přetrhl vazy na obou nohách a děda ho nechal uspat :( , pes měl asi 7 let...
Dělali mu to v Uherském Hradišti - možná se tam už doktoři vystřídali, ale radši bych to tam nedoporučovala, i když je fakt, že neznám všechny detaily...

Každopádně bych s tímhle nešla jen tak k někomu a pořádně si pozjišťovala kde mají jaké zkušenosti a výsledky (i když tohle zde píšu možná zbytečně, protože to tu většina lidí dělá automaticky :icon_thumright: )

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pon 29. říj. 2012 10:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
docent Nečas je největší kapacita v oboru- operoval mi čubu- s jiným problémem ale sme ráda že to udělal on protože čuba byla do pul roka naprosto fit a dotedka nemá s daným problémem problém- fuj to je věta.-). takže ejslti byhc v čechách někomu věřila je to právě on

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: sob 12. led. 2013 13:07 
Offline

Registrován: ned 07. úno. 2010 15:09
Příspěvky: 13
Bydliště: Zlín
Dnes jsem se dozvěděla stejnou diagnozu na veterině. Moje fenka je šestiletá kříženka a bohužel během dvou měsíců už absolvovala dvě operace. Nejdříve odstranění nádorků na mléčné žláze a po měsíci kastraci. Dnes mi veterinář řekl, že tu rupturu jde spravit jedině operací, která by u něj měla stát cca 7 tisíc. Nevím co dělat? Skáče po třech a je to prý velmi bolestivé. Na druhou stranu v krátké době tři operace?.... Poraďte, prosím. Moc děkuju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: ned 13. led. 2013 17:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
no bud jí encháš z rakvit i zdravou nohu přetěžováním a nebo jí pomužeš- ano v krátké době tři narkozy jsou hdoně ale ejslti má v pořádku játra a eldviny nebála bych se toho

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: sob 22. čer. 2013 16:34 
Offline

Registrován: sob 10. zář. 2011 12:20
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava/Brno
Prosim vas mojej aziatke sa urvalo koleno. Nieco som si tu o tom precital. Je jasne, ze sa to da riesit len operativne. Mam dve moznosti skusit sa dostat do Brna k Nečasovi alebo este mam dobre referencie na Trnavskeho Paseka.
Je to natolko rutinna operacia, ze nemusim to az tak riesit a vybrat si z tychto dvoch tu lacnejsiu alternativu?

Veterinar mi hovoril o roznych metodach zakroku. Velke rozdiely boli v sposobe ale aj v cene. Priznam sa, ze som bol z tej spravy trochu v soku a moc ho nepocuval kedze iny veterinar mi hovoril pred tym len o natiahnutom svale. Tento si bol isty hned ako sme vosli do miestnosti.

Teda ake su moznosti zakroku a ktoru by ste volili pre konika ako je SAO?
Dakujem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 11:32 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Yangalli, přečti si tady : viewtopic.php?f=6&t=8231
U tak velkého psa asi metoda TTA


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: ned 23. čer. 2013 13:17 
Offline

Registrován: sob 10. zář. 2011 12:20
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava/Brno
http://www.arvet.cz/clanky/kdyz-onemocn ... es/TTA.pdf

ak by si niekto tiez hladal jednotlive metody. Tu su vysvetlene.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: úte 25. čer. 2013 12:38 
Offline

Registrován: sob 10. zář. 2011 12:20
Příspěvky: 5
Bydliště: Bratislava/Brno
Predbežný odhad na zákrok TTA u Nečasa je cca 26000 Czk. To, si žiaľ nemôžem dovoliť. Pojdeme k nemu ale na kontrolu lebo hovoril, že sú rôzne príčiny a zákroky.
Trnavský Pašek mi ale odporučil Dalibora Adamaťa v Trenčíne ako podľa jeho názoru jediného relevantného chirurga na tento zákrok na Slovensku. Jeho odhad bol cca 15 500 Czk. Takže operovať nás bude na 99 percent on.

Ešte do prehľadu doplním Danka tu od Rudu. V Českých Budejovicich bol odhad na tento zákrok 18 000 Czk a jeho skúsenosti sú veľmi dobré.
(u mňa by sa to ale predražilo vzdialenosťou a opakovanými návštevami)

Dávam to sem ak by niekto riešil podobný problém s veľkým psom a chcel by podľa možností to najlepšie. Ak má niekto peniaze odporúčam priamo Nečasa. Kamarátka s ním operovala. Hovorí, že je veľmi precízny a nikomu inému by svojho psa nedala operovať. O tejto metóde publikoval, učí ju atď.

Ja k nemu pôjdem aspoň na vyšetrenie z dôvodu aby určil príčinu a konzultáciu. Či išlo o dávnejšie poranenie, dyslpaziu etc...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: stř 26. čer. 2013 08:28 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jen poopravím informaci. Těch 18tis. je sponzorovaná cena pro psa tady v mikroazylu, jinak je o něco vyšší.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: stř 15. led. 2014 16:17 
Offline

Registrován: ned 01. dub. 2012 10:23
Příspěvky: 15
Bydliště: bošovice
Zdravím, příští týden jdu s fenkou na operaci přetrženého zkříženého kolenního vazu metodou TTA.
Máte někdo zkušenosti, jak probíhá rekonvalescence atd? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: stř 15. led. 2014 16:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám zkušenosti, za loňský rok dvakrát u asiatů. MMS, akupunktura, pravidelná Bowenova masáž a oba byli na nohách velice rychle. Po několika týdnech nebylo poznat, že jsou po operaci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: stř 15. led. 2014 17:06 
Offline

Registrován: ned 01. dub. 2012 10:23
Příspěvky: 15
Bydliště: bošovice
děkuji za odpověd, mám holku na bowenovky i na dornovku.
Za jak dlouho ji po operaci lze uplatnit a jak často? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 17. led. 2014 08:02 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
S Dornovkou bych počkal, dokud se opravdu pořádně nestabilizuje imunitní systém, navíc je kontraproduktivní s akupunkturou i akupresurou. Mám vyzkoušenu výše zmíněnou kombinaci, kterou lze provést hned po sobě. Poté se pes normalizuje v polovičním čase, než bývá obvyklé.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2015 06:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Včer nám veterinář u 7,5 leté fenky bígla diagnostikoval přetržený přední kolenní vaz u zadní nohy. Nabídl metodu TTA, za cenu 13 tisíc. Jinou, levnější variantu neprovádí, musela bych pátrat. Psa je zvyklý celkem na aktivní život, teď 14 dní co kulhá a nechodíme na naše obvyklé procházky, tak tloustne a tak nějak se nudí. Rekonvalescence bude pro mě zápřah, protože budu muset dojíždět během dne z práce domů a nechávat jí venčit (jinak má volnou možnost vybíhat libovolně na zahradu, nebo být vevnitř), ale kvůli rekonvalescenci musím zamezit volnost a zavřít jí. Budu si muset zřejmě najít přechodně nějakou brigádu, abych operaci zaplatila, a to bohužel bude znamentat méně času na psa. Ale víceméně jsem rozhodnutá dražší operaci podstoupit.
Levnější varianta - máte zkušennosti? Lékař mi říkal, že tam bývají komplikace, a také delší doba rekonvalescence. Nicméně, pokud se operace povede a doléčení dopadne dobře, výsledek je velmi uspokojivý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: stř 23. pro. 2015 09:21 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
viewtopic.php?f=6&t=8231

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 21. led. 2016 09:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Rudo, moc děkuji za odkaz, načerpala jsem mnoho informací. Nakonec jsem se rozhodla pro operaci TTA metodou. Minulý týden proběhla. Besina snášela vše statečně, bylo to hodně náročné bezprostředně po operaci, ale strašně rychle se dostávala do formy. Dnes je to týden od zákroku, noha není vůbec oteklá, jizva je čistá. Rekonvalescence bude ale náročná. Už teď mám problém udržet Besi v klidu, jak jí dám vodítku, vystřelí, pokud jí to nedovolím, tak se zapře a táhne. Snad to nějak ukočíruji, ty dva měsíce. Momentálně nohu používá, sice maličko odlehčuje, ale na to že je týden po operaci, je to skoro zázrak. Besina neuvěřitelně pookřála, jakoby se jí vrátila vitalita před úrazem. Jsem ráda, že jsem se rozhodla jí pomoct pomocí operace, všem kdo váhají, mohu jen doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: ned 24. led. 2016 08:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Tohle by vás mohlo zajímat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: úte 28. čer. 2016 12:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Tak k nám se tento problém taky dostal. Příbramskej vet to "diagnostikoval a vyléčil jako výron" #-o naštěstí mi to nedalo a došla jsem si na osvědčenou kliniku jinde.
Mohl by někdo doporučit klinku v Praze, kde s touhle operací mají zkušenost? (Jinak Č. Budějky jsou taky relativně po ruce, ale Praha trochu líp.)

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: čtv 30. čer. 2016 07:13 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Za kliniku CB-Vet v Budějkách dám ruku do ohně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: stř 13. črc. 2016 16:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Zvolili jsme pana doktora Hnízda na Animal-clinic v Praze. Ten chtěl nejdřív psa sám vyšetřit a přitom vyloučil, že by mělo jít o poškození vazů (myslela jsem si to - pes při normálním pohybu nekulhá, sedá si dobře). Prý se ale diagnóza poškozených vazů prostě jaksi nabízí, protože to je nejčastější ortopedickej problém, navíc tam určité náznaky byly; takže ten doktor, co nám tu diagnózu stanovil, nebyl vyloženě mimo. Každopádně drahé operaci se vyhneme a nyní se bude zkoumat, o jaký problém vlastně jde. Pana doktora Hnízda a celou kliniku rozhodně doporučuji případným hledačům dobré veteriny v Praze :-)

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pon 17. říj. 2016 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. lis. 2015 10:54
Příspěvky: 10
Bydliště: Plzeň
Po nějaké době sem jdu pro radu. Máte někdo psa, který má obě nohy operované metodou TTA?

Besina tuto operaci podstoupila v lednu, a nyní si přetrhla vaz i v té druhé noze. Nechám operovat i druhou nohu, opět TTA metodou, i když mnozí mě odrazují, že je to neuvážené tolik peněz dát do psa.
První operace dopadla dobře, procházky jsme ale museli zkrátit, po větší zátěži kulhala. Což je vzhledem k věku 8 let a již počínající artroza pochopitelné.
Mám trochu obavy, aby to dobře dopadlo, a aby tím nějak neutrpěla ta první operovaná noha. Pan doktor se k tomu staví velmi pozitivně, věří v dobrý výsledek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ruptura (přetržení) předního zkříženého kolenního vazu
PříspěvekNapsal: pon 14. lis. 2016 07:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mám v azylu na dožití dva středoasiaty Dana a Jaštu. Oba mají operované kolenní vazy metodou TTA postupně na obou končetinách viewtopic.php?f=6&t=8231 Po operaci se spojte s Pavlem Tomanem, dělá akupunkturu a je kousek od vás. Kontakt najdete zde v poradně v tématu akupunktura.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!