Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 10:14
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
fajn ale ne v každým lese se furt něco honí:-))) a to ybhc cedulkou označovala at o tom lidi ví nebo apson na tý vývěsce by to mohlo bejt

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:57 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Efčo, minimálně mně nejde o označení honitby, ale o označení konání honu. Honitbou je téměř veškerá půda včetně luk, polí, pastvin ....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 12:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
A to je prave ten nejvetsi prezitek a problem.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Eva Štemberová píše:
Efčo, minimálně mně nejde o označení honitby, ale o označení konání honu. Honitbou je téměř veškerá půda včetně luk, polí, pastvin ....

spíš bych upravila na může být :oops:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
No tak tohle už je o konkrétních lidech, ne o systému. Viděla jsem oznámení na obecní vývěsce, byla jsem svědkem toho, že myslivci ráno osobně obešli vesnici u lesa a upozornili, že bude hon, ať si raději všichni zavřou dobytek, aby se nelekal, na některých honech se nechává na kraji lesa služba, která otočí případné turisty jiným - bezpečným směrem, nebo je na půl hoďky zadrží, než se dotyčná leč projde. A na všech naháňkách, kde jsem byla, byl jasně stanoven povolený směr střelby tak, aby v žádném případě nemohlo dojít ke zranění lidí (střílí se nakrátko, a vždy buď do prostoru, kde je daleko vidět, nebo proti svahu). Takže když se chce, tak to funguje. (Bohužel debilů je stále dost, ale kvůli nim nebudu negativně posuzovat celek.)

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Pokud dobře rozumím znění zákona, tak povinnost oznámení honu je pouze vůči vlastníkovi (příp. nájemci) honitby. Což neznamená, že by to nemohli ohlásit i jinam a jinak, ale třeba když se podívám u nás na rozlohu lesů v našem okolí, tak si to technicky nedovedu dost dobře představit...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:07 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Dobře, že jsou takoví a u nás na ranči naštěstí takoví jsou (až na pár výjimek a o tech se všeobecně ví). Ale snad ze zákona je povinnost hlásit hony, ne? A to musí být někde dohledatelné. A další otázkou je, zda to "zelení" nahlásej na obci, ale ta se na nějaké oznámení vykašle.... (to si taky umím představit).

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já myslím že tohle není ani tak o povinosti ze zákona jako by to mělo bejt o solidaritě a vzájemném respektování

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
Hlavně to má být snad minimálně 200m od zástavby (plotu) ? Takhle zelenáči nahnali srnku přímo mezi silnici a vysoký plot . Málem jsme se vybourali, zavolali jsme na ně policajty...

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
ajka píše:
já myslím že tohle není ani tak o povinosti ze zákona jako by to mělo bejt o solidaritě a vzájemném respektování


:icon_thumright:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
No další věc je, že pro zelenáče, je honitbou vše včetně cizích pozemků, pastvin a luk. Známý má zase problém, že mu prostě klidně jdou do ohrad a ještě mu nadávají, že je to jejich honitba. Vše je o lidech a tak by se k nim mělo přistupovat podle toho jak se chovají, jak jednají, nikoli podle mustru. Jak už jsem psala, tak se slušnými myslivci jsem nikdy neměla problém se domluvit.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno. 2008 20:59
Příspěvky: 2505
Bydliště: Praha 7, Holešovice
Na chatě máme zahradu kousek od pole, který je sousedovo. Rok co rok nám v sezoně lítaj broky přes zahradu a nikdo se s tim ne*ere. A je jim jedno, jestli jsou na zahradě lidi, nebo co. Prostě střílej na bažanty a nepřemejšlej u toho. Lesů je tam spousta a tam bych se bála jít. Chodívali jsme tam občas na houby, to se dalo. Ale takhle v sezoně? Tam by to bylo o hubu...

_________________
Čím víc poznávám lidi kolem sebe, tím víc si vážím svého psa!
http://rynn.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 15:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Zuzka M píše:
...jim taky už někdy může dojít trpělivost a začnou házet všechny návštěvníky lesa do jednoho pytle. (Často se jim nedivím, já bych tu práci nechtěla dělat ani za zlatý prase...)
Přesně tak. Já je taky neházím do jednoho pytle a chovám se k nim slušně, tak ať laskavě nehází ani oni mne. Stejně jako mezi myslivci jsou hovada v menšině, budou nejspíš v menšině i mezi návštěvníky lesa, ne? A když je ta práce štve, tak ať jsou lepit pytlíky, bože jak já tenhle argument miluju.... A že lidi neznají lesní zákon? Haha. Už dvakrát mě v lese prudil jeden takovej, žváro v hubě. Tak to má asi taky trošku mezery, že.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 15:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Zuzka M píše:
...(Bohužel debilů je stále dost, ale kvůli nim nebudu negativně posuzovat celek.)
Bohužel normální člověk, kterej se nepohybuje přímo mezi nima, jinak posuzovat nemůže. Přijde totiž do styku převážně jenom s těma debilama, protože ti ostatní nemají potřebu svoje okolí prudit a obtěžovat.
Moje osobní zkušenosti jsou třeba z lesa patřícího mýmu bejvalýmu tchánovi taky dost divoký, nejen že kromě buzerací a hádek došlo i na fyzický napadení, ale "povedlo se mi" i vyjít z mlází přímo před namířenou (přímo směrem k chalupě a určitě míň jak 200 metrů od ní) hlaveň kulovnice.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 16:01 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, u nás na chalupě v českým ráji bývají hony normálně označený cedulí - dost předem a pokud tam nejsem, tak to mají dostatečně daleko tak, aby si každý mohl naplánovanou trasu změnit. takže nepochybuju, že to je i na obci a cedule jsem strhaný teda neviděla..
ale taky se nám stalo a za to myslivec nemůže :-) že se na obec nahlásil cyklo orientační závod, který obec v daných lesích povolila. a zrovna tam byl nahlášen i hon. ke kolizi s myslivci samozřejmě došlo, ač měli všecko řádně označeno. nicméně se závod z těchto míst odvolal.. celkem chyba asi na obci /závod se hlásil právě proto, aby se vyhlo nedorozumnění a komplikací v sezoně honů/ a nedivím se, že nasr. byli všichni. nakonec se to vysvětlilo.
skvělé označení honů je ovšem vyrovnáno počtem zelených mužů na noc se motacích z hospody s nezlomenýma flintama neosvětlenýma po silnici a občas je to doprovozeno i ránou.
v lovecké sezoně se tam, kde se fakt loví, snažím lesu obecně vyhýbat. ten, co sme potkaly se Zitou, nepříjemnýho a odklepávajícího žhavý popel z cigára do suchýho listí, je fakt dobrej. 4 psi do 20m od lidí, v pohodě přivolaní a chytrý řeči kolem, plus o kus dál evidentně zdechlina vysoký. to je pak o tom vlastním prahu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 16:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. říj. 2011 13:36
Příspěvky: 266
Bydliště: Uherské Hradiště
Kde se teda mohu dozvědět, kde momentálně probíhá hon? Třeba mapka ČR s vyznačenými oblastmi a samozřejmě aktuální a aktualizovaná. Pokud to teda někdo aspoň tuší. :|

_________________
..Sae


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 17:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Saerithra píše:
Kde se teda mohu dozvědět, kde momentálně probíhá hon? Třeba mapka ČR s vyznačenými oblastmi a samozřejmě aktuální a aktualizovaná. Pokud to teda někdo aspoň tuší. :|
Asi jedině když zavoláš na místní sdružení.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 18:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Já jsem ráda, že jste to téma tady rozvedli, protože jsem názorově tak trochu "mezi" a přijde mi dobré to probrat :-).

Znám a kamarádím s několika myslivci, nikdy jsem v lese (naštěstí, ťuk ťuk) nenarazila na opravdového pitomce s flintou a vždycky jsme se nějak domluvili. Co bych si přála, tak je dohledatelnost termínů a míst honů a když jsme u toho, tak vůbec kontaktů na místní myslivecká sdružení, to totiž taky není jen tak, najít vůbec nějakou odpovědnou osobu, když v tom místě zrovna nebydlíš (tj. nemáš možnost poptat se v hospodě, což je zřejmě nejjistější způsob).
A hlavně a především - chtělo by to větší chuť a ochotu tvrdě trestat "černé ovce" ve vlastních řadách, protože bohužel blbec/honitriko/zamindrák s puškou v ruce je o moc nebezpečnější než to samé provedení z řad civilů.

A na druhé straně, co bych si přála od nemyslivecké veřejnosti pohybující se po lesích, tím by se dalo popsat několik stránek :? - kravál, papírky, lovící psi ("ať se proběhne"), arogantní všudybylové atd. jsou bohužel na denním pořádku.

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 18:47 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
aničko - sice je blb s flintou nebezpečnější, než ten bez ní.. ale kolik takových jezdí autem - to je asi daleko nebezpečnější "zbraň" /i vůči psům, takže ne OT - jeden takový mi psa zajel/
jinak jsem za :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 18:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Tahle debata se kazdorocne opakuje :-) Ja mela asi stesti, nikdy jsem myslivce nepotkala, takze nemuzu rict, ze bych mela negativni anebo pozitivni zkusenost. Umim si predstavit, ze existuji myslivci, nebo mozna hajni, kteri se o les staraji a nejezdi si jen zastrilet, ono to jsou nekdy zbytecny jatka. Kdyby existovala v prirode rovnovaha a vratili se do lesu velke selmy, tak by nebylo treba strilet premnozenou vysokou a cernou zver. Ale to je me zbozne prani, k tomu asi jen tak nedojde. Jsem clenem Lexu, coz je sdruzeni majitelu zbrani, kteri jednaji se zastupci vlady o pripadnych zmenach v zakone. A tuhle na webu popisovali, ze se setkali jejich zastupci se zastupci vlady a byl tam i nekdo za zelene kabaty a taky nejaci lide z BISky. To nechci popisovat, ale zelenym se zdalo, ze oni trpi ujmou, protoze si musi platit povinne pojisteni prave proto,ze strili v lesich na verejnosti a ze by si to meli platit vsichni majitele vsech zbrani, i kratkych samonabijecich, i kdyz nevlastni lovecky listek. To jim bylo vysvetleno, ze tito lide mohou strilet pouze na strelnicich,na verejnosti se to opravdu mimo nutnou sebeobranu nedeje. No to jsem si teda myslela svoje :x Me stve, ze nekteri nosi nezalomene pusky a pred honem chlastaji, nejaka bezpenost jim je u zadnice, to je fakt na sebrani zbrojaku a jakmile nekoho takoveho uvidim, napraskam to fizlum....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 19:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Přes víkend jsem byl na Brdech, obě dvě noci bezměsíčný (nov byl v úterý 13.) a zatažený, přesto se obě noci v okolí vesele práskalo. Jak je to možný, když je ze zákona lov s pomocí zdrojů umělýho osvětlení zakázanej a noktovizor (noční vidění) je jako součást zbraně zakázanej úplně?

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Tohle jsem taky nikdy nepochopila, noktovizor je kategorie A, tedy zakazany, stejne jako tlumic.Takze jak muzou chodit myslivci v noci strilet? i za uplnku mi to prijde dost rizikove, pobyt v lese v noci prece neni pro lidi zakazany... Mohli to byt pytlaci, ale aby strileli jako u Verdunu?

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 19:35 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, snad pobyt v lese po setmění v honitbě v lese v době honů zakázaný, nebo minimálně nedoporučovaný..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: pon 19. lis. 2012 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
no,myslela jsem, ze lov je od do, pak se seberou a jdou do hospody. Nocni honitba mi prave kvuli viditelnosti prisla jako neco, co by se dit nemelo. Viz. Zbynkuv prispevek a noktovizory.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 09:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Mellorn píše:
no,myslela jsem, ze lov je od do, pak se seberou a jdou do hospody. Nocni honitba mi prave kvuli viditelnosti prisla jako neco, co by se dit nemelo. Viz. Zbynkuv prispevek a noktovizory.

Lov - hon kde je spousta myslivců je denní záležitost. Pak je ale možnost i nočního lovu "číhané" (moudřejší nechť mne popraví), což by měla být záležitost jednotlivce, max pár lidí na posedu, kteří mají kousek od posedu nakrmeno, a pak si tam právě sednou a čekají, co se jim přijde na mušku pást. Viditelnost by na tu vzdálenost měla určitě být čistá, ale to už nikdo nehlídá. Takže střelba myslivce v noci není úplně zakázána.
V lovecké sezóně není bezpečné se pohybovat ani po vlastním lese, byť si ho člověk co se úklidu, stromů a péče o zvěř týče obhospodařuje sám, pokud jej totiž nemá oplocen min 2m plotem, je to pro okolní myslivce jejich honitba a jiný člověk se jim tam nemá co plést, stejně tak je to se soukromými poli, loukami a pastvinami. Toť zkušenost mého známého, který má v novohradských horách velké pozemky všech čtyř vyjmenovaných typů.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 10:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Fuissem píše:
...možnost i nočního lovu "číhané"... Takže střelba myslivce v noci není úplně zakázána....
Je ale upravená zákonem! Všechno kromě lišek a divokejch prasat se smí lovit maximálně hodinu po západu slunce a hodinu před jeho východem. V noci ne. K nočnímu lovu není dovolený používat, jak už jsem psal, umělý osvětlení, zrcadla a noktovizory - tj. prakticky se takhle skutečně dá lovit jenom za jasnejch nocí cca tejden kolem úplňku.

Fuissem píše:
...V lovecké sezóně není bezpečné se pohybovat ani po vlastním lese, byť si ho člověk co se úklidu, stromů a péče o zvěř týče obhospodařuje sám, pokud jej totiž nemá oplocen min 2m plotem, je to pro okolní myslivce jejich honitba a jiný člověk se jim tam nemá co plést, stejně tak je to se soukromými poli, loukami a pastvinami...
Ano, to si všichni mysleji a dělají si na všechny lesy nárok, ale ono to tak není. Je rozdíl mezi honitbou a honebním pozemkem. To všechno, o čem píšeš (kromě výjimek uvedenejch v odstavci e § 2 zákona o myslivosti) jsou tzv. honební pozemky. Jenže to automaticky neznamená, že jsou taky honitbou - tj. tím, kde jedině lze podle zákona o myslivosti provozovat myslivost. Honitba může bejt buď vlastní - všechny honební pozemky, který jí tvoří, jsou ve vlastnictví člověka, kterej na nich vykonává právo myslivosti a nebo společenstvní - všechny honební pozemky vlastní členové honebního společenstva.

viz Zákon o myslivosti

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
zbynek píše:
... K nočnímu lovu není dovolený používat, jak už jsem psal, umělý osvětlení, zrcadla a noktovizory - tj. prakticky se takhle dá lovit jenom za jasnejch nocí cca tejden kolem úplňku.



Bohužel běžná výbava na noční lov černý je brokovnice (kulovnice) a baterka....

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 10:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Dobre, Zbynku, zes ty vlastnicke pomery nadnesl. A kdo pak tady zije v realnem socialismu, kdy je vsechno vsech a muzu si lezt, kam se mi zlibi :roll:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 11:02 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
**EFCA** píše:
Bohužel běžná výbava na noční lov černý je brokovnice (kulovnice) a baterka....
Že se to běžně děje, vím. Byl to jen příspěvek do diskuze o tom, jak moc myslivcům křivdíme.

Citace:
ČÁST PÁTÁ
MYSLIVECKÉ HOSPODAŘENÍ A LOV

HLAVA 5
ZAKÁZANÉ ZPŮSOBY LOVU

§45

(1) Lov zvěře smí být prováděn jen způsobem odpovídajícím zásadám mysliveckým, zásadám ochrany přírody a zásadám ochrany zvířat proti týrání. Zakazuje se

...
g) lovit zvěř s pomocí elektrických zařízení schopných zabíjet nebo omráčit, zdrojů umělého osvětlení, zrcadel, zařízení pro osvětlení terče, hledí pro střelbu v noci s elektronickým zvětšením obrazu nebo pro převracení obrazu, reprodukční soustavy s hlasy zvěře, výbušnin,
...
m) lovit zvěř kromě prasat divokých a lišek obecných za noci, tj. hodinu po západu slunce až do hodiny před východem slunce; lovit prase divoké a lišku obecnou v noci bez použití vhodné pozorovací a střelecké optiky,
...

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 11:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Zas na druhou stranu - selským rozumem - pro to prase je asi lepší, když ho trefí čistě na poprvý, než když bude střílet napůl naslepo a jen ho štrejchne a pak ho bude dohledávat...

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 11:23 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Jistě že jo. Právě proto se "napůl naslepo" prostě lovit nesmí!

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Efčo, to sice jo, ale je to stejná argumentace, jako kdybych řekla:
"Pro mě je lepší, aby mě v obci zajel řidič jedoucí stovkou, to aspoň bude hned po mě, než abych se trápila zraněními, které mi způsobil nepozorný řidič jedoucí 50."
Tj. to, že se nepoužívá zdravý rozum (= nepřesné střílení za tmy) ještě není důvod pro to, abychom schvalovali nahrazování zdravého rozumu baterkou...

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) XIX
PříspěvekNapsal: úte 20. lis. 2012 11:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Jj, to je jasný, já tím nemyslela, že to schvaluju, to ani náhodou.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 21:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 16. led. 2013 12:50
Příspěvky: 128
Bydliště: Beroun
U mě pruděj myslivci taky. Mám 4hektarový pozemek u lesa na kterém žiju. Myslivci mi sem lezou s tim že tu maj honitbu. V létě tu byl myslivec v civilu v lese na houbách svého loveckého psa bez obojku a vodítka navolno. Ten byl u mě na louce a dorážel tu na mé slepice. Vzal jsem elektrický obušek a na něj. Ten běžel do lesa k páníčkovi kterého jsem okamžitě seřval na 2 doby že mi žádní psi navolno po soukromém pozemku lítat nebudou. Taky jsem mu řekl, že jsem mu psa málem zastřelil (což jsem si vymyslel)
O 2 měsíce později z toho už šla fáma, že jsem postřelil myslivce a ten že na to má svědka (přitom ošetřit se nenechal) :lol:
Teď na podzim když byli hony tak mi schválně každej víkend lezli skoro až do unimobuňky jenom aby provokovali že tu maj honitbu.
Pro příští rok to řeším tím, že bude pozemek oplocen el. ohradníkem a na něm krávy s půltunovim bejkem ať se třeba stavěj na hlavu bejk si to ohlídá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 21:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Maddog píše:
Taky jsem mu řekl, že jsem mu psa málem zastřelil (což jsem si vymyslel)
O 2 měsíce později z toho už šla fáma, že jsem postřelil myslivce a ten že na to má svědka (přitom ošetřit se nenechal) :lol:
Teď na podzim když byli hony tak mi schválně každej víkend lezli skoro až do unimobuňky jenom aby provokovali že tu maj honitbu.
Pro příští rok to řeším tím, že bude pozemek oplocen el. ohradníkem a na něm krávy s půltunovim bejkem ať se třeba stavěj na hlavu bejk si to ohlídá.

Dobrá historka a ešte lepšie riešenie :icon_thumleft: :smajlhihi:

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
Řešení s krávama a bejkem se mi líbí :D .
Ale jinak, celkově proti sobě poštvat myslivce [-( ... bála bych se, že mi zastřelí psa, nebo cokoli jinýho.... A to že nesmí? No a? Nikdo mu to nikdy neprokáže, když to udělá "dobře". Ať si o myslivcích myslím cokoli, raději se k nim budu chovat relativně přátelsky dokud to půjde.

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Malej detail, ten půltunovej bejk se tím ohradníkem dost možná nebude vůbec ale vůbec zabejvat :-k
Ale jinak :icon_thumright:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. bře. 2010 17:01
Příspěvky: 1500
Bydliště: Nemotice
:laughing7: Jestli si pořídí pořádné masňáky, tak né půltunovej, ale klidně i tunovej (nebo skoro tunovej :D ).

Je fakt, že nám tu letos po lesích pobíhalo dvakrát stádečko masných jalovic, co zdrhli jezeďákům z ohrady, ale stalo se to poprvé, bo jich tam dali málo, dřívější roky nezdrhaly (ale myslim, že jen holky, no... kdo ví,co klucí :-) )

_________________
http://art-bordera.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 22:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
Hehe zrovna píšu, že klidně i tunovej :love4: Na farmě, kam jezdíme, se naštěstí ohradníkem zabejvaj a to je to jen pár chatrnejch drátů. Pokaždý musim spolknout ten nepříjemnej pocit a vzpomenout si, že i ten kolos je pohodář, stejně jako jeho kravičky :)
Obrázek

Takový možnosti závidim, já krávy miluju!

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: stř 23. led. 2013 22:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Ohradnik by je mel odradit, ale ten bejk je dobrej bonus :wink: Nam takhle jednou prisli strilet k ohrade s konmi (od ni strileli na pole). Kone se samosebou zacali plasit, tak na ne nabehnul nas pan majitel, ktery opravdu nezastava zasadu "hlavne slusne a v klidu", probehlo tam neco z gynekologickeho slovniku, no, vypadli a uz tam vic neprisli. Ale koukam, ze vesnicka fabulace u vas funguje spolehlive :laughing7:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 07:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Já vám nechci kazit radost. U nás to taky jeden farmář zkoušel. Na pozemku oploceným el. plotem měl krávy a koně. Pravda neměl tam býka, ale ty šmejdi mu stříleli těsně u krav a ty se polekaly a utekly. Takže myslivci si klidně mohli procházet po pozemku. :Hangman: Předloni si býka pořídil, bohužel nevím jak to dopadlo, už jsem s tím dotyčným nemluvila.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: čtv 24. led. 2013 14:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Býci jsou většinou v klidu a toto neřešej. A pokud budeš mít opravdu hajzla, tak ty budeš první, kdo ho zastřelí.

Jinak je krásné, jak vznikají "vesnické legendy" :laughing7:


PS: co budeš mít za plemeno?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: čtv 31. led. 2013 07:48 
Offline

Registrován: pát 26. čer. 2009 09:10
Příspěvky: 289
Bydliště: Beskydy
Maddog píše:
Teď na podzim když byli hony tak mi schválně každej víkend lezli skoro až do unimobuňky jenom aby provokovali že tu maj honitbu.

však můžeš požádat o vyjmutí svého pozemku z honitby


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: čtv 12. pro. 2013 17:40 
Offline

Registrován: stř 11. pro. 2013 16:58
Příspěvky: 2
Jsem ráda za toto téma, bohužel musím dodat, že pes vs. myslivec nemá chudák žádnou šanci. Přesně před týdnem nám (uvádím to na základě mého úsudku) zastřelil místní myslivec a dá se říct "kamarád" psa. Kříženec Něm. ovčáka a Kavk. past. psa. Ztratil se manželovi z dohledu a ozvaly se 3 rány a zakvílení a po delší době opět 2 rány. Dotyčného na místě potkal a zjistil, že střelil prase zachycené v oplocence (5 ran na jedno chycené prase). No nicméně, Bada jsme nenašli, nevrátil se. Myslivce jsem viděla asi 2 hodiny po tom setkání u prasete jet traktorem k tomu místu střelby. Začala pátrací akce, rozhlas, rádio, plakáty objíždění a pes nikde. V sobotu jsme se vrátili na místo střeleného prasete a několik metrů odsud jsme našli krvavou cestu směřující ke kolejím traktoru a na cestě chlupy. Nemám nic než ty chlupy a kousek tkáně. Nahlásila jsem to na policii, zatím se nikdo neozval. Poradíte někdo svou zkušenost, jak alespoň trochu můžu něco dokázat. Zítra se dozvím, ještě od odborníka, zda jsou ty chlupy opravdu psa. Já si myslím, že ano. S myslivcem jsem se pokoušela rozumně domluvit, ale nepřiznal se. Není ani myslivecká stráž, aby měl právo psa zastřelit. Je mi smutno z toho, že nemám ani šanci s něčím uspět :cry: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2016 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Tak i já jsem měl včera velmi nepříjemnou příhodu. Jdu s fenkou za zahradou cca 20 metrů od plotu, fenku mám na volno, ona si pobíhá přede mnou. Najednou se na mě otočí a zježí se a začne poblafávat. Určitě všichni znáte takové to poštěkávání ze strachu z neznámého, třeba když poprvé objeví popelnici, nebo zapomenutý radvanec na chodníku. Takže poštěkávala koukala se za mě. No tak se otočím a u plotu zahrady stojí postava v dlouhém mysliveckém kabátu s kulovnicí na rameni. Fenku přivolávám, ale ta ke mě nejde a stále poštěkává a pomalu jde k tomu myslivci. Je vidět, že se fenka bojí, tři kroky k němu, dva zpátky. Evidentně působí nejistě, spíš je to takové směšné trdlo tím jak se chová. Je ode mě asi 10 metrů a stále nereaguje na povel "Ke mně" . Jestli z toho rozrušení nevnímá, nebo se rozhodla neposlechnout jen tak, to nevím. Najednou vidím, že myslivec si sundává z ramene kulovnici a už vím, že jde do tuhého. Fenka je stále minimálně 20 metrů od něj a stále nejistě sem tam blafne, otočí se na mě, popojde pět kroků, pak se zase otočí a vrátí se tři kroky, aby zase popošla dopředu o další dva. Stále přivolávám - bez efektu. Myslivec si dává kulovnici s optikou k rameni a míří na ní. To už na něj řvu, ať to ani nezkouší nebo ho ......... Běžím za fenkou. Myslivec volá, že jestli si jí nechytím, že jí zastřelí a já slyším, jak cvakne závěr kulovnice a a zasune náboj do komory, tudíž teď už stačí jen brnknout o spoušť a je konec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2016 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Řvu na něj, že je to osmiměsíční štěně a ať se na to vysere a současně sprintuju k fence, abych jí odchytil. Tím jí asi dodávám sebedůvěru a ona se rychleji rozbíhá k tomu myslivci. Už nedávám žádné povely, jen řvu na toho magora, kterej míří směrem na mě a na fenku a má zamířenou kulovnici u oka. Dobíhám k fence asi 5 metrů od něj a odchytávám jí. On stále pušku zapíchnutou v rameni a míří.
Nepřeju nikomu ten pocit bezmocnosti, kdy prostě čekáte, až zazní výstřel a tím končí život vašeho pejska. Z těch 5 - 10 metrů nemůže skrz optiku minout a myslivecké střelivo díky defragmentaci dokáže udělat strašlivou paseku.
Nepřejete si to, ale víte, že stačí půl vteřiny a někdo koho máte moc a moc rádi tady za okamžik nebude, jestli ten magor v kamizole udělá to, co plánuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2016 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. čer. 2015 18:29
Příspěvky: 75
Bydliště: Rakovnicko
Fenku jsem uvázal a šli jsme domů. Na zahradu to bylo cca 20 metrů. Došli jsme přes zahradu domů a mě se tak strašně rozklepala kolena, že k fence musela jít manželka, protože já jsem prostě nemohl fungovat.

Nechci ani domyslet co by bylo, kdyby ...............

Ta bezmoc je strašná.

Myslivce bych určitě fyzicky napadl, ale tím bych nevyřešil už nic co by šlo vrátit zpět.

Je to hlavně moje chyba, že jsem fenku nedokázal odvolat Ale copak sakra je možné, aby pár metrů od zahrady na polní cestě, kdy pejsek jen spokojeně pobíhá cca 5 metrů ode mě a nic neloví, ani neštve, aby nějaký magor ohrožoval zastřelením pejska ?

Ten myslivec je z naší vesnice, nevím jak postupovat dál, jestli to hlásit na policii, nebo na myslivecký spolek, nebo si ho odchytit a vysvětlit mu ručně, že takhle ne a že na mého pejska a na mě mířit už nikdy nebude ?!

Přišlo mi, že si chce prostě střelit a že jsme mu přišli náramně vhod. Měl terč a ve své tuposti možná ani neví, že tohle se prostě nesmí.

Dejvy Bejc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2016 12:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 23. dub. 2013 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Plzeň
@Dejvy Bejc:
Hrozná story!
:bur2:

Já nevím, asi bych za tím myslivcem šla osobně a zkusila se s ním domluvit po dobrém. Anebo mě napadá ho něčím "podplatit", aby nemířil nejen na Vašeho pejska, ale ani v podobných případech....
:idea1:

Vždyť když na myslivce, policistu anebo vojáka pes přímo a zjevně neútočí (popřípadě ho zjevně neohrožuje chystaným útokem), nemá použít zbraň, ne? Není to zde trochu podobně jako u člověka: Nesmí střílet, pokud nemá 100% jistotu, že člověk zaútočí (terorista, ozbrojený lupič atd.)?

Držím Vám palce, aby jste to už nikdy nezažil a domluvil se s tím hajným...
:kap:

_________________
Pes přítel člověka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2016 16:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. bře. 2011 09:52
Příspěvky: 1214
Bydliště: Příbram
Dejvy Bejc píše:
Ten myslivec je z naší vesnice, nevím jak postupovat dál, jestli to hlásit na policii, nebo na myslivecký spolek, nebo si ho odchytit a vysvětlit mu ručně, že takhle ne a že na mého pejska a na mě mířit už nikdy nebude ?!
Vzhledem k tomu, že to není tvoje první setkání s divnýma nápadama lidí ve svým okolí (viz snaha otrávit psy), se celkem divím, že jsi nevolal policii hned v tu chvíli.

_________________
"'A man convinced against his will is of the same opinion still."
Eliška a Ron Pískle


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: pes vs. myslivci
PříspěvekNapsal: pát 19. úno. 2016 17:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Pokud na nekoho myslivec miri zbrani tak idelane zdokumentovat treba mobilem a poslat na policii - Dotycny by mel rychle prijit o zbrojak...

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 102 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!